Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Drumeți în calea lupilor politici

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Unii vor spune că e prea devreme pentru a vorbi despre viitorul primar al Sloboziei. Dar, dacă e adevărat că niciodată nu e prea tîrziu, atunci trebuie că și reciproca este valabilă. Așa că astăzi vom prezenta primele scenarii ale anului 2015 despre alegerile locale din 2016, pentru Slobozia. Pe lista scurtă a posibililor candidați se înscriu, ca de obicei, obișnuiții casei, dar și nume noi, apărute din neantul calculelor politice de culise. Dacă nu ne credeți, așteptați alegerile. Dacă ne credeți, fugiți cît mai e vreme. Mîine, așa cum vă spuneam, ar putea fi prea tîrziu!

Troica Neacșu-Pavel-Stoica... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 13:40 (18943 vizualizări - 19 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lolek și Bolek, vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

Lolek și Bolek, vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

De ani buni, eșalonul doi din cadrul Consiliului Județean Ialomița este ocupat de două figuri emblematice. Primul este Ștefan Mușoiu, cîndva un tînăr de mare viitor al PSD Ialomița, azi un yes-man numai bun de reprodus declarațiile președintelui Ciupercă la tăierile inaugurale de panglici. Cel de-al doilea este Ioan Martin, președintele PNL, omul care a reușit performanța de a fi, concomitent, în două alianțe, respectiv în USL Ialomița și ACL Ialomița. Independent îi așează astăzi față în față, într-o încercare de a oglindi două fațete ale unei administrații județene care refuză să se reformeze.

Martin a învins, Martin poate să moară... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 00:55 (5695 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Noua formațiune politică creată prin uniunea dintre PD-L și PNL a fost lansată oficial și în județul Ialomița. Evenimentul a fost anunțat în cadrul unei conferințe de presă, de la care a lipsit însă Cazacu Marinică, președinte al PD-L Ialomița și unul dintre președinții Alianței Creștin-Liberale Ialomița. La nivel județean, ACL numără peste 8000 de membri.

Pregătiri pentru următoarea campanie electorală După luni de absență de pe scena politicii județene, Opoziția de Dreapta a apărut din nou în spațiul public ialomițean. Totul pentru a anunța lansarea în județ a Alianței Creștin-Liberale... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 08:10 (16911 vizualizări - 20 comentarii)

POLITICĂ

Cazacu s-a întors la guvernare

Politichie locală

Cazacu s-a întors la guvernare

După 6 ani de așteptare, Cazacu Marinică s-a întors la guvernare. Călare pe mîrțoaga Alianței Creștin-Liberale, formată în urmă cu 2 săptămîni la București, acesta a devenit, prin efectul pervers al altoirii politico-administrative, coleg de guvernare locală cu președintele PSD Silvian Ciupercă. Singurul care a acceptat să vorbească deschis despre acest melanj politic rămîne președintele PNL, Ioan Martin. «V-aș ruga să nu tratați cu superficialitate acest proiect politic!» ne-a declarat acesta.

Ciupercă-Martin-Cazacu
Știți butada aia care spune că numai cine nu muncește, nu greșește... [citește_tot_articolul]

6 August 2014, 11:20 (10791 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, despre cum «USL trăiește»

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

În ciuda unui eșec politic răsunător, PNL continuă coabitarea cu PSD la nivel județean. Liderul județean al filialei, Ioan Martin, susține că procentul înregistrat de filială la alegerile electorale este suficient de mare pentru a-i permite să susțină că PNL este a doua forță politică a județului. Despre demisie sau schimbarea conducerii filialei, nici nu se mai pune problema...

Martin rămîne șeful PNL
Timp de luni de zile, eșaloanele doi și trei din cadrul filialei județene a PNL au transmis public semnale privind necesitatea înlocuirii din funcție a lui Ioan Martin, președintele... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 10:50 (12823 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război total în PNL Ialomița

Cine seamănă vînt, culege furtună

Război total în PNL Ialomița

Aflat în cădere liberă după alegerile europarlamentare din 25 mai 2014, PNL Ialomița se află în acest moment în pragul unui război intern. Rătăcirea publică a lui Cezar Zamfir a fost taxată dur de către vicepreședintele PNL Ialomița, primarul de Urziceni, Constantin Sava. Miza acestui conflict o constituie subminarea poziției ocupate în acest moment de către Ioan Martin. Deși joacă cu demisia pe masă, acesta nu este dispus să renunțe la funcție fără luptă!

