Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul a învins juniorii Unirii

Abatorul Slobozia a terminat turul Campionatului Ligii a IV-a pe locul al II-lea, cu 37 de puncte, cu unul mai puțin decît liderul Viitorul Axintele și, prin urmare, poziția din clasament și tradiția o obligă la promovare. Sîmbătă, 12 februarie, trupa pregătită de neobositul Constantin Prepeliță a susținut un amical cu juniorii Unirii Slobozia, meci încheiat cu un spectaculos 5-3. Pentru Abatorul au punctat Taraș, Bunea, Vasile Adrian, Nohai și Stanciu, în vreme ce pentru Unirea au înscris Popescu, Mitrea și Cioceanu. Sîmbătă, 19 februarie, Abatorul va întîlni pe propriul teren tineretul echipei Dinamo. «Am vorbit cu Ionel Ganea și în proporție de 90 la sută detaliile sînt stabilite» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:52 (11931 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, în cantonament la Eforie Nord

Începînd cu ziua de duminică, 30 ianuarie, Victoria Amara, echipă aflată pe locul III în Liga a IV-a Ialomița este într-un cantonament de 5 zile în stațiunea Eforie Nord. La această acțiune s-a deplasat întregul lot folosit în turul campionatului, mai puțin fundașul Florin Avram, plecat la Rapid Fetești și mijlocașul Vintilă, exclus din lot din motive disciplinare. La capitolul noutăți poate fi trecut Ion Avram, fost fotbalist al Dunării Călărași, care se află în probe. «Mai avem cu noi doi juniori care sperăm să confirme și avem în vedere transferul a doi fundași centrali din Buzău» a declarat, pentru Independent, profesorul Florin Martinescu, antrenorul Amarei. Victoria dispută, miercuri, 2... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2011, 08:13 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Campionatul se reia în martie

Cele 16 echipe angrenate în Campionatul Ligii a IV-a Ialomița vor reintra în focurile competiției pe 5 martie 2011. Atunci este programată prima etapă a returului care, printre altele, propune un duel interesant între una dintre pretendentele la promovare, Victoria Amara și Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care rămîne un adversar incomod. Campionatul se va întinde pînă pe 4 iunie, supremația urmînd să se dispute între primele trei clasate la finele turului: Viitorul Axintele, Abatorul Slobozia și Victoria Amara, orice surpriză venită din partea altei formații fiind exclusă. De remarcat că, din ediția 2011-2012, Ialomița va avea doar 14 echipe în Liga a IV-a, cele patru retrogradate la finele sezonului... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 21:38 (14399 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Axintele, campioană de toamnă

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele, campioană de toamnă

Iarna nu se grăbește să apară, dar campionatul județean de fotbal și-a închis porțile o dată cu ultima etapă a turului disputată sîmbătă, 27 noiembrie. După 15 runde în care fotbaliștii de județ s-au războit între ei și toată lumea cu arbitrii (care, fie vorba între noi, au avut totuși un sezon de toamnă liniștit), va trebui să așteptăm ghioceii ca să ne delectăm cu palpitanta întrecere județeană. Palpitantă spunem și nu greșim, pentru că, priviți clasamentul, trei echipe luptă pentru supremație și, totodată, pentru dreptul de a se face în final de rîs la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Dar hai să nu fim răi și să sperăm că de data asta nu ne mai înclinăm în fața unor centre fotbalistice... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 09:02 (6900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja încurcă lume

S-a schimbat liderul! Prin urmare surpriza pe care o așteptam ca să putem bate cîmpii s-a produs. Recolta Gheorghe Doja este cu siguranță cea mai interesantă echipă din Liga a IV-a. Formația aflată pe locul 10 «a reușit» să ia cîte un sac de goluri în două deplasări consecutive la Brazii și Gheorghe Lazăr (scoruri identice 0-15 în etapele 6 și 8). Cu toate acestea, a izbutit între aceste deplasări să-i încurce pe băieții de la Amara, realizînd un 2-2 la care probabil nici ei nu se așteptau. Istoria s-a repetat oarecum și în ultimele săptămîni. În etapa a XIII-a, dojenii au cedat lamentabil la Țăndărei, scor 1-8, pentru ca sîmbătă, 20 noiembrie, în penultimul act al turului să zguduie din temelii... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:50 (17368 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

