Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Într-un oraș în care cantitatea de deșeuri colectate selectiv este nesemnificativă, există și inițiative prin care se dorește educarea cetățenilor în această direcție. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, a elaborat un proiect prin care dorește să transforme reședința județului într-un oraș eco.

Slobozia gândește eco Planul de Administrație Publică pentru Slobozia în mandatul 2020-2024 pe care Alexandru Potor l-a inițiat are un capitol dedicat special dedicat colectării selective a deșeurilor produse de cetățenii orașului. Fostele administrații locale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 13:10 (4903 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Alexandru Potor, candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, și Echipa pentru Slobozia

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Slobozia are nevoie de investiții noi corespunzătoare nevoilor comunității și finalizarea proiectelor care sunt întârziate deja de mult timp. Ne concentrăm pe acțiunile care contribuie semnificativ la îmbunătățirea confortului urban al cetățenilor și care pot fi realizate în termenul cel mai scurt. 
Avem în vedere și investiții pe termen lung pe care le vom pregăti temeinic și le vom lansa după o dezbatere consistentă cu locuitorii.

Încheierea intervenției la stația de tratare a apei potabile rămâne prioritate zero a mandatului nostru. În cazul în care constructorul nu mai are posibilitatea reală de a continua lucrarea vom solicita evaluarea și plata până la stadiul lucrărilor... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:50 (6310 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Campanie de ecologizare

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Fosta administrație locală a Sloboziei și-a încheiat mandatul cu numeroase promisiuni neîndeplinite. Curățenia orașului este una dintre ele. Pentru a demonstra că îi pasă de mediu și de cetățeni, Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al reședinței județului Ialomița, a demarat o campanie de ecologizare în zonele din oraș, unde foștii aleși locali au uitat să mai ajungă.

Alexandru Potor își dorește un oraș mai curat Însoțit de susținătorii săi, Alexandru Potor a străbătut orașul pentru a-l curăța de gunoaie. Indiferența fostei administrații în ceea ce privește protecția... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:05 (5706 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Comuna unde se retrag orășenii

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Ajuns la finalul celui de-al doilea mandat, primarul PSD al comunei Mărcu­lești, Sorin Ciriblan, crede că n-a făcut umbră Primăriei degeaba: «Am investiții finalizate sau în derulare, de peste 21 milioane de lei... N-am stat la mâna nimănui, că nu mi-a plăcut! Am făcut și o să mai fac!».

Un primar care vrea Mărculești e o comună greu de administrat. Pentru că e o comună fară resurse... Dar a avut șansa de a accesa investiții care o fac atractivă pentru oricine își dorește să trăiască o viață liniștită. Pe această dorință a oamenilor de a trăi «mai bine» a mizat și Sorin Ciriblan... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2020, 20:05 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Rețeaua sanitară a județului Ialomița ar trebui să asigure acces operativ și nediscriminatoriu pentru toți cetățenii județului. În centrul rețelei sanitare trebuie să stea Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la care trebuie să ajungă toate cazurile ce nu pot fi tratate la spitalele din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
În guvernarea PSD au fost asigurate fonduri importante pentru reabilitarea spitalului de la Slobozia. Până acum s-au alocat către acest spital peste 32 milioane de euro, bani din PNDL și din Programul Operațional Regional 2014-2020, în cadrul Axei prioritare 8-«Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale». Din păcate, lucrările se derulează greu și va trebui să urgentăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 15:25 (5483 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3465 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Dezvoltarea economică a județului este o prioritate social-democrată, iar aceasta se face eficient din mai multe surse de finanțare, proiectele europene fiind una dintre ele, deci nu singura. Experiența spune că dezvoltarea sustenabilă presupune ca activitatea economică să se reflecte în încasările la bugetul județului și al unităților administrativ teritoriale. Fondurile europene sunt foarte bune pentru că ne ajută la dezvoltarea unor obiective individuale, dar nu și suficiente fiindcă este nevoie de alocarea altor fonduri pentru utilizarea și menținerea acestora. Investițiile din aceste fonduri punctuale cresc pe termen scurt și mediu infrastructura... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 13:15 (4778 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, candidat la președinția Consiliului Județean, spune că starea de degradare avansată în care se află podurile rutiere din Ialomița necesită o atenție deosebită. Există riscul ca zona Slobozia-Țăndărei-Bucu să se blocheze iar zona de Est a județului să rămână izolată: «Așa cum am arătat, lucrările de infrastructură pe care le derulăm în județ trebuie să urmărească principiul eficienței economice. În acest sens, voi acorda o importanță deosebită reabilitării podurilor rutiere din județ... Degeaba asfaltăm drumuri dacă nu putem ajunge la ele pentru că podurile se află sub restricții iar transportatorii trebuie să ocolească zeci de kilometri pentru a ajunge la destinații!»... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 14:20 (4328 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița și candidatul acestei formațiuni la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, spune că proiectele de reabilitare a infrastructurii rutiere stau bine doar la capitolul comunicare. Pe teren starea drumurilor este proastă, deși există finanțare pentru modernizarea a 223 de km de drumuri județene din totalul de 507 km aflați în administrarea Consiliului Județean Ialomița. Pavel propune o viziune economică asupra lucrărilor de reabilitare a infrastructurii, care ar trebui să aibă ca finalitate transformarea județului într-un nod pentru transporturile de mărfuri.

