Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Pseudo-analize electorale în Ialomița

-PNL rămîne marele perdant al alegerilor din 25 mai 2014. Deși a obținut cu aproape două procente peste rezultatul din 2009, scorul de 13,7% este unul pe care pînă și președintele Ioan Martin îl consideră unul «modest». De notat este și faptul că PNL a pierdut controlul asupra orașelor Fetești (16,8%) și Urziceni (23, 5%). Însă cea mai rușinoasă înfrîngere este cea de la Slobozia, unde PNL a obținut doar 8,1% din voturi, cu 3,8% mai puțin decît independentul Mircea Diaconu, spre exemplu. Poate și pentru că viceprimarul PNL al Sloboziei, Cezar Zamfir, s-a bronzat zilele acestea în Grecia, unde și... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 14:20 (6662 vizualizări - 11 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița, «codașa» alegerilor europarlamentare

Ialomița, «codașa» alegerilor europarlamentare

În ciuda dimensiunilor «europene», alegerile europarlamentare din 25 mai 2014 au fost unele fără miză pentru ialomițeni. Electoratul care a votat a făcut-o în orb, fără să înțeleagă nimic din implicațiile opțiunii, primarii au refuzat să se implice în campania electorală pretextînd că au «propriile nemulțumiri», liderii politici locali au fost șterși, inexpresivi și ineficieți, iar cei rămași acasă, indiferent de motive, au ratat și de data aceasta șansa de a schimba istoria unui județ declarat «roșu». În aceste condiții, rezultatele au fost previzibile și nu au nevoie de prea multe comentarii.
În Ialomița, din totalul de 238495 de alegători cu drept de vot, au participat la alegerile europarlamentare doar 59525 de electori. În procente, asta înseamnă 24,9%, sub media pe țară, care a fost de 32,29% (parțial). Potrivit datelor existente la acest moment, opțiunile de vot ale ialomițenilor se prezintă astfel:... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2014, 12:05 (7576 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ca la noi, în toată țara

Ialomița votează în pas de melc

Incident electoral la Fetești: Președintele Secției de Votare nr. 46 a plecat acasă cu ștampilele de vot!

Și în Ialomița secțiile de votare s-au deschis la ora 07,00 și se vor închide la ora 21,00. Potirvit datelor oficiale, au fost deschise un număr de 220 de secții de votare la care sînt așteptați să voteze fix 238495 de alegători. Pentru alegerile europarlamentare au fost tipărite 262385 de buletine de vot. Estimările la ora 11,00 sînt însă descurajante. Potrivit datelor oficiale, mai puțin de 5% dintre ialomițeni și-au exercitat dreptul de vot. Spre exemplu, la Secția 11 din Slobozia, din cei 1200 de alegători arondați au votat, în primele 4 ore de la deschiderea urnelor, doar 57 de alegători. Instituția Prefectului și reprezentanții Biroului Electoral Județean Ialomița confirmă că în județ nu... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2014, 11:40 (11402 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ministrul Șova vinde Gara Slobozia «la privați»

Agent electoral la Țăndărei

Ministrul Șova vinde Gara Slobozia «la privați»

Vineri, 16 mai 2014, Dan Șova, ministrul Transporturilor, a fost invitat pe post de agent electoral la un miting organizat de PSD la Țăndărei. Pătruns de nobila sa misiune, ministrul a făcut docil roată tîrgului pe artera principală a orașului, a strîns mîinile co-etnicilor care n-au plătit niciodată taxe și impozite pentru «palatele» de pe șoseaua națională și a promovat un candidat no-name de pe lista europarlamentarilor care vor merge la Bruxelles. El a fost însoțit de către primarul urbei, Cristian Roman și de către protipendada PSD de la Slobozia, în frunte cu președintele Silvian Ciupercă. Paradoxal, niciunul dintre localnicii celui mai sărac dintre orașele județului nu a schițat nici măcar un gest de protest. Poate pentru că habar nu aveau cu cine dau mîna?!... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2014, 13:25 (9775 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«USL trăiește!». L-a resuscitat dr Filip!

Încă o săptămînă de campanie și tot nimic. Adică nu tu luptă de idei, nu tu dezbateri publice, nu tu proiecte europene... E pur si muove! De aceea, am făcut roată prin Slobozia și am căutat pentru dumneavoastră noutăți.

Renaștem în lipsă Una dintre cele mai irelevante campanii electorale de pe piață poate fi considerată cea a PNȚ-CD. După o conferință de presă anonimă, desfășurată săptămîna trecută de Sebastian Bodu la Slobozia, PNȚ-CD anunță printr-un cort instalat în fața supermarket-ului local că a înviat. Pardon, că a renăscut. În afara sloganului «Renaștem pentru România ta!»,... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 18:50 (7510 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Unde campanie nu e, nimic nu e!

