Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lupte libere

Noi succese pentru CS Amara

Sâmbătă, 6 aprilie 2019, s-a desfășurat, la București, «Memorialul Alexandru Geantă», turneu internațional de lupte la care au luat parte sportivi din Moldova, Ucraina și România. Micii luptători ai lui Marian Moraru de la CS Amara nu s-au întors nici de această dată cu mâna goală, ci au obținut 3 clasări pe locul 1: Oana Dumitru-32 kg, Alexandru Minea-29 kg și Ștefan Stancu-38 kg. De remarcat și cele două locuri 3 obținute de Robert Gresianu, la 32 kg și de Gabriel Neagu, la 35 kg.... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 17:10 (2837 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Medalii în Ucraina pentru CS Amara

Lupte libere

Medalii în Ucraina pentru CS Amara

La finele săptămânii precedente, orașul Liov din Ucraina a găzduit un turneu internațional de lupte pentru juniori la care au luat parte, pe lângă țara gazdă, Polonia, Moldova, Italia, Belarus, Cehia, Armenia, Georgia, Slovacia și România. Din delegația țării noastre au făcut parte și trei sportive de la CS Amara: Steluța Subțirică, Nicoleta Băjan și Denisa Negoiță. Două dintre acestea au reușit clasarea pe podium. Astfel, Nicoleta Băjan a ocupat locul 2 la categoria 39 kg, iar Steluța Subțirică s-a clasat pe locul 3 la categoria 42 kg.... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 12:05 (3455 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, rezultate foarte bune la Craiova

În perioada 22-23 februarie a.c., luptătorii CS Amara au participat la Memorialul «Ilie Marinescu», competiție desfă­șurată la Craiova. La acest tur­neu, Oana Dumitru a obținut locul 1 la categoria 30 kg. Re­zultate similare au bifat Gabriel Neagu-35 kg și Constantin Morar-52 kg. Pe locul 2 s-au clasat Alexandru Minea-29 kg, Cristian Toader-52 kg, Valentina Mihăescu-58 kg și Raluca Manole-73 kg. Pe ultima treaptă a podiumului au urcat Georgian Teodorescu-29 kg și Ștefan Stancu-38 kg. În altă ordine de idei, Marian Subțirică a participat, alături de lotul României, la un turneu internațional desfășu­rat în loca­litatea slovacă Snina. Subțirică a luptat la categoria 55 kg și a obținut medalia de... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 14:15 (3450 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Lupte, CS Amara

Primele succese în 2019

Luptătorii CS Amara promit să repete și chiar să depășească performanțele obținute în 2018, iar cele întâmplate săptămâna trecută vin să confirme acest aspect. La un puternic turneu adresat luptătorilor sub 23 de ani care s-a desfășurat în Capitala Bulgariei, Sofia, Cristian Lungu a demonstrat încă o dată că este una dintre marile speranțe ale acestui sport și a cucerit medalia de bronz. Un rezultat similar a obținut la categoria 51 kilograme, Răzvan Jeaca. Luptătorul Amarei a realizat această performanță la un turneu internațional pentru cadeți desfășurat în Republica Moldova. «Sunt rezultate care mă bucură foarte mult și îmi demonstrează că suntem în continuare pe drumul cel bun!» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 12:10 (3820 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătoarea campionilor sporturilor ialomițene

A durat 90 de minute! Cât un meci de fotbal! S-a intitulat «Gala Sportului Ialomițean 2018» și a strâns în sala Europa aproape tot ce are de oferit fenomenul. Au urcat pe scenă peste 100 de sportivi. Au primit diplome sau plachete mai toți antrenorii și conducătorii de club, chit că au performat sau au uitat de mult s-o facă. Amfitrionul Marin Cruțu a găsit cuvinte frumoase pentru toată lumea și, în final, impresia lăsată a fost pozitivă. S-a aplaudat, s-au adresat mii de mulțumiri de la microfon și, conform tradiției, s-a scrâșnit din dinți în culise. Ba că un sportiv nu a fost inclus în «Top 10», ba că «avem vitrina plină de cupe, iar performanța nu se face mâncând diplome. Alte județe știu... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2018, 18:06 (4953 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Două sportive ale CS Amara, premiate de Federație

