Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja a bătut și la Fierbinți

Etapa a 24-a a Ligii a IV-a a contrazis ceea ce credeam deja cu toții: că ne așteaptă un campionat cuminte, cu Unirea Fierbinți scăpată din nou în cîștigătoare. Apele au fost tulburate tocmai de cei care cu o etapă în urmă le limpeziseră: Recolta Gheorghe Doja. După ce au bătut Abatorul cu 5-1, fotbaliștii acestei echipe au detonat bomba la Fierbinți, unde au cîștigat cu 3-1. Astfel, Abatorul care a învins lejer pe Olimpia Rădulești s-a apropiat la 4 puncte de lider și continue să spere la primul loc. Scorul etapei s-a înregistrat la Colelia, care și-a confirmat forma bună din ultimele etape și a învins cu 9-0 pe Unirea Mihail Kogălniceanu. Ar fi a treia dată consecutiv cînd Spicul se salvează... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 15:15 (5939 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja a zdrobit Abatorul

«1 Mai» Muncitoresc a picat destul de nefast pentru unii dintre fotbaliștii angrenați în competiția județeană de fotbal. Grătarele consumate li s-au pus de-a curmezișul în ghete, făcîndu-i ca pe 2 mai, ziua în care Basarab și compania au programat etapa XXIII, să joace cu mult sub așteptări. Cei de la Abatorul, de exemplu, au ținut să ne asigure că, cel puțin din punctul lor de vedere, Slobozia nu va avea din vară echipă în Liga a III-a. I-au ajutat cu argumente solide jucătorii de la Recolta Gheorghe Doja, care le-au administrat un 5-0 greu de uitat. În aceste condiții, putem s-o spunem răspicat: și anul acesta Ialomița va fi reprezentată în barajul pentru promovare de Unirea Fierbinți care,... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 14:15 (6278 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș triumfal pentru Fierbinți

Remiza Abatorului în meciul cu Gheorghe Lazăr a provocat divorțul echipei lui Nicu Bunea de antrenorul Ion Ionescu. «Am fost cu toții dezamăgiți după remiza de la Gheorghe Lazăr, una neașteptată, așa că am hotărît să întrerupem colaborarea» ne-a declarat ulterior Ionescu. Chiar și fără acesta pe bancă, slobozenii s-au impus în etapa 22 cu 7-4 în fața celor de la Andrias Andrășești. De partea cealaltă, Recolta Gheorghe Lazăr n-a mai prins o zi fastă în deplasarea de la Fierbinți. Liderul Unirea a învins lăzărenii cu 5-1 și continuă să conducă autoritar la 4 puncte de Abatorul. Avînd în vedere că programul finalului de sezon nu este de natură să-i sperie, credem că locuitori din Fierbinți au șanse... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 14:25 (3775 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Gheorghe Lazăr pune frînă Abatorului

După 21 de etape scurse din campionatul Ligii a IV-a, lucrurile par a se clarifica la vîrful clasamentului. Campioana en titre Unirea Fierbinți pare tot mai decisă să recidiveze avînd un parcurs pe care l-ar invidia și Steaua. În ultima etapă disputată, trupa lui Sorin Petre a trecut cu 5-3, în deplasare, de CS Amara. În schimb, Abatorul Slobozia, principala urmăritoare a clacat la Gheorghe Lazăr, de unde s-a întors doar cu un punct. Astfel, în acest moment, Unirea Fierbinți conduce autoritar în clasament, cu 57 de puncte, la patru lungimi de Abatorul. În ciuda înfrîngerii de la Gheorghe Doja, Victoria Munteni Buzău rămîne pe locul 3, cu 46 de puncte. În rest, prin victoria obținută la Traian... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 13:40 (5225 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptă în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Luptă în doi

Etapa a XIX-a din cadrul Ligii a IV-a a adus cu sine o mică surpriză. Andrias Andrășești a depășit-o la limită pe Victoria Munteni Buzău, făcînd ca aceasta să piardă contactul cu formațiile fruntașe. Chiar dacă mai sînt 11 etape pînă la final, bătălia pentru supremație se va duce în doi, implicîndu-le pe Unirea Fierbinți și Abatorul Slobozia. Liderul n-a avut nicio problemă în a se impune la Țăndărei, în vreme ce Abatorul a învins detașat la Mihail Kogălniceanu. Succese importante au obținut codașele Viticola Fetești și Colelia, iar FC Traian și-a luat o prețioasă gură de oxigen în dauna Voinței Reviga. Etapa a XX-a propune meciuri «cuminți», fără probleme pentru fruntașe, astfel că lupta în doi... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 20:20 (5021 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Lider dezlănțuit

