Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

Reversul medaliei

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

La nivelul județului Ialomița există o Asociație similară ADI Ialomița formată din 8 localități. Scopul declarat al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Distribuție Gaz Ialomița Centrală este acela de a accesa fonduri pentru extinderea rețelei de gaze naturale de-a lungul DN2A. Administrația Moraru a ignorat și, mai grav, a sabotat această Asociație care funcționează fără costuri. «Președintele Victor Moraru a refuzat să susțină eforturile noastre în condițiile în care l-am invitat să facă parte din această structură!» declară președintele Asociației, Ioan Martin.

Se poate și fără bani publici... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 17:40 (9619 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Strategie de Iluminat Public de 25000 de lei, via Ioan Martin

Tichia de mărgăritar a Turcului de Urziceni

Strategie de Iluminat Public de 25000 de lei, via Ioan Martin

Serviciul de salubritate nu este singura idee creață a primarului Constantin Sava. El a achiziționat recent o Strategie de Iluminat Public pentru orașul Urziceni, de la fostul său șef de partid, Ioan Martin. Strategia a costat 25000 de lei și reprezintă primul pas în procesul de înființare a unui Serviciu de Iluminat Public. Potrivit Legii 230/2006, a serviciului de iluminat public, toate unitățile administrativ teritoriale din țară sunt obligate să înființeze un astfel de serviciu sau să concesioneze activitatea unei firme specializate.

Unde merge mia, merge și suta Înființarea Serviciului... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2019, 14:40 (5913 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Căutări fără Țintă pentru Prefectura Ialomița

PSD vrea prefect, dar nu are de unde

Căutări fără Țintă pentru Prefectura Ialomița

bonus: Martin vine pe turnantă

Pironit în cuiele administrației guvernamentale, Gigi Petre se dovedește greu de urnit din funcția de prefect a județului Ialomița. Și, cu toată silința PSD de a debloca acest post, până la acest moment nu a fost identificată o soluție legală de schimbare a lui din funcție. Surse administrative mai bine informate decât noi susțin că ea nici nu va apărea atâta timp cât Organizația PSD Ialomița nu a identificat un candidat eligibil pentru această funcție...

Doamne ferește până nimerește
Deciziile Guvernului Grindeanu de schimbare din funcție a prefecților și subprefecților decapitează... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2017, 11:55 (9372 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Martin este dovada că USL nu a murit

În Ialomița

Martin este dovada că USL nu a murit

Exclus de pe listele parlamentare ale PNL, perdantul alegerilor locale de la Slobozia, Ioan Martin, face figurație pentru un loc în Senat pe listele ALDE. Se confirmă astfel un slogan pe care puțini și-l mai amintesc: USL trăiește!

Martin, fă-te că exiști! Ca să nu rămînă «fără coledgiu» la alegerile din decembrie, păpușarii candidaților la alegerile parlamentare din Ialomița au decis că Ioan Martin ar putea avea o șansă pe listele ALDE. După ce a făcut-o «pe fata mare» prin presa locală lăsîndu-ne să înțelegem că i se face o curte asiduă, fostul liberal a admis că este angajat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 16:20 (14795 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un buget estimat de 150 milioane de lei

În anul 2016

Ialomița are un buget estimat de 150 milioane de lei

Vineri, 22 ianuarie 2016, oficialii județeni au organizat o dezbatere publică în care au făcut publice primele date legate de bugetul județului Ialomița pentru anul 2016. Potrivit acestora, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție 149,6 milioane de lei pentru asigurarea cheltuielilor de funcționare, dar și pentru investițiile prognozate pentru acest an. Deși formală, în condițiile în care la ea au participat doar funcționari din cadrul administrației, dezbaterea a creionat direcțiile de dezvoltare stabilite pentru acest an.

Declarațiile nu costă bani
Vineri, 22 ianuarie,... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 11:15 (7750 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL are, în sfîrșit, un candidat!

