Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Miercuri, 26 octombrie 2016, cei 10 candidați ai PSD Ialomița, propuși pentru alegerile generale din 11 decembrie 2016, s-au înscris oficial în cursa electorală. Însoțiți de președintele Marian Neacșu, aceștia și-au depus candidaturile la sediul Biroului Electoral Județean Ialomița.

Asumare publică Pentru Camera Deputaților, PSD Ialomița a confirmat înscrierea în cursa electorală a candidaților Mihăiță Găină, Andrei Pop, Ștefan Mușoiu, Elena Mitran, Octavian Alexandrescu și Daniel Crunțeanu. La Senat au fost propuși Marian Pavel, Olga Petcu, Alexandru Potor și Vișan Valentina. La ieșirea... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:30 (17496 vizualizări - 32 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scenarii de precampanie electorală

Săptămîna trecută anunțam public că ziarul nostru se alătură, la rîndu-i, efortului politicienilor de a oferi electoratului o imagine cît mai edulcorată a viitorilor aleși. Da, oamenii aceia care ne vor doar «mai binele public» și nu pot dormi de grija noastră pînă nu ajung în Parlamentul României sau în funcții călduțe și bine plătite din bani publici. Astăzi vă oferim cele mai noi scenarii pe care le-ar putea zămisli laboratorul politic al PSD pentru a-și asigura imaginea aceea de partid monolit cu care ne-a obișnuit și pentru a-l mulțumi pe primul Președinte cu adevărat european al județului Ialomița. Vă dorim lectură ușoară!

Larisa multitask... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 12:05 (7564 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Alegeri de unul singur

S-a întîmplat la Sărățeni

Alegeri de unul singur

Eugen Tocileanu a cîștigat pentru a patra oară alegerile locale la Sărățeni. Niciodată pe aceeași siglă, după cum mărturisește... Dar alegătorilor nu le-a păsat! Ei nu fac politică, aleg doar omul. Iar Eugen Tocileanu și-a asumat responsabilitatea de a fi om. Un om cu păcatele lui, ca fiecare... Dar unul prin fața căruia, de două mandate, nimeni nu-i trece pe dinainte!

Candidat unic de două mandate
La orele prînzului, în ziua alegerilor, Eugen Tocileanu stă de vorbă în ușa Primăriei. E ora la care satul iese de la biserică și intră «la vot». Eugen Tocileanu nu are emoții, doar... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 12:50 (7962 vizualizări - 1 comentariu)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița ne-a ales destinul

Ialomița ne-a ales destinul

vrute și nevrute electorale în Ialomița

Ialomița a votat cu PSD. E o realitate imuabilă. 50% din cei puțin peste 100 de mii de alegători care au dorit să se prezinte la urne, în majoritatea lor de vîrsta a treia, au votat pentru partidul-stat. Alți 30% au votat un PNL în derivă și ticăloșit, iar cei care au votat cu resturile partidelor, de la ALDE (8%) la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor nu mai contează. Ceilalți alegători cu drept de vot, alți peste 100 de mii nu au nicio scuză. După 25 de ani de control absolut al PSD replicile «N-am avut pe cine vota!» sau «Toți sînt la fel!» sînt doar niște scuze penibile care ascund lașitatea, prostia sau inconștiența. De fapt, nu oamenii care au votat au condamnat Ialomița, dacă despre... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:45 (12075 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21813 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Alegerile locale 2016 în Ialomița, fără incidente majore

Din punct de vedere al ordinii și siguranței publice, alegerile locale din acest an au fost cele mai sigure alegeri din ultimii ani. Prezența activă a polițiștilor a făcut ca, în ziua procesului electoral... [citește toată știrea]

6 Iunie 2016, 21:05 (3746 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Prezență la vot în Ialomița-53,67%

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Rezultate parțiale Slobozia: Mocioniu-37%, Martin-24,3%, Ionașcu-14,5%

Alegerile locale din 5 iunie 2016 au reconfirmat controlul PSD asupra județului Ialomița. Potrivit rezultatelor parțiale ale votului din 5 iunie,  în Ialomița au participat la vot 53,67% dintre alegătorii cu drept de vot. Reamintim că la alegerile locale din 2012 prezența la vot a fost de 59,36%.

Surprize, surprize
Deși rezultatele la nivel de județ erau previzibile, au existat numeroase surprize. Cea mai mare dintre ele o reprezintă pierderea fiefului PNL de la Fetești, unde primarul PNL, Gheorghe Catrinoiu, a fost învins la o diferență de 1600 de voturi de către cvasianonimul... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 14:05 (20455 vizualizări - 39 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Adrian Mocioniu-PSD, noul primar al Sloboziei!