13 cu noroc pentru Axintele

Mai sînt doar două etape din turul campionatului Ligii a IV-a Ialomița și ne vom edifica asupra echipei care va hiberna în poziția de lider. De hibernare s-au pregătit mai devreme băieții de la Olimpia Brazii, cei care au ajuns la întîlnirea cu liderul Axintele la timp pentru a afla că din cauza întîrzierii au pierdut meciul la masa verde. Mai bine așa pentru că, dacă ar fi jucat, cine știe cîte încasau. Așadar Fortuna (zeița, nu cafeaua) i-a ajutat pe cei de la Axintele să rămînă în frunte, culmea, tocmai în etapa 13. Nu i-a putut ajuta însă și pe cei de la Sălcioara, care au cedat în fața Amarei, iar suspansul se va menține astfel pînă la întîlnirea directă din ultima etapă. În rest, rezultate... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:33 (13830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

«Pele» a salvat pielea Amarei

Etapa a XII-a a Ligii a IV-a ne-a luat prin surprindere. Sătulă să meargă umăr la umăr cu Axintele, echipa din Amara s-a împotmolit chiar pe propriul teren cu mai modesta Victoria Munteni Buzău. Oaspeții au condus încă din primele 10 minute cu 2-0, iar amărenii au egalat in extremis printr-o reușită din penalty, venită în minutele de prelungire și semnată de Florin Avram, cunoscut în fotbalul de Ialomița cu supranumele «Pele», probabil din motive tehnico-tactice. Amara păstrează în continuare șanse mari la titlul de campioană de toamnă, pentru asta trebuind să învingă în ultima etapă în deplasarea de la liderul Axintele fără a mai face pași greșiți în prealabil. O altă surpriză o semnalăm la ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:25 (12744 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Surprize, surprize!

Din cauza excesului de ceai cu lămîie din redacție, evenimentele din Liga ialomițeană de fotbal ni s-au părut atît de pașnice încît parcă și vestitul balon rotund vinovat pentru toate necazurile a început să prezinte colțuri. Cum week-endul este un sfetnic de comitet am izbutit să scăpăm la o bere rece fără lămîie și sportul rege a început să îmbrace haina neprevăzutului chiar și în cel mai cuminte județ din țară și, ca prin farmec, surprizele au invadat etapa a XI-a.
Așadar, după cum departamentul Hara al ziarului îndrăznise să intuiască, băieții de la Rapid Fetești au reușit să încurce Recolta Gheorghe Lazăr în drumul acesteia către podium. Facem o pauză la capitolul surprize și, pentru că... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 03:12 (18024 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Tandemul Axintele-Amara se desprinde

I-am lăudat degeaba pe cei de la Abatorul! Speriați probabil de numele adversarului, slobozenii au clacat în fața celor de la Juventus Borănești în fața cărora au obținut doar un egal, ce-i drept consistent: 3-3. Acest rezultat le-a pus pe primele două clasate Axintele și Amara în postura de a tranșa doar între ele lupta pentru titlu. Astfel, cele două vor aștepta cu nerăbdare și cu frica de pezevenghii de arbitri meciul direct fixat pe 27 noiembrie în ultima etapă a turului. Liderul Axintele a trecut la limită de Victoria Țăndărei, echipă care nu mai sperie nici copiii de curtea școlii. Să fi rămas sechele după acel faimos 2-8 de la barajul pentru promovare? Vom vedea. După cum și-au văzut și... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:55 (17647 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Abatorul stă la pîndă

