Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Miercuri, 26 octombrie 2016, cei 10 candidați ai PSD Ialomița, propuși pentru alegerile generale din 11 decembrie 2016, s-au înscris oficial în cursa electorală. Însoțiți de președintele Marian Neacșu, aceștia și-au depus candidaturile la sediul Biroului Electoral Județean Ialomița.

Asumare publică Pentru Camera Deputaților, PSD Ialomița a confirmat înscrierea în cursa electorală a candidaților Mihăiță Găină, Andrei Pop, Ștefan Mușoiu, Elena Mitran, Octavian Alexandrescu și Daniel Crunțeanu. La Senat au fost propuși Marian Pavel, Olga Petcu, Alexandru Potor și Vișan Valentina. La ieșirea... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:30 (17508 vizualizări - 32 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scenarii de precampanie electorală

Săptămîna trecută anunțam public că ziarul nostru se alătură, la rîndu-i, efortului politicienilor de a oferi electoratului o imagine cît mai edulcorată a viitorilor aleși. Da, oamenii aceia care ne vor doar «mai binele public» și nu pot dormi de grija noastră pînă nu ajung în Parlamentul României sau în funcții călduțe și bine plătite din bani publici. Astăzi vă oferim cele mai noi scenarii pe care le-ar putea zămisli laboratorul politic al PSD pentru a-și asigura imaginea aceea de partid monolit cu care ne-a obișnuit și pentru a-l mulțumi pe primul Președinte cu adevărat european al județului Ialomița. Vă dorim lectură ușoară!

Larisa multitask... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 12:05 (7566 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Alegeri de unul singur

S-a întîmplat la Sărățeni

Alegeri de unul singur

Eugen Tocileanu a cîștigat pentru a patra oară alegerile locale la Sărățeni. Niciodată pe aceeași siglă, după cum mărturisește... Dar alegătorilor nu le-a păsat! Ei nu fac politică, aleg doar omul. Iar Eugen Tocileanu și-a asumat responsabilitatea de a fi om. Un om cu păcatele lui, ca fiecare... Dar unul prin fața căruia, de două mandate, nimeni nu-i trece pe dinainte!

Candidat unic de două mandate
La orele prînzului, în ziua alegerilor, Eugen Tocileanu stă de vorbă în ușa Primăriei. E ora la care satul iese de la biserică și intră «la vot». Eugen Tocileanu nu are emoții, doar... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 12:50 (7972 vizualizări - 1 comentariu)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița ne-a ales destinul

Ialomița ne-a ales destinul

vrute și nevrute electorale în Ialomița

Ialomița a votat cu PSD. E o realitate imuabilă. 50% din cei puțin peste 100 de mii de alegători care au dorit să se prezinte la urne, în majoritatea lor de vîrsta a treia, au votat pentru partidul-stat. Alți 30% au votat un PNL în derivă și ticăloșit, iar cei care au votat cu resturile partidelor, de la ALDE (8%) la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor nu mai contează. Ceilalți alegători cu drept de vot, alți peste 100 de mii nu au nicio scuză. După 25 de ani de control absolut al PSD replicile «N-am avut pe cine vota!» sau «Toți sînt la fel!» sînt doar niște scuze penibile care ascund lașitatea, prostia sau inconștiența. De fapt, nu oamenii care au votat au condamnat Ialomița, dacă despre... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:45 (12077 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21889 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Alegerile locale 2016 în Ialomița, fără incidente majore

Din punct de vedere al ordinii și siguranței publice, alegerile locale din acest an au fost cele mai sigure alegeri din ultimii ani. Prezența activă a polițiștilor a făcut ca, în ziua procesului electoral... [citește toată știrea]

6 Iunie 2016, 21:05 (3746 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Prezență la vot în Ialomița-53,67%

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Rezultate parțiale Slobozia: Mocioniu-37%, Martin-24,3%, Ionașcu-14,5%

Alegerile locale din 5 iunie 2016 au reconfirmat controlul PSD asupra județului Ialomița. Potrivit rezultatelor parțiale ale votului din 5 iunie,  în Ialomița au participat la vot 53,67% dintre alegătorii cu drept de vot. Reamintim că la alegerile locale din 2012 prezența la vot a fost de 59,36%.

