Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Într-un oraș în care cantitatea de deșeuri colectate selectiv este nesemnificativă, există și inițiative prin care se dorește educarea cetățenilor în această direcție. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, a elaborat un proiect prin care dorește să transforme reședința județului într-un oraș eco.

Slobozia gândește eco Planul de Administrație Publică pentru Slobozia în mandatul 2020-2024 pe care Alexandru Potor l-a inițiat are un capitol dedicat special dedicat colectării selective a deșeurilor produse de cetățenii orașului. Fostele administrații locale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 13:10 (4903 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Alexandru Potor, candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, și Echipa pentru Slobozia

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Slobozia are nevoie de investiții noi corespunzătoare nevoilor comunității și finalizarea proiectelor care sunt întârziate deja de mult timp. Ne concentrăm pe acțiunile care contribuie semnificativ la îmbunătățirea confortului urban al cetățenilor și care pot fi realizate în termenul cel mai scurt. 
Avem în vedere și investiții pe termen lung pe care le vom pregăti temeinic și le vom lansa după o dezbatere consistentă cu locuitorii.

Încheierea intervenției la stația de tratare a apei potabile rămâne prioritate zero a mandatului nostru. În cazul în care constructorul nu mai are posibilitatea reală de a continua lucrarea vom solicita evaluarea și plata până la stadiul lucrărilor... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:50 (6310 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Campanie de ecologizare

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Fosta administrație locală a Sloboziei și-a încheiat mandatul cu numeroase promisiuni neîndeplinite. Curățenia orașului este una dintre ele. Pentru a demonstra că îi pasă de mediu și de cetățeni, Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al reședinței județului Ialomița, a demarat o campanie de ecologizare în zonele din oraș, unde foștii aleși locali au uitat să mai ajungă.

Alexandru Potor își dorește un oraș mai curat Însoțit de susținătorii săi, Alexandru Potor a străbătut orașul pentru a-l curăța de gunoaie. Indiferența fostei administrații în ceea ce privește protecția... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:05 (5705 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Comuna unde se retrag orășenii

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Ajuns la finalul celui de-al doilea mandat, primarul PSD al comunei Mărcu­lești, Sorin Ciriblan, crede că n-a făcut umbră Primăriei degeaba: «Am investiții finalizate sau în derulare, de peste 21 milioane de lei... N-am stat la mâna nimănui, că nu mi-a plăcut! Am făcut și o să mai fac!».

Un primar care vrea Mărculești e o comună greu de administrat. Pentru că e o comună fară resurse... Dar a avut șansa de a accesa investiții care o fac atractivă pentru oricine își dorește să trăiască o viață liniștită. Pe această dorință a oamenilor de a trăi «mai bine» a mizat și Sorin Ciriblan... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2020, 20:05 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Rețeaua sanitară a județului Ialomița ar trebui să asigure acces operativ și nediscriminatoriu pentru toți cetățenii județului. În centrul rețelei sanitare trebuie să stea Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la care trebuie să ajungă toate cazurile ce nu pot fi tratate la spitalele din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
În guvernarea PSD au fost asigurate fonduri importante pentru reabilitarea spitalului de la Slobozia. Până acum s-au alocat către acest spital peste 32 milioane de euro, bani din PNDL și din Programul Operațional Regional 2014-2020, în cadrul Axei prioritare 8-«Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale». Din păcate, lucrările se derulează greu și va trebui să urgentăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 15:25 (5483 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3465 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Dezvoltarea economică a județului este o prioritate social-democrată, iar aceasta se face eficient din mai multe surse de finanțare, proiectele europene fiind una dintre ele, deci nu singura. Experiența spune că dezvoltarea sustenabilă presupune ca activitatea economică să se reflecte în încasările la bugetul județului și al unităților administrativ teritoriale. Fondurile europene sunt foarte bune pentru că ne ajută la dezvoltarea unor obiective individuale, dar nu și suficiente fiindcă este nevoie de alocarea altor fonduri pentru utilizarea și menținerea acestora. Investițiile din aceste fonduri punctuale cresc pe termen scurt și mediu infrastructura... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 13:15 (4778 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, candidat la președinția Consiliului Județean, spune că starea de degradare avansată în care se află podurile rutiere din Ialomița necesită o atenție deosebită. Există riscul ca zona Slobozia-Țăndărei-Bucu să se blocheze iar zona de Est a județului să rămână izolată: «Așa cum am arătat, lucrările de infrastructură pe care le derulăm în județ trebuie să urmărească principiul eficienței economice. În acest sens, voi acorda o importanță deosebită reabilitării podurilor rutiere din județ... Degeaba asfaltăm drumuri dacă nu putem ajunge la ele pentru că podurile se află sub restricții iar transportatorii trebuie să ocolească zeci de kilometri pentru a ajunge la destinații!»... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 14:20 (4328 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița și candidatul acestei formațiuni la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, spune că proiectele de reabilitare a infrastructurii rutiere stau bine doar la capitolul comunicare. Pe teren starea drumurilor este proastă, deși există finanțare pentru modernizarea a 223 de km de drumuri județene din totalul de 507 km aflați în administrarea Consiliului Județean Ialomița. Pavel propune o viziune economică asupra lucrărilor de reabilitare a infrastructurii, care ar trebui să aibă ca finalitate transformarea județului într-un nod pentru transporturile de mărfuri.

