Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Pseudo-analize electorale în Ialomița

-PNL rămîne marele perdant al alegerilor din 25 mai 2014. Deși a obținut cu aproape două procente peste rezultatul din 2009, scorul de 13,7% este unul pe care pînă și președintele Ioan Martin îl consideră unul «modest». De notat este și faptul că PNL a pierdut controlul asupra orașelor Fetești (16,8%) și Urziceni (23, 5%). Însă cea mai rușinoasă înfrîngere este cea de la Slobozia, unde PNL a obținut doar 8,1% din voturi, cu 3,8% mai puțin decît independentul Mircea Diaconu, spre exemplu. Poate și pentru că viceprimarul PNL al Sloboziei, Cezar Zamfir, s-a bronzat zilele acestea în Grecia, unde și... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 14:20 (6662 vizualizări - 11 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, «codașa» alegerilor europarlamentare

Ialomița, «codașa» alegerilor europarlamentare

În ciuda dimensiunilor «europene», alegerile europarlamentare din 25 mai 2014 au fost unele fără miză pentru ialomițeni. Electoratul care a votat a făcut-o în orb, fără să înțeleagă nimic din implicațiile opțiunii, primarii au refuzat să se implice în campania electorală pretextînd că au «propriile nemulțumiri», liderii politici locali au fost șterși, inexpresivi și ineficieți, iar cei rămași acasă, indiferent de motive, au ratat și de data aceasta șansa de a schimba istoria unui județ declarat «roșu». În aceste condiții, rezultatele au fost previzibile și nu au nevoie de prea multe comentarii.
În Ialomița, din totalul de 238495 de alegători cu drept de vot, au participat la alegerile europarlamentare doar 59525 de electori. În procente, asta înseamnă 24,9%, sub media pe țară, care a fost de 32,29% (parțial). Potrivit datelor existente la acest moment, opțiunile de vot ale ialomițenilor se prezintă astfel:... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 12:05 (7576 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ca la noi, în toată țara

Ialomița votează în pas de melc

Incident electoral la Fetești: Președintele Secției de Votare nr. 46 a plecat acasă cu ștampilele de vot!

Și în Ialomița secțiile de votare s-au deschis la ora 07,00 și se vor închide la ora 21,00. Potirvit datelor oficiale, au fost deschise un număr de 220 de secții de votare la care sînt așteptați să voteze fix 238495 de alegători. Pentru alegerile europarlamentare au fost tipărite 262385 de buletine de vot. Estimările la ora 11,00 sînt însă descurajante. Potrivit datelor oficiale, mai puțin de 5% dintre ialomițeni și-au exercitat dreptul de vot. Spre exemplu, la Secția 11 din Slobozia, din cei 1200 de alegători arondați au votat, în primele 4 ore de la deschiderea urnelor, doar 57 de alegători. Instituția Prefectului și reprezentanții Biroului Electoral Județean Ialomița confirmă că în județ nu... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2014, 11:40 (11403 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ministrul Șova vinde Gara Slobozia «la privați»

Agent electoral la Țăndărei

Ministrul Șova vinde Gara Slobozia «la privați»

Vineri, 16 mai 2014, Dan Șova, ministrul Transporturilor, a fost invitat pe post de agent electoral la un miting organizat de PSD la Țăndărei. Pătruns de nobila sa misiune, ministrul a făcut docil roată tîrgului pe artera principală a orașului, a strîns mîinile co-etnicilor care n-au plătit niciodată taxe și impozite pentru «palatele» de pe șoseaua națională și a promovat un candidat no-name de pe lista europarlamentarilor care vor merge la Bruxelles. El a fost însoțit de către primarul urbei, Cristian Roman și de către protipendada PSD de la Slobozia, în frunte cu președintele Silvian Ciupercă. Paradoxal, niciunul dintre localnicii celui mai sărac dintre orașele județului nu a schițat nici măcar un gest de protest. Poate pentru că habar nu aveau cu cine dau mîna?!... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2014, 13:25 (9775 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«USL trăiește!». L-a resuscitat dr Filip!

Încă o săptămînă de campanie și tot nimic. Adică nu tu luptă de idei, nu tu dezbateri publice, nu tu proiecte europene... E pur si muove! De aceea, am făcut roată prin Slobozia și am căutat pentru dumneavoastră noutăți.

