Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»

Partea nevăzută a donațiilor electorale

Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»

La aproape trei săptămîni de la alegerile locale din 10 iunie 2012, din scandalurile inițiale n-au mai rămas decît ecourile. În Ialomița, «alegerile nu au fost viciate de incidentele electorale», «contestatarii nu se pot obișnui cu gîndul că au pierdut», iar administrațiile locale se pregătesc activ pentru alegerile generale din noiembrie. Niciunul dintre liderii partidelor politice implicate în campanie nu se grăbește însă să facă declarații despre costurile acestei campanii electorale...

Răspunsuri evazive de la mamuții politicii locale
Informațiile privind cheltuielile de campanie... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2012, 14:37 (9374 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Oficial, am schimbat 30% dintre primarii județului

Ialomița administrativă rămîne neschimbată

Oficial, în 18 dintre cele 66 de localități ale județului Ialomița alegătorii au ales să schimbe administrația locală. Mai precis în trei dintre orașe, la Slobozia, Țăndărei și Căzănești, și în 15 localități din mediul rural. De facto, numărul primarilor sancționați de către electorat este mult mai mic, iar schimbările reflectă, în cel mai bun caz, resemnarea.

«La vremuri noi, tot ei!»
«De ce să-l schimbăm pe Ionașcu? Să vină altul să se îngrașe? Lasă-l tot pe el!» explică înainte de alegeri, cu două bidoane de apă în mîini, un slobozean între două vîrste. Replica este deja clasică... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:54 (12364 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21446 vizualizări - 19 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit... [citește toată știrea]

13 Iunie 2012, 15:02 (12902 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Ultrascurte electorale

• Nuntă în ziua votului la Căzănești
În fața secției de vot de la Școală, lîngă sediul Primăriei, unul dintre cei doi preoți ai orașului și-a măritat fata. În pauzele dintre două pahare închinate în cinstea mirilor, preotul a ieșit în calea alegătorilor și a făcut campanie electorală pentru actualul primar Stelian Traian. Fostul primar, Alexandru Gavrilă, n-a avut nimic împotrivă deoarece i s-a promis un post confortabil de viceprimar în viitorul mandat.

• Surprizele de la Roșiori și Bărcănești
PD-L a fost atît de surprins să cîștige comunele Roșiori și Bărcănești... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 20:27 (12193 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Jaf la votul mare în Ialomița

Jaf la votul mare în Ialomița

După 4 ani de așteptare, electoratul ialomițean a votat din nou pentru un județ roșu. USL a cîștigat peste 60 la sută din administrațiile locale, cu un partener PNL șters și insignifiant... Consiliul Județean Ialomița a fost adjudecat de către USL cu un procent covîrșitor (65%). Și, în ciuda faptului că PD-L a reușit să-și adjudece mai multe administrații locale decît în 2008, polarizarea politică, dacă se poate vorbi despre așa ceva într-un județ atît de sărac precum Ialomița, a devenit evidentă. Toate aceste afirmații cu valoare relativă pălesc în fața unui adevăr trist și revoltător: în Ialomița, la alegerile din 10 iunie 2012, s-a furat! S-a furat crunt, s-a furat metodic, s-a furat peste... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:28 (12971 vizualizări - 14 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Stoica a câștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

Cei 10 mii de nemuritori ai PSD și-au făcut datoria

Stoica a cîștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

USL Ialomița a organizat marți, 12 iunie a.c., prima conferință de presă oficială. În cadrul acesteia au fost prezentate primele date oficiale privind rezultatul alegerilor pentru Primăria și Consiliul Local Slobozia. Potrivit acestora, Stoica Alexandru a cîștigat alegerile cu un număr de 10.083 de voturi. De asemenea, USL și-a adjudecat 12 fotolii de consilieri în cadrul viitorului Consiliu Local. Potrivit declarațiilor oficiale, viitorii viceprimari ai municipiului Slobozia vor fi Valentin Băcanu (PSD) și Cezar Zamfir (PNL).

Audit după «urcarea în șa»
Marți, 12 iunie 2012, la... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 12:03 (12555 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Rezultatele FINALE ale alegerilor locale din Ialomița

Vot pentru președinția Consiliului Județean Ialomița: Silvian Ciupercă-65,27%

Vot pentru Consiliul Județean Ialomița: USL-59,24%, API-19,40%, PP-DD-9,58%

Conform informațiilor furnizate de către Biroul Electoral Județean Ialomița, în județ au fost înregistrați 242.784 de alegători cu drept de vot. Dintre aceștia însă, doar 60% au ales să-și exercite dreptul de vot. În urma centralizării rezultatelor, să detaliem distinct rezultatele.

