Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Miting «spontan» cu repetiție

click pe poză

Mintingul «spontan» desfășurat sîmbătă, 14 ianuarie a.c., în fața Prefecturii Ialomița a fost reluat duminică, 15 ianuarie 2012, la orele 16,30. De două ori mai mulți decît în ziua precedentă, protestatarii prezenți duminică au părut mai bine organizați și mai sonori. Potrivit martorilor oculari ai evenimentului, printre noii veniți s-au numărat angajați ai Spitalului Județean, cărora li s-a promis o zi liberă pentru cele două ore de participare la manifestație. De asmenea, printre protestatari s-au numărat și angajați ai unor firme din mediul rural, convocați special în acest scop. Ca și în ziua precedentă, manifestanții au fost monitorizați atent de către Vasile Olaru, directorul Spitalului... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 12:19 (57647 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a plătit obolul manipulării

Slobozia: Miting «spontan» orchestrat de USL

click pe poză

Anunțat pe sticla televizoarelor încă de vineri, 13 ianuarie 2012, mitingul pro-Arafat de la Slobozia a debutat a doua zi la orele 16,30, sub sigla USL Ialomița. În fața Prefecturii, circa 150 de oameni, monitorizați atent de liderii PSD și PNL, au scandat lozinci antiprezidențiale. Mai toți cei prezenți au fost oameni în vîrstă, clienți permanenți ai mitingurilor organizate de PSD Ialomița...

Oficial, îl susținem pe Arafat
Neofical însă, la chemarea la mitingul anunțat de posturile centrale de televiziune pentru vineri, 13 ianuarie a.c., singurii care au răspuns prezent au fost jandarmii. La nici 24 de ore, sîmbătă, la orele 16,30, mitingul spontan pro-Arafat a fost... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2012, 18:33 (57332 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

Politică pe pîine administrativă

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

PD-L caută candidați pentru alegerile din 2012. PSD complotează la debarcarea președintelui Silvian Ciupercă. PNL face figurație în jurul primarului Gabi Ionașcu. Iar celelalte partide visează la ziua cînd vor ieși din marja de eroare a sondajelor. În atare condiții, tot ce le mai au de făcut membrii de partid sînt scenariile. Azi vi-l prezentăm pe cel legat de transformarea unui Victor Moraru, primarul PSD din Amara, într-un pion otrăvit numai bun de lansat în cursa pentru președinția Consiliului Județean.

PD-L aruncă nada în curtea PSD
Eforturile președintelui Cazacu din ultimul an s-au dovedit inutile. În ciuda pomenilor guvernamentale promise sau primite, puținii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:50 (12153 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Contabilitate dublă în USL Ialomița

Unde dai și unde crapă!?

Contabilitate dublă în USL Ialomița

În vreme ce la centru capii USL își alungă plictisul inventînd noi scenarii de suspendare a președintelui Băsescu, la margine, adică în Ialomița, conducerile reunite ale celor două partide caută de zor soluții practice pentru a cîștiga alegerile. Săptămîna trecută, conducerea extinsă a USL Ialomița s-a reunit pentru a decide nominal listele comune de candidați la alegerile din 2012. Vestea proastă e că aceste liste nu au fost stabilite. Vestea și mai proastă e că ele nici nu au șanse de a fi definitivate curînd, în condițiile în care, de fapt, fiecare dintre cele două formațiuni se pregătește pentru război...

PSD și PNL nu au soluții pentru listele comune de candidați
... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 11:43 (20789 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Neacșu, cercetat penal pentru conflict de interese

Deputatul PSD și fiica din dotare

Neacșu, cercetat penal pentru conflict de interese

Recent, Agenția Națională de Integritate a sesizat Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție pentru cercetarea a șase deputați acuzați de săvîrșirea infracțiunii de conflict de interese. Motivarea ANI reține că deputații și-ar fi angajat rudele la birourile parlamentare, încălcînd astfel, grosolan, prevederile legale.

Neacșu și-a angajat fiica la cabinetul parlamentar
Printre cei 6 demnitari publici se află și deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu. Domnia sa este acuzat de faptul că și-a angajat fiica drept referent la Cabinetul Parlamentar. «Domnul Marian Neacșu, deputat în Parlamentul României, a propus angajarea și a avizat contractul individual... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2011, 15:54 (16140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii PSD, obligați să-și confirme statutul de candidat

Cine se frige cu ciorbă, suflă și-n adeziuni

Primarii PSD, obligați să-și confirme statutul de candidat

În vreme ce Geoană scrutează zarea în căutarea unui partid care să-i prelungească agonia politică, emulul lui local încearcă să se pună la adăpost de o trădare în masă. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Silvian Ciupercă, primarii din teritoriu au obligația să-și depună anticipat candidaturile pentru alegerile din 2012. Termenul limită a fost 11 noiembrie, dar mulți dintre primari susțin că habar n-au ce trebuia să facă. În vremea asta, în culisele filialei umblă tot mai sîcîitor zvonul că președintele Ciupercă cochetează cu ideea înființării «Noii Stîngi», de dragul aceluiași Geoană, fie-i țărîna politică ușoară.

