Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Într-un oraș în care cantitatea de deșeuri colectate selectiv este nesemnificativă, există și inițiative prin care se dorește educarea cetățenilor în această direcție. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, a elaborat un proiect prin care dorește să transforme reședința județului într-un oraș eco.

Slobozia gândește eco Planul de Administrație Publică pentru Slobozia în mandatul 2020-2024 pe care Alexandru Potor l-a inițiat are un capitol dedicat special dedicat colectării selective a deșeurilor produse de cetățenii orașului. Fostele administrații locale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 13:10 (4898 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Alexandru Potor, candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, și Echipa pentru Slobozia

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Slobozia are nevoie de investiții noi corespunzătoare nevoilor comunității și finalizarea proiectelor care sunt întârziate deja de mult timp. Ne concentrăm pe acțiunile care contribuie semnificativ la îmbunătățirea confortului urban al cetățenilor și care pot fi realizate în termenul cel mai scurt. 
Avem în vedere și investiții pe termen lung pe care le vom pregăti temeinic și le vom lansa după o dezbatere consistentă cu locuitorii.

Încheierea intervenției la stația de tratare a apei potabile rămâne prioritate zero a mandatului nostru. În cazul în care constructorul nu mai are posibilitatea reală de a continua lucrarea vom solicita evaluarea și plata până la stadiul lucrărilor... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:50 (6306 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Campanie de ecologizare

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Fosta administrație locală a Sloboziei și-a încheiat mandatul cu numeroase promisiuni neîndeplinite. Curățenia orașului este una dintre ele. Pentru a demonstra că îi pasă de mediu și de cetățeni, Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al reședinței județului Ialomița, a demarat o campanie de ecologizare în zonele din oraș, unde foștii aleși locali au uitat să mai ajungă.

Alexandru Potor își dorește un oraș mai curat Însoțit de susținătorii săi, Alexandru Potor a străbătut orașul pentru a-l curăța de gunoaie. Indiferența fostei administrații în ceea ce privește protecția... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:05 (5700 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4019 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Comuna unde se retrag orășenii

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Ajuns la finalul celui de-al doilea mandat, primarul PSD al comunei Mărcu­lești, Sorin Ciriblan, crede că n-a făcut umbră Primăriei degeaba: «Am investiții finalizate sau în derulare, de peste 21 milioane de lei... N-am stat la mâna nimănui, că nu mi-a plăcut! Am făcut și o să mai fac!».

Un primar care vrea Mărculești e o comună greu de administrat. Pentru că e o comună fară resurse... Dar a avut șansa de a accesa investiții care o fac atractivă pentru oricine își dorește să trăiască o viață liniștită. Pe această dorință a oamenilor de a trăi «mai bine» a mizat și Sorin Ciriblan... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2020, 20:05 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Rețeaua sanitară a județului Ialomița ar trebui să asigure acces operativ și nediscriminatoriu pentru toți cetățenii județului. În centrul rețelei sanitare trebuie să stea Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la care trebuie să ajungă toate cazurile ce nu pot fi tratate la spitalele din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
În guvernarea PSD au fost asigurate fonduri importante pentru reabilitarea spitalului de la Slobozia. Până acum s-au alocat către acest spital peste 32 milioane de euro, bani din PNDL și din Programul Operațional Regional 2014-2020, în cadrul Axei prioritare 8-«Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale». Din păcate, lucrările se derulează greu și va trebui să urgentăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 15:25 (5482 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3464 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Dezvoltarea economică a județului este o prioritate social-democrată, iar aceasta se face eficient din mai multe surse de finanțare, proiectele europene fiind una dintre ele, deci nu singura. Experiența spune că dezvoltarea sustenabilă presupune ca activitatea economică să se reflecte în încasările la bugetul județului și al unităților administrativ teritoriale. Fondurile europene sunt foarte bune pentru că ne ajută la dezvoltarea unor obiective individuale, dar nu și suficiente fiindcă este nevoie de alocarea altor fonduri pentru utilizarea și menținerea acestora. Investițiile din aceste fonduri punctuale cresc pe termen scurt și mediu infrastructura... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 13:15 (4774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, candidat la președinția Consiliului Județean, spune că starea de degradare avansată în care se află podurile rutiere din Ialomița necesită o atenție deosebită. Există riscul ca zona Slobozia-Țăndărei-Bucu să se blocheze iar zona de Est a județului să rămână izolată: «Așa cum am arătat, lucrările de infrastructură pe care le derulăm în județ trebuie să urmărească principiul eficienței economice. În acest sens, voi acorda o importanță deosebită reabilitării podurilor rutiere din județ... Degeaba asfaltăm drumuri dacă nu putem ajunge la ele pentru că podurile se află sub restricții iar transportatorii trebuie să ocolească zeci de kilometri pentru a ajunge la destinații!»... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 14:20 (4326 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița și candidatul acestei formațiuni la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, spune că proiectele de reabilitare a infrastructurii rutiere stau bine doar la capitolul comunicare. Pe teren starea drumurilor este proastă, deși există finanțare pentru modernizarea a 223 de km de drumuri județene din totalul de 507 km aflați în administrarea Consiliului Județean Ialomița. Pavel propune o viziune economică asupra lucrărilor de reabilitare a infrastructurii, care ar trebui să aibă ca finalitate transformarea județului într-un nod pentru transporturile de mărfuri.

