Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Ca să nu rămână fără «coledzi»

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Senatorul Gabi Ionașcu a predat șta­feta președinției PMP Ialomița în mâinile șefului de campanie al lui Mihai Neamțu, candidatul PMP de la Sectorul 3 București. Îl cheamă Cristian Mihalachioiu și săptămâna asta nu are nimic de declarat pentru electoratul ialomițean. Duminica trecută însă, acesta a făcut apelul PMP Ialomița la pădurea Peri, la un mic și-o bere. Senatorul lui Dumnezeu n-a fost prezent, deși se jură că a fost invitat. Prima decizie a noului președinte interimar a fost să mute sediul partidului într-o nouă locație, peste drum de stadionul «1 Mai». Dai un ban, dar stai în față să nu uite electoratul că exiști...

Despre senatori numai de bine... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 15:05 (7284 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Am o datorie morală față de acești oameni!»

Gabi Ionașcu aka «senatorul lui Dumnezeu» vrea primar la Slobozia din nou!

«Am o datorie morală față de acești oameni!»

După 4 ani de mandat ca senator, Gabi Ionașcu se întoarce la Slobozia. El va candida pe listele PMP, partid care l-a propulsat în Parlament, și promite să readucă Slobozia «cel puțin la nivelul la care am lăsat-o...».

Se îndesesc candidații Supranumit «senatorul lui Dumnezeu» (pentru că a declarat, imediat după obținerea mandatului de senator, că «ceea ce au stricat oamenii, a reparat Dumnezeu!») Gabi Ionașcu va candida la Alegerile din toamnă pentru fotoliul de primar al Sloboziei. El susține că decizia sa se bazează pe obligațiile morale pe care le are față de locuitorii... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2020, 12:15 (15281 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Declarații politice ale senatorului PMP Gabi Ionașcu la început de an 2020

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Senatorul PMP Gabi Ionașcu intenționează să candideze pentru un nou mandat de primar la Slobozia. El a declarat pentru ziarul nostru că va candida atât pentru funcția de primar, cât și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune...» a mai precizat el.

Nicio masă fără pește Senatorul PMP Gabi Ionașcu deschide anul 2020 cu un anunț public surprinzător. El a declarat pentru ziarul nostru că intenționează să candideze pentru un nou mandat la funcția de primar al municipiului Slobozia. De asemenea, Gabi Ionașcu ia în... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 14:05 (16637 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Deznodământul Alegerilor Prezidențiale readuce în atenția publică disputa politică pentru adjudecarea funcției de subprefect în Ialomița. Noul nume vehiculat este cel al lui Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei Slobozia.

Ionașcu s-a răzgândit Obsedat de adjudecarea funcției de subprefect al județului Ialomița pentru PMP, senatorul Gabi Ionașcu vine cu o nouă propunere. Domnia sa l-ar susține acum pe Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei slobozia. Emil Barbu este al doilea și ultimul funcționar public afiliat PMP care poate ocupa această funcție în condițiile legii. El a mai ocupat... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2019, 19:05 (8823 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Se schimbă mobila administrativă la Prefectura Ialomița

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Protocolul dintre PNL și PMP generează primele schimbări administrative. Potrivit acestuia, PMP și-a adjudecat 2 funcții de prefect și 20 de funcții de subprefect la nivelul țării. În Ialomița, senatorul PMP Gabi Ionașcu a propus pentru funcția repartizată, cea de subprefect, pe juristul Sorin Drima. Acesta este proaspăt avocat, jurist cu normă întreagă la primăria Urziceni.

Senatorul lui Dumnezeu a propus Senatorul PMP Gabi Ionașcu a reușit performanța de a o schimba din funcție pe Silica Vali Tudor, subprefectul care trăiește pe post de mobilier de fundal de aproape 2 ani la Prefectura... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 19:10 (19877 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ăla mic și negru, de respira greu...

Ăla mic și negru, de respira greu...