La candidaturi adunarea!
Cel mai sărac... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2011, 09:15 (17347 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vicele Mușoiu de la PSD, meditator de ocazie pentru elevii de liceu

Inițiativă discutabilă în sînul organizației social-democrate

Vicele Mușoiu de la PSD, meditator de ocazie pentru elevii de liceu

Organizația de Femei a PSD Ialomița propune elevilor interesați meditații pentru Bacalaureat. Otilia Dumitru, președintele Organizației, susține că această inițiativă este una binevenită și necesară, în condițiile în care Inspectoratul Școlar nu oferă soluții viabile în acest sens. Potrivit pliantului furnizat elevilor săptămîna trecută, printre meditatori se numără și Ștefan Mușoiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița și președintele organizației de tineret a filialei locale...

Fluturași PSD distribuiți în fața liceelor
Săptămîna trecută, Organizația de Femei a PSD Ialomița a avut inedita inițiativă de a distribui pliante cu sigla partidului prin care invită... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2011, 08:58 (15879 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Conducerile partidelor politice, secrete de stat pentru electorat

La nivel local se fac de băcănie

Conducerile partidelor politice, secrete de stat pentru electorat

Cu un an înaintea alegerilor locale, partidele care fac figurație electorală în Ialomița sînt obtuze, lipsite de transparență și goale de conținut. De principiu, astfel de afirmații nu au nevoie de nicio argumentație, iar activitatea și declarațiile politicienilor locali ne scutesc de efortul unei demonstrații. Noi ne-am dorit însă să mergem dincolo de evidențe și, în cadrul unui raid de o jumătate de oră, am solicitat, la sediile partidelor politice care ne-au picat sub ochi mergînd pe străzile Sloboziei, o listă cu conducerea centrală, municipală și locală a fiecărei organizații. Iată ce a ieșit!

Singurătatea alegătorului de cursă lungă
Sediul PSD e undeva la marginea... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2011, 08:38 (18347 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD+PNL+PDL=10

Parlamentari, ochii plînși cer să va vadă!

PSD+PNL+PDL=10

După trei ani de dolce far niente în Parlamentul României, parlamentarii ialomițeni revin în atenția mass-mediei locale. Unii timid, ca niște hoți de voturi redistribuite uninominal ce au fost, alții săptămînal, în declarații irelevante, iar restul fantomatic, așa cum îi șade bine oricărui parlamentar care se respectă. Pentru că i-am așteptat și nu putem trece cu vederea peste jenantele lor încercări de revenire în prim-planul vieții social-politice, vom face în această pagină o primă trecere în revistă a principalelor scenarii urzite în jurul lor. Nu de alta, dar mîine-poimîine vin alegerile și iar n-avem habar pentru cine am votat!

Un județ și jumătate pentru ambițiile politice ale partidelor... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:45 (12225 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Martin a murit,  trăiască Ionașcu!

Martin a murit, trăiască Ionașcu!

Pentru unii ar fi fost prea frumos ca să fie adevărat. Pentru alții, s-a făcut dreptate. Nouă, unora, ne e egal, pentru că, așa cum am mai spus-o, într-un oraș eviscerat financiar și în care pînă și nepoții noștri sînt condamnați să plătească datoriile investiției într-o sursă de apă nepotabilă, PSD sau PNL ne e totuna.

Martin a devenit istorie înainte să o facă
De la ’48 încoace, în veci fie pomenit conu’ Caragiale, politica se scrie în provincie și se dictează la București. Așa se întîmplă și la noi, la Ialomița, cu o singură și insignifiantă diferență. În locul lui Agamiță, altfel un idiot simpatic, a fost propus pentru eternitatea alegerilor viitoare, preaonorabiliul... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2011, 14:26 (33778 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL are, dar nu vrea, PDL nici n-are, nici nu vrea

Scenarii de vară în politica ialomițeană

Pentru că a trecut ceva timp de cînd nu v-am mai stresat cu scenarii legate de viitoarele candidaturi pentru Primăria Muncipiului Slobozia, revenim astăzi în forță. Și vă spunem că primarul Gabi Ionașcu e bine mersi și se pregătește activ pentru o lungă campanie electorală, Ioan Martin așteaptă și acum rezultatele sondajelor de luna trecută, iar candidații PD-L sînt cîtă frunză și iarbă...