Renaștem în lipsă Una dintre cele mai irelevante campanii electorale de pe piață poate fi considerată cea a PNȚ-CD. După o conferință de presă anonimă, desfășurată săptămîna trecută de Sebastian Bodu la Slobozia, PNȚ-CD anunță printr-un cort instalat în fața supermarket-ului local că a înviat. Pardon, că a renăscut. În afara sloganului «Renaștem pentru România ta!»,... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 18:50 (7510 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Unde campanie nu e, nimic nu e!

Europarlamentarele în Ialomița

Unde campanie nu e, nimic nu e!

Județul Ialomița reprezintă o cantitate (de voturi) neglijabilă pe harta alegerilor europarlamentare din 25 mai 2014. Cei 238495 de cetățeni cu drept de vot din întreg județul nu reprezintă nici măcar populația unui oraș cît Ploiești, ca să nu exagerăm prea tare cu comparațiile. Poate tocmai de aceea felul în care campania se reflectă în spațiul public din Ialomița este anemic, lipsit de vlagă sau inutil. În aceste condiții, politicienii locali care au promis «la Centru» rezultate, deja tremură. Și nimic nu-i poate opri din tremurat...

De la David la Goliat
Fie că vorbiți despre... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 11:35 (11820 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Măsuri de pază și ordine publică la alegerile europarlamentare

Peste 120 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și ai Grupării Mobile de Jandarmi Constanța vor asigura, în perioada 24-25 mai 2014, paza a 79 secții de votare și a Biroului... [citește toată știrea]

19 Mai 2014, 10:20 (9669 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Evenimentele electorale ale săptămânii

Din campanie adunate

Evenimentele electorale ale săptămînii

În vreme ce europarlamentarele trec mai duios decît «Anastasia» regizată de Alexandru Tatos, urbea slobozeană se cutremură mărunt de zvonuri pe care, dacă n-am fi în campanie, mai că nu le-am băga în seamă. Dar cum sîntem, n-avem încotro. Nici noi, nici dumneavoastră!

Băcanu, primar în 2016 Din motive a căror rațiune ne scapă, laboratoarele PSD Ialomița au moșit recent un scenariu ilar. Potrivit lui, viceprimarul Valentin Băcanu va moșteni orașul în 2016. Surse localizate pe scara de incendiu a laboratorului susțin că președintele Ciupercă deja a aprobat lansarea candidaturii în cercul... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 11:05 (16997 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ce face PSD cu mîna lui...

Zilele «europarlamentare» ale comunelor

Începînd de vineri, 25 aprilie 2014, județul Ialomița se află în campanie electorală. Nu căutați semne exterioare ale acesteia, că nu există. Anul acesta, în premieră absolută, PSD Ialomița a inventat un nou tip de vehicul electoral, respectiv zilele «europarlamentare» ale comunelor.

Primește-o, Doamne, și pe-asta!
De luni de zile, PSD Ialomița caută cu disperare o soluție pentru a scoate alegătorii din case la alegerile europarlamentare din 25 mai 2014. Însă, după cum v-am explicat detaliat în paginile ziarului nostru, alegătorii tradiționali ai PSD habar nu au pe cine ar trebui... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:05 (6926 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PD-L vrea susținere în Ialomița pentru opt europarlamentari!

Stolojan, responsabil pentru voturile ialomițenilor

PD-L vrea susținere în Ialomița pentru opt europarlamentari!

Miercuri, 23 aprilie 2014, PD-L Ialomița a organizat o conferință de presă pe tema alegerilor europarlamentare. La întîlnire au participat președintele PD-L, Vasile Blaga și europarlamentarii Theodor Stolojan și Traian Ungureanu. Cei trei invitați au susținut necesitatea susținerii europarlamentarilor PD-L la alegerile din 25 mai, în condițiile în care «lupta împotriva PD-L înseamnă un serviciu adus PSD». În acest context, Vasile Blaga a susținut că se așteaptă ca cel puțin 7-8 dintre candidații PD-L lansați în cursă să obțină un fotoliu de europarlamentar. Prezent la conferința de presă, președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, a declarat că este încrezător în opțiunile de vot ale electoratului... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 15:30 (15414 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Piatra de moară a europarlamentarelor

Primarii refuză să scoată electoratul la vot

Piatra de moară a europarlamentarelor

În mai puțin de o lună și jumătate, potrivit calendarului electoral, Ialomița ar trebui să se afle la rîndu-i în campanie electorală pentru alegerile europarlamentare. În așteptarea listelor cu candidații de la Centru, partidele locale trăiesc o «dolce farniente» și se laudă cu procente pe care și cei mai optimiști dintre specialiștii în politica de baltă a Ialomiței le consideră absurde. 30 de procente pentru PNL, între 15 și 20 de procente pentru PD-L și de la 50 de procente în sus pentru PSD. În teritoriu însă, primarii au alte opinii și nu se sfiesc să le facă publice...