Sorin Gafițoi-PSD, noul primar al Feteștiului!

Potrivit numărătorii paralele realizate de partidele competitoare, la acest moment PNL a cîștigat Primăria Vlădeni, prin candidatul Marian Dinu. De asemenea, PNL a cîștigat și Primăria Sfîntu Gheorghe, prin candidatul Mădălin Teculescu. În continuare, PNL a pierdut însă Primăria Reviga, PSD cîștigînd prin candidatul Nițu Barbu.

UPDATE Primarul Platoneștiului, Florinel Negraru (PSD) a fost reconfirmat în funcție. De asemenea, și primarul PSD al comunei Săveni, Mariana Drăgoi, a fost reconfirmat în funcție.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 01:10 (65891 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Primele dosare penale pentru «mită electorală»

UPDATE Prezența la vot, Ialomița, orele 19,00-51,05%

La ora 9,00, 7,1% dintre ialomițenii cu drept de vot s-au prezentat la urne. Astfel, Biroul Electoral Central a făcut publice primele estimări ale prezenței la vot la alegerile locale. Raportat la nivelul județului Ialomița, la ora 9,00, 7,1% dintre alegătorii cu drept de vot și-au exercitat acest drept. Mai mult decît atît, polițiștii anunță efectuarea cercetărilor penale în mai multe dosare care vizează abateri de la Legea electorală.

«Mită electorală» în Ialomița Potrivit informațiilor publicate de Biroul Electoral Central la ora 9,00, în Ialomița și-au exercitat dreptul de vot un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2016, 14:05 (18340 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Serviciul de Telecomunicații Speciale pune punct turismului electoral și votului multiplu. La alegerile din 5 iunie 2016, fiecare alegător va fi verificat dacă a trecut pe lîngă urna de vot de mai multe ori. Totul cu ajutorul unor tablete electronice care vor fi utilizate în fiecare secție de votare. Ialomița va beneficia de peste 300 de astfel de dispozitive, care vor scana buletinele tuturor persoanelor care se vor prezenta la urne.

Sistem anti-vot multiplu
Alegerile locale din 5 iunie 2016 vin cu o noutate în ceea ce privește desfășurarea procesului electoral. Dacă pînă acum... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 21:35 (6768 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Duminică, 5 iunie 2016, toată Ialomița merge la vot. Oamenii se vor îndrepta către urne să-și aleagă primarii. În mediul rural ialomițean sînt 208 candidați... Unii dintre ei intră pentru prima dată în cursa electorală, în timp ce alții se laudă că au mai multe mandate la activ. Independent vă prezintă lista completă a tuturor candidaților care vor să devină primari la țară...

Candidați cîtă frunză și iarbă
Pregătirile pentru alegerile locale din 5 iunie au intrat și la țară în linie dreaptă. În cursa electorală din mediul rural... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 17:35 (11352 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Sava, primarul care nu poate fi primar

Se poate întîmpla la Urziceni

Sava, primarul care nu poate fi primar

Urziceni este orașul primarului Constantin Sava din Urziceni, primar care domină scena politică locală de 8 ani. La ultimele alegeri, Constantin Sava a obținut peste 50% din voturile electoratului. Acesta este motivul pentru care deși procurorii DNA i-au impus «obligația de a nu exercita funcția de primar al municipiului Urziceni», el este totuși candidatul PNL pentru alegerile locale din 2016. Iar anomaliile electorale nu se opresc aici.

Ce nu te omoară, te întărește
Potrivit unei decizii Tribunalului Ialomița, primarul Constantin Sava nu mai poate candida pentru nicio funcție... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 19:10 (14214 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

239 de ialomițeni vor să devină primari

239 de ialomițeni vor să devină primari

Biroul Electoral Județean a dat publicității numărul total al candidaților care vor să devină primari în Ialomița, la scrutinul din 5 iunie 2016. Potrivit datelor oficiale, în cursa electorală s-au înscris un număr total de 239 de candidați. Singura organizație județeană care a reușit să găsească pentru fiecare localitate a județului cîte un posibil viitor primar este Partidul Național Liberal. De asemenea, alți 10 ialomițeni vor candida pe listele electorale ca independenți.

Ei sînt primarii orașelor Bătălie strînsă pentru fotoliul de primar în Ialomița. Datele Biroului Electoral ... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 17:05 (7592 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În Ialomița

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În cadrul unei videoconferințe organizată la sediul Prefecturii Ialomița, în urmă cu o săptămînă, reprezentanții din administrația județeană au făcut publice sumele cheltuite pentru organizarea scrutinului electoral din data de 5 iunie 2016. Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița s-au cheltuit 3,3 milioane de lei pentru organizarea alegerilor locale.

