Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia, Viitorul Axintele

Slobozia a bătut Buzăul. Axintele, egala Domneștiului!

Unirea Slobozia a răzbunat miercuri, 7 martie, la Platonești, singura înfrîngere din această iarnă. Elevii lui Ion Ionescu au trecut cu scorul de 2-0 de divizionara secundă Gloria Buzău. Ambele goluri ale galben-albaștrilor au venit în repriza doua și au fost marcate de Emil Cristian și Dumitru Gheorghe. În echipă și-au făcut apariția mijlocașul Nicușor Crețu și atacantul Emil Nanu, ambii veniți de la Săgeata Năvodari, formație aflată în pragul desființării. «Băieții au făcut 2 zile pregătirea cu noi, și-ar dori să joace la Slobozia, dar au fost nevoiți să se întoarcă la Năvodari unde este posibil să se revină asupra ideii desființării. Pînă la elucidarea acestei situații, nu putem face nimic... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 11:30 (9153 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Amînarea returului, văzută cu ochi buni de ialomițeni

Iarna fotbalistică este o adevărată pacoste pentru echipele din Liga a III-a. Perioada de pregătire înseamnă, printre altele, vînarea terenurilor pentru antrenament, dar mai cu seamă a celor disponibile pentru meciuri de verificare. Iarna anului 2012 a îngreunat mai mult decît de obicei cu gheață și zăpadă bunul mers al pregătirilor, iar ecourile ei concretizate în terenuri impracticabile nu s-au stins nici în martie. Prin urmare, FRF a hotărît ca startul returului Ligii a II și a III-a, programat inițial pentru 9 martie să se amîne cu o săptămînă. Județul Ialomița are două echipe angrenate în competiția din Liga a III, Seria a II-a: liderul, Unirea Slobozia cu 36 de puncte și Viitorul Axintele... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:15 (13455 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal amical, Gloria Buzău-Unirea Slobozia 1-0

Pase pe patinoar

Teren extrem de greu acoperit cu zăpadă și gheață la întîlnirea amicală dintre Gloria Buzău și Unirea Slobozia petrecută sîmbătă, 25 februarie. Fotbalul, așa cum se întîmplă de regulă în astfel de situații, a cam rămas dator. Sînt de consemnat în primă repriză ocaziile avute de C. Toma și Stanciu, rămase din păcate fără rezultat. Și Buzăul a avut o oportunitate de a deschide scorul prin Alexandru Martinescu. Nu este nicio coincidență, vorbim despre fotbalistul ialomițean care în tur a evoluat la Voința Sibiu și s-a transferat recent la Buzău. Golul gazdelor a venit dintr-o lovitură de la 11 metri acordată gratuit de arbitrul întîlnirii, lucru recunoscut și de buzoieni. Una peste alta sîmbătă,... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:08 (15569 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Dunărea Galați 2-1

Slobozenii au (în)trecut Dunărea

Sîmbătă, 18 februarie, vremea s-a dovedit în sfîrșit prielnică pentru fotbal. Elevii lui Ion Ionescu au putut ajunge astfel la Galați, pentru amicalul cu divizionara secundă, Dunărea. Jocul galben-albaștrilor a fost unul foarte bun în ciuda numeroaselor probleme de efectiv. Încă o dată, apărătorul central Ionuț Bozean, venit în vară chiar de la Dunărea a fost utilizat fundaș dreapta pentru a suplini absența apărătorilor laterali de meserie. Dintre cei 3 nou veniți au fost utilizați din primul minut Andrei Sescioreanu și Marius Ștefan. Ultimul l-a nemulțumit pe Ionescu și a fost schimbat după 20 de minute cu Viorel Stanciu. Inspirată mișcare pentru că, la 5 minute după ce gălățenii au deschis scorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:15 (13761 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Florin Anghel, al treilea transfer

