Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

Așa cum v-am precizat în repetate rînduri, rubrica de față are drept scop mediatizarea activității parlamentarilor ialomițeni. Revenim astăzi asupra parlamentarului Marian Neacșu, liderul grupului PSD din Camera Deputaților. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acesta își informează alegătorii că Parlamentul din care face parte a reușit, în sfîrșit, să facă ceva și pentru Slobozia...

«Așteptăm ordonanțele dumneavoastră!»
«Parlamentul a respins Ordonanța de Urgență nr. 47/2011, emisă de Guvernul Emil Boc prin care s-a încercat recuperarea de la autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:32 (8126 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Informații publice din culisele PSD

Vrem-nu vrem, viața socială și administrativă a județului se învîrte în jurul PSD Ialomița. Iar conferința județeană a organizației a confirmat fără drept de apel acest aspect. Ce s-a întîmplat joi, 28 martie a.c., puteți afla în articolul alăturat. Ce s-a spus, dar încă nu am scris, puteți afla de aici...

Cornel, șef la Garda de Mediu Cornel Vasile, cîndva cel mai tînăr primar din țară, a îmbătrînit. Dar tot mai e îndeajuns de eficient pentru a ocupa golurile de cadre ale partidului în instituțiile descentralizate. Așa se face că, deși nu l-a întrebat nimeni, a declarat public în cadrul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 09:10 (9655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă-291, Neacșu-132

PSD Ialomița are președintele pe care îl merită!

Joi, 28 martie 2013, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, peste 400 de delegați ai organizațiilor PSD din județ și-au ales liderul. În cursa pentru poziția de președinte al Organizației s-au înscris deputatul Marian Neacșu și președintele Silvian Ciupercă. În ciuda consensului general declamat de la tribună, Conferința PSD Ialomița a stat sub semnul discursului primarului orașului Amara, Victor Moraru. Acesta l-a atacat public pe președintele Ciupercă acuzîndu-l de «fariseism, secretomanie, management politic defectuos și ratarea tuturor oportunităților de accesare a investițiilor din fonduri europene». Competiția a fost cîștigată de președintele în funcție, Silvian Ciupercă...

... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 22:07 (35942 vizualizări - 45 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă, reales președinte înainte de alegeri

PSD nu este al meu, nici al vostru...

Ciupercă, reales președinte înainte de alegeri

Au mai rămas cîteva zile pînă la alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Și deja v-am spus tot ce se putea despre realegerea președintelui Ciupercă. Ori poate că nu? Pentru că informații de ultimă oră din sînul cald al filialei ne-au oferit șansa unei revelații nesperate. Iat-o! Președintele Silvian Ciupercă este și va fi președinte atîta timp cît nu cere nimic de la Centru. Permiteți-ne să detaliem!

Repetiția e mama învățăturii
Așa cum vă aminteam, despre alegerile de joi, 28 martie, v-am spus tot ce se putea spune. Întîi că președintele Ciupercă a avut grijă încă de acum trei luni... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2013, 09:48 (9114 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Vasile Olaru, suspendat din funcția de secretar general al PSD Ialomița!

Adio, doctore...

Vasile Olaru, suspendat din funcția de secretar general al PSD Ialomița!

Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia, a fost suspendat din funcția de secretar general al PSD Ialomița. Decizia a fost adoptată marți seară, 12 martie a.c., în cadrul Biroului Executiv al Organizației. Vasile Olaru a refuzat să facă comentarii pe această temă... Motivul oficial al suspendării îl reprezintă participarea neautorizată a acestuia la ședința organizației PSD Amara. Surse din interiorul organizației susțin însă că Vasile Olaru a devenit «persona non grata» pentru Silvian Ciupercă și că acesta intenționează și înlocuirea sa din funcția de manager a Spitalului județean Slobozia...

Olaru a fost mazilit... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2013, 17:39 (25710 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Din social-democrație se iese doar cu picioarele înainte!