Rezultatele pentru alegerea primarilor
-numărul total al alegătorilor care s-au prezentat la urne: 144.107 de voturi
-numărul de voturi valabil exprimate: 137.627 de voturi
Numărul de mandate pentru funcția de primar:
-PSD-20 mandate
-USL-20 mandate
-PNL-6 mandate
-API-15 mandate
-PD-L-3 mandate
-independent-2 mandate
... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2012, 22:04 (15704 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături... [citește toată știrea]

11 Iunie 2012, 09:28 (11728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Rezultate parțiale la Slobozia

Slobozia: Stoica (USL)-46%, Teculescu (PD-L)-22%, Ionașcu (independent)-17%

Potrivit unor rezultate parțiale la Slobozia ordinea la Primăria Slobozia ar fi:

1. Alexandru Stoica (USL)-46%
2. Mădălin Teculescu (PD-L)-22%
3. Gabi Ionașcu (independent)-17%
4. Radu Paros (PER)-10%

Consiliul Local Slobozia
1. USL-51%
2. API-21%
3. PER-9%
4. PP-DD-9%

Vom reveni cu amănunte.
Menționăm că sînt rezultate parțiale.


Amara-Victor Moraru (independent)-85%, Voicu Gheorghe ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 21:14 (139621 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Prezența la vot în Ialomița-59,56%!

La orele 21,00, în Ialomița prezența la vot a înregistrat un procent 59,56%.

La orele 17,00, în Ialomița prezența la vot înregistra un procent de 37,38%.


Ialomițenii s-au mobilizat să meargă la urne. Datele oficiale ale BEJ Ialomița arată că procentul de participare la vot, la orele 14,00, este de 27,55%, cu 17 procente mai ridicat decît la orele 10,00.
La nivel național, Ialomița se situează pe locul 26. Cea mai mare prezență la vot înregistrată în județ este în mediul rural. Acolo 30,39% dintre ialomițeni au mers să voteze. În schimb, la orașe procentul de participare este de doar 24,57%.... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 17:11 (22527 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Slobozia: «Mîrșăvii electorale», reclamate la BEJ Ialomița

Potrivit unui comunicat de presă, Mădălin Teculescu, candiatul API la Primăria Slobozia, a reclamat la Biroul Electoral Județean Ialomița faptul că a fost denigrat în public de către o așa-zisă ziaristă, pe numele ei P.M., candidat al Partidului Ecologist Român la o funcție de consilier. Acesta a fost acuzat că a oferit mită electorală în cartierul slobozean Bora.
În respectivul document, Mădălin Teculescu a precizat faptul că P.M. a declarat public că fostul prefect-candidat API la Primăria Slobozia ar fi oferit mită electorală în cartierul Bora, motiv pentru care acesta ar fi fost arestat. Pe baza reclamației făcute de candidatul API, reprezentații BEJ au declarat oficial că incidentul... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 16:55 (18752 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomițenii s-au mobilizat la vot

Incidente electorale la Slobozia, Urziceni, Cocora și Mihail Kogălniceanu

Potrivit datelor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, prezența la vot a ialomițenilor duminică, 10 iunie a.c., la ora 10,00, a fost de 7,85%. În schimb, statistica oferită de Biroul Electoral Central arată că prezența la vot a ialomițenilor a fost de peste 10 procente! Tot BEC informează oficial că cei mai mulți ialomițeni care s-au îndreptat către urne au fost cei din mediul rural, cu un procent de 11,59%. În mediul urban, prezența la vot în Ialomița a fost de 8,75%...

Incidente electorale
În cadrul unei conferințe de presă, organizată la ora 12,00, reprezentanții ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 12:39 (16769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al Moviliței, reținut pentru «mită electorală»

Biroul Electoral Județean confirmă

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al Moviliței, reținut pentru «mită electorală»

La Țăndărei candidatul PNL nu apare în buletinele de vot! La Borănești buletinele de vot au fost uitate în mașina primarului!

Sîmbătă, 9 iunie a.c., candidatul PNL a oferit mită electorală mai multor alegători din Movilița. El le-a dat oamenilor bani pentru a fi votat. Acum, acesta riscă să fie trimis după gratii...
Alături de candidatul PNL la Primăria Moviliția sînt acuzați că au oferit mită electorală și doi dintre susținătorii săi. Cei trei au mers pe străzile din localitate și au promis cîtorva alegători cîte 50 de lei în schimbul votului. Duminică dimineață, Marian Drăghici și susținătorii săi au fost reținuți pentru 24 de ore și încarcerați la Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii stabilesc dacă îi vor trimite pe cei trei în stare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 10:54 (23463 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Movilița: Trei persoane, reținute pentru infracțiunea de «mită electorală»! 50 lei pentru un vot!

