Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României U20

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 27-29 mai 2022, la Pitești s-au desfășurat duelurile din Cupa României la Lupte, de data aceasta competiția fiind adresată sportivilor sub 20 de ani. La acest turneu, CSM Unirea Slobozia a deplasat cinci luptători. Care, firesc, au adăugat din nou rezultate foarte bune în palmaresul propriu, în ciuda faptului că majoritatea adversarilor aveau vârste mai mari. O medalie de aur, una de argint și două de bronz arată bilanțul trupei coordonate de antrenorul Marian Moraru. Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului a urcat Marian Subțirică, la categoria 74 kg. De asemenea, Subțirică a câștigat, la categoria 79 kg, meciul de selecție cu Denis Chirica de la CSS Mangalia, scor 10-3. Astfel, Subțirică... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 12:05 (6910 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României «U17»

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 1-3 aprilie 2022, la Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României la Lupte, versiunea adresată sportivilor sub 17 ani. Secția Lupte a CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, a mai adăugat în palmares o serie de rezultate foarte bune. La categoria de greutate 71 kg, Constantin Morar a câștigat Cupa României. Au fost obți­nute și 3 medalii de bronz prin următorii luptători: Alexandru Minea (45 kg), Răzvan Andreiu (48 kg) și Ștefan Stancu (55 kg). De remarcat și locul 5 obținut de Cristian Toader (65 kg). În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia a ocupat locul 2 în clasamentul pe echipe.... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 15:05 (7049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaie de medalii la Călărași

Lupte libere

Ploaie de medalii la Călărași

Sâmbătă, 19 martie a.c., la Călărași s-a desfășurat Cupa «Micul Luptător», competiție adresată categoriilor juvenile. Ca de fiecare dată, luptătorii ialomițeni, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, au cucerit o bună parte din medalii.

Podium pentru CSM Unirea Un bilanț inedit au realizat luptătorii CSM Unirea Slobozia care au participat la competiția cadeților. Cei 3 sportivi s-au duelat la aceeași categorie de greutate-51kg, iar podiumul a fost, în exclusivitate, al lor. Astfel, Ștefan Stancu a urcat pe prima poziție a podiumului, Alexandru Minea a ocupat locul 2, iar Răzvan Andreiu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 11:40 (2519 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii la «Naționalele» de juniori

Lupte libere, CSM Unirea Slobozia

4 medalii la «Naționalele» de juniori

Orașul Târgu Mureș a găzduit, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte pentru juniori. CSM Unirea Slobozia a deplasat la această competiție patru sportivi, toți întorcându-se acasă cu medalii. Denisa Negoiță a cucerit titlul de Campioană Națională a categoriei 55 kg. Exemplul ei a fost urmat de Marian Subțirică, acesta câștigând aurul la 74 kg. Tot în finală a ajuns și Nicoleta Băjan (50 kg) și a obținut medalia de argint, după un duel cu o sportivă valoroasă, mai mare cu 3 ani. Răzvan Jeaca a evoluat în finala mică la 65 kg și a obținut medalia de bronz. Rezultatele sunt cu atât mai valoroase cu cât trei dintre cei patru luptători nu au atins încă vârsta junioratului. «... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 10:10 (3981 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

5 medalii pentru cadeții CSM Unirea Slobozia

Lupte libere

5 medalii pentru cadeții CSM Unirea Slobozia

În perioada 14-16 octombrie 2021, la Constanța s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Delegația CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, și-a onorat blazonul, întorcându-se cu 5 medalii, între care numărăm 3 titluri de campion național. Astfel, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat: Nicoleta Băjan (49 kg), Steluța Subțirică (61 kg) și Marian Subțirică (71 kg). Denisa Negoiță (57 kg) a obținut medalia de argint, iar Constantin Morar (65 kg), medalia de bronz. «Vă felicit, dragii mei! Sunt mândru și onorat că sunt antrenorul vostru...» le-a spus Moraru luptătorilor săi.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 14:05 (3951 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Două medalii pentru Slobozia

