Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»

Partea nevăzută a donațiilor electorale

Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»

La aproape trei săptămîni de la alegerile locale din 10 iunie 2012, din scandalurile inițiale n-au mai rămas decît ecourile. În Ialomița, «alegerile nu au fost viciate de incidentele electorale», «contestatarii nu se pot obișnui cu gîndul că au pierdut», iar administrațiile locale se pregătesc activ pentru alegerile generale din noiembrie. Niciunul dintre liderii partidelor politice implicate în campanie nu se grăbește însă să facă declarații despre costurile acestei campanii electorale...

Răspunsuri evazive de la mamuții politicii locale
Informațiile privind cheltuielile de campanie... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2012, 14:37 (9373 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Oficial, am schimbat 30% dintre primarii județului

Ialomița administrativă rămîne neschimbată

Oficial, în 18 dintre cele 66 de localități ale județului Ialomița alegătorii au ales să schimbe administrația locală. Mai precis în trei dintre orașe, la Slobozia, Țăndărei și Căzănești, și în 15 localități din mediul rural. De facto, numărul primarilor sancționați de către electorat este mult mai mic, iar schimbările reflectă, în cel mai bun caz, resemnarea.

«La vremuri noi, tot ei!»
«De ce să-l schimbăm pe Ionașcu? Să vină altul să se îngrașe? Lasă-l tot pe el!» explică înainte de alegeri, cu două bidoane de apă în mîini, un slobozean între două vîrste. Replica este deja clasică... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:54 (12363 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21428 vizualizări - 19 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit... [citește toată știrea]

13 Iunie 2012, 15:02 (12902 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: Ultrascurte electorale

• Nuntă în ziua votului la Căzănești
În fața secției de vot de la Școală, lîngă sediul Primăriei, unul dintre cei doi preoți ai orașului și-a măritat fata. În pauzele dintre două pahare închinate în cinstea mirilor, preotul a ieșit în calea alegătorilor și a făcut campanie electorală pentru actualul primar Stelian Traian. Fostul primar, Alexandru Gavrilă, n-a avut nimic împotrivă deoarece i s-a promis un post confortabil de viceprimar în viitorul mandat.

• Surprizele de la Roșiori și Bărcănești
PD-L a fost atît de surprins să cîștige comunele Roșiori și Bărcănești... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 20:27 (12193 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Jaf la votul mare în Ialomița

Jaf la votul mare în Ialomița

După 4 ani de așteptare, electoratul ialomițean a votat din nou pentru un județ roșu. USL a cîștigat peste 60 la sută din administrațiile locale, cu un partener PNL șters și insignifiant... Consiliul Județean Ialomița a fost adjudecat de către USL cu un procent covîrșitor (65%). Și, în ciuda faptului că PD-L a reușit să-și adjudece mai multe administrații locale decît în 2008, polarizarea politică, dacă se poate vorbi despre așa ceva într-un județ atît de sărac precum Ialomița, a devenit evidentă. Toate aceste afirmații cu valoare relativă pălesc în fața unui adevăr trist și revoltător: în Ialomița, la alegerile din 10 iunie 2012, s-a furat! S-a furat crunt, s-a furat metodic, s-a furat peste... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:28 (12968 vizualizări - 14 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Stoica a câștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

Cei 10 mii de nemuritori ai PSD și-au făcut datoria

Stoica a cîștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

USL Ialomița a organizat marți, 12 iunie a.c., prima conferință de presă oficială. În cadrul acesteia au fost prezentate primele date oficiale privind rezultatul alegerilor pentru Primăria și Consiliul Local Slobozia. Potrivit acestora, Stoica Alexandru a cîștigat alegerile cu un număr de 10.083 de voturi. De asemenea, USL și-a adjudecat 12 fotolii de consilieri în cadrul viitorului Consiliu Local. Potrivit declarațiilor oficiale, viitorii viceprimari ai municipiului Slobozia vor fi Valentin Băcanu (PSD) și Cezar Zamfir (PNL).

Audit după «urcarea în șa»
Marți, 12 iunie 2012, la... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 12:03 (12555 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Rezultatele FINALE ale alegerilor locale din Ialomița

Vot pentru președinția Consiliului Județean Ialomița: Silvian Ciupercă-65,27%

Vot pentru Consiliul Județean Ialomița: USL-59,24%, API-19,40%, PP-DD-9,58%

Conform informațiilor furnizate de către Biroul Electoral Județean Ialomița, în județ au fost înregistrați 242.784 de alegători cu drept de vot. Dintre aceștia însă, doar 60% au ales să-și exercite dreptul de vot. În urma centralizării rezultatelor, să detaliem distinct rezultatele.