Europarlamentarele, o piatră de moară... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2014, 10:10 (9253 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Cine bate seara, la fereastra noastră de alegători pentru viitorii europarlamentari ai României? Răspunsul este dezarmant. Nimeni! Potrivit declarațiilor principalilor șefi de partid locali, voturile ialomițenilor vor fi acordate unor candidați veniți de la Centru. În aceste condiții, este greu de crezut că ialomițenii ar putea fi interesați de aceste alegeri. Dar partidele locale sînt încă departe de scadență și se întrec în declarații... procentuale!

Unde sînt Europarlamentarele de altădată?
A trecut demult vremea cînd Maria Petre electriza electoratul cu proiectele sale europene... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 15:30 (9675 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Mai puține locuri de muncă vacante

De la săptămînă la săptămînă, locurile de muncă se împuținează. Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița sînt vacante doar 41 de locuri de muncă. Dintre acestea, 8 sînt pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2010, 11:35
(12390 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «90 de ani de la stabilirea relațiilor diplomatice dintre România și Finlanda»

Vineri, 3 decembrie, la Muzeul Județean Ialomița va fi vernisată expoziția «90 de ani de la stabilirea relațiilor diplomatice dintre România și Finlanda». Expoziția va cuprinde documente istorice și se ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2010, 10:19
(10489 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2010, 09:02
(7556 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 19:13
(9343 vizualizări - 0 comentarii)


Șapte ialomițeni, înșelați la telefon de un necunoscut care promitea locuri de muncă

În ciuda numeroaselor cazuri de înșelăciune înregistrate în ultimii ani, mirajul unui loc de muncă în străinatate, prin intermediari necunoscuți, atrage încă mulți naivi. Recent, polițistii ialomițeni au ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 19:03
(12166 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, fără permis și beat mangă!

Marți dimineață, 30 noiembrie, polițiștii din Slobozia, în urma unui control de rutină, au depistat un localnic, de 45 de ani, care conducea fără permis de conducere. Totodată, șoferul se afla sub influența ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 19:00
(10594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt în familie

În urma cu două zile, luni, 29 noiembrie, un ialomițean în vîrstă de 46 ani a fost victima unui furt din cadrul propriei louințe. În urma sesizării făcute Poliției Fetești a reieșit că în jurul orei 9. ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:58
(14547 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Grupul Școlar «Al. I. Cuza» a sărbătorit Sfântul Andrei și Ziua Națională

Grupul Școlar «Al. I. Cuza» a sărbătorit Sfîntul Andrei și Ziua Națională

În urmă cu două zile, luni, 29 noiembrie, Grupul Școlar «Al. I. Cuza» a sărbătorit ziua Sfîntului Andrei, precum și Ziua Naționala a României. Sub directa coordonare a Letiției Petcu, profesor de istorie ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:57
(9669 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sfîrșit de săptămînă cu amenzi de peste 76 mii de lei pentru șoferi

Potrivit unui buletin informativ al Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița, în weekend-ul trecut polițiștii ialomițeni au aplicat 307 sancțiuni contravenționale șoferilor ce tranzitau arterele județului ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:54
(13619 vizualizări - 2 comentarii)


Sudiți: Muniție neexplodată pe cîmp

Marți, 30 noiembrie, la primele ore ale dimineții, un localnic din Sudiți a alertat pompierii după ce a găsit pe un cîmp patru proiectile explozive de artilerie. Pirotehniștii Inspectoratului Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:51
(12499 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: muniție Sudiți


Slobozia: Arestat preventiv după ce a furat un autoturism

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, 27/28 noiembrie a.c., în jurul orei 2.30, Poliția Slobozia a fost sesizată de o femeie din localitate asupra faptului că autoturismul său a fost sustras din fața ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:39
(14614 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Accidentată pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O tînără în vîrstă de 21 de ani, din București, a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs duminică, 28 noiembrie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:33
(15155 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Șoferul beat a provocat un accident

Duminică, 28 noiembrie a.c., la ora 17.30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ203B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:31
(15655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Urziceni: Încarcerați pentru tulburarea liniștii publice