Rugăm înțelepții microbiști ialomițeni să-și amintească celebra zicere: «Cînd doi se ceartă, al treilea cîștigă!» nu vă grăbiți, nu ne gîndim nici la femei, nici la politică, ci la campionatul Ligii a IV-a, unul mai încrîncenat ca niciodată. Amara și Axintele merg umăr la umăr în lupta pentru promovare. Este o propoziție căreia putem să-i dăm copy-paste la fiecare cronică de etapă, fără teama de a greși. Liderul Axintele s-a impus lejer în fața celor de la Munteni-Buzău, în vreme ce Amara a trecut în deplasare de codașa Bărăganul Ciulnița. Performera etapei, pentru că aici voiam să ajungem, a fost Abatorul Slobozia. Echipa lui Nicu Bunea a bătut la Victoria Țăndărei, formație care s-a înclinat... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:17 (16994 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele lider! Cine-i oprește?

Deși sîntem campioni la datul cu părerea, ca orice microbist care se respectă săptămîna asta nu ne-a ieșit deloc pronosticul. Am mizat pe un egal între Axintele și Abatorul, dar în teren lucrurile au stat total diferit. Cei de la Abatorul au fost de-a dreptul mititei (cu sau fără muștar), iar băieții de la Axintele i-au mîncat pe nemestecate administrîndu-le un sec (deși la mititei ar merge un demisec sau o bere) 5-1. Astfel avem un nou lider, Axintele, pe locul 2 urcînd Amara, care s-a distrat, ca la furat de struguri, cu Viticola Fetești! Performera etapei a fost Recolta Gh. Lazăr, care a repetat galopul de sănătate din urmă cu două etape al celor de la Brazii, făcîndu-le cadou celor de la ... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:28 (12520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul taie și spînzură

Să iei trei goluri pe propriul teren de la lanterna roșie și să treci pe primul loc! De asta e frumos fotbalul de Ialomița! După un început mai degrabă poticnit, marcat de victorii la limită în fața unor outsideri sau la masa verde în fața unor comisii, Abatorul profită de jocul rezultatelor și se instalează momentan în fotoliul de lider. Că veni vorba de rezultate, ne așteptam ca Axintele să se împiedice la Reviga, aspect pe care l-am prevăzut, de altfel, în numărul precedent, dar nici prin gînd nu ne trecea ca Amara să dea chix la Doja. Deh, o mai dăm și noi în bară că, dacă aveam mai multă precizie, jucam acum în Liga a IV-a Ialomița. Surprinde în continuare consecvența cu care Țăndăreiul ține... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:25 (18918 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Trei într-o barcă pentru supremație

A mai trecut o etapă peste liga județeană, iar la vîrf apele continuă să se tulbure. Și pentru că nu-i place să se scalde în ape tulburi, campioana Victoria Țăndărei a luat-o ușor la vale cedînd lamentabil la Gheorghe Lazăr. În fapt, putem spune că sîmbătă, 25 septembrie, a fost etapa lui Gheorghe, atît la polul pozitiv, unde Lazărul a dat de pămînt cu Țăndăreiul de s-a auzit pînă-n Marea Britanie, cît și la cel negativ, unde Doja a pierdut la Brazii cu un, scuzați expresia!, scor de maidan: 0-15. În frunte rămîn Axintele, Amara și Abatorul. Dacă ultimele două s-au încruntat deja una la alta, Axintele trebuie să aștepte etapa a opta pentru meciul cu Abatorul și pe a cinsprezecea pentru confruntarea... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2010, 18:54 (16853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Campioana, în corzi!

Așa cum Independent a preconizat în numărul precedent (am scris și noi, n-am dat cu paru’!)pentru cei din Țăndărei s-au cam tulburat apele. Și nu pentru c-am fi noi mari cunoscători ai fotbalului din județ, dar iată că, la primul hop, campioana Victoria Țăndărei s-a împiedicat: o înfrîngere amară cu Victoria Amara. Lor nu le-a ieșit jocul de fotbal, dar ne-au ajutat pe noi să ne iasă jocul de cuvinte. Și acum că ne-am lăudat destul, să vedem ce vrăji a mai făcut regulamentul. Băieți valabili, cei de la Libertatea Sălcioara au recuperat o parte din punctele pierdute la masa verde cu Abatorul, tot pe aceeași suprafață de joc, cu Juventus. Nu amărăștenii de la Torino, ci meseriașii de la Borănești... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2010, 18:28 (14560 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Vin vremuri grele pentru Țăndărei

