Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8069 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Creșterea tarifelor pentru colectarea deșeurilor nemulțumește primarii din Ialomița

Creșterea tarifelor pentru colectarea deșeurilor nemulțumește primarii din Ialomița

Deși acceptată de majoritatea administrațiilor locale care fac parte din ADI ECOO 2009, majorarea taxei de salubrizare începând cu 1 ianuarie 2026 a creat un val de nemulțumire în rândul primarilor din județ. Creșterea tarifelor înseamnă costuri mai mari pentru aceste servicii, având în vedere că o parte din cheltuieli sunt suportate din bugetele locale. În mediul rural operatorul ADI ECOO 2009 are prea puține contracte încheiate direct cu beneficiarii, așa că primăriile au impus o taxă locală specială pe care oamenii ar trebui să o plătească în momentul în care achită impozitele anuale. Doar că încasările sunt foarte mici... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2025, 07:50 (11037 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxe mai mari pentru traversarea podurilor dunărene de la Fetești și Giurgeni

Taxe mai mari pentru traversarea podurilor dunărene de la Fetești și Giurgeni

În urmă cu o săptămână, Guvernul României a decis, printr-o Ordonanță de Urgență, să majoreze ta­rifele percepute șoferilor care traversează podurile dunărene din zona loca­lităților Fetești și Giurgeni. De asemenea, amenzile pentru neachitarea acestor taxe, mai ales la Fetești, unde există și puncte care permit trecerea fără a interacționa cu persoanele ce încasează banii, așa cum se întâmplă la Giurgeni, s-au mărit la rândul lor. Noile tarife vor intra în vigoare de la în­ceputul săptămânii viitoare.

 

Valoarea noilor tarife... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2025, 09:40 (9677 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Operatorul ADI ECOO 2009 majorează tarifele pentru gunoi

De la 1 ianuarie 2026, la nivelul Ialomiței

Operatorul ADI ECOO 2009 majorează tarifele pentru gunoi

Ceea ce prezentam anterior cu privire o posibilă majorare a tarifelor pentru gunoi începând cu anul viitor, se pare că s-a transformat într-o decizie oficială. Operatorul de salubritate ADI ECOO 2009 susține că, de la 1 ianuarie 2026, ialomițenii care locuiesc în localitățile deservite de această societate vor plăti mai mult pentru colectarea deșeurilor. În mediu urban tarifele cresc de la 15 la 30 lei/persoană, în timp ce în mediul rural majorarea va fi de la 13 la 26 lei/persoană.

 

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor Discuțiile... [citește_tot_articolul]

25 August 2025, 07:55 (20866 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În Ialomița

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În urmă cu o săptămână, Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, a organizat o serie de întâlniri oficiale cu primarii din județ, ce au avut ca subiect gestionarea eficientă a deșeurilor. Administrația județeană gestionează activitatea operatorului de salubritate ADI ECOO 2009, de ale cărui servicii beneficiază majoritatea localită­ților ialomițene. Discuțiile au avut ca temă și o posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului. Cel mai probabil, noile tarife vor intra în vigoare de la 1 ianuarie 2026.

 

22 milioane de euro pentru gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

3 August 2025, 09:55 (23671 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

Lipsa contractelor cu ADI ECOO 2009 SA generează sincope

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

ADI ECOO 2009 SA, operatorul regional de salubritate, a decis în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor, desfășurată în 28 august 2024, majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia de la 12 la 15 lei/persoană. Primarul în funcție Dragoș Soare s-a opus acestei decizii și a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local din 29 august 2024 proiectul de hotărâre prin care era mandatat să voteze această majorare de tarif. Soluția propusă de către administrația locală este încheierea de contracte cu toți beneficiarii serviciilor de colectare a deșeurilor din Slobozia. Conform datelor oficiale, 1369 de locuitori ai Sloboziei nu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 12:10 (5474 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL propune majorarea tarifelor de colectare

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL solicită ad­ministrațiilor locale din Ialomița majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor me­najere. Valoarea noilor tarife este de 15 lei/persoană în mediul urban și 13 lei/persoană în mediul rural. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL, susține că majorările de tarife sunt ge­nerate de creșterea salariului minim, a costului pentru carburant și a tarifelor de depozitare. Creșterile de tarif ar putea intra în vigoare începând cu luna octombrie a anului în curs. La Slobozia, primarul Dragoș Soare va solicita Consiliului Local să nu aprobe această majorare de tarif.

 

Solicitare oficială... [citește_tot_articolul]

13 August 2024, 09:50 (6901 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Urmează tariful la apă

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Luni, 21 decembrie 2020, Consiliul Local Perieți s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a ședinței a figurat și un proiect de hotărâre privind majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare.

