Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Candidații PSD Ialomița la alegerile parlamentare s-au înscris în cursa electorală

Miercuri, 26 octombrie 2016, cei 10 candidați ai PSD Ialomița, propuși pentru alegerile generale din 11 decembrie 2016, s-au înscris oficial în cursa electorală. Însoțiți de președintele Marian Neacșu, aceștia și-au depus candidaturile la sediul Biroului Electoral Județean Ialomița.

Asumare publică Pentru Camera Deputaților, PSD Ialomița a confirmat înscrierea în cursa electorală a candidaților Mihăiță Găină, Andrei Pop, Ștefan Mușoiu, Elena Mitran, Octavian Alexandrescu și Daniel Crunțeanu. La Senat au fost propuși Marian Pavel, Olga Petcu, Alexandru Potor și Vișan Valentina. La ieșirea... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:30 (17488 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scenarii de precampanie electorală

Săptămîna trecută anunțam public că ziarul nostru se alătură, la rîndu-i, efortului politicienilor de a oferi electoratului o imagine cît mai edulcorată a viitorilor aleși. Da, oamenii aceia care ne vor doar «mai binele public» și nu pot dormi de grija noastră pînă nu ajung în Parlamentul României sau în funcții călduțe și bine plătite din bani publici. Astăzi vă oferim cele mai noi scenarii pe care le-ar putea zămisli laboratorul politic al PSD pentru a-și asigura imaginea aceea de partid monolit cu care ne-a obișnuit și pentru a-l mulțumi pe primul Președinte cu adevărat european al județului Ialomița. Vă dorim lectură ușoară!

Larisa multitask... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 12:05 (7561 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Alegeri de unul singur

S-a întîmplat la Sărățeni

Alegeri de unul singur

Eugen Tocileanu a cîștigat pentru a patra oară alegerile locale la Sărățeni. Niciodată pe aceeași siglă, după cum mărturisește... Dar alegătorilor nu le-a păsat! Ei nu fac politică, aleg doar omul. Iar Eugen Tocileanu și-a asumat responsabilitatea de a fi om. Un om cu păcatele lui, ca fiecare... Dar unul prin fața căruia, de două mandate, nimeni nu-i trece pe dinainte!

Candidat unic de două mandate
La orele prînzului, în ziua alegerilor, Eugen Tocileanu stă de vorbă în ușa Primăriei. E ora la care satul iese de la biserică și intră «la vot». Eugen Tocileanu nu are emoții, doar... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 12:50 (7956 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița ne-a ales destinul

Ialomița ne-a ales destinul

vrute și nevrute electorale în Ialomița

Ialomița a votat cu PSD. E o realitate imuabilă. 50% din cei puțin peste 100 de mii de alegători care au dorit să se prezinte la urne, în majoritatea lor de vîrsta a treia, au votat pentru partidul-stat. Alți 30% au votat un PNL în derivă și ticăloșit, iar cei care au votat cu resturile partidelor, de la ALDE (8%) la nou-înființatul Partid al Ialomițenilor nu mai contează. Ceilalți alegători cu drept de vot, alți peste 100 de mii nu au nicio scuză. După 25 de ani de control absolut al PSD replicile «N-am avut pe cine vota!» sau «Toți sînt la fel!» sînt doar niște scuze penibile care ascund lașitatea, prostia sau inconștiența. De fapt, nu oamenii care au votat au condamnat Ialomița, dacă despre... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:45 (12075 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21780 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Alegerile locale 2016 în Ialomița, fără incidente majore

Din punct de vedere al ordinii și siguranței publice, alegerile locale din acest an au fost cele mai sigure alegeri din ultimii ani. Prezența activă a polițiștilor a făcut ca, în ziua procesului electoral... [citește toată știrea]

6 Iunie 2016, 21:05 (3746 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Prezență la vot în Ialomița-53,67%

PSD a recucerit Ialomița, Mocioniu l-a învins pe Martin la Slobozia

Rezultate parțiale Slobozia: Mocioniu-37%, Martin-24,3%, Ionașcu-14,5%

Alegerile locale din 5 iunie 2016 au reconfirmat controlul PSD asupra județului Ialomița. Potrivit rezultatelor parțiale ale votului din 5 iunie,  în Ialomița au participat la vot 53,67% dintre alegătorii cu drept de vot. Reamintim că la alegerile locale din 2012 prezența la vot a fost de 59,36%.

