Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Într-un oraș în care cantitatea de deșeuri colectate selectiv este nesemnificativă, există și inițiative prin care se dorește educarea cetățenilor în această direcție. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, a elaborat un proiect prin care dorește să transforme reședința județului într-un oraș eco.

Slobozia gândește eco Planul de Administrație Publică pentru Slobozia în mandatul 2020-2024 pe care Alexandru Potor l-a inițiat are un capitol dedicat special dedicat colectării selective a deșeurilor produse de cetățenii orașului. Fostele administrații locale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 13:10 (4904 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Alexandru Potor, candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, și Echipa pentru Slobozia

Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia

Slobozia are nevoie de investiții noi corespunzătoare nevoilor comunității și finalizarea proiectelor care sunt întârziate deja de mult timp. Ne concentrăm pe acțiunile care contribuie semnificativ la îmbunătățirea confortului urban al cetățenilor și care pot fi realizate în termenul cel mai scurt. 
Avem în vedere și investiții pe termen lung pe care le vom pregăti temeinic și le vom lansa după o dezbatere consistentă cu locuitorii.

Încheierea intervenției la stația de tratare a apei potabile rămâne prioritate zero a mandatului nostru. În cazul în care constructorul nu mai are posibilitatea reală de a continua lucrarea vom solicita evaluarea și plata până la stadiul lucrărilor... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:50 (6310 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Campanie de ecologizare

Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat

Fosta administrație locală a Sloboziei și-a încheiat mandatul cu numeroase promisiuni neîndeplinite. Curățenia orașului este una dintre ele. Pentru a demonstra că îi pasă de mediu și de cetățeni, Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al reședinței județului Ialomița, a demarat o campanie de ecologizare în zonele din oraș, unde foștii aleși locali au uitat să mai ajungă.

Alexandru Potor își dorește un oraș mai curat Însoțit de susținătorii săi, Alexandru Potor a străbătut orașul pentru a-l curăța de gunoaie. Indiferența fostei administrații în ceea ce privește protecția... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:05 (5707 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Comuna unde se retrag orășenii

Proiecte edilitare de 21,6 milioane de lei la Mărculești

Ajuns la finalul celui de-al doilea mandat, primarul PSD al comunei Mărcu­lești, Sorin Ciriblan, crede că n-a făcut umbră Primăriei degeaba: «Am investiții finalizate sau în derulare, de peste 21 milioane de lei... N-am stat la mâna nimănui, că nu mi-a plăcut! Am făcut și o să mai fac!».

Un primar care vrea Mărculești e o comună greu de administrat. Pentru că e o comună fară resurse... Dar a avut șansa de a accesa investiții care o fac atractivă pentru oricine își dorește să trăiască o viață liniștită. Pe această dorință a oamenilor de a trăi «mai bine» a mizat și Sorin Ciriblan... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2020, 20:05 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Rețeaua sanitară din Ialomița suferă din cauza unui management deficitar. Noi vom atrage medicii, nu îi vom îndepărta!»

Rețeaua sanitară a județului Ialomița ar trebui să asigure acces operativ și nediscriminatoriu pentru toți cetățenii județului. În centrul rețelei sanitare trebuie să stea Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la care trebuie să ajungă toate cazurile ce nu pot fi tratate la spitalele din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
În guvernarea PSD au fost asigurate fonduri importante pentru reabilitarea spitalului de la Slobozia. Până acum s-au alocat către acest spital peste 32 milioane de euro, bani din PNDL și din Programul Operațional Regional 2014-2020, în cadrul Axei prioritare 8-«Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale». Din păcate, lucrările se derulează greu și va trebui să urgentăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 15:25 (5483 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3465 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Miza noastră pentru dezvoltarea economică este creșterea veniturilor proprii ale județului!»

Dezvoltarea economică a județului este o prioritate social-democrată, iar aceasta se face eficient din mai multe surse de finanțare, proiectele europene fiind una dintre ele, deci nu singura. Experiența spune că dezvoltarea sustenabilă presupune ca activitatea economică să se reflecte în încasările la bugetul județului și al unităților administrativ teritoriale. Fondurile europene sunt foarte bune pentru că ne ajută la dezvoltarea unor obiective individuale, dar nu și suficiente fiindcă este nevoie de alocarea altor fonduri pentru utilizarea și menținerea acestora. Investițiile din aceste fonduri punctuale cresc pe termen scurt și mediu infrastructura... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 13:15 (4778 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Podurile rutiere trebuie reabilitate urgent!»

Președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, candidat la președinția Consiliului Județean, spune că starea de degradare avansată în care se află podurile rutiere din Ialomița necesită o atenție deosebită. Există riscul ca zona Slobozia-Țăndărei-Bucu să se blocheze iar zona de Est a județului să rămână izolată: «Așa cum am arătat, lucrările de infrastructură pe care le derulăm în județ trebuie să urmărească principiul eficienței economice. În acest sens, voi acorda o importanță deosebită reabilitării podurilor rutiere din județ... Degeaba asfaltăm drumuri dacă nu putem ajunge la ele pentru că podurile se află sub restricții iar transportatorii trebuie să ocolească zeci de kilometri pentru a ajunge la destinații!»... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 14:20 (4328 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Despre infrastructură trebuie să vorbim mai puțin și să facem mai mult!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița și candidatul acestei formațiuni la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, spune că proiectele de reabilitare a infrastructurii rutiere stau bine doar la capitolul comunicare. Pe teren starea drumurilor este proastă, deși există finanțare pentru modernizarea a 223 de km de drumuri județene din totalul de 507 km aflați în administrarea Consiliului Județean Ialomița. Pavel propune o viziune economică asupra lucrărilor de reabilitare a infrastructurii, care ar trebui să aibă ca finalitate transformarea județului într-un nod pentru transporturile de mărfuri.

Doar 2,12% din lucrările finanțabile au fost finalizate!... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 14:25 (5436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

adio Consiliul Județean, adio Primăria Slobozia...

PSD Ialomița a demarat procedura de suspendare din funcții pentru Victor Moraru și Adrian Mocioniu!

Deciziile lui Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, și a lui Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei, de a trece la PRO România au drept consecință pierderea funcțiilor deținute. Organizația PSD Ialomița a demarat deja procedurile de suspendare din funcție, însă cei doi nu mai au drept de semnătură în cadrul instituțiilor pe care le-au condus...

Doi, Doamne, și-amândoi la fel Începând de luni, 17 august a.c., Victor Moraru și Adrian Mocioniu nu-și mai pot exercita funcțiile pe care l-au deținut  timp de 4 ani. Cei doi au decis să își depună candidatura pe listele... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 20:10 (9219 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

PSD Ialomița: «Marian Pavel, cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița!»

Luni, 17 august 2020, candidatul PSD Ialomița la președinția Consiliului Județean, senatorul Marian Pavel, și-a depus dosarul de candidat la Biroul Electoral Județean. Acesta a fost însoțit de președintele interimar al Senatului, fostul ministru al Justiției Robert Cazanciuc, precum și de senatorul PSD Daniel Cătălin Zamfir, dar și de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, de președintele Organizației PSD Slobozia, Ștefan Țintă, de primarul comunei Buești, Nicolae Mihăilă, și de cel al localității Ograda, Lilian Badea. «Marian Pavel este cea mai bună opțiune pentru președinția Consiliului Județean Ialomița! Performanțele obținute din funcția de secretar al Senatului, cât și bogata experiență în administrație îl recomandă pe Marian Pavel pentru președinția Consiliului Județean Ialomița. Loialitatea și consecvența demonstrate în rezolvarea problemelor politice și administrative de-a lungul carierei sale politice sunt reconfirmate și astăzi prin depunerea candidaturii senatorului Marian Pavel pentru Consiliul Județean... PSD Ialomița vă propune un program administrativ complex, realizabil etapizat în următorii 4 ani, punând accent în mod deosebit pe oameni, dezvoltarea comunităților și a județului din perspectiva reducerii decalajelor dintre mediul urban și rural!» a declarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu.... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 19:10 (5496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

PSD se grăbește

Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

Alexandru Potor, însoțit de liderii PSD Ialomița, a depus vineri, 14 august a.c., la Biroul Electoral Municipal, dosarul de candidat pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020. «Emoție... Asta am simțit! Este o candidatură care mă onorează...» a declarat Alexandru Potor după ieșirea din sală.

Primul dintre candidați Vineri, 14 august 2020, la orele 11,00, însoțit de președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, deputatul PSD Ștefan Mușoiu și șeful de campanie Ștefan Țintă, candidatul PSD Alexandru Potor și-a depus dosarul de candidat pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

14 August 2020, 16:20 (3998 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

După o idee a deputatului Ștefan Mușoiu

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Slobozia, propune un proiect de regenerare urbană a orașului în valoare de 25 milioane de euro

În prima sa conferință de presă din această precampanie electorală, Alexandru Potor surprinde electoratul slobozean cu un proiect ambițios, dar riscant. Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei propune un proiect de regenerare urbană a Sloboziei în valoare de 25 milioane de euro, fondurile urmând a fi asigurate printr-un parteneriat public-privat, în care administrația locală va investi 2 milioane de euro.

Un proiect cât un mandat Alexandru Potor, candidatul PSD la primăria Slobozia, a organizat miercuri, 12 august 2020, prima sa conferință de presă de la nominalizarea de către... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 17:40 (6904 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

Cristian Roman, fost primar al orașului Țăndărei în mandatul 2012-2016, este alegerea PSD Ialomița pentru candidatura la funcția de primar din mandatul 2020-2024. Luni, 10 august a.c., în fața sediului Primăriei Țăndărei, acesta a declarat: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“».