Doar 2,12% din lucrările finanțabile au fost finalizate!... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 14:25 (5436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

adio Consiliul Județean, adio Primăria Slobozia...

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

Deciziile lui Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, și a lui Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei, de a trece la PRO România au drept consecință pierderea funcțiilor deținute. Organizația PSD Ialomița a demarat deja procedurile de suspendare din funcție, însă cei doi nu mai au drept de semnătură în cadrul instituțiilor pe care le-au condus...

Doi, Doamne, și-amândoi la fel Începând de luni, 17 august a.c., Victor Moraru și Adrian Mocioniu nu-și mai pot exercita funcțiile pe care l-au deținut  timp de 4 ani. Cei doi au decis să își depună candidatura pe listele... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 20:10 (9219 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

Luni, 17 august 2020, candidatul PSD Ialomița la președinția Consiliului Județean, senatorul Marian Pavel, și-a depus dosarul de candidat la Biroul Electoral Județean. Acesta a fost însoțit de președintele interimar al Senatului, fostul ministru al Justiției Robert Cazanciuc, precum și de senatorul PSD Daniel Cătălin Zamfir, dar și de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, de președintele Organizației PSD Slobozia, Ștefan Țintă, de primarul comunei Buești, Nicolae Mihăilă, și de cel al localității Ograda, Lilian Badea. «Marian Pavel este cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița! Performanțele obținute din funcția de secretar al Senatului, cât și bogata experiență în administrație îl recomandă pe Marian Pavel pentru președinția Consiliului Județean Ialomița. Loialitatea și consecvența demonstrate în rezolvarea problemelor politice și administrative de-a lungul carierei sale politice sunt reconfirmate și astăzi prin depunerea candidaturii senatorului Marian Pavel pentru Consiliul Județean... PSD Ialomița vă propune un program administrativ complex, realizabil etapizat în următorii 4 ani, punând accent în mod deosebit pe oameni, dezvoltarea comunităților și a județului din perspectiva reducerii decalajelor dintre mediul urban și rural!» a declarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu.... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 19:10 (5496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

PSD se grăbește

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

Alexandru Potor, însoțit de liderii PSD Ialomița, a depus vineri, 14 august a.c., la Biroul Electoral Municipal, dosarul de candidat pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020. «Emoție... Asta am simțit! Este o candidatură care mă onorează...» a declarat Alexandru Potor după ieșirea din sală.

Primul dintre candidați Vineri, 14 august 2020, la orele 11,00, însoțit de președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, deputatul PSD Ștefan Mușoiu și șeful de campanie Ștefan Țintă, candidatul PSD Alexandru Potor și-a depus dosarul de candidat pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

14 August 2020, 16:20 (3998 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

După o idee a deputatului Ștefan Mușoiu

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Slobozia, propune un proiect de regenerare urbană a orașului în valoare de 25 milioane de euro

În prima sa conferință de presă din această precampanie electorală, Alexandru Potor surprinde electoratul slobozean cu un proiect ambițios, dar riscant. Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei propune un proiect de regenerare urbană a Sloboziei în valoare de 25 milioane de euro, fondurile urmând a fi asigurate printr-un parteneriat public-privat, în care administrația locală va investi 2 milioane de euro.