Rezultatele pentru alegerea primarilor
-numărul total al alegătorilor care s-au prezentat la urne: 144.107 de voturi
-numărul de voturi valabil exprimate: 137.627 de voturi
Numărul de mandate pentru funcția de primar:
-PSD-20 mandate
-USL-20 mandate
-PNL-6 mandate
-API-15 mandate
-PD-L-3 mandate
-independent-2 mandate
... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2012, 22:04 (15704 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături... [citește toată știrea]

11 Iunie 2012, 09:28 (11728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Rezultate parțiale la Slobozia

Slobozia: Stoica (USL)-46%, Teculescu (PD-L)-22%, Ionașcu (independent)-17%

Potrivit unor rezultate parțiale la Slobozia ordinea la Primăria Slobozia ar fi:

1. Alexandru Stoica (USL)-46%
2. Mădălin Teculescu (PD-L)-22%
3. Gabi Ionașcu (independent)-17%
4. Radu Paros (PER)-10%

Consiliul Local Slobozia
1. USL-51%
2. API-21%
3. PER-9%
4. PP-DD-9%

Vom reveni cu amănunte.
Menționăm că sînt rezultate parțiale.


Amara-Victor Moraru (independent)-85%, Voicu Gheorghe ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 21:14 (139605 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Prezența la vot în Ialomița-59,56%!

La orele 21,00, în Ialomița prezența la vot a înregistrat un procent 59,56%.

La orele 17,00, în Ialomița prezența la vot înregistra un procent de 37,38%.


Ialomițenii s-au mobilizat să meargă la urne. Datele oficiale ale BEJ Ialomița arată că procentul de participare la vot, la orele 14,00, este de 27,55%, cu 17 procente mai ridicat decît la orele 10,00.
La nivel național, Ialomița se situează pe locul 26. Cea mai mare prezență la vot înregistrată în județ este în mediul rural. Acolo 30,39% dintre ialomițeni au mers să voteze. În schimb, la orașe procentul de participare este de doar 24,57%.... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 17:11 (22517 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Slobozia: «Mîrșăvii electorale», reclamate la BEJ Ialomița

Potrivit unui comunicat de presă, Mădălin Teculescu, candiatul API la Primăria Slobozia, a reclamat la Biroul Electoral Județean Ialomița faptul că a fost denigrat în public de către o așa-zisă ziaristă, pe numele ei P.M., candidat al Partidului Ecologist Român la o funcție de consilier. Acesta a fost acuzat că a oferit mită electorală în cartierul slobozean Bora.
În respectivul document, Mădălin Teculescu a precizat faptul că P.M. a declarat public că fostul prefect-candidat API la Primăria Slobozia ar fi oferit mită electorală în cartierul Bora, motiv pentru care acesta ar fi fost arestat. Pe baza reclamației făcute de candidatul API, reprezentații BEJ au declarat oficial că incidentul... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 16:55 (18752 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomițenii s-au mobilizat la vot

Incidente electorale la Slobozia, Urziceni, Cocora și Mihail Kogălniceanu

Potrivit datelor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, prezența la vot a ialomițenilor duminică, 10 iunie a.c., la ora 10,00, a fost de 7,85%. În schimb, statistica oferită de Biroul Electoral Central arată că prezența la vot a ialomițenilor a fost de peste 10 procente! Tot BEC informează oficial că cei mai mulți ialomițeni care s-au îndreptat către urne au fost cei din mediul rural, cu un procent de 11,59%. În mediul urban, prezența la vot în Ialomița a fost de 8,75%...

Incidente electorale
În cadrul unei conferințe de presă, organizată la ora 12,00, reprezentanții ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 12:39 (16764 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al Moviliței, reținut pentru «mită electorală»

Biroul Electoral Județean confirmă

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al Moviliței, reținut pentru «mită electorală»

La Țăndărei candidatul PNL nu apare în buletinele de vot! La Borănești buletinele de vot au fost uitate în mașina primarului!

Sîmbătă, 9 iunie a.c., candidatul PNL a oferit mită electorală mai multor alegători din Movilița. El le-a dat oamenilor bani pentru a fi votat. Acum, acesta riscă să fie trimis după gratii...
Alături de candidatul PNL la Primăria Moviliția sînt acuzați că au oferit mită electorală și doi dintre susținătorii săi. Cei trei au mers pe străzile din localitate și au promis cîtorva alegători cîte 50 de lei în schimbul votului. Duminică dimineață, Marian Drăghici și susținătorii săi au fost reținuți pentru 24 de ore și încarcerați la Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii stabilesc dacă îi vor trimite pe cei trei în stare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 10:54 (23460 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Movilița: Trei persoane, reținute pentru infracțiunea de «mită electorală»! 50 lei pentru un vot!