În dimineața zilei de duminică, 10 iunie 2012, polițiștii ialomițeni au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, față de trei persoane, cercetate pentru comiterea infracțiunii de «mită electorală».
În fapt, la data de 9 iunie a.c., în jurul orei 20,00, polițiștii Secției Rurale Coșereni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că un candidat la funcția de primar al comunei Movilița a oferit diverse sume de bani cetățenilor pentru a fi votat.
În urma verificărilor efectuate de către echipa de cercetare a incidentelor electorale s-a stabilit că în seara precedentă, persoană în cauză s-a deplasat într-o zonă mărginașă a comunei, unde a propus mai multor persoane... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 09:03 (12760 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

API sesizează Poliția

Sute de slobozeni, «mituiți» cu mici și bere

Un comunicat remis redacției de către staff-ul de campanie al candidatului Mădălin Teculescu îl acuză pe Alexandru Stoica și Silvian Ciupercă de faptul că și-ar fi «mituit» alegătorii cu mici și bere. «Chiolhanul» s-ar fi desfășurat joi seara, 7 iunie a.c., la Ștrandul Municipal și, potrivit declarațiilor martorilor oculari, s-a prelungit pînă tîrziu în noapte, deranjînd liniștea locatarilor din blocurile din jur. Potrivit acelorași martori, intrarea s-a produs pe bază de «invitație», fiecare «invitat», cu buletinul sau cartea de identitate la purtător, recepționînd patru mici și o bere... Reproducem integral textul comunicatului.

«Joi, 7 iunie 2012, la Ștrandul Municipal Inter Group din Slobozia, PSD a oferit mită electorală sub ochii Poliției Locale. Aproximativ 100 cetățeni au primit mici și bere din partea PSD Alexandru Stoica și Silvian Ciupercă. Surse din interiorul PSD au confirmat că pe bază de tichete și carte de identitate au fost oferiți 1000 de mici și 250 de beri. Chiolhanul electoral s-a întins pînă la orele 24,00 și a deranjat liniștea publică. Regretabil este că Poliția Locală, în loc să asigure liniștea publicș și să oprească mita electorală, a asigurat paza intregului „spectacol“. Este de cercetat cum au fost soluționate de Poliția Județeană apelurile repetate pe sistemul 112... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2012, 11:35 (42213 vizualizări - 38 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

De ce sîntem un județ roșu de 22 de ani?

MRU la Slobozia

Miercuri, 6 iunie 2012, la Casa de Cultura Municipală, fostul prim ministru al României a participat la lansarea oficială a lui Mădălin Tecuelscu în cursa pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia.

O mare de anonimi
Lansarea oficială a lui Mădălin Teculescu și a echipei sale nu a ieșit cu nimic din tiparele acestui tip de manifestare. Timp de o oră și jumătate, candidatul și echipa sa au lansat mesaje stîngace și puerile la adresa PSD și a fostului primar Gabi Ionașcu. De la «ciuma roșie» și pînă la «primarul Ionașcu e vinovat», totul s-a spus, s-a repetat, s-a urlat... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:47 (29577 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Teculescu+Ionașcu vs Paros+Stoica

Marea cacealma electorală de la Slobozia

La mai puțin de 5 zile pînă la alegeri Slobozia continuă să fie confuză. Un sondaj de opinie realizat de Independent (gratuit și fără pretenții de verdict irevocabil!), confirmă că electoratul ori nu are habar cine candidează, ori nu deține suficiente informații pentru a-și forma o opinie, ori votează emoțional. De aceea, Independent a decis să ofere un ultim scenariu politic care să ușureze alegerea viitorului primar al capitalei de județ. Asta în cazul fericit în care electoratul va decide să meargă la vot pe 10 iunie 2012...

Monstruoasele coaliții
După aproape patru săptămîni... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:34 (45254 vizualizări - 32 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Poliția Fetești, agent electoral pentru PSD?

Amenințări de tip mafiot

Poliția Fetești, agent electoral pentru PSD?

După un debut de campanie pașnic și de bun simț, lupta electorală de la Fetești a ajuns în faza amenințărilor de tip mafiot. Candidatul PSD Grigori Cenușă a reușit să sperie întreprinzătorii particulari care afișează în vitrine ceilați candidați cu ajutorul Poliției Economice...

«Rupi afișele sau chem Poliția!»
Debutul campaniei electorale a fost unul pașnic la Fetești, însă, cu cît zilele pînă la alegeri se împuținează, disperarea candidaților crește, iar războiul afișelor capătă accente de tip mafiot. Și pentru că bannerele distruse, afișele aruncate la coșurile de gunoi și fluturași denigratori nu mai sînt de ajuns, candidatul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 12:20 (51594 vizualizări - 41 comentarii)

28 Iun 2026
224 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3105 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1616 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1842 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2344 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2155 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2314 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2022 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2774 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10781 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2448 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2626 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1631 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3679 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1581 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2738 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3420 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1994 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7645 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...