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL Ialomița a anunțat că are un candidat pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. După 6 luni de bîlbe și amînări, vineri, 29 ianuarie 2016, Ioan Martin a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că a cîștigat competiția internă pentru nominalizarea în cursa pentru Primăria Slobozia. «Vreau să fiu primarul municipiului Slobozia. La 30 de ani de cînd am venit în Slobozia ca stagiar și după 6 ani la conducerea Partidului Național Liberal, vreau să candidez la demnitatea de primar al municipiului Slobozia și, împreună cu echipa mea, să găsim soluții viabile pentru a avea un oraș prosper și demn. Cred că am capacitatea managerială pentru a rezolva problemele cu care se confruntă comunitatea... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 21:20 (49638 vizualizări - 86 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL nu are candidat pentru Slobozia

În 2016, ca în ultimii 25 de ani

PNL nu are candidat pentru Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița, a anunțat că are o listă de 38 de candidați pentru primăriile ialomițene. Candidatul pentru Slobozia nu figurează pe această listă. Surse din interiorul Organizației confirmă faptul că cel mai bine plasat în sodajul intern comandat de PNL Ialomița este consilierul local Gabriel Ioniță.

Tinel bate polica-n pive
Vineri, 15 ianuarie 2016, la noul sediu al PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel a susținut prima conferință de presă a începutului de an. Singura informație utilă furnizată de către... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 18:15 (19707 vizualizări - 50 comentarii)

POLITICĂ

USL nu a murit în Ialomița

Martin, fă-te că lucrezi!

USL nu a murit în Ialomița

Iar pentru ca electoratul viitoarelor alegeri locale și județene să fie complet bulversat, vom repeta pînă la saturație că în Ialomița USL nu a murit niciodată! O dovedește nu doar coabitarea pașnică a celor două partide, PSD și PNL, în Consiliul Județean Ialomița, ci și mandatul administrativ lung cît o zi de de post al lui Ioan Martin la șefia acestei instituții...

Un vicepreședinte consecvent
Aflat în fruntea Consiliului Județean Ialomița de aproape două mandate, vicepreședintele Ioan Martin este imaginea vie a consecvenței în administrație și politică. Și cum în astea... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 17:10 (7821 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul tandemului Mușoiu-Martin

Ialomița, județul tandemului Mușoiu-Martin

Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Întîlnirea a avut loc la sala de ședințe a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și a confirmat o stare de fapt paradoxală: deși fac parte din partide politice diferite, vicepreședinții Ștefan Mușoiu și Ioan Martin constituie o echipă imbatabilă în fața căreia niciuna dintre redutele Opoziției nu are nici măcar șansa unui punct de vedere diferit de cel oficial!

Iluminații Consiliului Județean
De luni bune, pe scaunul lăsat liber de către președintele Silvian Ciupercă s-au instalat... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 13:50 (7224 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mușoiu și Martin fac legea în Consiliul Județean Ialomița

Ședință festivă la Conacul Manasia

Mușoiu și Martin fac legea în Consiliul Județean Ialomița

Împărțirea discreționară a fondurilor publice continuă să fie una dintre practicile curente ale oficialilor Consiliului Județean Ialomița. Și pentru că Silvian Ciupercă nu mai poate fi făcut responsabil, vina trece automat în cîrca celor doi vicepreședinți, respectiv Ștefan Mușoiu (PSD) și Ioan Martin (PNL). Cît despre bani, ei vin de la Guvern și au fost împărțiți așa cum Independent anticipa încă de la începutul lunii august.

O ședință de luxe
Ședința Consiliului Județean Ialomița de vineri, 25 septembrie, a fost convocată la Conacul Manasia, proprietate particulară... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2015, 13:40 (11179 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie

Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie

După luni de absență în spațiul public, filiala PNL Ialomița a organizat o conferință de presă la care au participat cei doi co-președinți ai filialei, Ioan Martin și Ion Drăgușin, deputatul Cristina Pocora și, surprinzător, fostul viceprimar al Sloboziei, Cezar Zamfir, acum candidat la alegerile interne pentru nominalizarea unui primar PNL pentru Slobozia. Fiindcă primii trei încă mai au șanse să facă politică la nivel local, promitem să ne ocupăm de ei cu altă ocazie...

Șase, revine Cezar!
Nu știm alții cum sînt, dar noi unii, cînd ne amintim cum și-a săpat singur groapa fostul... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2015, 10:45 (13074 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL nu are candidat pentru Slobozia

PNL nu are candidat pentru Slobozia

În urmă cu 2 luni, PNL Ialomița anunța public că intenționează să prezinte candidatul final pentru funcția de primar al muncipiului Slobozia. Candidatul urma să fie desemnat pe baza unor sondaje de opinie și susținut public timp de un an, pînă la alegeri. La începutul acestei săptămîni, Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, a declarat pentru Independent că sondajele nu au mai fost realizate. El susține că PNL are «cel puțin patru candidați viabili, pe care slobozenii se pot baza», dar a refuzat să facă publice numele acestora.

