Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dorina Milea, înlocuită de Alexandru Pocotilă la conducerea Servicii Publice Slobozia SRL

Dorina Milea, înlocuită de Alexandru Pocotilă la conducerea Servicii Publice Slobozia SRL

În ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița de la sfârșitul lunii mai 2025 a fost aprobată, pe «repede-nainte», o hotărâre care făcea referire la firma Servicii Publice Slobozia SRL. În mare, pro­iectul viza desem­narea reprezentan­ților instituției în Adunarea Generală a Acționarilor pentru a se aproba actualizarea Actului Constitutiv al societății. În fapt, înlocuirea fostei directoare a Servicii Publice Slobozia, Dorina Milea, cu o altă persoană, respectiv Alexandru Ion Pocotilă.

 

Se schimbă directorul cu actualizarea Actului Constitutiv... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2025, 10:20 (36998 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

Schimbare la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

La începutul lunii aprilie 2025, un caz de la Căsuța «Alexandra» din Slobozia, Centru dedicat în­grijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave, instituție administrată de DGASPC Ialomița, ajungea în atenția opiniei publice după ce mai multe filmări au fost răspândite pe o rețea de socializare. Situația unei fete cu dizabilități grave, ținută legată la o mână, a fost prezentată la ore de maximă audiență de mai toate televiziunile, cazul complicându-se după ce în spațiul public au apărut și declarații ale unei angajate a Centrului. Mai mult, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 07:55 (12762 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

bonus: CJAS Ialomița, o instituție mult râvnită

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița are de o săptămână o nouă conducere. Pentru o perioadă nedefinită, funcția de director general al instituției va fi asigurată de medicul șef al CJAS Ialomița, dr Aliona Suvac. Schim­barea a fost decisă de Casa Națională de Asigurări de Sănătate și are la bază o dispoziție a Înaltei Curți de Casație și Justiție, aceasta împiedicând funcți­onarii publici pensionari să-și conti­nue raporturile de serviciu. Vizată de această dispoziție a fost și Doina Stan, fosta șefă a CJAS Ialomița, alături de alți 5 funcționari publici. Plecarea acestora dă peste cap activitatea din cadrul CJAS Ialomița, întrucât... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2025, 07:55 (50186 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Schimbare de director la DSP Ialomița

Marinela pleacă, vine Nela!

Schimbare de director la DSP Ialomița

Direcția de Sănătate Publică are un nou director. Începând cu 1 iulie 2024, în locul Marinelei Radu a fost numită Nela Ștef. Noua directoare nu are un istoric public, ocupând în ultimii ani o funcție de execuție în cadrul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Nela Ștef nu a fost numită prin concurs și este «director executiv delegat». Independent a anunțat această numire încă de la jumătatea lunii iunie. Până la acest moment nu există informații publice legate de viitorul loc de muncă al fostului director, Marinela Radu.

... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 15:40 (21257 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laurențiu Ghiauru a fost numit la conducerea Gărzii de Mediu Ialomița

Cu toate «suspiciunile privind capacitatea managerială»

Laurențiu Ghiauru a fost numit la conducerea Gărzii de Mediu Ialomița

Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor a finalizat Raportul întoc­mit în urma verificărilor efectuate în cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii de la București au venit pentru a doua oară la Slobozia, în septembrie 2022, după un control anterior, realizat în februarie 2022. Dacă în timpul primei acțiuni nu au fost identificate deficiențe, cauza fiind clasată, de această dată funcționarii veniți de la București au constatat «suspiciuni privind capacitatea managerială» a directorului. Deși concluziile ultimului Raport sunt evidente, Laurențiu Ghiauru a fost numit începând de marți, 8 noiembrie 2022, la conducerea Gărzii de Mediu Ialomița, după 10 ani... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2022, 18:10 (18891 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, ascunse sub preș de Ministerul Mediului

2 ani de controale, niciun rezultat

Neregulile din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, ascunse sub preș de Ministerul Mediului

Anul acesta s-au împlinit 2 ani de la primul control realizat de Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii au venit de la București la Slobozia în urma reclamațiilor făcute de funcționarii publici cu privire la atitudinea necorespunzătoare a directorului Laurențiu Ghiauru. În februarie 2022 și septembrie 2022, Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor a întreprins alte două acțiuni de verificare, ce au avut la bază aceleași reclamații. Tero­rizați și umiliți de către director, angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița s-au resemnat la gândul că Ministerul Mediului i-ar putea ajuta.... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2022, 09:55 (13596 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Potopul după Noel!

Potopul după Noel!

