Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

HCM Slobozia se dizolvă în CSM Unirea Slobozia

Handbal

HCM Slobozia se dizolvă în CSM Unirea Slobozia

În 2017, o dată cu venirea la cârma orașului a primarului Adrian Mocioniu, Secția Handbal se desprindea de CSM Unirea, fiind creată AHCM (Asociația Handbal Club Municipal) Slobozia. CSM păstra, în mod simbolic, doar o grupă de minihandbal. Au trecut 4 ani, cu bune și rele. A trecut un nou rând de Alegeri, iar de la cârma orașului, primarul Dragoș Soare hotărăște revenirea echipei de handbal a orașului sub umbrela CSM Unirea Slobozia. Nu știm câte beneficii va aduce această revenire, dar ne uităm în jur și, observând că în București, Râmnicu Vâlcea, Buzău, Bistrița, Craiova sau Slatina echipele de handbal aparțin cluburilor sportive municipale, putem concluziona că ar fi varianta corectă de funcționare... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 17:05 (8116 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Prepeliță: «Financiar nu putem face față rigorilor primei divizii!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia nu a depus dosarul pentru licențiere

Prepeliță: «Financiar nu putem face față rigorilor primei divizii!»

Fotbalul slobozean a crescut mult în ultimii 3 ani. Atît de mult încît orașul pare să nu-l mai încapă... Nucleul bine sudat de jucători care evoluează de 5 ani împreună, inspirația conducerii în numirea antrenorilor și, în final, ambiția lui Adrian Mihalcea au făcut din Unirea o echipă de temut în liga secundă cu posibilități reale de a promova în primul eșalon. Numai că într-un fotbal unde contul în bancă este mai important decît punctele din clasament, promovarea este pentru moment imposibilă. Slobozia nu a depus pînă la data limită, 31 martie 2014, dosarul pentru obținerea licenței. Motivele ni le explică președintele clubului, Constantin Prepeliță: «Financiar, Unirea Slobozia nu poate face... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 17:40 (16696 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

SPORT

Constantin Prepeliță: «Ne dorim o clasare mai bună decât anul trecut!»

Fotbal, Unirea Slobozia

Constantin Prepeliță: «Ne dorim o clasare mai bună decît anul trecut!»

Pe 11 iulie, fotbaliștii Unirii Slobozia se reunesc pentru noul sezon. Conducere tehnică nouă, ambiții mari. Despre primii pași ai galben-albaștrilor spre viitoarea stagiune ne-a oferit amănunte președintele Unirii, Constantin Prepeliță.
-Domnule profesor pe 11 iulie se reunește echipa. Ați definitivat componența conducerii tehnice?
-Adrian Mihalcea principal și Mugur Bolohan secund sînt noutățile conducerii tehnice. Lor li se vor adăuga mai vechii Enache Costea și Marius Milea, dar un rol important vor juca și cei doi antrenori de la juniori, Ion Ionescu și Adi Cristea. Fiecare, prin sarcinile pe care le vor avea, vor ajuta ca lucrurile să meargă... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2013, 11:46 (7618 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

1,1 milioane lei, prețul turului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

1,1 milioane lei, prețul turului

Unirea Sobozia se pregătește să dea piept cu lumea Ligii a II-a, una puțin cunoscută pentru mulți dintre componenții lotului. Vor fi adversari mult mai valoroși, dar și costuri mult mai mari. Din acest motiv, în ședința Consiliului Local din 19 iulie 2012 s-a aprobat alocarea a 1,1 milioane lei pentru susținerea financiară a echipei în turul campionatului 2012-2013.

Din retur se intră cu bilet
Suma de 1,1 milioane lei satisface doar în parte doleanțele conducerii. Surse din cadrul acesteia ne-au dezvăluit că, pentru acoperirea nevoilor echipei, ar fi fost necesare 1,5 milioane... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:53 (14833 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Marin Dună: «Rămân la Slobozia încă 2-3 ani!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Marin Dună: «Rămîn la Slobozia încă 2-3 ani!»

