Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Miercuri, 26 octombrie 2016, cei 10 candidați ai PSD Ialomița, propuși pentru alegerile generale din 11 decembrie 2016, s-au înscris oficial în cursa electorală. Însoțiți de președintele Marian Neacșu, aceștia și-au depus candidaturile la sediul Biroului Electoral Județean Ialomița.

Asumare publică Pentru Camera Deputaților, PSD Ialomița a confirmat înscrierea în cursa electorală a candidaților Mihăiță Găină, Andrei Pop, Ștefan Mușoiu, Elena Mitran, Octavian Alexandrescu și Daniel Crunțeanu. La Senat au fost propuși Marian Pavel, Olga Petcu, Alexandru Potor și Vișan Valentina. La ieșirea... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:30 (17506 vizualizări - 32 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scenarii de precampanie electorală

Săptămîna trecută anunțam public că ziarul nostru se alătură, la rîndu-i, efortului politicienilor de a oferi electoratului o imagine cît mai edulcorată a viitorilor aleși. Da, oamenii aceia care ne vor doar «mai binele public» și nu pot dormi de grija noastră pînă nu ajung în Parlamentul României sau în funcții călduțe și bine plătite din bani publici. Astăzi vă oferim cele mai noi scenarii pe care le-ar putea zămisli laboratorul politic al PSD pentru a-și asigura imaginea aceea de partid monolit cu care ne-a obișnuit și pentru a-l mulțumi pe primul Președinte cu adevărat european al județului Ialomița. Vă dorim lectură ușoară!

Larisa multitask... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 12:05 (7566 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Alegeri de unul singur

S-a întîmplat la Sărățeni

Alegeri de unul singur

Eugen Tocileanu a cîștigat pentru a patra oară alegerile locale la Sărățeni. Niciodată pe aceeași siglă, după cum mărturisește... Dar alegătorilor nu le-a păsat! Ei nu fac politică, aleg doar omul. Iar Eugen Tocileanu și-a asumat responsabilitatea de a fi om. Un om cu păcatele lui, ca fiecare... Dar unul prin fața căruia, de două mandate, nimeni nu-i trece pe dinainte!

Candidat unic de două mandate
La orele prînzului, în ziua alegerilor, Eugen Tocileanu stă de vorbă în ușa Primăriei. E ora la care satul iese de la biserică și intră «la vot». Eugen Tocileanu nu are emoții, doar... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 12:50 (7972 vizualizări - 1 comentariu)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița ne-a ales destinul

Ialomița ne-a ales destinul

vrute și nevrute electorale în Ialomița

Ialomița a votat cu PSD. E o realitate imuabilă. 50% din cei puțin peste 100 de mii de alegători care au dorit să se prezinte la urne, în majoritatea lor de vîrsta a treia, au votat pentru partidul-stat. Alți 30% au votat un PNL în derivă și ticăloșit, iar cei care au votat cu resturile partidelor, de la ALDE (8%) la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor nu mai contează. Ceilalți alegători cu drept de vot, alți peste 100 de mii nu au nicio scuză. După 25 de ani de control absolut al PSD replicile «N-am avut pe cine vota!» sau «Toți sînt la fel!» sînt doar niște scuze penibile care ascund lașitatea, prostia sau inconștiența. De fapt, nu oamenii care au votat au condamnat Ialomița, dacă despre... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:45 (12077 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21886 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Alegerile locale 2016 în Ialomița, fără incidente majore

Din punct de vedere al ordinii și siguranței publice, alegerile locale din acest an au fost cele mai sigure alegeri din ultimii ani. Prezența activă a polițiștilor a făcut ca, în ziua procesului electoral... [citește toată știrea]

6 Iunie 2016, 21:05 (3746 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Prezență la vot în Ialomița-53,67%

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Rezultate parțiale Slobozia: Mocioniu-37%, Martin-24,3%, Ionașcu-14,5%

Alegerile locale din 5 iunie 2016 au reconfirmat controlul PSD asupra județului Ialomița. Potrivit rezultatelor parțiale ale votului din 5 iunie,  în Ialomița au participat la vot 53,67% dintre alegătorii cu drept de vot. Reamintim că la alegerile locale din 2012 prezența la vot a fost de 59,36%.