După aducerea fundașului stînga Andrei Sesceoreanu (Farul Constanța) și a atacantului Marius Ștefan (ACS Berceni), lotul Unirii Slobozia s-a înnoit cu un al treilea fotbalist. Este vorba despre atacantul central Florin Anghel, venit de la colega de serie, FC Voluntari. Fotbalistul în vîrstă de 25 ani a reușit pentru echipa ilfoveană, în turul campionatului, un singur gol, iar în această pauză competițională a mai dat probă de joc la divizionara secundă FC Argeș.
Amicale amînate, infirmerie plină Din cauza vremii, elevii lui Ion Ionescu au ratat întîlnirile amicale cu Gloria Buzău și Oțelul II Galați. Se speră în ameliorarea vremii pentru ca jocul programat sîmbătă... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 16:09 (16772 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

La Slobozia s-a sunat (re)Unirea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

La Slobozia s-a sunat (re)Unirea

Marți, 10 ianuarie 2012, a fost ziua în care elevii antrenați de Ion Ionescu, Costea Enache și Marius Milea s-au adunat pentru ceea ce ar putea să însemne un retur istoric al Unirii Slobozia. Vorbim, firește, despre promovarea galben-albaștrilor în Liga a II-a după o absență de 20 de ani...
La reunire au fost prezenți toți fotbaliștii care au pus în turul campionatului umărul la poziționarea slobozenilor pe primul loc în clasament. Avînd în vedere că Unirea are 6 puncte în fața locului 2, promovarea este mai ușor de atins ca niciodată.
În privința numelor noi din lotul Sloboziei, deocamdată nu există informații concrete. Abia la finele săptămînii ar putea apărea cîțiva jucători care să suplinească... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2012, 18:05 (15228 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia, antrenorul Ion Ionescu

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Unirea Slobozia zburdă în Campionat și este tot mai aproape de Liga a II-a. Mai e drum lung pînă acolo, dar semnele indică faptul că poate fi parcurs fără mari opreliști. Printre «vinovații» care au generat această desfășurare foarte bună a forțelor se găsește, la loc de frunte, profesorul Ion Ionescu, 49 ani, antrenorul principal al Unirii din vara lui 2011. Despre începuturi, turul Campionatului și ce este necesar pentru ca lucrurile să meargă în continuare bine, citiți în interviul pe care ni l-a acordat tehnicianul Unirii.

-Domnule profesor, în vară se vehiculau alte variante pentru postul de antrenor principal. Cum s-a ajuns la numirea dumneavoastră, privită de mulți cu scepticism?... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:46 (10850 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III-a, CS Balotești-Unirea Slobozia 0-3

Victorie printre durități

La partida cu ilfovenii, contînd pentru etapa a XI-a, se poate spune fără teama de a greși că slobozenii au pus serios osul la treabă. Ba chiar mai multe oase care, din fericire, le-au rămas întregi. «Gazdele au practicat un joc plin de durități pe care sincer nu pot să-l înțeleg» a declarat antrenorul Unirii Ion Ionescu. În meciul de la Balotești de vineri, 28 octombrie, Unirea a început fără vreun vîrf autentic, în avanposturi jucînd Florinel Ibrian și Marius Drăguț. Asta nu l-a împiedicat pe cel supranumit Torje (Marius Drăguț) să-și facă datoria de atacant și să deschidă scorul (’15). În a doua repriză slobozenii au mai punctat în două rînduri. 2-0 a făcut Lazăr (’60), ajuns la 3 goluri în... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:38 (15126 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia-i fruncea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Comprest Gim 4-1