Chiar dacă apele s-au limpezit în privința echipei tehnice care va guverna jocul Unirii în sezonul următor, lucrurile rămîn relativ incerte în privința lotului de jucători. «Prematur» este cuvîntul care se află pe buzele tuturor diriguitorilor echipei de fotbal slobozene în aceste zile... Singura certitudine este Marin Dună, cel care l-a înlocuit pe Ion Ionescu în funcția de antrenor principal săptămîna trecută. Căpitan ani de-a rîndul la FC Național, Marin Dună nu a păstrat, din fericire, nimic din aroganța lui Gino Iorgulescu sau a fostului său coleg din linia de atac, Radu Niculescu. Motiv pentru care a acceptat să acorde ziarului nostru un scurt interviu, fie el și «prematur». Rămîne să aflăm... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 17:02 (12652 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia, aceeași oameni, alte funcții

Numirea lui Constantin Prepeliță în funcția de director general al CSM Unirea Slobozia a lăsat liber postul de antrenor principal pe banca tehnică a echipei de fotbal. După vehicularea mai multor variante, conducerea Clubului a decis să-l numească în acest post pe Ion Ionescu, fostul portar al Unirii în anii ’80. Pînă la promovarea ca «principal», Ion Ionescu a fost antrenor secund și antrenor al portarilor la galben-albaștri, pregătind totodată mai multe grupe de copii și juniori ai Unirii. Ion Ionescu îi va avea ca secunzi pe Enache Costea și Marius Milea. Miercuri, 13 iulie, se pleacă în cantonament, la Predeal. Revenirea în Slobozia este fixată pentru 21 iulie, iar sîmbătă, 23 iulie, va avea... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2011, 17:02 (6893 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Milea, cooptat în staff-ul tehnic

Mai sînt cîteva zile pînă la reunirea echipei de fotbal Unirea Slobozia, iar în privința băncii tehnice, lucrurile sînt neclare. Totuși, informațiile de culise, prezentate de Independent săptămîna, trecută tind să se confirme. Astfel, Constantin Prepeliță va fi director tehnic, Enache Costea, antrenor principal, iar Ion Ionescu va rămîne antrenor de portari. Noutatea echipei tehnice o constituie Marius Milea. Fostul jucător al Unirii Slobozia și al Dunării Călărași va fi, conform surselor noastre, antrenor secund al galben-albaștrilor. Din păcate, așa cum am mai spus, Consiliului de Administrație îi este foarte greu să ia o hotărîre. «Într-adevăr, varianta Costea-Milea-Ionescu a fost luată recent... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 19:17 (12858 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Prepeliță ar vrea să renunțe

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Prepeliță ar vrea să renunțe

Perioada incertă de la Unirea Slobozia, despre care vă vorbeam săptămîna trecută, continuă. Datul din umeri și inserarea în discurs a expresiilor gen «nu știu, vom vedea» caracterizează în acest moment conducerea Clubului. Un singur lucru e cert: vacanța trece, iar echipa de fotbal trebuie să înceapă pregătirea în mai puțin de două săptămîni. Nu se știe însă cu ce antrenor.
La finele săptămînii trecute a prins contur un zvon. Profesorul Constantin Prepeliță ar dori să renunțe la funcția de antrenor principal al galben-albaștrilor.
«Este adevărat că m-am gîndit să mă retrag. Am niște probleme personale care ar putea să mă împiedice să mă ocup de echipă ca pînă acum. Totuși încă discutăm și... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 12:49 (8745 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii se reunesc de «Ziua Americii»

Fotbal, Liga a III-a

Galben-albaștrii se reunesc de «Ziua Americii»

După ratarea promovării, la Unirea Slobozia planează o serie de incertitudini. Prima îl vizează pe profesorul Constantin Prepeliță, omul care a condus echipa de pe banca tehnică în sezonul 2010-2011, ducînd-o pe locul II. «Eu sînt la final de contract și deocamdată nu am avut discuții cu reprezentanții conducerii. În funcție de ce se dorește e posibil orice!» a declarat profesorul Constantin Prepeliță. «De principiu, noi ne vom dori să păstrăm banca tehnică din sezonul precedent. Zilele acestea se întrunește Consiliul de Administrație și vom vedea ce obiectiv propune și cu ce antrenor vom demara Campionatul 2011-2012» ne-a spus o persoană din conducerea Clubului.
Obiectivul pentru sezonul viitor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2011, 15:24 (6718 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, ABC Stoicescu-Unirea Slobozia 1-3