Surprize, surprize
Deși rezultatele la nivel de județ erau previzibile, au existat numeroase surprize. Cea mai mare dintre ele o reprezintă pierderea fiefului PNL de la Fetești, unde primarul PNL, Gheorghe Catrinoiu, a fost învins la o diferență de 1600 de voturi de către cvasianonimul... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 14:05 (20502 vizualizări - 39 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Adrian Mocioniu-PSD, noul primar al Sloboziei!

Sorin Gafițoi-PSD, noul primar al Feteștiului!

Potrivit numărătorii paralele realizate de partidele competitoare, la acest moment PNL a cîștigat Primăria Vlădeni, prin candidatul Marian Dinu. De asemenea, PNL a cîștigat și Primăria Sfîntu Gheorghe, prin candidatul Mădălin Teculescu. În continuare, PNL a pierdut însă Primăria Reviga, PSD cîștigînd prin candidatul Nițu Barbu.

UPDATE Primarul Platoneștiului, Florinel Negraru (PSD) a fost reconfirmat în funcție. De asemenea, și primarul PSD al comunei Săveni, Mariana Drăgoi, a fost reconfirmat în funcție.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 01:10 (65934 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Primele dosare penale pentru «mită electorală»

UPDATE Prezența la vot, Ialomița, orele 19,00-51,05%

La ora 9,00, 7,1% dintre ialomițenii cu drept de vot s-au prezentat la urne. Astfel, Biroul Electoral Central a făcut publice primele estimări ale prezenței la vot la alegerile locale. Raportat la nivelul județului Ialomița, la ora 9,00, 7,1% dintre alegătorii cu drept de vot și-au exercitat acest drept. Mai mult decît atît, polițiștii anunță efectuarea cercetărilor penale în mai multe dosare care vizează abateri de la Legea electorală.

«Mită electorală» în Ialomița Potrivit informațiilor publicate de Biroul Electoral Central la ora 9,00, în Ialomița și-au exercitat dreptul de vot un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2016, 14:05 (18352 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Serviciul de Telecomunicații Speciale pune punct turismului electoral și votului multiplu. La alegerile din 5 iunie 2016, fiecare alegător va fi verificat dacă a trecut pe lîngă urna de vot de mai multe ori. Totul cu ajutorul unor tablete electronice care vor fi utilizate în fiecare secție de votare. Ialomița va beneficia de peste 300 de astfel de dispozitive, care vor scana buletinele tuturor persoanelor care se vor prezenta la urne.

Sistem anti-vot multiplu
Alegerile locale din 5 iunie 2016 vin cu o noutate în ceea ce privește desfășurarea procesului electoral. Dacă pînă acum... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 21:35 (6771 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Duminică, 5 iunie 2016, toată Ialomița merge la vot. Oamenii se vor îndrepta către urne să-și aleagă primarii. În mediul rural ialomițean sînt 208 candidați... Unii dintre ei intră pentru prima dată în cursa electorală, în timp ce alții se laudă că au mai multe mandate la activ. Independent vă prezintă lista completă a tuturor candidaților care vor să devină primari la țară...

Candidați cîtă frunză și iarbă
Pregătirile pentru alegerile locale din 5 iunie au intrat și la țară în linie dreaptă. În cursa electorală din mediul rural... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 17:35 (11361 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Sava, primarul care nu poate fi primar

Se poate întîmpla la Urziceni

Sava, primarul care nu poate fi primar

Urziceni este orașul primarului Constantin Sava din Urziceni, primar care domină scena politică locală de 8 ani. La ultimele alegeri, Constantin Sava a obținut peste 50% din voturile electoratului. Acesta este motivul pentru care deși procurorii DNA i-au impus «obligația de a nu exercita funcția de primar al municipiului Urziceni», el este totuși candidatul PNL pentru alegerile locale din 2016. Iar anomaliile electorale nu se opresc aici.

Ce nu te omoară, te întărește
Potrivit unei decizii Tribunalului Ialomița, primarul Constantin Sava nu mai poate candida pentru nicio funcție... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 19:10 (14220 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

239 de ialomițeni vor să devină primari

239 de ialomițeni vor să devină primari

Biroul Electoral Județean a dat publicității numărul total al candidaților care vor să devină primari în Ialomița, la scrutinul din 5 iunie 2016. Potrivit datelor oficiale, în cursa electorală s-au înscris un număr total de 239 de candidați. Singura organizație județeană care a reușit să găsească pentru fiecare localitate a județului cîte un posibil viitor primar este Partidul Național Liberal. De asemenea, alți 10 ialomițeni vor candida pe listele electorale ca independenți.