În dimineața zilei de duminică, 10 iunie 2012, polițiștii ialomițeni au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, față de trei persoane, cercetate pentru comiterea infracțiunii de «mită electorală».
În fapt, la data de 9 iunie a.c., în jurul orei 20,00, polițiștii Secției Rurale Coșereni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că un candidat la funcția de primar al comunei Movilița a oferit diverse sume de bani cetățenilor pentru a fi votat.
În urma verificărilor efectuate de către echipa de cercetare a incidentelor electorale s-a stabilit că în seara precedentă, persoană în cauză s-a deplasat într-o zonă mărginașă a comunei, unde a propus mai multor persoane... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2012, 09:03 (12759 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

API sesizează Poliția

Sute de slobozeni, «mituiți» cu mici și bere

Un comunicat remis redacției de către staff-ul de campanie al candidatului Mădălin Teculescu îl acuză pe Alexandru Stoica și Silvian Ciupercă de faptul că și-ar fi «mituit» alegătorii cu mici și bere. «Chiolhanul» s-ar fi desfășurat joi seara, 7 iunie a.c., la Ștrandul Municipal și, potrivit declarațiilor martorilor oculari, s-a prelungit pînă tîrziu în noapte, deranjînd liniștea locatarilor din blocurile din jur. Potrivit acelorași martori, intrarea s-a produs pe bază de «invitație», fiecare «invitat», cu buletinul sau cartea de identitate la purtător, recepționînd patru mici și o bere... Reproducem integral textul comunicatului.

«Joi, 7 iunie 2012, la Ștrandul Municipal Inter Group din Slobozia, PSD a oferit mită electorală sub ochii Poliției Locale. Aproximativ 100 cetățeni au primit mici și bere din partea PSD Alexandru Stoica și Silvian Ciupercă. Surse din interiorul PSD au confirmat că pe bază de tichete și carte de identitate au fost oferiți 1000 de mici și 250 de beri. Chiolhanul electoral s-a întins pînă la orele 24,00 și a deranjat liniștea publică. Regretabil este că Poliția Locală, în loc să asigure liniștea publicș și să oprească mita electorală, a asigurat paza intregului „spectacol“. Este de cercetat cum au fost soluționate de Poliția Județeană apelurile repetate pe sistemul 112... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2012, 11:35 (42213 vizualizări - 38 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

De ce sîntem un județ roșu de 22 de ani?

MRU la Slobozia

Miercuri, 6 iunie 2012, la Casa de Cultura Municipală, fostul prim ministru al României a participat la lansarea oficială a lui Mădălin Tecuelscu în cursa pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia.

O mare de anonimi
Lansarea oficială a lui Mădălin Teculescu și a echipei sale nu a ieșit cu nimic din tiparele acestui tip de manifestare. Timp de o oră și jumătate, candidatul și echipa sa au lansat mesaje stîngace și puerile la adresa PSD și a fostului primar Gabi Ionașcu. De la «ciuma roșie» și pînă la «primarul Ionașcu e vinovat», totul s-a spus, s-a repetat, s-a urlat... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:47 (29573 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Teculescu+Ionașcu vs Paros+Stoica

Marea cacealma electorală de la Slobozia

La mai puțin de 5 zile pînă la alegeri Slobozia continuă să fie confuză. Un sondaj de opinie realizat de Independent (gratuit și fără pretenții de verdict irevocabil!), confirmă că electoratul ori nu are habar cine candidează, ori nu deține suficiente informații pentru a-și forma o opinie, ori votează emoțional. De aceea, Independent a decis să ofere un ultim scenariu politic care să ușureze alegerea viitorului primar al capitalei de județ. Asta în cazul fericit în care electoratul va decide să meargă la vot pe 10 iunie 2012...

Monstruoasele coaliții
După aproape patru săptămîni... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:34 (45252 vizualizări - 32 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Poliția Fetești, agent electoral pentru PSD?

Amenințări de tip mafiot

Poliția Fetești, agent electoral pentru PSD?

După un debut de campanie pașnic și de bun simț, lupta electorală de la Fetești a ajuns în faza amenințărilor de tip mafiot. Candidatul PSD Grigori Cenușă a reușit să sperie întreprinzătorii particulari care afișează în vitrine ceilați candidați cu ajutorul Poliției Economice...