USL lungește boala nominalizării candidatului
Lansate luna trecută în sistem bielă-manivelă, sondajele USL rămîn și la acest moment niște fantome bune de speriat candidații cu pretenții. Cel mai speriat dintre toți rămîne Gabi Ionașcu, singurul care are în mod real de pierdut. Poate... [citește_tot_articolul]

12 August 2011, 13:41 (9492 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

Se caută un candidat

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

După centralizarea sondajelor realizate de PSD și PNL, candidații înscriși în cursa pentru Primăria Slobozia, Ioan Martin și Gabi Ionașcu, se află «bară la bară». Pe de altă parte, PD-L contraatacă cu un sondaj propriu...

Candidatul USL se validează la București
În urmă cu mai bine de o lună, filiala locală a USL anunța lansarea unor sondaje de opinie care să confirme tendințele de vot ale electoratului ialomițean și stabilirea candidatului cu care USL urmează să se prezinte la alegerile locale pentru Primăria Slobozia.
Realizate atît de către PSD cît și de PNL, sondajele au fost finalizate săptămîna trecută. Potrivit primelor informații livrate pe canale neoficiale... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 06:39 (15632 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cronica unor sondaje anunțate

Ionașcu PRIMAR, Cazacu PREȘEDINTE

În ultimele luni v-am oferit în acest colț de pagină o serie întreagă de scenarii politice care vizau viitorul Ialomiței în mandatul 2012-2016. Ajustate în funcție de declarații și fapte concrete, dar alimentate pe alocuri și de zvonuri din culisele filialelor, previziunile noastre au ajuns să capete un grad ridicat de acuratețe. Așa că astăzi lansăm pe piață o nouă posibilitate: Ionașcu reales, Cazacu președinte de Consiliu Județean.

Dulce ca mierea e otrava sondajelor PSD
După cum poate știți, săptămîna trecută a fost finalizat primul dintre cele două sondaje comandate de USL în Ialomița în vedera desemnării viitorului candidat la fotoliul de primar al muncipiului... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 08:17 (11464 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Demagogul Ciupercă și vânzătorii de iluzii electorale

A început campania pentru localele din 2012

Demagogul Ciupercă și vînzătorii de iluzii electorale

Vise! Hai la vise! Ieftine, proaspete, aburinde! Acesta este mesajul titularilor de filiale locale ale celor două partide care-și adjudecă viitorul politic al Ialomiței. Dacă sînteți interesat, în colțul drept al județului îl avem pe vînzătorul de iluzii electorale Cazacu, președintele PD-L. Lefegiu al unei instituții publice falimentare, Poșta Română, protagonist al unor dosare penale epopeice și moștenitor politic al unei organizații abulice și plină de toate păcatele, Cazacu visează cu ochii larg deschiși la ziua cînd va conduce el județul. În colțul din stînga, la costum și cravată social democrată, președintele în exercițiu, Silvian Ciupercă. Demagog de formație și neînvins de două mandate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 09:06 (7837 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Trădare fără trădători

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Victor Moraru, primarul orașului Amara: «Eu nu pot sta aplecat! N-am stat niciodată!»

A mai rămas un an pînă la alegerile locale și Ialomița a început să fiarbă. Dintr-un mal într-altul al politicii locale partidele spumegă, politicienii fac valuri, iar șeptarii de partid visează la noile organigrame. Ca de obicei, singurii nebăgați în seamă rămîn alegătorii. Vom încerca astăzi să ridicăm preț de o secundă perdeaua care ascunde culisele politicii locale și să vă oferim cîteva scenarii de lucru legate de viitorul politic al județului. Iar ca bonus, consemnăm un interviu cu unul dintre out-siderii politicii locale, primarul orașului Amara, Victor Moraru.

O lume minunată cu PSD la poartă. Postulat: PSD va cîștiga alegerile locale. Poate nu cu procentul... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2011, 10:36 (12762 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

PSD Ialomița a sărbătorit ecologic «1 Mai»

Duminică, 1 mai 2011, Organizația județeană a PSD Ialomița și Tineretul Social Democrat din Ialomița au organizat, cu prilejul Zilei Internaționale a Muncii, acțiuni de ecologizare în mai multe localități... [citește toată știrea]

4 Mai 2011, 15:46 (9707 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke

S-a trezit a șaptea zi după Scripturi

Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke

Într-un protest public adresat Parlamentului, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke, pentru «haosul creat prin închiderea spitalelor din țară». Reamintim că prin decizia Ministerului, 100 de angajați ai Spitalului din Țăndărei au rămas fără locuri de muncă, iar Ialomița a ajuns să aibă cel mai mic număr de paturi de spital la mia de locuitori.

