Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă

În Ialomița

Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă

Căderea Guvernului Dăncilă accelerează disoluția PSD Ialomița. Deși, în aparență, nimic nu s-a schimbat, apele politice locale au devenit tulburi și mâloase. Oficial, susține senatorul Marian Pavel, PSD este în Opoziție, iar suflarea social-democrată din Ialomița se pregătește de Alegeri Prezidențiale. În realitate, primarii PSD caută alternative de supraviețuire și se pregătesc să boicoteze campania electorală.

Vorbe de clacă La o zi după Moțiune, pre­ședintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, declara că a intrat în Opoziție și pregătește Ialomița de Alegerile Prezidențiale din... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 19:05 (7903 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Suntem în Opoziție!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița

«Suntem în Opoziție!»

Căderea Guvernului Dăncilă nu modifică planurile de campanie prezidențială ale social-democraților ialomițeni. Marian Pavel, președintele PSD Ialomița a declarat: «Suntem în Opoziție! Așteptăm formarea noului Guvern... Până atunci facem Opoziție, iar în Ialomița ne pregătim de campanie prezidențială pentru doamna Dăncilă! Nu mai e prim-ministru, dar e candidatul nostru pentru Președinția României...».

Păreri împărțite PSD Ialomița continuă campania pentru Viorica Dăncilă. La nici 24 de ore de la căderea Guvernului Dăncilă, senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, declară că... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2019, 20:05 (9798 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«În Ialomița, PSD trebuie să se reformeze acum!»

Deputatul (încă) PSD Andrei Pop face primele declarații publice

«În Ialomița, PSD trebuie să se reformeze acum!»

Guvernul  Viorica Dăncilă a picat! Printre cei care au pus umărul la acest deznodământ se numără și parlamentarii ialomițeni Mihăiță Găină și Andrei Pop. Primul a votat în favoarea moțiunii, al doilea s-a abținut... Au fost exprimate în total 242 de voturi, dintre care 238 au fost «pentru» și 4 au fost «împotrivă»...

Andrei Pop cere reformarea PSD Ialomița
Primul parlamentar ialomițean care a reacționat după căderea Guvernului Dăncilă a fost deputatul ialomițean (încă) PSD Andrei Pop. Acesta a publicat pe pagina sa de Facebook următorul mesaj: «Cred că este momentul ca un NOU BLOC DE STÂNGA să-și facă apariția. Doar într-o formulă întregită, într-o echipă lărgită, stânga se mai poate opune cu succes, pe termen scurt, mediu și lung, unui alt guvern și blocului ad-hoc de dreapta care a dărâmat guvernul. Trebuie să recunoaștem, să fim sinceri, că rezultatul de astăzi este, în mare parte, și rezultatul unui mod de lucru deficitar, de la nivel local și central, dezastruos, inadaptat noilor nevoi sociale și politice. În Ialomița, PSD trebuie să se reformeze acum! Actualul mod de lucru nu mai poate continua. De la un scor fabulos în 2016, unde am ajuns? PSD Ialomița trebuie să se reconecteze cu electoratul, să-i recâștige încrederea, pierdută pentru că unii au considerat că se poate face orice, oricând, fără costuri. PSD Ialomița trebuie să se orienteze către oameni care pot opri hemoragia actuală, către un alt tip de conducere, care înțelege că actualul mod de lucru trebuie oprit. Trebuie să devenim transparenți, participativi, deschiși. Urmează alegerile locale și parlamentare. Cât trebuie să mai cădem astfel încât să nu ne mai ridicăm? Dacă nu vom avea puterea să vedem mai departe de interesele jucate pe termen scurt, pe termen lung vom pierde iremediabil. Trebuie să fim conștienți de asta. Trebuie să fim realiști!»... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2019, 21:20 (11470 vizualizări - 24 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul Mihăiță Găină a demisionat din PSD și a semnat moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă

Deputatul Mihăiță Găină a demisionat din PSD și a semnat moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă

Mihăiță Găină: «E vina mea, nu m-am adaptat la noul stil de management politic!»

Deputatul PSD Mihăiță Găină a confirmat, în exclusivitate pentru ziarul nostru: «Confirm că mi-am dat demisia din PSD și am semnat moțiunea!». La acest moment, deputatul Găină declară că este neafiliat politic, însă surse politice vorbesc despre înregimentarea acestuia la PRO România...