Surprize, surprize
Deși rezultatele la nivel de județ erau previzibile, au existat numeroase surprize. Cea mai mare dintre ele o reprezintă pierderea fiefului PNL de la Fetești, unde primarul PNL, Gheorghe Catrinoiu, a fost învins la o diferență de 1600 de voturi de către cvasianonimul... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 14:05 (20422 vizualizări - 39 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Adrian Mocioniu-PSD, noul primar al Sloboziei!

Sorin Gafițoi-PSD, noul primar al Feteștiului!

Potrivit numărătorii paralele realizate de partidele competitoare, la acest moment PNL a cîștigat Primăria Vlădeni, prin candidatul Marian Dinu. De asemenea, PNL a cîștigat și Primăria Sfîntu Gheorghe, prin candidatul Mădălin Teculescu. În continuare, PNL a pierdut însă Primăria Reviga, PSD cîștigînd prin candidatul Nițu Barbu.

UPDATE Primarul Platoneștiului, Florinel Negraru (PSD) a fost reconfirmat în funcție. De asemenea, și primarul PSD al comunei Săveni, Mariana Drăgoi, a fost reconfirmat în funcție.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2016, 01:10 (65868 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri locale 2016 în Ialomița

Primele dosare penale pentru «mită electorală»

UPDATE Prezența la vot, Ialomița, orele 19,00-51,05%

La ora 9,00, 7,1% dintre ialomițenii cu drept de vot s-au prezentat la urne. Astfel, Biroul Electoral Central a făcut publice primele estimări ale prezenței la vot la alegerile locale. Raportat la nivelul județului Ialomița, la ora 9,00, 7,1% dintre alegătorii cu drept de vot și-au exercitat acest drept. Mai mult decît atît, polițiștii anunță efectuarea cercetărilor penale în mai multe dosare care vizează abateri de la Legea electorală.

«Mită electorală» în Ialomița Potrivit informațiilor publicate de Biroul Electoral Central la ora 9,00, în Ialomița și-au exercitat dreptul de vot un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2016, 14:05 (18331 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Voturile ialomițenilor vor fi monitorizate cu tabletele electronice

Serviciul de Telecomunicații Speciale pune punct turismului electoral și votului multiplu. La alegerile din 5 iunie 2016, fiecare alegător va fi verificat dacă a trecut pe lîngă urna de vot de mai multe ori. Totul cu ajutorul unor tablete electronice care vor fi utilizate în fiecare secție de votare. Ialomița va beneficia de peste 300 de astfel de dispozitive, care vor scana buletinele tuturor persoanelor care se vor prezenta la urne.

Sistem anti-vot multiplu
Alegerile locale din 5 iunie 2016 vin cu o noutate în ceea ce privește desfășurarea procesului electoral. Dacă pînă acum... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 21:35 (6767 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Ialomița: 208 candidați pentru administrațiile rurale

Duminică, 5 iunie 2016, toată Ialomița merge la vot. Oamenii se vor îndrepta către urne să-și aleagă primarii. În mediul rural ialomițean sînt 208 candidați... Unii dintre ei intră pentru prima dată în cursa electorală, în timp ce alții se laudă că au mai multe mandate la activ. Independent vă prezintă lista completă a tuturor candidaților care vor să devină primari la țară...

Candidați cîtă frunză și iarbă
Pregătirile pentru alegerile locale din 5 iunie au intrat și la țară în linie dreaptă. În cursa electorală din mediul rural... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 17:35 (11350 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Sava, primarul care nu poate fi primar

Se poate întîmpla la Urziceni

Sava, primarul care nu poate fi primar

Urziceni este orașul primarului Constantin Sava din Urziceni, primar care domină scena politică locală de 8 ani. La ultimele alegeri, Constantin Sava a obținut peste 50% din voturile electoratului. Acesta este motivul pentru care deși procurorii DNA i-au impus «obligația de a nu exercita funcția de primar al municipiului Urziceni», el este totuși candidatul PNL pentru alegerile locale din 2016. Iar anomaliile electorale nu se opresc aici.

Ce nu te omoară, te întărește
Potrivit unei decizii Tribunalului Ialomița, primarul Constantin Sava nu mai poate candida pentru nicio funcție... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 19:10 (14212 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

239 de ialomițeni vor să devină primari

239 de ialomițeni vor să devină primari

Biroul Electoral Județean a dat publicității numărul total al candidaților care vor să devină primari în Ialomița, la scrutinul din 5 iunie 2016. Potrivit datelor oficiale, în cursa electorală s-au înscris un număr total de 239 de candidați. Singura organizație județeană care a reușit să găsească pentru fiecare localitate a județului cîte un posibil viitor primar este Partidul Național Liberal. De asemenea, alți 10 ialomițeni vor candida pe listele electorale ca independenți.