Vorba lungă, sărăcia PNL
În luna iulie a acestui... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 12:20 (6972 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

În lipsa președintelui

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

Joi, 27 august 2015, s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat doar 3 proiecte de hotărîre, însă ședința poate suscita interesul opiniei publice prin prisma dezbaterilor colaterale generate de aceste proiecte.

Infrastructura rutieră, prioritatea județului
Urgența convocării unei ședințe extraordinare la nivelul Consiliului Județean a fost dictată de necesitatea «aprobării eliberării licenței de traseu (...) pe ruta Slobozia-Gheorghe Lazăr». Întîlnirea a fost însă un prilej de a dezbate prioritățile administrative... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 17:10 (5501 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9529 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin vrea și la Primăria Sloboziei, vrea și președinte de Consiliu Județean

Cine-aleargă după doi iepuri...

Ioan Martin vrea și la Primăria Sloboziei, vrea și președinte de Consiliu Județean

Teoretic, PNL se pregătește pentru cîștigarea alegerilor locale și județene în Ialomița. Practic, la sfîrșitul acestei luni, filiala locală va nominaliza candidații pentru funcțiile de primari, consilieri locali și județeni, precum și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. Ioan Martin, președintele PNL Ialomița vizează atît funcția de primar al Sloboziei, cît și pe cea de președinte al Consiliului Județean...

PNL visează funcții
Pînă la sfîrșitul acestei luni, PNL Ialomița va desemna candidații pentru funcțiile de primari, consilieri locali și județeni... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 20:25 (6200 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dreapta revine la putere în Ialomița

Dreapta revine la putere în Ialomița

După ani buni de control instituțional al PSD, Dreapta ialomițeană, reprezentată la acest moment de PNL și PD-L, are mari șanse să revină pe scena administrativă a județului. Numirea Luminiței Barcari în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița este doar primul semn, susține Ioan Martin, președintele organizației județene. «Partidul Național Liberal are, pentru următorul an și jumătate, un calendar politic bine stabilit și obiective politice clare!» a declarat Ioan Martin pentru Independent.

Învățămîntul, prima redută
Cîștigarea concursului pentru funcția de Inspector... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 19:50 (14429 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Ștefan Mușoiu, președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Ștefan Mușoiu a preluat vineri, 6 martie 2015, prerogativele funcției de președinte al Consiliului Județean Ialomița. Alegerea sa a fost făcută prin vot secret, în cadrul unei ședințe de consiliu județean convocată «de îndată». Potrivit comisiei de validare a votului, 16 din cei 30 de consilieri județeni au votat în favoarea lui Ștefan Mușoiu.  Alegerea acestuia în funcția de președinte al instituției a fost «supervizată» de către Marian Neacșu, deputat PSD și președinte interimar al PSD Ialomița...

Președintele a murit, trăiască președintele!
Vineri, 6 martie 2015, la orele... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2015, 18:05 (29808 vizualizări - 46 comentarii)

POLITICĂ

 Mușoiu sau Martin?

Consiliul Județean Ialomița va avea un nou președinte

Mușoiu sau Martin?

Independent deschide pentru 24 de ore casa de pariuri a publicației. Vineri, 6 martie 2015, la orele 13,00, se va desfășura ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița pentru desemnarea unui nou președinte. Ședința a fost convocată ca urmare a suspendării din funcție a președintelui Silvian Ciupercă, arestat preventiv la solicitarea DNA pe data de 11 februarie 2015. Potrivit unor surse apropiate instituției, cei doi vicepreședinți au șanse egale de a cîștiga alegerile.
Reamintim că, potrivit art. 107 din Legea 215/2001, a administrației publice locale, actualizată și republicată, «în cazul suspendării președintelui, atribuțiile acestuia vor fi exercitate de unul dintre vicepreședinți, desemnat de Consiliul Județean prin votul secret al majorității consilierilor județeni în funcție»... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2015, 16:55 (11938 vizualizări - 25 comentarii)

POLITICĂ

A început războiul pentru Consiliul Județean Ialomița A început războiul pentru Consiliul Județean Ialomița

Mușoiu sau Martin?