Dezbateri pe tema procesului electoral
Tema videoconferinței organizată la Prefectura Ialomița a fost legată de pregătirile pentru alegerile locale din data de 5 iunie. La întîlnirea oficială au fost prezenți și șefii instituțiilor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 15:05 (5603 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul incompatibil de la Sfântu Gheorghe candidează

Primarul incompatibil de la Sfîntu Gheorghe candidează

Comuna Sfîntu Gheorghe este condusă de 8 ani de către primarul Livia Tudorache. În anul 2010, Agenția Națională de Integritate a declarat-o pe aceasta incompatibilă cu funcția de primar. Procesul s-a finalizat în 2014. La alegerile din 5 iunie 2016, Livia Tudorache candidează pentru o nouă funcție. În cazul în care va cîștiga, există riscul unui nou proces de contestare a legalității mandatului de primar...

Un proces cît două mandate În anul 2010, Livia Tudorache Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, era declarată incompatibilă de către ANI. Potrivit acuzațiilor, «Gomes Tudorache... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 13:35 (9952 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia 3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

În mai puțin de o lună, Slobozia va avea un nou primar. Independent propune cititorilor săi un proiect editorial inedit. Am solicitat principalilor candidați la această demnitate să ofere soluții pentru principalele probleme care se află în acest moment pe agenda publică a locuitorilor orașului. Scopul acestui proiect editorial nu este acela de a epuiza subiectul, ci de a pune în oglindă discursurile candidaților, oferind astfel electoratului slobozean șansa reală de a opta în cunoștință de cauză pentru unul sau altul dintre candidați. Pentru că spațiul tipografic alocat acestui proiect este, inevitabil, limitat, am formulat 3 întrebări, solicitînd... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 13:35 (9557 vizualizări - 21 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

foto: Penalul Sava își va îndruma votanții tradiționali către punctul de congruență dintre interesul public și instigarea la abuz în serviciu

Povestea alegerilor locale din vară oferă la Urziceni un cadru de pus în ramă pe subiectul socotelilor electorale și o conjunctură competițională în care PNL, prin nominalizarea candidaturii primarului penal al municipiului, a decis să-și îngroape și ultimele aparențe de respectare a unor minime principii de integritate și etică politică în disperarea obținerii de funcții publice. Mai mult decât atât, în campania ce stă să înceapă, Sava are să defileze la braț cu doi giranți ai candidaturii sale, aceleași două personaje caricaturizate vreme de 8 ani de edilul Urziceniului pe oriunde mediul public i-a oferit ocazia: «tovarășul Martin, remorca lui Ciupercă» și «Tinel, piticul atomic».

... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2016, 17:50 (44584 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidați penali în Ialomița

Candidați penali în Ialomița

Asemeni tuturor județelor țării, Ialomița are și ea zeci de candidați penali. Pe unii dintre ei îi cunoașteți. Pe ceilalți, ne permitem să vi-i reamintim astăzi pentru ultima oară. Începînd din 6 mai 2016, ialomițenii vor fi supuși tirului campaniilor încrucișate ale tuturor partidelor politice. Vă recomandăm, așa cum ne recomandăm și nouă în fața oglinzii, moderație în consumarea mesajelor electorale. Deși e adevărat că ceea ce nu ne omoară, ne întărește, la fel de adevărat este faptul că excesele dăunează grav sănătății. Și, Slavă Domnului, următoarea lună stă sub semnul exceselor de tot felul. Pînă atunci însă, să vedem la ce fel de excese s-au dedat aleșii locali de-a lungul mandatului 20... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 13:40 (32839 vizualizări - 55 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, la nivelul județului Ialomița există 220 de secții de votare, care vor fi deschise pe data de 5 iunie 2016. 90% dintre secțiile de vot din județ sînt organizate în incinta instituțiilor de învățămînt. Pentru că problema avizării împotriva incendiilor a acestor clădiri nu a fost încă rezolvată, oficialii din administrația județeană și locală au decis să organizeze procesul electoral «pe propria răspundere».

Secții de vot fără avize ISU Ialomița se pregătește intens pentru alegerile locale care se vor desfășura pe data... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 12:55 (8280 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Atelierul inginerului Martin

Meșterul Drege Tot

Atelierul inginerului Martin

Ioan Martin candidează pentru un oraș falimentar. Gestul lui, dincolo de rațiunile de partid, este taxat drept unul sinucigaș. Ce fel de om și-ar dori să devină primar într-un oraș eviscerat financiar, cu administrație retrogradă și fără niciun fel de orizont de așteptare pe termen scurt? «Un om rațional, care nu este politician, ci doar inginer...» ne spune Ioan Martin. Nu își dorește să fie crezut cu orice preț. Oferă doar opțiune posibilă, pentru un electorat despre care spune că a fost mințit de prea multe ori: «Candidez pentru că știu că am o datorie morală față de oraș, față de prietenii și colegii mei. Și eu stau aici. Și știu că pot îndrepta lucrurile!».