Pică Guvernul
Printre semnatarii moțiunii de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă se numără și deputatul ex-PSD Mihăiță Găină. Acesta și-a dat demisia din PSD și semnat moțiunea. Iată declarația sa, în exclusivitate pentru ziarul nostru: «Confirm că mi-am dat demisia din PSD și am semnat moțiunea! E vina mea, nu m-am adaptat la noul stil de management politic! Atât pe plan local, cât și la Centru. Ca simplu membru, consider că după 26 mai ar fi trebuit să facem un pas în spate, să întărim partidul și să îi redăm anvergura politică pe care o merită... Ceea ce se întâmplă acum e doar un interes conjunctural, de moment!»... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2019, 20:10 (9639 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cuplul Neacșu-Moraru, oficializat!

Las Fierbinți e sediul PRO România

Cuplul Neacșu-Moraru, oficializat!

Miercuri, 28 august 2019, la drum de seară, Luceafărul politicii ialomițene, Marian Neacșu și Soarele administrației publice locale, Victor Moraru, au prezidat o întâlnire politică în Vestul județului, la Fierbinți. Oficial, cei doi au strâns primarii și viceprimarii din zonă pentru a creiona un program investițional în energie și gaze pentru populație. În fapt, cei doi, susținuți de deputații PSD Andrei Pop și Mihăiță Găină, au negociat pe bază de promisiuni  înființarea unui pol politic al PRO România în Vestul județului, cu epicentrul la Fierbinți. Amfitrionul evenimentului a fost ex-primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, care a pus la bătaie doi berbecuți și două vedre cu vin prima... [citește_tot_articolul]

30 August 2019, 13:10 (9851 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat

Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat

Senatorul PSD Marian Pavel a declarat că nu dorește funcția de președinte al Senatului, ce urmează a se vacanta după demisia actualului președinte, Călin Popescu Tăriceanu. Șeful PSD Ialomița susține că «am prea mult de lucru în teritoriu...».

Pavel rămâne în umbră Secretar al Senatului României, senatorul PSD Marian Pavel este unul dintre potențialii candidați pentru funcția lăsată vacantă de Călin Popescu Tăriceanu, după demisia acestuia de la șefia Camerei Superioare a Parlamentului. Senatorul PSD Marian Pavel susține însă că nu își dorește această funcție. «În momentul de față sunt unul dintre liderii informali ai PSD... Dar nu voi candida la președinția Senatului! Eu îmi cunosc locul și competențele, consider că este o pălărie prea mare pentru capul meu... În schimb, vă pot spune cine sunt oamenii pe care îi voi susține. Robert Cazanciuc pentru președinția Senatului și Radu Cosmin Preda pentru funcția de lider de grup!»... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 18:40 (6533 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Ex-primarul PSD Alexandru Stoica

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Alegerile Locale de anul viitor se apropie și, implicit, PSD Ialomița își manifestă preocuparea pentru identificarea unui candidat viabil pentru (re)câștigarea fotoliului de primar al Sloboziei. Suplimentar, conducerea social-democrată a decis și realizarea unui sondaj în acest sens... Revenind, singurul candidat cu suficientă notorietate pe care PSD îl are ar fi ex-primarul Alexandru Stoica. Acesta nu declină oferta, dar susține că «partidul este cel care decide!».

Mult a fost, puțin a mai rămas Scenariile privind nominalizarea unui candidat pentru Alegerile Locale din 2020 la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 18:15 (13538 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene

Se întâmplă din nou!

Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene

După ce în luna ianuarie 2017 ialomițeanul Alexandru Potor a fost desemnat secretar de stat la Ministerul Agriculturii, printr-o decizie a premierului Viorica Dăncilă același Alexandru Potor este din nou desemnat secretar de stat. De această dată la Ministerul Fondurilor Europene!

Potor, bun la Agricultură, bun și la Fonduri Europene Se întâmpla la jumătatea lunii ianuarie 2017 când, printr-o decizie a premierului de atunci, Sorin Grindeanu, ialomițeanul Alexandru Potor era nominalizat la funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii. Decizia de la momentul respectiv nu a surprins... [citește_tot_articolul]

21 August 2019, 20:55 (7142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Disoluția PSD Ialomița

Disoluția PSD Ialomița

Aparent, PSD Ialomița are o rezistență de monolit. Președinte nou, primari nutriți cu PNDL 2, pe Viorica Dăncilă candidat la Prezidențiale... Și totuși se întâmplă ceva! Noi vă prezentăm doar un posibil scenariu...