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu are mania fotografiatului. De la Tudorel Toader și până la Ahmed Abdulla Al Matrooshi, ambasadorul Emiratelor Arabe Unite, toată lumea e prezentă pe pagina sa de Facebook. Nouă ne-a atras însă atenția această fotografie, în care domnia sa apare alături de renegatul Gabi Ionașcu, ajuns între timp senator, că fierul rău nu piere. Ne-a atras atenția pentru că ne-am amintit de o de­clarație dintr-un interviu pe care Ștefăniță l-a acordat ziarului nostru în 30 septembrie 2009, când nici în vise nu credea că va ajunge în Parlament: «Sunt crescut de Stoica și Ionașcu și șlefuit de Ciupercă!» spunea el atunci. Iar acum, la aproape 10 ani distanță, descoperim, în sfârșit... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 15:40 (7116 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

Doliu la PMP Ialomița

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

PMP Ialomița a organizat o conferință de presă în care a anunțat că nimeni nu e dispus să părăsească  «bărcuța de hârtie» a filialei pentru alte corăbioare politice. Cel mai vocal dintre membri a fost senatorul Gabi Ionașcu, declarat recent om politic «centrist». El susține că a fost curtat de către PSD, dar că e «prea bătrân ca să se murdărească cu așa ceva...».

Nicu Pericli a ratat ultima șansă...
...de a scăpa de senatorul Gabi Ionașcu. În cadrul unei conferințe de presă la care au participat pe post de martori vreo 12 membri, acesta a declarat răspicat că nu este dispus... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2018, 12:10 (6614 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:05 (10581 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

PMP Ialomița se dezintegrează

Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

După nici 4 luni de la preluarea mandatului de președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli e pe cale să pună lacătul pe ușa sediului. Senatorul Ionașcu s-a retras în munții Parlamentului României, filiala a luat-o la vale către firimiturile promise de alte partide, iar Pericli a ajuns să se lupte de unul singur cu visul de a ajunge primar al Sloboziei...

O filială-fantomă PMP Ialomița are, oficial, acoperire județeană. În realitate însă, umbrela filialei abia acoperă sediile de partid de prin orașe și cam o duzină dintre localitățile rurale ale județului. Ultimul eveniment care a adus... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 16:35 (8655 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A început bătălia pentru Slobozia

Mica «țiganiadă» din PSD

A început bătălia pentru Slobozia

Mocioniu vrea un nou mandat. Stoica vrea un nou mandat. Ionașcu, pe turnantă, vrea și el un mandat. Sunt motive suficiente pentru a declanșa o nouă luptă politică pentru controlul PSD Slobozia. Faceți pariurile, că mai sunt și alții. Cu cât mai mulți, cu atât mai bine pentru PSD, că doar n-or să lase ei măcelăria numită Slobozia pe mâinile șacalilor din Opoziție.

Mocioniu vrea un nou mandat Faptul că Adrian Mocioniu vrea un nou mandat nu mai reprezintă o surpriză pentru nimeni. A spus-o clar și răspicat prin ședințele de partid, a repetat-o public... Dar când tătucul Neacșu a fost obligat... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 10:55 (20795 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a comandat noua «revoluție urbanistică» a Ialomiței

Documentații inutile din fonduri publice

Președintele Moraru a comandat noua «revoluție urbanistică» a Ialomiței

La începutul lunii martie 2018, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul privind Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean, documentație care presupune «transpunerea spațială a programului de dezvoltare a județului Ialomița». Luni, 26 martie 2018, președintele Victor Moraru a prezentat proiectul public, în Sala «Europa», în fața edililor locali din Ialomița și a reprezentanților instituțiilor publice din județ.

Cărțile din cărți se scriu Prezentarea publică a proiectului privind Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean a fost anunțat printr... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2018, 18:40 (6951 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea să se întoarcă la Primăria Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu» oferă noi surprize

Gabi Ionașcu vrea să se întoarcă la Primăria Slobozia

Gabi Ionașcu este senator PMP de Ialomița. Unul dintre cei opt pe care îi are partidul. Este la primul mandat. Și, probabil, ultimul... Poate de aceea vrea să se întoarcă la Primăria Slobozia. Primar, evident! Crede că orașul are nevoie de el. Și că prestația lui administrativă este superioară celor ale primarilor care i-au urmat. Nu se simte vinovat pentru «apa lui Ionașcu»... Și este recunoscător orașului pentru șansa pe care i-a oferit-o!