În cursul zilei de sîmbătă, 27 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița au prins, reținut și încarcerat trei bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 42 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:29
(13129 vizualizări - 0 comentarii)


Frățilești: Tînăr băut la volan

În cursul nopții trecute, în jurul orei 2.40, polițiștii au depistat în trafic, pe raza localității Frățilești, un tînăr, de 18 ani, domiciliat în comuna Platonești. Acesta se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:25
(11828 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu într-un apartament

Duminică, 28 noiembrie, în apartamentul unui slobozean a izbucnit un incendiu. Vecinii, speriați de fumul ce ieșea pe unul dintre geamurile locuinței, au alertat pompierii. Întrucît în momentul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:07
(12095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 noiembrie, Academia Română, Secția de științe agricole și silvice în colaborare cu Academia de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Sisești» au organizat ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:05
(12623 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis și băut, la volan

În noaptea de joi spre vineri, respectiv 25 spre 26 noiembrie, un echipaj de poliție slobozean ce acționa într-un filtru pe o stradă din localitate a oprit pentru un control de rutină o mașină condusă de ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(12917 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Femeia rănită grav într-un accident rutier

O femeie de 56 de ani, din Sinești, a fost dusă în stare gravă la un spital din Capitală după ce a fost victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs joi, 25 noiembrie, în jurul orelor 21.10, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(14237 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Munteni Buzău: Infractor încarcerat

A fost condamnat la un an și 10 luni închisoare, dar a încercat să fugă de ispășirea pedepsei. Este vorba de un bărbat, de 24 de ani, din comuna Munteni Buzău, pentru care Judecătoria Slobozia a emis la ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:23
(13830 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune de siguranță la un internat

Polițiștii ialomițeni au continuat seria de acțiuni privind asigurarea unui climat de siguranță în unitățile de învățămînt. Joi, 25 noiembrie a.c., polițiștii au desfășurat o acțiune în internatul unei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:22
(12972 vizualizări - 0 comentarii)


Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 25 noiembrie 2010, Protoieria Urziceni a organizat o Seara Catehetică cu tinerii cu tema Sfîntul Apostol Andrei-Apostolul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:45
(10297 vizualizări - 0 comentarii)


Cărțile de muncă, predate

La data de 1 ianuarie 2011 se abrogă dispozițiile Decretului nr. 92/1976, privind carnetul de muncă. Așadar, persoanele care au fost încadrate pe baza de contract individual de muncă la angajatori cu capital ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:20
(13384 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Cu numai două săptămîni rămase pînă la stabilirea țărilor-gazdă pentru Cupele Mondiale de Fotbal FIFA 2018 și 2022, Hyundai Motor Company și-a extins colaborarea cu organismul guvernant al fotbalului, ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:10
(11246 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deșeuri feroase confiscate

Joi, 25 noiembrie a.c., o echipă de polițiști slobozeni a oprit pentru un control de rutină o autoutilitară încărcată cu deșeuri feroase, condusă de un slobozean, de 30 de ani. Potrivit polițiștilor, în ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:08
(12742 vizualizări - 0 comentarii)


Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Marți, 30 noiembrie, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va găzdui recepția oficială a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, oferită cu prilejul sărbătoririi «Zilei Naționale ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 11:07
(10990 vizualizări - 1 comentariu)


Rocadă de consilieri PNL în Consiliul Județean

La începutul săptămînii viitoare, marți, 30 noiembrie, consilierii județeni se întrunesc în ședința lunară de lucru. Potrivit ordinii de zi, executivul județean va dezbate 13 proiecte de hotărîri. Printre ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:56
(12033 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Națională a României», sărbătorită și la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița organizează o serie de manifestări cu ocazia «Zilei Naționale a României». Astfel, manifestările vor debuta la Monumentul «Mihai Viteazul» din Slobozia, în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:50
(12147 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dezbatere privind accesul romilor la serviciile de sănătate

Centrul Romilor pentru Politici de Sănătate-SASTIPEN, organizație non-guvernamentală care militează pentru îmbunătățirea stării de sănătate a romilor din România și creșterea gradului de acces al acestora ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:20
(13927 vizualizări - 0 comentarii)


Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Președintele Comisiei pentru Egalitatea de Șanse din Camera Deputaților, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora i-a propus ministrului Muncii, Familiei și Protecției Sociale ca, la discuțiile privind Codul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:09
(12654 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...