Doar 2,12% din lucrările finanțabile au fost finalizate!... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 14:25 (5435 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

adio Consiliul Județean, adio Primăria Slobozia...

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

Deciziile lui Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, și a lui Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei, de a trece la PRO România au drept consecință pierderea funcțiilor deținute. Organizația PSD Ialomița a demarat deja procedurile de suspendare din funcție, însă cei doi nu mai au drept de semnătură în cadrul instituțiilor pe care le-au condus...

Doi, Doamne, și-amândoi la fel Începând de luni, 17 august a.c., Victor Moraru și Adrian Mocioniu nu-și mai pot exercita funcțiile pe care l-au deținut  timp de 4 ani. Cei doi au decis să își depună candidatura pe listele... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 20:10 (9219 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

Luni, 17 august 2020, candidatul PSD Ialomița la președinția Consiliului Județean, senatorul Marian Pavel, și-a depus dosarul de candidat la Biroul Electoral Județean. Acesta a fost însoțit de președintele interimar al Senatului, fostul ministru al Justiției Robert Cazanciuc, precum și de senatorul PSD Daniel Cătălin Zamfir, dar și de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, de președintele Organizației PSD Slobozia, Ștefan Țintă, de primarul comunei Buești, Nicolae Mihăilă, și de cel al localității Ograda, Lilian Badea. «Marian Pavel este cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița! Performanțele obținute din funcția de secretar al Senatului, cât și bogata experiență în administrație îl recomandă pe Marian Pavel pentru președinția Consiliului Județean Ialomița. Loialitatea și consecvența demonstrate în rezolvarea problemelor politice și administrative de-a lungul carierei sale politice sunt reconfirmate și astăzi prin depunerea candidaturii senatorului Marian Pavel pentru Consiliul Județean... PSD Ialomița vă propune un program administrativ complex, realizabil etapizat în următorii 4 ani, punând accent în mod deosebit pe oameni, dezvoltarea comunităților și a județului din perspectiva reducerii decalajelor dintre mediul urban și rural!» a declarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu.... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 19:10 (5495 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

PSD se grăbește

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

Alexandru Potor, însoțit de liderii PSD Ialomița, a depus vineri, 14 august a.c., la Biroul Electoral Municipal, dosarul de candidat pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020. «Emoție... Asta am simțit! Este o candidatură care mă onorează...» a declarat Alexandru Potor după ieșirea din sală.