«Rupi afișele sau chem Poliția!»
Debutul campaniei electorale a fost unul pașnic la Fetești, însă, cu cît zilele pînă la alegeri se împuținează, disperarea candidaților crește, iar războiul afișelor capătă accente de tip mafiot. Și pentru că bannerele distruse, afișele aruncate la coșurile de gunoi și fluturași denigratori nu mai sînt de ajuns, candidatul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 12:20 (51594 vizualizări - 41 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Joi, 22 septembrie 2022, de la orele 19,00, Sala «Europa» din Slobozia găzduiește un recital extraordinar de chitară susținut de carismaticul chitarist Maxim Belciug, unul dintre cei mai apreciați muzicieni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 15:05
(5561 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Movila, Urziceni, Bucu, Maia și Gheorghe Doja

Accidente la Movila, Urziceni, Bucu, Maia și Gheorghe Doja

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs în localitatea Movila. În eveniment au fost implicate două autoturisme, în urma căruia a rezultat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 14:50
(6361 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 18 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29475, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 17 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2022, 16:50
(1996 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29468, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 16 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2022, 16:20
(1772 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 16 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29451, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de joi, 15 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 16:15
(1733 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Informare privind Măsura1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii Măsurii 1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar» că pot încărca rapoartele de progres în cadrul sistemului informatic ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 14:15
(3531 vizualizări - 0 comentarii)


Activitatea Poliției Locale Slobozia în luna august 2022

Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, în luna august 2022, polițiștii locali din Slobozia au primit, la dispeceratul instituției, 284 de reclamații, din care 174 au vizat încălcări ale Legii ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 13:00
(18338 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Joi, 15 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna Giurgeni. Au ars anexa gospodărească, furaje, lemne de foc și aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:50
(4985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 15 septembrie a.c., la un accident rutier în care a fost implicat un ATV și o bicicletă, în comuna Roșiori. În urma evenimentului rutier au rezultat două victime ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:40
(2720 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Joi, 15 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29437, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de miercuri, 14 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 16:25
(1957 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Sudiți, reținuți după ce au accidentat mortal un copil de 15 ani și au părăsit locul faptei!

Două persoane au fost identificate și reținute de polițiștii ialomițeni la scurt timp după ce ar fi accidentat mortal un pieton în vârstă de 15 ani. Acestea au fost introduse în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 13:10
(3499 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Incendiu la o casă din Ion Roată

Miercuri, 14 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Ion Roată. Au ars articole de mobilier, materiale textile, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 12:55
(2774 vizualizări - 0 comentarii)


Cămătarii din zona Urziceni-Manasia, călcați de mascați

Joi, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții domiciliare în municipiul Urziceni și comuna Manasia, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de «cămătărie ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 11:30
(2658 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat în cursul nopții de marți spre miercuri, 13/14 septembrie a.c., activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, în jurul orei 1,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:20
(3502 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Serviciul Pregătire Profesională din cadrul IPJ Ialomița desfășoară cursuri de prim ajutor adresate polițiștilor din Ialomița, organizate în colaborare cu personalul SMURD din cadrul Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:10
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 14 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29425, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de marți, 13 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 16:35
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,66%, rata șomajului în luna iulie 2022

La sfârșitul lunii iulie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3411 șomeri (din care 1603 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 13:40
(5830 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Făcăeni, Slobozia și Urziceni

Două echipaje de pompieri din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în comuna Făcăeni, în eveniment fiind implicate două autoturisme cu patru pasageri. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 12:50
(5069 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii august 2022, 660 misiuni de ordine publică și 785 de misiuni pe linie de pază instituțională. Dintre misiunile de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 17:00
(20398 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 13 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29413, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de luni, 12 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 16:15
(2345 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte și expoziții de pictură, la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 15 septembrie a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda a trei evenimente culturale. Este vorba despre vernisajul a două expoziții de pictură, dar și a unei lansări de carte. Artiștii care ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 12:30
(5507 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 14 octombrie 2022, ora 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți», eveniment care va avea loc la sediul Centrul ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 17:10
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 174 de ani, se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:40
(10333 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29383, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 11 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:20
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gheorghe Lazăr

Duminică, 11 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs în Slobozia. În eveniment a fost implicat un autoturism și o autoutilitară, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:50
(3100 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată în municipiul Fetești. A ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ 600 de metri pătrați ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:35
(11927 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29374, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 10 septembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2022, 16:20
(2020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29362, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de vineri, 9 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2022, 17:05
(1924 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 9 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29348, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de joi, 8 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 16:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 septembrie 2022, termen limită pentru depunerea notificării privind aplicarea/încetarea aplicării regimului special pentru agricultori

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal care optează ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 14:30
(10293 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...