Politicienii și peticele lor
Vrem nu vrem, trebuie să recunoaștem. Gabi Ionașcu reprezintă Ialomița în Parlamentul României. Ialomițenii i-au oferit această demnitate, iar el nu a ezitat o clipă! Acum tragem toți ponoasele. Inclusiv el! La începutul anului, Nicu Pericli i-a suflat funcția de președinte al filialei, izolându-l de Organizație...... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2018, 11:50 (13194 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

«Senatorul lui Dumnezeu» calcă pe cărări bătătorite

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

În pauzele dintre două declarații politice în Parlamentul României, senatorul Gabi Ionașcu își face timp și pentru problemele alegătorilor din județul pe care îl reprezintă. Luni, 11 decembrie 2017, el a declarat în cadrul unei conferințe de presă că a declanșat lupta pentru «adevărata suveranitate a votului». Concret, el dorește să susțină cauza pierdută a Referendumului de la Căzănești prin care locuitorii au decis revenirea orașului la statutul de comună.

Ce n-a putut Pocora, promite Ionașcu Sătul să citească după dictare comunicatele de presă naționale ale PMP, senatorul Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 14:10 (7033 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Cine ridică sabia...

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Un Raport al Curții de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul Gabi Ionașcu se face vinovat de plata ilegală a unei facturi de 37500 de lei. Pentru recuperarea sumei, municipalitatea slobozeană l-a acționat în judecată pe Gabi Ionașcu, devenit între timp senator... Litigiul se află pe rolul Curții de Apel București, în stadiul de recurs. Termenul scadent stabilit de municipalitatea slobozeană pentru recuperarea acestui prejudiciu este 15 decembrie 2017.

O poveste veche de 9 ani
Prin anul 2008, pe vremea când nu nici nu visa că va fi trădat și va trăda propriul partid,... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 16:35 (7240 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Senatorul lui Dumnezeu are preocupări edilitare

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Demontarea statuii lui «Moș Crăciun» din Piața Unirii resuscită dezbaterea publică privitoare la instalarea unei statui ecvestre a lui Mihai Viteazul pe acest amplasament. Interesat de legalitatea acestui nou demers, senatorul PMP Gabi Ionașcu, fost primar al Sloboziei, a făcut o interpelare în Parlamentul Rămâniei, cerând oficial răspunsuri pe care autoritățile locale refuză să le ofere de ani buni.

Ionașcu nu iartă și nu uită Expulzat din PSD pe ușa din dos și, ajuns «prin voia lui Dumnezeu» și a 4000 de ialomițeni senator PMP, Gabi Ionașcu pare hotarât să nu ierte niciunul dintre... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 14:25 (8105 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Radu Paros rămâne fără mandat de consilier local

La Slobozia

Radu Paros rămâne fără mandat de consilier local

La un an de la pierderea funcției de președinte al PMP Ialomița, consilierul local slobozean Radu Paros riscă să rămână fără mandat. Pentru a doua oară în decurs de un an, PMP Ialomița a decis retragerea sprijinului politic și excluderea acestuia din rândurile filialei. «De data aceasta este conform statutului!» a declarat președintele PMP Ialomița, Nicu Pericli.

Un an de război Radu Paros a rămas fără funcția de președinte al PMP Ialomița în luna iulie 2016, ca urmare a fuziunii PMP cu UNPR. Tot atunci el și ex-primarul Gabi Ionașcu, devenit între timp senator, s-au văzut nevoiți să... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 11:05 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat, senatorul PMP Gabi Ionașcu a făcut bilanțul administrației locale și județene. El a criticat în termeni duri prestația președintelui Victor Moraru și a primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu, susținând că un astfel de comportament administrativ este «de neadmis». Ex-primarul Sloboziei Gabi Ionașcu a mai declarat că nu se simte vinovat pentru niciuna dintre problemele cu care se confruntă administrația locală în acest moment, el făcându-și datoria față de concetățenii săi: «Consider că mi-am făcut datoria față de concetățeni, iar în semn de mulțumire am primit trei măciuci în cap...».

Moraru, condamnat public... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 20:05 (9956 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Moraru vs Ionașcu

Moraru vs Ionașcu

Cea mai corectă reflectare a realității alegerilor parțiale din Ialomița rămâne însă conflictul dintre președintele Victor Moraru și senatorul PMP, Gabi Ionașcu. Potrivit martorilor oculari, în seara alegerilor, la Amara, aceștia au avut un schimb de replici intolerabil în spațiul public. Concret, Victor Moraru i-a adresat lui Gabi Ionașcu o serie de invective din care reținem «jigodie» și «cârpă de șters pe jos». Gabi Ionașcu susține că nu a provocat acest incident și că el reprezintă o ieșire surprinzătoare și incontrolabilă a lui Victor Moraru: «Ne-am întâlnit întâmplător... L-am salutat, i-am întins mâna chiar și l-am întrebat ce-i cu desfășurarea asta de jandarmi... Am spus asta în condițiile în care veneam de la Țăndărei unde era liniște și pace. Atunci m-a jignit și mi-a adresat aceste injurii și multe altele. Am făcut plângere la Poliție, puteți verifica!»... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2017, 15:45 (10405 vizualizări - 13 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

