Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă «undă verde» de la Minis­terul Sănătății pentru înfiin­țarea unei Unități de Acci­dente Vasculare Cerebrale acute, ce va funcționa în cadrul Secției Neurologie a unității medicale. Scopul acestei Unități vizează mo­nitorizarea pacienților care au bene­ficiat de tromboliză, o procedură medicală aplicată persoanelor care au suferit un accident vascular.

 

Sprijin pentru pacienții cu AVC De mai bine de 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de toate faci­litățile necesare pentru... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 12:20 (3669 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri publice pentru tratamentul AVC acut la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fonduri publice pentru tratamentul AVC acut la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a extins lista unităților medicale din țară care beneficiază de fonduri publice, acordate de instituție, pentru tratamentul accidentului vascular cerebral acut. Printre spitalele din țară care vor primi acești bani se numără și Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

 

Intervenția rapidă poate salva vieți Intervenția rapidă în cazurile de AVC presupune efectuarea procedurii de tromboliză. Tromboliza necesită administrarea intravenoasă a unor substanțe care au rolul de a topi cheagurile de sânge formate la nivelul creierului. Pentru ca procedura să... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2025, 10:25 (2636 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Diplome de Excelență» pentru medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, acordate de administrația județeană

«Diplome de Excelență» pentru medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, acordate de administrația județeană

Trei medici care profesează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia au primit «Diplome de Excelență» din partea Consiliului Județean Ialomița, drept recunoștință pentru activitatea profesională desfășurată. Medicii care au primit o astfel de recunoaștere a activității sunt dr Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, dr Tudor Tuhari, medic primar chirurg și dr Mihai Pîrva, medic ORL.

 

Răsplătiți pentru activitatea desfășurată Consiliul Județean Ialomița a inițiat numeroase programe de susținerea... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2024, 09:40 (4245 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

Spitalul Județean de Urgență Slobozia face eforturi pentru a îmbu­nătăți calitatea serviciilor medicale acordate pacienților. Una din cel mai des întâlnite afecțiuni în practica medicală, accidentul vascular cerebral, beneficiază de o abordare multidisciplinară. Pe lângă medicii neurologi, spi­talul din Slobozia oferă bolnavilor acces la tratament și prin intermediul altor specialități medicale.

 

Sprijin pentru pacienții cu accident vascular Spitalul Județean de Urgență Slobozia, prin Secția Neurologie, și-a adaptat permanent serviciile medicale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 11:55 (2758 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

În premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proceduri medicale care salvează viața pacienților cu boli neurologice

bonus: Sprijin pentru pacienții diagnosticați cu boala Parkinson

O procedură medicală realizată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate îmbunătăți condiția pacienților diagnosticați cu accident vascular ischemic. Procedura se numește «tromboliză» și poate reduce riscul de invaliditate provocat de această boală. Pentru a beneficia de acest tip de intervenție medicală este nevoie ca pacienții să ajungă la Unitatea de Primiri Urgențe a spitalului din Slobozia în cel mult 3 ore și jumătate de la declanșarea simptomelor. «„Tromboliza“ face diferența dintre viață și moarte!» susține medicul Violeta Șapira, șefa secției de Neurologie a celui mai mare spital din Ialomița.

 

Accidentul Vascular Cerebral, tot mai des diagnosticat... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2024, 10:25 (22171 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani în care bolanvii diagnosticați cu afecțiuni neurolo­gice erau transferați către spitale din Constanța și București, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să asigure consultații de specialitate în cadrul Secției Neurologie. De aproximativ o lună și jumătate, Secția beneficiază de o linie de gardă, medicii reușind să acorde îngrijiri medicale bolnavilor, fără a mai fi nevoie de transfer către alte unități medicale. Totodată, în cel mai scurt timp, vor fi achiziționate și aparate noi care să-i ajute pe medici în stabilirea unor diagnostice clare. «Pacienții trebuie să aibă încredere în serviciile pe care le oferim!» susține medicul Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie a Spitalului... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 11:20 (15407 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicul Violeta Șapira revine la Slobozia

În ultimul an și jumătate, Secția Neona­tologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri din partea Ministerului Sănătății pentru dotarea cu echipamente medicale. Valoarea investițiilor se ridică la peste 200 mii de lei. Problema nerezolvată a secției rămâne însă resursa umană, mai ales în ceea ce privește medicii specialiști. Oficialii unității medicale susțin însă că urmează să dezvolte un program de telemedicină, prin intermediul căruia micii pacienți să poată fi consultați de medici.

