Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă «undă verde» de la Minis­terul Sănătății pentru înfiin­țarea unei Unități de Acci­dente Vasculare Cerebrale acute, ce va funcționa în cadrul Secției Neurologie a unității medicale. Scopul acestei Unități vizează mo­nitorizarea pacienților care au bene­ficiat de tromboliză, o procedură medicală aplicată persoanelor care au suferit un accident vascular.

 

Sprijin pentru pacienții cu AVC De mai bine de 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de toate faci­litățile necesare pentru... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 12:20 (3676 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri publice pentru tratamentul AVC acut la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fonduri publice pentru tratamentul AVC acut la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a extins lista unităților medicale din țară care beneficiază de fonduri publice, acordate de instituție, pentru tratamentul accidentului vascular cerebral acut. Printre spitalele din țară care vor primi acești bani se numără și Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

 

Intervenția rapidă poate salva vieți Intervenția rapidă în cazurile de AVC presupune efectuarea procedurii de tromboliză. Tromboliza necesită administrarea intravenoasă a unor substanțe care au rolul de a topi cheagurile de sânge formate la nivelul creierului. Pentru ca procedura să... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2025, 10:25 (2648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Diplome de Excelență» pentru medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, acordate de administrația județeană

«Diplome de Excelență» pentru medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, acordate de administrația județeană

Trei medici care profesează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia au primit «Diplome de Excelență» din partea Consiliului Județean Ialomița, drept recunoștință pentru activitatea profesională desfășurată. Medicii care au primit o astfel de recunoaștere a activității sunt dr Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, dr Tudor Tuhari, medic primar chirurg și dr Mihai Pîrva, medic ORL.

 

Răsplătiți pentru activitatea desfășurată Consiliul Județean Ialomița a inițiat numeroase programe de susținerea... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2024, 09:40 (4249 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

Spitalul Județean de Urgență Slobozia face eforturi pentru a îmbu­nătăți calitatea serviciilor medicale acordate pacienților. Una din cel mai des întâlnite afecțiuni în practica medicală, accidentul vascular cerebral, beneficiază de o abordare multidisciplinară. Pe lângă medicii neurologi, spi­talul din Slobozia oferă bolnavilor acces la tratament și prin intermediul altor specialități medicale.

 

Sprijin pentru pacienții cu accident vascular Spitalul Județean de Urgență Slobozia, prin Secția Neurologie, și-a adaptat permanent serviciile medicale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 11:55 (2758 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

În premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

bonus: Sprijin pentru pacienții diagnosticați cu boala Parkinson

O procedură medicală realizată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate îmbunătăți condiția pacienților diagnosticați cu accident vascular ischemic. Procedura se numește «tromboliză» și poate reduce riscul de invaliditate provocat de această boală. Pentru a beneficia de acest tip de intervenție medicală este nevoie ca pacienții să ajungă la Unitatea de Primiri Urgențe a spitalului din Slobozia în cel mult 3 ore și jumătate de la declanșarea simptomelor. «„Tromboliza“ face diferența dintre viață și moarte!» susține medicul Violeta Șapira, șefa secției de Neurologie a celui mai mare spital din Ialomița.

 

Accidentul Vascular Cerebral, tot mai des diagnosticat... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2024, 10:25 (22190 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani în care bolanvii diagnosticați cu afecțiuni neurolo­gice erau transferați către spitale din Constanța și București, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să asigure consultații de specialitate în cadrul Secției Neurologie. De aproximativ o lună și jumătate, Secția beneficiază de o linie de gardă, medicii reușind să acorde îngrijiri medicale bolnavilor, fără a mai fi nevoie de transfer către alte unități medicale. Totodată, în cel mai scurt timp, vor fi achiziționate și aparate noi care să-i ajute pe medici în stabilirea unor diagnostice clare. «Pacienții trebuie să aibă încredere în serviciile pe care le oferim!» susține medicul Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie a Spitalului... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 11:20 (15408 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicul Violeta Șapira revine la Slobozia

În ultimul an și jumătate, Secția Neona­tologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri din partea Ministerului Sănătății pentru dotarea cu echipamente medicale. Valoarea investițiilor se ridică la peste 200 mii de lei. Problema nerezolvată a secției rămâne însă resursa umană, mai ales în ceea ce privește medicii specialiști. Oficialii unității medicale susțin însă că urmează să dezvolte un program de telemedicină, prin intermediul căruia micii pacienți să poată fi consultați de medici.