Politichie de diletanți
Orbit de teama pierderii funcției de viceprimar, Cezar Zamfir a mînjit, public, clanța PSD pe care a lins-o cu atîta aplecare timp de... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 11:20 (7132 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL caută un înlocuitor pentru Martin

Schimbarea stăpînilor, bucuria liberalilor

PNL caută un înlocuitor pentru Martin

Săptămîna trecută avansam ipoteza transferului președintelui PNL Ialomița la PSD. Posibil, dar improbabil, acest scenariu este surclasat azi de vestea că liberalii caută un succesor pentru același omniprezent președinte Ioan Martin. Pe lista scurtă a potențialilor can-didați se vehiculează numele Cristinei Pocora, al lui Constantin Sava sau a deputatului PC Aurelian Ionescu. Deși toți cei intervievați de noi și-au infirmat intențiile belicoase, niciunul nu a negat posibilitatea înlocuirii președintelui Ioan Martin...

Un președinte «prea moale»
Președintele PNL Ialomița, Ioan ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2014, 12:50 (17077 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19779 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Scenarii politice de week-end

În timp ce Stoica își caută viceprimar și Martin partid, DNA întreabă de Ciupercă...

Scenarii politice de week-end

În vreme ce Victor Ponta și Crin Antonescu joacă leapșa pe sticla televizoarelor pasîndu-și responsabilitatea ruperii USL, Ialomița se chinuie la rîndu-i să intre în trendul național, construind scenarii politice pentru viitorul imediat. Din zecile posibile,
am ales pentru această săptămînă 3. Ele par la acest moment absurde, dar în România absurdul face parte din cotidian...

Costică îi ia locul lui Ciupercă
Surse apropiate PSD confirmă faptul că președintele Ciupercă s-a împăcat, în sfîrșit, cu ideea că nu e veșnic. Și, deși refuză să moară (politic) sau să predea scaunul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 18:10 (10157 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Cine bate seara, la fereastra noastră de alegători pentru viitorii europarlamentari ai României? Răspunsul este dezarmant. Nimeni! Potrivit declarațiilor principalilor șefi de partid locali, voturile ialomițenilor vor fi acordate unor candidați veniți de la Centru. În aceste condiții, este greu de crezut că ialomițenii ar putea fi interesați de aceste alegeri. Dar partidele locale sînt încă departe de scadență și se întrec în declarații... procentuale!

Unde sînt Europarlamentarele de altădată?
A trecut demult vremea cînd Maria Petre electriza electoratul cu proiectele sale europene... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 15:30 (9675 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Energia verde din fonduri publice, un vis îngropat

Povești de adormit contribuabilul

Energia verde din fonduri publice, un vis îngropat

În urmă cu 2 ani, autoritățile județene anunțau debutul unei noi ere administrative, guvernată de energia verde obținută din centrale eoliene și panouri fotovoltaice. Se estima atunci, la nivel oficial, că Ialomița ar putea produce pînă la 600 de MW de energie verde. La 2 ani distanță, din declarațiile inițiale s-a ales praful... Iar singurul proiect finanțat din bani publici, unul de numai 2 MW, are 6 luni întîrziere!

Inflație de proiecte, niciunul finalizat
În 2011, cel puțin o treime dintre localitățile județului se puteau lăuda cu proiecte de investiții în energia verde. ... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 17:48 (14656 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

138 de ani de liberalism local

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

În vreme ce PD-L are nevoie de ventilație artificială pentru a respira, iar PSD își mărește schema de leadership pentru a satisface pretențiile megalomanice ale președintelui Ciupercă, PNL Ialomița se joacă de-a aniversările. La sfîrșitul săptămînii precedente, bruma de liberali care au supraviețuit valurilor succesive de tornade politice locale au serbat 138 de ani de liberalism național și ialomițean. Evenimentul a fost un excelent prilej pentru a scoate de la naftalină 4 dintre vechii lideri ai organizației și de a demonstra că politica înseamnă mai mult decît goana după ciolan...

138 de ani de liberalism în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 17:22 (10528 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Administrația Ciupercă și-a aprobat bugetul

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Săptămîna trecută, în sala de ședințe a Centrului Cultural «Ionel Perlea», consilierii județeni au aprobat bugetul județului Ialomița pentru anul 2013. Potrivit datelor oficiale, în acest an administrația Ciupercă va cheltui circa 70 milioane de lei pentru funcționare și doar 30 de milioane pentru investiții. Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, a declarat că acest buget este unul al priorităților: «Așa cum am spus de multe ori, un buget nu se construiește după nevoi. El se construiește după priorități și constrîngeri!».

