Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară vor fi reabilitate 11 artere de circulație.

7500 de tone de asfalt
Primarul Alexandru Stoica a decis să reitereze și în această vară acțiunea de asfaltare «prin forțe proprii» a arterelor de circulație ale orașului. Astfel, în următoarele 3 luni, angajații DADP vor executa lucrări de asfaltare, modernizare, reparații și întreținere pe următoarele străzi: strada Gării, strada Răzoare, strada Independenței... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 09:50 (6116 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Inaugurată la 1 decembrie 2013 «cu resurse proprii», respectiv DADP, Piața Unirii reprezintă cea mai ieftină dintre investițiile administrației Stoica. În realitate însă, cheltuielile se dovedesc prea mari pentru o administrație așa de săracă: avem «fîntînă arteziană» de 82548 de lei, «ceas ornamental» de 36886 de lei și mobilier stradal de 40839 de lei! «Sîntem prea săraci ca să ne îmbrăcăm ieftin!» a declarat referitor la acest subiect primarul Alexandru Stoica...

Săraci și fuduli La mai bine de 6 luni de la inaugurarea Pieții Unirii, aceasta continuă să înghită fonduri publice. ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 16:45 (10439 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Doctorul Stoian, deconspirată de asistente

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Asistentele din subordinea doctorului Cristiana Stoian, fosta șefă a Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, și-au deconspirat superiorul. Într-o convorbire telefonică surprinsă de organele judiciare, două angajate dezvăluie, la scenă deschisă, abuzurile comise de doctorul Stoian. «A venit șefa?/ Da!/ Gata, e pusă pe șpagă?/A făcut deja planul pe 2014!» era subiectul de discuție al celor două cadre medicale. Între timp, ancheta procurorilor de la Slobozia se mută la București. Directorul adjunct al Institutului Național de Hematologie Transfuzională, medicul Corina Posea, a dat cu subsemnatul în fața anchetatorilor. Ea este acuzată de faptul că știa despre «tranzacțiile» ilegale cu sînge uman... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 09:20 (13243 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Cereți și i se va da!

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Aneta Minoiu a fost diagnosticată în urmă cu 3 ani cu un cancer osos care i-a afectat piciorul drept. Anul acesta, comisia de evaluare i-a respins dosarul de reînnoire a certificatului prin care i se atestă gradul de handicap! Familia Anetei Minoiu îl acuză pe Daniel Socol, șeful Comisiei de Evaluare, de rea-voință și abuz. «Legea e inumană. Omenește, o înțeleg. Dar dosarul medical este incomplet!» ne-a declarat acesta în apărarea sa.

O boală mai rea decît moartea
În urmă cu 3 ani, Aneta Minoiu a fost diagnosticată cu o tumoră malignă a oaselor și măduvei osoase. Boala a avansat... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 15:55 (9312 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Reținut pentru «fals în înscrisuri» și «înșelăciune»

Un bărbat, de 37 de ani, din Slobozia a fost reținut de polițiști sub acuzațiile de «fals în înscrisuri sub semnătură privată» și «înșelăciune». Cel în cauză se află încarcerat la Centrul de Reținere și... [citește toată știrea]

22 Iulie 2014, 14:25 (8049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4821 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cad șefii mari de la București

Adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională, anchetat de procurorii din Slobozia

Scandalul sîngelui vîndut «ca la piață» de angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița a ajuns tocmai la București. Corina Posea, adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională din Capitală, a devenit unul dintre principalii suspecți ai anchetei. Ea se face vinovată de faptul că a ascuns «tranzacțiile» ilegale făcute la Slobozia...
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, Corina Posea se face vinovată de faptul că a tăinuit «vînzările» ilegale de sînge constatate la Slobozia. Pe numele ei a fost impusă măsura controlului judiciar. Surse din anchetă declară faptul că Posea și Stoian aveau o legătură foarte apropiată, motiv care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 17:15 (6919 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Tribunalul Ialomița a decis în urmă cu o săptămînă să schimbe măsurile preventive impuse de Judecătoria Slobozia pe numele lui Toma Frusin, fratele proxenetului Gigi Piticu din Slobozia. După un an petrecut în spatele gratiilor în stare de arest preventiv, Frusin își așteaptă condamnarea la domiciliu. Toma Frusin a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă».