Cu toate că s-au jucat doar 7 din cele 8 meciuri programate inițial, etapa a XVIII-a din Liga a IV-a Ialomița a fost una bogată în reușite. S-au dat nu mai puțin de 41 de goluri, o medie de aproape 6 pe meci. Liderul Unirea Fierbinți a făcut spectacol în meciul cu FC Traian, răzbunînd cu vîrf și îndesat înfrîngerea suferită în tur. Echipa lui Sorin Petre a învins cu 11-2 dar, în ciuda acestui rezultat, emoțiile pentru păstrarea poziției de lider continuă să existe. Urmăritoarea cea mai îndîrjită, Abatorul Slobozia, a trecut greu de Victoria Țăndărei, dar și-a luat punctele și rămîne la două lungimi de fierbințeni. Tot greu a bătut și Victoria Munteni Buzău, 2-1, cu satelitul Viitorului Axintele... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2015, 14:55 (3555 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Victoria Munteni Buzău, împiedicată la Gheorghe Lazăr

S-a mai scurs o rundă din actualul campionat al Ligii a IV-a, iar duelurile la distanță continuă să rămînă interesante. Așa cum era de așteptat, cele două echipe din vîrful clasamentului și-au văzut liniștite de treabă adăugînd încă 3 puncte la zestrea și așa considerabilă. Liderul Unirea Fierbinți a zburdat în deplasarea de la Viticola Fetești, iar ocupanta locului secund, Abatorul Slobozia, a demolat-o chiar la ea acasă pe FC Traian. Victoria Munteni Buzău a pierdut un tempo în lupta pentru supremație, fiind ținută în șah de o altă echipă fruntașă, Recolta Gheorghe Lazăr. Țăndăreiul a trecut la limită de Rădulești și continuă să se țină la 6 puncte de lider. După un meci cu nervi și cartonașe... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 15:40 (4293 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Etapă excelentă pentru gazde

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă excelentă pentru gazde

O dată cu încălzirea vremii s-au reluat și jocurile din Liga a IV-a Ialomița. Programat inițial să înceapă pe 7 martie 2015, returul a suferit o amînare de o săptămînă, tocmai pentru ca vremea să nu joace renghiuri echipelor. «Probabil vom fi nevoiți să introducem în program o etapă intermediară, pentru a termina campionatul pînă pe 6 iunie. Am ținut cont de sfaturile meteorologilor și am hotărît să amînăm startul returului pînă pe 14 martie!» ne-a spus președintele Asociației Județene de Fotbal Ialomița, Mihai Basarab. Așadar, sîmbătă, 14 martie 2015, pe o vreme propice fotbalului, cele 16 competitoare din Liga a IV-a și-au pus gleznele din dotare la contribuție. Vîntul primăvăratic a suflat... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 15:20 (4611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Ne propunem pentru retur un parcurs fără greșeală!»

Fotbal, Liga a IV-a, Abatorul Slobozia-în lupta pentru supremație, prof. Ion Ionescu

«Ne propunem pentru retur un parcurs fără greșeală!»

Chițoiu-Zamfir, Radu, Croitoru, Pîrvu-Vizuroiu, Matei-Șolcînea, Avram, Baltă-Gheorghe. Așa ar arăta un prim 11 al Abatorului Slobozia după turul campionatului, fără a-i neglija pe Nohai, Tronaru, Șincan sau Hertu. Sînt fotbaliști cu experiență, în simbioză cu tineri care își doresc să se afirme. De aici s-a născut progresul Abatorului din acest sezon și locul 2 la finalul turului, cu șanse reale de a ataca supremația și ulterior promovarea în Liga a III-a, situație în care echipa din Slobozia n-a mai fost de multă vreme. Unul dintre artizanii acestei reabilitări este antrenorul Ion Ionescu, cel care se află din primăvară pe banca tehnică a echipei patronate de Nicolae Bunea. Cu domnia sa am dialogat... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 12:25 (7102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ploaie de goluri la finalul turului

