Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Uniunea Europeană a oferit Spitalului Județean de Urgență Slobozia 9 mi­lioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al unității medicale. Echipamentele achiziționate vor fi folosite pentru diagnosticarea eficientă a bolilor oncologice. Medicii Secției au recunoscut faptul că unele dintre aparatele pe care le foloseau aveau aproape 60 de ani.

 

Bani europeni pentru aparate moderne Pentru că afecțiunile oncologice sunt tot mai des diagnosticate în cazul pacienților care primesc îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 12:25 (1124 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a început modernizarea Laboratorului de Microbiologie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a început modernizarea Laboratorului de Microbiologie

Parte a proiectelor de dezvoltare, cu fonduri europene, a Spitalului Județean de Urgență din Slobozia este și modernizarea Laboratorului de Microbiologie din cadrul unității medicale. Proiectul prevede înlocuirea tuturor echipamentelor vechi cu aparate moderne ce permit efectuarea precisă și rapidă de analize microbiologice.

 

O investiție necesară Îmbunătățirea activității Laboratorului de Microbiologie este esențială pentru prevenția și controlul infecțiilor intraspitalicești. «Pare ceva ieșit din comun, dar avem nevoie de un astfel de laborator pentru a descoperi... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2026, 10:15 (1719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Ale­xandru Ioan Cuza» a dat publicității informații despre proiectele cu finanțare europeană pe care unitatea de învăță­mânt le implementează. În total vorbim despre 7 proiecte educaționale a căror valoare este de 3 milioane de euro. «Uniunea Europeană a ajutat această școală să se dezvolte!» sus­ține prof. Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia.

 

Investiție în Educație Proiectele educaționale finanțate de Uniunea Europeană la Liceul Tehnologic «... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2026, 10:10 (2381 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a reușit performanța de a be­neficia de 3 milioane de euro, din fonduri europene, prin intermediul proiectelor educaționale pe care le-a inițiat. O parte dintre acestea au fost deja realizate, altele sunt în curs de implementare sau de evaluare. «Ne dorim să transformăm acest liceu într-unul modern și incluziv. Proiectele noastre pun accent pe integrare și suport pentru elevii care au nevoie de sprijinul cadrelor didactice!» susține Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Tehnologie pentru elevii de toate vârstele... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2026, 10:20 (19634 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IPJ Ialomița riscă să piardă finanțarea pentru modernizarea clădirii Poliției Municipiului Slobozia

IPJ Ialomița riscă să piardă finanțarea pentru modernizarea clădirii Poliției Municipiului Slobozia

bonus: Jandarmeria ialomițeană are un sediu reabilitat cu bani europeni

Într-o conferință de presă organizată la finele anului precedent, Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia preciza că Ialomița are peste 100 de proiecte cu finanțare europeană depuse în 2025. Printre acestea se număra și cel al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița ce avea drept obiectiv reabilitarea sediului în care își desfășoară activitatea Poliția Municipiului Slobozia. Lansat în 2020 și «apt» de finanțare la vremea respectivă, proiectul a fost etapizat cu aprobarea ADR Sud-Muntenia și propus pentru a fi inclus pe o nouă axă de finanțare. Dacă lucrările nu vor începe, IPJ Ialomița se află în riscul de a pierde banii europeni... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2026, 07:55 (5146 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Primăria Slobozia a ajuns în situația în care ar putea să piardă o investiție cu fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei. Este vorba despre proiectul privind Autobaza de Transport, parte a inițiativelor municipalității de modernizare a transportului public local. Proiectul este de peste 3 ani în conservare, după ce contractul cu firma care a câștigat licitația organizată pentru implementarea proiectului a fost sistat. Termenul-limită pentru finalizarea investiției este sfârșitul lui 2026, iar oficialii Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au atras atenția cu privire la riscurile privind pierderea finanțării. Singurele demersuri pe care... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 12:10 (14343 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Potrivit hărții interactive a Planului Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar beneficia de 277 de proiecte public/privat în valoare de peste 116,74 milioane de euro. Tabloul de bord al proiectelor PNRR reprezintă o platformă inte­ractivă lansată de Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, fiind transparentizată astfel lista cu investiții și informații aferente derulării pro­iectelor la nivel național, implicit la nivelul județelor și localităților.

Astfel, potrivit clasamentului de accesare a proiectelor prin Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar ocupa poziția 39, cele 277 de proiecte public/privat depuse valorând puțin... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2025, 16:20 (6368 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» din comuna Ograda a reușit amenajarea primei camere senzoriale destinată elevilor cu Cerințe Educaționale Speciale (CES). Reprezentanții unității de învățământ susțin că de activitățile care se desfășoară aici pot beneficia și elevii altor școli din județ.