Un candidat, noi performanțe PSD Ialomița a lansat luni, 10 august 2020, candidatul pentru funcția de primar la Primăria orașului Țăndărei. Acesta este Cristian Roman, primar în perioada 2012-2016. Lansarea a fost făcută în fața sediului Primăriei... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 19:25 (6597 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

Revenit de la PRO România

Ion Măiță, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Amara

bonus: A fost dizolvat Biroul Executiv al Organizației PSD Amara!

Miercuri, 5 august 2020, Comitetul Executiv Județean al PSD a decis dizolvarea Biroului Executiv al filialei locale din Amara și alegerea unei noi conduceri. Aceasta a decis susținerea primarului în funcție, Ion Măiță, racolat anterior de către PRO România. «Ion Măiță nu a plecat niciodată din PSD! El a susținut doar că nu va mai candida în partidul în care candidează și Victor Moraru... Acum problema este rezolvată, pentru că Victor Moraru nu mai candidează pentru PSD la conducerea Consiliului Județean Ialomița!» a declarat ulterior ședinței președintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel.

Pavel a tăiat de la rădăcină... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 00:05 (21214 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 22:05 (13288 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel, candidatul PSD pentru președinția Consiliului Județean Ialomița

«Guvernarea locală este o muncă de echipă!»

Marian Pavel este candidatul oficial al PSD Ialomița pentru preșe­dinția Consiliului Județean. Decizia, susținută de Comitetul Executiv, confirmă eforturile sale de a oferi ialomițenilor «o gu­vernare locală de echipă». Marian Pavel susține că fără această echipă niciunul dintre liderii politici ai PSD Ialomița nu ar exista.

Unde-i unul, nu-i putere Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, susține că decizia Organizației de a-l propulsa în poziția de candidat la șefia Consiliului Județean echivalează cu o declarație de asumare a guvernării locale. «Nimeni din cadrul filialei nu a ajuns în funcții și demnități publice de unul singur! Și nu poate conduce ca persoană fizică destinele unei comunități sau ale unui județ... Suntem o echipă și oferim electoratului puterea și experiența acestei echipe! Eu, singur, mă reprezint pe mine și atât...»... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:40 (6956 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

PSD a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea alegerilor locale în municipiul Urziceni după nominalizarea și prezentarea oficială a candidatului partidului la funcția de primar al municipiului. Sub coordonarea președintelui Organizației, Elena Buculescu, PSD Urziceni intră în lupta electorală cu un program administrativ reformator și un candidat tânăr, Oana Martinescu, ce beneficiază de o notorietate incontestabilă în plan local. În vârstă de 31 de ani, jurist de profesie și cu experiență în domeniul managementului privat, Oana Martinescu și-a motivat decizia de a se alătura echipei PSD Urziceni prin dorința de a implementa un proiect comun, substanțial, de transformare edilitară a municipiului... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 19:50 (13265 vizualizări - 16 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

PSD Ialomița, fără candidat

Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru Primăria Urziceni

La nici două săptămâni de la lansare, candidatul PSD Elena Buculescu s-a retras din cursa pentru funcția de primar la Urziceni «din motive personale». Conducerea PSD Ialomița promite că va avea un candidat nou în maxim 24 de ore.

Uite candidata, nu e candidata Elena Buculescu, candidatul PSD Ialomița la Primăria Urziceni s-a retras din cursa electorală pentru fotoliul de primar. Oficial, Elena Buculescu s-a retras «din motive personale». «Doamna Buculescu ne-a anunțat ieri cu privire la această decizie... Regretăm, dar asta e situația! Vom avea o întâlnire cu Organizația locală și, în 24 de ore, promitem să identificăm un candidat la fel de bun. Miza noastră este să identificăm un candidat care, împreună cu Organizația, să ofere o alternativă de vot!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 20:15 (6802 vizualizări - 6 comentarii)

28 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Condițiile de acordare a subvenției la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 1 februarie 2016 (inclusiv), la sediul instituției din Slobozia, bdul Chimiei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 10:05
(6310 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 15 permise auto reținute, amenzi de peste 62000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 19:25
(10281 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru înșelăciune privind asigurările

Polițiștii de Investigații Criminale au acționat pe raza municipiului Fetești pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 17:55
(5708 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținută de polițiști pentru furt din buzunare

O tînără de 25 de ani, din Urziceni, este cercetată de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Aceasta a fost identificată de anchetatori la scurt timp de la comiterea faptei. Poliția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 16:25
(5730 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni pe raza întregului județ

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 22-24 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 16:10
(4544 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 incendii în 48 de ore

