Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Pseudo-analize electorale în Ialomița

-PNL rămîne marele perdant al alegerilor din 25 mai 2014. Deși a obținut cu aproape două procente peste rezultatul din 2009, scorul de 13,7% este unul pe care pînă și președintele Ioan Martin îl consideră unul «modest». De notat este și faptul că PNL a pierdut controlul asupra orașelor Fetești (16,8%) și Urziceni (23, 5%). Însă cea mai rușinoasă înfrîngere este cea de la Slobozia, unde PNL a obținut doar 8,1% din voturi, cu 3,8% mai puțin decît independentul Mircea Diaconu, spre exemplu. Poate și pentru că viceprimarul PNL al Sloboziei, Cezar Zamfir, s-a bronzat zilele acestea în Grecia, unde și... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 14:20 (6662 vizualizări - 11 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, «codașa» alegerilor europarlamentare

Ialomița, «codașa» alegerilor europarlamentare

În ciuda dimensiunilor «europene», alegerile europarlamentare din 25 mai 2014 au fost unele fără miză pentru ialomițeni. Electoratul care a votat a făcut-o în orb, fără să înțeleagă nimic din implicațiile opțiunii, primarii au refuzat să se implice în campania electorală pretextînd că au «propriile nemulțumiri», liderii politici locali au fost șterși, inexpresivi și ineficieți, iar cei rămași acasă, indiferent de motive, au ratat și de data aceasta șansa de a schimba istoria unui județ declarat «roșu». În aceste condiții, rezultatele au fost previzibile și nu au nevoie de prea multe comentarii.
În Ialomița, din totalul de 238495 de alegători cu drept de vot, au participat la alegerile europarlamentare doar 59525 de electori. În procente, asta înseamnă 24,9%, sub media pe țară, care a fost de 32,29% (parțial). Potrivit datelor existente la acest moment, opțiunile de vot ale ialomițenilor se prezintă astfel:... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 12:05 (7576 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ca la noi, în toată țara

Ialomița votează în pas de melc

Incident electoral la Fetești: Președintele Secției de Votare nr. 46 a plecat acasă cu ștampilele de vot!

Și în Ialomița secțiile de votare s-au deschis la ora 07,00 și se vor închide la ora 21,00. Potirvit datelor oficiale, au fost deschise un număr de 220 de secții de votare la care sînt așteptați să voteze fix 238495 de alegători. Pentru alegerile europarlamentare au fost tipărite 262385 de buletine de vot. Estimările la ora 11,00 sînt însă descurajante. Potrivit datelor oficiale, mai puțin de 5% dintre ialomițeni și-au exercitat dreptul de vot. Spre exemplu, la Secția 11 din Slobozia, din cei 1200 de alegători arondați au votat, în primele 4 ore de la deschiderea urnelor, doar 57 de alegători. Instituția Prefectului și reprezentanții Biroului Electoral Județean Ialomița confirmă că în județ nu... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2014, 11:40 (11403 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ministrul Șova vinde Gara Slobozia «la privați»

Agent electoral la Țăndărei

Ministrul Șova vinde Gara Slobozia «la privați»

Vineri, 16 mai 2014, Dan Șova, ministrul Transporturilor, a fost invitat pe post de agent electoral la un miting organizat de PSD la Țăndărei. Pătruns de nobila sa misiune, ministrul a făcut docil roată tîrgului pe artera principală a orașului, a strîns mîinile co-etnicilor care n-au plătit niciodată taxe și impozite pentru «palatele» de pe șoseaua națională și a promovat un candidat no-name de pe lista europarlamentarilor care vor merge la Bruxelles. El a fost însoțit de către primarul urbei, Cristian Roman și de către protipendada PSD de la Slobozia, în frunte cu președintele Silvian Ciupercă. Paradoxal, niciunul dintre localnicii celui mai sărac dintre orașele județului nu a schițat nici măcar un gest de protest. Poate pentru că habar nu aveau cu cine dau mîna?!... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2014, 13:25 (9775 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«USL trăiește!». L-a resuscitat dr Filip!

Încă o săptămînă de campanie și tot nimic. Adică nu tu luptă de idei, nu tu dezbateri publice, nu tu proiecte europene... E pur si muove! De aceea, am făcut roată prin Slobozia și am căutat pentru dumneavoastră noutăți.

Renaștem în lipsă Una dintre cele mai irelevante campanii electorale de pe piață poate fi considerată cea a PNȚ-CD. După o conferință de presă anonimă, desfășurată săptămîna trecută de Sebastian Bodu la Slobozia, PNȚ-CD anunță printr-un cort instalat în fața supermarket-ului local că a înviat. Pardon, că a renăscut. În afara sloganului «Renaștem pentru România ta!»,... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 18:50 (7510 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Unde campanie nu e, nimic nu e!

Europarlamentarele în Ialomița

Unde campanie nu e, nimic nu e!

