Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Intrat într-un con de umbră în ultimele luni, subprefectul Baba­gianu revine din nou în spațiul public, pe sticla televizoarelor, la oră de maximă audiență. Domnia sa este surprins de către un reporter Rea­litatea TV, în exercițiul funcțiunii (ha, ha, ha!), în timp ce anchetează vinovații pentru blocajele de pe una dintre șoselele care leagă Buzău de Ialomița. Demonstrația subprefectului Babagianu în fața camerelor de luat vederi este penibilă. «Colegii dumneavoastră șoferi care s-au răsturnat, este corect ce-au făcut? Dacă ei nu se răsturnau mai stăteați dumneavoastră aici? S-au răsturnat pentru că nu au respectat viteza legală și condițiile meteo. Au mers regulamentar?» prezintă subprefectul... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 10:10 (18337 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a început pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023

Consiliul Județean Ialomița a început pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023

Pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023 au intrat în linie dreaptă și la nivelul județului Ialomița. Consiliul Județean Ialomița va asigura deszăpezirea drumurilor județene în baza Acordurilor-Cadru încheiate în 2019 cu societățile aflate în administrarea instituției. Este vorba despre Drumuri și Poduri SA și Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Anul trecut, administrația județeană a plătit pentru întreținerea acestor drumuri 768 mii de lei.

Ialomița, pregătită pentru deszăpezire În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a încheiat 3 Acorduri-Cadru, în vederea efectuării lucrărilor... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 09:55 (15281 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița deszăpezește drumurile județene în regie proprie

Și în iarna 2021-2022

Consiliul Județean Ialomița deszăpezește drumurile județene în regie proprie

Consiliul Județean Ialomița a făcut toate pregătirile necesare pentru a putea asigura des­zăpezirea drumurilor ju­dețene în sezonul rece 2021-2022. Serviciile sunt asigurate de către firmele aflate în ad­ministra­rea instituției, Drumuri și Poduri SA și Infrastruc­tură Drumuri și Poduri SA. Lu­crările se vor efectua în baza Acordurilor-Cadru încheiate în 2019, care rămân valabile până în 2023. Conform acestor documente oficiale, valoa­rea lucrărilor de deszăpezire este de 11,9 milioane de lei.

Deszăpezire prin Acorduri-Cadru În anul de grație 2019, Consiliul Județean Ialomița a încheiat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2021, 13:40 (7041 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Planurile de deszăpezire ale administrației ialomițene

Planurile de deszăpezire ale administrației ialomițene

Iarna aceasta, auto­ritățile județene nu pot deszăpezi Ialomița. Anunțul a fost făcut luni, 26 noiembrie 2018, în cadrul unei conferințe de presă de către președintele Victor Moraru. «Ne confruntăm cu o situație delicată...» a recunoscut acesta. Pentru înlăturarea eventualelor efecte ale viscolului, administrația județeană dispune de «planurile B, C, și D».

Licitație ratată, negocieri eșuate...
Procedura aferentă licitației pentru achiziționarea serviciilor de deszăpezire în iarna anului 2018-2019 a debutat în luna iulie a acestui an. Noul caiet de sarcini realizat la indicațiile... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2018, 19:20 (9316 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a ratat pregătirile pentru iarna 2018-2019

Consiliul Județean Ialomița a ratat pregătirile pentru iarna 2018-2019

Autoritățile din Ialomița au început cu stângul pregătirile pentru sezonul rece 2018-2019. Marea problemă o reprezintă modul în care se va desfă­șura deszăpezirea pe drumurile județene. Consiliul Județean Ialomița încă nu a finalizat procedurile în ceea ce privește încheierea contractelor cu firmele care vor asigura întreținerea celor 500 de kilometri de drumuri județene pe timp de iarnă. Oficialii nu au recunoscut că vor rata termenul final la care trebuiau în­cheiate pregătirile, în schimb au dat dat asi­gurări că zăpada nu va produce probleme pe șoselele pe care le admi­nistrează.

Un demers ratat... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2018, 14:10 (5387 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

La sfârșitul săptămânii precedente, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au făcut bilanțul viscolului care a lovit județul. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Victor Moraru, prezent la întâlnirea oficială, autoritățile au intervenit cu întârziere din cauza utilajelor de deszăpezire deținute de operatori.

Ialomița, în calea viscolului Ialomița s-a aflat timp de 3 zile sub amenințarea Codului Portocaliu de viscol și ninsori. Prezenți la datorie, cele mai eficiente intervenții le-au avut reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 17:40 (9554 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

bonus: Încă o iarnă cu DADP. Slobozia deszăpezește în regie proprie!