Liderul a învins codașa

Vineri, 8 aprilie, Unirea Slobozia s-a deplasat la Buzău pentru întîlnirea cu lanterna roșie a seriei a II-a din Liga a III-a, ABC Stoicescu. Deși a strîns doar 4 puncte pînă în prezent, echipa buzoiană și-a vîndut scump pielea, așa cum spune un clișeu pe partea dermatologică folosit des în sport. Slobozia a izbutit iarăși «performanța» de a nu avea avantaj la pauză. Așa cum s-a întîmplat în tot acest retur, elevii lui Prepeliță au calcat pe accelerație abia în partea a doua. Avanu a deschis scorul în minutul 55, iar Gheorghe Dumitru a calmat spiritele în minutul 52. Finalul jocului a fost animat de două lovituri de la 11 metri, cîte una pentru fiecare echipă. Buzoianul Capotă a făcut 1-2, iar... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2011, 16:08 (11482 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cel mai mare câștig: publicul

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-CS Buftea 3-1

Cel mai mare cîștig: publicul

Unirea s-a descurcat iarăși greu în prima repriză. Oaspeții antrenați de Ionel Augustin, omul care a jucat un an și pentru Slobozia, au făcut tot posibilul să păstreze tabela imaculată. Intrările ilfovenilor la limita regulamentului au fost de cele mai multe ori trecute cu vederea de brigada de arbitri. Jocul de uzură a fost stricat de oaspeți, care au reușit în minutul 28 să deschidă scorul. Băieții lui Prepeliță și-au ascuțit colții și chiar în ultimul minut al primei reprize au mușcat pentru egalare prin fundașul cu certe veleități de atacant, Gabriel Lazăr. A doua repriză a însemnat goana după desprindere. Golurile lui Viorel Gheorghe (’71) și Stan (’76) au adus liniștea după încă o partidă... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2011, 09:56 (8613 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, ACS Berceni-Unirea Slobozia 1-0

Primul rateu al primăverii

Liderul seriei a doua din Liga a III-a a avut primul examen cu adevărat dificil al returului în deplasare în compania ilfovenilor de la ACS Berceni. Gazdele, cîndva candidate la promovare, și-au manifestat din start intențiile ofensive. În minutul 7 bercenarii au nimerit transversala, galben-albaștrii echilibrînd apoi jocul. Elevii lui Constantin Prepeliță au devenit la rîndul lor periculoși prin Viorel Gheorghe, care a tras peste din poziție favorabilă (’37) și prin Stan, al cărui șut din interiorul careului a fost respins greu de portarul gazdelor (’41). Din păcate, finalul primei părți aduce desprinderea Berceniului pe tabelă prin golul lui Pivniceru, care îl execută pe Dobre cu un șut de la... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2011, 19:39 (11371 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Trupa reprizelor secunde

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Eforie 2-0

Trupa reprizelor secunde

Dacă jocul de fotbal ar fi avut o singură repriză, Unirea Slobozia cumula în acest retur doar 2 puncte. Din fericire, există și a doua repriză, iar pauza s-a dovedit în cele trei partide ale primăverii un sfetnic bun. Așa s-a întîmplat prin urmare și vineri, 18 martie, în etapa a XVIII-a a Campionatului. Adversara CS Eforie a venit la Slobozia hotărîtă să încurce Unirea și să dea o mînă de ajutor colegei de județ Callatis Mangalia în duelul cu galben-albaștrii. Planul le-a mers dobrogenilor fix o repriză, după care, muștruluiți de profesorul Constantin Prepeliță, uniriștii au arătat o altă față. Viorel Gheorghe a deschis scorul în minutul 54 și, cu 16 goluri la activ, continuă cursa solitară către... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:41 (12660 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia, tot mai aproape de promovare