Doar 2,12% din lucrările finanțabile au fost finalizate!... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 14:25 (5435 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

adio Consiliul Județean, adio Primăria Slobozia...

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

Deciziile lui Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, și a lui Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei, de a trece la PRO România au drept consecință pierderea funcțiilor deținute. Organizația PSD Ialomița a demarat deja procedurile de suspendare din funcție, însă cei doi nu mai au drept de semnătură în cadrul instituțiilor pe care le-au condus...

Doi, Doamne, și-amândoi la fel Începând de luni, 17 august a.c., Victor Moraru și Adrian Mocioniu nu-și mai pot exercita funcțiile pe care l-au deținut  timp de 4 ani. Cei doi au decis să își depună candidatura pe listele... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 20:10 (9218 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

Luni, 17 august 2020, candidatul PSD Ialomița la președinția Consiliului Județean, senatorul Marian Pavel, și-a depus dosarul de candidat la Biroul Electoral Județean. Acesta a fost însoțit de președintele interimar al Senatului, fostul ministru al Justiției Robert Cazanciuc, precum și de senatorul PSD Daniel Cătălin Zamfir, dar și de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, de președintele Organizației PSD Slobozia, Ștefan Țintă, de primarul comunei Buești, Nicolae Mihăilă, și de cel al localității Ograda, Lilian Badea. «Marian Pavel este cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița! Performanțele obținute din funcția de secretar al Senatului, cât și bogata experiență în administrație îl recomandă pe Marian Pavel pentru președinția Consiliului Județean Ialomița. Loialitatea și consecvența demonstrate în rezolvarea problemelor politice și administrative de-a lungul carierei sale politice sunt reconfirmate și astăzi prin depunerea candidaturii senatorului Marian Pavel pentru Consiliul Județean... PSD Ialomița vă propune un program administrativ complex, realizabil etapizat în următorii 4 ani, punând accent în mod deosebit pe oameni, dezvoltarea comunităților și a județului din perspectiva reducerii decalajelor dintre mediul urban și rural!» a declarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu.... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 19:10 (5495 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

PSD se grăbește

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

Alexandru Potor, însoțit de liderii PSD Ialomița, a depus vineri, 14 august a.c., la Biroul Electoral Municipal, dosarul de candidat pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020. «Emoție... Asta am simțit! Este o candidatură care mă onorează...» a declarat Alexandru Potor după ieșirea din sală.

Primul dintre candidați Vineri, 14 august 2020, la orele 11,00, însoțit de președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, deputatul PSD Ștefan Mușoiu și șeful de campanie Ștefan Țintă, candidatul PSD Alexandru Potor și-a depus dosarul de candidat pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

14 August 2020, 16:20 (3986 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

După o idee a deputatului Ștefan Mușoiu

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Slobozia, propune un proiect de regenerare urbană a orașului în valoare de 25 milioane de euro

În prima sa conferință de presă din această precampanie electorală, Alexandru Potor surprinde electoratul slobozean cu un proiect ambițios, dar riscant. Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei propune un proiect de regenerare urbană a Sloboziei în valoare de 25 milioane de euro, fondurile urmând a fi asigurate printr-un parteneriat public-privat, în care administrația locală va investi 2 milioane de euro.

Un proiect cât un mandat Alexandru Potor, candidatul PSD la primăria Slobozia, a organizat miercuri, 12 august 2020, prima sa conferință de presă de la nominalizarea de către... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 17:40 (6901 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

Cristian Roman, fost primar al orașului Țăndărei în mandatul 2012-2016, este alegerea PSD Ialomița pentru candidatura la funcția de primar din mandatul 2020-2024. Luni, 10 august a.c., în fața sediului Primăriei Țăndărei, acesta a declarat: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“».

Un candidat, noi performanțe PSD Ialomița a lansat luni, 10 august 2020, candidatul pentru funcția de primar la Primăria orașului Țăndărei. Acesta este Cristian Roman, primar în perioada 2012-2016. Lansarea a fost făcută în fața sediului Primăriei... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 19:25 (6595 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

Revenit de la PRO România

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

bonus: A fost dizolvat Biroul Executiv al Organizației PSD Amara!