Ca în fiecare an, autoritățile din Ialomița depun eforturi considerabile pentru ca iarna să nu le mai ia prin surprindere. Din punct de vedere financiar,  în sezonul rece 2017-2018, la nivelul județului sunt disponibile 8,4 milioane de lei pentru a ține piept iernii. Suma ar putea însă să crească dacă viscolul va fi puternic și va impune costuri suplimentare. Cu toate acestea, reprezentanții autorităților locale și județene sunt optimiști și spun că nu vor fi probleme. «Am discutat cu primarii localităților, am avut întâlniri oficiale în care am dezbătut pe larg această problemă. Toți sunt pregătiți!» oferă asigurări Gigi Petre, prefectul județului Ialomița. Între timp, Compania Națională... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 17:50 (4938 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Oamenii prinși sub nămeți, salvați de militarii Bazei Aeriene 86 Fetești

Nu doar drumarii s-au luptat cu viscolul din ultimele două săptămâni, ci și militarii Bazei Aeriene 86 Fetești. Aceștia au desfășurat mai multe acțiuni de deszăpezire, în zona de Est a județului Ialomița... [citește toată știrea]

24 Ianuarie 2017, 10:20 (5499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Deși pare inutil, în condițiile în care șoselele din Ialomița sînt curate, autoritățile locale și județene sînt pregătite pentru eventualitatea unei ierni aspre. Potrivit unui raport al Instituției Prefectului Ialomița, toate localitățile județului au contracte de deszăpezire, iar autoritățile locale sînt pregătite să intervină cu maximum de eficiență.

Partea leului
Ca în fiecare an, Instituția Prefectului Ialomița a centralizat contractele de deszăpezire de la nivelul județului. Cele mai mari valori ale acestor contracte sînt înregistrate în cazul drumurilor naționale. Astfel... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 10:20 (6299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Cel puțin la nivel declarativ

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Prefectura Ialomița a remis publicității o informare cu privire la demersurile făcute de autorități cu privire la pregătirile pentru sezonul rece 2016-2017. Potrivit datelor care se regăsesc în documentul oficial, iarna poate să vină oricînd pentru că instituțiile publice din județ sînt în stare să-i țină piept. Rămîne însă să descoperim ce se va întîmpla cînd vor cădea primii fulgi de zăpadă.

Pregătiri temeinice
După calculele făcute de Prefectura Ialomița, iarna poate să vină oricînd, pentru că autoritățile sînt pregătite să-i facă față. Avem suficiente cantități de nisip, aproximativ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 14:25 (3723 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Iarna asta e ca vara

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Cine are sau închiriază un buldoexcavator se poate lansa iarna aceasta în afaceri. Potrivit unui raport făcut public de către Instituția Prefectului Ialomița, mai bine de jumătate dintre administrațiile locale din județ au încheiat contracte de deszăpezire cu firme private. Valoarea per oră a serviciilor prestate variază între 100 și 250 de lei, în funcție de situație și interese. Noroc că iarna a fost îngăduitoare pînă acum cu noi toți!

Unde se duc banii publici, cînd se duc Ca urmare a eliminării de pe piață a Drumuri și Poduri SA, locul lăsat liber a fost ocupat rapid și metodic... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 19:10 (5827 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Iarnă supravegheată prin GPS

Iarna s-a instalat oficial și în județul Ialomița. De mai bine de 24 de ore, utilajele de deszăpezire acționează pe toate arterele de circulație. De anul acesta, autoritățile monitorizează lucrările de deszăpezire cu ajutorul unei aplicații GPS. Softul permite o verificare atentă a vitezei de deplasare a utilajelor și a punctelor în care acestea se află. Pînă la această oră, în Ialomița nu au fost semnalate evenimente semnificative.   