Lupte libere

Două sportive ale CS Amara, premiate de Federație

Federația Română de Lupte și-a premiat la Poiana Brașov sportivii care în 2018 au obținut performanțe europene sau mondiale. Printre cei re­compensați s-au numărat și luptătoarele CS Amara, Nicoleta Băjan și Steluța Subțirică, alături de cel care le-a descoperit și promovat în competiții, antrenorul Marian Moraru. Reamintim că, în 2018, Nicoleta Băjan a obținut titlul de Campioană Balcanică și bronzul la Campionatul European. Steluța Subțirică s-a încununat cu medalia de bronz atât la Campionatul Balcanic, cât și la cel european. «La categoria de vârstă sub 15 ani, Federația Română de Lupte a premiat cinci sportivi, doi dintre aceștia aparținând clubului nostru! Mă bucur foarte mult pentru ele... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 18:25 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Moraru, «Cetățean de Onoare» al Amarei

Lupte libere

Marian Moraru, «Cetățean de Onoare» al Amarei

Sâmbătă, 1 decembrie 2018, Primăria și Consiliul Local Amara au acordat titlul de «Cetățean de Onoare» al orașului antrenorului de Lupte Libere Marian Moraru. Distincția se dato­rează rezultatelor excepționale în domeniul sportului, care au promovat orașul Amara pe plan național și internațional. În vârstă de 44 ani, Marian Moraru e de departe cel mai galonat antrenor din fenomenul sportiv al orașului-stațiune. Totodată, și-a câștigat recunoașterea confraților pe plan național și acționează de ani buni ca antrenor federal, ocupându-se cu pregătirea loturilor reprezentative de cadeți și juniori. Marian Moraru activează de mai bine de un deceniu în cadrul Clubului Sportiv din Amara, unde a înființat... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 11:20 (3820 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii balcanice pentru Amara

Lupte libere

4 medalii balcanice pentru Amara

Capitala Bosniei Herțego­vina, Sarajevo, a găzduit săptămână trecută Campionatul Balcanic de lupte adresat cadeților și luptătorilor sub 15 ani. Au fost prezente la această competiție 12 țări, din delegația României făcând parte și șase sportivi de la CS Amara. Astfel, vitrina cu trofee a clubului condus de Marian Moraru s-a îmbogățit substanțial. Cel mai strălucit rezultat i-a aparținut Nicoletei Băjan, care a obținut aurul la 39 kg, după un turneu fără greșeală. Nicoleta își confirmă statutul de lider în zona Balcanilor, după ce obținuse un rezultat identic și în 2018, când competiția s-a desfășurat la Belgrad. Atât Marian Moraru, cât și cei din Federația Română de Lupte văd în Nicoleta Băjan... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 16:10 (4140 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte, CS Amara

Calificați la Campionatul Balcanic cu 6 sportivi

În perioada 7-9 septembrie 2018, ca­pi­tala Bosniei-Herzegovina, Sarajevo, va găzdui Campionatul Balcanic de Lupte. Calificările pentru această competiție s-au desfășurat săptămâna trecută la București. CS Amara a participat la turneul de calificare cu 7 sportivi, reușind performanța de a-i califica pe 6 dintre aceștia pentru Campionatul Balcanic! La categoria 39 kg, Nicoleta Băjan a obținut locul I și po­sibilitatea de a-și mai adăuga un titlu balcanic la cel cucerit anul trecut. Rezul­tate similare au obținut Steluța Subțirică, 42 kg, Marian Subțirică, 48 kg și Răzvan Jeaca, 52 kg. De pe locul II în calificări au intrat în posesia biletelor pentru Sarajevo Denisa Negoiță, 46 kg și Constantin... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 12:25 (3593 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Juniorii 3» ai CS Amara au cucerit Plaja Limanu

Lupte libere

«Juniorii 3» ai CS Amara au cucerit Plaja Limanu

După succesele «juniorilor 4», a venit rândul «juniorilor 3» ai CS Amara să-și dovedească eficacitatea. Campionatul Național de Lupte pe plajă adresat acestei categorii de vârstă s-a desfășurat tot pe Plaja Limanu, de la «2 Mai». Luptătorii lui Marian Moraru au obținut 3 medalii de aur, una de argint și una de bronz. Astfel, în concursul feminin Nicoleta Băjan a devenit campioană națională, performanță izbutită la masculin și de Răzvan Jaca. Marian Subțirică s-a întors la Amara cu titlul de vicecampion, iar Denisa Negoiță a terminat pe treapta a III-a a podiumului.... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 16:35 (4043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Start în forță la lupte pe plajă