Primul dintre candidați Vineri, 14 august 2020, la orele 11,00, însoțit de președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, deputatul PSD Ștefan Mușoiu și șeful de campanie Ștefan Țintă, candidatul PSD Alexandru Potor și-a depus dosarul de candidat pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

14 August 2020, 16:20 (3995 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

După o idee a deputatului Ștefan Mușoiu

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Slobozia, propune un proiect de regenerare urbană a orașului în valoare de 25 milioane de euro

În prima sa conferință de presă din această precampanie electorală, Alexandru Potor surprinde electoratul slobozean cu un proiect ambițios, dar riscant. Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei propune un proiect de regenerare urbană a Sloboziei în valoare de 25 milioane de euro, fondurile urmând a fi asigurate printr-un parteneriat public-privat, în care administrația locală va investi 2 milioane de euro.

Un proiect cât un mandat Alexandru Potor, candidatul PSD la primăria Slobozia, a organizat miercuri, 12 august 2020, prima sa conferință de presă de la nominalizarea de către... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 17:40 (6902 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

Cristian Roman, fost primar al orașului Țăndărei în mandatul 2012-2016, este alegerea PSD Ialomița pentru candidatura la funcția de primar din mandatul 2020-2024. Luni, 10 august a.c., în fața sediului Primăriei Țăndărei, acesta a declarat: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“».

Un candidat, noi performanțe PSD Ialomița a lansat luni, 10 august 2020, candidatul pentru funcția de primar la Primăria orașului Țăndărei. Acesta este Cristian Roman, primar în perioada 2012-2016. Lansarea a fost făcută în fața sediului Primăriei... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 19:25 (6596 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

Revenit de la PRO România

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

bonus: A fost dizolvat Biroul Executiv al Organizației PSD Amara!

Miercuri, 5 august 2020, Comitetul Executiv Județean al PSD a decis dizolvarea Biroului Executiv al filialei locale din Amara și alegerea unei noi conduceri. Aceasta a decis susținerea primarului în funcție, Ion Măiță, racolat anterior de către PRO România. «Ion Măiță nu a plecat niciodată din PSD! El a susținut doar că nu va mai candida în partidul în care candidează și Victor Moraru... Acum problema este rezolvată, pentru că Victor Moraru nu mai candidează pentru PSD la conducerea Consiliului Județean Ialomița!» a declarat ulterior ședinței președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel.

Pavel a tăiat de la rădăcină... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 00:05 (21207 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13283 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel, candidatul PSD pentru președinția Consiliului Județean Ialomița

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel este candidatul oficial al PSD Ialomița pentru preșe­dinția Consiliului Județean. Decizia, susținută de Comitetul Executiv, confirmă eforturile sale de a oferi ialomițenilor «o gu­vernare locală de echipă». Marian Pavel susține că fără această echipă niciunul dintre liderii politici ai PSD Ialomița nu ar exista.

Unde-i unul, nu-i putere Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, susține că decizia Organizației de a-l propulsa în poziția de candidat la șefia Consiliului Județean echivalează cu o declarație de asumare a guvernării locale. «Nimeni din cadrul filialei nu a ajuns în funcții și demnități publice de unul singur! Și nu poate conduce ca persoană fizică destinele unei comunități sau ale unui județ... Suntem o echipă și oferim electoratului puterea și experiența acestei echipe! Eu, singur, mă reprezint pe mine și atât...»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:40 (6948 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

PSD a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea alegerilor locale în municipiul Urziceni după nominalizarea și prezentarea oficială a candidatului partidului la funcția de primar al municipiului. Sub coordonarea președintelui Organizației, Elena Buculescu, PSD Urziceni intră în lupta electorală cu un program administrativ reformator și un candidat tânăr, Oana Martinescu, ce beneficiază de o notorietate incontestabilă în plan local. În vârstă de 31 de ani, jurist de profesie și cu experiență în domeniul managementului privat, Oana Martinescu și-a motivat decizia de a se alătura echipei PSD Urziceni prin dorința de a implementa un proiect comun, substanțial, de transformare edilitară a municipiului... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 19:50 (13249 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

PSD Ialomița, fără candidat

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

La nici două săptămâni de la lansare, candidatul PSD Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru funcția de primar la Urziceni «din motive personale». Conducerea PSD Ialomița promite că va avea un candidat nou în maxim 24 de ore.