Pentru reușita Unirii conspiră toată lumea în acest început de primăvară. În etapa a XVII-a au făcut-o FC Voluntari și, din nou, Comprest GIM. Pînă să se așeze tot mai confortabil în poziția de lider al seriei a II-a din Liga a III-a, elevii lui Constantin Prepeliță au transpirat serios în meciul cu Spicul Mopan disputat vineri, 11 martie, în deplasare. Totul a părut extrem de simplu în debutul jocului. Viorel Gheorghe a arătat că deține încă multă muniție în bagaje și a deschis scorul în minutul 4. Spicul Mopan, în fapt a doua echipă a Victoriei Brănești, a reușit să echilibreze jocul. Ba mai mult, pînă la pauză bucureștenii au răsturnat situația pe tabelă. Conduși cu 2-1, uniriștii au forțat... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:31 (10203 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Promovarea Unirii Slobozia, misiune posibilă

După o iarnă parcă mai lungă decît oricînd, fotbalul Ligii a III-a pornește iarăși la drum. Emoții mari pentru jucători, banca tehnică și suporterii Unirii Slobozia. Echipa noastră este în postura de lider de toamnă și are ca obiectiv clar promovarea în eșalonul secund, acolo unde Slobozia n-a mai călcat de 18 ani. Tocmai de aceea conducerea a angajat pentru amicalele perioadei de pregătire adversari tari, cum ar fi Dunărea Galați, Gloria Buzău sau Steaua II. Meciul cu speranțele Stelei a fost de altfel cel mai spectaculos, tabela însumînd la final 9 goluri. Steaua II a cîștigat cu 5-4, dar Unirea a avut 1-0 la pauză, iar la un moment dat, în repriza secundă, 4-3. Atacanții lui Constantin Prepeliță... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2011, 19:02 (9942 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, egala Buzăului

Fotbal, Liga a III-a

Slobozia, egala Buzăului

Unirea rămîne o echipă invincibilă pe teren propriu, indiferent că sînt meciuri amicale, de Campionat sau de Cupă. După ce miercuri, 16 februarie, au remizat cu Dunărea Galați, elevii lui Constantin Prepeliță au primit sîmbătă, 19 februarie, vizita altei divizionare secunde, Gloria Buzău, echipă care și-a etalat cea mai bună garnitură în frunte cu fostul atacant de la Timișoara, Mediaș și Brănești, Ciprian Prodan. Cele două echipe și-au împărțit frățește reprizele: în prima au deschis scorul uniriștii, în vreme ce buzoienii au egalat în cea de-a doua. Meciul care s-a disputat la Slobozia Nouă cu Unirea a avut ca principal dușman frigul. În vreme ce banca slobozeană s-a încălzit cu ceai, antrenorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:28 (9745 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

După ce miercuri, 9 februarie, pierduse cu 1-2 în deplasare la Dunărea Galați, sîmbătă, 12 februarie, Unirea Slobozia a primit acasă vizita echipei de Liga a III-a, Politehnica Galați, o obișnuită a amicalelor din intersezon pentru echipa noastră. «Acasă» a însemnat sîmbătă terenul de la Privighetoarea, care nu a făcut excepție de la regula suprafețelor de joc mocirloase pe care se dispută amicalele de iarnă.
În prima repriză, trioul Prepeliță-Costea-Ionescu a aruncat în luptă echipa care în proporție de 80 la sută va aborda returul. Astfel, cu excepția a două șuturi de la distanță parate de Leo Dobre și a unui penalty ratat de gălățeni, uniriștii au fost la cîrma jocului și au condus la pauză... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:58 (12899 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Prepeliță ar mai vrea un atacant

Exceptînd dubla confruntare cu Abatorul, celălalte trei meciuri amicale disputate de Unirea Slobozia s-au terminat cu două egaluri și o înfrîngere. Unirea a înscris trei goluri, niciunul nepurtînd semnătura vreunui atacant. Astfel, slobozenii au făcut 1-1cu CSO Plopeni (gol, mijlocașul Constantin Toma), 1-1 cu Conpet Ploiești (gol, fundașul Emil Cristian) și 1-2 cu Gloria Buzău (gol, mijlocașul Augustin Ivașcă). «Da, aș mai dori un atacant dar momentan nu avem nimic concret în acest sens» a declarat profesorul Constantin Prepeliță. Pînă acum au venit la Unirea mijlocașii Cosmin Chiorcău și Augustin Cătălin Ivașcă, ultimul chiar de la contracandidata la promovare Callatis Mangalia. De remarcat... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 16:10 (15899 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Prepeliță: «Pițurcă n-avea voie să vorbească așa despre Andrei»

