Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

Așa cum v-am precizat în repetate rînduri, rubrica de față are drept scop mediatizarea activității parlamentarilor ialomițeni. Revenim astăzi asupra parlamentarului Marian Neacșu, liderul grupului PSD din Camera Deputaților. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acesta își informează alegătorii că Parlamentul din care face parte a reușit, în sfîrșit, să facă ceva și pentru Slobozia...

«Așteptăm ordonanțele dumneavoastră!»
«Parlamentul a respins Ordonanța de Urgență nr. 47/2011, emisă de Guvernul Emil Boc prin care s-a încercat recuperarea de la autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:32 (8126 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Informații publice din culisele PSD

Vrem-nu vrem, viața socială și administrativă a județului se învîrte în jurul PSD Ialomița. Iar conferința județeană a organizației a confirmat fără drept de apel acest aspect. Ce s-a întîmplat joi, 28 martie a.c., puteți afla în articolul alăturat. Ce s-a spus, dar încă nu am scris, puteți afla de aici...

Cornel, șef la Garda de Mediu Cornel Vasile, cîndva cel mai tînăr primar din țară, a îmbătrînit. Dar tot mai e îndeajuns de eficient pentru a ocupa golurile de cadre ale partidului în instituțiile descentralizate. Așa se face că, deși nu l-a întrebat nimeni, a declarat public în cadrul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 09:10 (9633 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă-291, Neacșu-132

PSD Ialomița are președintele pe care îl merită!

Joi, 28 martie 2013, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, peste 400 de delegați ai organizațiilor PSD din județ și-au ales liderul. În cursa pentru poziția de președinte al Organizației s-au înscris deputatul Marian Neacșu și președintele Silvian Ciupercă. În ciuda consensului general declamat de la tribună, Conferința PSD Ialomița a stat sub semnul discursului primarului orașului Amara, Victor Moraru. Acesta l-a atacat public pe președintele Ciupercă acuzîndu-l de «fariseism, secretomanie, management politic defectuos și ratarea tuturor oportunităților de accesare a investițiilor din fonduri europene». Competiția a fost cîștigată de președintele în funcție, Silvian Ciupercă...

... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 22:07 (35942 vizualizări - 45 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă, reales președinte înainte de alegeri

PSD nu este al meu, nici al vostru...

Ciupercă, reales președinte înainte de alegeri

Au mai rămas cîteva zile pînă la alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Și deja v-am spus tot ce se putea despre realegerea președintelui Ciupercă. Ori poate că nu? Pentru că informații de ultimă oră din sînul cald al filialei ne-au oferit șansa unei revelații nesperate. Iat-o! Președintele Silvian Ciupercă este și va fi președinte atîta timp cît nu cere nimic de la Centru. Permiteți-ne să detaliem!

Repetiția e mama învățăturii
Așa cum vă aminteam, despre alegerile de joi, 28 martie, v-am spus tot ce se putea spune. Întîi că președintele Ciupercă a avut grijă încă de acum trei luni... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2013, 09:48 (9114 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Vasile Olaru, suspendat din funcția de secretar general al PSD Ialomița!

Adio, doctore...

Vasile Olaru, suspendat din funcția de secretar general al PSD Ialomița!

Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia, a fost suspendat din funcția de secretar general al PSD Ialomița. Decizia a fost adoptată marți seară, 12 martie a.c., în cadrul Biroului Executiv al Organizației. Vasile Olaru a refuzat să facă comentarii pe această temă... Motivul oficial al suspendării îl reprezintă participarea neautorizată a acestuia la ședința organizației PSD Amara. Surse din interiorul organizației susțin însă că Vasile Olaru a devenit «persona non grata» pentru Silvian Ciupercă și că acesta intenționează și înlocuirea sa din funcția de manager a Spitalului județean Slobozia...

Olaru a fost mazilit... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2013, 17:39 (25709 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Din social-democrație se iese doar cu picioarele înainte!

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Alegerile pentru șefia PSD Ialomița bat la geamuri. Bat ca să vestească o nouă primăvară pentru actualul președinte Silvian Ciupercă. Formalitatea se va desfășura într-o joi, pe 28 martie, iar «bătaia peștelui» se dă, de fapt, pentru funcția de prim-vicepreședinte. La acest moment aceasta este ocupată de către Marian Neacșu, deputat al Colegiului 2 și unul dintre potențialii succesori la șefia PSD Ialomița, atunci cînd Ciupercă va decide să se retragă. Contracandidatul acestuia e același Ștefan Mușoiu, prea compatibilul cu funcția deținută pînă la definitivarea procesului cu draga de ANI, flăcăul de casă al președintelui Ciupercă și perdantul aceleiași competiții din urmă cu doi ani...
... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:15 (8263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mizez pe puterea de decizie a Camerei Deputaților!»

