Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»

Partea nevăzută a donațiilor electorale

Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»

La aproape trei săptămîni de la alegerile locale din 10 iunie 2012, din scandalurile inițiale n-au mai rămas decît ecourile. În Ialomița, «alegerile nu au fost viciate de incidentele electorale», «contestatarii nu se pot obișnui cu gîndul că au pierdut», iar administrațiile locale se pregătesc activ pentru alegerile generale din noiembrie. Niciunul dintre liderii partidelor politice implicate în campanie nu se grăbește însă să facă declarații despre costurile acestei campanii electorale...

Răspunsuri evazive de la mamuții politicii locale
Informațiile privind cheltuielile de campanie... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2012, 14:37 (9373 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Oficial, am schimbat 30% dintre primarii județului

Ialomița administrativă rămîne neschimbată

Oficial, în 18 dintre cele 66 de localități ale județului Ialomița alegătorii au ales să schimbe administrația locală. Mai precis în trei dintre orașe, la Slobozia, Țăndărei și Căzănești, și în 15 localități din mediul rural. De facto, numărul primarilor sancționați de către electorat este mult mai mic, iar schimbările reflectă, în cel mai bun caz, resemnarea.

«La vremuri noi, tot ei!»
«De ce să-l schimbăm pe Ionașcu? Să vină altul să se îngrașe? Lasă-l tot pe el!» explică înainte de alegeri, cu două bidoane de apă în mîini, un slobozean între două vîrste. Replica este deja clasică... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:54 (12364 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21442 vizualizări - 19 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit... [citește toată știrea]

13 Iunie 2012, 15:02 (12902 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Ultrascurte electorale

• Nuntă în ziua votului la Căzănești
În fața secției de vot de la Școală, lîngă sediul Primăriei, unul dintre cei doi preoți ai orașului și-a măritat fata. În pauzele dintre două pahare închinate în cinstea mirilor, preotul a ieșit în calea alegătorilor și a făcut campanie electorală pentru actualul primar Stelian Traian. Fostul primar, Alexandru Gavrilă, n-a avut nimic împotrivă deoarece i s-a promis un post confortabil de viceprimar în viitorul mandat.

• Surprizele de la Roșiori și Bărcănești
PD-L a fost atît de surprins să cîștige comunele Roșiori și Bărcănești... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 20:27 (12193 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Jaf la votul mare în Ialomița

Jaf la votul mare în Ialomița

După 4 ani de așteptare, electoratul ialomițean a votat din nou pentru un județ roșu. USL a cîștigat peste 60 la sută din administrațiile locale, cu un partener PNL șters și insignifiant... Consiliul Județean Ialomița a fost adjudecat de către USL cu un procent covîrșitor (65%). Și, în ciuda faptului că PD-L a reușit să-și adjudece mai multe administrații locale decît în 2008, polarizarea politică, dacă se poate vorbi despre așa ceva într-un județ atît de sărac precum Ialomița, a devenit evidentă. Toate aceste afirmații cu valoare relativă pălesc în fața unui adevăr trist și revoltător: în Ialomița, la alegerile din 10 iunie 2012, s-a furat! S-a furat crunt, s-a furat metodic, s-a furat peste... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:28 (12971 vizualizări - 14 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Stoica a câștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

Cei 10 mii de nemuritori ai PSD și-au făcut datoria

Stoica a cîștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

USL Ialomița a organizat marți, 12 iunie a.c., prima conferință de presă oficială. În cadrul acesteia au fost prezentate primele date oficiale privind rezultatul alegerilor pentru Primăria și Consiliul Local Slobozia. Potrivit acestora, Stoica Alexandru a cîștigat alegerile cu un număr de 10.083 de voturi. De asemenea, USL și-a adjudecat 12 fotolii de consilieri în cadrul viitorului Consiliu Local. Potrivit declarațiilor oficiale, viitorii viceprimari ai municipiului Slobozia vor fi Valentin Băcanu (PSD) și Cezar Zamfir (PNL).

Audit după «urcarea în șa»
Marți, 12 iunie 2012, la... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 12:03 (12555 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Rezultatele FINALE ale alegerilor locale din Ialomița

Vot pentru președinția Consiliului Județean Ialomița: Silvian Ciupercă-65,27%

Vot pentru Consiliul Județean Ialomița: USL-59,24%, API-19,40%, PP-DD-9,58%

Conform informațiilor furnizate de către Biroul Electoral Județean Ialomița, în județ au fost înregistrați 242.784 de alegători cu drept de vot. Dintre aceștia însă, doar 60% au ales să-și exercite dreptul de vot. În urma centralizării rezultatelor, să detaliem distinct rezultatele.