A luat lumină ilegal de la DADP

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

Camera de Conturi Ialomița a confirmat ceea ce tot orașul știe deja de ani buni. DADP Slobozia l-a cablat ilegal pe senatorul Gabi Ionașcu la rețeaua publică de curent electric. Potrivit măsurilor propuse, «cele 4 case pentru care s-au încheiat ilegal 4 contracte-cadru de servicii energetice» trebuie debranșate de la rețea până la 1 mai 2017.

Curat ilegal, coane Ionașcule! Mai țineți minte vila acea de neam... administrativ pe care și-a ridicat-o senatorul Gabi Ionașcu pe vremea când era primar al Sloboziei?! Da, da, aia de la marginea Sloboziei, unde numai gardul a costat 50 mii de... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 15:55 (10682 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6044 vizualizări - 13 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
208 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Finala concursului «Zărzărică, Zărzărea», desfășurată la Slobozia

Vineri, 25 mai 2018, Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va găzdui finala celei de a 26-a ediții a concursului de folclor «Zărzărică, Zărzărea». În competiție vor intra cele mai bune ansambluri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 19:55
(4264 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița la «Zilele Sloboziei»

Verificări amănunțite în rândurile comercianților de produse alimentare care au participat la manifestările dedicate «Zilelor Sloboziei». Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 19:40
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Servicii Publice Slobozia SRL
cu sediul în str. Lujerului, nr. 3,
loc. Slobozia, jud. Ialomița

angajează paznic
cu atestat de pază, cu normă întreagă,
pentru punctul de lucru
Cimitirul Uman Bora
Relații la telefon 0735/309.947

22 Mai 2018, 11:05


Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Un bărbat de 65 de ani, din Slobozia, și-a petrecut noaptea trecută în canalul pluvial în care a căzut, neputând să iasă de acolo. Canalul se află situat la marginea Sloboziei, într-o zonă foarte puțin ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2018, 14:59
(7450 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, E-Distribuție Dobrogea SA anunță faptul că, în perioada 21-26 mai 2018, în localitățile Munteni Buzău, Gârbovi, Nicolești ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:50
(5789 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Măsuri pentru ecocondiționalitate

Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură informează cu privire la faptul că pe site-ul instituției, ce poate fi accesat la adresa www.apia.org.ro a fost lansat «Ghidul fermierului ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:05
(6040 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Doi bărbați, în vârstă de 47 și 48 de ani, cu domiciliile în Fetești și Giurgeni, au fost sancționați de polițiști, fiind prinși pescuind ilegal în apele Brațului Borcea al Dunării. Aceștia foloseau unelte ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 17:40
(3901 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au ridicat  de la groapa de gunoi a comunei Săveni 3 elemente de muniție rămase neexplodate, de calibrul 152 mm. Alte două proiectile ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 15:52
(4784 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Olanda

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES, oferă 75 de locuri de muncă sezoniere în agricultură, de «muncitori în grădinărit-25 posturi», «procesori bulbi ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 12:40
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Competiția micilor pompieri

Elevii de gimnaziu din 4 localități ialomițene au participat joi, 17 mai 2018, la faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor». Competiția s-a desfășurat în incintele Liceului de Arte «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:20
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități preventive, susținute de polițiști

Efecte de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează în aceste zile acțiuni preventive în școlile și grădinițele din județ. Scopul activităților este acela de a le ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:05
(4748 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 15 mai a.c., un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 17:10
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au depistat un bărbat, de 42 de ani, din Fetești, pe numele căruia exista un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 16:45
(6491 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere

La sfârșitul lunii aprilie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5655 șomeri, din care 840 șomeri indemnizați, respectiv 4815 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2018, 18:15
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferiță din Urziceni, prinsă la volan cu 145 km/h în afara localității

O tânără de 33 de ani a rămas fără permis după ce a fost prinsă conducând pe DN21, în afara localității Drajna, cu 145 km/h. Mai mult, șoferița transporta scule electrice pentru care nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2018, 12:18
(7010 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Pelerinaj la moaștele Sfântului Ierarh Nicolae