Aparate medicale achiziționate pe banii Ministerului Sănătății Ministerul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 12:10 (10914 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Achiziții directe de milioane de lei

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, după cum știți, un nou manager. Situația financiară a acestei unități medicale rămîne însă incertă, cheltuielile efectuate pînă în prezent reflectînd achiziții directe de cel puțin 1 milion de lei, la prețuri cel puțin «umflate». În cadrul unei conferințe de presă, președintele Victor Moraru a declarat că «va analiza activitatea conducerii Spitalului Județean de pînă la acest moment...», în timp ce noul manager, Mariana Iancu, a promis că «va răspunde public oricăror întrebări la sfîrșitul lunii noiembrie 2016!».

O moștenire greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 20:40 (7809 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15439 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Consiliul Județean știe, dar nu poate

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Un memoriu transmis recent președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, confirmă situația deplorabilă în care se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor prezentate, situația financiară a instituției a evoluat negativ, calitatea actului medical lasă de dorit, iar multe dintre deciziile adoptate de actuala conducere contravin dispozițiilor legale în vigoare. Surse din cadrul Consiliului Județean confirmă faptul că, pînă la acest moment, Victor Moraru nu a identificat o alternativă viabilă de salvare a celei mai mari unități medicale din județ. În lipsa unor soluții, autoritățile suplimentează din bugetul județului fondurile necesare funcționării Spitalului... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 15:25 (14777 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul SANITAS acționează în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicatul SANITAS acționează în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este implicat într-un nou proces. De această dată acțiunea este intentată de reprezentanții Filialei Județene a SANITAS, organizație sindicală care cere conducerii celei mai mari unități medicale din Ialomița plata bonurilor de masă aferente ultimilor 3 ani. În replică la aceste solicitări, medicul Violeta Șapira afirmă: «Ar fi trebuit ca această acțiune să fi fost demarată în anii trecuți și să fi vizat drepturile tuturor angajaților din spital, nu doar a celor care sînt membri de sindicat...».

Din nou în fața instanței
Acțiunea în instanță... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2016, 19:55 (9170 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu probleme financiare. Potrivit indicatorilor publicați pe site-ul Ministerului Sănătății și a raportărilor făcute de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, unitatea medicală dispune de fonduri doar pentru salariile celor peste 800 de angajați. Valoarea datoriilor acumulate a fost în luna mai 2016 de 1,2 milioane de lei. Deși este greu de recunoscut, situația este generată în principal de faptul că cel mai mare spital din Ialomița nu poate să deconteze serviciile medicale integral, din cauza lipsei specialiștilor...

Cum se pierd bani la spital... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 14:05 (6445 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai recent control ministerial desfășurat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la iveală problemele cu igiena pe care le întîmpină unitatea medicală. Oficialii care au întreprins acțiunea de verificare au descoperit numeroase probleme cu igiena în bucătărie, spălătorie, grupuri sanitare, dar și în interiorul unora dintre secții. «Vom încerca să remediem toate aceste probleme!» susține dr Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia.

Un nou control la spital
În ultimii 3 ani și jumătate, la fiecare început de primăvară, Ministerul Sănătății realizează obișnuitul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 18:45 (20011 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Paturi pentru bolnavi, scaune cu rotile sau mobilă pentru saloane. Este donația pe care a primit-o Spitalul Județean de Urgență Slobozia de la o unitate medicală din Elveția. Medicul Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița, susțin că ajutoarele erau extrem de necesare: «Aveam nevoie de ele. Chiar dacă au fost utilizate, se prezintă într-o stare bună!»

Mobilă veche de 40 ani Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o mare problemă din punct de vedere al mobilierului din dotare. Potrivit oficialilor din cadrul unității medicale, peste 70% din paturile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:25 (6730 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămînă, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au dat startul primelor investigații medicale cu ajutorul aparatului RMN. Echipamentul a fost adus din China și fabricat sub licență americană.