Miercuri, 5 august 2020, Comitetul Executiv Județean al PSD a decis dizolvarea Biroului Executiv al filialei locale din Amara și alegerea unei noi conduceri. Aceasta a decis susținerea primarului în funcție, Ion Măiță, racolat anterior de către PRO România. «Ion Măiță nu a plecat niciodată din PSD! El a susținut doar că nu va mai candida în partidul în care candidează și Victor Moraru... Acum problema este rezolvată, pentru că Victor Moraru nu mai candidează pentru PSD la conducerea Consiliului Județean Ialomița!» a declarat ulterior ședinței președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel.

Pavel a tăiat de la rădăcină... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 00:05 (21202 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13281 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel, candidatul PSD pentru președinția Consiliului Județean Ialomița

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel este candidatul oficial al PSD Ialomița pentru preșe­dinția Consiliului Județean. Decizia, susținută de Comitetul Executiv, confirmă eforturile sale de a oferi ialomițenilor «o gu­vernare locală de echipă». Marian Pavel susține că fără această echipă niciunul dintre liderii politici ai PSD Ialomița nu ar exista.

Unde-i unul, nu-i putere Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, susține că decizia Organizației de a-l propulsa în poziția de candidat la șefia Consiliului Județean echivalează cu o declarație de asumare a guvernării locale. «Nimeni din cadrul filialei nu a ajuns în funcții și demnități publice de unul singur! Și nu poate conduce ca persoană fizică destinele unei comunități sau ale unui județ... Suntem o echipă și oferim electoratului puterea și experiența acestei echipe! Eu, singur, mă reprezint pe mine și atât...»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:40 (6947 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

PSD a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea alegerilor locale în municipiul Urziceni după nominalizarea și prezentarea oficială a candidatului partidului la funcția de primar al municipiului. Sub coordonarea președintelui Organizației, Elena Buculescu, PSD Urziceni intră în lupta electorală cu un program administrativ reformator și un candidat tânăr, Oana Martinescu, ce beneficiază de o notorietate incontestabilă în plan local. În vârstă de 31 de ani, jurist de profesie și cu experiență în domeniul managementului privat, Oana Martinescu și-a motivat decizia de a se alătura echipei PSD Urziceni prin dorința de a implementa un proiect comun, substanțial, de transformare edilitară a municipiului... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 19:50 (13242 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

PSD Ialomița, fără candidat

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

La nici două săptămâni de la lansare, candidatul PSD Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru funcția de primar la Urziceni «din motive personale». Conducerea PSD Ialomița promite că va avea un candidat nou în maxim 24 de ore.

Uite candidata, nu e candidata Elena Buculescu, candidatul PSD Ialomița la Primăria Urziceni s-a retras din cursa electorală pentru fotoliul de primar. Oficial, Elena Buculescu s-a retras «din motive personale». «Doamna Buculescu ne-a anunțat ieri cu privire la această decizie... Regretăm, dar asta e situația! Vom avea o întâlnire cu Organizația locală și, în 24 de ore, promitem să identificăm un candidat la fel de bun. Miza noastră este să identificăm un candidat care, împreună cu Organizația, să ofere o alternativă de vot!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 20:15 (6801 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3960 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3120 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor de Rusalii

Abonaților interesați să își achite facturile pentru serviciile de furnizare a apei potabile și canalizare le aducem la cunoștință că luni, 8 iunie 2020, toate casieriile RAJA vor fi închise. Începând de ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:25
(6120 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la locurile de muncă disponibile în Ialomița. Astfel, la nivelul județului, există un total de 185 de locuri de muncă, cele ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:20
(2588 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sfântu Gheorghe, arestat pentru că a șofat beat la volan

Marți, 2 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 16:30
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Marți, 2 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii slobozeni, fiind în exercitarea atribuțiunilor de serviciu pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul circulației pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 16:25
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 368 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 3 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 368 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 16:05
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


 Protopopiatul Slobozia a distribuit măști  elevilor ialomițeni

Protopopiatul Slobozia a distribuit măști elevilor ialomițeni

În perioada 27 mai-3 iunie 2020, Protopopiatul Slobozia, prin grija părintelui protopop Laurențiu Cioranu, a distribuit măști medicale elevilor, cadrelor didactice și medicale de la Liceul Tehnologic « ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 14:40
(3201 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dorobanți din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Dorobanți, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 14:05
(4008 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 459/29.05.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 92/2020, pentru instituirea unor măsuri active de sprijin destinate angajaților și angajatorilor în contextul situației ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2020, 12:20
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un bătrân de 75 de ani a murit din cauza COVID-19

