Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dorina Milea, înlocuită de Alexandru Pocotilă la conducerea Servicii Publice Slobozia SRL

Dorina Milea, înlocuită de Alexandru Pocotilă la conducerea Servicii Publice Slobozia SRL

În ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița de la sfârșitul lunii mai 2025 a fost aprobată, pe «repede-nainte», o hotărâre care făcea referire la firma Servicii Publice Slobozia SRL. În mare, pro­iectul viza desem­narea reprezentan­ților instituției în Adunarea Generală a Acționarilor pentru a se aproba actualizarea Actului Constitutiv al societății. În fapt, înlocuirea fostei directoare a Servicii Publice Slobozia, Dorina Milea, cu o altă persoană, respectiv Alexandru Ion Pocotilă.

 

Se schimbă directorul cu actualizarea Actului Constitutiv... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2025, 10:20 (37007 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

Schimbare la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

La începutul lunii aprilie 2025, un caz de la Căsuța «Alexandra» din Slobozia, Centru dedicat în­grijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave, instituție administrată de DGASPC Ialomița, ajungea în atenția opiniei publice după ce mai multe filmări au fost răspândite pe o rețea de socializare. Situația unei fete cu dizabilități grave, ținută legată la o mână, a fost prezentată la ore de maximă audiență de mai toate televiziunile, cazul complicându-se după ce în spațiul public au apărut și declarații ale unei angajate a Centrului. Mai mult, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 07:55 (12762 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

bonus: CJAS Ialomița, o instituție mult râvnită

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița are de o săptămână o nouă conducere. Pentru o perioadă nedefinită, funcția de director general al instituției va fi asigurată de medicul șef al CJAS Ialomița, dr Aliona Suvac. Schim­barea a fost decisă de Casa Națională de Asigurări de Sănătate și are la bază o dispoziție a Înaltei Curți de Casație și Justiție, aceasta împiedicând funcți­onarii publici pensionari să-și conti­nue raporturile de serviciu. Vizată de această dispoziție a fost și Doina Stan, fosta șefă a CJAS Ialomița, alături de alți 5 funcționari publici. Plecarea acestora dă peste cap activitatea din cadrul CJAS Ialomița, întrucât... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2025, 07:55 (50194 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Schimbare de director la DSP Ialomița

Marinela pleacă, vine Nela!

Schimbare de director la DSP Ialomița

Direcția de Sănătate Publică are un nou director. Începând cu 1 iulie 2024, în locul Marinelei Radu a fost numită Nela Ștef. Noua directoare nu are un istoric public, ocupând în ultimii ani o funcție de execuție în cadrul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Nela Ștef nu a fost numită prin concurs și este «director executiv delegat». Independent a anunțat această numire încă de la jumătatea lunii iunie. Până la acest moment nu există informații publice legate de viitorul loc de muncă al fostului director, Marinela Radu.

... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 15:40 (21258 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laurențiu Ghiauru a fost numit la conducerea Gărzii de Mediu Ialomița

Cu toate «suspiciunile privind capacitatea managerială»

Laurențiu Ghiauru a fost numit la conducerea Gărzii de Mediu Ialomița

Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor a finalizat Raportul întoc­mit în urma verificărilor efectuate în cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii de la București au venit pentru a doua oară la Slobozia, în septembrie 2022, după un control anterior, realizat în februarie 2022. Dacă în timpul primei acțiuni nu au fost identificate deficiențe, cauza fiind clasată, de această dată funcționarii veniți de la București au constatat «suspiciuni privind capacitatea managerială» a directorului. Deși concluziile ultimului Raport sunt evidente, Laurențiu Ghiauru a fost numit începând de marți, 8 noiembrie 2022, la conducerea Gărzii de Mediu Ialomița, după 10 ani... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2022, 18:10 (18894 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, ascunse sub preș de Ministerul Mediului

2 ani de controale, niciun rezultat

Neregulile din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, ascunse sub preș de Ministerul Mediului

Anul acesta s-au împlinit 2 ani de la primul control realizat de Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii au venit de la București la Slobozia în urma reclamațiilor făcute de funcționarii publici cu privire la atitudinea necorespunzătoare a directorului Laurențiu Ghiauru. În februarie 2022 și septembrie 2022, Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor a întreprins alte două acțiuni de verificare, ce au avut la bază aceleași reclamații. Tero­rizați și umiliți de către director, angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița s-au resemnat la gândul că Ministerul Mediului i-ar putea ajuta.... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2022, 09:55 (13598 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Potopul după Noel!

Potopul după Noel!