Bolnavi din două județe, tratați la Slobozia Deși prognozată pentru începutul lunii viitoare, punerea în funcțiune a aparatului RMN achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. În cadrul unei conferințe de presă, oficialii din cadrul unității medicale au anunțat faptul că echipamentul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 16:05 (9054 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a cumpărat aparat RMN fabricat în China! Costurile de achiziție ale acestui produs s-au ridicat la valoarea de 4,8 milioane de lei. Violeta Șapira, managerul unității medicale, a refuzat să comenteze acest amănunt...

Violeta Șapira, contrazisă de etichetă
Surse din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vehiculau încă de la momentul achiziției aparatului RMN faptul că acesta ar avea origini chinezești. În urmă cu o săptămînă, reporterii Independent au verificat această informație și au descoperit că ea este cît se poate de adevărată... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:20 (8572 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Ministerului Sănătății au făcut publice o serie de rapoarte privind situația economico-financiară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit documentelor oficiale, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița a înregistrat în cursul acestui an un deficit de 1,1 milioane de lei, deși a beneficiat de o majorare a veniturilor cu 25,7%, comparativ cu anul precedent. Mai mult, aceiași indicatori ai Ministerului Sănătății evidențiază faptul că numărul de paturi sau internări lunare nu a suferit modificări...

Veniturile unui spital
Prima situație pe care... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 15:20 (9519 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Așteptat cu sufletul la gură de oficialitățile din Ialomița, Raportul celei mai recente acțiuni întreprinsă de Corpul de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost făcut public. Cea mai importantă temă a controlului, maniera în care s-a desfășurat concursul de manager al unității medicale, nu le-a ridicat deloc semne de întrebare experților veniți de la  București. Cu toate acestea, în spațiul public au început deja să apară comentarii cu privire la anumite presiuni care s-ar fi făcut la Minister pentru ca documentul oficial să contravină realității.

Concurs organizat legal... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 11:20 (7376 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că medicul Violeta Șapira a renunțat la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Ea înaintat instituției o solicitare privind desfacerea contractului de muncă, începînd cu data de 31 iulie 2015.

Se caută manager la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, medicul Violeta Șapira a înaintat Consiliului Județean Ialomița, în data de 24 iunie 2015, o solicitare prin care și-a manifestat intenția de a renunța la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu acordul părților... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 19:20 (25594 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7296 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Mașină cuprinsă de flăcări

Fetești: Mașină cuprinsă de flăcări

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., la dispeceratul ISU Ialomița a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la un autoturism în Fetești. La fața locului s-a deplasat o autospecială de lucru cu apă și spumă din cadrul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 20:00
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 9 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27054, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 16:40
(3698 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Jilavele: S-a răsturnat cu mașina în șanț

În seara zilei de vineri, 8 aprilie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 00:45
(18039 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Instituția Prefectului Județului Ialomița: Eveniment religios de  Ziua Internațională a Romilor

Instituția Prefectului Județului Ialomița: Eveniment religios de Ziua Internațională a Romilor

Vineri, 8 aprilie 2022, prefectul județului Ialomița a participat la un eveniment religios, organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Romilor. «Anual pe data de 8 aprilie sărbătorim Ziua Internațională a Romilor. Militez pentru recunoașterea culturii, istoriei și drepturilor românilor de etnie romă, dar și pentru toleranță și bună conviețuire în comunitate. Mă preocupă activitățile de integrare socială prin cultură și educație ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 16:50
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 8 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27052, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de joi, 7 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 16:15
(3455 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 11 incendii de vegetație uscată în ultimele 7 zile

ISU Ialomița: 11 incendii de vegetație uscată în ultimele 7 zile

În ultima săptămână, pompierii au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui număr de 11 incendii, produse în mai multe localități de pe raza județului Ialomița, în care flăcările s-au întins cu repeziciune ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 14:00
(16893 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 11 aprilie 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor Persoane impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 12:00
(11575 vizualizări - 0 comentarii)


Absolvenți ai Școlilor Militare Fălticeni și Drăgășani, angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Absolvenți ai Școlilor Militare Fălticeni și Drăgășani, angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Trei tineri, proaspăt absolvenți ai Școlilor Militare de Subofițeri «Petru Rareș» Fălticeni și «Grigore Al. Ghica» Drăgășani au fost angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 17:00
(24406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Joi, 7 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27049, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ziua de miercuri, 6 aprilie ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 16:15
(1790 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Remember to resist. Memoria genocidului romilor din România»