Unirea Fierbinți este și în sezonul acesta în prim-planul fotbalului județean. După ratarea barajului de promovare, echipa din localitatea făcută celebră de PRO TV a realizat un tur de campionat care a confirmat pînă la un punct valoarea acesteia. Pînă la ce punct? Ei, bine, pînă la punctul de întîlnire cu satelitul Viitorului Axintele, petrecut în ultima etapă a turului desfășurată sîmbătă, 6 decembrie 2014. Constrînși de penuria de puncte care i-a așezat pe un loc ce miroase a retrogradare, axintenii au strîns rîndurile și au detonat bomba chiar la Fierbinți, unde au bătut cu 4-0! «Această înfrîngere a fost o întîmplare, cei de la Axintele au venit determinați și, mai cu seamă, întăriți cu cel... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 10:10 (4497 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

S-au scurs 7 runde din Liga a IV-a, iar la vîrf sita începe să cearnă plutonul exclusivist al echipelor care vor trage pentru o eventuală promovare, lucru nemaivăzut în Ialomița de 2 ani. Ca și în stagiunea trecută, lider este Unirea Fierbinți, formație care, după succesul de la Gheorghe Lazăr, are 7 victorii din 7. Nu este totuși singura echipă aflată în această privilegiată situație. Victoria Munteni Buzău a înregistrat de asemenea succese pe linie, fiind revelația acestui început de campionat. În ultima etapă, Victoria a trecut la pas de Viticola Fetești, cu scorul de 6-1, dar acesta nu a fost nici pe departe scorul etapei.

Iată tabloul complet al rezultatelor înregistrate în etapa a 7-a a Ligii a IV-a... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 09:20 (6065 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele a salvat onoarea nou promovatelor

Liga a IV-a a pornit din nou la drum, sîmbătă, 30 august 2014. Au fost 8 partide interesante în urma cărora putem deja concluziona că și în acest sezon lupta la vîrf se va da din nou între Unirea Fierbinți și Victoria Țăndărei. De urmărit și cum vor evolua în continuare Victoria Munteni Buzău și Abatorul Slobozia, echipe care în etapa inaugurală au obținut succese în deplasare la Bărcănești, respectiv Viticola. Amara pare să aibă, la rîndu-i, altă față în acest sezon, echipa antrenată de Cătălin Mișu reușind să învingă pe teren propriu Recolta Gheorghe Lazăr cu 2-1, după ce au întors rezultatul de 0-1. Cel mai rău pare să le meargă nou promovatelor. Deși au avut avantajul propriilor spectatori... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 08:50 (5813 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Axintele II și Traian au promovat

Fotbal, baraj pentru Liga a IV-a

Axintele II și Traian au promovat

Sezonul competițional 2013-2014 al fotbalului județean și-a spus ultimul cuvînt sîmbătă, 28 iunie 2014, o dată cu derularea meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a IV-a. Cu o campioană, Unirea Fierbinți, care nu a confirmat, ci a dezamăgit pe plan zonal, Liga a IV-a ne-a oferit înainte de vacanță o ultimă sîmbătă a surprizelor. Astfel, atît FC Traian, cît și sateliul Viitorului Axintele au izbutit să facă pasul spre nivelul superior în dauna celor de la AS Căzănești și a Unirii Grivița.

Reduta Grivița, zdrobită de Axintele Viitorul Axintele a devenit la nivelul ligilor inferioare... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 11:50 (8520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

«Las Fierbinți» se va vedea în continuare pe ecranele mici și neperformante din județ. Din păcate, n-a fost rost de mai bine nici în acest an pentru campioana județului nostru. 2014 este al doilea an consecutiv în care ialomițenii pierd la scor barajul pentru promovarea în Liga a III-a (probabil, vă amintiți de acel rușinos 9-1 administrat în 2013 de Callatis Mangalia, Voinței Cocora). De data aceasta, n-a mai fost Cocora, ci Unirea Fierbinți. N-a mai fost campioana Constanței, ci a Ilfovului și n-a mai fost 9-1, ci doar 4-0 pentru colecția de mînji a Voinței Snagov. Pe avantajul experienței se baza, de altfel, managerul de la Fierbinți, Sorin Petre. «Noi nu avem, ce-i drept, condiția lor fizică... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 14:25 (8093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița și Platoneștiul așteaptă promovarea Fierbințiului