A început războiul pentru Consiliul Județean Ialomița

Recenta arestare a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, creează un vid de putere la nivelul conducerii instituției. Deși susțin la unison că administrația județeană funcționează «fără probleme», Ioan Martin și Ștefan Mușoiu vor fi obligați pînă la sfîrșitul lunii martie să lupte deschis pentru supremația politică și administrativă. În mod paradoxal, susțin observatorii fenomenului, la acest moment șansele celor doi sînt egale. Întrebarea care plutește pe buzele tuturor e «Cine va trăda?»...

Consiliul Județean funcționează normal
La o săptămînă de la arestarea... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 12:45 (8625 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

VECHIUL PNL revendică statutul de lider al Opoziției

Război fratricid

VECHIUL PNL revendică statutul de lider al Opoziției

Retragerea lui Cazacu Marinică de pe scena politică locală a generat un vid de putere în defunctul PD-L Ialomița. Atent la detalii și dornic să profite de noua conjunctură, Ioan Martin, președintele vechiului PNL, vrea control absolut asupra ambelor organizații. Liderii din eșalonul II al celor două partide se sabotează reciproc, miza finală reprezentînd-o nominalizarea pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia la alegerile locale din anul 2016...

Rufele murdare nu se spală în familie Retragerea lui Cazacu Marinică încheie un deceniu de dominație a PD-L în fruntea Opoziției... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:50 (19869 vizualizări - 21 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Rezultatele Acțiunii «Blocada» în Ialomița

La nivel național, în perioada 13-19 august 2015, Poliția Română a desfășurat Acțiunea «Blocada». Este vorba despre o serie de activități polițienești specifice, cu rol în prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 13:20
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

privind organizarea
concursului de încadrare
a postului vacant de execuție
Contabil gr. II,
din cadrul Biroului Contabilitate

U.M. 01416 Slobozia organizează
concurs pentru ocuparea postului
de Contabil gradul II
din cadrul Biroului Contabilitate,
în data de 14.09.2015
(data primei probe de concurs)
Principalele cerințe ale postului sînt:
-studii medii în domeniul
financiar-contabil
-vechime în domeniul financiar-contabil
Data limită pînă la care se pot depune
dosarele de concurs
este 04.09.2015, orele 16,00.
Detalii privind condițiile generale
și specifice pentru ocuparea postului,
tipul probelor de concurs,
locul și ora desfășurării acestora,
bibliografia de concurs se pot obține
la tel. 0243/230.190, 0767/295.357
sau la sediul U.M. 01416,
Șoseaua Amara, nr. 2,
localitatea Slobozia

17 August 2015, 17:25


anunț angajare

Compania SSG Security Solutions
angajează agenți de securitate
pentru spații comerciale
Telefon 0736/908.511

17 August 2015, 13:05


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de furturi

Polițiștii din Ialomița au efectuat 4 percheziții domiciliare, pe raza comunelor Borănești și Roșiori, la persoane bănuite că ar fi comis mai multe furturi. O persoană a fost reținută. Astfel, joi, 13 august ...[citește_toată_știrea]

17 August 2015, 11:10
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6931 șomeri, din care 1203 șomeri indemnizați, respectiv 5728 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 August 2015, 10:20
(3074 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Reprezentanții Primăriei Slobozia au inaugurat vineri, 14 august 2015, Centrul de Informare Turistică. Amplasat la intrarea dinspre București a municipiului, obiectivul  își propune să le ofere celor ...[citește_toată_știrea]

14 August 2015, 15:20
(10015 vizualizări - 12 comentarii)


Amara: Slobozean beat la volan

Polițiștii au oprit pentru control, pe raza orașului Amara, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 50 de ani, din Slobozia. Întrucît conducătorul auto emana halenă alcoolică, i-a fost solicitată ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 19:20
(6785 vizualizări - 1 comentariu)


Gălățeancă de 61 de ani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

O femeie, în vîrstă de 61 de ani, din județul Galați, este cercetată de polițiști pentru «furt». Femeia este bănuită că în cursul zilei de 4 august a.c., în timp ce se afla în incinta unui supermarket de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 18:10
(6251 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la furat de porumb