Rezultatele pentru alegerea primarilor
-numărul total al alegătorilor care s-au prezentat la urne: 144.107 de voturi
-numărul de voturi valabil exprimate: 137.627 de voturi
Numărul de mandate pentru funcția de primar:
-PSD-20 mandate
-USL-20 mandate
-PNL-6 mandate
-API-15 mandate
-PD-L-3 mandate
-independent-2 mandate
... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2012, 22:04 (15704 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături... [citește toată știrea]

11 Iunie 2012, 09:28 (11728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Rezultate parțiale la Slobozia

Slobozia: Stoica (USL)-46%, Teculescu (PD-L)-22%, Ionașcu (independent)-17%

Potrivit unor rezultate parțiale la Slobozia ordinea la Primăria Slobozia ar fi:

1. Alexandru Stoica (USL)-46%
2. Mădălin Teculescu (PD-L)-22%
3. Gabi Ionașcu (independent)-17%
4. Radu Paros (PER)-10%

Consiliul Local Slobozia
1. USL-51%
2. API-21%
3. PER-9%
4. PP-DD-9%

Vom reveni cu amănunte.
Menționăm că sînt rezultate parțiale.


Amara-Victor Moraru (independent)-85%, Voicu Gheorghe ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 21:14 (139621 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Prezența la vot în Ialomița-59,56%!

La orele 21,00, în Ialomița prezența la vot a înregistrat un procent 59,56%.

La orele 17,00, în Ialomița prezența la vot înregistra un procent de 37,38%.


Ialomițenii s-au mobilizat să meargă la urne. Datele oficiale ale BEJ Ialomița arată că procentul de participare la vot, la orele 14,00, este de 27,55%, cu 17 procente mai ridicat decît la orele 10,00.
La nivel național, Ialomița se situează pe locul 26. Cea mai mare prezență la vot înregistrată în județ este în mediul rural. Acolo 30,39% dintre ialomițeni au mers să voteze. În schimb, la orașe procentul de participare este de doar 24,57%.... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 17:11 (22524 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Slobozia: «Mîrșăvii electorale», reclamate la BEJ Ialomița

Potrivit unui comunicat de presă, Mădălin Teculescu, candiatul API la Primăria Slobozia, a reclamat la Biroul Electoral Județean Ialomița faptul că a fost denigrat în public de către o așa-zisă ziaristă, pe numele ei P.M., candidat al Partidului Ecologist Român la o funcție de consilier. Acesta a fost acuzat că a oferit mită electorală în cartierul slobozean Bora.
În respectivul document, Mădălin Teculescu a precizat faptul că P.M. a declarat public că fostul prefect-candidat API la Primăria Slobozia ar fi oferit mită electorală în cartierul Bora, motiv pentru care acesta ar fi fost arestat. Pe baza reclamației făcute de candidatul API, reprezentații BEJ au declarat oficial că incidentul... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 16:55 (18752 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomițenii s-au mobilizat la vot

Incidente electorale la Slobozia, Urziceni, Cocora și Mihail Kogălniceanu

Potrivit datelor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, prezența la vot a ialomițenilor duminică, 10 iunie a.c., la ora 10,00, a fost de 7,85%. În schimb, statistica oferită de Biroul Electoral Central arată că prezența la vot a ialomițenilor a fost de peste 10 procente! Tot BEC informează oficial că cei mai mulți ialomițeni care s-au îndreptat către urne au fost cei din mediul rural, cu un procent de 11,59%. În mediul urban, prezența la vot în Ialomița a fost de 8,75%...

Incidente electorale
În cadrul unei conferințe de presă, organizată la ora 12,00, reprezentanții ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 12:39 (16769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al Moviliței, reținut pentru «mită electorală»

Biroul Electoral Județean confirmă

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al Moviliței, reținut pentru «mită electorală»

La Țăndărei candidatul PNL nu apare în buletinele de vot! La Borănești buletinele de vot au fost uitate în mașina primarului!

Sîmbătă, 9 iunie a.c., candidatul PNL a oferit mită electorală mai multor alegători din Movilița. El le-a dat oamenilor bani pentru a fi votat. Acum, acesta riscă să fie trimis după gratii...
Alături de candidatul PNL la Primăria Moviliția sînt acuzați că au oferit mită electorală și doi dintre susținătorii săi. Cei trei au mers pe străzile din localitate și au promis cîtorva alegători cîte 50 de lei în schimbul votului. Duminică dimineață, Marian Drăghici și susținătorii săi au fost reținuți pentru 24 de ore și încarcerați la Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii stabilesc dacă îi vor trimite pe cei trei în stare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 10:54 (23462 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Movilița: Trei persoane, reținute pentru infracțiunea de «mită electorală»! 50 lei pentru un vot!