Surprize, surprize
Deși rezultatele la nivel de județ erau previzibile, au existat numeroase surprize. Cea mai mare dintre ele o reprezintă pierderea fiefului PNL de la Fetești, unde primarul PNL, Gheorghe Catrinoiu, a fost învins la o diferență de 1600 de voturi de către cvasianonimul... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 14:05 (20500 vizualizări - 39 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Adrian Mocioniu-PSD, noul primar al Sloboziei!

Sorin Gafițoi-PSD, noul primar al Feteștiului!

Potrivit numărătorii paralele realizate de partidele competitoare, la acest moment PNL a cîștigat Primăria Vlădeni, prin candidatul Marian Dinu. De asemenea, PNL a cîștigat și Primăria Sfîntu Gheorghe, prin candidatul Mădălin Teculescu. În continuare, PNL a pierdut însă Primăria Reviga, PSD cîștigînd prin candidatul Nițu Barbu.

UPDATE Primarul Platoneștiului, Florinel Negraru (PSD) a fost reconfirmat în funcție. De asemenea, și primarul PSD al comunei Săveni, Mariana Drăgoi, a fost reconfirmat în funcție.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 01:10 (65929 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Primele dosare penale pentru «mită electorală»

UPDATE Prezența la vot, Ialomița, orele 19,00-51,05%

La ora 9,00, 7,1% dintre ialomițenii cu drept de vot s-au prezentat la urne. Astfel, Biroul Electoral Central a făcut publice primele estimări ale prezenței la vot la alegerile locale. Raportat la nivelul județului Ialomița, la ora 9,00, 7,1% dintre alegătorii cu drept de vot și-au exercitat acest drept. Mai mult decît atît, polițiștii anunță efectuarea cercetărilor penale în mai multe dosare care vizează abateri de la Legea electorală.

«Mită electorală» în Ialomița Potrivit informațiilor publicate de Biroul Electoral Central la ora 9,00, în Ialomița și-au exercitat dreptul de vot un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2016, 14:05 (18352 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Serviciul de Telecomunicații Speciale pune punct turismului electoral și votului multiplu. La alegerile din 5 iunie 2016, fiecare alegător va fi verificat dacă a trecut pe lîngă urna de vot de mai multe ori. Totul cu ajutorul unor tablete electronice care vor fi utilizate în fiecare secție de votare. Ialomița va beneficia de peste 300 de astfel de dispozitive, care vor scana buletinele tuturor persoanelor care se vor prezenta la urne.

Sistem anti-vot multiplu
Alegerile locale din 5 iunie 2016 vin cu o noutate în ceea ce privește desfășurarea procesului electoral. Dacă pînă acum... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 21:35 (6771 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Duminică, 5 iunie 2016, toată Ialomița merge la vot. Oamenii se vor îndrepta către urne să-și aleagă primarii. În mediul rural ialomițean sînt 208 candidați... Unii dintre ei intră pentru prima dată în cursa electorală, în timp ce alții se laudă că au mai multe mandate la activ. Independent vă prezintă lista completă a tuturor candidaților care vor să devină primari la țară...

Candidați cîtă frunză și iarbă
Pregătirile pentru alegerile locale din 5 iunie au intrat și la țară în linie dreaptă. În cursa electorală din mediul rural... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 17:35 (11361 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Sava, primarul care nu poate fi primar

Se poate întîmpla la Urziceni

Sava, primarul care nu poate fi primar

Urziceni este orașul primarului Constantin Sava din Urziceni, primar care domină scena politică locală de 8 ani. La ultimele alegeri, Constantin Sava a obținut peste 50% din voturile electoratului. Acesta este motivul pentru care deși procurorii DNA i-au impus «obligația de a nu exercita funcția de primar al municipiului Urziceni», el este totuși candidatul PNL pentru alegerile locale din 2016. Iar anomaliile electorale nu se opresc aici.

Ce nu te omoară, te întărește
Potrivit unei decizii Tribunalului Ialomița, primarul Constantin Sava nu mai poate candida pentru nicio funcție... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 19:10 (14219 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

239 de ialomițeni vor să devină primari

239 de ialomițeni vor să devină primari

Biroul Electoral Județean a dat publicității numărul total al candidaților care vor să devină primari în Ialomița, la scrutinul din 5 iunie 2016. Potrivit datelor oficiale, în cursa electorală s-au înscris un număr total de 239 de candidați. Singura organizație județeană care a reușit să găsească pentru fiecare localitate a județului cîte un posibil viitor primar este Partidul Național Liberal. De asemenea, alți 10 ialomițeni vor candida pe listele electorale ca independenți.