Doi jandarmi din cadrul Detașamentului 3 Fetești, în timp ce se deplasau de la domiciliu, respectiv Fetești, spre locul de muncă, subunitatea Țăndărei, au surprins trei persoane din satul Lăcusteni care ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 16:20
(5829 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Munteni Buzău

Pompierii din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au acționat în comuna Munteni Buzău pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la  depozitul de furaje al unei societăți agricole din localitate. ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 14:45
(7961 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 249 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 12 august 2015, sînt disponibile 249 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 13:55
(5432 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Poliția a fost sesizată luni, 10 august a.c., cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 18:10
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 15:20
(6131 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol

Peste 1000 de metri de plase, aproape 50 kg de pește, 3 ambarcațiuni, un motor de ambarcațiune și un autoturism au fost ridicate în vederea confiscării pe parcursul acțiunii desfășurate de polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 14:35
(9472 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin intermediul Rețelei EURES

EURES România dispune de 85 de posturi pentru muncitorii calificați în diverse meserii, care doresc să lucreze în Germania, pentru ocuparea cărora se va organiza selecție la Sighișoara, în luna octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 13:20
(7749 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița

Polițiștii specializați în investigarea criminalității economice efectuează miercuri, 5 august a.c., 14 percheziții în Capitală și în 4 județe, pentru probarea activității infracționale a unor persoane ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 13:35
(7064 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Înșelăciune pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către un tînăr din județul Brăila despre faptul că a fost victima unei înșelăciuni. Partea vătămată a comandat de pe un site, în cursul lunii iulie, o placă video ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 12:45
(3595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a răsturnat cu mașina

Poliția a fost sesizată luni, 3 august a.c., cu privire la faptul că, pe DN21, s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 10:25
(4404 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe raza comunei Moldoveni un bărbat, în vîrstă de 44 de ani, în timp ce conducea un autoturism, deși consumase  anterior băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost testat ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 10:05
(3991 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
mecanic utilaje agricole
telefon 0724/214.416

4 August 2015, 12:10


Patiseria de lângă Spitalul Județean Slobozia a luat foc

Patiseria de lîngă Spitalul Județean Slobozia a luat foc

În seara zilei de duminică, 2 august 2015, pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au fost solicitați să stingă un incendiu produs pe raza municipiului. Flăcările au cuprins patiseria de lîngă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2015, 01:45
(11525 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Poliția a fost sesizată joi, 30 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DJ102H s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 21:40
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, pe străzile Sloboziei

Polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un localnic, de 33 de ani. Întrucît emana halenă alcoolică, șoferul a fost testat cu aparatul etilotest ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 20:25
(5306 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism urmărit în Franța, indisponibilizat la Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Urziceni un autovehicul parcat, înmatriculat în Franța. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit faptul că ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 19:10
(5078 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 428 de sancțiuni contravenționale aplicate, amenzi de peste 170000 de lei

25 infracțiuni au fost constatate și 428 de sancțiuni au fost aplicate de polițiștii din Ialomița în timpul acțiunilor punctuale desfășurate în perioada 25-29 iulie 2015, pe raza județului, pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 18:20
(6679 vizualizări - 0 comentarii)


Locul 3 pentru pompierii ialomițeni

Locul 3 pentru pompierii ialomițeni

În perioada 29-31.07.2015 s-a desfășurat, la Slobozia, faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 17:10
(4023 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 16:15
(5639 vizualizări - 0 comentarii)


Autobuze și camioane, verificate de polițiștii ialomițeni

Peste 350 de autobuze și camioane au fost verificate de polițiști. Activitățile de control s-au desfășurat simultan în toate cele 28 de state membre ale UE, conform Planului de Operațiuni al Organizației ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 15:20
(3799 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni asigură buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2015

Echipaje și patrule de jandarmi vor asigura sîmbătă și duminică, 1/2 august 2015, ordinea publică la manifestările ocazionate de desfășurarea Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2015. Misiunile se execută ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 13:35
(5510 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Noutăți în Programul Operațional pentru Ajutorarea Persoanelor Defavorizate

În data de 28 iulie a.c., Guvernul a adoptat o Hotărîre prin care se operează o serie de modificări în derularea Programul Operațional pentru Ajutorarea Persoanelor Defavorizate 2014. Astfel, actul normativ ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 12:05
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...