Europarlamentarele în Ialomița

Unde campanie nu e, nimic nu e!

Județul Ialomița reprezintă o cantitate (de voturi) neglijabilă pe harta alegerilor europarlamentare din 25 mai 2014. Cei 238495 de cetățeni cu drept de vot din întreg județul nu reprezintă nici măcar populația unui oraș cît Ploiești, ca să nu exagerăm prea tare cu comparațiile. Poate tocmai de aceea felul în care campania se reflectă în spațiul public din Ialomița este anemic, lipsit de vlagă sau inutil. În aceste condiții, politicienii locali care au promis «la Centru» rezultate, deja tremură. Și nimic nu-i poate opri din tremurat...

De la David la Goliat
Fie că vorbiți despre... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 11:35 (11751 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Măsuri de pază și ordine publică la alegerile europarlamentare

Peste 120 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și ai Grupării Mobile de Jandarmi Constanța vor asigura, în perioada 24-25 mai 2014, paza a 79 secții de votare și a Biroului... [citește toată știrea]

19 Mai 2014, 10:20 (9654 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Evenimentele electorale ale săptămânii

Din campanie adunate

Evenimentele electorale ale săptămînii

În vreme ce europarlamentarele trec mai duios decît «Anastasia» regizată de Alexandru Tatos, urbea slobozeană se cutremură mărunt de zvonuri pe care, dacă n-am fi în campanie, mai că nu le-am băga în seamă. Dar cum sîntem, n-avem încotro. Nici noi, nici dumneavoastră!

Băcanu, primar în 2016 Din motive a căror rațiune ne scapă, laboratoarele PSD Ialomița au moșit recent un scenariu ilar. Potrivit lui, viceprimarul Valentin Băcanu va moșteni orașul în 2016. Surse localizate pe scara de incendiu a laboratorului susțin că președintele Ciupercă deja a aprobat lansarea candidaturii în cercul... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 11:05 (16997 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ce face PSD cu mîna lui...

Zilele «europarlamentare» ale comunelor

Începînd de vineri, 25 aprilie 2014, județul Ialomița se află în campanie electorală. Nu căutați semne exterioare ale acesteia, că nu există. Anul acesta, în premieră absolută, PSD Ialomița a inventat un nou tip de vehicul electoral, respectiv zilele «europarlamentare» ale comunelor.

Primește-o, Doamne, și pe-asta!
De luni de zile, PSD Ialomița caută cu disperare o soluție pentru a scoate alegătorii din case la alegerile europarlamentare din 25 mai 2014. Însă, după cum v-am explicat detaliat în paginile ziarului nostru, alegătorii tradiționali ai PSD habar nu au pe cine ar trebui... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:05 (6926 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PD-L vrea susținere în Ialomița pentru opt europarlamentari!

Stolojan, responsabil pentru voturile ialomițenilor

PD-L vrea susținere în Ialomița pentru opt europarlamentari!

Miercuri, 23 aprilie 2014, PD-L Ialomița a organizat o conferință de presă pe tema alegerilor europarlamentare. La întîlnire au participat președintele PD-L, Vasile Blaga și europarlamentarii Theodor Stolojan și Traian Ungureanu. Cei trei invitați au susținut necesitatea susținerii europarlamentarilor PD-L la alegerile din 25 mai, în condițiile în care «lupta împotriva PD-L înseamnă un serviciu adus PSD». În acest context, Vasile Blaga a susținut că se așteaptă ca cel puțin 7-8 dintre candidații PD-L lansați în cursă să obțină un fotoliu de europarlamentar. Prezent la conferința de presă, președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, a declarat că este încrezător în opțiunile de vot ale electoratului... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 15:30 (15414 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Piatra de moară a europarlamentarelor

Primarii refuză să scoată electoratul la vot

Piatra de moară a europarlamentarelor

În mai puțin de o lună și jumătate, potrivit calendarului electoral, Ialomița ar trebui să se afle la rîndu-i în campanie electorală pentru alegerile europarlamentare. În așteptarea listelor cu candidații de la Centru, partidele locale trăiesc o «dolce farniente» și se laudă cu procente pe care și cei mai optimiști dintre specialiștii în politica de baltă a Ialomiței le consideră absurde. 30 de procente pentru PNL, între 15 și 20 de procente pentru PD-L și de la 50 de procente în sus pentru PSD. În teritoriu însă, primarii au alte opinii și nu se sfiesc să le facă publice...