Un proiect cât un mandat Alexandru Potor, candidatul PSD la primăria Slobozia, a organizat miercuri, 12 august 2020, prima sa conferință de presă de la nominalizarea de către... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 17:40 (6904 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

Cristian Roman, fost primar al orașului Țăndărei în mandatul 2012-2016, este alegerea PSD Ialomița pentru candidatura la funcția de primar din mandatul 2020-2024. Luni, 10 august a.c., în fața sediului Primăriei Țăndărei, acesta a declarat: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“».

Un candidat, noi performanțe PSD Ialomița a lansat luni, 10 august 2020, candidatul pentru funcția de primar la Primăria orașului Țăndărei. Acesta este Cristian Roman, primar în perioada 2012-2016. Lansarea a fost făcută în fața sediului Primăriei... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 19:25 (6597 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

Revenit de la PRO România

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

bonus: A fost dizolvat Biroul Executiv al Organizației PSD Amara!

Miercuri, 5 august 2020, Comitetul Executiv Județean al PSD a decis dizolvarea Biroului Executiv al filialei locale din Amara și alegerea unei noi conduceri. Aceasta a decis susținerea primarului în funcție, Ion Măiță, racolat anterior de către PRO România. «Ion Măiță nu a plecat niciodată din PSD! El a susținut doar că nu va mai candida în partidul în care candidează și Victor Moraru... Acum problema este rezolvată, pentru că Victor Moraru nu mai candidează pentru PSD la conducerea Consiliului Județean Ialomița!» a declarat ulterior ședinței președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel.

Pavel a tăiat de la rădăcină... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 00:05 (21212 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13287 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel, candidatul PSD pentru președinția Consiliului Județean Ialomița

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel este candidatul oficial al PSD Ialomița pentru preșe­dinția Consiliului Județean. Decizia, susținută de Comitetul Executiv, confirmă eforturile sale de a oferi ialomițenilor «o gu­vernare locală de echipă». Marian Pavel susține că fără această echipă niciunul dintre liderii politici ai PSD Ialomița nu ar exista.

Unde-i unul, nu-i putere Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, susține că decizia Organizației de a-l propulsa în poziția de candidat la șefia Consiliului Județean echivalează cu o declarație de asumare a guvernării locale. «Nimeni din cadrul filialei nu a ajuns în funcții și demnități publice de unul singur! Și nu poate conduce ca persoană fizică destinele unei comunități sau ale unui județ... Suntem o echipă și oferim electoratului puterea și experiența acestei echipe! Eu, singur, mă reprezint pe mine și atât...»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:40 (6956 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

PSD a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea alegerilor locale în municipiul Urziceni după nominalizarea și prezentarea oficială a candidatului partidului la funcția de primar al municipiului. Sub coordonarea președintelui Organizației, Elena Buculescu, PSD Urziceni intră în lupta electorală cu un program administrativ reformator și un candidat tânăr, Oana Martinescu, ce beneficiază de o notorietate incontestabilă în plan local. În vârstă de 31 de ani, jurist de profesie și cu experiență în domeniul managementului privat, Oana Martinescu și-a motivat decizia de a se alătura echipei PSD Urziceni prin dorința de a implementa un proiect comun, substanțial, de transformare edilitară a municipiului... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 19:50 (13258 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

PSD Ialomița, fără candidat

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

La nici două săptămâni de la lansare, candidatul PSD Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru funcția de primar la Urziceni «din motive personale». Conducerea PSD Ialomița promite că va avea un candidat nou în maxim 24 de ore.

Uite candidata, nu e candidata Elena Buculescu, candidatul PSD Ialomița la Primăria Urziceni s-a retras din cursa electorală pentru fotoliul de primar. Oficial, Elena Buculescu s-a retras «din motive personale». «Doamna Buculescu ne-a anunțat ieri cu privire la această decizie... Regretăm, dar asta e situația! Vom avea o întâlnire cu Organizația locală și, în 24 de ore, promitem să identificăm un candidat la fel de bun. Miza noastră este să identificăm un candidat care, împreună cu Organizația, să ofere o alternativă de vot!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 20:15 (6802 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2394 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3551 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2717 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1857 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2258 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5512 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1954 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2642 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2198 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2544 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1917 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2608 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...