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Alegerile pentru șefia PSD Ialomița bat la geamuri. Bat ca să vestească o nouă primăvară pentru actualul președinte Silvian Ciupercă. Formalitatea se va desfășura într-o joi, pe 28 martie, iar «bătaia peștelui» se dă, de fapt, pentru funcția de prim-vicepreședinte. La acest moment aceasta este ocupată de către Marian Neacșu, deputat al Colegiului 2 și unul dintre potențialii succesori la șefia PSD Ialomița, atunci cînd Ciupercă va decide să se retragă. Contracandidatul acestuia e același Ștefan Mușoiu, prea compatibilul cu funcția deținută pînă la definitivarea procesului cu draga de ANI, flăcăul de casă al președintelui Ciupercă și perdantul aceleiași competiții din urmă cu doi ani...
... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:15 (8263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mizez pe puterea de decizie a Camerei Deputaților!»

Mihăiță Găină, ex-senator PSD, actual deputat USL

«Mizez pe puterea de decizie a Camerei Deputaților!»

Continuăm seria articolelor de prezentare a aleșilor pe care i-am trimis în Parlament. Astăzi, Mihăiță Găină, ex-senator PSD, actual deputat USL în Colegiul 3 Amara-Căzănești susține că forul decizional în care activează nu cheltuie banii contribuabililor degeaba... «Facem tot ceea ce trebuie pentru a ne respecta promisiunile din campania electorală. Preocupările mele vizează în principal probleme sociale, pentru că reprezint un colegiu preponderent rural...» ne-a declarat acesta.

Un senator convertit
Mihăiță Găină a fost ales deputat de 13147 de alegători din colegiul său. Și... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2013, 13:55 (9938 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

A mai rămas o lună!

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

Așa cum v-am promis săptămîna trecută, după povestea insignifiantului (dar simpaticului, dacă vă plac gîndacii de bălegar politic) Brusli, vă prezentăm astăzi o filă din istoria prezentă și viitoare a PSD Ialomița. Demersul nostru e justificat de faptul că, în mai puțin de o lună de zile, undeva pe la începutul lunii martie, se vor desfășura alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Mai corect ar fi să spunem că «vor avea loc formalitățile pentru realegerea președintelui Silvian Ciupercă». Dar nu vrem să ucidem din fașă și ultimele speranțe  ale apropiaților acestuia... Ne înțelegeți, nu-i așa?!

Ciupercă reales, la al «țînșpelea» congres... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:29 (8085 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Un primar în Parlamentul României

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Marian Pavel este un new-entry în Parlamentul României. A fost ales cu 63% din voturile electoratului (31974 de alegători) din Colegiul 1 Senat și este cea mai strălucitoare steluță de pe epoleții de partid ai președintelui Ciupercă. Vă sfătuim însă să nu amintiți niciodată despre asta! Lui Marian Pavel nu-i place să i se spună că aparține altcuiva decît alegătorilor săi. De aceea și declară de cîte ori are ocazia: «Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!» (n. red.: aveți grijă să nu rîdeți...).

Un primar de Ialomița în Parlamentul României
Marian Pavel nu e primul primar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:25 (10402 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Așa cum vă anunțam săptămîna trecută, lansăm astăzi unul dintre cele mai surprinzătoare scenarii politie ale anului viitor. Potrivit informațiilor pe care le deținem, viitorul președinte al PSD Ialomița nu va fi nici Ion Toma, nici Mihăiță Găină... Ci Marin Constantin, pe numele său mic Costică, ex-primarul de Albești, ajuns peste noapte subprefect apolitic al județului Ialomița.

Sic transit gloria
După cum știți, declarațiile din ultimii ani ai președintelui Silvian Ciupercă zugrăvesc un viitor luminos și ferice al Organizației. Conform acestuia, mieii electorali vor sta la masă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 09:42 (8209 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Agamiță Dandanache de la Centru...

Ialomița are o lungă tradiție a candidaților impuși!

Agamiță Dandanache de la Centru...