Județul Ialomița reprezintă o cantitate (de voturi) neglijabilă pe harta alegerilor europarlamentare din 25 mai 2014. Cei 238495 de cetățeni cu drept de vot din întreg județul nu reprezintă nici măcar populația unui oraș cît Ploiești, ca să nu exagerăm prea tare cu comparațiile. Poate tocmai de aceea felul în care campania se reflectă în spațiul public din Ialomița este anemic, lipsit de vlagă sau inutil. În aceste condiții, politicienii locali care au promis «la Centru» rezultate, deja tremură. Și nimic nu-i poate opri din tremurat...

De la David la Goliat
Fie că vorbiți despre... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 11:35 (11825 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Măsuri de pază și ordine publică la alegerile europarlamentare

Peste 120 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și ai Grupării Mobile de Jandarmi Constanța vor asigura, în perioada 24-25 mai 2014, paza a 79 secții de votare și a Biroului... [citește toată știrea]

19 Mai 2014, 10:20 (9678 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Evenimentele electorale ale săptămânii

Din campanie adunate

Evenimentele electorale ale săptămînii

În vreme ce europarlamentarele trec mai duios decît «Anastasia» regizată de Alexandru Tatos, urbea slobozeană se cutremură mărunt de zvonuri pe care, dacă n-am fi în campanie, mai că nu le-am băga în seamă. Dar cum sîntem, n-avem încotro. Nici noi, nici dumneavoastră!

Băcanu, primar în 2016 Din motive a căror rațiune ne scapă, laboratoarele PSD Ialomița au moșit recent un scenariu ilar. Potrivit lui, viceprimarul Valentin Băcanu va moșteni orașul în 2016. Surse localizate pe scara de incendiu a laboratorului susțin că președintele Ciupercă deja a aprobat lansarea candidaturii în cercul... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 11:05 (16997 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ce face PSD cu mîna lui...

Zilele «europarlamentare» ale comunelor

Începînd de vineri, 25 aprilie 2014, județul Ialomița se află în campanie electorală. Nu căutați semne exterioare ale acesteia, că nu există. Anul acesta, în premieră absolută, PSD Ialomița a inventat un nou tip de vehicul electoral, respectiv zilele «europarlamentare» ale comunelor.

Primește-o, Doamne, și pe-asta!
De luni de zile, PSD Ialomița caută cu disperare o soluție pentru a scoate alegătorii din case la alegerile europarlamentare din 25 mai 2014. Însă, după cum v-am explicat detaliat în paginile ziarului nostru, alegătorii tradiționali ai PSD habar nu au pe cine ar trebui... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:05 (6926 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PD-L vrea susținere în Ialomița pentru opt europarlamentari!

Stolojan, responsabil pentru voturile ialomițenilor

PD-L vrea susținere în Ialomița pentru opt europarlamentari!

Miercuri, 23 aprilie 2014, PD-L Ialomița a organizat o conferință de presă pe tema alegerilor europarlamentare. La întîlnire au participat președintele PD-L, Vasile Blaga și europarlamentarii Theodor Stolojan și Traian Ungureanu. Cei trei invitați au susținut necesitatea susținerii europarlamentarilor PD-L la alegerile din 25 mai, în condițiile în care «lupta împotriva PD-L înseamnă un serviciu adus PSD». În acest context, Vasile Blaga a susținut că se așteaptă ca cel puțin 7-8 dintre candidații PD-L lansați în cursă să obțină un fotoliu de europarlamentar. Prezent la conferința de presă, președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, a declarat că este încrezător în opțiunile de vot ale electoratului... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 15:30 (15414 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Piatra de moară a europarlamentarelor

Primarii refuză să scoată electoratul la vot

Piatra de moară a europarlamentarelor

În mai puțin de o lună și jumătate, potrivit calendarului electoral, Ialomița ar trebui să se afle la rîndu-i în campanie electorală pentru alegerile europarlamentare. În așteptarea listelor cu candidații de la Centru, partidele locale trăiesc o «dolce farniente» și se laudă cu procente pe care și cei mai optimiști dintre specialiștii în politica de baltă a Ialomiței le consideră absurde. 30 de procente pentru PNL, între 15 și 20 de procente pentru PD-L și de la 50 de procente în sus pentru PSD. În teritoriu însă, primarii au alte opinii și nu se sfiesc să le facă publice...

Europarlamentarele, o piatră de moară... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2014, 10:10 (9253 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Cine bate seara, la fereastra noastră de alegători pentru viitorii europarlamentari ai României? Răspunsul este dezarmant. Nimeni! Potrivit declarațiilor principalilor șefi de partid locali, voturile ialomițenilor vor fi acordate unor candidați veniți de la Centru. În aceste condiții, este greu de crezut că ialomițenii ar putea fi interesați de aceste alegeri. Dar partidele locale sînt încă departe de scadență și se întrec în declarații... procentuale!

Unde sînt Europarlamentarele de altădată?
A trecut demult vremea cînd Maria Petre electriza electoratul cu proiectele sale europene... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 15:30 (9675 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2367 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5409 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3493 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4746 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2487 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4172 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2367 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4308 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4466 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2153 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6687 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4268 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2390 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3601 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2328 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3069 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3415 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...