Lupte libere, CS Amara

Start în forță la lupte pe plajă

Vara și-a intrat în drepturi și, prin urmare, luptătorii au părăsit sala și au ieșit pe plajă pentru competițiile de profil. Pentru că are unde se pregăti, CS Amara este printre specialistele acestui gen de competiție și a demonstrat-o din plin la Campionatul Național adresat juniorilor 4. Competiția s-a desfășurat în perioada 29-30 iunie 2018, la 2 Mai, pe plaja Limanu. Elevii lui Marian Moraru s-au întors de la această competiție cu o zestre de 4 medalii: 2 de aur și 2 de bronz. Astfel, la categoria 40 kg, Steluța Subțirică a devenit campioană națională, performanță de care s-a bucurat și Constantin Morar, la categoria 50 kg. Robert Gresianu, 30 kg, a obținut locul 3. Același rezultat l-a obținut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 11:05 (4094 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salbă de medalii pentru CS Amara

Lupte libere

Salbă de medalii pentru CS Amara

Fenomenul luptelor libere are continuitate la CS Amara. Noul val de luptători nu a ratat ocazia de a arăta că, pe viitor, se poate conta pe ei. Prilejul pentru cei mai tineri elevi ai antrenorului Marian Moraru s-a ivit la Pitești, unde în perioada 21-24 iunie 2018 s-a desfășurat Campionatul Național Individual de Lupte Libere pentru Copii, sub sloganul «Născuți pentru lupte». La finalul competiției, zestrea delegației amărene a fost de 4 titluri naționale, la care s-au adăugat alte 2 medalii de bronz. Astfel, la categoria 26 kg, Oana Dumitru a obținut titlul național. Aceeași performanță a fost la îndemâna lui Valentin Tache, care s-a impus la 25 kg. «Aurul» a strălucit și la gâtul lui Alexandru... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 16:20 (2776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătoarele Amarei, pe podiumul Europei

Lupte libere

Luptătoarele Amarei, pe podiumul Europei

«Ambiție, determinare, atitudine și, așa cum spunea unul dintre antrenorii lotului național, inimi de leu! Adevărate luptătoare cu care orașul Amara și județul Ialomița trebuie să se mândrească...» ne spune vădit emoționat antrenorul Marian Moraru. Săptămâna trecută, în orașul maghiar Gyor, s-a desfășurat Campionatul European de Lupte adresat juniorilor mici. Delegația României a obținut la această competiție 4 medalii, iar 2 dintre acestea au fost aduse de reprezentantele CS Amara. La 36 de kg, Nicoleta Băjan, deja obișnuită cu acest tip de competiții, a trebuit să lupte încă din start cu o durere cruntă la ureche. Sportiva a strâns din dinți și, cu toate că a pierdut prezența în finală, în fața... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2018, 12:10 (2737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salt perfect la lupte pe plajă

Lupte, CS Amara

Salt perfect la lupte pe plajă

O dată cu sezonul estival, au pornit la drum și competițiile de lupte pe plajă, disciplina sportivă tot mai mediatizată în țara noastră. Astfel, la finele săptămânii precedente, în stațiunea constănțeană Venus, s-a desfășurat memorialul «Ioan Dima», eveniment ce a adunat la start 160 de sportivi. CS Amara a participat la concurs cu 5 luptători, toți reușind în final clasări pe podium. Oana Dumitru a ocupat prima poziție la categoria 26 de kg, aceeași performanță reușind-o Alexandru Minea, la 27 kg și Constantin Morar, la categoria 49 kilograme. Georgian Teodorescu s-a clasat pe locul III la 27 kg, o performanță similară reușind Cristian Toader, la 49 kg. După această recoltă de medalii, antrenorul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 14:05 (3227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi luptători CS Amara, calificați la Europene

Lupte libere

Doi luptători CS Amara, calificați la Europene

Sâmbătă, 5 mai 2018, la București s-au desfășurat calificările pentru Campionatul European de Lupte Libere, rezervat copiilor între 13 și 15 ani. CS Amara a înscris în concurs 5 copii, dintre aceștia doi obținând calificarea la Europeanul care se va desfășura în orașul maghiar Gyõr, în perioada 15-17 iunie 2018. Nicoleta Băjan a obținut locul 1 și calificarea la categoria 36 kilograme, urmând ca la Gyõr să încerce obținerea unei medalii mai strălucitoare decât bronzul adjudecat anul trecut la Belgrad. S-a calificat pentru Ungaria și Răzvan Jeaca, cel care la 44 kilograme l-a învins în finală pe Doru Dincă de la Steaua. Deși au obținut rezultate satisfăcătoare, Steluța Subțirică, Denisa Negoiță... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:15 (3053 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneu reușit pentru luptătorii Amarei