A început campania electorală! Oficial! Va fi lungă, va fi murdară, va fi mincinoasă. Și va fi una a celor care fură mai mult electorat. Vorba ăluia de vorbește singur pe sticla televizorului: hoții acestora se vor bate cu hoții celorlalți pentru voturile noastre. De dragul cititorilor, amînăm cu o săptămînă inevitabilul oferind un expozeu al trecerii prin viața politică locală a candidaților impuși de la Centru. Istoria acestora începe cu celebrul Gabriel Bivolaru, cel care-l trimitea pe actualul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, să-i cumpere țigări și se termină cu actualul candidat la o funcție de senator Ion Toma, despre care se zvonește că a venit să-l «înlocuiască... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2012, 09:51 (9896 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Permutări de n, luate câte k politicieni

Fierbe cazanul politichiei locale!

Permutări de n, luate cîte k politicieni

Nici n-au votat bine filialele locale listele de candidați pentru Parlament și au și început scandalurile. Săptămîna trecută, pe scena Național Arena, PSD Ialomița a prezentat nu mai puțin de 8 candidați, în PD-L Ialomița lui Cazacu Marinică i se trag clopotele a moarte politică, iar penelistul Nae Iancu, proaspăt ales în postura de candidat al filialei pentru Parlament, a rămas fără colegiu. Și, pentru ca nimeni să nu mai înțeleagă nimic, de o săptămîna încoace, în zona Urziceni se vehiculează tot mai insistent numele unui Agamiță Dandanache oltean, pe numele său Ion Toma, venit de la UNPR să ia locul senatorului Găină. Sau al deputatului Găină, dacă vă este mai comod așa...

Cazacu DA, Comisia de Integritate NU... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2012, 15:01 (11039 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Politica nu e o afacere!»

Și Liviu Cazan candidează pentru Parlamentul României?

«Politica nu e o afacere!»

Este om de afaceri, dar susține că politica nu e o afacere. A candidat pentru primăria Urziceni și a  pierdut fără drept de apel (2197 de voturi față de cele 4277 obținute de Constantin Sava, fostul și actualul primar). Și totuși se pregătește să candideze din nou. La 44 de ani reprezintă singura și cea mai mare surpriză pe care o poate oferi PSD alegătorilor. Pentru că Liviu Cazan pare a fi un altfel de politician. Din păcate, și dacă ar fi așa, vine prea tîrziu ca să-l mai creadă cineva pe cuvînt. El spune însă că timpul lui se măsoară altfel decît pentru ceilalți din branșa politicii…

Sponsorul oficial al PSD... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:23 (7659 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neacșu are mandatul de parlamentar în buzunar

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neașcu a cîștigat alegerile parlamentare din 2008 promițînd că, la maturitatea vîrstei sale biologice și intelectuale, va munci pentru electoratul pe care îl reprezintă ca pentru sine. După 4 ani de mandat susține nu numai că a făcut-o, dar și că merită un al doilea mandat! Adevărul este că e unul dintre puținii politicieni locali care va candida în decembrie fără emoții, indiferent ce a făcut în acest răstimp pentru județ. A acceptat însă să acorde un interviu publicației Independent, convins fiind că și presa locală mai merită o șansă. Reținut în declarații, Marian Neașcu a vorbit suficient de mult pentru a reconfirma faptul că USL va cîștiga în Ialomița 6 mandate de parlamentar. Înspăîmîntătoare monocromie, apreciem noi. Marian Neacșu nu este însă de aceeași părere...... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:42 (9208 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere... [citește toată știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19 (8133 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dacă voi candida, CÂȘTIG!»

Marian Pavel, un primar PSD care vrea să-și depășească condiția

«Dacă voi candida, CÎȘTIG!»

Planurile USL pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 sînt ambițioase: 6 fotolii de parlamentar, dintre care, cele de senator sînt garantate. Așa cum vă precizam săptămîna trecută, continuăm seria interviurilor politice cu potențialii candidați pentru aceste funcții. Marian Pavel, primarul comunei Gheorghe Lazăr, este unul dintre numele aflate pe lista potențialilor candidați pentru fotoliul de senator al Colegiului 1 Fetești-Țăndărei. Nu e singurul, e drept! Însă are cele mai multe atuuri pentru a fi nominalizat. Poate și pentru că, în discursurile publice, nu uită niciodată să-și spună poezia: «Eu sînt un soldat disciplinat al partidului. Unde mă trimite, acolo mă duc!».... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:31 (9194 vizualizări - 15 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Marian Neacșu, liderul Grupului PSD din Camera Deputaților