Prepeliță: «Pițurcă n-avea voie să vorbească așa despre Andrei»

Conflictul iscat la Universitatea Craiova între Mititelu și Pițurcă l-a atins și pe mijlocașul Științei, Andrei Prepeliță, unul dintre cei mai valoroși fotbaliști produși la Slobozia. «Prepeliță am auzit că își vorbea colegii prin spate» a declarat la postul craiovean 3TV, fostul antrenor al Universității, Victor Pițurcă. Chestionat de Independent cu privire la acest incident, tatăl lui Andrei, profesorul Constantin Prepeliță ne-a declarat: «Este inadmisibil ca un antrenor de valoare, cu atît mai mult un fost selecționer să vorbească astfel despre un jucător mai ales că lucrurile prezentate de el sînt total neadevărate». De remarcat că Victor Pițurcă și Constantin Prepeliță au fost colegi de echipă... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2011, 17:52 (14643 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fente cu ploaia

Unirea Slobozia se pregătește la Predeal

Fente cu ploaia

Fotbaliștii de la Unirea Slobozia se află de vineri, 23 iulie, într-un cantonament de o săptămînă la Predeal. Pe lista de achiziții s-au adăugat două nume noi. Este vorba de Gheorghe Dumitru (Dunărea Călărași) și Baltă (Abatorul Slobozia).
Gheorghe Dumitru este un atacant cu mare experiență, acesta aflîndu-se printre titularii Unirii Urziceni în anul promovării acesteia în Liga I. Baltă este un mijlocaș pe care Constantin Prepeliță îl cunoaște foarte bine prin prisma faptului că l-a avut elev și la Abatorul. Acești doi jucători se adaugă celor transferați anterior: Anghel (Prefab Modelu), Stanciu (CFR Craiova) și Coman (Viitorul Însurăței), transferul atacantului brăilean Lupu picînd.
La... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 18:08 (22546 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București va organiza, în perioada ianuarie-februarie 2015, o selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:35
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Gest umanitar al polițiștilor din Țăndărei

Trei familii modeste din Țăndărei vor avea parte de Sărbători mai frumoase datorită polițiștilor din oraș. Oamenii legii au inițiat o campanie umanitară și le-au dăruit oamenilor sărmani un strop de bucurie ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:20
(4798 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei răniți!

Luni, 22 decembrie 2014, pe raza județului s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei persoane.
Astfel, primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 16:10
(4942 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă locuri de muncă în agricultură în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștința celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES sînt disponibile 800 locuri de muncă în Spania, respectiv  lucrători ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 15:45
(9585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul Trezoreriei

Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice precum și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri care se încasează în numerar, datorate bugetului general ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 13:20
(6901 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Comerțul ilegal cu produse viniviticole, în vizor

Luni, 22 decembrie 2014, sub directa coordonare a Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii acționează, la nivel național, pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 12:15
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 800 de cărți noi pentru Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

În cadrul programului de granturi de carte BOOKS 4 YOUTH 2 și a campaniei «LĂSAȚI-MĂ SĂ ÎNVĂȚ!» din luna septembrie 2014, deschis pentru biblioteci, instituții de învățămînt, ONG-uri, și alte instituții ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 18:05
(6565 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Prețurile medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 97/2014 privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 17:30
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Bluetongue, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți crescătorii/deținătorii de animale că, începînd din data de 02.12.2014, în România a debutat perioada liberă de vectori ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 16:50
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Programul de Sărbători la Oficiul Național al Registrului Comerțului

Vă informăm că programul de lucru al Oficiului Național al Registrului Comerțului și al oficiilor registrului comerțului de pe lîngă tribunale se va modifica în perioada Sărbătorilor de Iarnă ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:40
(8928 vizualizări - 0 comentarii)


Activități la Penitenciarul Slobozia în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Sărbătorile de iarnă reprezintă o perioadă marcată de o puternică încărcătură emoțională pentru deținuții Penitenciarului Slobozia. Cu această ocazie, la nivelul instituției au fost desfășurate mai multe ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Persoană rănită în urma unui accident rutier