Luptă pentru supremație pe străzile Sloboziei
Faptele pe care procurorii din Slobozia le-au folosit pentru a-l trage la răspundere... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 09:25 (16470 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În căutarea bridge-ului pierdut

În căutarea bridge-ului pierdut

«Bridge-ul este mai tare decît șahul. Este un sport al minții cu cărțile de joc. Te învață să ai încredere și respect în partener. Ce mai, bridge-ul este un mod de viață!» aveam să aflăm, la 5 minute după ce am întîlnit-o pe Valentina Rența, ultima jucătoare de bridge din Slobozia. Doamna Valentina joacă bridge de 40 de ani, participă la campionate naționale și europene, atunci cînd are chef, și timp de 4 luni pe an se retrage în Tenerife... ca să joace bridge! Asta da preocupare «de dat la ziar»!

Bridge-ul nu e pentru proști
Pe doamna Valentina Rența am întîlnit-o la o coadă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 09:50 (9177 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Anchetă în plină desfășurare la Slobozia a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Organele judiciare au indicii cu privire la faptul că două cadre didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din cadrul Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din oraș ar fi pretins mită unui număr de 25 de elevi pentru a-i trece în anul de studiu următor. Din primele informații, cadrele didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din Slobozia ar fi pretins cîte 600 de lei și platouri cu prăjituri celor 25 de elevi pentru a le acorda note de trecere la examenul final. În momentul de față ancheta este în plină desfășurare, cadrele didactice și elevii fiind chemate la audieri la sediul Parchetului de pe... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 15:30 (79285 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Reamenajarea Pieței Revoluției, 37 milioane de lei

Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Slobozia, «marți, 15 iulie 2014, la sediul Primăriei Slobozia, a fost semnat contractul de executare a lucrărilor pentru Piața Revoluției. Procedura face parte... [citește toată știrea]

17 Iulie 2014, 13:40 (7596 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Accidente la Slobozia și Sinești

Luni, 14 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea, s-a produs în jurul orei 5,30, pe DN2, pe raza localității Sinești.... [citește toată știrea]

15 Iulie 2014, 15:20 (8410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țânțarilor

Urmează 100 de zile de coșmar urban

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țînțarilor

De 5 ani de zile autoritățile locale nu reușesc să gestioneze corect problema deratizării și dezinsecției orașului. Anul acesta însă au întrecut orice așteptări. După o licitație anulată «din cauza contestațiilor la clarificări», în primăvara acestui an, autoritățile au decis să încredințeze contractul de dezinsecție prin «negociere fără publicarea anunțului de participare». Procedura, demarată pe 30 iunie 2014, se află într-un punct mort. Una dintre cele două firme participante a lansat o ofertă «neserioasă», iar cea de-a doua susține că va contesta procedura.

Dezinsecție în regim de situație de urgență... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 13:40 (6842 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANL-urile sunt pentru CEI BOGAȚI

La Slobozia

ANL-urile sînt pentru CEI BOGAȚI

«Ca să primești repartiție într-un bloc ANL trebuie să nu îmbătrînești niciodată, să nu te căpătuiești și să ai nu ai slujbă în alt oraș. Altfel degeaba faci cerere!». Acestea sînt, potrivit folclorului urban, condițiile punitive impuse de către administrația locală pentru cei care visează la o locuință cu chirie într-unul dintre cele 5 blocuri ANL care sînt acum în Slobozia. De la această legendă urbană la realitate, distanța e extrem de scurtă, iar cele 40 de apartamente care urmează să fie inaugurate în această toamnă nu aduc nimic bun.

O poveste veche de cînd ANL-urile
Blocurile... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 09:25 (13341 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stația CFR Marfă Slobozia nu va fi desființată

Vești bune și nu prea

Stația CFR Marfă Slobozia nu va fi desființată

La 3 luni de la scandalul provocat de anunțul desființării stației CFR Marfă Slobozia, autoritățile vin cu prima veste bună. Punctul de lucru de la Slobozia nu va fi desființat. Veștile sînt bune și nu prea. Prețul acestei salvări îl reprezintă concedierea a 10 din cei 19 angajați ai statului și pierderea contractului cu Chemgas-Combinatul Chimic, principalul beneficiar al serviciilor asigurate de către angajații stației.