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 48 de ore, în cazul a 3 incendii. Primul apel la 112 a fost primit sîmbătă, 23 ianuarie a.c, în jurul orelor 18,00, cînd o locuință din ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 14:45
(4340 vizualizări - 0 comentarii)


Misiune în Afganistan, încheiată cu succes

Misiune în Afganistan, încheiată cu succes

Doi ofițeri din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și-au încheiat cu succes misiunea în Afganistan și au revenit în siguranță acasă. Maiorul Monica Rusen și căpitanul Cristi Tudor au revenit ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2016, 14:05
(5502 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autoritățile sărbătoresc «Ziua Unirii»

Autoritățile locale și județene din Slobozia vor marca duminică, 24 ianuarie a.c., 157 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române. Evenimentul va fi sărbătorit în Piața Unirii din Slobozia. Manifestările ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 19:10
(6207 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii decembrie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7828 șomeri, din care 2207 șomeri indemnizați, respectiv 5621 șomeri ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 18:20
(4897 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit la Slobozia

Marți, 19 ianuarie 2016, o patrulă de jandarmi care executa misiuni pe linia combaterii comerțului ilicit în municipiul Slobozia, s-a sesizat despre faptul că într-un magazin din zona bulevardului Unirii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 17:20
(6171 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți și masteranzi

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 14:20
(7227 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Medic trimis în judecată pentru «vătămare corporală din culpă»

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni. Marți, 19 ianuarie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au trimis-o în judecată pe doctorița Ana Ioan. În calitate de medic principal al ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2016, 16:20
(5896 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Vineri, 15 ianuarie 2016, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 166 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia, elevi ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2016, 17:25
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ialomița: Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începînd din seara de sîmbătă, 16 ianuarie 2016, aria ninsorilor se va extinde dinspre Lunca Dunării și va cuprinde treptat regiunile sudice și sud-estice ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2016, 15:40
(4542 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați pe trecere, la Slobozia și Fetești

În cursul zilei de miercuri, 13 ianuarie 2016, pe raza județului s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2016, 12:10
(5902 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea declarațiilor și formularelor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice lalomița reamintește contribuabililor că data de 25 ianuarie 2016 este termenul limită pentru depunerea următoarelor declarații:
Formular 094- ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2016, 11:25
(10303 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR a organizat întîlniri de lucru cu partenerii sociali pentru optimizarea procedurilor

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a organizat la nivelul județului Ialomița, în perioada 12-14 ianuarie 2016, dezbateri publice pentru a identifica soluții de adaptare și simplificare a cadrului ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2016, 10:05
(9098 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR întâlnire


Urziceni: O femeie a ars de vie într-o baracă

Incendiu la Urziceni în seara zilei de marți, 12 ianuarie 2016. O femeie și un bărbat, care locuiau într-o baracă amplasată în zona fostului stadion al echipei de fotbal Unirea Urziceni, au fost cuprinși ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2016, 21:30
(4644 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Giurgeni

Un coș de fum neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Giurgeni. Evenimentul a fost anunțat la 112 duminică seara, 10 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2016, 19:55
(6619 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Accident mortal la Movilița. O femeie de 33 ani a fost acroșată pe trecerea de pietoni!

Un tragic eveniment rutier s-a produs în cursul zilei de duminică, 10 ianuarie 2016, pe raza localității Movilița, fiind soldat cu decesul unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 46 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2016, 18:45
(9914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», la Slobozia va fi vernisată o expoziție de pictură. Evenimentul, «In memoriam Maria Candrea Ionescu», se va produce ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2016, 18:20
(7204 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un tînăr de 19 ani a intrat cu mașina într-un cap de pod

Vineri, 8 ianuarie, în jurul orelor 23,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Bordușani s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2016, 17:55
(6539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Unități de alimentație publică, verificate

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale joi și vineri, 7/8 ianuarie 2016, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2016, 18:05
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 127 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 7 ianuarie 2016, sînt disponibile 127 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2016, 16:15
(10629 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori viscolite

Ialomița: Cod Galben de ninsori viscolite

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 7 ianuarie 2016, orele 12,00-8 ianuarie 2016, orele 6,00, în regiunile estice vîntul va avea intensificări cu viteze de ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 14:10
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Accident cu două victime

Miercuri, 6 ianuarie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în afara localității Ciocîrlia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a rezultat ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 13:15
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat în trafic doi ialomițeni, de 24, respectiv 61 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Cei în cauză au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 12:10
(4273 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania, în data de 25 ianuarie 2016, la Călărași, începînd cu orele 9,30. Selecția va avea ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 11:25
(7382 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: În atenția pensionarilor militari

În condițiile intrării în vigoare a Legii nr. 223/2015, privind pensiile militare de stat, ministrul afacerilor interne, Petre Tobă, a dispus o serie de măsuri pentru informarea pensionarilor MAI referitor ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 10:55
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 10:10
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...