Toți pentru unul, fiecare pentru el Politica de provincie are o singură miză: alegerile locale! De dragul lor, primarii PSD sunt dispuși să facă orice. Adică l-au acceptat pe Marian Pavel, l-au linșat pe Victor Moraru și au votat-o pe Veorica, deși mirosea de la o poștă a eșec politic... Vorba unuia care a ieșit în sâmbăta aia din 13 iulie de la sediul PSD:
«Pe-asta... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 14:25 (7545 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița premierului Viorica Dăncilă

Ialomița premierului Viorica Dăncilă

În week-end-ul de-a trecut, președintele PSD, Viorica Dăncilă, a făcut un tur de orizont prin județele Călărași, Ialomița și Teleorman. Oficial, ca să afle de ce n-au venit un milion de români să voteze PSD la Europar­lamentare... Neoficial, ca să se asigure că are suportul filialelor la Prezidențialele din noiembrie... Noi am găsit-o în Ialomița, sâmbătă, 13 iulie 2019, la sediul PSD de pe Chimiei.

Una este Viorica Ca să o primească pe Viorica, sediul PSD a fost renovat în grabă. Are mochetă roșie la intrare, var proaspăt pe pereți, mirosul de mucegai dinăuntru e mai dulceag... Orașul... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2019, 12:10 (6448 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Sper să-i conving pe primarii ialomițeni care nu m-au votat că au greșit!»

Președintele PSD, Viorica Dăncilă, la Slobozia

«Sper să-i conving pe primarii ialomițeni care nu m-au votat că au greșit!»

Președinte al Partidului Social Democrat și premier al României, Viorica Dăncilă, a vizitat sâmbătă, 13 iulie 2019, județele Călărași și Ialomița. Scopul vizitelor a fost acela de a discuta cu liderii locali ai PSD rezultatele Alegerilor Europarlamentare. Ea a fost însoțită de către ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici și de secretarul general al PSD, Mihai Fifor. În cadrul conferinței de presă de la sediul PSD din Slobozia, Viorica Dăncilă a reiterat declarațiile privind nominalizarea ei pentru «candidatura la alegerile prezidențiale din luna noiembrie...».

Una este Viorica! ... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2019, 23:20 (8293 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Mușoiu e vicecampion Interparlamentar

Politică cu șpițul

Ștefan Mușoiu e vicecampion Interparlamentar

Remarcabil prin absențe repetate în viața politică, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reușit performanța de a deveni vicecam­pion cu echipa Parlamentului României. El a participat la «Campionatul de fotbal interparlamentar 2019», eveniment care are 22 de ani de tradiție și care a fost organizat anul acesta în România, în perioada 27-30 iunie 2019.

Avem echipă, avem valoare! În timp ce toată suflarea pesedistă se dădea de ceasul morții s-o voteze pe Viorica președinte în locul lui Dragnea, deputatul PSD Ștefan Mușoiu făcea politică cu crampoanele. El a participat în perioada 27-30 iunie... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2019, 18:40 (4323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vești bune bune de la deputatul Mușoiu!

Vești bune bune de la deputatul Mușoiu!

Deputatul PSD de Ialomița, Ștefan Mușoiu, a observat pe 11 iunie anul curent o scădere a ponderii datoriei «guvernamentale» în PIB de la 35% la 34,9%. El a împărtășit această veste conce­tățenilor săi pe Facebook, după cum puteți vedea în captura de imagine pe care am realizat-o pentru dumneavoastră. Evident, informația este doar una din cele câteva sute de «știri bune» cu care deputatul ialomițean se autogratulează pe rețelele de socializare. Înainte de a comenta acest obicei, vom preciza că, potrivit BNR, «datoria pu­blică a României a crescut cu 29 miliarde de lei în 2018, an în care a ajuns la un maxim istoric de 164 mi­liarde de lei». Sigur, această informație nu infirmă adevărul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 13:50 (4079 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 18:40 (7723 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pisica social-democrată