Așa cum vă anunțam în urmă cu vreo două-trei săptămâni, Marinela așteaptă, alături de propulsorul său politic, aka Iusein al Fierbințiului, numirea în funcția de șăf la DSP Ialomița. Ordinul de numire în funcție încă nu a sosit, chiar dacă era așteptat de la sfârșitul lunii martie (că doar nu degeaba a dat tanti Marinela atâția bani la coafor să fie frumoasă la numire). Între timp a apărut ordinul de în­cetare a numirii lui Noel în funcția de director al DSP Ialomița. Semnat de 1 aprilie 2022, fără păcăleli, chiar de ministrul Sănătății, Alexandru Rafila. Ar fi de adăugat că tovarășul director Noel se aștepta la acest ordin. Încă de când a devenit pensionar, de anul trecut (și... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2022, 10:55 (7122 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11249 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 18:15 (11898 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10699 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Schimbările din fruntea instituțiilor publice ialomițene continuă. Luni, 27 ianuarie 2020, Ministerul Sănătății a decis să numească un nou șef în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Astfel, prin Ordin al ministrului Sănătății, Dan Noel a revenit la conducerea instituției.

La vremuri noi, același șef Prin numirea făcută, Ministerul Sănătății a înlocuit-o din funcție pe Cristina Iorga, funcționar public în cadrul Departamentului de Inspecție Sanitară al Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Iorga a fost numită la conducerea DSP Ialomița în urma numeroaselor sesizări făcute... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 18:20 (22838 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16799 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Se primenesc descentralizatele ialomițene

Ialomița se pesedizează din zi în zi. Practic, toate instituțiile publice din județ trec în gestiunea pesediștilor sau «politicienilor» convertiți la religia PSD. Mai puțin prefectul Gigi Petre, care e apolitic. Dar nici acesta nu se simte prea bine...

«Doi la leu, doi la leu!» Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a rămas fără șef. Gabriel Ioniță, căci așa îl chema, a profitat de o oportunitate nesperată și a cerut transferul la Constanța, pe un post de adjunct. În urma lui potopul, iar subalternii se încaieră deja pe scaunul lăsat liber. Cel care merită funcția, după umila noastră... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 17:05 (7063 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Directorul DJTS Ialomița, în «medical»

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Apele sunt tulburi de circa o lună la Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița. Pe 27 octombrie 2017, directorul Marin Cruțu a primit din partea Ministerului ordin de detașare pe 6 luni, începând cu 1 noiembrie a.c., la instituția similară din Suceava, pe același post. Cruțu a refuzat această detașare invocând probleme de sănătate, iar acum se află în concediu medical și așteaptă răspunsul la refuzul său. Acesta întârzie, ba, mai mult, la ora actuală, atât DJTS Ialomița, cât și DJTS Suceava au directori interimari, care îl suplinesc pe același Marin Cruțu.

«Dacă nu-mi răspund îi acționez în instanță»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 13:40 (4867 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

S-a schimbat directorul la DSP Ialomița

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

De câteva săptămâni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița este condusă de un director delegat. Este vorba despre Gabriel Modrea, angajat al Compartimentului Juridic din cadrul aceleiași instituții. Schimbarea din funcție a lui Dan Noel a făcut înconjurul presei locale ialomițene, fără a se explica și motivele care l-au determinat pe ministrul Sănătății Florian Bodog să adopte această decizie. Se pare că Dan Noel a fost destituit pentru că a refuzat să emită ilegal două autorizații sanitare de funcționare pentru rețelele de apă construite de Primăria Amara și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării». Miza obținerii hârtiilor este mare, având în vedere că în joc ar fi vorba de peste... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 18:10 (14032 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Tănase Mihalcea s-a suspendat din funcție

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița are un nou șef. Numele acestuia este Marius Ștef și a fost numit interimar pentru o perioadă de 6 luni.

Nu aduce anul ce aduce PSD Joi, 18 mai 2017, după a doua «descălecare» de aproape un an a lui Tănase Mihalcea, șeful de la Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost înlocuit. În locul lui a fost numit pentru o perioadă de 6 luni un cadastrist de meserie, cu firmă în spate și susținere de Stânga. Adică cu sprijin de la PSD, că numirea în funcție a venit în plic de la Agenția Națională de Cadastru... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 14:05 (10169 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene! EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

Schimbări în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Gheorghe Dorobăț a fost înlocuit din funcția de conducere cu Petrică Țenea, fost director executiv al instituției în urmă cu 3 ani. Până la revenirea în această poziție, Țenea a condus Serviciul Fiscal Municipal Fetești.

La vremuri noi, șefi vechi Decizia de numire survine ca urmare a expirării interimatului lui Gheorghe Dorobăț în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Începând de vineri, 21 aprilie 2017, funcția de conducere i-a fost atribuită lui Petrică Țenea. După desființarea Gărzii... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 14:05 (14226 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Început de săptămînă cu predări de ștafetă în deconcentratele ialomițene. Tănase Mihalcea, directorul Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară, a rămas fără funcție. După 5 ani insesizabili în fruntea instituției, el a fost schimbat. De acum înainte va fi doar un simplu «angajat în cadrul compartimentului juridic», potrivit propriei declarații. La cîrma instituției a fost numit, provizoriu, inginerul Gheorghe Țuțuianu.