Lupte libere

Turneu reușit pentru luptătorii Amarei

Pe 17 martie 2018, micii luptători ai CS Amara antrenați de Marian Moraru au participat la Memorialul «Alexandru Geantă», competiție organizată la București de CSA Steaua. Rezultatele au fost conforme cu așteptările, aproape toți sportivii care au alcătuit delegația ialomițeană obținând clasări pe podium. Astfel, la categoriile lor de vârstă și greutate, au câștigat concursul Oana Dumitru, Alexandru Minea, Georgian Teodorescu, Gabriel Neagu, Steluța Subțirică și Constantin Morar. Pe locul 2 au terminat Cristian Toader și Ștefan Stancu. Valentin Tache și Robert Gresianu au încheiat competiția pe ultima treaptă a podiumului. Rezultate frumoase, mai ales că pe lista laureaților apar multe nume noi... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2018, 13:15 (5559 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

Lupte libere

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

La finele săptămânii precedente, la Putna, județul Suceava, s-a desfășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată juniorilor. La acest eveniment, Secția Lupte a CS Amara, coordonată de Marian Moraru, a trimis trei dintre cei mai titrați sportivi ai clubului. Dintre aceștia, Cristian Lungu și Marian Stanciu s-au remarcat prin clasări pe podium. Ei sunt la început de drum la juniori, remarcându-se până acum la categoria cadeților. De aceea rezultatele lor la această competiție trebuie analizate în lumina acestui fapt. Ambii sportivi au luptat la categoria 60 de kilograme și și-au oprit ascensiunea în faza semifinalelor. Au urmat luptele pentru medaliile de bronz, pe care ialomițenii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 11:05 (3691 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Amara s-a întors cu 4 titluri

Lupte, Campionatul Național pentru Juniori mici

Amara s-a întors cu 4 titluri

În perioada 19-22 octombrie 2017, la Sala de Sport a Armatei din Cluj, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat Juniorilor mici. Fetele și băieții pregătiți de antrenorul Marian Moraru la CS Amara au adăugat un număr de 6 medalii, dintre care 4 titluri naționale, în palmaresul Clubului. La feminin, Nicoleta Băjan s-a impus la categoria 32 kilograme, în vreme ce Steluța Subțirică a adus aurul la 34 kilograme. O prestație apreciată a avut și Denisa Negoiță, vicecampioană la 44 kilograme. Răzvan Jeaca a devenit campion al categoriei 42 kilograme, juniori 3. Tot la 42 de kilograme, dar la juniori 4, Marian Subțirică a ocupat locul I, în vreme ce Cristian Toader a obținut bronzul: «6 medalii... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 16:20 (3883 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

CS Amara, lider pe echipe la «Cupa Ialomiței»

Lupte libere

CS Amara, lider pe echipe la «Cupa Ialomiței»

CS Amara, în colaborare cu Direcția pentru Sport Ialomița și Primăria Amara au organizat, la finele săptămânii trecute, «Cupa Ialomiței», competiție de lupte libere adresată copiilor. În cadrul acestui eveniment s-a derulat și faza zonală de calificare la Campionatul Național pentru juniori III (născuți 2002-2003) și juniori IV (născuți 2004-2006). Într-o competiție de verificare a potențialului au intrat și copiii născuți în anii 2007-2009. Astfel, peste 200 de luptători proveniți de la 16 cluburi din 8 județe au evoluat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara în fața unei asistențe numeroase. CS Amara a participat la acest turneu cu 23 de luptători, dintre care 21 au obținut clasări pe podium. Nouă... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 20:10 (2966 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Dueluri pe nisip în orașul nămolului

Lupte libere

Dueluri pe nisip în orașul nămolului

Celor de la CS Amara le-a venit rândul să organizeze un turneu de lupte pe plajă și au ales să facă această acțiune în cadrul Festivalului Nămolului. Spectacolul sportiv s-a desfășurat pe Plaja «Zorilor» și îmbucurător este faptul că, pe lângă cei 150 de luptători, câteva sute de spectatori au asistat din tribune de-a lungul întregii zile. Au răvășit nisipul luptători aparținând cluburilor din Constanța, Buzău, Călărași, București și, firește, Ialomița. «Este o competiție puternică, cu sportivi valoroși. Ne bucurăm că pe lângă luptători deja consacrați din grupa de performanță le putem testa aptitudinile și celor aflați la început de drum...» ne-a declarat antrenorul celor de la CS Amara, Marian... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 18:50 (4295 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9985 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10669 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6373 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8992 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9127 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12079 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...