Țăndăreiul a învins din nou. De data asta sub securea campioanei au căzut Brazii. Au imitat-o toate pretendentele la un loc în fruntea Ialomiței fotbalistice. Sau, mă rog, pretendendele care nu și-au furat-o de la alte pretendente. Aici voiam să vă aducem: Axintele le-a dat scor de tenis celor din Andrășești, fiind la o mustață, nu de salatieră, ci de Țăndărei, iar Amara i-a învins greu pe cei de la Abatorul. Și pentru ca pacea să domnească peste Liga lui Basarab cel puțin o săptămînă, toate combatantele au ajuns în final la un numitor comun: arbitrii au fluierat doar în avantajul adversarelor. Etapa viitoare programează primul meci cu adevărat greu pentru liderul Țăndărei, confruntarea cu Amara... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2010, 19:17 (15655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Foaie verde sălcioară, 3 puncte pentru Abatorul!

Stimați cititori, din ciclul «nimic despre Unirea Urziceni» ne permitem să vă deranjăm din nou cu informații pregătite la foc mocnit, ca la grătarele cu mici federali, despre spectaculosul fotbal din Liga lui Basarab. Nu Neagoe, ci Mihai! Ce Steaua, Dinamo, sau Gaz Metan Mediaș?! Hai Juventus Borănești! Uite că ne-a luat gura pe dinainte și părem subiectivi. De fapt, sîntem mai imparțiali decît frații Becali, frații Petreuș și frații Karamazov la un loc, pentru că în frați stă, după cum veți vedea, soluția salvatoare la ceea ce urmează să vă istorisim. Așadar, să ne facem înțeleși (ce încercare temerară, nu?!).
Pentru că nu le-a prea ieșit cu fotbalul în debutul sezonului, cei de la Abatorul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2010, 19:33 (18939 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Invincibila Amara

Pentru că meteorologii au declarat ziua de sîmbătă, 28 august, ca fiind ultima din acest an cînd te poți prăji indecent la soare, am luat și noi drumul Amarei să vedem cum stă cu silueta tineretul feminin. Despre ce am văzut acolo vă putem oferi detalii la o bere. Nu de alta, dar din cînd în cînd mai citesc această pagină și tovarășele noastre de viață...
Cert este că, la întoarcere, ne-am decis să îmbinăm plăcutul cu plăcutul și, cum stadionul din Amara era în drumul nostru, am făcut o escală pentru a vedea cum se descurcă Victoria în meciul cu Andrășeștiul. Multe mașini, și mai multe biciclete, iar micuța tribună era arhiplină. Entuziasmul plecase pe alte meleaguri pentru că, în al doilea... [citește_tot_articolul]

31 August 2010, 19:32 (21425 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

S-a dat startul la Județeană

Fotbal, Liga a IV-a

S-a dat startul la Județeană

Senzațional, stimați spectatori! După îndelungi așteptări s-a auzit primul fluier în ceea ce FRF numește Liga a IV-a, amatorii de fazan și țomapant Divizia D, iar marea majoritate campionatul județean de fotbal. Vorbim, firește, de fotbalul foarte mic spre microscopic din județul nostru, unul foarte important însă (fotbalul, nu județul!) pentru că de aici a plecat și tot aici se pare că se va întoarce mai repede decît spera Nicu Epaminonda, vicecampioana țării, Unirea Urziceni. Așadar, haideți să mai tragem o coasă pe gazon și aer adînc în piept ca să putem sufla în vuvuzele, iar apoi fuga pe stadion! Le dorim jucătorilor să rămînă la sfîrșitul sezonului cu cele 204 oase intacte, iar arbitrilor... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 21:02 (21183 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