În fiecare an mai puțin
Ședința... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 19:05 (6852 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean leagă bugetul de ieslea primăriilor USL

Banii publici la dispoziția președintelui Ciupercă

Consiliul Județean leagă bugetul de ieslea primăriilor USL

O vorbă moldovenească spune: «Dacă tot e să te frigă, măcar să te frigă o ciorbă grasă!». Prestația conducerii administrației județene de vineri, 12 octombrie a.c., a demonstrat încă o dată că ciorba e chioară, sfertodoctă și miroase a borș politic de departe. Dar aceste afirmații sînt deja banale. Ceea ce este de remarcat e faptul că, pînă în 2016, cînd președintele Ciupercă se va retrage, opoziția din Consiliul Județean este una formală și, prin urmare, inutilă. Semn că o nenorocire, într-adevăr, nu vine niciodată singură...

Oglindă, oglinjoară...
Cel mai așteptat proiect de... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2012, 01:39 (11473 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31154 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul USL Ialomița pentru Primăria Sloboziei, Alexandru Stoica, lansat oficial în cursa electorală

Miercuri, 16 mai a.c., candidatul USL Alexandru Stoica a fost lansat oficial în cursa electorală pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. Lansarea s-a dorit a fi o demonstrație de forță a organizației PSD și s-a desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.

500 de susținători USL la lansarea lui Stoica
Miercuri după amiaza, la orele 17,00, candidatul USL Alexandru Stoica a fost lansat oficial în lupta pentru ocuparea fotoliului de primar al municipiului Slobozia. Evenimentul s-a desfășurat în prezența a peste 500 de susținători ai celor două partide, PSD și... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:02 (43317 vizualizări - 37 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Silvian Ciupercă, fost și viitor președinte al Consiliului Județean

Cazacu Marinică NU mai candidează la președinția Consiliului Județean Ialomița! Curtea de Apel a admis contestația USL!

După cum vă precizam, USL Ialomița a depus o contestație electorală în ceea ce privește candidatura șefului PD-L Ialomița, Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean. Pe scurt, contestația făcea referire la nedepunerea demisiei de către Cazacu Marinică din funcția de prefect (înalt funcționar public) pentru a putea candida. Astfel, dacă într-o primă etapă, la Tribunalul Ialomița, contestația USL a fost respinsă, după apelul înregistrat la Curtea de Apel, aceeași contestație a fost admisă. În acest caz, Cazacu Marinică, șeful PD-L Ialomița, NU va mai candida la președinția Consiliului Județea. Vom reveni cu amănunte.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2012, 17:12 (35673 vizualizări - 37 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean

Lovitură sub centură între greii politicii locale

USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean

Joi, 3 mai, la Tribunalul Județean Ialomița a fost înregistrată o contestație «împotriva acceptării de către Biroul Electoral de Circumscripție Județeană nr. 23 Ialomița a candidaturii domnului Cazacu Marinică din partea Alianței pentru Ialomița la funcția de Președinte al Consiliului Județean Ialomița». Contestația se bazează pe faptul că, la data depunerii candidaturii, Cazacu Marinică deținea calitatea de înalt funcționar public, fapt interzis de Legea nr. 67/2004...

Ciupercă și Martin atacă decisiv
Contestația împotriva candidaturii președintelui PD-L Cazacu Marinică este... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 13:03 (11295 vizualizări - 14 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

USL Ialomița a depus listele de candidați pentru alegeri

«Vrem 15 consilieri locali la Slobozia și 20 de consilieri județeni!»