O femeie în vîrstă de 47 ani a fost rănită după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un copac. Evenimentul s-a produs miercuri, 17 decembrie 2014, în jurul orei 14,40, pe DN2C, în ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:05
(8181 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Coșereni: Pește fără documente de proveniență

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au depistat, în trafic, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 38 de ani, domiciliați în municipiul Slobozia și județul Ilfov, în timp ce transportau cu un autoturism ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:45
(7359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost aduși joi, 18 decembrie 2014, de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:20
(5133 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate

Polițiștii ialomițeni au efectuat în această săptămînă controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii», pe raza județului Ialomița, în urma acestora fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 12:10
(7132 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prudență la cumpărături, de Sărbători

În această perioadă, premergătoare Sărbătorilor de Iarnă, cînd supermarket-urile, mall-urile, tîrgurile, piețele sînt aglomerate, în graba cumpărăturilor, Poliția ne recomandă să avem un comportament «preventiv ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 11:05
(4252 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Peste 600 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor demara o campanie umanitară, cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Oamenii legii vor oferi un sprijin material copiilor ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2014, 20:35
(4589 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut la volan, a acroșat un alt vehicul

Poliția a fost sesizată vineri, 12 decembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:25
(6061 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 164 de șoferi sancționați, 16 permise reținute

În acest sfârșit de săptămînă, 12-14 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:20
(4841 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit în Franța, prins la Urziceni

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și a patrimoniului, fapte comise în Franța. La data de 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:10
(6480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenționare Cod Galben de ceață

Urmare a atenționării meteorologice de Cod Galben de ceață, în zona Moldovei, Dobrogei și în zonele de sud, Poliția Română recomandă tuturor participanților la trafic să respecte, cu strictețe, regulile ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:00
(2888 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedie pe șoseaua către Slobozia Nouă. Șoferul unei mașini a murit într-un accident rutier!

Un tragic accident rutier s-a petrecut sîmbătă, 13 decembrie 2014, în zona cartierului Slobozia Nouă, al municipiului Slobozia. Șoferul de 36 de ani al unei mașini a murit pe loc. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2014, 17:14
(15742 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale la comercianții de carne

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare  de 25000 de lei, în cadrul activităților desfășurate, la nivel național, pentru prevenirea evaziunii fiscale. Pe parcursul derulării ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2014, 15:50
(5067 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Tînăr de 17 ani, spulberat de un vehicul

Un tînăr de 17 ani a fost la un pas de moarte după ce a fost spulberat de un vehicul. Adolescentul traversase șoseaua prin loc nepermis. Cel care l-a acroșat pe adolescentul de 17 ani este un tînăr, de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:40
(4986 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au efectuat controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii» pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate. Astfel, la punctele de lucru a 5 societăți comerciale de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:05
(6015 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Spărgător de mașini, reținut de polițiști

Un tînăr, de 21 de ani, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind acuzat de numai puțin de 12 furturi din autoturisme. Prejudiciul creat proprietarilor respectivelor mașini se ridică la 5600 de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 20:10
(6272 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi!

Bilanț îngrijorător al polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița. Oamenii legii au în cercetare 3 accidente de circulație produse pe raza județului în ultimele 24 de ore! În urma evenimentelor rutiere, patru ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 19:20
(5099 vizualizări - 1 comentariu)


«Taina Sfântului Maslu», pelerinaj la Urziceni

«Taina Sfîntului Maslu», pelerinaj la Urziceni

Din anul 2009, la inițiativa părintelui Bogdan Ionuț Stancu, Protopop de Urziceni, s-a îndătinat obiceiul ca cei șapte preoți ai orașului de reședință a Protopopiatului să săvîrșească împreună Taina Sfîntului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 15:15
(4557 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 7798 de șomeri în luna noiembrie

La finele lunii noiembrie 2014, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 7,37%, în creștere ușoară față de cea înregistrată la sfîrșitul lunii octombrie 2014, cînd s-a situat la ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 14:25
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini distruse de un copac rupt de vînt

3 mașini au fost distruse din cauza unui copac doborît la pămînt de vîntul puternic, la Slobozia. De asemenea, arborele căzut a rupt și mai multe cabluri de electricitate, telefonie și televiziune. La locul ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 13:20
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...