Așa cum vă anunțam în urmă cu vreo două-trei săptămâni, Marinela așteaptă, alături de propulsorul său politic, aka Iusein al Fierbințiului, numirea în funcția de șăf la DSP Ialomița. Ordinul de numire în funcție încă nu a sosit, chiar dacă era așteptat de la sfârșitul lunii martie (că doar nu degeaba a dat tanti Marinela atâția bani la coafor să fie frumoasă la numire). Între timp a apărut ordinul de în­cetare a numirii lui Noel în funcția de director al DSP Ialomița. Semnat de 1 aprilie 2022, fără păcăleli, chiar de ministrul Sănătății, Alexandru Rafila. Ar fi de adăugat că tovarășul director Noel se aștepta la acest ordin. Încă de când a devenit pensionar, de anul trecut (și... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2022, 10:55 (7122 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11252 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 18:15 (11900 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10699 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Schimbările din fruntea instituțiilor publice ialomițene continuă. Luni, 27 ianuarie 2020, Ministerul Sănătății a decis să numească un nou șef în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Astfel, prin Ordin al ministrului Sănătății, Dan Noel a revenit la conducerea instituției.

La vremuri noi, același șef Prin numirea făcută, Ministerul Sănătății a înlocuit-o din funcție pe Cristina Iorga, funcționar public în cadrul Departamentului de Inspecție Sanitară al Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Iorga a fost numită la conducerea DSP Ialomița în urma numeroaselor sesizări făcute... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 18:20 (22850 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16800 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Se primenesc descentralizatele ialomițene

Ialomița se pesedizează din zi în zi. Practic, toate instituțiile publice din județ trec în gestiunea pesediștilor sau «politicienilor» convertiți la religia PSD. Mai puțin prefectul Gigi Petre, care e apolitic. Dar nici acesta nu se simte prea bine...

«Doi la leu, doi la leu!» Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a rămas fără șef. Gabriel Ioniță, căci așa îl chema, a profitat de o oportunitate nesperată și a cerut transferul la Constanța, pe un post de adjunct. În urma lui potopul, iar subalternii se încaieră deja pe scaunul lăsat liber. Cel care merită funcția, după umila noastră... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 17:05 (7063 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Directorul DJTS Ialomița, în «medical»

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Apele sunt tulburi de circa o lună la Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița. Pe 27 octombrie 2017, directorul Marin Cruțu a primit din partea Ministerului ordin de detașare pe 6 luni, începând cu 1 noiembrie a.c., la instituția similară din Suceava, pe același post. Cruțu a refuzat această detașare invocând probleme de sănătate, iar acum se află în concediu medical și așteaptă răspunsul la refuzul său. Acesta întârzie, ba, mai mult, la ora actuală, atât DJTS Ialomița, cât și DJTS Suceava au directori interimari, care îl suplinesc pe același Marin Cruțu.

«Dacă nu-mi răspund îi acționez în instanță»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 13:40 (4867 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

S-a schimbat directorul la DSP Ialomița

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

De câteva săptămâni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița este condusă de un director delegat. Este vorba despre Gabriel Modrea, angajat al Compartimentului Juridic din cadrul aceleiași instituții. Schimbarea din funcție a lui Dan Noel a făcut înconjurul presei locale ialomițene, fără a se explica și motivele care l-au determinat pe ministrul Sănătății Florian Bodog să adopte această decizie. Se pare că Dan Noel a fost destituit pentru că a refuzat să emită ilegal două autorizații sanitare de funcționare pentru rețelele de apă construite de Primăria Amara și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării». Miza obținerii hârtiilor este mare, având în vedere că în joc ar fi vorba de peste... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 18:10 (14033 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Tănase Mihalcea s-a suspendat din funcție

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița are un nou șef. Numele acestuia este Marius Ștef și a fost numit interimar pentru o perioadă de 6 luni.

Nu aduce anul ce aduce PSD Joi, 18 mai 2017, după a doua «descălecare» de aproape un an a lui Tănase Mihalcea, șeful de la Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost înlocuit. În locul lui a fost numit pentru o perioadă de 6 luni un cadastrist de meserie, cu firmă în spate și susținere de Stânga. Adică cu sprijin de la PSD, că numirea în funcție a venit în plic de la Agenția Națională de Cadastru... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 14:05 (10169 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene! EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

Schimbări în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Gheorghe Dorobăț a fost înlocuit din funcția de conducere cu Petrică Țenea, fost director executiv al instituției în urmă cu 3 ani. Până la revenirea în această poziție, Țenea a condus Serviciul Fiscal Municipal Fetești.