Uite directorul, nu e directorul În urmă cu 5 ani, Tănase Mihalcea a fost propunerea democrat-liberalilor la conducerea Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 13:35 (11503 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

Reîncepe epurarea unităților școlare

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

După modelul predecesorilor săi, noul șef al învățămîntului ialomițean, profesorul Ileana Condruț, a început epurarea directorilor de școli și grădinițe. Vizate au fost 20 de unități de învățămînt din județ care, de la 1 septembrie 2013, vor avea alți șefi. La Slobozia, primele schimbări s-au petrecut la Școala Generală Numărul 3 și, respectiv, Grădinița Numărul 3. Aceasta din urmă este condusă de 19 ani de Minodora Fotea, cadru didactic cu rezultate excelente și specialist în implementarea managementului educațional...

Fotolii de directori «reîmprospătate»
Oficialii din cadrul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 12:36 (28215 vizualizări - 35 comentarii)

28 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Doi bărbați, de 42 și 64 de ani, din Movilița și Dridu sînt suspectați de polițiști ca fiind contrabandiști cu țigări. În urma unor percheziții domiciliare în locuințele acestora au fost descoperite pachete ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 13:45
(6471 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente pe bandă rulantă

Sîmbătă, 28 iunie a.c., în jurul orei 16,30, în timp ce un bărbat în vîrstă 41 de ani, din comuna Grivița, conducea un autoturism din direcția Miloșești către Reviga, într-o curbă semnalizată corespunzător ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 12:30
(5560 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi ialomițeni de 21, respectiv 34 de ani, în timp ce conduceau autoturisme, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Cei în cauză au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:45
(4563 vizualizări - 1 comentariu)


Echipajele ISU Ialomița, pe podium

Echipajele ISU Ialomița, pe podium

În perioada 25-27.06.2014 s-a desfășurat, la București, faza zonală a Competiției Naționale de Descarcerare și Acordarea Primului Ajutor Calificat 2014. La linia de start s-au aliniat echipajele inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:30
(6986 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Accident între două tiruri

Andrășești: Accident între două tiruri

Două autotrenuri ce se deplasau pe DN2A au intrat în coliziune, pe raza localității Andrășești. În urma impactului, unul dintre șoferi a rămas prins între fiarele contorsionate ale cabinei. Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 07:20
(6084 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o fabrică de termopane din Sinești

Vineri dimineață, 27 iunie 2014, pompierii de la Secția Urziceni au acționat cu 3 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu, izbucnit în jurul orei 4,45, la o construcție din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2014, 10:40
(8995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești incendiu


anunț angajare

anunț angajare

SC Carman SRL Urziceni

producător de mezeluri


angajează
-3 facturiste
(pentru fabrica din Urziceni)
-4 vînzătoare
(pentru magazin din Slobozia)

se asigură
-salariu decent
-transport (dacă este cazul)
-condiții de muncă adecvate
se solicită
-experiență
vă rugăm să trimiteți CV
la
[email protected]

26 Iunie 2014, 09:00


Slobozia: Agresorul copiilor, internat provizoriu

Tînărul care agresa copii tăindu-i cu un cutter a fost internat provizoriu. La data de 24 iunie 2014, Judecătoria Slobozia a admis propunerea Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a dispus luarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 18:30
(4809 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Evaluarea Națională, la final. 87 de elevi de clasa a VIII-a au refuzat să participe la examen!

Evaluarea Națională a elevilor de clasa a VIII-a s-a încheiat miercuri, 25 iunie 2014, cu proba la Matematică. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că 87 de elevi au absentat de ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 18:05
(8815 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 ani de la întronizarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu

Duminică, 29 iunie 2014, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor va sărbători «Sfinții Apostoli Petru și Pavel» la Catedrala Episcopală «Înălțarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 11:30
(7999 vizualizări - 1 comentariu)


Ciochina: Locuința unui bătrân de 69 de ani, călcată de mascați

Ciochina: Locuința unui bătrîn de 69 de ani, călcată de mascați

Percheziții la Ciochina în ograda unui bătrîn de 69 de ani, de cetățenie greacă. Polițiștii și procurorii specializați în combaterea criminalității organizate au descins în curtea omului și au ridicat mai ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 10:10
(7157 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de ajutor privind bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul limită de depunere a Cererilor de ajutor pentru Măsura 215-Plăți privind bunăstarea animalelor, pachet ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:50
(7096 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Au fost aprobate normele anuale de venit agricol