Luni, 11 aprilie 2022, începând cu orele 13,00, în cadrul Casei Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» din Slobozia, se va desfășura vernisajul expoziției fotodocumentare «Remember to resist. Memoria genocidului ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 12:30
(8640 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: A murit ars de viu în propria casă

Bordușelu: A murit ars de viu în propria casă

În seara zilei de miercuri, 6 aprilie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Borduleșu. Din nefericire, în interiorul casei a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 23:15
(12811 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Dridu

Incendiu la o casă din Dridu

Marți, 5 aprilie a.c., Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Dridu. Pompierii s-au deplasat la locul intervenției cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 17:55
(10900 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


«Jandarmul de Onoare al Anului» este un subofițer ialomițean

«Jandarmul de Onoare al Anului» este un subofițer ialomițean

Cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române, la sediul Inspectoratului General al Jandarmeriei Române a avut loc luni, 4 aprilie a.c., ceremonialul de premiere a jandarmilor care s-au remarcat pe plan profesional ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 17:20
(11477 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 6 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27041, fiind înregistrate 12 noi cazuri față de ziua de marți, 5 aprilie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 16:15
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 110,39 milioane de euro, plăți privind bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a autorizat la plată beneficiarii Măsurii 14-Plăți privind bunăstarea animalelor- pachet a) porcine și pachet b) păsări din Campania ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 15:40
(7059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Racordări ilegale la rețeaua de energie electrică

Marți, 5 aprilie a.c., polițiștii din Urziceni, Coșereni și Jilavele, cu sprijinul jandarmailor ialomițeni și al reprezentanților ENEL au desfășurat o acțiune privind identificarea consumurilor ilegale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 15:10
(10355 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Slobozia, cel mai mare număr de chestionare completate

În intervalul 14.03-04.04.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 26715 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 14:20
(17037 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Dezbatere pe tema «Recensământul Populației și Locuințelor 2021»

Marți, 5 aprilie a.c., Instituția Prefectului Județul Ialomița a fost gazda unei întâlniri lucrative cu tematica «Recensământul Populației și Locuințelor 2021» La întrunire au participat secretarul general ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 18:30
(14923 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Locuință cuprinsă de flăcări

Luni 4 aprilie a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Țăndărei au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, produs la locuința unui cetățean din Sudiți. Pompierii au fost sprijiniți ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 16:30
(7684 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Marți, 5 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27029, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ziua de luni, 4 aprilie ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 16:15
(2069 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «TEZAUR» continuă și în luna aprilie 2022

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 4 aprilie 2022, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «TEZAUR» , cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 4,8% și 5,8%. Titlurile de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 12:30
(9846 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat și beat la volan, pe străzile din Urziceni

Sâmbătă, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant delict un bărbat, în vârstă de 36 de ani, din Manasia, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 19:05
(11266 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Luni, 4 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27019, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ziua de duminică, 3 aprilie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 16:25
(1310 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de pictură și ceramică la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Marți, 5 aprilie 2022, de la orele 16,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură și ceramică «Imperceptibil». Evenimentul va fi organizat la Sala «Atelier», cu lucrări ale ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 15:50
(12867 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Simularea Examenului de Evaluare Națională 2022

Luni, 4 aprilie a.c., a debutat Simularea Examenului de Evaluare Națională 2022 cu proba scrisă la Limba și Literatura Română. Calendarul desfășurării Simulării este cuprins în perioada 4-14 aprilie 20 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 15:10
(10202 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 3 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27011, fiind înregistrate 14 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2022, 16:20
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 2 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26997, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de vineri, 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2022, 16:25
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Joi, 31 martie a.c., 86 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a peste 20 de jandarmi, precum și 8 polițiști locali au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 18:20
(12683 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


Urziceni: Campanie de prevenire a înșelăciunilor

În perioada 31 martie-30 aprilie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează, la nivelul municipiului Urziceni, campania de prevenire «Poți Preveni Înșelăciunile». În cadrul campaniei ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 18:00
(16262 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Dețineau ilegal arme albe

În urma unei acțiuni a polițiștilor desfășurată joi, 31 martie a.c., la Slobozia, au fost constatate 2 infracțiuni în flagrant, de port fără drept de obiecte periculoase. Astfel, în incinta unei case de ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 17:30
(10338 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...