Tarife aproape duble Consiliul Local Perieți a decis luni, 21 decembrie a.c., majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare prestate populației de către Selectiv Deșeuri SRL. Decizia afectează toți cei 3700 de locuitori ai comunei. Conform datelor oficiale, tariful lunar pentru activitățile de salubrizare crește de la 4 lei/persoană la 7,48 lei/persoană... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 12:20 (3685 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere

Primăria Slobozia majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere

Administrația din Slobozia se pregătește să majoreze tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Decizia se impune ca urmare a majo­rării tarifelor de depozitare în cadrul depozi­tului de deșeuri deținut de către Vivani Salubritate. Proiectul de hotărâre va fi supus aprobării plenului în cadrul ședinței Consi­liului Local Slobozia de la sfârșitul lunii ianuarie 2019. Pentru populație, majorarea va fi de 0,30 lei de persoană lunar.

Un an mai scump pentru slobozeni Vivani Salubritate a anunțat majorarea tarifelor de depozitare a deșeurilor menajere în 2019. Conform informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2019, 10:05 (9727 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor pentru deșeurile menajere

Începând cu 1 ianuarie 2019

Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor pentru deșeurile menajere

Printre proiectele de hotărâre supuse dezbaterii în cadrul ședinței Consiliu­lui Local Sobozia s-a numărat și cel privind «implemen­ta­rea unor obligații și angajamente referitoare la gestionarea deșeurilor și atingerea țintelor de reciclare prin serviciul de salubri­zare al Munici­piului Slo­bozia». Aprobarea acestui proiect de hotărâre a presupus majorarea tarifelor pentru populație, dar și stabilirea unor obligații clare pentru autoritățile locale.

Autoritățile, obligate să colecteze selectiv Intrarea în vigoare a OUG 74 din 2018 obligă autoritățile locale să stabilească indicatori... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2018, 12:10 (5652 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7439 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu majorează tariful pentru deșeurile menajere

Decizie dictată de Vivani

Administrația Mocioniu majorează tariful pentru deșeurile menajere

Marți, 24 aprilie 2018, primarul Sloboziei a organizat o întâlnire informală la care au participat consilierii locali ai municipiului Slobozia. În cadrul întâlnirii, Adrian Mocioniu a prezentat solicitarea Polaris M Holding SRL Constanța de majorare a tarifului pentru deșeurile menajere cu 36%. Întâlnirea nu a fost publică, dar surse administrative susțin că primarul ar fi declarat că «majorarea tarifului va fi supusă votului în plen până când va fi aprobată».

O majorare «obligatorie»
Joi, 26 aprilie 2018, administrația Mocioniu va cere consilierilor locali să aprobe un proiect... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 18:42 (7816 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Consiliul Local Slobozia se opune

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Vivani Salubritate obligă administrațiile locale să majoreze tarifele pentru serviciile de salubrizare a localităților. Concret, deținătorul singurului depozit zonal de deșeuri din județ impune majorarea tarifului pentru fiecare tonă de deșeu depozitat cu valoarea TVA aferentă taxei de mediu de 80 de lei aplicată începând cu 1 ianuarie 2017. Cele mai multe dintre localitățile care depozitează deșeuri menajere la Vivani Salubritate au acceptat această majorare obligatorie. Consiliul Local Slobozia a amânat adoptarea deciziei, solicitând un răspuns oficial din partea Administrației Naționale a Finanțelor Publice.

O decizie curajoasă... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 11:15 (9660 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Consiliul Județean Ialomița se spală pe mîini

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Vivani Salubritate a notificat toate unitățile administrative din județ cu privire la majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor menajere la 72,4 lei per tonă. Consiliul Județean Ialomița declină orice implicare în gestionarea acestei solicitări, autoritățile locale din județ susținînd că decizia ar putea duce la dublarea costurilor pentru populație.

Istoria unui asediu
La începutul lunii august 2016, Vivani Salubritate SA a transmis o adresă autorităților locale și operatorilor de salubritate de pe raza județului prin care a anunțat majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 20:20 (7960 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

VIVANI amână majorarea tarifelor pentru deșeuri

VIVANI amînă majorarea tarifelor pentru deșeuri

Vivani Salubritate, operatorul regional de colectare a deșeurilor în Ialomița, și-a anunțat în urmă cu două săptămîni intenția de a majora prețul de depozitare al deșeurilor, de la 9 la 16 euro per tonă.Vineri, 19 februarie 2016, reprezentanții firmei au dat un pas înapoi. «Am solicitat conducerii firmei o fundamentare de preț...» a declarat ulterior întîlnirii vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu. În pofida declarațiilor, o majorare de preț pentru asigurarea serviciilor de colectare a deșeurilor pare inevitabilă.