Pisica social-democrată

Pisica surprinsă în imaginea alăturată este mascota social-democraților ialomițeni. Ea s-a pripășit în sediul de pe Chimiei cam pe vremea când Liviu Dragnea se jura că nu va părăsi prost scena politică din România. Între timp lucrurile s-au mai schimbat, dar pisica a rămas. Duminică seara, cu 10 minute înaintea anunțării rezultatelor finale, pisica a fost surprinsă de aparatul de fotografiat în prag, sătulă, probabil, de veștile proaste pe care președintele Pavel le aflase deja, că doar nu degeaba are o armată de pesediști în secțiile de votare, deghizați ba în membri ALDE, ba în membri PRO România, ba în membri UDMR. Dar ne-a luat gura pe dinainte și nu v-am spus de ce am fotografiat pisica.... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2019, 14:40 (4556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Andrei Pop s-a «predat» PSD Ialomița

Deputatul Andrei Pop s-a «predat» PSD Ialomița

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Cel mai tânăr parlamentar ialomițean, deputatul Andrei Pop, s-a «predat» cu arme și bagaje noii conduceri a PSD Ialomița. Pare o afirmație absurdă, dar e adevărată! El a promis că va rămâne un soldat fidel al filialei, cu condiția să se regăsească pe listele pentru Parlamentul României în 2020.

PSD nu uită și nu iartă Deputatul Andrei Pop este un deputat de manual. Are o lege izvorâtă din tarele copilăriei, vorbește convingător despre amenințarea «deep state» și practică un discurs naționalist moderat cu priză la electoratul PSD sfertodoct. În plus, a intuit corect că decizia electoratului... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2019, 12:20 (5957 vizualizări - 14 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«PSD continuă să-și ducă la îndeplinire măsurile asumate în Programul de Guvernare!»

Deputatul PSD Mihăiță Găină

«PSD continuă să-și ducă la îndeplinire măsurile asumate în Programul de Guvernare!»

PSD continuă să-și ducă la îndeplinire măsurile asumate în Programul de Guvernare și, totodată, lucrează la noi soluții menite să le faciliteze și să le îmbunătățească viața românilor pentru că România merită mai mult! Românii merită mai mult! Deputatul ialomițean, Mihăiță Găină, se declară încântat de reacțiile pozitive cu care echipele de campanie ale PSD au fost întâmpinate în județ de toate categoriile sociale. «Oamenii de diverse vârste, de la profesori, cadre medicale sau agricultori apreciază performanțele pe care guvernarea PSD și majoritatea parlamentară le-au înregistrat în cei peste 2 ani de guvernare. Aceștia și-au subliniat sprijinul pentru PSD și echipa noastră de candidați pentru alegerile europarlamentare...»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2019, 15:20 (6369 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Patru teme europene sau de ce e importantă Uniunea Europeană pentru fiecare român

Patru teme europene sau de ce e importantă Uniunea Europeană pentru fiecare român

Una din banalitățile la modă în România lui 2019 este să spui că românii nu sunt interesați de alegerile europarlamentare și de ceea ce se întâmplă la nivelul Uniunii Europene. Eu nu cred asta, ba din contră.
În discuțiile din campania electorală pe care le-am avut cu ialomițenii, în special din zona rurală, dar nu numai, m-am concentrat pe două teme majore: realizările actualei guvernări în cei doi ani și jumătate de mandat (cifre corecte, preluate din documente oficiale, pentru a contracara propaganda mincinoasă) și, în special, pe avantajele aderării României la Uniunea Europeană și pe politicile comunitare de stânga, care cred că pot aduce bunăstare pentru toți românii.
Și -nicio... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2019, 16:40 (7220 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernul oferă noi oportunități pentru afacerile mici!»

Deputatul PSD Mihăiță Găină

«Guvernul oferă noi oportunități pentru afacerile mici!»