Europarlamentarele, o piatră de moară... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2014, 10:10 (9251 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Cine bate seara, la fereastra noastră de alegători pentru viitorii europarlamentari ai României? Răspunsul este dezarmant. Nimeni! Potrivit declarațiilor principalilor șefi de partid locali, voturile ialomițenilor vor fi acordate unor candidați veniți de la Centru. În aceste condiții, este greu de crezut că ialomițenii ar putea fi interesați de aceste alegeri. Dar partidele locale sînt încă departe de scadență și se întrec în declarații... procentuale!

Unde sînt Europarlamentarele de altădată?
A trecut demult vremea cînd Maria Petre electriza electoratul cu proiectele sale europene... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 15:30 (9675 vizualizări - 10 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: La furat dintr-o școală

În cursul dimineții de sîmbătă, 24 aprilie, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de directorul unei școli din localitate, despre faptul că în cursul nopții de 23 spre 24 aprilie, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:21
(27391 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni pentru siguranța publică

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 aprilie, polițiștii slobozeni au organizat o acțiune în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratului Județean al Jandarmeriei și ale Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:21
(25365 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți prinși de polițiști

Sîmbătă, 24 aprilie, polițiștii din Bordușani au fost sesizați de către o localnică, de 65 de ani, despre faptul că în noaptea anterioară, persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței și dintr-o ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:20
(27812 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Viteza face victime

Duminică, 25 aprilie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați prin 112, despre producerea unui accident de circulație. Accidentul s-a produs pe DJ203B, pe raza localității Gîrbovi, și s-a soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:20
(26036 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiștii din Urziceni și Fierbinți-Tîrg

Sîmbătă, 24 aprilie, polițiștii din Urziceni au acționat pentru menținerea ordinii și liniștii publice, pentru prevenirea faptelor cu violență, a furturilor din buzunare, de și din auto, a comerțului ilicit ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:19
(23718 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan

O echipă de siguranță publică ce acționa pe raza municipiului Urziceni a oprit pentru control, duminică, 25 aprilie, un autoturism înmatriculat în Spania, la volanul căruia se afla un localnic, de 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:18
(31105 vizualizări - 0 comentarii)


264 locuri vacante pentru 1100 de persoane fără loc de muncă

Vineri, 23 aprilie a.c., la nivel național s-a desfășurat Bursa generală a locurilor de muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Evenimentul s-a desfășurat și la nivel ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2010, 12:10
(21675 vizualizări - 0 comentarii)


O mașină a luat foc la Făcăeni, acoperișul unei case a fost mistuit de flăcări la Condeești

Sîmbătă, 24 aprilie, autoutilitara unui cetățean din comuna Făcăeni a fost cuprinsă de flăcări ca urmare a unui scurtcircuit produs la un conductor electric defect sau izolat necorespunzător. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2010, 12:10
(27318 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Scuterul a fost acroșat de un autobuz

Vineri, 23 aprilie, pe 112, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe Strada Călărași, din Fetești, un cetățean care se deplasa cu un moped a fost lovit de un autobuz. La fața locului s-a deplasat un ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2010, 08:30
(23866 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Minor la volanul autoturismului bunicii

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 22 spre 23 aprilie a.c., în jurul orei 00,20, polițiștii din Balaciu au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2010, 08:29
(24581 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer în stare de ebrietate

Un bărbat de 37 de ani, din Fetești, s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat de polițiști conducînd un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși se afla în stare de ebrietate. Autoturismul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2010, 08:26
(23627 vizualizări - 0 comentarii)


S-a înecat în Ialomița?

Polițiști și pompieri au desfășurat joi, 22 aprilie a.c., eforturi comune pentru a depista un bărbat, de 66 de ani, din Urziceni, a cărui dispariție a fost sesizată de către familia acestuia. Ultimele informații ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 15:56
(23144 vizualizări - 2 comentarii)


Conducea tractorul cu permisul suspendat

Joi, 22 aprilie, în jurul orei 23,30, polițiștii au identificat în trafic, pe strada Călărași, din Fetești, un bărbat, de 45 de ani, din județul Constanța, care se deplasa la volanul unui autotractor ce ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 15:55
(20270 vizualizări - 0 comentarii)


Fierul vechi, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat joi, 22 aprilie, în intervalul orar 09,00-12,00, pe raza de competență, pentru respectarea prevederilor privind gestionarea deșeurilor industriale reciclabile și pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 15:55
(13891 vizualizări - 0 comentarii)


10 baruri și 9 săli de jocuri, controlate

În cursul după-amiezii de joi, 22 aprilie, în intervalul orar 18,00-21,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi și din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 15:55
(22323 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni în zonele rurale

În cursul nopții trecute, respectiv 22/23 aprilie, agenții Posturilor de Poliție Albești, Ciochina și Buești au organizat o acțiune comună intercomunală, sub coordonarea ofițerilor din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 15:54
(13592 vizualizări - 0 comentarii)


