Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Promis încă din anul 2024, laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița încă nu a fost realizat. În continuare, testele de confirmare pentru prezența substanțelor interzise în cazul șoferilor depistați pe șosele de polițiștii ialomițeni sub efectul drogurilor se efectuează la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

 

Un demers nerealizat În anul 2024, reprezentanții Spita­lului Județean de Urgență Slobozia anunțau intenția achiziției unor echipamente medicale care să permită Serviciului... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2026, 12:10 (2737 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia așteaptă finanțare pentru deschiderea Centrului dedicat consumatorilor de droguri

Spitalul Slobozia așteaptă finanțare pentru deschiderea Centrului dedicat consumatorilor de droguri

Desființarea Agenției Naționale Antidrog și transformarea noilor entități în structuri arondate spitalelor dă peste cap activitatea unităților medicale. La Slobozia, structura care trebuie să acorde acces la tratament și consiliere persoanelor consumatoare sau dependente de droguri a fost lăsată în grija Spitalului Județean de Urgență. Repre­zentanții unității medicale susțin că noua entitate nu poate funcționa pentru că nu există fonduri pentru personal medical.

 

Fără bani pentru suportul consumatorilor de droguri Noua strategie antidrog a Statului prevede crearea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2025, 10:10 (3501 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Registrul Național al «traficului de droguri» cuprinde 210 ialomițeni

Registrul Național al «traficului de droguri» cuprinde 210 ialomițeni

De la 1 iulie 2025, în Ialomița a devenit operațional Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni în sfera «traficului de droguri». Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița susține că în această bază de date informatizată au fost incluși 210 ialomițeni.

 

Monitorizare în scop preventiv Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni în sfera traficului de droguri a fost legiferat în urmă cu un an. În realitate este vorba despre o bază de date necesară pentru a preveni activitatea infracțională... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2025, 10:05 (3562 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

În perioada 8-10 august 2025, Slobozia a fost gazda Festivalului Romilor Ialomițeni. Chiar dacă evenimentul și-a propus să fie o manifestare dedicată intercultu­ralității și pre­zentării tradițiilor rome, manifes­tarea nu a fost lipsită de incidente. Potrivit unui comunicat de presă remis publi­cității de Jandarmeria ialomițeană, asupra unora dintre participanți au fost descoperite droguri și «obiecte periculoase». De asemenea, au fost aplicate și sancțiuni pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

 

Eveniment monitorizat de echipajele Poliției și Jandarmeriei... [citește_tot_articolul]

13 August 2025, 10:20 (10192 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Tânăr din Slobozia, depistat cu substanțe interzise

Tânăr din Slobozia, depistat cu substanțe interzise

Duminică, 18 mai a.c., în jurul orelor 20,00, într-o parcare din Slobozia, un tânăr de 21 ani a fost depistat de jandarmii ialomițeni având asupra sa substanțe posibil interzise... [citește toată știrea]

20 Mai 2025, 13:20 (4726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Tânără din Slobozia, arestată pentru deținere de droguri

Sâmbătă, 10 mai a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în executare un mandat de executare a pedepsei, emis de Judecătoria Constanța... [citește toată știrea]

12 Mai 2025, 16:10 (8344 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia droguri

Click aici

EVENIMENT

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania națională a Ministerului Familiei și Egalității de Șanse, «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns și la Slobozia. Peste 300 de elevi de gimnaziu și liceu din județul Ialomița s-au alăturat acestei inițiative, creată cu scopul de a preveni consumul de droguri în rândul adolescenților și tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița.

 

STOP consumului de droguri! Slobozia este unul dintre cele 19 mu­ni­cipii reședință de județ din țară în cadrul căruia s-a desfășurat campania națională... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 11:55 (5704 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Țăndărei: Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

În urmă cu o săptămână, Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, prin structurile sale teritoriale, a desfășurat o amplă activitate pe linia destructurării rețelelor specializate în trafic de droguri. Acțiunea s-a desfășurat și în Ialomița, prin intermediul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița. Anchetatorii au ajuns de această dată la Țăndărei, la solicitarea acestora doi bărbați de 60 și, respectiv, 62 de ani, fiind arestați preventiv pentru 30 de zile.

 

Percheziții urmate de rețineri Miercuri, 16 octombrie... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2024, 14:50 (1994 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Tânăr din Fetești, depistat cu «substanțe interzise» ascunse în chiloți

Sâmbătă noaptea, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, echipajul de jandarmi care executa o misiune de verificare a unei săli de jocuri de noroc din Fetești a depistat un tânăr... [citește toată știrea]

21 Octombrie 2024, 12:10 (2637 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești droguri

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Tânăr surprins de jandarmi având asupra sa substanțe posibil interzise

Un tânăr de 20 ani a fost depistat de jandarmii ialomițeni având asupra sa substanțe posibil interzise. Atenția jandarmilor a fost atrasă de faptul că persoana se afla într-un autoturism... [citește toată știrea]

17 Septembrie 2024, 10:00 (4074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Protest împotriva drogurilor la Fetești

Protest împotriva drogurilor la Fetești

Luni, 29 aprilie 2024, la Fetești, un grup de liceeni au organizat un protest împotriva consumului de droguri. Cu pancarte în mână și voci hotărâte, tinerii au încercat... [citește toată știrea]

30 Aprilie 2024, 12:40 (12444 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat o serie de dezbateri, la care au participat profesori, dar și reprezentanți ai autorităților competente, ce au avut ca scop prevenirea consumului de droguri și dar și a faptelor de violență în rândul elevilor. Deși, teoretic, cei implicați știu ce au de făcut, în realitate, lipsa de transparență face ca toate eforturile să fie zadarnice. Oficialii Agenției Naționale Antidrog susțin faptul că unitățile de învățământ ar trebui să dea dovadă de mai multă transparență pentru a putea ține aceste probleme sub control.