Uite candidata, nu e candidata Elena Buculescu, candidatul PSD Ialomița la Primăria Urziceni s-a retras din cursa electorală pentru fotoliul de primar. Oficial, Elena Buculescu s-a retras «din motive personale». «Doamna Buculescu ne-a anunțat ieri cu privire la această decizie... Regretăm, dar asta e situația! Vom avea o întâlnire cu Organizația locală și, în 24 de ore, promitem să identificăm un candidat la fel de bun. Miza noastră este să identificăm un candidat care, împreună cu Organizația, să ofere o alternativă de vot!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 20:15 (6802 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Autospecială pentru stingerea incendiilor, donată comunității din Munteni Buzău

Comunitatea din localitatea elvețiană Basse-Nendaz donează comunei Munteni Buzău, din județul Ialomița, o autospecială pentru stingerea incendiilor. Mașina de intervenție este dotată și cu o motopompă, ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2017, 18:48
(5571 vizualizări - 0 comentarii)


Enel: Întreruperi programate în furnizarea energiei electrice

Enel Dobrogea continuă lucrările de modernizare și reabilitare a rețelelor de distribuție a energiei electrice, desfășurate pe raza județului Ialomița. Din această cauză, în perioada 6-10 noiembrie, în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2017, 18:47
(5225 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de table la Slobozia

Duminică, 19 noiembrie 2017, Primăria Slobozia organizează un concurs de table, dedicat tuturor pasionaților din oraș. Evenimentul se desfășoară la Casa de Cultură Municipală din Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2017, 19:15
(4445 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Maicii Domnului Prodromița, la Catedrala Urziceni

Moment de încărcătură spirituală la Urziceni. Miercuri și joi, 8/9 noiembrie 2017, Icoana Maicii Domnului Prodromița va fi adusă spre închinare la Catedrala  Urziceni. Evenimentul religios prilejuiește ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2017, 19:10
(4961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rănit într-un accident rutier, preluat de elicopterul SMURD

Ialomița: Rănit într-un accident rutier, preluat de elicopterul SMURD

Accident rutier în zona Urziceni-Coșereni. Un bărbat de 65 de ani a ajuns la Spitalul Floreasca, dupa ce mașina în care se afla s-a ciocnit de un alt automobil. Victima a fost preluată de un elicopter ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2017, 18:26
(5807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Lidl-Paradis

Miercuri, 1 noiembrie 2017, în jurul orelor 15,30, pe șoseaua București-Constanța, în zona Lidl-Paradis din Slobozia, s-a produs un accident de circulație. În eveniment au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2017, 19:05
(4634 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Rohia, la Slobozia

În perioada 3-9 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Soborul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2017, 18:40
(8222 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții DIICOT la evazioniști. Prejudiciu de 3 milioane de lei!

Miercuri, 1 noiembrie 2017, polițiștii de Combatere a Criminalității Organizate și procurorii DIICOT din Ialomița au efectuat 23 de percheziții, în municipiul București și în 4 județe, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2017, 17:05
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport INTERN și EXTERN
CV-urile pot fi trimise la adresa
de e-mail [email protected]
sau pot fi depuse la sediul societății
din Cosâmbești, Ialomița

Detalii se pot obține
la telefon 0749/082.231

31 Octombrie 2017, 18:15


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist!

În luna ianuarie 2018, se va desfășura un nou concurs de admitere la școlile de poliție Câmpina și Cluj-Napoca. Tematica și bibliografia au fost postate pe site-ul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2017, 17:40
(4034 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

În cadrul acțiunilor de control în domeniul securității și sănătății în muncă, în primele 9 luni ale anului 2017, ITM Ialomița a efectuat peste 800 de controale. Pentru cele mai bine de 1000 de neconformități ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2017, 13:50
(4151 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori arestați

La acest sfârșit de săptămână, 27-29 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2017, 11:15
(3967 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 27-29 octombrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2017, 10:45
(2897 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Conducea o mașină în stare de ebrietate