O pasiune de electronist... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 18:25 (11597 vizualizări - 26 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Razie a polițiștilor

În cursul zilei de luni, 29 iunie 2020, polițiștii din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o razie de amploare pe străzile din Slobozia. În urma acțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:10
(1809 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,13%-rata șomajului în mai 2020

La sfârșitul lunii mai 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3864 șomeri (din care 1777 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:20
(2201 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4115 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5576 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Un mort și trei răniți, este bilanțul unui accident petrecut în urmă cu aproximativ 40 de minute, în zona Urziceni. Din primele informații, se pare că două mașini s-au ciocnit. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 22:15
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Căruță implicată într-un accident rutier

Trei tineri din Țăndărei, cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, au ajuns la spitalul din oraș fiind victime ale unui accident rutier. Aceștia se aflau într-o căruță care a fost lovită de o mașină. În cauză ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:20
(2765 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Scânteia, arestat pentru «conducere fără permis»

Un bărbat, de 49 de ani, din localitatea Scânteia, care se sustrăgea executării unei pedepse de 2 ani și 20 de zile, a ajuns după gratii. El a fost identificat de polițiștii din Grivița vineri, 26 mai ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:15
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: 3 hectare de grâu, incendiate

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 25 iunie 2020, pentru stingerea unui incediu produs într-un lan de grâu de pe raza localității Bărcănești. Flăcările au distrus aproximativ 3 hectare de grâu, cauza ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:10
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 420 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 26 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 420, cu 2 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 16:05
(1950 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașini de lux cu defecțiuni tehnice

În urma unei acțiuni desfășurată la Țăndărei miercuri, 24 iunie 2020, polițiștii au descoperit faptul că multe dintre mașinile de lux cu care o parte dintre cetățeni se afișează prin oraș au serioase probleme ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:20
(1992 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Abateri la regulile de circulație sancționate de polițiști

5 șoferi din zona Urziceni și Țăndărei au fost sancționați de polițiștii ialomițeni pentru abateri la Codul Rutier. Aceștia au fost identificați în trafic fie sub influența băuturilor alcoolice, fie fără ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Comandamentul pentru Situații de Urgență, activ până luni, 29 iunie 2020

Ținând cont de avertizările Administrației Naționale de Meteorologie (ANM) de instabilitate atmosferică temporar accentuată în următoarele zile, cu ploi torențiale, vijelii, descărcări electrice și grindină ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:40
(4680 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 418 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 25 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 418, cu 3 cazuri mai mult față de ziua precedentă, ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:05
(2241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Un ialomițean de 45 de ani este cercetat penal de polițiști pentru săvârșirea infracțiunilor de «contrabandă calificată» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor», după ce a fost depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:55
(6746 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Fetești, arestată pentru «evaziune fiscală» și «spălarea banilor»

Marți, 23 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 23 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza municipiului, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:40
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la domiciliile unor funcționari publici, cercetați pentru fapte de corupție

Miercuri, 24 iunie 2020, ofițeri de Poliție Judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 15:05
(9071 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

 În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă din seara zilei de marți ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 12:15
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 415 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 23 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 415, cu 5 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:10
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:00
(5707 vizualizări - 7 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Principală din Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu-Ialomița,  RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 15:35
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Luni, 22 iunie 2020, în jurul orelor 17,40, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă din comuna Movilița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 12:40
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

În cadrul unei acțiuni de prevenire și combatere a delictelor silvice, polițiștii ialomițeni au indisponibilizat peste 700 de metri cub de material lemnos și au confiscat 6 mc de lemn de foc vândut de un ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:25
(2493 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Ciochina și Albești

Polițiștii ialomițeni au emis la sfârșit de săptămână două ordine de protecție provizorii și au întocmit dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie» pe numele a ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:20
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan. Minori surprinși în flagrant conducând vehicule!

Duminică, 21 iunie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele, în timp ce se aflau în executarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Rădulești, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:15
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Luni, 22 iunie a.c., în jurul orelor 11,40, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându-se. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:20
(3132 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 22 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 410, cu un caz mai mult față de ziua precedentă, duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:05
(1740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța prelungește Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere prelungirea atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 25-30 l/mp și pe arii restrânse 40-60 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 25 iunie 2020, orele 20,00. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 15:55
(3870 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...