Mihăiță Găină, ex-senator PSD, actual deputat USL

«Mizez pe puterea de decizie a Camerei Deputaților!»

Continuăm seria articolelor de prezentare a aleșilor pe care i-am trimis în Parlament. Astăzi, Mihăiță Găină, ex-senator PSD, actual deputat USL în Colegiul 3 Amara-Căzănești susține că forul decizional în care activează nu cheltuie banii contribuabililor degeaba... «Facem tot ceea ce trebuie pentru a ne respecta promisiunile din campania electorală. Preocupările mele vizează în principal probleme sociale, pentru că reprezint un colegiu preponderent rural...» ne-a declarat acesta.

Un senator convertit
Mihăiță Găină a fost ales deputat de 13147 de alegători din colegiul său. Și... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2013, 13:55 (9938 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

A mai rămas o lună!

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

Așa cum v-am promis săptămîna trecută, după povestea insignifiantului (dar simpaticului, dacă vă plac gîndacii de bălegar politic) Brusli, vă prezentăm astăzi o filă din istoria prezentă și viitoare a PSD Ialomița. Demersul nostru e justificat de faptul că, în mai puțin de o lună de zile, undeva pe la începutul lunii martie, se vor desfășura alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Mai corect ar fi să spunem că «vor avea loc formalitățile pentru realegerea președintelui Silvian Ciupercă». Dar nu vrem să ucidem din fașă și ultimele speranțe  ale apropiaților acestuia... Ne înțelegeți, nu-i așa?!

Ciupercă reales, la al «țînșpelea» congres... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:29 (8085 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Un primar în Parlamentul României

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Marian Pavel este un new-entry în Parlamentul României. A fost ales cu 63% din voturile electoratului (31974 de alegători) din Colegiul 1 Senat și este cea mai strălucitoare steluță de pe epoleții de partid ai președintelui Ciupercă. Vă sfătuim însă să nu amintiți niciodată despre asta! Lui Marian Pavel nu-i place să i se spună că aparține altcuiva decît alegătorilor săi. De aceea și declară de cîte ori are ocazia: «Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!» (n. red.: aveți grijă să nu rîdeți...).

Un primar de Ialomița în Parlamentul României
Marian Pavel nu e primul primar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:25 (10402 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Așa cum vă anunțam săptămîna trecută, lansăm astăzi unul dintre cele mai surprinzătoare scenarii politie ale anului viitor. Potrivit informațiilor pe care le deținem, viitorul președinte al PSD Ialomița nu va fi nici Ion Toma, nici Mihăiță Găină... Ci Marin Constantin, pe numele său mic Costică, ex-primarul de Albești, ajuns peste noapte subprefect apolitic al județului Ialomița.

Sic transit gloria
După cum știți, declarațiile din ultimii ani ai președintelui Silvian Ciupercă zugrăvesc un viitor luminos și ferice al Organizației. Conform acestuia, mieii electorali vor sta la masă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 09:42 (8209 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Agamiță Dandanache de la Centru...

Ialomița are o lungă tradiție a candidaților impuși!

Agamiță Dandanache de la Centru...

A început campania electorală! Oficial! Va fi lungă, va fi murdară, va fi mincinoasă. Și va fi una a celor care fură mai mult electorat. Vorba ăluia de vorbește singur pe sticla televizorului: hoții acestora se vor bate cu hoții celorlalți pentru voturile noastre. De dragul cititorilor, amînăm cu o săptămînă inevitabilul oferind un expozeu al trecerii prin viața politică locală a candidaților impuși de la Centru. Istoria acestora începe cu celebrul Gabriel Bivolaru, cel care-l trimitea pe actualul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, să-i cumpere țigări și se termină cu actualul candidat la o funcție de senator Ion Toma, despre care se zvonește că a venit să-l «înlocuiască... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2012, 09:51 (9896 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Permutări de n, luate câte k politicieni

Fierbe cazanul politichiei locale!

Permutări de n, luate cîte k politicieni

Nici n-au votat bine filialele locale listele de candidați pentru Parlament și au și început scandalurile. Săptămîna trecută, pe scena Național Arena, PSD Ialomița a prezentat nu mai puțin de 8 candidați, în PD-L Ialomița lui Cazacu Marinică i se trag clopotele a moarte politică, iar penelistul Nae Iancu, proaspăt ales în postura de candidat al filialei pentru Parlament, a rămas fără colegiu. Și, pentru ca nimeni să nu mai înțeleagă nimic, de o săptămîna încoace, în zona Urziceni se vehiculează tot mai insistent numele unui Agamiță Dandanache oltean, pe numele său Ion Toma, venit de la UNPR să ia locul senatorului Găină. Sau al deputatului Găină, dacă vă este mai comod așa...

