Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin, șef la democrat-liberali!

Cazacu a demisionat din funcția de președinte al PD-L Ialomița

Primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin, șef la democrat-liberali!

Ion Drăgușin, primarul comunei Bucu, a fost propus joi seara, 8 ianuarie 2015, ca viitor președinte al PD-L Ialomița. Propunerea a fost făcută chiar de către Cazacu Marinică, actualul președinte al filialei din anul 2008. Acesta și-a anunțat intenția de a se retrage încă din anul 2013. Noul președinte va asigura interimatul la conducerea filialei pînă în anul 2016, cînd se vor organiza noi alegeri.

Schimb de gardă la PD-L
Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, ar fi demisionat joi, 8 ianuarie 2015, din funcția de președinte al filialei locale a partidului. El ar fi fost înlocuit de către primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin. Acesta va asigura interimatul filialei pînă în 2016, an în care se vor organiza alegeri în cadrul Organizației. Demisia a fost anunțată în cadrul unei ședinte a Biroului Permanent Județean al organizației și are ca resort condamnarea primită de Cazacu Marinică în dosarul retrocedărilor ilegale. Ex-președintele filialei a ținut însă să precizeze că dorința lui de a oferi o șansă și colegilor săi este mult mai veche. «Eu am spus că aștept ca cineva să mă înlocuiască încă de anul trecut. Nu e o noutate pentru nimeni. Iar celor care spun că partidul va muri fără mine, le amintesc că nimeni nu e de neînlocuit! Cu sau fără mine, partidul merge mai departe! Și toți trebuie să înțelegem că Opoziția în Ialomița trebuie făcută alături de PNL. Cu cît înțelegem mai repede acest lucru, cu atît ne va fi mai ușor să cîștigăm bătăliile politice care ne așteaptă...» a declarat Cazacu Marinică.
Schimbarea șefului filialei PD-L Ialomița pune astfel capăt zvonurilor legate de dizolvarea filialei, precum și celor privind un război intestin în cadrul Organizației PD-L Ialomița.

9 Ianuarie 2015, 11:20 (22875 vizualizări - 36 comentarii)

Citiți și:
«Sînt condamnat pentru o faptă pe care, și să fi vrut, n-aș fi putut să o fac!»
Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia
Ionașcu PRIMAR, Cazacu PREȘEDINTE

Comentariile cititorilor:


tractorel nepriceputeanu:
(14 Ianuarie 2015, 21:49)
politrucul ala de Tinel nu s-a bagat la lupte intestine ca pe unde trece miroase a rahat
abc:
(13 Ianuarie 2015, 23:16)
Deci nu sunteți adepții libertății de expresie. Mă mir, păreați altfel...
mircea raducanu consilier :
(13 Ianuarie 2015, 13:47)
cel mai bun lucru ar fi ca marinica cazacu sa o convinga pe primrita elena  cr   sa  demisioneze  [so ia cu el  acolo----] ca nea adus in sapa de lemn cu aceasta ocazie sigur voi fi vice iar nepotu primar  uraaaaaaaa-  
perieti:
(12 Ianuarie 2015, 21:28)
tare mult  ne dorim sa se refaca fosta organizatie pdl  [cea mai frumoasa ,pregetita ,bataioasa]  cu cele mai bune rezultate   am facut parte din acea  echipa  [[presedinte era  d-nul  parvu   un om  deosebit  ]   ce organizatie de tineret  aveam    doamne doamne----- 
dragu :
(12 Ianuarie 2015, 21:14)
da afara toti  p e s-edisti  care au venit  in pdl , oricum vor trada [dacici ,cristea  ,manea etc--]  iei  au distrus  pdl-ul  marinica cu ajutorul acestor intrusi si marea  avocata  petre  au facut  ca m petre sa  plece   afaraaaaa cu jigodiile   
Gheo:
(12 Ianuarie 2015, 19:22)
Sa ne zica si noua cineva daca a fost la marsul unitatii si daca a mai ajuns cu portofelul la hotel.
Livia:
(12 Ianuarie 2015, 19:20)
Trebuie instituite niste reguli ferme de circulatie pe soseaua din comuna ca sa numai avem parte de confruntari violente care sa necesite interventia fortelor de ordine. Seara, la intoarcerea de pe izlaz, cirdurile de rate vor circula pe partea dreapta a drumului iar cele de vaci pe stinga asa cum este si firesc. Joiana de Devonshire n-o sa renunte niciodata la manierele capatate in inalta societate.
Lucian:
(12 Ianuarie 2015, 19:11)
Cind o apuca pe țața Leana sa faca cu ou si cu otet toata clasa politica, primaria, nora si mersul autobuzelor, nu cred ca are cineva curajul sa-i spuna-n fata ca nu e Charlie.
Renny:
(12 Ianuarie 2015, 19:01)
Daca tot s-a majorat bugetul apararii si sint oamenii hotariti sa le vina de hac teroristilor, n-ar fi oare bine fie sa deschidem si noi o fabrica de armament, fie sa inscriem in Legiunea straina tot ce nu poarta scutec sau baston. Niciodata sa nu irosesti o oportunitate.
Lulu:
(12 Ianuarie 2015, 18:57)
Pacat ca nu ne-am ales si noi macar cu o telegondola sau un bazin olimpic ceva cit a fost doamna Udrea ministru si PDL-ul era in toi. Acum ce ne facem, cu ce ii mai leganam pe mamaie si pe tataie pina adorm seara la culcare ca p-aia micii oricum tot in cristelnita ii botezam?
Lica:
(12 Ianuarie 2015, 18:52)
Nu se zice degeaba ca omul sfinteste locul. Ia sa faceti o vizita inopinata prin Bucu sa vedeti ce departe am ajuns. Nu mai avem mult si-i si intrecem. Doar sa ne anunte cineva cind atingem linia de sosire.
Obi:
(12 Ianuarie 2015, 18:43)
Daca traiesti prea mult timp in preajma unui ticalos risti sa te molipsesti asa ca mai bine pastrezi distanta sau te tratezi cu o doza zdravana Rohypnol. Asa judele chiar n-are ce sa-ti faca pe motiv ca ai fost sub imperiul emotiilor.
Mihalache:
(12 Ianuarie 2015, 18:39)
Io nu stiu cum or fi putind oamenii astia care au incalcat legea in repetate rinduri si au fost si dovediti sa se poarte in lume ca si cum ar fi lipsiti de pata. Iar apropiatii sa nu dea semne ca s-ar fi schimbat ceva. Or sint ipocriti or idioti.
Mitisor:
(12 Ianuarie 2015, 18:30)
Nu ne intereseaza sub ce steag defileaza, poate sa fie si unul fals. Mai importante sint realizarile lui si ce face pentru comuna si oamenii care l-au ales in primul rind.
Petrisor:
(12 Ianuarie 2015, 18:27)
E un om de nadejde care se tine zdravan pe picioare dovada ca n-a profitat de ordonanta  traseistilor ca sa dea bir cu fugitii. Indiferent de culoarea politica oamenii adevarati ramin tot oameni.