Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16609 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Tîrgul Național de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial-Partener»

În organizarea Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, în perioada 26-29 septembrie 2013, la Slobozia se va desfășura Tîrgul Național de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial-Partener... [citește toată știrea]

20 Septembrie 2013, 10:59 (6818 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Ultima casă

Ultima casă

De dincoace  de gard, Centrul de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia (azilul de bătrîni) pare schimbat. Un corp de clădire nou, un aer îngrijit, persoane de vîrsta a treia picotind senin în soarele primelor zile de toamnă... Dincolo de ziduri însă, tristețea este sfîșietoare și mușcă. Mușcă din cei care sînt plătiți să vină aici să îngrijească rezidenții Centrului, mușcă din sufletele celor care n-au părăsit clădirea asta de 20 de ani și mai bine, mușcă din vizitatori ocazionali, din «aparținători», din voluntari... O dată intrat, nu mai poți fugi. Nu poți uita, nu poți rămîne nepăsător! Și, mai ales, nu poți scăpa de gîndul că, pentru cei 140 de bătrîni și bolnavi din acest Centru... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 06:28 (10494 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul de la blocurile ANL

Coșmarul de la blocurile ANL

Dacă nu ai o pilă în primărie, o relație (nu, nu e același lucru!), un sponsor cu trecere în mediul administrativ sau dacă nu te-ai născut într-o zodie norocoasă, apartamentele ANL aflate la dispoziția autorităților locale sînt doar un vis... La Slobozia însă, visul s-a transformat în coșmar. Chiriașii din blocurile ANL de pe Nordului trăiesc de două luni fără gaze și se tem că vor ajunge să înghețe de frig în această iarnă. În replică, autoritățile locale susțin că au făcut tot posibilul pentru deblocarea situației de care sînt responsabili și ridică din umeri. Iar situația de repetă, aproape la indigo, în toate ANL-urile din oraș...

Proștii plătesc, «pilele» fac datorii... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 10:29 (23912 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Hoții își fac de cap la Slobozia. Un magazin de electrocasnice și o grădiniță, jefuite în 72 de ore!

Slobozia este din nou sub asediul hoților. O bandă de suspecți acționează de cîteva zile pe străzile orașului, iar prinderea lor pare imposibilă pentru polițiști. Suspecții au la activ două spargeri, ambele... [citește toată știrea]

11 Septembrie 2013, 08:37 (11191 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11038 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Strada Trandafirilor e ultima stradă din Slobozia. Stradă asfaltată și cu pretenții, fiindcă de-a stînga ei, cum vii dinspre Penitenciar, au primit concesiuni angajații administrației și prietenii acestora. De-a dreapta stau săracii care s-au născut pe strada asta și ceva angajați care și-au vîndut apartamentele prin 2000 și s-au mutat la casă, să retrăiască visul rural, în condiții de confort urban. De 10 ani, dreptacii se războiesc cu stîngacii din cauza stupilor de albine ai acestora din urmă. Iar autoritățile știu și tac, că doar toată lumea știe... Tăcerea e ca mierea!

Albinele văzute de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 15:35 (11505 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Un subofițer din cadrul Serviciului de Descarcerare a fost rănit în noaptea de joi spre vineri, 5/6 septembrie 2013. Militarul conducea o motocicletă, moment în care a pierdut controlul vehiculului și s... [citește toată știrea]

5 Septembrie 2013, 21:09 (9357 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pianista

Pianista

O cheamă Ioana Cristina Ionescu, dar îi place doar Ioana Ionescu, pentru că sună melodios... Este pianistă de profesie, dar crede că mai are mult pînă departe... La 26 de ani, după un drum anevoios, început la 7 ani la Liceul de Artă din Slobozia, face ceea ce își dorește acum și de-acum înainte: cîntă la pian. Deocamdată nu aici, ci în Olanda... O performanță cu care puțini se pot mîndri, dar despre care Ioana vorbește cu prudență: «Nu întotdeauna am fost așa de sigură pe mine. Dar am realizat că ceea ce am eu, darurile mele de la Dumnezeu, sînt altfel. Toată lumea spune că am o abilitate extraordinară „de a da din degete“. E un dar pe care l-am primit nativ...».