Deznodămînt evitat pentru moment
Joi,... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 18:10 (6740 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Vivani Salubritate, operatorul regional de colectare a deșeurilor în Ialomița, și-a anunțat intenția de a majora prețul de depozitare de la 9 la 16 euro per tonă. În cazul în care va fi aplicată, decizia va afecta toate localitățile din Ialomița și Călărași. La acest moment autoritățile locale și județene evaluează impactul pe care această decizie l-ar putea avea asupra populației. Creșterea prețului pentru o tonă de gunoi depozitată, susțin surse autorizate, «se va reflecta direct și imediat în buzunarele populației».

O creștere de tarif neprogramată
Joi, 11 februarie 2016, ... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 18:20 (10602 vizualizări - 13 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
148 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Joi, 22 septembrie 2022, de la orele 19,00, Sala «Europa» din Slobozia găzduiește un recital extraordinar de chitară susținut de carismaticul chitarist Maxim Belciug, unul dintre cei mai apreciați muzicieni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 15:05
(5561 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Movila, Urziceni, Bucu, Maia și Gheorghe Doja

Accidente la Movila, Urziceni, Bucu, Maia și Gheorghe Doja

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs în localitatea Movila. În eveniment au fost implicate două autoturisme, în urma căruia a rezultat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 14:50
(6361 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 18 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29475, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 17 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2022, 16:50
(1996 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29468, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 16 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2022, 16:20
(1772 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 16 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29451, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de joi, 15 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 16:15
(1733 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Informare privind Măsura1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii Măsurii 1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar» că pot încărca rapoartele de progres în cadrul sistemului informatic ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 14:15
(3531 vizualizări - 0 comentarii)


Activitatea Poliției Locale Slobozia în luna august 2022

Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, în luna august 2022, polițiștii locali din Slobozia au primit, la dispeceratul instituției, 284 de reclamații, din care 174 au vizat încălcări ale Legii ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 13:00
(18339 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Joi, 15 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna Giurgeni. Au ars anexa gospodărească, furaje, lemne de foc și aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:50
(4985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 15 septembrie a.c., la un accident rutier în care a fost implicat un ATV și o bicicletă, în comuna Roșiori. În urma evenimentului rutier au rezultat două victime ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:40
(2720 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Joi, 15 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29437, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de miercuri, 14 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 16:25
(1957 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Sudiți, reținuți după ce au accidentat mortal un copil de 15 ani și au părăsit locul faptei!

Două persoane au fost identificate și reținute de polițiștii ialomițeni la scurt timp după ce ar fi accidentat mortal un pieton în vârstă de 15 ani. Acestea au fost introduse în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 13:10
(3499 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Incendiu la o casă din Ion Roată

Miercuri, 14 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Ion Roată. Au ars articole de mobilier, materiale textile, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 12:55
(2774 vizualizări - 0 comentarii)


Cămătarii din zona Urziceni-Manasia, călcați de mascați

Joi, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții domiciliare în municipiul Urziceni și comuna Manasia, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de «cămătărie ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 11:30
(2659 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat în cursul nopții de marți spre miercuri, 13/14 septembrie a.c., activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, în jurul orei 1,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:20
(3502 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Serviciul Pregătire Profesională din cadrul IPJ Ialomița desfășoară cursuri de prim ajutor adresate polițiștilor din Ialomița, organizate în colaborare cu personalul SMURD din cadrul Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:10
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 14 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29425, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de marți, 13 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 16:35
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,66%, rata șomajului în luna iulie 2022

La sfârșitul lunii iulie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3411 șomeri (din care 1603 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 13:40
(5830 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Făcăeni, Slobozia și Urziceni

Două echipaje de pompieri din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în comuna Făcăeni, în eveniment fiind implicate două autoturisme cu patru pasageri. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 12:50
(5069 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii august 2022, 660 misiuni de ordine publică și 785 de misiuni pe linie de pază instituțională. Dintre misiunile de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 17:00
(20399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 13 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29413, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de luni, 12 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 16:15
(2345 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte și expoziții de pictură, la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 15 septembrie a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda a trei evenimente culturale. Este vorba despre vernisajul a două expoziții de pictură, dar și a unei lansări de carte. Artiștii care ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 12:30
(5507 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 14 octombrie 2022, ora 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți», eveniment care va avea loc la sediul Centrul ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 17:10
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 174 de ani, se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:40
(10333 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29383, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 11 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:20
(3184 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gheorghe Lazăr

Duminică, 11 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs în Slobozia. În eveniment a fost implicat un autoturism și o autoutilitară, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:50
(3100 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată în municipiul Fetești. A ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ 600 de metri pătrați ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:35
(11927 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29374, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 10 septembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2022, 16:20
(2020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29362, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de vineri, 9 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2022, 17:05
(1924 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 9 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29348, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de joi, 8 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 16:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 septembrie 2022, termen limită pentru depunerea notificării privind aplicarea/încetarea aplicării regimului special pentru agricultori

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal care optează ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 14:30
(10293 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...