Cazacu DA, Comisia de Integritate NU... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2012, 15:01 (11039 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Politica nu e o afacere!»

Și Liviu Cazan candidează pentru Parlamentul României?

«Politica nu e o afacere!»

Este om de afaceri, dar susține că politica nu e o afacere. A candidat pentru primăria Urziceni și a  pierdut fără drept de apel (2197 de voturi față de cele 4277 obținute de Constantin Sava, fostul și actualul primar). Și totuși se pregătește să candideze din nou. La 44 de ani reprezintă singura și cea mai mare surpriză pe care o poate oferi PSD alegătorilor. Pentru că Liviu Cazan pare a fi un altfel de politician. Din păcate, și dacă ar fi așa, vine prea tîrziu ca să-l mai creadă cineva pe cuvînt. El spune însă că timpul lui se măsoară altfel decît pentru ceilalți din branșa politicii…

Sponsorul oficial al PSD... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:23 (7655 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neacșu are mandatul de parlamentar în buzunar

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neașcu a cîștigat alegerile parlamentare din 2008 promițînd că, la maturitatea vîrstei sale biologice și intelectuale, va munci pentru electoratul pe care îl reprezintă ca pentru sine. După 4 ani de mandat susține nu numai că a făcut-o, dar și că merită un al doilea mandat! Adevărul este că e unul dintre puținii politicieni locali care va candida în decembrie fără emoții, indiferent ce a făcut în acest răstimp pentru județ. A acceptat însă să acorde un interviu publicației Independent, convins fiind că și presa locală mai merită o șansă. Reținut în declarații, Marian Neașcu a vorbit suficient de mult pentru a reconfirma faptul că USL va cîștiga în Ialomița 6 mandate de parlamentar. Înspăîmîntătoare monocromie, apreciem noi. Marian Neacșu nu este însă de aceeași părere...... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:42 (9207 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere... [citește toată știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19 (8132 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dacă voi candida, CÂȘTIG!»

Marian Pavel, un primar PSD care vrea să-și depășească condiția

«Dacă voi candida, CÎȘTIG!»

Planurile USL pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 sînt ambițioase: 6 fotolii de parlamentar, dintre care, cele de senator sînt garantate. Așa cum vă precizam săptămîna trecută, continuăm seria interviurilor politice cu potențialii candidați pentru aceste funcții. Marian Pavel, primarul comunei Gheorghe Lazăr, este unul dintre numele aflate pe lista potențialilor candidați pentru fotoliul de senator al Colegiului 1 Fetești-Țăndărei. Nu e singurul, e drept! Însă are cele mai multe atuuri pentru a fi nominalizat. Poate și pentru că, în discursurile publice, nu uită niciodată să-și spună poezia: «Eu sînt un soldat disciplinat al partidului. Unde mă trimite, acolo mă duc!».... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:31 (9194 vizualizări - 15 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Marian Neacșu, liderul Grupului PSD din Camera Deputaților

În data de 3 septembrie 2012, Grupul Parlamentar al Partidului Social-Democrat din Camera Deputaților și-a ales un nou lider, în persoana deputatului de Ialomița Marian Neacșu, acesta asigurînd interimatul... [citește toată știrea]

7 Septembrie 2012, 14:50 (7773 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Potor candidează pentru Senat

Dacă PSD va fi de acord

Potor candidează pentru Senat

Cu două luni înainte de startul oficial al campaniei electorale pentru Parlament, candidații la funcții se înghesuie la linia de start. Independent a publicat încă de la începutul verii o listă cu potențialii candidați ai partidelor pentru cele șase fotolii scoase la mezat. Dar, spre rușinea noastră, candidatul pe care vi-l prezentăm astăzi, ne-a scăpat... Poate din cauză că, asemeni multora din cei chemați, nu are pedigriu politic. Poate pentru că, în opinia specialiștilor din cadrul departamentului economic al PSD, n-a furat destul. Ori poate, părerea noastră, pentru că e prea tînăr. Doamnelor și domnilor, cu voia dumneavoastră, vi-l prezentăm pe Alexandru Potor, primul din seria celor care au acceptat să ne acorde un interviu înainte de nominalizarea oficială.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:12 (29756 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28251 vizualizări - 32 comentarii)

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31164 vizualizări - 22 comentarii)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni

O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:00
(8480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!

Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 19:56
(11215 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13719 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9548 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13372 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8966 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11074 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7610 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12061 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10868 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10078 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9514 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10536 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7800 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9627 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7990 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12902 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...