Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

After-school intensiv în școlile ialomițene

After-school intensiv în școlile ialomițene

Programele after-school devin obligatorii în toate școlile din Ialomița, de la toamnă. Anunțul a fost făcut public de oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. «Proiectul îi vizează în special pe elevii cu situație modestă...» declară Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Primele clase after-school vor fi inaugurate la Slobozia.

Lecții și teme, imediat după cursuri
Programul after-school presupune ca elevii, o dată ce și-au încheiat cursurile, să beneficieze de alte cîteva ore suplimentare de studiu. În tot acest timp, ei au posibilitatea să-și recapituleze... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:43 (20215 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8270 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul orașului Amara condamnă politica de cadre a Otiliei Dumitru

Protest public împotriva Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița continuă politica de epurare a directorilor de școli din Ialomița. Ultima «victimă» ar fi directorul școlii gimnaziale «Gheorghe Vâlsan» din Amara. Spre deosebire de situațiile precedente însă, de această dată comunitatea protestează public împotriva acestei măsuri. Un comunicat de presă remis publicității de către Consiliul Local Amara acuză «modul abuziv, imoral și primitiv» în care s-a făcut schimbarea...

Șase luni de jihad PSD
Numită în funcție în luna iunie a anului trecut, inspectorul general Otilia Dumitru promitea în prima sa declarație... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2013, 19:24 (130100 vizualizări - 142 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană, un șir de investiții eșuate

Școala ialomițeană, un șir de investiții eșuate

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița declară laconic că anul școlar 2012-2013 va fi unul al «elitelor». «Vrem să avem elevi cu performanțe, iar cine nu înțelege iese din sistem!» amenință Otilia Dumitru, inspectorul școlar general. Totuși, școala ialomițeană a ajuns în pragul «exmatriculării». De șase ani, 26 de obiective școlare din Ialomița așteaptă să fie finalizate! Și nu sînt singurele... Planurile prevedeau ca respectivele unități de învățămînt să le ofere elevilor săli de clasă curate, laboratoare dotate cu materiale didactice și profesori bine pregătiți. Timpul a trecut, iar lucrările au rămas tot la stadiul de șantier. Investițiile din învățămîntul ialomițean au nevoie de peste... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2012, 06:56 (20668 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de... [citește toată știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31 (8534 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:09 (21971 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28251 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Radiografia unui dezastru anunțat sau examenele naționale în Ialomița

Radiografia unui dezastru anunțat sau examenele naționale în Ialomița

Evaluarea Națională și Bacalaureatul s-au dovedit, încă o dată, probe de foc pentru elevi. În Ialomița, procentul de promovabilitate al celor două examene se înscrie în media pe țară. Eșecul generațiilor trecute nu i-a mobilizat pe actualii absolvenți de clase a VIII-a și a XII-a. Fără să învețe, au intrat în sălile de examen mînați de dictonul «nu mi se poate întîmpla tocmai mie!». Efectul a fost dezastruos! S-a picat pe capete. În speranța că ar putea obține o notă mai bună, elevii au făcut contestații fără număr...

Liceeni semianalfabeți
La sesiunea 2012 a Evaluării Naționale... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2012, 16:50 (11044 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru, inspector general școlar

Ialomița: «Promovabilitatea la Evaluarea Națională este bună!»

Elevii de clasa a VIII-a află astăzi rezultatele obținute la Evaluarea Națională. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița susțin că procentul de promovabilitate este mai mare decît cel înregistrat anul trecut. Deși proba la Limba Română le-a dat bătăi de cap, rezultatele au fost favorabile elevilor...
În județul Ialomița s-au înscris la Evaluarea Națională 2260 de elevi. Chiar dacă proba la Limba Română le-a dat emoții elevilor, din cauza unei subordonate, rezultatele preliminarii arată că procentul de promovabilitate la această disciplină este în acest moment de peste 80%. Astfel, lucrările au fost recorectate, iar evaluatorii au luat în calcul ambele variante de răspuns ale elevilor... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 11:16 (11303 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39367 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Schimbare la vîrful Inspectoratul Școlar Ialomița. Noul inspector școlar general este Otilia Dumitru, aceasta fiind învestită în funcție printr-un ordin al Ministerului Educației, emis marți, 5 iunie 2012.
După două mandate anterioare de cîteva luni ca inspector școlar general adjunct, Otilia Dumitru a fost numită în fruntea instiuției. Ea a preluat ștafeta de la Luminița Barcari, care a deținut această funcție timp de aproximativ șapte luni. Barcari a declarat că se va întoarce la viața de catedră, în calitate de profesor al Liceului Teoretic «Carol I» din Fetești.
Noul inspector general școlar a apelat la calm, declarînd că nu va face nicio schimbare în cadrul instituției sau la... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2012, 16:19 (27522 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Refuz să-mi fie frică!»

Prof. Otilia Dumitru, dincolo de Legea Învățămîntului

«Refuz să-mi fie frică!»

La o săptămînă de la simulacrul de dezbatere organizat de Inspectoratul Școlar, orice polemică legată de Legea Învățămîntului pare în plus. Dincolo de actul normativ însă, rămîn metodologiile de aplicare al acestuia. Considerate drept instrumente ale viitoarelor abuzuri din sistemul de învățămînt, «metodologiile» fac obiectul a numeroase speculații. Puțini dintre profesori au însă curajul de a vorbi deschis despre ce îi așteaptă. Independent a găsit un astfel de profesor. O cheamă Otilia Dumitru, este profesor de biologie, are în urmă o carieră de 25 de ani la catedră și a fost, cu intermitențe, timp de un an inspector general adjunct în cadrul IȘJ Ialomița.