Eveniment religios la Catedrala din Urziceni. În perioada 18-22 mai 2018, în incinta sfântului lăcaș de cult vor fi aduse moaștele Sfântului Ierarh Nicolae, de la Biserica «Sfântul Gheorghe Nou» din București ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 21:10
(6306 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Elevii și-au demonstrat abilitățile de salvatori

Echipajele de elevi din 4 școli și licee din județul Ialomița s-au întrecut în cadrul concursului «Cu viața mea apăr viața», competiție organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița anual ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 19:10
(11835 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs cu teme religioase la Urziceni

Protopopiatul Urziceni a organizat cea de a 15-a ediție a concursului cu teme religioase «Te Deum Laudamus». În competiție s-au întrecut elevi din Urziceni, Jilavele, Valea Măcrișului și Grindu, care au ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:40
(4282 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru descarcerarea unui bărbat de 68 de ani, implicat într-un accident rutier. Evenimentul s-a produs în zona localității Movilița, acolo unde conducătorul auto a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:20
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Încep «Zilele Municipiului Slobozia», ediția a XVIII-a

Luni, 14 mai 2018, se deschid manifestările dedicate «Zilelor Municipiului Slobozia». Ca și în edițiile precedente, autoritățile locale au pregătit și în acest an competiții dedicate copiilor, spectacole ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 14:55
(9766 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Movilița. Patru suspecți au fost reținuți!

Polițiștii din Ilfov au efectuat în dimineața zilei de joi, 10 mai a.c.,  4 percheziții domiciliare la tot atâția suspecți, acuzați de furturi prin metoda «Sinești». Aceștia ar fi sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 11:10
(9796 vizualizări - 0 comentarii)


Cai transportați fără documente, depistați de DSVSA Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au verificat două autoutilitare ce transportau 15 cabaline de la Slobozia către Mizil. Controlul a urmărit aspecte privind identificarea animalelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:10
(3416 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști,
categ. C+E,
cu minim de experiență

salariu atractiv
Relații la sediul firmei
Șos. Brăilei, nr. 5, Slobozia
telefon 0733/449.841

8 Mai 2018, 18:05


ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

Pe tot teritoriul țării regăsim și astăzi elemente de muniție neexplodată (grenade, proiectile, bombe de aviație etc.) care datează din timpul războaielor mondiale. Ele au fost aruncate atunci și, din diverse ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:00
(7302 vizualizări - 0 comentarii)


alătură-te echipei noastre!

căutăm fete frumoase,
responsabile, dicție bună,
minim talent actoricesc,
prezență scenică,
domiciliul în Slobozia,
disponibilitate maximă în week-end
pentru interpretarea
URSITOAREI BUNE
în scenete pentru botez și nuntă
dacă dorești să faci parte
din echipa noastră,
contactează-ne
la telefon 0762/608.918

8 Mai 2018, 17:15


Hoți din Movilița, reținuți

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Coșereni au identificat doi bărbați de 31, respectiv 46 de ani, bănuți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Persoanele bănuite au fost reținute pe bază ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:10
(4906 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferul spaniol care a provocat accidentul de la Stelnica, arestat preventiv

Luni, 7 mai a.c., un bărbat de 65 de ani a fost arestat preventiv pentru săvârșirea infracțiunilor de «ucidere din culpă», «vătămare corporală din culpă» și «conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:05
(5749 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Nepoată și bunică, ucise de un șofer spaniol

Grav accident rutier petrecut în comuna ialomițeană Stelnica, în cursul serii de duminică, 6 mai 2018. O fetiță de 8 ani și bunica ei, în vârstă de 58 de ani, au murit pe loc după ce au fost călcate de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 17:39
(8035 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Incendiu la o casă în construcție

Flăcările au cuprins o casă, aflată în construcție, în data de duminică, 6 mai 2018, în jurul orei 11,00, în condițiile manifestării unor rafale de vânt puternice. Pompierii de la Garda de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:45
(4803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Animale salvate de pompieri

3 apeluri pentru salvarea a două bovine și a unei cabaline s-au primit la sfârșitul săptămânii precedente de la cetățeni. Dacă în cazul a două bovine, una căzută într-un șanț din comuna Dridu, iar alta ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:35
(4436 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...