Lupte libere pe plajă, Campionatul Mondial

Două medalii pentru Slobozia

În perioada 23-25 septembrie a.c., Constanța a găzduit Campionatul Mondial de lupte libere pe plajă. Naționala României s-a bazat, la categoriile cadeți și juniori, pe mai mulți sportivi de la CSM Unirea Slobozia. Iar aceștia nu au dezamăgit. În categoria cadeților, Marian Subțirică (70 kg) a obținut medalia de argint și titlul de Vicecampion Mondial. La fel de prețioasă a fost și performanța Nicoletei Băjan (50 kg). Valoroasa luptătoare a cucerit argintul mondial în concursul juniorilor. Iată că, după aurul european al lui Subțirică, palmaresul Secției Lupte a Unirii Slobozia se îmbogățește cu încă două medalii importante. «Sunt foarte fericit după rezultatele obținute de Marian și Nicoleta!... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2021, 13:20 (2988 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

7 medalii la cadeți, 1 la tineret

Lupte libere, CS Amara

7 medalii la cadeți, 1 la tineret

Luptătorii CS Amara nu se dau bătuți nici în perioadele dificile pentru sport, cum este cea pe care tocmai o traversăm. Conduși de inimosul antrenor Marian Moraru, tinerii sportivi ialomițeni au parti­cipat la Campionatul Național pentru Cadeți și Luptători sub 23 de ani, organizat la Constanța în perioada 27-29 noiembrie 2020. Luptătorii amăreni au dat frâu liber tehnicii și s-au întors cu 8 medalii care s-au adăugat bogatului lor palmares.

Încă un «Aur» pentru Nicoleta Cel mai strălucitor rezultat a fost obținut de multipla campioană națională Nicoleta Băjan. Firește, nu a fost o... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 12:25 (2911 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

Lupte libere, CS Amara

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

În perioada 16-18 octombrie 2020, Bacăul a găzduit Campi­onatul Național de Lupte pentru Juniori. Nu putea absenta de la acest eveniment CS Amara, care a deplasat trei luptători. A fost o competiție riguros organizată în contextul actualei crize sani­tare și, grație Federației Române de Lupte, totul s-a terminat cu bine. Și, așa cum ne-au obișnuit, elevii lui Marian Moraru nu s-au întors acasă cu mâna goală. Răzvan Jeaca (17 ani) a dominat fără drept de apel turneul categoriei 61 kilograme. Toate meciurile s-au încheiat cu victorii categorice ale sportivului din Amara, în finală Jeaca trecând entuziasmant de un luptător din Târgu Mureș. «Răzvan Jeaca a fost, fără niciun fel de exagerare, marea... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 16:20 (3554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Marian Moraru, povești de luptător

Lupte libere, CS Amara

Marian Moraru, povești de luptător

Sâmbătă, 3 mai 2020, a fost «Ziua Luptă­torului» și tot atunci am găsit prilejul oportun de a purta o discuție lejeră cu an­trenorul de lupte libere Marian Moraru. Cu toate relaxările produse în ultima vreme, continuăm să ne hrănim din amintiri. Sportul încă face eforturi să revină la viață, dar va mai dura ceva vreme până când va reuși. Noroc că în Ialomița, cu toată viața sportivă extrem de pauperă, avem oameni ca Marian Moraru, care au ce povesti...

Un buzoian la Amara
Puțină lume știe că Marian Moraru este din Buzău. El se confundă cu orașul Amara de atât de mulți ani încât... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 13:55 (4047 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încă o ploaie de medalii

Lupte libere, CS Amara

Încă o ploaie de medalii

Când Marian Moraru își duce elevii în competiții este imposibil ca aceștia să nu invadeze podiumurile de premiere. Nu au ezitat să o facă nici la finele săptămânii precedente, când s-au remarcat în două competiții. Unul dintre cei mai valoroși sportivi ai clubului, Marian Subțirică, a fost parte din delegația României la Memorialul «Tudor Judarcu», turneu internațional organizat la Chișinău. Marian a obținut la această competiție locul III, în cadrul categoriei 65 kg. Totodată, CS Amara a onorat invitația de a participa sâmbătă, 22 februarie 2020, la Cupa de Iarnă, competiție care s-a desfășurat la Călărași. Rezultatele au fost din nou foarte bune, iar unele dintre ele chiar inedite. Spre exemplu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 14:20 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultate excelente la Reghin