Marți, 1 mai a.c., la orele 11,00, staff-ul USL Ialomița a participat, alături de candidați, la depunerea listelor pentru alegerile locale din 10 iunie 2012. Acțiunea s-a dorit a fi una publică, menită să atragă atenția asupra candidaților propuși.
Alexandru Stoica, candidatul USL Ialomița pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia a declarat că este încrezător în șansele sale de a cîștiga. «Avem o strategie coerentă, care ne va permite să cîștigăm lejer alegerile. Sîntem convinși că vom avea cel puțin 15 consilieri locali în viitorul consiliu» a spus el.
Pe lîngă cei 15 consilieri locali, USL Ialomița își propune să obțină și 20 de consilieri județeni. «Propunem o echipă solidă... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 10:13 (11861 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

  Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

Drumeți în calea politicienilor locali

Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

După două săptămîni de fiert în ceaunul politicii locale, mălaiul politic a explodat. Cine a stat prea aproape, s-a ars, ca bietul Ionașcu. Cine a știut că și mămăliga politică explodează, a profitat de suflul exploziei, precum viceprimarul Alexandru Stoica. Însă ceaunul continuă să fiarbă, iar sita cerne noi și noi scenarii. Astăzi vă prezentăm doar unul dintre cele rămase în cursă. Pînă la depunerea candidaturilor, pe 3 aprilie, a mai rămas mai puțin de o lună...

Habemus primar?
Răspunsul este nu. Deși Alexandru Stoica și-a demarat militărește campania electorală și centrează interviuri pentru electorat prin paginile ziarelor, zarurile nu sînt aruncate. Ultima... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 09:04 (17761 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: 50 de ialomițeni au solicitat restituirea taxei auto

În perioada 17-19 ianuarie, ialomițenii au depus la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița nu mai puțin de 50 cereri de restituire a diferenței dintre taxa de poluare/taxa specială și taxa pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:33
(16997 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Adeverințe pentru credite

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii ajutoarelor de stat pentru realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor și, respectiv, a bunăstării ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:30
(17854 vizualizări - 0 comentarii)


Un șofer nu a oprit la semnalele polițiștilor prahoveni. Mașina a fost găsită la Bărbulești. În interior, o bîtă și o sabie!

Miercuri, 18 ianuarie a.c., polițiștii prahoveni au solicitat ajutorul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce șoferul unui autoturism s-a sustras de la verificarea documentelor personale ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:25
(13102 vizualizări - 1 comentariu)


Ford furat din Italia, găsit la Slobozia

Ford furat din Italia, găsit la Slobozia

O femeie de 41 ani, din Slobozia, a fost prinsă în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în Italia și care figura urmărit internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat miercuri, ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:20
(20191 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 5400 de somații emise

Potrivit unui comunicat de presă, «în luna decembrie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a emis peste 5400 de somații în valoare totală de aproximativ ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:15
(15144 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Peste 50 hectare de stuf și vegetație uscată au ars după ce o persoană rămasă deocamdată neidentificată a aprins focul în mod intenționat. Cel puțin aceasta este concluzia pompierilor ialomițeani, cei care ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:12
(13752 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: O șoferiță s-a rostogolit de cîteva ori cu mașina într-un șanț!

Marți, 17 ianuarie 2012, în apropierea orașului Fetești s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce o femeie, de 39 ani, din Amara, conducea o mașină din direcția Fetești către Movila, din ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:33
(15416 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Înșelat prin SMS

Marți, 17 ianuarie, un bărbat de 30 ani din Țăndărei a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost înșelat cu 850 lei prin SMS. Victima a povestit polițiștilor că, în aceeași zi, a primit pe telefonul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:32
(13604 vizualizări - 1 comentariu)


Sudiți: Băut și fără permis, la volan

O mașină condusă de un bărbat, de 36 ani, din Țăndărei, a fost oprită de polițiști pentru un control de rutină, marți, 17 februarie, la Sudiți. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:31
(15573 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Se restituie taxa auto

Începînd de luni, 16 ianuarie a.c., contribuabilii interesați pot găsi la toate administrațiile financiare teritoriale formularele-tip prin care se poate solicita returnarea diferenței de taxa auto plătită ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:27
(23200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, fără permis

Un tînăr de 23 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Alături de tînărul teribilist, în autoturism se afla și proprietarul mașinii, un alt individ ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:20
(13653 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:30
(6966 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 11,7 milioane lei, rambursări de TVA

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în prima lună a anului 2012, instituția va rambursa peste 11,7 milioane lei, drept taxă pe valoare adăugată aferentă unui ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:27
(12902 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR avertizează: «Un milion de hectare au fost vîndute străinilor!»