Ialomița deszăpezită cu 20 de utilaje
Față de anii trecuți în care iarna lua prin surprindere autoritățile, de această dată oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 13:10 (7066 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Și iarna aceasta

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Un raport dat publicității de Prefectura Ialomița prezintă în detaliu valoarea contractelor de deszăpezire încheiate în Ialomița. Potrivit documentului oficial, un sfert dintre banii alocați județului pentru astfel de lucrări se vor duce în conturile societății Oyl Company Holding AG, patronată de Cornel Dragomir. A devenit deja o tradiție ca firma să fie abonată la contractele Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România. Anul acesta, CNADNR a decis să-i atribuie firmei ialomițene lucrări în două județe și o majorare a contractelor de 3,2 milioane de lei. De asemenea, tot pentru deszăpezire, Oyl Holding Company AG va primi de la Consiliul Județean Ialomița alte 1,7 milioane... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2015, 16:20 (14396 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean va deszăpezi Ialomița cu 2 milioane de lei

3 ani cu OYL COMPANY

Consiliul Județean va deszăpezi Ialomița cu 2 milioane de lei

După 9 luni de așteptare și două licitații ratate, Consiliul Județean Ialomița a reușit să atribuie serviciul de deszăpezire al județului în această iarnă. Cîștigătorul celei de-a treia licitații, finalizată la începutul săptămînii precedente, este Oyl Company Holding AG, iar prețul de adjudecare a serviciilor este de 2 milioane de lei anual, în perioada 2015-2017.

Greu la deal cu bani puțini
În iunie 2015, după două licitații la care nu s-a prezentat nimeni, Consiliul Județean Ialomița a reluat procedurile de atribuire a contractului «servicii de deszăpezire a drumurilor județene... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 19:20 (5504 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, deszăpezită la cel mai mic preț din țară

Primul record pozitiv al anului

Ialomița, deszăpezită la cel mai mic preț din țară

În timp ce pentru deszăpezirea unui kilometru de autostradă statul a plătit 18 mii de euro, iar pentru un kilometru de drum național între 7 și 8 mii de euro, pentru deszăpezirea unui drum județean autoritățile ialomițene au plătit 120 de euro! Ștefan Ghibanu, directorul SC Drumuri și Poduri SA susține faptul că prețul reprezintă un «compromis» în detrimentul calității și că județul are nevoie de bani pentru reabilitarea infrastructurii rutiere...

Un exemplu pentru toată țara Anul trecut, pentru prima dată în istoria instituției, Consiliul Județean Ialomița organiza o licitație pentru... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2015, 12:20 (7802 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ialomițene se pregătesc de iarnă pe cont propriu

Bani puțini pentru deszăpezire

Autoritățile ialomițene se pregătesc de iarnă pe cont propriu

La începutul săptămînii precedente, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru 31 de județe. Printre acestea se numără și Ialomița. Autoritățile susțin că sînt pregătite pentru a deszăpezi drumurile județene și locale. În realitate, fondurile sînt insuficiente...

Județul nu are bani pentru deszăpezire
Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment iarna 2014 nu va lua prin surprindere autoritățile. La nivel județean, în premieră, Consiliul Județean Ialomița a scos la licitație contractul de deszăpezire pentru cei 507 kilometri de drumuri județene... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 16:40 (3968 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Premieră pentru Ialomița

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Istoria deszăpezirii drumurilor județene în Ialomița este presărată de scandaluri publice. Din anul 2009 și pînă în prezent, autoritățile au început să aloce sume enorme pentru operațiunile de deszăpezire. Anul acesta însă, în premieră județeană, instituția a decis să scoată contractele de deszăpezire la licitație. Valoarea contractului pentru luna decembrie se ridică la 100 mii de euro, urmînd ca în anul 2015 să se aloce sume suplimentare pentru deszăpezirea drumurilor județene «dacă mai e cazul».

Licitație în premieră la Consiliul Județean Ialomița
În urmă cu 4 ani s-au cheltuit... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 16:40 (7352 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

Prefectul Gigi Petre

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

În Ialomița miroase a primăvară. Ghioceii au înflorit a doua oară, mămicile au ieșit cu cărucioarele în parcuri, fermierii vorbesc despre semănăturile de primavară... Doar peticele de zăpadă de pe străzi mai amintesc că e iarnă. În acest context, a vorbi despre cifrele viscolului de acum două săptămîni pare de prisos. Noi contrazicem însă această afirmație. Întîi de toate, pentru că nici pînă la acest moment nu există o notă de plată finală...

Laudă-te, Prefectură!
Cît a ținut viscolul, prefectul Gigi Petre a fost lăudat. L-au lăudat colegii, l-au lăudat dușmanii...Pînă și Rovana Plumb a simțit nevoia să o facă. Aici, la Slobozia... Totuși, județul a fost blocat 3 zile! Pas de mai înțelege ceva...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 11:20 (6898 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7015 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile sunt pregătite pentru deszăpezire

Cel puțin la nivel declarativ

Autoritățile sînt pregătite pentru deszăpezire

Pentru prima dată în ultimii 23 de ani, autoritățile județene sînt pregătite pentru deszăpezire. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are peste 50 de utilaje pregătite să curețe zăpada. Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, avertizează că nu va ezita să închidă drumurile, dacă această măsură se va impune...