Sîmbătă, 21 iunie 2014, este ziua cea mare pentru Unirea Fierbinți. Echipa campioană a județului Ialomița se va duela pentru un loc în Liga a III-a cu Voința Snagov, formație care și-a impus supremația în județul Ilfov. În Liga a IV-a ialomițeană sînt două echipe care așteaptă cu mare interes confruntarea dintre Fierbinți și Snagov. Este vorba de Unirea Grivița și Viitorul Platonești, ocupantele locurilor 13, respectiv 15, la finalul stagiunii. În cazul unui succes al ialomițenilor, Grivița va rămîne în Liga a IV-a fără a mai trece prin emoțiile barajului. În schimb, Viitorul Platonești care, în momentul de față, este retrogradată în Liga a V-a ar mai avea o șansă de supraviețuire urmînd a disputa... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 09:15 (3794 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți, campioană

Meciul din ultima etapă a fost o simplă formalitate pentru liderul Unirea Fierbinți, care i-a spulberat pe cei de la CS Amara cu un usturător 10-2. Prin această victorie, Unirea a cumulat 74 de puncte, păstrîndu-se la două lungimi de Victoria Țăndărei și făcînd inutil succesul acestora la Căzănești, scor 6-4. Fierbințiul va merge la barajul pentru Liga a III-a unde, pe 21 iunie 2014, va întîlni la Călărași campiona județului Ilfov, Voința Snagov. Titlul de campioană obținut de cei din Fierbinți este, printre altele, și meritul unor fotbaliști aflați la apusul carierei dar cu mare experiență în primele două eșaloane, cum ar fi Bobariu sau Radu Cosma. La celălalt pol al clasamentului le găsim pe... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 12:15 (6366 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă trei etape de foc

Unirea Fierbinți și Victoria Țăndărei continuă lupta la distanță pentru supremația în Liga a IV-a. Cele două trupe și-au confirmat în etapa de sîmbătă, 17 mai 2014, superioritatea în fața celorlalte competitoare. Deplasare grea pentru liderul Unirea Fierbinți la Recolta Ghe. Lazăr, dar totul s-a terminat cu bine pentru oaspeți, aceștia cîștigînd cu 4-2. De un meci greu a avut parte și Țăndăreiul, dar pe teren propriu, cu echipa omonimă de la Munteni Buzău. A cîștigat Victoria, gazdă care se menține în plasa liderului. După această etapă s-a conturat în mare parte și numele primei retrogradate. Este vorba despre Unirea Sărățeni, care nu a reușit să surprindă în deplasarea de la Viticola și a pierdut... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 08:05 (5956 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul-Țăndărei 2-2. Avantaj Fierbinți!

Etapa a 26-a disputată, sîmbătă, 10 mai 2014, a consemnat cum îi stă bine unui campionat de fotbal care se respectă și o surpriză: Abatorul a reușit un 2-2 de efect în fața Țăndăreiului, care nu-i ajută prea mult pe slobozeni, dar îi vine ca turnat Unirii Fierbinți. Aceasta a trecut extrem de lejer de confruntarea cu Viticola și s-a desprins la două puncte de Țăndărei cu 4 etape înainte de final. Locul 3 pare tot mai aproape de Recolta Gheorghe Doja, mai ales după ce Reviga a mai pierdut 3 puncte, de data aceasta la Munteni Buzău. În partea de jos a clasamentului, Amara pare scăpată de grijile retrogradării după al doilea succes consecutiv consumat în dauna Viitorului Platonești. Etapa viitoare... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 08:10 (7311 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Continuă lupta în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Continuă lupta în doi

Așa cum era de așteptat, liderul Unirea Fierbinți s-a impus în fața codașei Unirea Sărățeni, cu 3-1, și rămîne în frunte grație golaverajului. Recolta Ghe. Doja nu a mai reușit să emită vreo surpriză ci a trebuit să se recunoască învinsă de Victoria, la Țăndărei. Mai sînt doar 5 etape pînă la finalul sezonului și, de acum, e clar, că lupta pentru supremație și o eventuală promovare se va da între primele două clasate, Fierbinți și Țăndărei, aflate la mare distanță de restul combatantelor. Etapa a 25-a, disputată sîmbătă, 3 mai 2014, a fost una plină de neprevăzut. Reviga a pierdut orice speranță de reabilitare, plus 3 puncte în duelul cu Abatorul. Amara s-a impus misterios și categoric în duelul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 07:15 (6245 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Bombă marca Gheorghe Doja