 

Sprijin pentru elevii cu CES Conceptul de «cameră senzorială» nu este unul nou, fiind utilizat pe scară largă în Occident, dar este o premieră pentru o școală din județul Ialomița să-l implementeze, așa cum este Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2025, 09:20 (7599 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul de «Mobilitate Urbană» al Sloboziei a fost recepționat

Proiectul de «Mobilitate Urbană» al Sloboziei a fost recepționat

Primăria Slobozia a semnat în urmă cu o săptămână recepția lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană». Investiția a presupus reconfigurarea circulației pe cel mai important bulevard al orașului, Matei Basarab, achiziția de autobuze electrice și amenajarea pistelor de biciclete. În septembrie a.c., propunerea de recepție a lucrărilor a fost amâ­nată din cauza unor deficiențe descoperite de Inspectoratul de Stat în Construcții și Serviciul Poliției Rutiere Ialomița.

 

Cel mai important proiect al Primăriei Slobozia Inițiat de Adrian... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2025, 10:20 (6128 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente medicale pentru doctorii  de familie din Ialomița, în sfârșit în cabinete

După 3 ani

Echipamente medicale pentru doctorii  de familie din Ialomița, în sfârșit în cabinete

În anul 2022, medicii de familie din Ialomița au depus proiecte pentru modernizarea sau dotarea cu aparatură medicală a cabinetelor în care profesează. Investițiile s-au derulat cu sprijinul Ministerului Sănătății, finanțarea fiind asigurată de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență. După 3 ani în care investițiile au fost lăsate în așteptare, acestea vor ajunge în cabinetele medicilor de familie. «Lucrările de modernizare sunt în curs de realizare, iar colegii care au optat pentru aparatură o vor primi din iunie!» a transmis dr Andreia Radu, președinta Asociației Medicilor de Familie din Ialomița.

 

... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2025, 12:05 (5989 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

În Ialomița

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

La solicitarea repre­zentanților Consiliului Județean Ialomița, delegații Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au organizat o întâlnire cu reprezentanții administrațiilor locale din județ. Cea mai mare parte a discuțiilor au fost purtate în ceea ce privește stadiul implementării proiectelor europene finanțate prin Pro­gramul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, precum și noile oportunități de finanțare. Datele arată că din cele 49 de proiecte euro­pene, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, ale autorităților publice locale din Ialomița, doar 10 se află în prezent în implementare.

 

Raport despre implementarea proiectelor europene... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2025, 12:10 (5639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița poate pierde aproape 10 milioane de euro fonduri europene depuse prin PNRR

Proiecte depuse de operatorul Urban SA Slobozia

Ialomița poate pierde aproape 10 milioane de euro fonduri europene depuse prin PNRR

Încă din 2022, Urban SA Slobozia depunea două proiecte de finanțare cu fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Proiectele, în cuantum de aproape 10 milioane de euro, vizau investiții în ceea ce privește extinderea rețelei de apă și canalizare la nivelul munici­piului re­ședință de județ, Slobozia, precum și realiza­rea de branșamente individuale în anumite lo­calități deservite de operatorul re­gional. La în­ceput de an 2025, Comisia Europeană a anunțat blocarea finanțărilor prin Planul Național de Redresare și Reziliență, invocându-se neres­pectarea de către România a unor «pași» î... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 15:20 (11882 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pe fonduri europene de 14 milioane de euro, depuse de Primăria Amara

Proiecte pe fonduri europene de 14 milioane de euro, depuse de Primăria Amara

Primăria Amara, prin vocea edilului Valentin Moraru, anunță că în ultimele 4 luni au fost depuse mai multe proiecte ce își propun accesarea de fonduri europene. «Am depus cel de al 5-lea proiect pe fonduri europene zilele trecute... Proiectul actual, în valoare de 5,3 milioane de euro vizează, în principal, construirea unei piețe agroalimentare, construirea unui teren sintetic multifuncțional, construirea unui loc de joacă pentru copii, precum și reabilitarea clădirii „Ciupercă“ din localitate!» a ținut să declare primarul orașului Amara, Valentin Moraru. În cadrul aceluiași proiect se are în vedere și mo­dernizarea parcului, prin... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2025, 13:50 (6250 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, inclus în rețeaua de școli-pilot a Ministerului Educației

Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, inclus în rețeaua de școli-pilot a Ministerului Educației

Cu ajutorul fondurilor euro­pene atrase de România prin Programul Național de Redre­sare și Reziliență, Ministerul Educației a creat o rețea de școli-pilot al cărei scop este de a îmbunătăți calitatea Educației. Una dintre unitățile de învăță­mânt care fac parte din această iniți­ativă este Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Contractul de finan­țare pentru implementarea acestui proiect în județul Ialomița a fost semnat de reprezentanții li­ceului din Slobozia la sediul Ministerului Educației.