Slobozia-i fruncea

Comprest Gim a fost în sezonul trecut una dintre echipele care ne-au încurcat în cursa pentru promovare. Atunci a fost 1-1 și Unirea a pierdut poziția de lider. Marius Ionică, cel care marca pentru bucureșteni, s-a transferat în vară la Viitorul Axintele și mulți alți titulari de atunci au ales alte destinații. Acum Comprest este o echipă care luptă pentru evitarea retrogradării dar, cu toate astea, meciul din etapa a X-a, disputat vineri, 21 octombrie a.c., a fost privit cu seriozitate de banca tehnică a galben-albaștrilor pentru că fotbalul este plin de surprize, iar Slobozia nu are nevoie de așa ceva. Apele s-au limpezit repede grație golurilor lui Ivașcă, minutul 8 și Dumitru Gheorghe, minutul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:48 (13896 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încurcați de Nicoliță

Fotbal Liga a III-a, Unirea Slobozia-Conpet Cireșu 1-1

Încurcați de Nicoliță

Fotbalul slobozean trăiește al III-lea Campionat sub spectrul promovării. Mai mult, acesta pare a fi în sfîrșit anul nostru. Cu toate acestea, lumea (nu neapărat suporterii) se înghesuie doar la tribuna oficială. Restul Stadionului «1 Mai» reprezintă un gol imens care vorbește, din păcate, elocvent despre cei 20 de ani cît am stat departe de lumea bună a fotbalului românesc. Și vineri, 23 septembrie, la meciul cu brăilenii de la Conpet Cireșu, galbenul și albastrul scaunelor de plastic a fost doar sporadic împestrițat de prezența cîte unui spectator. Despre galerie, întrebați-i pe alții. Noi n-avem!

Imprevizibilii de la Conpet Cireșu
Adversara Unirii din etapa a VI-a... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2011, 08:01 (12811 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, CS Ștefănești-Unirea Slobozia 0-1

Am mai trecut un hop

Victoriile îți întăresc considerabil moralul, iar cînd vin una după alta te ajută să crezi în șansa ta pînă în ultimul moment. Așa se explică puterea pe care au avut-o elevii lui Ion Ionescu de a lupta pînă în minutele de final pentru a o supune pe CS Ștefănești.
Comuna Ștefănești, cunoscută mai mult pentru faptul că l-a dat temporar politicii pe Adi Minune, are din acest an și echipă de fotbal în Liga a III-a. Mică dar bătăioasă, trupa ilfoveană a avut-o adversară vineri, 16 septembrie, pe Unirea Slobozia, una dintre favoritele la promovarea în Liga a II-a. Prima repriză a meciului care a contat pentru Etapa a V-a a fost una echilibrată, în care gazdele au avut cîteva raiduri periculoase la... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 18:43 (12223 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Slobozia, egal cu Stoicescu

Pentru că Phoenix Ulmu și-a luat pentru un an concediu competițional, Unirea Slobozia a avut liber în această etapă. Astfel, elevii lui Ion Ionescu și-au permis o deplasare în județul Buzău, pentru o dispută amicală cu ABC Stoicescu, fostă colegă de serie a galben-albaștrilor în sezonul 2010-2011. Meciul s-a terminat nedecis, 1-1, pentru slobozeni marcînd Marian Tudor. Vineri, 16 septembrie, uniriștii reintră în competiție, tot în deplasare, dar de data aceasta cu Lindab Ștefănești. Echipa ilfoveană se anunță un adversar incomod, de pregătirea acesteia ocupîndu-se antrenorul Costel Pană, fost internațional și jucător la Dinamo. «Va fi un meci dificil dar, dacă ne vom păstra seriozitatea de pînă... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2011, 08:19 (12877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Eolica Baia-Unirea Slobozia 1-2

Trupa lui Ionescu merge ceas

Unirea s-a luptat în prima etapă a Ligii a III-a cu morile de vînt și, spre deosebire de Don Quijote, a învins. Partida cu tulcenii de la Eolica Baia pornea drept una dificilă, prin prisma numelor răsunătoare din lotul gazdelor...