Lupte libere, CS Amara

Rezultate excelente la Reghin

În perioada 14-15 februarie a.c., orașul Reghin a găzduit Turneul Internațional de Lupte «Memorial Voicu Ștefănescu și Benedek Levente». La această competiție au participat peste 230 de sportivi, printre aceștia aflându-se și o delegație a celor de la CS Amara. Copiii antrenați de Marian Moraru s-au întors, așa cum ne-au obișnuit, cu o serie de rezultate foarte bune. Au terminat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului Oana Dumitru (cat. 34 kg) și Alexandru Minea (cat. 32 kg). Medalia de argint a fost cucerită de Răzvan Jeaca (cat. 60 kg). Amara a obținut și două medalii de bronz, prin Robert Gresianu (cat. 35 kg) și Cristian Toader (cat. 62 kg). Pe lângă luptătorii români, la competiție au mai... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 13:40 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan, printre luptătorii anului 2019

Lupte libere, CS Amara

Nicoleta Băjan, printre luptătorii anului 2019

La finele săptămânii precedente, Hanul Drumețului din București a găzduit Gala Laureaților Federației Române de Lupte. Pe lângă conducerea Federației, la eveniment au mai participat mi­nistrul Sportului, Ionuț Stroe, și șeful COSR, Mihai Covaliu. Printre laureați s-a aflat și luptătoarea CS Amara, Nicoleta Băjan, care a avut în 2019 un parcurs de excepție. Însoțită de antrenorul Marian Moraru, Nicoleta a primit, în sfârșit, recunoașterea faptului că este una dintre marile speranțe ale sportului românesc. Și pentru că vorbeam de palmares, să amintim că pentru Nicoleta anul 2019 a însemnat titlul balcanic la cadeți, argintul european U15, o participare la Campionatul Mondial, plus două titluri naționale... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2019, 11:25 (4192 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

Lupte libere

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

În perioada 8-9 noiembrie 2019, Echipa Națională de Cadeți a României a participat la Turneul Internațional pe echipe «Russenski Legendi», desfășurat în orașul bulgar Ruse. Selecționata țării noastre a avut în componență și trei luptători de la CS Amara: Răzvan Jeaca și Constantin Morar, la 60 kg, și Marian Subțirică, la 65 kg. În finalul competiției, România s-a clasat pe locul II, aspect care ne bucură cu atât mai mult cu cât selecționerul echipei noastre a fost Marian Moraru, coordonator al Secției Lupte de la CS Amara. «Ca antrenor și selecționer mulțumesc tuturor antrenorilor care au trimis sportivii la acest turneu internațional. Felicit toți sportivii care au pus umărul la acest rezultat... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:20 (2465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan a câștigat Cupa României

Lupte, CS Amara

Nicoleta Băjan a câștigat Cupa României

În perioada 1-3 noiembrie 2019, la Pitești s-a des­fășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată cadeților. Ca de obicei, CS Amara a obținut re­zultate foarte bune, iar portdrapel a fost din nou Nicoleta Băjan. Aceasta a câștigat fără drept de apel trofeul la categoria 43 kg. Amara a cucerit și 3 medalii de bronz, prin Elena Morar-49 kg, Denisa Negoiță-53 kg și Marian Subțirică-65 kg. În urma acestor rezultate, CS Amara a ocupat locul 3 în clasamentul pe echipe. «Anul competițional este pe final, iar bilanțul nostru arată din nou foarte bine. Mă bucur că un club mic, precum cel din Amara, continuă să atragă pri­virile pe plan național...» ne-a declarat fericitul antrenor Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 14:20 (4824 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi campioni naționali pentru CS Amara