Campionatul județean din Ialomița este departe de a fi tranșat. Se dau lupte grele, atît la promovare, cît și la retrogradare. Recolta Gheorghe Doja confirmă forma bună din acest retur și, după egalul de la Reviga, detonează bomba etapei 24, învingînd liderul Unirea Fierbinți. Astfel, Victoria Țăndărei reușeșete, cu succesul categoric repurtat în fața Revigăi, să egaleze Unirea la puncte, doar golaverajul despărțind cele două echipe. La retrogradare remarcăm victoria Coleliei la Platonești dar și dărnicia fără margini a Viticolei Fetești care împarte puncte aproape tuturor echipelor aflate în suferință. Totodată, după ultimele rezultete, în hora retrogradării a reintrat CS Amara. Țăndărei-Gheorghe... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2014, 10:05 (4786 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 21:04
(9499 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 18:41
(10909 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozean arestat pentru că a tîlhărit un poștas

La începutul anului, respectiv în data de 27 ianuarie, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unei tîlhării asupra unui poștaș. Fapta s-a petrecut în municipiul Slobozia, iar poștașul, o femeie ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 17:00
(19228 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Pistol cu gaze, confiscat

Contrabandă calificată și nerespectarea armelor și munițiilor sînt acuzații grave pentru care un bărbat, de 31 ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni. Bărbatul este învinuit că ar fi introdus ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 16:59
(20193 vizualizări - 0 comentarii)


Filtru la Chirana

Potrivit unei informări a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în perioada 20-23 august, polițiștii mai multor structuri au acționat într-un filtru rutier instituit în zona Chirana. Controalele ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 16:57
(17119 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean arestat pentru conducere fără permis

Luni, 23 august, polițiștii feteșteni au reușit identificarea și prinderea unui bărbat de 29 de ani din localitate pe numele căruia vineri, 18 august, Judecătoria Fetești a emis un mandat de arestare. ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 16:55
(18627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


LAPAR: Scrisoare deschisă către Guvern și Președinție

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă să fie o prezență activă pe plan național. Ultima dintre acțiunile sale o reprezintă semnarea unei scrisori deschise către Guvern și Președinție ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 13:19
(18021 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Incendii la Slobozia și Săveni, vită salvată din nămol

Incendii la Slobozia și Săveni, vită salvată din nămol

O anexă gospodărească din curtea unui cetățean din comuna Săveni în care erau depozitate plante furajere a fost cuprinsă de flăcări luni, 23 august a.c., în jurul orei 15,45. Pentru stingerea incendiului ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 13:00
(21065 vizualizări - 0 comentarii)


IPP solicită stoparea unei afaceri de 30 milioane de euro cu un nou tip de card de identitate

Institutul pentru Politici Publice (IPP) solicită Ministerului Administrației și Internelor să retragă proiectul de Ordonanță a Guvernului pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență nr. 97 ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:36
(19349 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: I-a ars șira de paie de la o țigare

O țigară aprinsă aruncată în apropierea unei șire de paie a dus la izbucnirea unui incendiu ce a mistuit depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea Vlădeni. Evenimentul a fost anunțat prin SN ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:29
(18523 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Vlădeni incendiu


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» au fost solicitate să intervină în acest sfîrșit de săptămînă la trei situații de urgență.
P. Doina, în vîrstă de 50 de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:27
(16883 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: SMURD Ialomița


Luciu: Incendiu de la o cratiță uitată pe aragaz

O anexă gospodărească a unui cetățean din satul Luciu, comuna Gura Ialomiței, a fost distrusă de un incendiu ce a izbucnit sîmbătă, 21 august a.c., în jurul orei 10.00. Proprietarul a uitat pe aragazul ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:25
(18218 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu incendiu


Programul Finanțelor, modificat

Începînd de luni, 23 august a.c., programul de lucru al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița precum și al administrațiilor financiare teritoriale va fi modificat. Astfel, potrivit noului program ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 16:06
(16116 vizualizări - 0 comentarii)


Avea permisul reținut: Șoferul unei cisterne de transport GPL a adormit la volan, autovehiculul s-a izbit de un copac și s-a răsturnat

Accidentul s-a produs joi, 19 august a.c., pe DN1D, în apropierea comunei Jilavele, fiind anunțat prin 112 în jurul orei 18,45. Pompierii din Urziceni s-au deplasat la fața locului cu mai multe autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 12:31
(26261 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Pichetări, mitinguri și marșuri de protest ale agricultorilor