2xViorel
N-a fost așa decît o repriză cînd, totuși, galben-albaștrii puteau strica echilibrul de pe tabelă, dar au ratat cîteva ocazii și li s-a refuzat o lovitură de pedeapsă. În schimb, a doua parte a fost la discreția echipei lui Ion Ionescu, iar scorul l-a deschis un constănțean: același Viorel Gheorghe (’59), omul care a marcat în doi ani și jumătate peste 50 de goluri pentru Unirea și nu dă semne că ar fi obosit. A venit apoi rîndul lui... [citește_tot_articolul]

24 August 2011, 12:41 (7596 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3-1 cu Poli Galați și egal cu Naționala U18

Unirea Slobozia a disputat sîmbătă, 23 iulie, primul amical al verii pe propriul teren în compania unei alte reprezentante a celei de-a treia divizii, Politehnica Galați. Întîlnirea, devenită de tradiție în perioada de pauză competițională, s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru slobozeni. Echipa pregătită de profesorul Ion Ionescu a marcat prin Viorel Gheorghe, Ibrian și Mara. Ultimul marcator a venit în probe de la Rapid II dar, în ciuda golului reușit, nu a fost păstrat în lotul galben-albaștrilor. «Este un fotbalist bunicel, dar prioritari pentru noi în acest moment sînt fotbaliștii sub 21 de ani, iar Mara a depășit această vîrstă» ne-a explicat Ion Ionescu. Antrenorul Unirii s-a hotărît să... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2011, 19:18 (5135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia respiră aer de munte

Fotbaliștii pregătiți de Ion Ionescu se află în cantonament la Predeal și vor reveni în Slobozia, miercuri, 20 iulie. În lotul galben-albaștrilor au apărut deja primele noutăți, fotbaliști aflați încă în stadiul probelor. Este vorba în primul rînd de doi jucători care în campionatul trecut s-au aflat în lotul divizionarei secunde, Dunărea Galați: fundașul dreapta Vlad Judeanu și apărătorul central Ionuț Bozean. De asemenea, ca noutate îl putem nota și pe portarul Tudor Cristian, venit de la Phoenix Ulmu. Marea problemă a lui Ion Ionescu o reprezintă cei 3 jucători sub 21 de ani care trebuie să se regăsească în echipă pe tot parcursul jocului. Variante pentru această problemă pot fi cei trei juniori... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2011, 09:43 (6766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia, aceeași oameni, alte funcții

Numirea lui Constantin Prepeliță în funcția de director general al CSM Unirea Slobozia a lăsat liber postul de antrenor principal pe banca tehnică a echipei de fotbal. După vehicularea mai multor variante, conducerea Clubului a decis să-l numească în acest post pe Ion Ionescu, fostul portar al Unirii în anii ’80. Pînă la promovarea ca «principal», Ion Ionescu a fost antrenor secund și antrenor al portarilor la galben-albaștri, pregătind totodată mai multe grupe de copii și juniori ai Unirii. Ion Ionescu îi va avea ca secunzi pe Enache Costea și Marius Milea. Miercuri, 13 iulie, se pleacă în cantonament, la Predeal. Revenirea în Slobozia este fixată pentru 21 iulie, iar sîmbătă, 23 iulie, va avea... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2011, 17:02 (6892 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Milea, cooptat în staff-ul tehnic

Mai sînt cîteva zile pînă la reunirea echipei de fotbal Unirea Slobozia, iar în privința băncii tehnice, lucrurile sînt neclare. Totuși, informațiile de culise, prezentate de Independent săptămîna, trecută tind să se confirme. Astfel, Constantin Prepeliță va fi director tehnic, Enache Costea, antrenor principal, iar Ion Ionescu va rămîne antrenor de portari. Noutatea echipei tehnice o constituie Marius Milea. Fostul jucător al Unirii Slobozia și al Dunării Călărași va fi, conform surselor noastre, antrenor secund al galben-albaștrilor. Din păcate, așa cum am mai spus, Consiliului de Administrație îi este foarte greu să ia o hotărîre. «Într-adevăr, varianta Costea-Milea-Ionescu a fost luată recent... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 19:17 (12858 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații care muncesc suplimentar, plătiți în plus