Lupte libere

Doi campioni naționali pentru CS Amara

În perioada 17-20 octombrie 2019, orașul Medgidia a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor mici (categorii de vârstă 9-11 și 12-13 ani). Școala de luptători creată la Amara de neobositul Marian Moraru și-a pus serios amprenta și asupra acestei competiții. Oana Dumitru este noua campioană națională a categoriei 32 kg (9-11 ani). Titlul național a ajuns și în palmaresul lui Alexandru Minea (12-13 ani) care s-a impus în competiția categoriei 29 kg. Gabriel Neagu a devenit vicecampion național al categoriei 38 kg. În primii 5 la diverse categorii de greutate s-au mai clasat Valentin Tache, Georgian Teodorescu și Ștefan Stancu.... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2019, 17:35 (2884 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Denisa Negoiță, campioană națională

Lupte pe plajă

Denisa Negoiță, campioană națională

În perioada 28 august-1 septembrie 2019, la Mamaia s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă. În competiția Cadetelor, elevele lui Marian Moraru de la CS Amara au ținut din nou steagul sus. După o suită de 6 victorii, Denisa Negoiță a devenit campioană națioanlă la categoria 50 kg. «Mă bucură rezultatul, dar mai cu seamă evoluția Denisei. Nisipul este o su­prafață care o avantajează și acest lucru s-a văzut din plin la această competiție!» ne-a declarat Marian Moraru. Cu Denisa campioană națională, Elena Morar pe locul 5 și Valentina Mihăiescu pe 7, CS Amara a terminat pe locul 2 în clasamentul pe echipe al categoriei Cadetelor. De remarcat și locul 4 ocupat de Marian Stanciu în competiția... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 12:40 (2892 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Ploaie de medalii la Naționalele pe plajă

Lupte libere, CS Amara

Ploaie de medalii la Naționalele pe plajă

La sfârșitul săptămânii precedente, Plaja «Limanul 2 Mai» a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat copiilor sub 13 și sub 15 ani. CS Amara a demonstrat din nou că luptele pe plajă sunt printre «specialitățile casei», iar elevii lui Marian Moraru au adăugat din nou palmaresului medalii în competițiile individuale și trofee în cele pe echipe. În turneul rezervat copiilor sub 13 ani, CS Amara a obținut locul 2 în clasamentul pe echipe grație rezultatelor foarte bune la individual. Alexandru Minea-30 kg și Ștefan Stancu-40 kg au devenit campioni naționali. Mult mai bogată a fost recolta la «U15», acolo unde echipa CS Amara s-a clasat pe locul 1 la feminin și pe locul 3 la masculin. Cum era... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2019, 13:10 (3677 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

Lupte libere

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

La finele săptămânii trecute, Tulcea a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat spor­tivilor sub 15 ani. Așa cum ne-a obișnuit, CS Amara s-a întors de la această competiție cu un bagaj de 6 medalii individuale, dintre care 3 titluri naționale. Nicoleta Băjan a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului, la categoria 42 kg, fiind imitată de colega sa Steluța Subțirică (46 kg). În concursul băieților, Marian Subțirică a obținut titlul națio­nal la categoria 57 kg. La aceeași categorie, Constantin Morar a luat locul 3, tot bronz obținând Denisa Negoiță (50 kg) și Cristian Toader, 52 kg. De menționat și locul 5 ocupat de Ștefan Stancu-38 kg. În urma rezultatelor obținute, CS Amara... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 15:25 (3536 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Două titluri naționale la cadeți

Lupte, CS Amara

Două titluri naționale la cadeți

Constanța a găzduit în perioada 30 mai-1 iunie 2019 Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Cu toate că sportivii înscriși în concurs sunt la debutul în această categorie de vârstă sau încă la stadiul de juniori 3, CS Amara și-a onorat corespunzător blazonul. Așa cum era de așteptat, Nicoleta Băjan a făcut un concurs ireproșabil și și-a mai adăugat în palmares un titlu național la categoria 40 kg. O evoluție excelentă a avut la categoria 55 kg Marian Subțirică, el învingând tot ce i-a ieșit în cale, in­clusiv pe colegul său Răzvan Jeaca. Marian a luat titlul național, iar Răzvan a terminat pe 5. De remarcat și me­dalia de bronz obținută la 53 kg de Denisa Negoiță. «Mă declar din nou mulțumit... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 16:35 (3152 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Lupte libere