Deputatul PSD Mihăiță Găină oferă mai multe amănunte privind noua strategie pe care Guvernul a adoptat-o pentru dezvoltarea afacerilor mici. Potrivit acestuia, Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice va pune la dispoziția antreprenorilor, începând cu 8 iulie 2019, o nouă linie de finanțare, în valoare de 75 milioane de euro, susținută din fonduri UE. «Creșterea economică resimțită în nivelul de trai al populației și măsurile sociale se numără printre obiectivele Guvernului pentru perioada următoare, în care România va obține, din nou, o creștere economică semnificativă. Executivul și-a fixat o serie de domenii-țintă, conform Programului de guvernare al PSD, în scopul consolidării... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2019, 14:40 (4619 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Puterea de cumpărare a românilor a crescut semnificativ!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Puterea de cumpărare a românilor a crescut semnificativ!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu consideră că guvernarea PSD a avut rezultate foarte bune și că prosperitatea s-a simțit în buzunarele cetățenilor. El a ținut să contrazică afirmațiile președintelui Iohannis, care susține că guvernarea PSD este un eșec: «Comisia de strategie și prognoză contrazice flagrant afirmațiile președintelui și campania de denigrare a opoziției care vor să inducă ideea că guvernarea PSD ar fi un eșec. Față de anul 2018 PIB-ul va crește de la 1022 de miliarde la 1031 de miliarde. Creșterea economică estimată va fi de 5,5%, iar Produsul Intern Brut pe cap de locuitor va atinge 11.233 euro. Asta se concretizează într-un salariu mediu net de 3085 lei, în creștere cu 1,1% față de 2018!»... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2019, 13:25 (3365 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Două tinere pe un scuter, accidentate

Două tinere în vîrstă de 17 ani, din Fetești, au fost accidentate în timp ce se deplasau pe un moped. În timp ce tinerele se deplasau pe strada Călărași din Fetești, șoferița scuterului s-a angajat în depășirea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:53
(7328 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conducea microbuzul cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic, pe șoseaua Brăilei din Slobozia, un microbuz condus de un tînăr de 35 ani, din comuna Valea Ciorii. Din verificările efectuate în bazele ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:52
(8678 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Pe strada Depoului din municipiul Fetești a fost depistat miercuri, 6 iulie a.c., în jurul orei 03.30, un tînăr localnic, de 23 ani, în timp ce conducea un autoturism. Deoarece emana halenă alcoolică, a ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:46
(6872 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 77% dintre apelurile la 112 sînt false

Potrivit datelor statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale, la nivelul județului Ialomița, în al doilea trimestru al anului în curs, instituția a recepționat 76769 apeluri. De-a dreptul îngrijorător ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 15:10
(11128 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bazarul din Slobozia

O pubelă de gunoi s-a aprins în dimineața zilei de joi, 7 iulie, în Bazarul Municipal din Slobozia. Flăcările propagate cu rapiditate au cuprins și cabina unei autoutilitare parcată în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 14:58
(7437 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată din Italia în 2006, găsită de polițiști

Ialomița: Mașină furată din Italia în 2006, găsită de polițiști

Un autoturism furat din Italia în martie 2006 a fost descoperit de polițiștii ialomițeni în trafic. Mașina aparținea unui tînăr, de 29 ani, din județul Constanța, dar figura în baza de date a Interpolului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:30
(8548 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi bărbați, răniți grav într-un accident rutier

În dimineața zilei de joi, 7 iulie, în apropierea Combinatului Chimic de la Slobozia s-a produs un accident de circulație. O mașină condusă de un bărbat, de 48 ani, din Colelia, a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:26
(5239 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița:Termen limită pentru depunerea raportărilor contabile

«Agenții economici care în exercițiul financiar precedent au înregistrat o cifră de afaceri peste echivalentul în lei al sumei de 35000 euro au obligația să întocmească și să depună raportările contabile ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:25
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Cereale fără documente

Miercuri, 6 iulie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune pentru prevenirea ilegalităților în domeniul produselor cerealiere. În acest sens, polițiștii au organizat un filtru rutier la Vlădeni, unde ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:24
(8361 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 300 kg carne de vită, confiscată

La solicitarea Poliției Slobozia, inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița au participat la o acțiune comună pentru verificarea unui transport clandestin de produse de origine animală. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:10
(6629 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști

Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști

Polițiștii slobozeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea furturilor din locuințe în cadrul «Programului de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului». Potrivit polițiștilor, grupul țintă l-a ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:09
(10274 vizualizări - 0 comentarii)