Depunerea situațiilor financiare, obligatoriu la Registrul Comerțului

Oficiul Național al Registrului Comerțului reamintește comercianților că, începînd cu anul 2010, situațiile financiare anuale se depun numai la Registrul Comerțului. Avînd în vedere că data limită pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 13:42
(21047 vizualizări - 0 comentarii)


Perdelele forestiere de protecție, în atenția Prefecturii

Joi, 22 aprilie a.c., la sediul Prefecturii Ialomița s-a desfășurat o ședință de lucru a Comandamentului județean de analiză a realizării Programului de înființare a perdelelor forestiere de protecție. ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2010, 10:13
(19988 vizualizări - 1 comentariu)


Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, zărzărea»-ediția a XVIII-a

Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, zărzărea»-ediția a XVIII-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 16 aprilie 2010, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului Județean ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 20:18
(20891 vizualizări - 0 comentarii)


A dat cu tractorul peste un bătrîn

Poliția Urziceni a fost sesizată miercuri, 21 aprilie a.c., prin 112, despre faptul că pe raza localității Hagiești s-a produs un accident de circulație, un pieton fiind implicat. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 18:56
(20050 vizualizări - 0 comentarii)


Recidivist încarcerat după ce a tîlhărit un tînăr în stare de ebrietate

Un tînăr în vîrstă de 28 de ani, din Slobozia, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului după ce Judecătoria Slobozia a emis pe numele său un mandat de arestare preventivă pentru 29 de zile ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 18:39
(25151 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat

Miercuri, 21 aprilie a.c., polițiștii l-au identificat și reținut, pe raza comunei Frumușani-Călărași, pe un tînăr, în vârstă de 28 ani, din Fetești, care lucra în cadrul unei vulcanizări din localitate ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 17:58
(13722 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Polițiștii au constatat o infracțiune comisă de un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Săveni, care se deplasa la volanul unui autoturism cu numere de înmatriculare străine, fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 17:42
(25533 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă sancționată pentru nerespectarea regimului materialului lemnos

În urma verificărilor efectuate la un agent economic din comuna Făcăeni s-a constatat că acesta comercializa material lemnos pentru construcții fără a utiliza sistemul informatic integrat de urmărire a ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 17:40
(14991 vizualizări - 0 comentarii)


Bursa generală a locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 23 aprilie 2010, începînd cu ora 9.00, Bursa generală a locurilor de muncă. Acțiunea se va desfășura în Slobozia la Clubul ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 12:48
(21240 vizualizări - 0 comentarii)


22 aprilie, ziua Pământului: 200 de preșcolari au salvat Planeta la Slobozia

22 aprilie, ziua Pămîntului: 200 de preșcolari au salvat Planeta la Slobozia

Joi, 22 aprilie, la orele 10,00, preșcolarii Grădiniței «Junior» din Slobozia au organizat marșul annual de Ziua Pămîntului. Însoțiți de educatori și oficiali locali (l-am remarcat, în treacăt, pe nelipsitul ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 12:24
(17497 vizualizări - 0 comentarii)


Sărbători uitate, sărbători regăsite: Caloianul îngropat la Slobozia

Sărbători uitate, sărbători regăsite: Caloianul îngropat la Slobozia

Caloiene, Iene,
Du-te-n cer și cere
Să deschiză porțile,
Să sloboadă ploile,
Să curgă și gîrlele,
Zilele și nopțile,
Ca să crească grînele!
Iani, Iani, Caloiani,
Ia cerului torțele ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 12:22
(13021 vizualizări - 0 comentarii)


«Activitatea economică în Ialomița a scăzut cu 40-50%»

«Activitatea economică în Ialomița a scăzut cu 40-50%»

În cadrul unei conferințe de presă susținută miercuri, 21 aprilie, reprezentații Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității raportul de activitate al instituției pe anul 2009. ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2010, 06:52
(11713 vizualizări - 1 comentariu)


Pistol de calibru 5,5 mm, deținut ilegal

Polițiștii au depistat marți, 20 aprilie, un ialomițean care deținea, fără drept, o armă neletală din categoria celor supuse autorizării. Bărbatul, de 66 de ani, din Fetești, deținea fără drept un pistol ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:11
(21253 vizualizări - 0 comentarii)


Nu vrea să se întoarcă acasă: Dat dispărut de Poliția Constanța, găsit la Sudiți

Marți, 20 aprilie, polițiștii Postului de Poliție Sudiți au depistat pe islazul comunal un tînăr, de 23 de ani, din județul Tulcea, care lucra ca cioban la stîna de oi a unui bărbat din localitatea Sudiți ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:11
(21222 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...