Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Într-un oraș în care cantitatea de deșeuri colectate selectiv este nesemnificativă, există și inițiative prin care se dorește educarea cetățenilor în această direcție. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, a elaborat un proiect prin care dorește să transforme reședința județului într-un oraș eco.

Slobozia gândește eco Planul de Administrație Publică pentru Slobozia în mandatul 2020-2024 pe care Alexandru Potor l-a inițiat are un capitol dedicat special dedicat colectării selective a deșeurilor produse de cetățenii orașului. Fostele administrații locale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 13:10 (4903 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Alexandru Potor, candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, și Echipa pentru Slobozia

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Slobozia are nevoie de investiții noi corespunzătoare nevoilor comunității și finalizarea proiectelor care sunt întârziate deja de mult timp. Ne concentrăm pe acțiunile care contribuie semnificativ la îmbunătățirea confortului urban al cetățenilor și care pot fi realizate în termenul cel mai scurt. 
Avem în vedere și investiții pe termen lung pe care le vom pregăti temeinic și le vom lansa după o dezbatere consistentă cu locuitorii.

Încheierea intervenției la stația de tratare a apei potabile rămâne prioritate zero a mandatului nostru. În cazul în care constructorul nu mai are posibilitatea reală de a continua lucrarea vom solicita evaluarea și plata până la stadiul lucrărilor... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:50 (6310 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Campanie de ecologizare

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Fosta administrație locală a Sloboziei și-a încheiat mandatul cu numeroase promisiuni neîndeplinite. Curățenia orașului este una dintre ele. Pentru a demonstra că îi pasă de mediu și de cetățeni, Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al reședinței județului Ialomița, a demarat o campanie de ecologizare în zonele din oraș, unde foștii aleși locali au uitat să mai ajungă.

Alexandru Potor își dorește un oraș mai curat Însoțit de susținătorii săi, Alexandru Potor a străbătut orașul pentru a-l curăța de gunoaie. Indiferența fostei administrații în ceea ce privește protecția... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:05 (5706 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Comuna unde se retrag orășenii

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Ajuns la finalul celui de-al doilea mandat, primarul PSD al comunei Mărcu­lești, Sorin Ciriblan, crede că n-a făcut umbră Primăriei degeaba: «Am investiții finalizate sau în derulare, de peste 21 milioane de lei... N-am stat la mâna nimănui, că nu mi-a plăcut! Am făcut și o să mai fac!».

Un primar care vrea Mărculești e o comună greu de administrat. Pentru că e o comună fară resurse... Dar a avut șansa de a accesa investiții care o fac atractivă pentru oricine își dorește să trăiască o viață liniștită. Pe această dorință a oamenilor de a trăi «mai bine» a mizat și Sorin Ciriblan... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2020, 20:05 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Rețeaua sanitară a județului Ialomița ar trebui să asigure acces operativ și nediscriminatoriu pentru toți cetățenii județului. În centrul rețelei sanitare trebuie să stea Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la care trebuie să ajungă toate cazurile ce nu pot fi tratate la spitalele din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
În guvernarea PSD au fost asigurate fonduri importante pentru reabilitarea spitalului de la Slobozia. Până acum s-au alocat către acest spital peste 32 milioane de euro, bani din PNDL și din Programul Operațional Regional 2014-2020, în cadrul Axei prioritare 8-«Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale». Din păcate, lucrările se derulează greu și va trebui să urgentăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 15:25 (5483 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3465 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Dezvoltarea economică a județului este o prioritate social-democrată, iar aceasta se face eficient din mai multe surse de finanțare, proiectele europene fiind una dintre ele, deci nu singura. Experiența spune că dezvoltarea sustenabilă presupune ca activitatea economică să se reflecte în încasările la bugetul județului și al unităților administrativ teritoriale. Fondurile europene sunt foarte bune pentru că ne ajută la dezvoltarea unor obiective individuale, dar nu și suficiente fiindcă este nevoie de alocarea altor fonduri pentru utilizarea și menținerea acestora. Investițiile din aceste fonduri punctuale cresc pe termen scurt și mediu infrastructura... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 13:15 (4778 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, candidat la președinția Consiliului Județean, spune că starea de degradare avansată în care se află podurile rutiere din Ialomița necesită o atenție deosebită. Există riscul ca zona Slobozia-Țăndărei-Bucu să se blocheze iar zona de Est a județului să rămână izolată: «Așa cum am arătat, lucrările de infrastructură pe care le derulăm în județ trebuie să urmărească principiul eficienței economice. În acest sens, voi acorda o importanță deosebită reabilitării podurilor rutiere din județ... Degeaba asfaltăm drumuri dacă nu putem ajunge la ele pentru că podurile se află sub restricții iar transportatorii trebuie să ocolească zeci de kilometri pentru a ajunge la destinații!»... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 14:20 (4328 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița și candidatul acestei formațiuni la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, spune că proiectele de reabilitare a infrastructurii rutiere stau bine doar la capitolul comunicare. Pe teren starea drumurilor este proastă, deși există finanțare pentru modernizarea a 223 de km de drumuri județene din totalul de 507 km aflați în administrarea Consiliului Județean Ialomița. Pavel propune o viziune economică asupra lucrărilor de reabilitare a infrastructurii, care ar trebui să aibă ca finalitate transformarea județului într-un nod pentru transporturile de mărfuri.