DSV Ialomița: Controale în unitățile de alimentație publică

Peste 40 de unități de alimentație publică au fost verificate în perioada 24 iunie-5 iulie de către inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița. Pentru deficiențele constatate au fost aplicate amenzi ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:05
(5494 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Condamnat pentru «abandon de familie»

Și-a abandonat familia și acum este în închisoare pentru un an și patru luni. Este cazul unui bărbat de 44 ani, din Axintele, care a fost prins de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:25
(7427 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Cinci berbeci, furați

Polițiștii din Urziceni au fost alertație marți, 5 iulie, de o femeie, de 58 ani, din Bărcănești, cu privire la faptul că în perioada 27 iunie-5 iulie de la stîna sa situată pe islazul comunal au dispărut ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:25
(7227 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Copil de 5 ani, acroșat de o autoutilitară

Marți, 5 iulie, la Manasia s-a produs un accident de circulație, un minor de 5 ani fiind rănit. Pe scurt, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 45 ani, din comuna Coșereni, conducea o autoutilitară pe strada ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:24
(6916 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Mihail Kogălniceanu: Lemne confiscate

Transporturile ilegale de lemne au fost scopul principal al unei acțiuni desfășurate marți, 5 iulie, de polițiștii din Țăndărei pe raza comunelor Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu. În cadrul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:22
(8118 vizualizări - 0 comentarii)


Încep înscrierile la Academia de Poliție

Potrivit unei informări media, Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București organizează, în perioada 15-30 iulie 2011, cuncurs de adminitere pentru tinerii care vor să urmeze cariera de polițist ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:22
(5458 vizualizări - 1 comentariu)


ISUJ Ialomița: Incendii și intervenții SMURD

Marți, 5 iulie, echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat să intervină pentru salvarea unui bărbat de 50 ani, din Sinești, care avea mai multe plăgi la nivelul mîinii sîngi. Bărbatului i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:15
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere, locuri de muncă, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul instituției, la sfîrșitul lunii iunie erau înregistrate 7281 de persoane, dintre acestea doar 1908 ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:13
(7498 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru angajatorii care încadrează elevi și studenți

«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici că potrivit Legii nr. 72/2007, privind stimularea încadrării în muncă a elevilor și studenților, angajatorii care ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:48
(12795 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:24
(3662 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 77 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 5 iulie 2011, sînt disponibile 77 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:21
(8735 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Contabilitate simplificată pentru agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță aprobarea normelor legislative ce reglementează sistemul de contabilitate simplificat. Astfel, persoanele care în exercițiul financiar precedent au ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:21
(6984 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Jandarmii au prins în flagrant hoți de cablu de cupru

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 3 spre 4 iulie, jandarmii feteșteni au prins în flagrant un grup de persoane care săpau lîngă terasamentul căii ferate Fetești-București. Jandarmii au somat persoanele ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:20
(7895 vizualizări - 2 comentarii)


Făcăeni: Și-a plătit cumpărăturile cu bani falși

Un tînăr de 26 ani din Pantelimon este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins achitînd cumpărăturile cu o bancnotă falsă. S-a întîmplat la Făcăeni, unde sîmbătă, 2 iulie, tînărul a plătit la un ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:44
(6051 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Pistol deținut ilegal

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 1 iulie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Toxice au descoperit la un bărbat, de 59 ani, din Albești, un pistol cu aer comprimat. Pentru că ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:44
(8670 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Angajați hoți

Patru bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 40 ani sînt actual cercetați pentru furt, după ce au «prădat» firma unde erau angajați. Polițiștii au stabilit în urma verificărilor că cei patru, doi din Stelnica ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:42
(8593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


«Vacanță în siguranță», proiect de vară al Poliției

Ministerul Administrației și Internelor a anunțat demararea campaniei de informare «Vacanță în siguranță». Astfel, în cadrul proiectului a fost lansat site-ul www.infolitoral.mai.gov.ro, portal unde pot ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:38
(6763 vizualizări - 0 comentarii)


Brazii: Șofer băut, la volan

Un tînăr de 26 ani din Prahova s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Tînărul a fost oprit în trafic de agenții de poliție din comuna Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:32
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A găsit un proiectil în timp ce săpa o groapă

Vineri, 1 iulie, în jurul orei 15.30, echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru ridicarea unui element de muniție descoperit de un feteștean în timp ce săpa o groapă în curtea ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:33
(10038 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...