Ei sînt primarii orașelor Bătălie strînsă pentru fotoliul de primar în Ialomița. Datele Biroului Electoral ... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 17:05 (7592 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În Ialomița

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În cadrul unei videoconferințe organizată la sediul Prefecturii Ialomița, în urmă cu o săptămînă, reprezentanții din administrația județeană au făcut publice sumele cheltuite pentru organizarea scrutinului electoral din data de 5 iunie 2016. Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița s-au cheltuit 3,3 milioane de lei pentru organizarea alegerilor locale.

Dezbateri pe tema procesului electoral
Tema videoconferinței organizată la Prefectura Ialomița a fost legată de pregătirile pentru alegerile locale din data de 5 iunie. La întîlnirea oficială au fost prezenți și șefii instituțiilor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 15:05 (5603 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul incompatibil de la Sfântu Gheorghe candidează

Primarul incompatibil de la Sfîntu Gheorghe candidează

Comuna Sfîntu Gheorghe este condusă de 8 ani de către primarul Livia Tudorache. În anul 2010, Agenția Națională de Integritate a declarat-o pe aceasta incompatibilă cu funcția de primar. Procesul s-a finalizat în 2014. La alegerile din 5 iunie 2016, Livia Tudorache candidează pentru o nouă funcție. În cazul în care va cîștiga, există riscul unui nou proces de contestare a legalității mandatului de primar...

Un proces cît două mandate În anul 2010, Livia Tudorache Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, era declarată incompatibilă de către ANI. Potrivit acuzațiilor, «Gomes Tudorache... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 13:35 (9953 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia 3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

În mai puțin de o lună, Slobozia va avea un nou primar. Independent propune cititorilor săi un proiect editorial inedit. Am solicitat principalilor candidați la această demnitate să ofere soluții pentru principalele probleme care se află în acest moment pe agenda publică a locuitorilor orașului. Scopul acestui proiect editorial nu este acela de a epuiza subiectul, ci de a pune în oglindă discursurile candidaților, oferind astfel electoratului slobozean șansa reală de a opta în cunoștință de cauză pentru unul sau altul dintre candidați. Pentru că spațiul tipografic alocat acestui proiect este, inevitabil, limitat, am formulat 3 întrebări, solicitînd... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 13:35 (9566 vizualizări - 21 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

foto: Penalul Sava își va îndruma votanții tradiționali către punctul de congruență dintre interesul public și instigarea la abuz în serviciu

Povestea alegerilor locale din vară oferă la Urziceni un cadru de pus în ramă pe subiectul socotelilor electorale și o conjunctură competițională în care PNL, prin nominalizarea candidaturii primarului penal al municipiului, a decis să-și îngroape și ultimele aparențe de respectare a unor minime principii de integritate și etică politică în disperarea obținerii de funcții publice. Mai mult decât atât, în campania ce stă să înceapă, Sava are să defileze la braț cu doi giranți ai candidaturii sale, aceleași două personaje caricaturizate vreme de 8 ani de edilul Urziceniului pe oriunde mediul public i-a oferit ocazia: «tovarășul Martin, remorca lui Ciupercă» și «Tinel, piticul atomic».

... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2016, 17:50 (44624 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidați penali în Ialomița

Candidați penali în Ialomița

Asemeni tuturor județelor țării, Ialomița are și ea zeci de candidați penali. Pe unii dintre ei îi cunoașteți. Pe ceilalți, ne permitem să vi-i reamintim astăzi pentru ultima oară. Începînd din 6 mai 2016, ialomițenii vor fi supuși tirului campaniilor încrucișate ale tuturor partidelor politice. Vă recomandăm, așa cum ne recomandăm și nouă în fața oglinzii, moderație în consumarea mesajelor electorale. Deși e adevărat că ceea ce nu ne omoară, ne întărește, la fel de adevărat este faptul că excesele dăunează grav sănătății. Și, Slavă Domnului, următoarea lună stă sub semnul exceselor de tot felul. Pînă atunci însă, să vedem la ce fel de excese s-au dedat aleșii locali de-a lungul mandatului 20... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 13:40 (32893 vizualizări - 55 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, la nivelul județului Ialomița există 220 de secții de votare, care vor fi deschise pe data de 5 iunie 2016. 90% dintre secțiile de vot din județ sînt organizate în incinta instituțiilor de învățămînt. Pentru că problema avizării împotriva incendiilor a acestor clădiri nu a fost încă rezolvată, oficialii din administrația județeană și locală au decis să organizeze procesul electoral «pe propria răspundere».