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a demarat o nouă campanie de informare cu privire la drepturile salariale ale angajaților. Mai precis, ale celor care muncesc suplimentar. Preluăm integral comunicatul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:43
(26195 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șoferi» fără permis

Luni, 18 mai, în intervalul orar 14,00-16,00, la nivelul Poliției Orașului Țăndărei s-a desfășurat o acțiune ce a urmărit asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza orașului, ocazie cu ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:29
(26957 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Mașinile cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

Luni, 17 mai, în intervalul orar 10,00-13,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu lucrătorii ARR Ialomița, au acționat pe raza municipiului, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:27
(26778 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: I-au «prădat» autoturismul

Luni, 17 mai polițiștii din Perieți au fost sesizați de un localnic despre faptul că, pe timpul nopții, din autoturismul personal, pe care îl avea parcat în fața locuinței, i-au fost sustrase mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:25
(34264 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Coșereni: Minor, spărgător de locuințe

La începutul săptămînii, luni 17 mai, polițiștii din Coșereni au primit o sesizare privind un furt. Fapta a fost sesizată agenților de partea vătămată, un bătrîn, de 74 de ani, acesta reclamînd faptul că ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:23
(25741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Fetești: Bunuri furate, recuperate de polițiști

Luni dimineață, 17 mai, Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 65 de ani, din localitate despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras din curtea locuinței sale mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:22
(26594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Un milion de cereri pentru sprijinul de suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat luni, 17 mai 2010, prima parte a campaniei de depunere a cererilor de plată pentru schemele de sprijin pe suprafață» informează reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:20
(24878 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Geamurile unei școli, sparte cu pietre

În dimineața zilei de luni, 17 mai, reprezentantul unei unități de învățămînt din orașul Țăndărei a sesizat Poliția despre faptul că persoane necunoscute au spart, în perioada week-end-ului, geamurile de ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:19
(20915 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți minori

Polițiștii ialomițeni au identificat șapte tineri suspectați de comiterea mai multor furturi pe raza județului. Mare parte din prejudiciul creat a fost recuperat și restituit părților vătămate. Într-unul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:17
(28076 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți copii


APIA a achitat integral subvenția la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit marți, 18 mai 2010, peste 235 milioane de lei, reprezentînd diferența din a doua tranșă a Plăților Naționale Directe Complementare, specia bovine ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:16
(28865 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătorile Sloboziei»: Jandarmii, pe primul loc la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a cîștigat locul I la Campionatul organizat de Primăria municipiului Slobozia, cu ocazia sărbătorii anuale a localității. Astfel, pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:17
(19841 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: fotbal jandarm


Crescătorii de oi și capre trebuie să solicite subvenția

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește crescătorilor de ovine/caprine că termenul limită pentru a solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnic este ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:12
(27127 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident provocat de un copil de 10 ani pe scuter

În aceeași zi de duminică, 16 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați că în Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un minor. Astfel, în timp ce un copil, de 10 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:10
(26054 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist accidentat

Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:08
(24596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 permise de conducere reținute

În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:07
(17135 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:06
(27007 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța

În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 15:58
(25452 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii

În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:56
(19253 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Acțiuni preventive

Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:55
(22911 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână

În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:51
(23753 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(24490 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt


Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul

Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(13995 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Alt «șofer» fără permis

În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:49
(20538 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident

Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:48
(13764 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării

Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:47
(21026 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pieton accidentat pe trecere

Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:58
(20677 vizualizări - 0 comentarii)


12 permise reținute în doar două zile

În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:57
(23398 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin

Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:08
(24182 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Dispărut de la domiciliu

Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:06
(22546 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Săveni dispărut


Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare

În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:05
(19811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...