CS Amara, 3 victorii la Cluj

Clujul a găzduit în perioada 16-19 mai a.c., un interesant turneu de lupte adresat copiilor și junio­rilor mici. Au participat la această competiție 26 cluburi din România și reprezentanți din alte 7 țări, printre care Italia și Franța. Coordonată de Marian Moraru, echipa de luptători a CS Amara și-a îmbogățit substanțial palmaresul la acest turneu. Amara a obținut 3 clasări pe cea mai înaltă treaptă a podiumului prin Oana Dumitru-30 kg, Nicoleta Băjan-40 kg, Steluța Subțirică-46 kg. De menționat și bronzul obținut de Denisa Negoiță la categoria 50 kg. Marian Moraru s-a arătat foarte mulțumit de aceste rezultate în perspectiva multitudinii de competiții care îi așteaptă pe luptătorii Amarei în... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 18:15 (2009 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști

Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 13:40
(5402 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața

O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 11:50
(6513 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor preventive, organizate în sistem integrat. Cu această ocazie, oamenii legii din cadrul mai multor servicii ale Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 10:15
(5849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mandat de arestare de 30 de zile pentru «tentativă de omor»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul BOCÎRNEA IONUȚ, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2015, 18:05
(7269 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățean chinez, rezident în Ialomița, arestat preventiv pentru 174 de infracțiuni economice

Judecătorii Tribunalului Ialomița au admis propunerea de arestare preventivă emisă de procurorii Parchetului Județean pe numele lui Li Shenggheng și Fănel Mocanu. Cei doi sînt acuzați de săvîrșirea a peste ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2015, 11:50
(7630 vizualizări - 1 comentariu)


Procurorii pe urmele evazioniștilor. Firme din Slobozia care comercializau îngrășăminte chimice, călcate de mascați!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 6 locații de pe raza municipiului Slobozia. Vizate au fost 6 sedii de societăți comerciale și tot atîția suspecți, acuzați de fapte de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 19:20
(11444 vizualizări - 2 comentarii)


Accident pe varianta Sloboziei

Accident pe varianta Sloboziei

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier joi, 19 februarie 2015, în jurul orei 12,20, pe varianta ocolitoare a municipiului Slobozia. În urma impactului, un bărbat în vîrstă de 63 ani ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 16:10
(6085 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentier agricol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează rentierii ialomițeni că, pentru a intra în posesia rentei viagere pentru anul 2014, trebuie să se prezinte ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 12:25
(7027 vizualizări - 0 comentarii)


Interlopul Toma Frusin, condamnat definitiv la închisoare

Curtea de Apel București l-a condamnat definitiv pe interlopul Frusin Toma, din Slobozia, la 6 ani de închisoare cu executare, în dosarul în care a fost cercetat penal pentru «vătămare corporală», de procurorii ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 11:05
(9384 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Percheziții la evazioniști. Prejudiciul estimat, 22 milioane de lei!

Marți dimineață, 18 februarie 2015, polițiștii ialomițeni efectuează 21 de percheziții, pe raza județelor Ialomița, Ilfov, Dolj și în municipiul București, la sediile unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2015, 09:10
(7006 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton băut acroșat de un vehicul la Giurgeni, autoturism răsturnat în apropiere de Movila

Marți, 17 februarie 2015, în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2015, 08:05
(6459 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Centura de siguranță salvează vieți!», siguranța copiilor-prioritate a Poliției Române

Începînd cu data de 14 februarie 2015, au intrat în vigoare dispozițiile referitoare la utilizarea obligatorie a centurilor de siguranță și a sistemelor de fixare a copiilor în scaune în vehicule.  ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 22:35
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a omorît soția în bătaie

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița l-au arestat preventiv pentru 30 de zile pe Florin Cristea, sub acuzația de «omor asupra unui membru de familie». Din cercetările anchetatorilor, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 21:10
(8090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița omor