În data de 3 septembrie 2012, Grupul Parlamentar al Partidului Social-Democrat din Camera Deputaților și-a ales un nou lider, în persoana deputatului de Ialomița Marian Neacșu, acesta asigurînd interimatul... [citește toată știrea]

7 Septembrie 2012, 14:50 (7774 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Potor candidează pentru Senat

Dacă PSD va fi de acord

Potor candidează pentru Senat

Cu două luni înainte de startul oficial al campaniei electorale pentru Parlament, candidații la funcții se înghesuie la linia de start. Independent a publicat încă de la începutul verii o listă cu potențialii candidați ai partidelor pentru cele șase fotolii scoase la mezat. Dar, spre rușinea noastră, candidatul pe care vi-l prezentăm astăzi, ne-a scăpat... Poate din cauză că, asemeni multora din cei chemați, nu are pedigriu politic. Poate pentru că, în opinia specialiștilor din cadrul departamentului economic al PSD, n-a furat destul. Ori poate, părerea noastră, pentru că e prea tînăr. Doamnelor și domnilor, cu voia dumneavoastră, vi-l prezentăm pe Alexandru Potor, primul din seria celor care au acceptat să ne acorde un interviu înainte de nominalizarea oficială.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:12 (29757 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28251 vizualizări - 32 comentarii)

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31165 vizualizări - 22 comentarii)

28 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drumuri județene parțial blocate

Drumuri județene parțial blocate

Potrivit Prefecturii, în prezent,pe teritoriul județului Ialomița circulația se desfășoară în condiții, grele de iarnă.

Drumuri județene parțial blocate, datorită temperaturilor extrem de scăzute ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 10:40
(10548 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat din cabina unui TIR

Joi, 21 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prezentat cu propunere de arestare preventivă Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni doi tineri din localitate, principalii suspecți de comiterea unui furt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 10:18
(8959 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul l-a «furat» pe tată

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 06:12
(10925 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 20:12
(10310 vizualizări - 0 comentarii)


La volanul unei mașini furate

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:46
(10014 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni stradale

Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:45
(10918 vizualizări - 0 comentarii)


Modificări legislative pentru angajatori

Potrivit unui comunicat de presă, începînd cu data de 1 februarie 2010, urmează a se modifica întocmirea Registrului general de evidență a salariaților. Astfel, registrul se întocmește în formă electronică ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:38
(12941 vizualizări - 0 comentarii)


Prostituate minore la Făcăeni

Miercuri, 20 ianuarie, în baza informațiilor deținute, agenții Postului de Poliție Făcăeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în perioada octombrie-decembrie 2009, un localnic de 32 de ani, a recrutat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:57
(15071 vizualizări - 0 comentarii)


70 de anvelope într-o mașină

70 de anvelope într-o mașină

În cadrul unei acțiuni organizată miercuri, 20 ianuarie, în municipiul Slobozia, polițiștii de siguranță publică aflați într-un filtru rutier instituit la intersecția Străzilor Nicolae Bălcescu și Mihai ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:56
(11134 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar arestat la Slobozia

Polițiștii au identificat și probat activitatea infracțională a unui individ suspectat de comiterea a două tîlhării pe raza municipiului Slobozia. Bărbatul a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:55
(15351 vizualizări - 1 comentariu)


Drumuri județene închise

Drumuri județene închise

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii auto asupra faptului că zăpada căzută noaptea trecută a făcut ca traficul rutier să fie întrerupt pe nu mai puțin de 7 segmente de drumuri județene. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 11:42
(11156 vizualizări - 0 comentarii)


Seminar pe teme de mediu

Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești organizează la Pitești un seminar cu tema «Evaluarea impactului asupra mediului datorat creșterii emisiilor de bioxid de carbon». Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 08:12
(11025 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:54
(10335 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:12
(11047 vizualizări - 0 comentarii)