Un comunicat de presă al Ligii Asociațiilor Producatorilor Agricoli din România, adresat Guverului Boc, atrage atenția asupra problemelor cu care agricultura românească continuă să se confrunte. Comunicatul ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:24
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Un șofer băut a intrat cu mașina în pom

Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut luni, 16 ianuarie a.c., în localitatea ialomițeană Manasia. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 33 ani, din Manasia, se deplasa la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:20
(11777 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Ciochina: Pungi de semințe de foarea-soarelui, confiscate de polițiști

Peste 4400 de pungi de semințe de floarea-soarelui au fost confiscate de polițiștii din Ciochina, luni, 16 ianuarie a.c. Semințele se aflau în mașina unui tînăr de 33 ani care a declarat polițiștilor că ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:19
(11688 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A furat din locuința unui bătrîn

Un tînăr de 23 ani, din Mihail Kogălniceanu, a fost reținut luni, 16 ianuarie a.c. Individul era suspectul principal în cazul unui furt calificat. Concret, în urmă cu cîteva zile, mai exact pe 13 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:19
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Tînăr bucureștean, prins la volan fără permis

Un tînăr de 24 ani din București a fost oprit luni, 16 ianuarie a.c., în trafic, pentru un control de rutină. Tînărul conducea un autoturism pe raza comunei Borănești. În urma verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:18
(9168 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Trei hoți prinși de polițiști

Trei persoane cu vîrste cuprinse între 16 și 38 de ani, toți din Grindu, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, doi dintre aceștia fiind reținuți de polițiști. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:17
(17646 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt hoți


ISU Ialomița: Trei intervenții de urgență ale SMURD

Trei persoane au solicitat ajutorul paramedicilor din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița în ultimele 24 de ore. Potrivit unei informări, primul caz a fost înregistrat luni, 16 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:10
(15094 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: O adolescentă de 16 ani a murit pe loc după ce mașina în care se afla s-a izbit de un copac!

O tînără de 16 ani a sfîrșit tragic după ce mașina în care se afla s-a izbit frontal de un copac de pe marginea carosabilului. S-a întîmplat vineri, 13 ianuarie a.c., în afara localității Balaciu, cînd ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:44
(14384 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Jilavele: Două femei, accidentate după ce un șofer nu a acordat prioritate

Duminică, 15 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 36 ani, din Jilavele, conducea un autoturism pe DC30, la intersecția cu DN2 nu a respectat semnificația indicatorului «Stop» și s-a lovit cu un alt autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:43
(13830 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Fetești: Beat la volan

Un bărbat de 40 ani, din Fetești, este actual cercetat de polițiști după ce a fost prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost depistat duminică, 15 ianuarie a.c., în timp ce conducea ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:42
(13159 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Pieton accidentat

A vrut să traverseze strada prin loc nepermis, nu s-a asigurat și a fost lovit de o mașină. S-a întîmplat sîmbătă, 14 ianuarie, la Săveni, cînd un tînăr șofer, de 20 ani, din localitate, a accidentat un ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:40
(12198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 53000 lei, 14 șoferi au rămas fără permise

Peste 260 de amenzi au fost împărțite șoferilor de către polițiștii rutieri în perioada 13-15 ianuarie a.c. Pe lîngă amenzile primite, 4 șoferi au rămas fără certificatele de înmatriculare, iar alți 14 ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:38
(9224 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: A lovit mașina din fața sa

Un tînăr de 26 ani a fost rănit după ce mașina pe care o conducea a fost implicată într-un accident de circulație. Incidentul s-a produs vineri, 13 ianuarie, cînd tînărul conducea o mașină în afara localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:46
(14249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Malu: Trei tineri, prinși în flagrant în timp ce furau motorină din rezervorul unui TIR

Polițiștii au surprins în flagrant vineri, 13 ianuarie a.c., în jurul orei 4.00, în parcarea Malu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 24 și 32 ani, toți din Urziceni, în timp ce încercau să sustragă motorină ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:45
(14104 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

În urma unei sesizări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, Poliția Fetești îl cercetează pe administratorul unei societăți comerciale din localitate pentru săvîrșirea infracțiunii de reținere ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:44
(13531 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A derapat, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un vehicul de pe contrasens

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 13 ianuarie, un tînăr de 29 ani, din Giurgiu, a provocat un accident de circulație în apropiere de Urziceni. Pe scurt, în timp ce conducea o autoutilitară pe ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:42
(17079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Taximetriștii, la control

Slobozia: Taximetriștii, la control

Joi, 12 ianuarie 2012, polițiștii Serviciului Rutier au organizat și desfășurat o acțiune ce a vizat verificarea legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi și disciplinizarea traficului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:59
(16563 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...