Ei sînt primarii orașelor Bătălie strînsă pentru fotoliul de primar în Ialomița. Datele Biroului Electoral ... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 17:05 (7592 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În Ialomița

Pregătirea alegerilor locale costă 3,3 milioane de lei

În cadrul unei videoconferințe organizată la sediul Prefecturii Ialomița, în urmă cu o săptămînă, reprezentanții din administrația județeană au făcut publice sumele cheltuite pentru organizarea scrutinului electoral din data de 5 iunie 2016. Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița s-au cheltuit 3,3 milioane de lei pentru organizarea alegerilor locale.

Dezbateri pe tema procesului electoral
Tema videoconferinței organizată la Prefectura Ialomița a fost legată de pregătirile pentru alegerile locale din data de 5 iunie. La întîlnirea oficială au fost prezenți și șefii instituțiilor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 15:05 (5603 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul incompatibil de la Sfântu Gheorghe candidează

Primarul incompatibil de la Sfîntu Gheorghe candidează

Comuna Sfîntu Gheorghe este condusă de 8 ani de către primarul Livia Tudorache. În anul 2010, Agenția Națională de Integritate a declarat-o pe aceasta incompatibilă cu funcția de primar. Procesul s-a finalizat în 2014. La alegerile din 5 iunie 2016, Livia Tudorache candidează pentru o nouă funcție. În cazul în care va cîștiga, există riscul unui nou proces de contestare a legalității mandatului de primar...

Un proces cît două mandate În anul 2010, Livia Tudorache Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, era declarată incompatibilă de către ANI. Potrivit acuzațiilor, «Gomes Tudorache... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 13:35 (9950 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia 3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

3 probleme-3 soluții pentru Slobozia

În mai puțin de o lună, Slobozia va avea un nou primar. Independent propune cititorilor săi un proiect editorial inedit. Am solicitat principalilor candidați la această demnitate să ofere soluții pentru principalele probleme care se află în acest moment pe agenda publică a locuitorilor orașului. Scopul acestui proiect editorial nu este acela de a epuiza subiectul, ci de a pune în oglindă discursurile candidaților, oferind astfel electoratului slobozean șansa reală de a opta în cunoștință de cauză pentru unul sau altul dintre candidați. Pentru că spațiul tipografic alocat acestui proiect este, inevitabil, limitat, am formulat 3 întrebări, solicitînd... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 13:35 (9549 vizualizări - 21 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

Liberalism de cumetrie: Tandemul inexistent Sava-Tinel sau cum calculul electoral bate cadrul penal

foto: Penalul Sava își va îndruma votanții tradiționali către punctul de congruență dintre interesul public și instigarea la abuz în serviciu

Povestea alegerilor locale din vară oferă la Urziceni un cadru de pus în ramă pe subiectul socotelilor electorale și o conjunctură competițională în care PNL, prin nominalizarea candidaturii primarului penal al municipiului, a decis să-și îngroape și ultimele aparențe de respectare a unor minime principii de integritate și etică politică în disperarea obținerii de funcții publice. Mai mult decât atât, în campania ce stă să înceapă, Sava are să defileze la braț cu doi giranți ai candidaturii sale, aceleași două personaje caricaturizate vreme de 8 ani de edilul Urziceniului pe oriunde mediul public i-a oferit ocazia: «tovarășul Martin, remorca lui Ciupercă» și «Tinel, piticul atomic».

... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2016, 17:50 (44538 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidați penali în Ialomița

Candidați penali în Ialomița

Asemeni tuturor județelor țării, Ialomița are și ea zeci de candidați penali. Pe unii dintre ei îi cunoașteți. Pe ceilalți, ne permitem să vi-i reamintim astăzi pentru ultima oară. Începînd din 6 mai 2016, ialomițenii vor fi supuși tirului campaniilor încrucișate ale tuturor partidelor politice. Vă recomandăm, așa cum ne recomandăm și nouă în fața oglinzii, moderație în consumarea mesajelor electorale. Deși e adevărat că ceea ce nu ne omoară, ne întărește, la fel de adevărat este faptul că excesele dăunează grav sănătății. Și, Slavă Domnului, următoarea lună stă sub semnul exceselor de tot felul. Pînă atunci însă, să vedem la ce fel de excese s-au dedat aleșii locali de-a lungul mandatului 20... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 13:40 (32792 vizualizări - 55 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Ialomița merge la vot «pe propria răspundere»