Aparate medicale achiziționate pe banii Ministerului Sănătății Ministerul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 12:10 (10913 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Achiziții directe de milioane de lei

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, după cum știți, un nou manager. Situația financiară a acestei unități medicale rămîne însă incertă, cheltuielile efectuate pînă în prezent reflectînd achiziții directe de cel puțin 1 milion de lei, la prețuri cel puțin «umflate». În cadrul unei conferințe de presă, președintele Victor Moraru a declarat că «va analiza activitatea conducerii Spitalului Județean de pînă la acest moment...», în timp ce noul manager, Mariana Iancu, a promis că «va răspunde public oricăror întrebări la sfîrșitul lunii noiembrie 2016!».

O moștenire greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 20:40 (7804 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15437 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Consiliul Județean știe, dar nu poate

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Un memoriu transmis recent președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, confirmă situația deplorabilă în care se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor prezentate, situația financiară a instituției a evoluat negativ, calitatea actului medical lasă de dorit, iar multe dintre deciziile adoptate de actuala conducere contravin dispozițiilor legale în vigoare. Surse din cadrul Consiliului Județean confirmă faptul că, pînă la acest moment, Victor Moraru nu a identificat o alternativă viabilă de salvare a celei mai mari unități medicale din județ. În lipsa unor soluții, autoritățile suplimentează din bugetul județului fondurile necesare funcționării Spitalului... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 15:25 (14773 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul SANITAS acționează în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicatul SANITAS acționează în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este implicat într-un nou proces. De această dată acțiunea este intentată de reprezentanții Filialei Județene a SANITAS, organizație sindicală care cere conducerii celei mai mari unități medicale din Ialomița plata bonurilor de masă aferente ultimilor 3 ani. În replică la aceste solicitări, medicul Violeta Șapira afirmă: «Ar fi trebuit ca această acțiune să fi fost demarată în anii trecuți și să fi vizat drepturile tuturor angajaților din spital, nu doar a celor care sînt membri de sindicat...».

Din nou în fața instanței
Acțiunea în instanță... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2016, 19:55 (9168 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu probleme financiare. Potrivit indicatorilor publicați pe site-ul Ministerului Sănătății și a raportărilor făcute de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, unitatea medicală dispune de fonduri doar pentru salariile celor peste 800 de angajați. Valoarea datoriilor acumulate a fost în luna mai 2016 de 1,2 milioane de lei. Deși este greu de recunoscut, situația este generată în principal de faptul că cel mai mare spital din Ialomița nu poate să deconteze serviciile medicale integral, din cauza lipsei specialiștilor...

Cum se pierd bani la spital... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 14:05 (6444 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai recent control ministerial desfășurat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la iveală problemele cu igiena pe care le întîmpină unitatea medicală. Oficialii care au întreprins acțiunea de verificare au descoperit numeroase probleme cu igiena în bucătărie, spălătorie, grupuri sanitare, dar și în interiorul unora dintre secții. «Vom încerca să remediem toate aceste probleme!» susține dr Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia.

Un nou control la spital
În ultimii 3 ani și jumătate, la fiecare început de primăvară, Ministerul Sănătății realizează obișnuitul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 18:45 (20004 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Paturi pentru bolnavi, scaune cu rotile sau mobilă pentru saloane. Este donația pe care a primit-o Spitalul Județean de Urgență Slobozia de la o unitate medicală din Elveția. Medicul Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița, susțin că ajutoarele erau extrem de necesare: «Aveam nevoie de ele. Chiar dacă au fost utilizate, se prezintă într-o stare bună!»

Mobilă veche de 40 ani Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o mare problemă din punct de vedere al mobilierului din dotare. Potrivit oficialilor din cadrul unității medicale, peste 70% din paturile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:25 (6730 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămînă, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au dat startul primelor investigații medicale cu ajutorul aparatului RMN. Echipamentul a fost adus din China și fabricat sub licență americană.

Bolnavi din două județe, tratați la Slobozia Deși prognozată pentru începutul lunii viitoare, punerea în funcțiune a aparatului RMN achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. În cadrul unei conferințe de presă, oficialii din cadrul unității medicale au anunțat faptul că echipamentul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 16:05 (9053 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a cumpărat aparat RMN fabricat în China! Costurile de achiziție ale acestui produs s-au ridicat la valoarea de 4,8 milioane de lei. Violeta Șapira, managerul unității medicale, a refuzat să comenteze acest amănunt...