 

Fonduri europene pentru Educație... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2025, 10:05 (8977 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe locul 5 în Regiunea Sud-Muntenia la depunerea de proiecte finanțate de Uniunea Europeană

Ialomița, pe locul 5 în Regiunea Sud-Muntenia la depunerea de proiecte finanțate de Uniunea Europeană

O analiză a Agenției Regionale de Dezvoltare Sud-Muntenia, din care fac parte județele Argeș, Călărași, Dâmbovița, Giurgiu, Ialomița, Prahova și Teleorman, plasează Ialomița pe locul 5 în ceea ce privește depunerea de proiecte cu finanțare europeană la nivelul anului 2024.

 

Investiții europene în Educație Experții ADR Sud-Muntenia au arătat că, în 2024, la nivelul județului Ialomița, prin intermediul acestui organism, au fost depuse 101 proiecte cu finanțare europeană, 90% dintre acestea aparținând mediului privat. Restul de 10% au fost inițiate de... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2024, 10:05 (8420 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, fără fonduri pentru viitoare investiții europene

Primăria Slobozia, fără fonduri pentru viitoare investiții europene

Administrația locală a municipiului Slobozia a început demersurile pentru creionarea bugetului reședinței județului Ialomița în 2025. Potrivit unei declarații a primarului Sloboziei, Alexandru Potor, «municipalitatea nu va putea iniția viitoare investiții europene din cauza faptului că fondurile disponibile pentru acest domeniu vor fi redirecționate pentru a continua cele 13 proiecte europene în implementare».

 

Fără proiecte europene viitoare Cele 13 proiecte cu finanțare europeană au fost inițiate în perioada 2016-2020, când la conducerea... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2024, 09:50 (10270 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a parafat contracte de finanțare pentru 6 proiecte cu fonduri europene, prin Planul Național de Redresare și Reziliență, create cu scopul de a dezvolta servi­ciile de educație oferite elevilor și profesorilor. Valoarea acestor proiecte este de 1 milion de euro. «Trebuie să facem Educația atractivă pentru elevi și cadrele didactice!» susține profesorul Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia.

 

Bani europeni pentru Educație Majoritatea fondurilor acordate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 10:20 (14618 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiectele de reabilitarea a clădirilor în care Jandarmeria ialomițeană și Poliția Municipiului Slobozia își desfășoară activitatea sunt în impas. Reprezentanții celor două instituții pasează responsabilitatea în curtea firmelor care ar fi trebuit să rea­lizeze cele două investiții. Valoarea celor două proiecte depășește 9 milioane de lei.

 

Jandarmeria ialomițeană așteaptă recepția Proiectul de reabilitare a clădirii în care Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița își are sediul a fost realizat în 2017, iar lucrările ar fi trebuit... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 12:05 (16871 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va scoate la licitație un proiect cu finanțare europeană, creat cu scopul de a digitaliza întreaga unitate medicală. Prin această investiție vor fi asigurate noi echipamente IT, dar și o mai bună securitate a rețelelor informatice și a informațiilor medicale stocate în calculatoarele pe care personalul medical le utilizează. Valoarea acestui proiect este de peste 4,4 mi­lioane de lei.

 

Proiect în curs de reabilitare Modernizările de care a beneficiat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii ani au determinat... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2024, 10:25 (3269 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

A căzut tencuiala de pe fațada Conacului Bolomey

Consiliul Județean Ialomița a cerut refacerea lucrărilor

A căzut tencuiala de pe fațada Conacului Bolomey

Administrația județeană a cerut refacerea lucrărilor de execuție pentru fațada exterioară a Conacului Bolomey. «Au apărut probleme de ordin tehnic... (...) Acestea vor fi remediate până la sfârșitul anului în curs, când va fi recepționată această investiție!» precizează Adrian Ionescu, secretarul județului Ialomița. Valoarea totală a lucrărilor de reabilitare pentru Conacul Bolomey se ridică la 38,3 milioane de lei.

 

Se lucrează din nou Administrația județeană a cerut constructorului refacerea fațadei Conacului Bolomey, obiectiv istoric reabilitat... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2024, 07:55 (4445 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31831 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25421 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27488 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24416 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27313 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22061 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26850 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26422 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32393 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31460 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20507 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29242 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25581 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24877 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29869 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27069 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26911 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28142 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19235 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25605 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29703 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25130 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32730 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16530 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15164 vizualizări - 0 comentarii)


Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 25 mai, prefectul Mădălin Teculescu a participat, la sediul primăriei Urziceni, la ședința cu tema combaterea infracționalității în zona de vest a județului Ialomița. La întîlnirea organizată la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:50
(21452 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de primăvară 2010»

Miercuri, 26 mai, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» se deschide «Salonul de primăvară 2010». Expoziția, aflată în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Uniunii Artiștilor Plastici din România ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:48
(17364 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...