Prevenția e mama deszăpezirii
Deși riscul unui viscol de proporții în Ialomița este scăzut, autoritățile județene susțin că sînt pregătite pentru iarnă. Conform informațiilor oficiale, la acest moment, peste 50 de utilaje de deszăpezire se află în stand-by, iar oficialii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2013, 16:01 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Controale la vulcanizările auto

Săptămîna precedentă, în cadrul campaniei naționale de identificare a cazurilor de muncă la negru în cadrul vulcanizărilor auto, ITM Ialomița a desfășurat o serie de controale la 10 angajatori. În acest ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 17:48
(9987 vizualizări - 0 comentarii)


CSM Unirea Slobozia-HCF Piatra Neamț 31-22 (16-14)

CSM Unirea Slobozia-HCF Piatra Neamț 31-22 (16-14)

Ce final de an! CSM Unirea a făcut spectacol la despărțirea de 2010. Mai multe amănunte despre meci în secțiunea Sport. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 12:08
(7290 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 10:07
(9309 vizualizări - 0 comentarii)


Moș Crăciunul Social Democrat oferă cadouri copiilor nevoiași

A devenit o tradiție în ultimii cinci ani ca în perioada Sărbătorilor de Iarnă Organizația de Tineret a Partidului Social Democrat să organizeze Cupa Crăciunului TSD la fotbal. În acest an, la startul competiției ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 09:46
(11593 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2010, 09:39
(11370 vizualizări - 0 comentarii)


Cotrabanda cu țigări de la Fetești: Șoferul mașinii, arestat

Bărbatul de 32 de ani din care a fost depistat în cursul nopții de 13/14 de decembrie a.c., în jurul orei 00.50, de către polițiștii din Fetești în timp ce transporta țigări fără documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2010, 15:15
(9032 vizualizări - 0 comentarii)


«Hristos se naște! Să-l slăvim împreună!»

Vineri, 17 decembrie 2010, la orele 16,00, debutează a treia ediție a concertului anual de colinde susținut de către elevii și liceenii unităților școlare din Slobozia. Concertul va avea loc la Mînăstirea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2010, 15:02
(10435 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia colind


Ialomița: Braconaj pe fondul de vînătoare Căbăl

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 12 decembrie, polițiștii feteșteni au acționat în zona fondurilor de vînătoare, scopul principal al acțiunii constituindu-l prevenirea braconajului cinegetic ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:48
(12107 vizualizări - 0 comentarii)


Minoră «salvată» de polițiști

După 10 zile de căutări, o minoră din Slobozia, fugită de la domiciliu, a fost depistată de polițiști. Minora Neagu Corina Alexandra, din municipiul Slobozia, a fost dată dispărută de către familie pe ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:30
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Fetești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

În cursul nopții de luni spre marți, polițistii ialomițeni au reușit să intercepteze o captură de 3000 de pachete de țigări. La miezul nopții, polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:10
(11722 vizualizări - 0 comentarii)


«Cei mai frumoși ani» ai deputatului Cristina Pocora

«Cei mai frumoși ani» ai deputatului Cristina Pocora

O nouă ediție a balului «Celor mai frumoși... ani» se va desfășura la acest sfîrșit de săptămînă la Fetești. Evenimentul este dedicat elevilor din liceele din Fetești și Țăndărei și se află la a doua ediție ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:04
(11353 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan, accidente, ilegalități

Sîmbătă, 11 decembrie, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe raza municipiului s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. În timp ce un bărbat, de 43 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:02
(8754 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cartușe cu glonț, deținute ilegal

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat sîmbătă, 11 decembrie, un bărbat, de 55 de ani, din Urziceni, care deținea fără drept 158 de cartușe cu glonț de calibru 5,6 mm ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:01
(10682 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni glonț


Slobozia: Liniștea publică, asigurată în sistem integrat

În perioada 10-12 decembrie, efective din cadrul Poliției Slobozia în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi și Serviciului Public al Poliției Comunitare au organizat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 17:59
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Modificări legislative pentru șomeri

«Începînd cu data de 1 ianuarie 2011, procentul de 75% pentru calculul indemnizației de șomaj se va aplica la valoarea indicatorului social de referință în vigoare la data stabilirii dreptului și nu la ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2010, 16:04
(15168 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente și incendii la sfîrșit de săptămînă

