Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Democrat-liberalii au decis: Cazacu, fostul viitor președinte al PD-L Ialomița

Democrat-liberalii au decis: Cazacu, fostul viitor președinte al PD-L Ialomița

Vineri, 1 octombrie, peste 500 de delegați democrat-liberali și-au ales președintele organizației județene. De asemenea, PD-L și-a stabilit o nouă structură de coordonare. Cazacu Marinică a fost unicul candidat la șefia PD-L Ialomița. Revenind, termenul limită de depunere a candidaturilor a expirat marți, 28 septembrie, președintele interimar Cazacu Marinică făcînd publică lista candidaților. Pentru funcția de conducerea a filialei județene, după cum vă spuneam mai sus, a existat un singur candidat, Cazacu. Deși a anunțat că va candida la funcția de președinte al organizației, deputatul Gheorghe Tinel s-a răzgîndit și a refuzat să participe la aceste alegeri. «Tinel a înțeles, probabil, că nu are nicio șansă» a declarat, în cadrul unei conferințe de presă, Cazacu.

1 Octombrie 2010, 19:48 (16238 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
«Sînt condamnat pentru o faptă pe care, și să fi vrut, n-aș fi putut să o fac!»
Primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin, șef la democrat-liberali!
Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

Comentariile cititorilor:


amsterdam:
(4 Octombrie 2010, 19:37)
desi sunt apolitic...singurul lider politic important din judet este ciuperca, cazacu este ...un mecanic
ion:
(3 Octombrie 2010, 09:37)
tot basescu hotaraste.doar si-a trimis finul(falca)sa inscauneze pe cine trebuie.la 9%nu mai conteaza.
teapa:
(2 Octombrie 2010, 17:18)
Vai de noi.Cazacu si Ciuperca doi papagali .Nu avem nici un lider politic in judet care sa se implice in relansarea economica a acestuia.Nu primeaza decit cumetriile,bisnita,demagogia.Nici unul nu este capabil sa produca o organizatie care sa functioneze democratic.Peste tot sintem doar noi,cei care nu ne duce mintea si care pupam orice pentru umila functie politica si administrativa.Sa ne inglodati in datorii bine.
Je:
(1 Octombrie 2010, 19:51)
S-a intors infractorul asta, iar o sa ne mearga bine