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Biroul Electoral Județean, la nivelul județului Ialomița există 220 de secții de votare, care vor fi deschise pe data de 5 iunie 2016. 90% dintre secțiile de vot din județ sînt organizate în incinta instituțiilor de învățămînt. Pentru că problema avizării împotriva incendiilor a acestor clădiri nu a fost încă rezolvată, oficialii din administrația județeană și locală au decis să organizeze procesul electoral «pe propria răspundere».

Secții de vot fără avize ISU Ialomița se pregătește intens pentru alegerile locale care se vor desfășura pe data... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 12:55 (8279 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Atelierul inginerului Martin

Meșterul Drege Tot

Atelierul inginerului Martin

Ioan Martin candidează pentru un oraș falimentar. Gestul lui, dincolo de rațiunile de partid, este taxat drept unul sinucigaș. Ce fel de om și-ar dori să devină primar într-un oraș eviscerat financiar, cu administrație retrogradă și fără niciun fel de orizont de așteptare pe termen scurt? «Un om rațional, care nu este politician, ci doar inginer...» ne spune Ioan Martin. Nu își dorește să fie crezut cu orice preț. Oferă doar opțiune posibilă, pentru un electorat despre care spune că a fost mințit de prea multe ori: «Candidez pentru că știu că am o datorie morală față de oraș, față de prietenii și colegii mei. Și eu stau aici. Și știu că pot îndrepta lucrurile!».

O pasiune de electronist... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 18:25 (11591 vizualizări - 26 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Beat la volan

Un bărbat de 51 de ani, din Țăndărei, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 18:10
(4286 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor la Fetești

Joi, 23 noiembrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități specifice în locurile și zonele de interes operativ de pe raza de competență, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 17:55
(3974 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Săptămâna legumelor și a fructelor donate»

În perioada 13-23 noiembrie 2017, Protopopiatul Slobozia a desfășurat Campania «Săptămâna legumelor și a fructelor donate». Scopul acestei activități a fost de a sensibiliza elevii și cadrele didactice ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 15:45
(5888 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Miloșești. «Șoferul» fără permis și beat la volan, a intrat cu mașina în pom!

Miercuri, 22 noiembrie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Miloșești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 18:15
(5143 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Arestată pentru «trafic de minori» și «pornografie infantilă»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 17:10
(5981 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Distrigaz Sud Rețele ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 16:35
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Urziceni și Bărbulești

Razie de amploare la Urziceni și Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au organizat miercuri, 22 noiembrie a.c., acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică pe raza municipiului Urziceni și a localității Bărbulești, fiind angrenați aproape ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 16:25
(5213 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor

Miercuri, 22 noiembrie a.c., polițiștii au fost alături de copii și adolescenți, pentru a le transmite sfaturi și recomandări utile pentru prevenirea evenimentelor neplăcute. Astfel, polițiștii Compartimentului ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 15:30
(4424 vizualizări - 0 comentarii)


Prevederi noi în condițiile de admitere și recrutare în cadrul structurilor Inspectoratului General pentru Situații de Urgență

Miercuri, 22 noiembrie a.c., au fost publicate în Monitorul Oficial normele cu privire la introducerea traseului aplicativ pentru proba de verificare a aptitudinilor fizice la concursurile de admitere în ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 15:20
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cooperare la Fabrica de Ulei din Slobozia

Deflagrații, incendii și victime surprinse de suflul exploziilor. Acestea au fost scenariile care au fost puse în practică în cadrul unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, pe amplasamentul ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 13:40
(9185 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ISU Ialomița


ITM Ialomița: Negocierea contractului colectiv de muncă

În data de 16 noiembrie 2017 a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 902, Ordonanța de Urgență nr. 82, din 8 noiembrie 2017, pentru modificarea și completarea unor acte normative. Având în vedere că legislația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 12:20
(5060 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Arestat pentru «infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 11:35
(9501 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora arestare


AJFP Ialomița: Termen scadent la impozitul pentru închirierea camerelor în scop turistic