Doar 2,12% din lucrările finanțabile au fost finalizate!... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 14:25 (5436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

adio Consiliul Județean, adio Primăria Slobozia...

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

Deciziile lui Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, și a lui Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei, de a trece la PRO România au drept consecință pierderea funcțiilor deținute. Organizația PSD Ialomița a demarat deja procedurile de suspendare din funcție, însă cei doi nu mai au drept de semnătură în cadrul instituțiilor pe care le-au condus...

Doi, Doamne, și-amândoi la fel Începând de luni, 17 august a.c., Victor Moraru și Adrian Mocioniu nu-și mai pot exercita funcțiile pe care l-au deținut  timp de 4 ani. Cei doi au decis să își depună candidatura pe listele... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 20:10 (9219 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

Luni, 17 august 2020, candidatul PSD Ialomița la președinția Consiliului Județean, senatorul Marian Pavel, și-a depus dosarul de candidat la Biroul Electoral Județean. Acesta a fost însoțit de președintele interimar al Senatului, fostul ministru al Justiției Robert Cazanciuc, precum și de senatorul PSD Daniel Cătălin Zamfir, dar și de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, de președintele Organizației PSD Slobozia, Ștefan Țintă, de primarul comunei Buești, Nicolae Mihăilă, și de cel al localității Ograda, Lilian Badea. «Marian Pavel este cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița! Performanțele obținute din funcția de secretar al Senatului, cât și bogata experiență în administrație îl recomandă pe Marian Pavel pentru președinția Consiliului Județean Ialomița. Loialitatea și consecvența demonstrate în rezolvarea problemelor politice și administrative de-a lungul carierei sale politice sunt reconfirmate și astăzi prin depunerea candidaturii senatorului Marian Pavel pentru Consiliul Județean... PSD Ialomița vă propune un program administrativ complex, realizabil etapizat în următorii 4 ani, punând accent în mod deosebit pe oameni, dezvoltarea comunităților și a județului din perspectiva reducerii decalajelor dintre mediul urban și rural!» a declarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu.... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 19:10 (5496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

PSD se grăbește

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

Alexandru Potor, însoțit de liderii PSD Ialomița, a depus vineri, 14 august a.c., la Biroul Electoral Municipal, dosarul de candidat pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020. «Emoție... Asta am simțit! Este o candidatură care mă onorează...» a declarat Alexandru Potor după ieșirea din sală.

Primul dintre candidați Vineri, 14 august 2020, la orele 11,00, însoțit de președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, deputatul PSD Ștefan Mușoiu și șeful de campanie Ștefan Țintă, candidatul PSD Alexandru Potor și-a depus dosarul de candidat pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

14 August 2020, 16:20 (3998 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

După o idee a deputatului Ștefan Mușoiu

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Slobozia, propune un proiect de regenerare urbană a orașului în valoare de 25 milioane de euro

În prima sa conferință de presă din această precampanie electorală, Alexandru Potor surprinde electoratul slobozean cu un proiect ambițios, dar riscant. Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei propune un proiect de regenerare urbană a Sloboziei în valoare de 25 milioane de euro, fondurile urmând a fi asigurate printr-un parteneriat public-privat, în care administrația locală va investi 2 milioane de euro.

Un proiect cât un mandat Alexandru Potor, candidatul PSD la primăria Slobozia, a organizat miercuri, 12 august 2020, prima sa conferință de presă de la nominalizarea de către... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 17:40 (6904 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

Cristian Roman, fost primar al orașului Țăndărei în mandatul 2012-2016, este alegerea PSD Ialomița pentru candidatura la funcția de primar din mandatul 2020-2024. Luni, 10 august a.c., în fața sediului Primăriei Țăndărei, acesta a declarat: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“».