La vremuri noi, șefi vechi Decizia de numire survine ca urmare a expirării interimatului lui Gheorghe Dorobăț în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Începând de vineri, 21 aprilie 2017, funcția de conducere i-a fost atribuită lui Petrică Țenea. După desființarea Gărzii... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 14:05 (14228 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Început de săptămînă cu predări de ștafetă în deconcentratele ialomițene. Tănase Mihalcea, directorul Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară, a rămas fără funcție. După 5 ani insesizabili în fruntea instituției, el a fost schimbat. De acum înainte va fi doar un simplu «angajat în cadrul compartimentului juridic», potrivit propriei declarații. La cîrma instituției a fost numit, provizoriu, inginerul Gheorghe Țuțuianu.

Uite directorul, nu e directorul În urmă cu 5 ani, Tănase Mihalcea a fost propunerea democrat-liberalilor la conducerea Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 13:35 (11503 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

Reîncepe epurarea unităților școlare

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

După modelul predecesorilor săi, noul șef al învățămîntului ialomițean, profesorul Ileana Condruț, a început epurarea directorilor de școli și grădinițe. Vizate au fost 20 de unități de învățămînt din județ care, de la 1 septembrie 2013, vor avea alți șefi. La Slobozia, primele schimbări s-au petrecut la Școala Generală Numărul 3 și, respectiv, Grădinița Numărul 3. Aceasta din urmă este condusă de 19 ani de Minodora Fotea, cadru didactic cu rezultate excelente și specialist în implementarea managementului educațional...

Fotolii de directori «reîmprospătate»
Oficialii din cadrul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 12:36 (28215 vizualizări - 35 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Oferta de locuri de muncă, diversificată

Piața de muncă ialomițenă tinde spre revenire. Oferta locurilor de muncă devine din ce în ce mai diversificată, iar numărul posturilor vacante din ce în ce mai multe. Cel puțin așa reliefează ultima situație ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 11:57
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița a sărbătorit ecologic «1 Mai»

Duminică, 1 mai 2011, Organizația județeană a PSD Ialomița și Tineretul Social Democrat din Ialomița au organizat, cu prilejul Zilei Internaționale a Muncii, acțiuni de ecologizare în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:46
(9707 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Zărzărică, Zărzărea», la a XIX-a ediție

Ialomița: «Zărzărică, Zărzărea», la a XIX-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 6 mai 2011, faza locală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică, Zărzărea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:19
(8697 vizualizări - 2 comentarii)


APIA: Cereri pe suprafață pentru peste 4,5 milioane de hectare

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 1 martie-30 aprilie 2011, au fost depuse un număr de 779453 cereri de plată. Majoritatea fermierilor, respectiv 768733, au completat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:17
(7570 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 74 locuri de muncă. Astfel, 3 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii, 57 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 14:30
(9588 vizualizări - 1 comentariu)


Spitalul «Anghel Saligny» din Fetești, inaugurare festivă

Vineri, 6 mai 2011, Spitalul «Anghel Saligny» din Fetești va fi inaugurat. Alături de personalul medical și reprezentanții comunității locale, la inaugurarea festivă sînt așteptați să participe și oficialități ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:46
(9980 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

În cursul zilei de 3 mai a.c., Postul de Poliție Săveni a fost sesizat despre faptul că Rădulescu Cristea, de 56 ani, a fost externat în seara zilei de 2 mai 2011, din Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:37
(10807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O sabie și mai multe bâte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Slobozia: O sabie și mai multe bîte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani sînt cercetați de polițiști pentru deținerea unei săbii artizanale și a unor bîte. Acestea au fost găsite în habitaclul unui autoturism, mașina fiind depistată ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:22
(10376 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii au aplicat amenzi în valoare de 3000 lei și au confiscat 5 mc material lemnos transportat fără documente de proveniență. O patrulă mixtă polițiști-jandarmi a depistat marți, 3 mai a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:17
(9181 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat îngrășămintele de la firma unde lucrau

Polițiștii cercetează trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 45 și 56 ani, pentru furt calificat în dauna unei firme la care erau angajați.Marți, 3 mai a.c., Poliția a fost sesizată de agentul de pază al ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:15
(7231 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 18:58
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru accesarea de credite

Fermierii beneficiari ai ajutoarelor de stat pentru realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor și bunăstării și protecției porcinelor pot solicita Agenției de Plăți și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:35
(9365 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Transportatorii, verificați

Începînd de luni, 2 mai și pînă pe data de 25 mai, inspectorii ITM Ialomița vor desfășura prima etapă a Campaniei Naționale inițiate de Inspecția Muncii în domeniul transporturilor care are drept scop ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:27
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: A plecat de la azil