Violeta Șapira, contrazisă de etichetă
Surse din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vehiculau încă de la momentul achiziției aparatului RMN faptul că acesta ar avea origini chinezești. În urmă cu o săptămînă, reporterii Independent au verificat această informație și au descoperit că ea este cît se poate de adevărată... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:20 (8570 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Ministerului Sănătății au făcut publice o serie de rapoarte privind situația economico-financiară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit documentelor oficiale, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița a înregistrat în cursul acestui an un deficit de 1,1 milioane de lei, deși a beneficiat de o majorare a veniturilor cu 25,7%, comparativ cu anul precedent. Mai mult, aceiași indicatori ai Ministerului Sănătății evidențiază faptul că numărul de paturi sau internări lunare nu a suferit modificări...

Veniturile unui spital
Prima situație pe care... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 15:20 (9517 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Așteptat cu sufletul la gură de oficialitățile din Ialomița, Raportul celei mai recente acțiuni întreprinsă de Corpul de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost făcut public. Cea mai importantă temă a controlului, maniera în care s-a desfășurat concursul de manager al unității medicale, nu le-a ridicat deloc semne de întrebare experților veniți de la  București. Cu toate acestea, în spațiul public au început deja să apară comentarii cu privire la anumite presiuni care s-ar fi făcut la Minister pentru ca documentul oficial să contravină realității.

Concurs organizat legal... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 11:20 (7375 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că medicul Violeta Șapira a renunțat la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Ea înaintat instituției o solicitare privind desfacerea contractului de muncă, începînd cu data de 31 iulie 2015.

Se caută manager la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, medicul Violeta Șapira a înaintat Consiliului Județean Ialomița, în data de 24 iunie 2015, o solicitare prin care și-a manifestat intenția de a renunța la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu acordul părților... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 19:20 (25576 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7295 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Trupul copilului înecat a fost găsit în zona localității Frățilești

Operațiunile de căutare în cazul copilului înecat în data de 23 iunie 2013 în apele rîului Ialomița au continuat în fiecare zi, pompierii scotocind în această perioadă pe o lungime mai mare de 15 km în ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 10:50
(7252 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

O grenadă defensivă, ce datează cel mai probabil din timpul celui de Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită de un cetățean în timp ce executa lucrări în gospodărie. Întîmplarea a avut loc în dimineața ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 09:37
(7056 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii, de pază la Bacalaureat

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 1-12 iulie a.c., cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 8 centre de examinare și a 2 centre ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 08:36
(7469 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Rețea specializată în furt de combustibil, anihilată de procurorii DIICOT Slobozia

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Organizate și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au reușit să destructureze o rețea infracțională specializată în furt de combustibil. Anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 17:41
(10861 vizualizări - 2 comentarii)


Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Membrii Asociației «Montan Club Excelsior» au sărbătorit miercuri, 26 iunie a.c., «Ziua Drapelului» alături de toți locuitorii Sloboziei. Reprezentanții organizației au împărțit locuitorilor municipiului ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 15:38
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident rutier grav pe DN2

În cursul zilei de marți, 25 iunie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, în afara municipiului Urziceni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Cu ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 14:43
(10881 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Două persoane, reținute pentru comiterea de infracțiuni rutiere

Polițiștii au reținut în cursul zilei de marți, 25 iunie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, doi bărbați de 18, respectiv 45 de ani, pentru comiterea de infracțiuni la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 13:51
(8246 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Iunie 2013, 20:03


Pompier ialomițean, locul II la campionatul de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne

Pompier ialomițean, locul II la campionatul de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne

În perioada 11-14 iunie a.c., în municipiul Constanța s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne. La competiție s-au înscris și au participat peste ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 15:27
(9202 vizualizări - 1 comentariu)


Giurgeni: Accident mortal

Miercuri, 19 iunie a.c., în jurul orei 22,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN2A, pe raza localității Giurgeni, soldat cu decesul unei persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 13:16
(8915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Mihail Kogălniceanu: A transportat cu mașina un proiectil găsit în curte!

Mihail Kogălniceanu: A transportat cu mașina un proiectil găsit în curte!