Un candidat, noi performanțe PSD Ialomița a lansat luni, 10 august 2020, candidatul pentru funcția de primar la Primăria orașului Țăndărei. Acesta este Cristian Roman, primar în perioada 2012-2016. Lansarea a fost făcută în fața sediului Primăriei... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 19:25 (6597 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

Revenit de la PRO România

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

bonus: A fost dizolvat Biroul Executiv al Organizației PSD Amara!

Miercuri, 5 august 2020, Comitetul Executiv Județean al PSD a decis dizolvarea Biroului Executiv al filialei locale din Amara și alegerea unei noi conduceri. Aceasta a decis susținerea primarului în funcție, Ion Măiță, racolat anterior de către PRO România. «Ion Măiță nu a plecat niciodată din PSD! El a susținut doar că nu va mai candida în partidul în care candidează și Victor Moraru... Acum problema este rezolvată, pentru că Victor Moraru nu mai candidează pentru PSD la conducerea Consiliului Județean Ialomița!» a declarat ulterior ședinței președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel.

Pavel a tăiat de la rădăcină... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 00:05 (21211 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13287 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel, candidatul PSD pentru președinția Consiliului Județean Ialomița

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel este candidatul oficial al PSD Ialomița pentru preșe­dinția Consiliului Județean. Decizia, susținută de Comitetul Executiv, confirmă eforturile sale de a oferi ialomițenilor «o gu­vernare locală de echipă». Marian Pavel susține că fără această echipă niciunul dintre liderii politici ai PSD Ialomița nu ar exista.

Unde-i unul, nu-i putere Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, susține că decizia Organizației de a-l propulsa în poziția de candidat la șefia Consiliului Județean echivalează cu o declarație de asumare a guvernării locale. «Nimeni din cadrul filialei nu a ajuns în funcții și demnități publice de unul singur! Și nu poate conduce ca persoană fizică destinele unei comunități sau ale unui județ... Suntem o echipă și oferim electoratului puterea și experiența acestei echipe! Eu, singur, mă reprezint pe mine și atât...»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:40 (6956 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

PSD a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea alegerilor locale în municipiul Urziceni după nominalizarea și prezentarea oficială a candidatului partidului la funcția de primar al municipiului. Sub coordonarea președintelui Organizației, Elena Buculescu, PSD Urziceni intră în lupta electorală cu un program administrativ reformator și un candidat tânăr, Oana Martinescu, ce beneficiază de o notorietate incontestabilă în plan local. În vârstă de 31 de ani, jurist de profesie și cu experiență în domeniul managementului privat, Oana Martinescu și-a motivat decizia de a se alătura echipei PSD Urziceni prin dorința de a implementa un proiect comun, substanțial, de transformare edilitară a municipiului... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 19:50 (13256 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

PSD Ialomița, fără candidat

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

La nici două săptămâni de la lansare, candidatul PSD Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru funcția de primar la Urziceni «din motive personale». Conducerea PSD Ialomița promite că va avea un candidat nou în maxim 24 de ore.

Uite candidata, nu e candidata Elena Buculescu, candidatul PSD Ialomița la Primăria Urziceni s-a retras din cursa electorală pentru fotoliul de primar. Oficial, Elena Buculescu s-a retras «din motive personale». «Doamna Buculescu ne-a anunțat ieri cu privire la această decizie... Regretăm, dar asta e situația! Vom avea o întâlnire cu Organizația locală și, în 24 de ore, promitem să identificăm un candidat la fel de bun. Miza noastră este să identificăm un candidat care, împreună cu Organizația, să ofere o alternativă de vot!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 20:15 (6802 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 1,3 tone de pește, confiscate

În perioada 1-7 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au constatat 15 infracțiuni privind ilegalități în domeniul pescuitului și acvaculturii. Astfel, 19 persoane au fost cercetate în cadrul dosarelor întocmite ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:50
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 592 de abateri în săptămâna TISPOL Speed

În perioada 1-7 aprilie a.c., s-a desfășurat la nivel național acțiunea TISPOL Speed, acțiune ce a vizat respectarea regimului legal de viteză și reducerea numărului și gravității consecințelor accidentelor ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:45
(4440 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4894 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4855 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4640 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5489 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5085 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5085 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5878 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3614 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4780 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5630 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6346 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4418 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7548 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4623 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3683 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4476 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4301 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...