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița anunță aprobarea normelor anuale de venit agricol pentru anul 2014. Aceste norme sînt utilizate la impunerea veniturilor obținute din exploatarea terenurilor ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:35
(5894 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Copil de 14 ani pe bicicletă, acroșat de un vehicul

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată luni, 23 iunie, cu privire la faptul că pe raza comunei Ion Roată s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:20
(4523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița serbează «Ziua Dunării»

Consiliul Județean Ialomița marchează duminică, 29 iunie, «Ziua Dunării». Manifestarea, una de tradiție la nivel județean, își propune să atragă atenția asupra oportunităților turistice pe care le oferă ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:10
(5795 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Luni, 23 iunie 2014, polițiștii rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv, combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 08:50
(5275 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bacalaureatul, păzit de jandarmi

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 30 iunie-11 iulie 2014, cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 7 centre de examinare, 2 ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 07:20
(6368 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL Pitești
angajează pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON

(lîngă Combinatul Chimic)
-Dulgheri
-Fierar-betoniști
-Macaragiu
-Agent de pază
Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic) sau
la tel. 0740/003.338, dl Dogaru Florin

24 Iunie 2014, 11:30


anunț angajare

SC Trota România SRL Cluj
selecționează
ȘOFERI PROFESIONIȘTI
categoriile C+E,
atît cu experiență pe TIR,
cît și tineri fără experiență,
pentru transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană
În curînd se vor ține interviuri
în zona dumneavoastră

Informații la tel. 0740/295.418,
între orele 9,00-14,00, 16,00-20,00,
doar după ce se trimite un CV
și copii după actele de mai jos la
[email protected]

-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartelă tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
A se abține toți cei ce nu întrunesc condițiile mai sus arătate

23 Iunie 2014, 07:20


Slobozia: Percheziții la suspecți de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

La primele ore ale dimineții de miercuri, 18 iunie 2014, polițiștii de Investigare a Fraudelor au efectuat 15 percheziții la sedii și puncte de lucru de societăți comerciale și la persoane bănuite de «evaziune ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2014, 08:10
(10589 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ultex Țăndărei

ncendiu la fabrica de ulei din Țăndărei la sfîrșitul săptămînii precedente. Totul s-a petrecut din cauza unei instalații, care a cedat. Din fericire, în urma evenimentului, nu au existat victime.
...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 15:45
(5086 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Minor reținut pentru furt

Un minor, de 16 ani, a fost reținut de polițiști sub acuzația de furt. El a fost prezentat instanței cu propunerea de arestare preventivă. Minorul în cauză este bănuit că ar fi sustras portofelul unei turiste ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 13:25
(6313 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Alcoolul le-a adus dosare penale

În ultimele zile, polițiștii Serviciului Rutier au continuat activitățile de prevenire a accidentelor rutiere. Nouă conducători auto au fost depistați de oamenii legii pe șoselele din Ialomița în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 12:05
(7635 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Sancționați după ce au încercat să vîndă ilegal fier vechi

Polițiștii au identificat pe raza comunei ialomițene Mihail Kogălniceanu doi tineri, din Fetești, în vîrstă de 15 și 25 de ani, care transportau ilegal o cantitate importantă de fier vechi. Ei au fost trași ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 11:05
(7091 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Sezon estival în siguranță

Pe toată durata sezonului estival 2014 stațiunea Amara va fi împînzită de jandarmi. Oamenii în uniformă vor demara acțiuni prin care vor încerca să asigure un climat de ordine și liniște publică. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 09:30
(5483 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Conducea cu permis fals

Un bărbat de 38 de ani este cercetat penal pentru comiterea infracțiunilor de «de fals material în înscrisuri oficiale», «uz de fals» și «conducerea unui vehicul fără permis de conducere». Oprit de oamenii ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 08:20
(6140 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Finalizarea campaniei pentru depunerea cererilor de plată pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita a finalizat marți, 10 iunie 2014, Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2014, 15:40
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


Uziceni: Patron reținut pentru evaziune fiscală

Polițiștii de Investigare a Fraudelor au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat de 44 de ani, din Urziceni, pentru săvîrșirea infracțiunii de evaziune fiscală. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2014, 10:30
(7710 vizualizări - 1 comentariu)


Marsilieni: Copilul de 13 ani a incendiat o anexă!

Acoperișul unei anexe gospodărești a unui cetățean din localitatea Marsilieni a fost cuprinsă de flăcări, după ce fiul proprietarului, în vîrstă de 13 ani, lăsat nesupravegheat, s-a jucat cu focul generînd ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2014, 08:40
(6571 vizualizări - 1 comentariu)


Doi chinezi, depistați ilegal în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în cooperare cu polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și cadre ale Inspectoratului de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 16:10
(5182 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...