În dimineața zilei de duminică, 10 iunie 2012, polițiștii ialomițeni au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, față de trei persoane, cercetate pentru comiterea infracțiunii de «mită electorală».
În fapt, la data de 9 iunie a.c., în jurul orei 20,00, polițiștii Secției Rurale Coșereni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că un candidat la funcția de primar al comunei Movilița a oferit diverse sume de bani cetățenilor pentru a fi votat.
În urma verificărilor efectuate de către echipa de cercetare a incidentelor electorale s-a stabilit că în seara precedentă, persoană în cauză s-a deplasat într-o zonă mărginașă a comunei, unde a propus mai multor persoane... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 09:03 (12759 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

API sesizează Poliția

Sute de slobozeni, «mituiți» cu mici și bere

Un comunicat remis redacției de către staff-ul de campanie al candidatului Mădălin Teculescu îl acuză pe Alexandru Stoica și Silvian Ciupercă de faptul că și-ar fi «mituit» alegătorii cu mici și bere. «Chiolhanul» s-ar fi desfășurat joi seara, 7 iunie a.c., la Ștrandul Municipal și, potrivit declarațiilor martorilor oculari, s-a prelungit pînă tîrziu în noapte, deranjînd liniștea locatarilor din blocurile din jur. Potrivit acelorași martori, intrarea s-a produs pe bază de «invitație», fiecare «invitat», cu buletinul sau cartea de identitate la purtător, recepționînd patru mici și o bere... Reproducem integral textul comunicatului.

«Joi, 7 iunie 2012, la Ștrandul Municipal Inter Group din Slobozia, PSD a oferit mită electorală sub ochii Poliției Locale. Aproximativ 100 cetățeni au primit mici și bere din partea PSD Alexandru Stoica și Silvian Ciupercă. Surse din interiorul PSD au confirmat că pe bază de tichete și carte de identitate au fost oferiți 1000 de mici și 250 de beri. Chiolhanul electoral s-a întins pînă la orele 24,00 și a deranjat liniștea publică. Regretabil este că Poliția Locală, în loc să asigure liniștea publicș și să oprească mita electorală, a asigurat paza intregului „spectacol“. Este de cercetat cum au fost soluționate de Poliția Județeană apelurile repetate pe sistemul 112... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2012, 11:35 (42213 vizualizări - 38 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

De ce sîntem un județ roșu de 22 de ani?

MRU la Slobozia

Miercuri, 6 iunie 2012, la Casa de Cultura Municipală, fostul prim ministru al României a participat la lansarea oficială a lui Mădălin Tecuelscu în cursa pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia.

O mare de anonimi
Lansarea oficială a lui Mădălin Teculescu și a echipei sale nu a ieșit cu nimic din tiparele acestui tip de manifestare. Timp de o oră și jumătate, candidatul și echipa sa au lansat mesaje stîngace și puerile la adresa PSD și a fostului primar Gabi Ionașcu. De la «ciuma roșie» și pînă la «primarul Ionașcu e vinovat», totul s-a spus, s-a repetat, s-a urlat... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:47 (29577 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Teculescu+Ionașcu vs Paros+Stoica

Marea cacealma electorală de la Slobozia

La mai puțin de 5 zile pînă la alegeri Slobozia continuă să fie confuză. Un sondaj de opinie realizat de Independent (gratuit și fără pretenții de verdict irevocabil!), confirmă că electoratul ori nu are habar cine candidează, ori nu deține suficiente informații pentru a-și forma o opinie, ori votează emoțional. De aceea, Independent a decis să ofere un ultim scenariu politic care să ușureze alegerea viitorului primar al capitalei de județ. Asta în cazul fericit în care electoratul va decide să meargă la vot pe 10 iunie 2012...

Monstruoasele coaliții
După aproape patru săptămîni... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:34 (45253 vizualizări - 32 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Poliția Fetești, agent electoral pentru PSD?

Amenințări de tip mafiot

Poliția Fetești, agent electoral pentru PSD?

După un debut de campanie pașnic și de bun simț, lupta electorală de la Fetești a ajuns în faza amenințărilor de tip mafiot. Candidatul PSD Grigori Cenușă a reușit să sperie întreprinzătorii particulari care afișează în vitrine ceilați candidați cu ajutorul Poliției Economice...

«Rupi afișele sau chem Poliția!»
Debutul campaniei electorale a fost unul pașnic la Fetești, însă, cu cît zilele pînă la alegeri se împuținează, disperarea candidaților crește, iar războiul afișelor capătă accente de tip mafiot. Și pentru că bannerele distruse, afișele aruncate la coșurile de gunoi și fluturași denigratori nu mai sînt de ajuns, candidatul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 12:20 (51594 vizualizări - 41 comentarii)

28 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17820 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32539 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22173 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22869 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19777 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15773 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22898 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23192 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18075 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15565 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13219 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20086 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24933 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23888 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23835 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13017 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24177 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12137 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21704 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25938 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23290 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22060 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15355 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15603 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13026 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...