Ei sînt primarii orașelor Bătălie strînsă pentru fotoliul de primar în Ialomița. Datele Biroului Electoral ... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 17:05 (7592 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În Ialomița

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În cadrul unei videoconferințe organizată la sediul Prefecturii Ialomița, în urmă cu o săptămînă, reprezentanții din administrația județeană au făcut publice sumele cheltuite pentru organizarea scrutinului electoral din data de 5 iunie 2016. Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița s-au cheltuit 3,3 milioane de lei pentru organizarea alegerilor locale.

Dezbateri pe tema procesului electoral
Tema videoconferinței organizată la Prefectura Ialomița a fost legată de pregătirile pentru alegerile locale din data de 5 iunie. La întîlnirea oficială au fost prezenți și șefii instituțiilor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 15:05 (5603 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul incompatibil de la Sfântu Gheorghe candidează

Primarul incompatibil de la Sfîntu Gheorghe candidează

Comuna Sfîntu Gheorghe este condusă de 8 ani de către primarul Livia Tudorache. În anul 2010, Agenția Națională de Integritate a declarat-o pe aceasta incompatibilă cu funcția de primar. Procesul s-a finalizat în 2014. La alegerile din 5 iunie 2016, Livia Tudorache candidează pentru o nouă funcție. În cazul în care va cîștiga, există riscul unui nou proces de contestare a legalității mandatului de primar...

Un proces cît două mandate În anul 2010, Livia Tudorache Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, era declarată incompatibilă de către ANI. Potrivit acuzațiilor, «Gomes Tudorache... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 13:35 (9955 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia 3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

În mai puțin de o lună, Slobozia va avea un nou primar. Independent propune cititorilor săi un proiect editorial inedit. Am solicitat principalilor candidați la această demnitate să ofere soluții pentru principalele probleme care se află în acest moment pe agenda publică a locuitorilor orașului. Scopul acestui proiect editorial nu este acela de a epuiza subiectul, ci de a pune în oglindă discursurile candidaților, oferind astfel electoratului slobozean șansa reală de a opta în cunoștință de cauză pentru unul sau altul dintre candidați. Pentru că spațiul tipografic alocat acestui proiect este, inevitabil, limitat, am formulat 3 întrebări, solicitînd... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 13:35 (9567 vizualizări - 21 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

foto: Penalul Sava își va îndruma votanții tradiționali către punctul de congruență dintre interesul public și instigarea la abuz în serviciu

Povestea alegerilor locale din vară oferă la Urziceni un cadru de pus în ramă pe subiectul socotelilor electorale și o conjunctură competițională în care PNL, prin nominalizarea candidaturii primarului penal al municipiului, a decis să-și îngroape și ultimele aparențe de respectare a unor minime principii de integritate și etică politică în disperarea obținerii de funcții publice. Mai mult decât atât, în campania ce stă să înceapă, Sava are să defileze la braț cu doi giranți ai candidaturii sale, aceleași două personaje caricaturizate vreme de 8 ani de edilul Urziceniului pe oriunde mediul public i-a oferit ocazia: «tovarășul Martin, remorca lui Ciupercă» și «Tinel, piticul atomic».

... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2016, 17:50 (44627 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidați penali în Ialomița

Candidați penali în Ialomița

Asemeni tuturor județelor țării, Ialomița are și ea zeci de candidați penali. Pe unii dintre ei îi cunoașteți. Pe ceilalți, ne permitem să vi-i reamintim astăzi pentru ultima oară. Începînd din 6 mai 2016, ialomițenii vor fi supuși tirului campaniilor încrucișate ale tuturor partidelor politice. Vă recomandăm, așa cum ne recomandăm și nouă în fața oglinzii, moderație în consumarea mesajelor electorale. Deși e adevărat că ceea ce nu ne omoară, ne întărește, la fel de adevărat este faptul că excesele dăunează grav sănătății. Și, Slavă Domnului, următoarea lună stă sub semnul exceselor de tot felul. Pînă atunci însă, să vedem la ce fel de excese s-au dedat aleșii locali de-a lungul mandatului 20... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 13:40 (32898 vizualizări - 55 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, la nivelul județului Ialomița există 220 de secții de votare, care vor fi deschise pe data de 5 iunie 2016. 90% dintre secțiile de vot din județ sînt organizate în incinta instituțiilor de învățămînt. Pentru că problema avizării împotriva incendiilor a acestor clădiri nu a fost încă rezolvată, oficialii din administrația județeană și locală au decis să organizeze procesul electoral «pe propria răspundere».