Mai bine mai tîrziu decît niciodată
Protestul președintelui PSD este adresat, în principal, Comisiei pentru Muncă, Familie și Protecție Socială, fiind înaintat și celor șase parlamentari pe care-i are județul Ialomița. Într-un expozeu întins pe 5 pagini, Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2011, 13:40 (9827 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

Ca să dea bine la Centru

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Amara, în cvasianonimatul călduț al Hotelului Parc s-au desfășurat lucrările anuale ale școlii politice a PSD Ialomița. Desfășurate cu ușile sigilate, cursurile au reunit majoritatea primarilor PSD din județ și, după chipurile cursanților, s-au dovedit a fi cele mai plicticoase de la inventarea PSD-ului încoace. Dar nu despre demagogia internă a PSD Ialomița dorim noi să vă informăm, ci despre cea externă, mult mai periculoasă în opinia noastră. Și care s-a manifestat în plenitudinea ei la conferința de presă regulamentară de vineri seara, cînd, în prezența megapreședintelui Ponta, minipreședintele Ciupercă a facut precizări halucinante legate de fiul rătăcitor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 12:26 (13339 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

5 minute de publicitate politică
Nu mai vrem politică la comandă. Lideri de carton care recită fraze învățate pe de rost, șefi de filială care-și închipuie că sînt buricul pămîntului, directori de descentralizate care să propovăduiască cuvîntul Partidului... Dar de politică nu putem scăpa! Și-atunci am făcut ce trebuia făcut. Am căutat oamenii din eșaloanele secunde, habotnicii care se duc lună de lună la ședințele de partid, membrii de partid gata să renunțe la 25 la sută din salariu pentru Guvernul lor, tineri care cred în OTV, bătrîni care suferă pentru mai-binele social democrației. Căci a lor va fi Împărăția Cerurilor, veșnicia politicii românești și cele cinci minute... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2011, 11:38 (6748 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

Politica, cea mai veche meserie din lume

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

În cadrul ultimei ședințe de Comitet Executiv a PSD Ialomița primarul Gabi Ionașcu a declarat că «pînă la 30 aprilie își va anunța colegii dacă va mai candida pe listele partidului pentru alegerile din 2012». În același timp, surse din cadrul filialei confirmă faptul că edilul Sloboziei intenționează să candideze din partea Partidului Conservator. Aurel Chelbea, președintele PC Ialomița susține că «nu i-ar displace o astfel de intenție». Ioan Martin, cealaltă jumătate a Alianței de Centru Dreapta din Ialomița susține că la alegerile din 2012 va candida «cel care va avea cel mai bun scor electoral».

Sic transit gloria Moldovei
După ce a încercat zadarnic să-l salveze... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2011, 06:18 (10925 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț public

Primăria Municipiului Slobozia
dorește să sprijine
activitatea de funcționare
a Asociațiilor de Proprietari
și organizează, în acest sens,
în ziua de miercuri,
13 mai 2015, orele 16,00,

la Casa Municipală de Cultură
(fostul cinematograf Galax),
o Adunare cu toți administratorii
și președinții Asociațiilor de proprietari

8 Mai 2015, 12:05


Ialomița: Un tractor și un autoturism, cuprinse de flăcări

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru lichidarea a două incendii, izbucnite la un tractor și la un autoturism. Primul apel telefonic a fost înregistrat miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 20:30
(4686 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7569 șomeri, din care 1849 șomeri indemnizați, respectiv 5720 șomeri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 18:25
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: În atenția operatorilor care achiziționează lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte de la producători că, în conformitate cu art. 151 din Regulamentul (UE) nr. 1308/2013, pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 17:40
(4192 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat în trafic în stare de ebrietate

Un tînăr, de 27 de ani, din București, este urmărit penal după ce a fost identificat în trafic, la Fetești, sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 16:45
(4005 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 15:30
(4810 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4277 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10598 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4882 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5777 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(9003 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4775 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5025 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3384 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6681 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3906 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8026 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7335 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8691 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5133 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4281 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4040 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5639 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7521 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8171 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4941 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3226 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3678 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...