Un sistem guvernat de frică... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2011, 10:37 (42324 vizualizări - 36 comentarii)

28 Iun 2026
231 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22420 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24760 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20152 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26381 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22555 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(21992 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14028 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14581 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A ascuns produsele furate sub fustă

La începutul săptămînii în curs, luni, 10 mai, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată de patronul unei firme despre faptul că o femeie a sustras produse cosmetice din magazinul societății. La fața ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:29
(24664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Cocora: Din căruță în copac

Luni, 10 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DJ102H, pe raza localității Cocora, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:28
(25480 vizualizări - 0 comentarii)


6 luni de închisoare pentru că a condus mașina fără permis

La mai puțin de două ore de la primirea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, polițiștii au identificat și reținut persoana în cauză, aceasta fiind arestată pentru executarea pedepsei. În ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:27
(25101 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Luni, 10 mai 2010, polițiștii din Urziceni au depistat, în urma unor controale efectuate, un agent de pază care deținea ilegal o armă supusă autorizării. Agentul de pază, un bărbat, de 30 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:26
(26424 vizualizări - 0 comentarii)


Scrumbie confiscată

În cursul nopții trecute, respectiv 10 spre 11 mai, polițiști din Țăndărei au organizat un filtru pe Drumul Național 2A, în zona Chirana, ocazie cu care a fost oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:25
(22825 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța elevilor, în atenția polițiștilor

Luni, 10 mai, timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea delicvenței juvenile în unitățile de învățămînt, în scopul diminuării riscului infracțional și victimal ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:24
(13936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: polițist elev


Armele și munițiile, la verificare

Armele și munițiile, la verificare

Polițiștii ialomițeni atenționează persoanele juridice care dețin arme și muniții că autorizațiile de deținere și de folosire a armelor letale și a armelor neletale supuse autorizării, respectiv a munițiilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:18
(22131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: arme verificare


Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», ediția a XIII-a

În perioada 13-16 mai 2010, în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și a Consiliului Local Slobozia, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:14
(23131 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Poliția Municipiului Urziceni a organizat sîmbătă 8 mai, în intervalul orar 08.00-12.00, o acțiune ce a vizat menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:04
(23035 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: acțiune Poliție


Vlădeni: Patron amendat

La finele săptămînii trecute, sîmbătă, 8 mai, polițiștii feteșteni, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița, au organizat și executat o acțiune pentru cunoașterea, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:02
(27430 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bătrîn tîlhărit

Sîmbătă, 8 mai, în jurul orelor 20.30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un barman angajat la o discotecă din localitate, despre faptul că un bărbat, de 60 de ani, a fost victima unei infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:59
(21555 vizualizări - 0 comentarii)


Cîștigătorii Festivalului-Concurs «Ionel Perlea», a XIX-a ediție

Festivalul și Concursul Național de Interpretare a Liedului «Ionel Perlea», ediția a XIX-a, desfășurat în perioada 7-9 mai 2010, și-a decis cîștigătorii. Juriul a decis acordarea marele premiu «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:44
(25381 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Eroilor», sărbătorită de jandarmi

«Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează joi, 13 mai, manifestări comemorative dedicate „Zilei Eroilor“ și „Înălțării Domnului“» informează reprezentanții instituției. Sărbătoarea se va ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:38
(22070 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni în trafic

Vineri, 7 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe raza municipiului Slobozia, acțiunea avînd ca principal scop combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:07
(21772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia rutier


Fetești: Braconaj piscicol

Polițiștii Formațiunii de Ordine Publică pentru Mediul Rural Fetești au continuat acțiunile pe raza comunelor din zona de competență, avînd ca scop prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a delictelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:05
(23387 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Slobozia: Cercetat penal pentru conducerea unui autoturism neînmatriculat

Vineri, în jurul orei 19.15, agenții Biroului Rutier Slobozia au oprit pentru control un autoturism ce avea plăcuțe cu numere de înmatriculare provizorii, la volanul căruia se afla un tînăr, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:04
(14924 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia dosar penal


Fetești: Acțiunea SIGURANȚA continuă

Pentru creșterea gradului de siguranță publică, în cursul zilei de vineri, 7 mai a.c., începînd cu orele 15.00, efective din toate structurile operative ale Poliției Municipiului Fetești, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 15:37
(13996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


«Centura de siguranță îți poate salva viața!»

«Conștientizarea participanților la trafic cu privire la importanța utilizării centurii de siguranță și, mai ales, asupra faptului că portul acesteia scade riscul unei accidentări grave și a decesului în ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:14
(25018 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire a faptelor antisociale

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în ultimele zile, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. 14 autovehicule ce prezentau ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:13
(22968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Alexeni: Fată de 15 ani, violată

Doi tineri, de 19, respectiv 22 de ani, ambii din Ion Roată, acuzați că au violat o minoră în vîrstă de 15 ani, au fost introduși în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul IPJ Ialomița joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:39
(28649 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni viol


Fetești: A plecat să doarmă la o prietenă și familia a dat-o dispărută

În noaptea de 5/6 mai a.c., în jurul orei 01.40, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, despre faptul că nepoata sa, o minoră de 12 ani, a plecat de acasă în cursul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:34
(30781 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...