În organizarea FNPAR, împreună cu AGROSTAR, miercuri, 18 august 2010, sub cupola «Aula Magna» a Academiei de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Sisești», a avut loc reuniunea Comitetului de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 12:20
(17934 vizualizări - 0 comentarii)


Împădurirea terenurilor agricole degradate

Administrația Fondului pentru Mediu a lansat, în perioada 16 august-1 octombrie 2010, o sesiune de finanțare în cadrul Programului de îmbunătățire a calității mediului prin împădurirea terenurilor agricole ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 11:12
(20432 vizualizări - 0 comentarii)


16 sesizări penale depuse la Parchet de către Finanțe

În cursul lunii iulie 2010, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a efectuat 160 de controale, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 11:04
(22000 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan și s-a izbit de un copac. 4 victime, din care 2 copii

În noaptea de miercuri spre joi, 18/19 august a.c., în jurul orei 1,20, pe DN2A, în apropierea localității Balaciu, s-a produs un accident rutier în urma căruia a rezultat vătămarea corporală a patru persoane ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 19:38
(13762 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Un șofer beat a lovit un om pe trecerea de pietoni

Un slobozean de 49 de ani a fost transportat de urgență la spital după ce a fost lovit de o mașină pe trecerea de pietoni. Accidentul s-a produs miercuri seara, 18 august a.c., în jurul orelor 22,45, pe ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 19:33
(19220 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Sudiți: A amenințat că se sinucide

În dimineața zilei de joi, 19 august, un tînăr de 25 ani din comuna Sudiți s-a urcat pe clădirea magazinului din localitate amenințînd că se sinucide. Speriați, localnicii au solicitat imediat ajutorul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 17:19
(23883 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Muncă la negru în construcții

În perioada 12-14 august 2010, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat o campanie de verificare a respectării de către angajatorii ialomițeni din domeniul construcțiilor a legilor cu privire ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 16:38
(20300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Slujbă de Sfințire a Antimiselor

Luni, 23 August 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu va oficia la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia, Slujba Sfințirii Antimiselor, urmată de Sfînta Liturghie. Sfintele Antimise vor ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:37
(20910 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan fără permis

Marți, 17 august a.c., în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Poliției Țăndărei ce acționa într-un filtru rutier instituit pe DN2A, pe raza orașului, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:28
(18399 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți depistați în flagrant

În noaptea de luni spre marți, 16/17 august a.c., un echipaj de siguranță publică ce efectua serviciul de patrulare pe raza cartierului Fetești-Oraș din Fetești a depistat doi bărbați, de 39, respectiv ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:25
(16560 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Urziceni: Suspect de furt, reținut

Polițiștii urziceneni au reținut în cursul zilei de marți, 17 august a.c., un localnic, suspectat de furt. Tînărul de 19 ani ar fi principalul suspect în cazul unui furt reclamat de un bărbat, de 65 de ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:20
(19021 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoț


Slobozia: Tîrgul Internațional «Agroial-Partener»

În perioada 22-24 septembrie 2010, la Centrul Cultural UNESCO Ionel Perlea și în Piața Revoluției din Slobozia se va desfășura ediția a XVI-a a Tîrgului Internațional de Agricultură și Industrie Alimentară ...[citește_toată_știrea]

17 August 2010, 16:03
(19858 vizualizări - 0 comentarii)


Fata dispărută din Amara s-a întors acasă

În cursul zilei de luni, 16 august a.c., minora, urmărită întrucît dispăruse de la domiciliu în noaptea de sîmbătă spre duminică, a revenit la domiciliul părinților din orașul Amara. În urma investigațiilor ...[citește_toată_știrea]

17 August 2010, 16:02
(19912 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara dispariție


Suspecți de furt de pesticide

Suspecți de furt de pesticide

În cursul zilei de luni, 16 august a.c., în baza datelor deținute, polițiști din Slobozia au oprit pentru control, pe raza municipiului, un autoturism înmatriculat în județul Brăila, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2010, 15:56
(17975 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Majorări de impozite

Începînd cu data de 1 iulie 2010, s-a majorat impozitul ce se aplică autoturismelor cu o capacitate cilindrică mai mare de 2000 cmc. Astfel, pentru un autoturism cu o capacitate cilindrică de 2001 cmc, ...[citește_toată_știrea]

17 August 2010, 15:43
(20683 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele Ialomița, locul 4 pe țară la încasări la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna iulie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 55,26 milioane de lei, în procent de 109,5% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2010, 15:22
(17867 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...