Fierbinți-Tîrg: A plecat de la azil

În cursul zilei de 26 aprilie a.c., Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că, în jurul orei 6.00, Dinescu Mihail, de 55 ani, a plecat din Centrul pentru persoane vîrstnice din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:21
(10249 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acuzat de viol, un tînăr a fost arestat

Un tînăr de 24 ani ce se sustrăgea urmăririi penale a fost prins ieri, 2 mai, de polițiștii slobozeni. Individul era condamnat la 5 ani de pușcărie pentru viol și șantaj, pedeapsă pronunțată de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9333 vizualizări - 2 comentarii)


Albești: Copil de 12 ani, hoț de fier vechi

Un minor de doar 12 ani este suspectul principal într-un dosar penal privind furtul mai multor materiale feroase dintr-o gospodărie. S-a întîmplat la Albești, luni, 2 mai, cînd un localnic a sesizat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9189 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A furat 300 litri de motorină

Furt calificat la Miloșești. Un tînăr ce abia împlinise vîrsta majoratului a furat din curte unui consătean aproximativ 300 litri de motorină. Furtul a fost anunțat polițiștilor din localitate sîmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(10373 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Evaziune cu lactate

Deși avea activitatea suspendată sanitar-veterinar încă din luna iulie 2010, o firmă din Munteni Buzău a produs nestingherită lactate și produse lactate. Asta pînă luni, 2 mai, cînd o echipă formată din ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:08
(8893 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bombă de aviație găsită în curte

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a intervenit sîmbătă, 30 aprilie, în jurul orei 16.00, pentru ridicarea unei bombe de aviație descoperită de un cetățean din localitatea Drăgoești, în timp ce săpa o ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 13:20
(8210 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără permis și beat a încălecat motocicleta. Și a acroșat o mașină!

Polițiștii îl cercetează pe un bărbat de 32 ani care s-a autoaccidentat în timp ce se deplasa cu o motocicletă. Acesta consumase în prealabil băuturi alcoolice și nu poseda permis de conducere. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:39
(5297 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism urmărit național, depistat în Ialomița

Polițiștii ialomițeni au organizat și executat vineri, 29 aprilie a.c., o acțiune pentru depistarea autoturismelor care figurează urmările național și internațional. Cu această ocazie, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:21
(7329 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi saci de scrumbie într-o autoutilitară condusă de un șofer băut

Polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza localității o autoutilitară la volanul căreia se afla un tînăr, de 24 ani, însoțit de un bărbat de 38 ani, ambii din comuna Giurgeni. Polițiștii au procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:06
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Doi infractori, după gratii

Agenții Postului de Poliție Munteni-Buzău au reușit în acest sfîrșit de săptămînă prinderea și încarcerarea a doi infractori, ambii din localitate, care se sustrăgeau executării pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:02
(15198 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de muzică sacră la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează, sîmbătă, 7 mai, un inedit concert de muzică sacră. Concerul va fi susținut de Corala ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 13:27
(9523 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Biciclist băut, accidentat

A băut și a plecat la plimbare cu bicicleta. Asta i-a adus unui bărbat de 44 ani, din Slobozia, ghinionul de a fi rănit într-un accident rutier. Din cauza consumului de alcool, biciclistul a căzut și a ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 10:48
(9304 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși în acțiune

Patru bărbați și o femeie au fost prinși în flagrant de polițiști în apropierea Autostrăzii în timp ce încercau să fure o conductă metalică situată pe un teren viran. Pe scurt, cei cinci săpaseră un șanț ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 09:23
(9046 vizualizări - 2 comentarii)


Munteni Buzău: Viol și tîlhărie în plină stradă

Un individ de 20 ani din Munteni Buzău este cercetat pentru pentru viol și tîlhărie. Tînărul a fost reținut de polițiștii ialomițeni joi, 28 aprilie.
Pe scurt, în data de 16 aprilie, o localnică de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:22
(11320 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Hoți de cablu de cupru, prinși de polițiști

Trei tineri din localitatea ialomițeană Bucu sînt încarcerați în arestul Inspectoratului de Poliție Județean, acuzați fiind de furt calificat. Cei trei sînt suspecții principali într-un dosar penal cu privire ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(8755 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu furt


Ialomița: Constănțeni reținuți pentru furt de motorină

Joi, 28 aprilie, doi bărbați de 23 și 24 ani, domiciliați în comuna Cumpăna-Constanța, au fost reținuți de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Miercuri, 27 aprilie, puțin după miezul nopții, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(7424 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Jilavele: A adormit cu țigarea aprinsă și a ars de viu

Un cetățean din comuna Jilavele și-a găsit sfîrșitul după ce locuința acestuia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 joi, 28 aprilie, în jurul orei 15.15, iar la fața locului s ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:34
(9283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...