Dezastru din martie, victorie în iulie
Istoria desființării stației CFR Marfă Slobozia a început în urmă cu 4 ani, cînd au avut loc primele concedieri. Reacția... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 16:25 (7172 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Clivia și doamna Margareta

Clivia și doamna Margareta

Clivia este un crin roșu, adus de prin sudul Africii în Europa în anul 1854. Margareta este proprietara florăriei cu același nume din Slobozia, cea mai mică florărie din tot județul. Ca și crinul al cărui nume l-a ales pentru florăria ei, Margareta are o poveste unică. Este povestea unui om care, de 10 ani, bucură sufletele slobozenilor cu frumusețea florilor pe care le vinde. «Florile hrănesc sufletul!» ne spune ea.

Florile care aduc reconversie profesională
Margareta Frigioiu e mignonă, distinsă, discretă. Are florăria de vreo 10 ani, de pe vremea cînd orașul avea doar două... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2014, 16:20 (7426 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dr Cristiana Stoian, schimbată în 5 minute. Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița are șef interimar!

Reacția șefului Institutului Național de Hematologie Transfuzională

Dr Cristiana Stoian, schimbată în 5 minute. Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița are șef interimar!

UPDATE Dr Cristiana Stoian, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Declarații incendiare ale oficialilor Institutului Național de Hematologie Transfuzională din București, entitate în subordinea căreia se află Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița. Medicul Andrei Rosin, șeful instituției, a declarat faptul că a decis schimbarea din funcție a doctoriției Cristiana Stoian, după 5 minute de la declanșarea anchetei procurorilor din Slobozia. Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia are acum un șef interimar, numit în persoana biologului unității Raluca Cruceac.
Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia de la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a produs schimbări în cadrul unității. Potrivit oficialilor de la Institutul Național... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2014, 16:05 (31990 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Anchetatori: «Întrucît șeful Centrului a refuzat să dea sînge, au murit mai multe persoane!»

Percheziții la Centrul de Transfuzii Slobozia. Șeful Centrului, dr Cristiana Stoian, reținută pentru 24 de ore!

UPDATE Sînt implicate și alte cadre medicale, din afara Centrului de Transfuzii Slobozia!

În cursul dimineții de joi, 10 iulie 2014, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița efectuează percheziții la persoane bănuite de abuz în serviciu, înșelăciune, fals intelectual, delapidare, șantaj și instigare la fals. Astfel, peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 9 percheziții la diferite imobile de pe raza municipiului Slobozia, în baza delegării procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Perchezițiile vizează nouă persoane, bănuite de comiterea infracțiunilor de abuz în serviciu, înșelăciune, fals intelectual, delapidare, șantaj și instigare la fals. Pe numele celor în cauză au fost emise mandate de aducere, urmînd... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2014, 07:20 (59162 vizualizări - 51 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Incendiu de la o lumînare

O lumînare aprinsă ar fi fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. Evenimentul a fost anunțat în dimineața zilei de miercuri... [citește toată știrea]

9 Iulie 2014, 11:10 (7174 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia incendiu

ANCHETĂ

Ion «Tera» Tămârjan, CONDAMNAT la închisoare cu executare

Înalta Curte de Casație și Justiție a decis

Ion «Tera» Tămîrjan, CONDAMNAT la închisoare cu executare

După 4 ani de înfățișări și recursuri în instanță, procesul în care slobozeanul Ion «Tera» Tămîrjan este acuzat de «trafic de persoane» a ajuns la final. Instanța Supremă a dat un ultim verdict în cazul patronului agenției de modelling Star Models de la Slobozia. Înalta Curte de Casație și Justiție l-a condamnat pe «Tera» la executarea pedepsei cu închisoarea. El a fost adus luni dimineață la Penitenciarul Slobozia. Șansele ca acesta să-și ispășească pedeapsa în această închisoare depind acum de o comisie specială, care-i va analiza dosarul. Condamnat alături de Ion Tămîrjan este și Cornel Relu Costan, patronul agenției Diva Models din Constanța.

Dosarul «Sexgate cu politicieni și vip-uri»... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2014, 18:15 (20217 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2340 de pachete cu țigări în portbagajul unei mașini

Marți, 20 aprilie în jurul orei 20,50, polițiștii din Slobozia au blocat și oprit în trafic, pe Strada Nicolae Bălcescu, din localitate, un autoturism înmatriculat în județul Galați cu privire la care existau ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(14207 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16799 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22409 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17497 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(33085 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15390 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15577 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15613 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10462 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23453 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17936 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20859 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29875 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28660 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24136 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28528 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19313 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23686 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29808 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28479 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19632 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33937 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16229 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31541 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28715 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20753 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32113 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31367 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...