Secții de vot fără avize ISU Ialomița se pregătește intens pentru alegerile locale care se vor desfășura pe data... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 12:55 (8282 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Atelierul inginerului Martin

Meșterul Drege Tot

Atelierul inginerului Martin

Ioan Martin candidează pentru un oraș falimentar. Gestul lui, dincolo de rațiunile de partid, este taxat drept unul sinucigaș. Ce fel de om și-ar dori să devină primar într-un oraș eviscerat financiar, cu administrație retrogradă și fără niciun fel de orizont de așteptare pe termen scurt? «Un om rațional, care nu este politician, ci doar inginer...» ne spune Ioan Martin. Nu își dorește să fie crezut cu orice preț. Oferă doar opțiune posibilă, pentru un electorat despre care spune că a fost mințit de prea multe ori: «Candidez pentru că știu că am o datorie morală față de oraș, față de prietenii și colegii mei. Și eu stau aici. Și știu că pot îndrepta lucrurile!».

O pasiune de electronist... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 18:25 (11604 vizualizări - 26 comentarii)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Cotorca: Accident produs de un derapaj

Duminică, 24 martie a.c., în apropiere de localitatea Cotorca s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:20
(4412 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca derapaj


Ialomița: Șase bărbați beți la volan

În perioada 22-24 martie a.c., șase bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 50 de ani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:15
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permise suspendate

La sfârșitul săptămânii precedente, trei conducători auto, cu vârste cuprinse între 28 și 51 ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:10
(3498 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute la Gheorghe Doja

Vineri, 22 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au depistat pe raza comunei Gheorghe Doja o femeie, de 37 de ani, care încerca să comercializeze articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:05
(4138 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectile descoperite la Sudiți

Proiectile descoperite la Sudiți

Un bărbat din Sudiți a sesizat joi, 21 martie a.c., în jurul orelor 11,00, printr-un apel la 112, faptul că a descoperit 3 proiectile pe un teren agricol. Echipa pirotehnică a Inspectoratului a fost alertată ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:40
(5541 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gura Văii

Joi, 21 martie a.c., 4 tone de lucernă și 8 metri liniari din gardul unei gospodării din satul Gura Văii au fost distruse de flăcări. Cauza incendiului a fost un foc deschis, nesupravegheat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:30
(3614 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «The Way after Postmodernism»

Luni, 25 martie 2019, orele 17,00, se va desfășura cea de-a II-a etapă a evenimentului «The Way after Postmodernism» România. Evenimentul va avea loc la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Galeriile ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:20
(4426 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Ridicare în totalitate a restricțiilor pentru Pesta Porcină Africană la Rovine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 12:05
(5241 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Bătrân găsit carbonizat în propria locuință

Fierbinți-Târg: Bătrân găsit carbonizat în propria locuință

Un bărbat de 87 ani din Fierbinți Târg a fost găsit carbonizat în propria locuință. Focul a fost observat în jurul orelor 22,30 la casa bătrânului. Voluntarii localității și pompierii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2019, 17:05
(5545 vizualizări - 0 comentarii)


comunicat

Conform dispozițiilor pct. 15
din Programul calendaristic
pentru realizarea acțiunilor necesare
pentru alegerea membrilor din România
în Parlamentul European din anul 2019,
aprobat prin HG nr. 81/2019, vă aducem
la cunoștință că în data
de 28 martie 2019, orele 13,00,
la sediul Tribunalului Ialomița,
va avea loc desemnarea judecătorilor în
Biroul Electoral de Circumscripție
Județean Ialomița,
prin tragere la sorți dintre judecătorii
aflați în exercițiu ai aTribunalului Ialomița.
Slobozia, 22.03.2019
președintele Tribunalului Ialomița,
judecător Mușat Viorica

21 Martie 2019, 16:50


Accident rutier soldat cu trei victime la Coșereni

Accident rutier soldat cu trei victime la Coșereni

Accidentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 20 martie a.c., în jurul orelor 7,30, între un autoturism și o autoutilitară care se deplasau pe DN2, în zona comunei Coșereni. Din impact au rezultat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2019, 20:55
(5699 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Ciulnița. A intrat cu mașina într-o bornă kilometrică!