Un bărbat de 45 de ani din Amara s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat în trafic, conducând sub influența băuturilor alcoolice. Acesta avea o alcoolemie de 0,75 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:48
(5150 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în școlile din județ

Polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților preventive, desfășurate în rândurile elevilor. Prezenți în sălile de clasă, oamenii legii au prezentat câteva mesaje pentru a-i determina pe elevi ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:47
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Au încălcat regulile de circulație

În timpul misiunilor de supraveghere a traficului rutier, polițiștii ialomițeni au fost cu ochii în patru după șoferii certați cu legile de circulație. Astfel, în urma abaterile constatate, oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:47
(4140 vizualizări - 0 comentarii)


Cazuri de Leucoză enzootică bovină, descoperite în Ialomița

Inspectorii Direcției Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au descoperit 46 de cazuri pozitive de bovine bolnave de Leucoză enzootică bovină. De asemenea, au fost aplicat amenzi de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:46
(3513 vizualizări - 0 comentarii)


Enel: Întreruperi programate ale alimentării cu energie electrică

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparație ale rețelelor de distribuție, Enel Dobrogea anunță întreruperi programate ale alimentării cu energie electrică, pentru intervalul 30 octombrie 2017 – 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:45
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Probleme tehnice la Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor

Din cauza unor probleme tehnice la unul dintre servere, activitatea cu publicul a Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor nu se realizează joi, 26 octombie 2017. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2017, 11:07
(7462 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii septembrie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6268 șomeri, din care 931 șomeri indemnizați, respectiv 5337 șomeri ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 20:15
(4005 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia a desfășurat miercuri, 25 octombrie 2017, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 18:30
(5047 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Subvenționarea uceniciei la locul de muncă

Potrivit prevederilor Legii nr.279/2005, privind ucenicia la locul de muncă, angajatorii care doresc să organizeze ucenicie la locul de muncă potrivit domeniilor de activitate specifice, beneficiază de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 17:10
(5137 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Puncte Gastronomice Locale

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor va desfășura, în perioada 25.10-30.11.2017, o campanie de informare la nivel național privind Punctele Gastronomice Locale. Această ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 16:20
(4602 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la instalația de încălzire a unei locuințe din Urziceni

Focul a cuprins magazia în care se afla centrala termică la miezul nopții de duminică spre luni, în jurul orei 00,30. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul Urziceni cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 15:05
(8201 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Același loc, două accidente rutiere în mai puțin de 24 de ore

Evenimentele s-au produs în municipiul Slobozia, la intersecția bulevardului Chimiei cu varianta ocolitoare a orașului. Primul apel a fost primit la dispeceratul 112 sâmbătă, 21.10.2017, la orele 16,05 ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 14:30
(6382 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Lung-metrajul «Octav», la Slobozia

«Octav», lung-metrajul cu Marcel Iureș în rol principal, va avea proiecție specială la Slobozia sâmbătă, 4 noiembrie 2017, la Casa Municipală de Cultură Slobozia, la orele 18,00. Evenimentul își propune ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 13:15
(3059 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme care angajează zilieri

În perioada 9-13.10.2017 s-a desfășurat Campania Națională privind respectarea de către beneficiari a prevederilor Legii nr. 52/2011, privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 12:20
(4180 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Vineri, 20 octombrie 2017, la nivel național s-a desfășurat Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți, acțiune  organizată  de  Agenția  Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 11:05
(4842 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut la volan, a provocat un accident rutier

Accident rutier în zona Expur din Slobozia. Mașina în care se aflau două persoane s-a izbit violent de gardul fabricii de ulei. În urma impactului, atât conducătorul auto, cât și pasagerul din dreapta au ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2017, 16:30
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun uriaș, predat autorităților

Mai mulți pescari au sesizat autoritățile competente după ce au pescuit accidental în apele Dunării, la Fetești, un morun de 100 de kilograme. Peștele gigant a fost eliberat în apă în urma intervenției ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2017, 13:44
(3974 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...