Luni, 27 noiembrie 2017, proprietarii care închiriază camere în locuințe proprietate personală, cu o capacitate de cazare în scop turistic cuprinsă între 1 și 5 camere, trebuie să plătească cea de-a doua ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 11:05
(5724 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Subscrisa
ASOCIAȚIA HANDBAL CLUB
MUNICIPAL SLOBOZIA
,
cu sediul social în loc. Slobozia,
str. Aleea Stadionului , nr. 1 ,
jud. Ialomița, CIF 37555418,
prin prezenta își manifestă disponibilitatea
de a colabora cu voluntari,
în temeiul Legii nr. 78/2014

23 Noiembrie 2017, 10:20


IPJ Ialomița: Polițiștii au acționat «în cascadă» pe DN21

5  permise de conducere au fost reținute și 33 de sancțiuni au fost aplicate în urma unei acțiuni naționale de 3 zile desfășurate pentru creșterea siguranței rutiere. Astfel, în perioada 17-19 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 18:25
(4154 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În conformitate cu prevederile Programului acțiunilor de supraveghere, prevenire și control, în perioada 02.10-17.11. 2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 79 controale în unități ce desfășoară ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 16:20
(5279 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținut pentru «contrabandă cu țigări»

IPJ Ialomița: Reținut pentru «contrabandă cu țigări»

Un bărbat de 42 de ani din Constanța a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Fetești, după ce asupra lui s-au găsit 13500 de pachete cu țigări contrafăcute. Pachetele nu erau timbrate și imitau ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 16:05
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă sezonieră în agricultură-Portugalia

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 330 locuri de muncă vacante în Portugalia pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea zmeurei ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 13:55
(7946 vizualizări - 0 comentarii)


Misiune și filantropie în prag de iarnă la Urziceni

În urma colaborării dintre Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu» din Urziceni s-a născut un nou proiect în toamna acestui an. La inițiativa doamnei ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 10:05
(4193 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bonă cu dosar penal

O tânără de 30 de ani din localitatea Săveni, care avea în grijă 3 bebeluși ai unor familii de romi din Țăndărei, s-a ales cu dosar penal pentru «rele tratamente aplicate minorilor». Potrivit anchetei, ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2017, 11:35
(4971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei

Sâmbătă, 18 noiembrie 2017, în cadrul activităților desfășurate, polițiștii au aplicat peste 100 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 35000 de lei. Astfel, au fost verificate 18 localuri publice ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2017, 15:05
(3878 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru combaterea evaziunii fiscale

Polițiștii ialomițeni au aplicat 22 de amenzi a căror valoare a depășit suma de 15000 de lei, în urma unei acțiuni derulată de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Astfel, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2017, 20:10
(3767 vizualizări - 0 comentarii)


«Înșelăciune» în plină stradă, la Ion Roată

Un bătrân din Ion Roată a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care a spus că a fost trimis de fiul său pentru a-i împrumuta o sumă ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2017, 19:35
(4538 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale IPJ Ialomița au fost angrenați vineri, 17 noiembrie a.c., în executarea unei serii de acțiuni ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2017, 13:50
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în furnizarea energiei electrice

Enel Dobrogea continuă lucrările de modernizare și reabilitare a rețelelor de distribuție a energiei electrice desfășurate pe raza județului Ialomița. Din această cauză, în perioada 20-24 noiembrie 201 ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 20:05
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, amenzi pentru șoferii indisciplinați

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au aplicat, în doar 3 ore, 11 sancțiuni contravenționale, în  cuantum de 3000 de lei. Demersul s-a desfășurat în cadrul unei acțiuni ce a vizat tragerea ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 19:50
(5142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 45 de ani, din București, care se sustrăgea executării unei pedepse cu închisoarea ca urmare a unei condamnări de 3 ani și 10 luni, emisă pe numele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 19:40
(3694 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie împotriva furturilor din autoturisme

Polițiștii ialomițeni desfășoară până la finalul lunii decembrie 2017 o campanie de informare cu privire la prevenirea furturilor din autoturisme. Acțiunea se numește «Auto în siguranță!», iar în cadrul ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 19:25
(6314 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe gazul

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că luni, 20 noiembrie 2017, furnizarea cu gaz metan va fi întreruptă în localitățile Fetești și Țăndărei, pe străzile Căminului și București, din cauza lucrărilor de întreținere ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 19:10
(3480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietoni amendați de polițiști

103 pietoni au fost sancționați de polițiștii Serviciului Poliției Rutiere Ialomița ca urmare a faptului că aceștia au traversat strada necorespunzător. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2017, 19:20
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...