Două drumuri înzăpezite

Două drumuri înzăpezite

Potrivit unui comunicat de presă, resmis de către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, la orele 12,30, în ziua de 19 ianuarie, pe arterele județului se circulă cu dificultate în condiții de iarnă ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:01
(12480 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat căzut în fîntînă

Marți dimineață, 19 ianuarie a.c., un bărbat a căzut într-o fîntînă dezafectată. Pe scurt, în timp ce mergea pe un teren viran situat în imediata apropiere a cartierului Gării din Slobozia Nouă, a căzut ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:00
(9942 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără de 21 de ani, moartă în accident rutier

Marți, 19 ianuarie, o tînără de doar 21 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier petrecut în apropiere de localitatea Cotorca. Mașina în care se afla, condusă de un bărbat de 22 ani, la rîndu-i rănit ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:59
(15777 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Trei tineri din comuna Ion Roată sînt cercetați pentru furt calificat. Suspecții, unul de 29 de ani și doi în vîrstă de 17 ani, sînt acuzați că în perioada noiembrie 2009-18 ianuarie 2010 au furat din locuința ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:58
(9831 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive

Luni, 18 ianuarie a.c., în intervalul orar 14,30-21,30, polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:57
(10438 vizualizări - 0 comentarii)


Final de săptămână plin de accidente

Final de săptămînă plin de accidente

Vineri, 15 ianuarie, la Slobozia, un localnic de 51 de ani, probabil pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcției de deplasare a mopedului pe care îl conducea și a lovit un o tînără de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 01:30
(16197 vizualizări - 0 comentarii)


La 60 de ani a furat un telefon mobil

Sâmbătă, în jurul orei 13,30, prin 112, o tînără de 16 ani din comuna Coșereni sesiza Poliția despre faptul că în urmă cu aproximativ o jumătate de oră, în timp ce se afla într-un magazin din municipiul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 20:08
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați beți la volani

În după-amiaza zilei de duminică, 17 ianuarie a.c., o echipă de siguranță publică ce acționa într-un filtru rutier instituit pe raza municipiului Slobozia a oprit pentru control, pe Strada Nordului, o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 19:16
(11658 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un ialomițean în vîrstă de 27 de ani, din comuna Dridu este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul, fără a poseda permis de conducere. Acesta a fost depistat vineri, 15 ianuarie a.c., ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:36
(10126 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit încarcerat

Vineri, 15 ianuarie 2010, în cadrul unei acțiuni desfășurată în municipiul Urziceni, polițiștii au depistat un tînăr de 22 de ani, din localitate. Tînărul era urmărit general, întrucît se sustrăgea executării ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:22
(11390 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» cu permis de conducere reținut

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 15/16 ianuarie, un echipaj al Biroului Rutier Fetești aflat în serviciu pe raza municipiului a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ilfov, la volan ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:48
(12285 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, arestați preventiv

Vineri, 15 ianuarie a.c., polițiștii l-au prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cu propunere de arestare preventivă, pe principalul suspect de comiterea unui furt dintr-un magazin din ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:08
(10323 vizualizări - 0 comentarii)


Week-end cu accidente rutiere grave

Week-end cu accidente rutiere grave

Unul dintre acestea s-a petrecut sîmbătă, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 01,00, pe Str. Călărași din municipiul Fetești. În urma coliziunii cu un stîlp de beton, un autoturism în care se aflau patru persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:40
(15089 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Centrul Cultural

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită miercuri, 20 ianuarie a.c., la evenimentul vernisării expoziției artistei Miruna Budișteanu. Expoziția va fi inaugurată la ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:32
(12075 vizualizări - 0 comentarii)


173 milioane subvenții pentru sectorul zootehnic și vegetal

Potrivit unui comunicat de presă, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat centrelor județene APIA suma de peste 173 milioane lei de la bugetul național reprezentînd plata solicitărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2010, 07:16
(13674 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări

Casă mistuită de flăcări

În seara zilei de joi, 14 ianuarie a.c., la construcția de casă încă nefinalizată a unei bătrîne din satul Malu a izbucnit un incendiu. Pînă la intervenția pompierilor, întreaga locuință a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 08:12
(9899 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...