În timp ce executa lucrări agricole în gospodărie, un cetățean din localitatea Mihail Kogălniceanu a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 85 mm. Bărbatul, fără să conștientizeze pericolul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 12:05
(8242 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2013, inspectorii din cadrul DGFP Ialomița au întreprins pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis un număr de peste 1250 de somații, ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 11:05
(9404 vizualizări - 0 comentarii)


Paznicii-pistolari ai firmei «Save and Self Security»: Scandal cu focuri de armă în triajul Gării Fetești

Paznicii-pistolari ai firmei «Save and Self Security»: Scandal cu focuri de armă în triajul Gării Fetești

În noaptea de marți spre miercuri, 18/19 iunie a.c., triajul Gării CFR Fetești a fost locul unui adevărat scandal. Focuri de armă au răsunat în miez de noapte și doi bărbați au ajuns la spital cu mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 10:48
(22819 vizualizări - 17 comentarii)


TEREN DE VÎNZARE ÎN ȚĂNDĂREI

SC SOCERAM SA
cu sediul în București,
B-dul I.C. Brătianu, nr. 10, Sector 3

vinde terenul în suprafață
de cca 19 ha
pe care este situat
Fabrica de cărămizi
și țigle din argilă arsă,
din localitatea Țăndărei,
str. Aleea Fabricii, nr. 1,
jud. Ialomița


-din suprafața totală de
19 ha de teren intravilan,
4,7 ha este teren ocupat
de clădirile fabricii

Persoanele fizice și juridice
interesate pot solicita
informații suplimentare la
telefon 0726/262.706

20 Iunie 2013, 09:06


Scandalul de la Bora: Trei persoane, arestate pentru «ultraj»

Judecătoria Slobozia a emis mandate de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile pe numele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 41 și 51 de ani, toți din municipiul Slobozia, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 08:10
(8130 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Iunie 2013, 18:38


Sorin Iordache, câștigător la dublu al turneului «Mamaia IDU Junior Championships». Tenismenul slobozean s-a calificat la «Olimpiada Juniorilor», turneu desfășurat la Utrecht-Olanda!

Sorin Iordache, cîștigător la dublu al turneului «Mamaia IDU Junior Championships». Tenismenul slobozean s-a calificat la «Olimpiada Juniorilor», turneu desfășurat la Utrecht-Olanda!

Începînd cu 2 iunie 2013, pe terenurile clubului constănțean «Mamaia Idu», s-a desfășurat un foarte puternic turneu internațional de juniori U16 la tenis de cîmp, «Mamaia IDU Junior Championships». La turneu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 17:04
(20609 vizualizări - 29 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, prioritate a polițiștilor ialomițeni

Activitățile de amploare demarate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă unităților de învățămînt au continuat și joi, 6 iunie a.c. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 13:14
(8147 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termene pentru subvenții

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, în perioada 10 iunie-15 iulie 2013, se depun cererile de plată aferente anului 2013 în ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 12:53
(13792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița s-a autosesizat la o posibilă faptă de corupție

«Conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a sesizat cu privire la săvîrșirea unor eventuale fapte de corupție și încălcare a normelor de etică și deontologie profesională de către un ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 09:13
(8886 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Iunie 2013, 13:13


APIA Ialomița: Controale la crescătorii de ovine și caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în această perioadă se desfășoară controlul la fața locului în exploatațiile de ovine și caprine pentru care au ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 13:17
(7618 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen pentru depunerea Declarației 394

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, potrivit prevederilor HG nr. 84/2013, pentru achizițiile de bunuri și servicii pe bază de bonuri fiscale emise în ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 11:18
(12270 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Cadavru pe Borcea

Duminică, 2 iunie a.c, în jurul orei 13,45, trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost văzut de un trecător plutind în apele brațului Borcea, pe raza localității Maltezi. Bărbatul a sunat la 112, iar în ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 11:14
(7639 vizualizări - 0 comentarii)


«Zâmbet de Copil» la Protopopiatul Urziceni

«Zîmbet de Copil» la Protopopiatul Urziceni

Duminică, 2 iunie 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni, în colaborare cu primarul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 09:53
(7349 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Incendiu de la o butelie

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 1 iunie 2013, în urma unor scăpări de gaze de la o butelie, bucătăria unui cetățean din localitatea Scânteia a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Țăndărei s ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 08:01
(8196 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane rănite în urma a două accidente

Cinci persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere produse în cursul zilei de vineri, 31 mai a.c., pe arterele județului. În ambele cazuri, acestea au avut drept cauză de producere neatenția ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 18:40
(6843 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: «Înștiințarea privind stingerea creanțelor fiscale», în format electronic

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu 1 iunie 2013, ANAF demarează testarea unui nou serviciu oferit contribuabililor prin care aceștia vor ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 14:00
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...