 

Grupuri de lucru la nivelul școlilor... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 07:50 (7032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituția Prefectului confirmă existența consumului de droguri în Ialomița

Instituția Prefectului confirmă existența consumului de droguri în Ialomița

În urmă cu o săptă­mână, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a declarat public că drogurile repre­zintă «un flagel» la nivelul ju­dețului Ialomița. Para­doxal, instituțiile abilitate neagă impactul acestor practici în rândurile tinerilor. Reamintim că ziarul nostru a publicat în repetate rânduri articole care confirmă acutizarea feno­menului în ultimii ani.

Oficial e grav de tot Miercuri, 31 ianuarie 2024, în cadrul unei ședințe a Grupului de lucru pentru asigurarea siguranței în unitățile de învățământ preuniversitar, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a făcut... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2024, 09:50 (15935 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Instituția Prefectului Județul Ialomița: Problema consumului de droguri în rândul elevilor, în atenția autorităților

Instituția Prefectului Județul Ialomița: Problema consumului de droguri în rândul elevilor, în atenția autorităților

Miercuri, 31 ianuarie 2024, Instituția Prefectului Județul Ialomița a găzduit Ședința Grupului de lucru pentru asigurarea siguranței în unitățile de învățământ preuniversitar, ședință prezidată de reprezentantul... [citește toată știrea]

1 Februarie 2024, 14:10 (14814 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Violența în școli», problema nerezolvată a Învățământului ialomițean

«Violența în școli», problema nerezolvată a Învățământului ialomițean

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratul Școlar Județean Ialomița susțin faptul că fenomenul violenței în școli este sub control. Organizațiile non-guvernamentale arată statistic faptul că realitatea este cu totul alta. Cele două instituții publice preferă să «cosmetizeze» an de an aceste cazuri și să excludă din rapoartele oficiale situația prezentă în cadrul unităților de învățământ.

Realitatea din școli Fundațiile «World Vision România» și «Salvați Copiii România» redactează periodic rapoarte cu privire la starea în care se află învățământul românesc, accentuând... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 17:20 (5683 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Acțiuni publice pentru combaterea consumului și traficului de droguri

IPJ Ialomița: Acțiuni publice pentru combaterea consumului și traficului de droguri

Polițiștii IPJ Ialomița, împreună jandarmii ialomițeni și reprezentanții Agenției Naționale Antidrog Ialomița, au continuat miercuri, 2 august 2023, activitățile preventive în sistem integrat, dar și acțiunile... [citește toată știrea]

3 August 2023, 15:30 (29056 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Țăndărei: Sub influența drogurilor, la volan

Polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un tânăr de 35 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice sub influența substanțelor psihoactive, rezultatul drugtest indicând... [citește toată știrea]

19 Iulie 2023, 12:50 (7733 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 17/18 septembrie a.c., în timp ce patrulau pe bulevardul Matei Basarb din Slobozia, jandarmii au observat doi tineri, de 16, respectiv 17 ani, care păreau agitați și... [citește toată știrea]

19 Septembrie 2022, 16:50 (15143 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița, județul cu «risc scăzut» al consumului de droguri

Agenția Antidrog numără de 10 ori mai puțini «consumatori» față de statistica DIICOT

Ialomița, județul cu «risc scăzut» al consumului de droguri

Autoritățile din Ialomița se contrazic atunci când vine vorba despre problema consumului de droguri la nivelul județului. În timp ce raportul oficial al Agenției Naționale Antidrog plasează județul nostru pe harta zonelor cu «risc scăzut» în ceea ce privește consumul stupefiantelor, procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au un alt punct de vedere. Anchetatorii susțin că dimensiunea fenomenului ar fi mult mai mare decât ceea ce se arată în raportul Agenției Naționale Anti­drog. Datele rezultate în urma anchetelor oficiale arată că numărul consumatorilor la nivelul județului s-ar apropia de 1000. Tinerii... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2022, 18:20 (14379 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Procurorii DIICOT din Slobozia au sesizat Tribunalul Ialomița cu acordul de recunoaștere a vinovăției în cazul unui tânăr din oraș anchetat pentru «trafic de droguri». De profesie informatician, acesta a fost acuzat de «trafic și deținere de droguri de risc».

Vindea droguri pe străzile Sloboziei Tânărul a intrat în vizorul anchetatorilor în urmă cu aproximativ 2 ani. Acesta vindea pe străzile din Slobozia cannabis, iar banii îi folosea pentru a-și cumpăra la rândul său droguri. În urma unor percheziții domiciliare efectuate de procurorii DIICOT Slobozia la locuința acestuia, au fost... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 13:40 (6578 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5537 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5640 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5304 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4890 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5599 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3139 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4900 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8739 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4949 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5843 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...