S-a terminat campionatul județean

Fotbalul ialomițean și-a desemnat o nouă campioană. Contestată de unii, aplaudată de ceilați, cei mai mulți, Victoria Țăndărei s-a instalat în fotoliul de lider după cele 30 de bătălii duse pe maidanele fotbalului județean în sezonul 2009-2010. Victoria a devansat oarecum surprinzător obișnuita purtătoare a laurilor, Abatorul Slobozia, echipă antrenată de omul bun la toate în fotbalul de Ialomița, Constantin Prepeliță. Pe lîngă Abatorul, la capitolul dezamăgiri o putem trece și pe Victoria Amara, echipă pornită cu ambiții de promovare, dar care în final a trebuit să se mulțumească doar cu locul 6. Întorcîndu-ne la echipa din Țăndărei, aceasta va reprezenta județul nostru în barajul pentru promovarea... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:01 (24973 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8084, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 15:35
(2051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 20 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce efectuau activități de control al traficului rutier, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 47 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Carantinat la domiciliu, un tânăr din Borcea a fost surprins la volanul unei mașini în Vlădeni

Pe parcursul zilei de duminică, 21 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:40
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8069, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2021, 16:20
(2232 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

În seara zilei de sâmbătă, 20 februarie a.c., în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe raza orașului Amara, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 22:30
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8060, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 15:35
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Cercetări în 48 de dosare penale

În anul 2020, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au desfășurat activități de urmărire penală în 48 de dosare, în baza a 58 de ordonanțe de delegare. În baza actelor procedurale instrumentate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:55
(2959 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

În ziua de joi, 18 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție pe numele unui bărbat de 46 de ani, acuzat că și-a lovit soția, o femeie de 42 de ani. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:40
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Având permisul suspendat, circula pe străzile orașului cu 95 km/h

Un bărbat de 37 de ani a fost depistat joi, 18 februarie a.c., conducând pe străzile Sloboziei cu 95 km/h. Polițiștii care l-au tras pe dreapta au constatat faptul că acesta avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:15
(4828 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 39000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care măsurile de protecție sanitară sunt respectate la nivelul județului. Cu această ocazie, au fost verificate 51 de societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:10
(1866 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8044, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:05
(3621 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița manifestă o deosebită atenție cu privire la proiectele investiționale din portofoliul administrației județene astfel că, după îndelungi eforturi, anunțăm cetățenii interesați ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 10:05
(3438 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 22 de clase și-au suspendat activitatea din cauza pandemiei de COVID-19

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului, 22 de clase au activitatea suspendată din cauza pandemiei de COVID-19. 11 dintre acestea se află în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:20
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut după 3 ani de la comiterea faptelor

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni la 3 ani de la comiterea faptelor. În 2018, acesta a jefuit un bărbat din Fetești, de la care a furat 18000 de lire și 215 ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:15
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Turc arestat pentru «evaziune fiscală» și «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au reușit miercuri, 17 februarie a.c., identificarea unui cetățean turc, în vârstă de 53 de ani, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:10
(3787 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au depistat și sancționat 15 persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. De asemenea, au fost verificate 43 de societăți comerciale și ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:05
(1720 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8023, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 15:50
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


S-a semnat contractul pentru Pasajul de la Drajna

Miercuri, 17 februarie 2021, a fost semnat contractul de execuție pentru realizarea Pasajului de la Drajna, care va fi ridicat peste DN3A Lehliu-Fetești și magistrala de cale ferată București-Constanța ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 18:15
(5296 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Marți, 16 februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii au fot sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că din cadrul unui canton silvic din zona municipiului Urziceni au fost tăiați și sustrași ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:10
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi la înmormântare

Peste 50 de societăți comerciale, aproximativ 870 de persoane și 130 de autovehicule au fost verificate de polițiști în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților de prevenire a răspândirii și limitare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:05
(3990 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8008, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 15:35
(2183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4220 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4591 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1815 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7288 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1475 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(2963 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1852 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5556 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...