Secții de vot fără avize ISU Ialomița se pregătește intens pentru alegerile locale care se vor desfășura pe data... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 12:55 (8282 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Atelierul inginerului Martin

Meșterul Drege Tot

Atelierul inginerului Martin

Ioan Martin candidează pentru un oraș falimentar. Gestul lui, dincolo de rațiunile de partid, este taxat drept unul sinucigaș. Ce fel de om și-ar dori să devină primar într-un oraș eviscerat financiar, cu administrație retrogradă și fără niciun fel de orizont de așteptare pe termen scurt? «Un om rațional, care nu este politician, ci doar inginer...» ne spune Ioan Martin. Nu își dorește să fie crezut cu orice preț. Oferă doar opțiune posibilă, pentru un electorat despre care spune că a fost mințit de prea multe ori: «Candidez pentru că știu că am o datorie morală față de oraș, față de prietenii și colegii mei. Și eu stau aici. Și știu că pot îndrepta lucrurile!».

O pasiune de electronist... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 18:25 (11604 vizualizări - 26 comentarii)

28 Iun 2026
195 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Braconajul, în atenția polițiștilor

Joi, 3 septembrie a.c., pe parcursul derulării unei acțiuni în sistem integrat în extravilanul orașului Țăndărei, polițiștii au depistat un bărbat, de 32 de ani, din comuna Valea Ciorii, care transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 16:25
(5391 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Spațiu destinat bebelușilor (alăptat și schimbat)»

Primăria Municipiului Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Învățământ, Sport și Tineret inaugurează «Spațiul destinat bebelușilor (alăptat și schimbat)». «Slobozia Viitorului»-concurs de proiecte ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 13:25
(4722 vizualizări - 2 comentarii)


Jandarmeria Română acționează pentru prevenirea și combaterea fenomenului tăierii ilegale de material lemnos

Peste 850 mc de material lemnos au fost recuperați de jandarmi în urma acțiunilor desfășurate în mod independent, în cursul lunii august 2015. Astfel, în luna august a.c., aproximativ 2000 de jandarmi din ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 11:20
(7821 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat european de arestare pentru un infractor din Bărbulești

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra proprietății, fapte comise în Franța. La data de 1 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 20:55
(8665 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Informații privitoare la renta viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2014, rentierii trebuie să se prezinte pînă la ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 19:25
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru absolvenții de studii superioare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita vine în întîmpinarea absolvenților de studii superioare, informîndu-i pe cei care nu reușesc să se angajeze că au dreptul să ceară indemnizația ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 18:20
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-au intensificat furturile de cereale

Polițiștii ialomițeni au reținut 10 ialomițeni sub acuzația de furt și furt calificat. Patru dintre aceștia, două femei și doi bărbați, cu vîrste cuprinse între 17 și 69 de ani, toți din Fetești, au fost ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 17:45
(3993 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri de lucru cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 16:20
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți: După accident, i-a luat foc mașina

Un tînăr, de 19 ani, a fost rănit după ce autoturismul pe care îl conducea a fost implicat într-un accident rutier, pe raza localității Fierbinți. În urma evenimentului, autoturismul a fost cuprins de flăcări ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 15:05
(5292 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri de formare profesională

În luna septembrie 2015, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița urmează să demareze cursuri de formare profesională în următoarele meserii: operator introducere, validare și prelucrare ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 13:20
(6116 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: 1400 de proiecte pentru PNDR 2014-2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Ruale (AFIR) a primit pînă în prezent pentru toate cele 10 Submăsuri de finanțare a Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR) deschise în acest an ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 12:35
(7867 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Femeie lovită de un șofer băut

O femeie, de 66 de ani, din Fetești, a văzut moartea cu ochii după ce a fost lovită de o mașină în care se afla un șofer băut. Bărbatul, în vîrstă de 49 de ani, avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 21:25
(7669 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Conducea fără să aibă permis

Un bărbat, de 36 de ani, din Urziceni este cercetat de Poliție, fiind depistat conducînd pe drumurile publice fără permis de conducere. Fapte similare au fost reținute și în cazul altor trei șoferi de ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 19:15
(4629 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, pe urmele șoferilor beți la volan