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 10 decembrie, locuințele sociale din cartierul Catanga al orașului Urziceni au fost în pericol. Doi plopi, înalți de aproape 20 de metri și sprijiniți de un alt ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2010, 16:03
(12713 vizualizări - 0 comentarii)


Spectacol caritabil organizat de Asociația Tinerilor din Ialomița

Joi, 16 decembrie, la orele 11,00, Asociația Tinerilor din Ialomița organizează un mini-spectacol cu scop caritabil denumit strategic «De Crăciun, împreună prin artă». Potrivit organizatorilor, scopul spectacolului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2010, 16:01
(14829 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accidentat pe trecerea de pietoni

Un bătrîn de 74 de ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza comunei Lilieci. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 74 de ani, din localitatea Sinești s-a angajat în traversarea străzii pe trecerea ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 10:42
(12484 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Șofer băut la volan

Un bărbat din Urziceni a fost prins conducînd băut. Individul de 34 de ani a fost identificat aseară, 9 decembrie, pe o stradă din localitatea Urziceni. Pentru că mirosea a băutură, bărbatul a fost testat ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 09:12
(12202 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cu permisul suspendat, la volan

Aflați în supravegherea traficului rutier, polițiștii slobozeni au oprit pentru un control de rutină o mașină, înmatriculată în județul Călărași, condusă de un bărbat, de 43 de ani. Pentru că nu avea permisul ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 08:31
(13238 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au furat plăci de azbociment cu căruța

Joi, 9 decembrie, polițiștii slobozeni au observat o căruță ce se deplasa pe DN2A, în atelaj aflîndu-se 7 bărbați. Mai mult, controlînd căruța, polițiștii au descoperit mai multe plăci de azbociment și ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 07:22
(9964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Autoturismele furate din străinătate și ajunse pe teritoriul județului nostru au fost din nou «ținta» polițiștilor ialomițeni. În acest sens, polițiștii au organizat o acțiune în Urziceni, în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2010, 17:42
(12802 vizualizări - 0 comentarii)


Tinerii angajați în sistemul medical și în învățămînt pot cumpăra locuințe potrivit legii ANL

Tinerii angajați în sistemul medical și în învățămînt vor putea achiziționa locuințe ANL conform prevederilor Legii 152/1998, privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe cu modificările și completările ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2010, 10:05
(15824 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Elena Udrea ANL


Slobozia: Recital dedicat memoriei poetului Adrian Păunescu

Slobozia: Recital dedicat memoriei poetului Adrian Păunescu

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», miercuri, 15 decembrie 2010, va fi organizat evenimentul «Oameni de zăpadă». În fapt, acțiunea va fi dedicată ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2010, 09:00
(13283 vizualizări - 1 comentariu)


Avertizare Cod Galben

Pentru intervalul 9 decembrie, orele 20.00-10 decembrie, orele 12.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben în întreaga țară. Potrivit ANM, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 18:48
(14029 vizualizări - 1 comentariu)


Autoturism furat din Italia, identificat de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 8 decembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au identificat un autoturism care figura ca sustras din Italia. Deținătorul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 18:17
(12890 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Peste 7300 pachete de țigări cu timbre de Republica Moldova, confiscate. Șoferul «transportator», arestat

Urziceni: Peste 7300 pachete de țigări cu timbre de Republica Moldova, confiscate. Șoferul «transportator», arestat

În cursul zilei de miercuri, 8 decembrie a.c. în jurul orei 11.00, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, pe raza comunei Sinești, un autoturism înmatriculat în județul Botoșani, condus de un ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:12
(10250 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Tînăr fără permis, prins de polițiști în trafic

În cursul dimineții de miercuri, 8 decembrie a.c., în jurul orei 7.30, polițiștii din Căzănești au identificat în trafic un autoturism înmatriculat în străinătate la volanul căruia se afla un tânăr de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:11
(13630 vizualizări - 1 comentariu)


Handbal: Spartac București-CSM Unirea Slobozia 20-42 (13-21)

Handbal: Spartac București-CSM Unirea Slobozia 20-42 (13-21)

Unirea Slobozia a depășit miercuri, 8 decembrie, de o manieră categorică pe Spartac București. Așa cum de altfel ne așteptam, în meciul contînd pentru etapa a XII-a din campionatul eșalonului secund de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:01
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Țăndărei

În cursul nopții trecute, în intervalul orar 22.00-02.30, efective din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat o acțiune ce a avut drept scop prevenirea și combaterea furturilor de și din autoturisme ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:00
(14243 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...