Amara: Femeie înșelată prin metoda «accidentul»

O femeie, de 59 de ani, din Amara, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune prin metoda «accidentul». Ea a relatat anchetatorilor că a fost contactată pe ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 19:45
(6335 vizualizări - 0 comentarii)


Un tînăr din Amara a murit după ce a intrat cu mașina într-un stîlp

Un tînăr, de 20 de ani, din Amara, a murit sîmbătă, 14 februarie 2015, într-un tragic accident rutier. Acesta se afla cu alți doi tineri în mașină, pe drumul Slobozia-Amara, cînd a încercat o depășire, ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 18:20
(8135 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Amara accident


Slobozia: Spectacolele lunii la Casa Municipală de Cultură

Reprezentanții Casei Municipale de Cultură din Slobozia prezintă programul spectacolelor din săptămînile următoare. Capetele de afiș sînt marii artiști Radu Beligan și Maia Morgenstern.
Joi, 26 februarie ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 15:15
(10172 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat executat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au identificat și reținut un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, condamnat pentru complicitate la vătămare corporală gravă. Bărbatul avea de executat ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 14:45
(7623 vizualizări - 0 comentarii)


Gala «Filmului Anului Ortodox» la Slobozia

Centrul Socio-Cultural «Damaschin» al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a fost locul unde s-a desfășurat gala «Filmului Anului Ortodox» la Slobozia. Evenimentul-pilot a avut drept scop modul în care este ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 14:25
(7799 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Apartament cuprins de flăcări

Panică într-un bloc din Slobozia după ce, în puterea nopții, un apartament a fost cuprins de flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii care au reușit să stingă incendiul. La momentul sosirii militarilor ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 13:20
(7289 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Accident grav, trei persoane rănite

Tragedie la Alexeni. Trei persoane au fost rănite, una foarte grav, după ce au fost implicate într-un accident rutier. La fața locului a fost nevoie de intervenția paramedicilor SMURD, dar și de un elicopter ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 12:40
(7577 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Șeful ISU Ialomița a ieșit la pensie

Se caută un nou șef pentru Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Un comunicat de presă remis publicității de Biroul de Presă al instituției anunță încetarea carierei ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 11:25
(7692 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural

Galeriile Arcadia din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi așteaptă miercuri, 18 februarie 2015, pe pasionații de arte plastice la un eveniment de marcă. Cele mai frumoase creații ale pictorilor ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 10:50
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii ianuarie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8720 șomeri, din care 3217 șomeri indemnizați, respectiv 5503 șomeri ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 17:55
(5442 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 54 de ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza Făcăeni, și nu a revenit pînă în prezent. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 14:45
(6384 vizualizări - 0 comentarii)


Persoane urmărite internațional, depistate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii au depistat, în urma schimbului de date și informații prin intermediul Biroului SIRENE din cadrul Centrului de Cooperare Polițienească Internațională-IGPR, trei persoane urmărite internațional ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 13:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Pregătirea metodologiei pentru deschiderea primelor măsuri de finanțare prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) elaborează metodologia specifică accesării fondurilor europene pentru a pregăti deschiderea primelor măsuri de finanțare din cadrul Programului Național ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 11:50
(12447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură porci și biciclete

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi ialomițeni sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un bărbat, de 37 de ani, din Fetești, este bănuit că, în cursul ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 10:40
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Două accidente rutiere, soldate cu rănirea a trei persoane s-au petrecut miercuri, 11 februarie 2015. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 14,30, în afara localității Păltiniș. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 10:15
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Stelnica și Bărcănești

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină în după-amiaza zilei de miercuri, 11 februarie a.c., în cazul a două incendii izbucnite la interval de o oră, primul în localitatea Stelnica, iar cel ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 09:35
(6806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de plată pentru bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița reamintește că, pînă la data de 16 februarie 2015, inclusiv, se depun Cererile de plată pentru Măsura 215-pachet a)-porcine ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2015, 10:05
(6200 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...