Trei șoferi, aflați în stare de ebrietate, au fost depistați conducînd pe șosele județului. Primii doi au fost identificați de polițiști la Slobozia, iar celălalt în zona Vlădeni. Aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 17:40
(5316 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Element de muniție, descoperit în curte

Un proiectil de artilerie exploziv de calibru 76 mm a fost descoperit de un cetățean din localitatea Valea Ciorii, în timp ce săpa în curtea casei. Evenimentul a fost anunțat la 112 miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 14:10
(5227 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța comunității

Poliția Română desfășoară Acțiunea «Blocada» pentru prevenirea faptelor  antisociale și asigurarea unui trafic rutier sigur. Astfel, în perioada 20-26 august 2015, în timpul acțiunilor punctuale desfășurate ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 13:45
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


AFIR dă undă verde pentru ultimele finanțări pentru infrastructură din PNDR 2007-2013

Pentru a asigura gestionarea eficientă a fondurilor europene nerambursabile alocate țării noastre prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2007-2013, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 12:35
(6529 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Registru de evidență a tratamentelor cu produse de protecție a plantelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește fermierilor beneficiari ai schemelor de plăți directe că, începînd cu anul 2015, este implementată cerința legală ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 12:10
(8672 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Doi copii, răniți într-un accident rutier

Doi copii, de 10 și 12 ani, pasageri ai unei mașini condusă de un bărbat de 36 de ani, din localitatea ialomițeană Gîrbovi, au fost victime ale unui accident rutier. Într-o curbă la stînga, conducătorul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 20:05
(4483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Țăndărei: Reținut pentru că a lovit un pieton

Un bărbat de 51 de ani, din Țăndărei, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a lovit cu mașina o tînără de 30 de ani, pe trecerea de pietoni. Fără să-i pese de victimă, șoferul a fugit de la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 18:35
(5872 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 259 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 25 august 2015, sînt disponibile 259 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 17:05
(5858 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Salvat de pompieri, dintr-o fîntînă dezafectată

Un cetățean din comuna Manasia a văzut moartea cu ochii. Bărbatul se afla pe cîmp, moment în care a căzut într-o fîntînă secată, căreia îi lipsea tubul de deasupra pămîntului, adîncă de 3 metri. Speriat ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 15:25
(4930 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Contribuabilii, în contact cu noile schimbări legislative în materie fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița anunță contribuabilii din județ, persoane fizice și juridice, cu privire la organizarea unor sesiuni privind aducerea la cunoștință a acestora a noilor ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 14:05
(4631 vizualizări - 0 comentarii)


4 zile de doliu la Țăndărei. Marian «Miliardaru», liderul țiganilor din oraș, a murit

Jale în lumea țigănească din Țăndărei. Marian «Miliardaru», cel mai influent lider al comunității rome din oraș, a murit în acest sfîrșit de săptămînă într-un accident de circulație, petrecut pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2015, 14:05
(24844 vizualizări - 21 comentarii)


APIA Ialomița: Este interzisă incendierea miriștilor!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii cu privire la obligația de a respecta normele de ecocondiționalitate (GAEC 6.2), conform cărora este interzisă arderea miriștilor și a resturilor vegetale pe terenul arabil, precum și a vegetației pajiștilor permanente ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 20:25
(3895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat în pom

Poliția a fost sesizată joi, 20 august a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 19:15
(4957 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Minor rănit de un șofer fără permis

Un băiat, de 7 ani, din Bărbulești, a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza localității. Acesta a fost lovit de mașina condusă de un bărbat, de 34 de ani, care nu deținea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 17:50
(5322 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Și-a omorît tatăl într-un accident rutier

Tragedie pe șoseaua care leagă localitățile Ograda și Țăndărei. Un tînăr, de 24 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet de pe marginea drumului. În urma impactului, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 17:05
(6805 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Slobozia: Depistat la volan în stare de ebrietate

Un șofer, de 36 de ani, a fost prins conducînd pe șoselele Sloboziei în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Pentru fapta sa el s-a ales cu un dosar ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 15:30
(4038 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: La volan, fără permis

Polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bordușani, un tînăr, de 27 de ani. Acesta se afla la volanul unui vehicul, fără să dețină permis auto. În această cauză a fost întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 14:10
(4014 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...