Un slobozean de 69 de ani a intrat într-o bornă kilometrică marți, 19 martie a.c., în jurul orelor 13,30. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2019, 18:15
(4854 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, arestat pentru «ultraj»

Marți, 19 martie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 ani, din Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Medgidia a emis un mandat de executare a pedepsei. Bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2019, 18:05
(4729 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,55%-rata șomajului în luna ianuarie 2019

La sfârșitul lunii ianuarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5248 șomeri (din care 2148 femei), rata șomajului fiind de 5,55%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 18:30
(4557 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni donează sânge

În perioada 18-19 martie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița o acțiune de donare de sânge. Scopul acestei acțiuni este de a contribui ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 18:15
(4310 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Calendarul burselor locurilor de muncă în 2019

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță graficul de desfășurare a burselor locurilor de muncă ce se vor desfășura la nivel național în acest an. Astfel, în data de 12 aprilie 2019, va fi ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 17:55
(3805 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Șase tineri, cercetați pentru «furt calificat»

Marți, 19 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au surprins în flagrant șase tineri, cu vârste cuprinse între 15-27 ani, din Vlădeni, în timp încercau să sustragă componente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 17:45
(3954 vizualizări - 0 comentarii)


Protest #șâeu, la Slobozia

Protest #șîeu, la Slobozia

Slobozia s-a alăturat orașelor care au susținut protestul privind construcția de autostrăzi, inițiat de omul de afaceri sucevean Ștefan Mandachi. Vineri, 15 martie 2019, puțin după orele 15,00, câțiva cetățeni ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 18:10
(3664 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Dridu, arestat pentru «abandon de familie»

Joi, 14 martie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din Dridu, pe numele căruia Judecătoria Vălenii de Munte a emis un mandat de executare a pedepsei. Bărbatul a ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 17:30
(8415 vizualizări - 0 comentarii)


Stejari și tei plantați de polițiștii ialomițeni

Vineri, 15 martie 2019, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Primăriei comunei Perieți, alături de copii au plantat 400 puieți de stejar și tei în Pădurea Călugăreasca, la intrare ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 17:25
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Contrabandă cu țigări

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Ion Roată au descoperit în urma unei percheziții efectuate joi, 14 martie a.c., pe raza localității Sălcioara, la domiciliul unui bărbat de 48 ani, 53 pachete de ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 17:20
(3762 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă factura electronică în locul celei imprimate pe hârtie pentru că este o opțiune mai rapidă, mai sigură, mai eficientă, dar, cel mai important, protejează mediul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 13:05
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Interzicerea arderilor de miriști

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează și atenționează cetățenii care obișnuiesc să dea foc miriștilor și altor resturi de vegetație uscată fără a urmări procesul arderii. Arderea miriștilor ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 20:20
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana «Fii pregătit!», revine în Ialomița

Caravana «Fii pregătit!» va ajunge sâmbătă, 16 martie 2019, în orașul Slobozia, și va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii, iar duminică, 17 martie a.c., în orașul Fetești, fiind amplasată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 20:10
(4655 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

Doi bărbați, de 19 și 40 de ani, din Urziceni, au fost surprinși în flagrant miercuri, 13 martie 2019, de polițiștii din Urziceni în timp ce încercau să sustragă deșeuri feroase dintr-o clădire dezafectată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 19:20
(4367 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat, depistat în trafic

Un bărbat, de 49 de ani, din Armășești, a fost depistat, miercuri, 13 martie a.c., pe raza municipiului Urziceni, în timp ce conducea un autoturism neînmatriculat. În cauză, polițiștii au întocmit un dosar ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 19:10
(4094 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 20 martie 2019, în intervalul orar 8,00-12,00, Parohiile Gârbovi I și Gârbovi II, în colaborare cu Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița organizează o acțiune de donare de sânge în cadrul campaniei ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 18:25
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deșeuri feroase confiscate de polițiști

Miercuri, 13 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 57 ani, în timp ce transporta cu o căruță pe raza localității de domiciliu 290 kg de deșeuri feroase. Acesta nu deținea documente ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 18:15
(4018 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute, confiscate de polițiștii din Urziceni

Miercuri, 13 martie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, de 52 de ani, care încerca să comercializeze, pe raza municipiului, produse cosmetice care purtau însemnele unor mărci înregistrate ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 18:05
(6438 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Poliției Române» 2019

În contextul aniversării, la data de 25 martie 2019, a 197 de ani de tradiție și continuitate a Poliției în slujba cetățenilor, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 16:45
(3381 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...