Ialomița înregistrează încă un deces din cauza COVID-19. Este vorba despre un bătrân de 75 de ani, diganosticat în data de 18 mai 2020 și decedat marți, 2 iunie 2020. Acesta suferea de hipertensiune arterială ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2020, 23:00
(3934 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 32 de permise reținute, amenzi de peste 290000 de lei

În minivacanța prilejuită de ziua de 1 Iunie, polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. În urma neregulilor descoperite ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2020, 19:15
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, un decedat și cinci răniți

Pe parcursul minivacanței prilejuită de ziua de 1 Iunie, polițiștii ialomițeni au intervenit la 4 accidente de circulație, soldate cu rănirea a cinci persoane și decesul unui biciclist. Primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2020, 19:10
(3353 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Permise «false» de Italia și Marea Britanie

Sâmbătă, 30 mai a.c., în jurul orelor 21,30, polițiștii din Platonești au oprit în trafic, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat, de 48 de ani. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2020, 19:05
(2587 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 365 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 2 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 365 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2020, 16:05
(3731 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Incendiu la un rezervor de motorină

Duminică, 31 mai a.c., în jurul orei 4,40, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la un rezervor cu motorină la o societate din localitatea Ion Roată. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2020, 14:05
(3505 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 364 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 01 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 364 de cazuri de COVID-19. Totodată, Spitalul Municipal Urziceni a fost declarat spital suport ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2020, 16:00
(3445 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: În ultimele 48 de ore, Ialomița a raportat un singur nou caz de COVID-19

Potrivit grupului de Grupului de Comunicare Strategică, în ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița a fost raportat doar un singur caz nou de COVID-19. Astfel, duminică, 31 mai 2020, la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2020, 16:00
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Malu Roșu: Femeie căzută în fântână

Pompierii din Urziceni au intervenit duminică, 31 mai 2020, pentru scoaterea unei femei, de 49 de ani, din localitatea Malu Roșu, care a căzut într-o fântână. Victima a fost scoasă de pompieri și transportată ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2020, 15:30
(2072 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Joi, 28 mai a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii Serviciului Rutier au depistat pe raza municipiului Slobozia un șofer cu domiciliul în Amara, în timp ce conducea sub influența băuturilor alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 18:00
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 28 mai a.c., pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 17:55
(2511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 360 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 29 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 360 cazuri de infecții COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 16:05
(3030 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: S-a izbit cu mașina de un pom

Joi, 28 mai, a.c., în jurul orelor 22,30, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs în localitatea Ion Roată, în care un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit de un pom de pe ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 15:55
(3021 vizualizări - 0 comentarii)


 Accident rutier la Căldărușanca, patru victime

Accident rutier la Căldărușanca, patru victime

Vineri, 29 mai 2020, în jurul orei 9,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza localității Glodeanu Sărat, satul Căldărușanca, județul Buzău, din raionul de intervenție ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 15:50
(1719 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța de 1 iunie 2020

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în data 1 iunie 2020, activitățile societății se desfășoară în regim de foc continuu. În continuare, sute de angajați au ca misiune principală producția, distribuția, calitatea apei și epurarea acesteia, îndeplinind sarcinile specifice în condiții de izolare la locul de muncă, pentru a preveni disfuncționalitățile majore ce ar putea perturba asigurarea serviciilor esențiale. ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 14:25
(2443 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Generală Anticorupție, la ceas aniversar-15 ani de activitate

30 Mai 2020-Ziua Aniversară a Direcției Generale Anticorupție (DGA) coincide în mod fericit în acest an cu împlinirea a 15 ani de activitate. Direcția Generală Anticorupție este o structură tânără a Ministerului ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2020, 11:45
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr rănit într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs miercuri, 27 mai 2020, în sensul giratoriu de la breteaua către Autostrada Soarelui. În timp ce un bărbat, de 24 de ani, din Făcăeni, conducea un autoturism dinspre breteaua ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2020, 17:25
(2480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


IPJ Ialomița: Programul ghișeelor de eliberare a certificatelor de cazier judiciar/integritate comportamentală

IPJ Ialomița informează cu privire la programul hișeelor de  eliberare a certificatelor de  cazier judiciar/integritate comportamentală. Acesta este:
-Ghișeu POLIȚIA MUNICIPIULUI SLOBOZIA ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2020, 17:20
(9305 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Campanie de donații pentru copiii nevoiași

Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, în parteneriat cu voluntarii Crucii Roșii-filiala Ialomița, dă startul unei campanii de sprijin a copiilor nevoiași, denumită «Cutiuța cu surprize». «Cutiuța ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2020, 17:15
(2467 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 359 cazuri de infecții COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 28 mai 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 359 cazuri de infecții COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2020, 16:05
(2397 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...