Fata care «frînge» pianul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 15:28 (10651 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Mihai Ioniță, condus pe ultimul drum...

La 48 de ore de la dispariția fulgerătoare a managerului firmei Transmim, Mihai Ioniță, acesta a fost condus pe ultimul drum de către familie, prieteni și oficiali locali și județeni. Slujba de înmormîntare a avut loc la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Ceremonia a fost oficiată de către starețul mînăstirii «Sfinții Voievozi», Rafail Mîț și de un sobor de preoți din cadrul Protopopiatului Slobozia și orașului Țăndărei...

Lacrimi și aplauze pentru Mihai Ioniță
Slujba de înmormîntare a fost oficiată în dimineața zilei de miercuri, 4 septembrie 2013, la Catedrala «Înălțarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2013, 16:30 (14261 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Tragedie

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Luni, 2 septembrie 2013, în jurul orelor 21,00, managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de 40 de minute...

Sec, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Mihai Ioniță... Însă, cuvintele nu pot cuprinde tragedia. Fiindcă, despre OMUL Mihai Ioniță s-ar cuveni scrise pagini întregi, sute, poate chiar mii de ialomițeni intersectîndu-și destinele cu compania Transmim și cunoscîndu-l pe Mihai Ioniță. A fost, cu siguranță, un OM între OAMENI, ajutîndu-și, la nevoie, semenii în suferință... Un soț și tată iubitor, un model de urmat pentru toți ceilalți, un caracter aparte în peisajul afacerilor ialomițene... Dumnezeu a luat la ceruri un om bun, poate prea bun. Dumnezeu să-l odihnească în pace!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2013, 22:56 (69821 vizualizări - 85 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Predat de austrieci

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Cercetat în nenumărate dosare penale, liderul lumii interlope din Slobozia, Frusin Toma zis Frusin a ajuns, după 6 ani, în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. El a fost extrădat din Austria sîmbătă, 24 august a.c., și are de executat un mandat de arestare de 10 zile, sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă»...

O anchetă complicată
Dosarele penale deschise pe numele lui Frusin Toma zis Frusin se pierd în negura timpului. Considerat lider al lumii interlope din Slobozia, acesta este vizat de nenumărate anchete ce privesc comiterea de infracțiuni... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 13:32 (10262 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Săptămîna precedentă a fost finalizat primul parc fotovoltaic din Slobozia. Acesta este instalat la ieșirea din oraș, către Amara și are o putere instalată de 2 megawați. Potrivit reprezentanților firmei, acest parc este primul parc funcțional din județ și va livra «energie verde» în sistemul național în mai puțin de două săptămîni.

Un parc de 2 megawați
La ieșirea din oraș către Amara, în imediata vecinătate a căii ferate, se întinde un parc fotovoltaic de 2 megawați. Proiectul, inițiat în urmă cu mai bine de un an, reprezintă o inițiativă privată a firmei Sunfields Nord și ar... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:35 (8056 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Din nou înșelăciune prin metoda «Accidentul»

O persoană din județul Ialomița a rămas fără o sumă importantă de bani după ce a dat curs solicitării formulate de o persoană necunoscută prin intermediul telefonului. Poliția atrage atenția cu privire... [citește toată știrea]

14 August 2013, 11:31 (10083 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Beat mangă la volan

Un tînăr de 24 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism, pe raza localității de domiciliu, sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost testat cu aparatul... [citește toată știrea]

13 August 2013, 17:15 (7432 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DN21: Tragic accident în apropiere de Slobozia. Un mort și doi răniți!

Tragic accident în apropiere de Slobozia, pe DN21, în jurul orei 24,00. Un autoturism ce se deplasa din direcția Slobozia către Drajna a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat de cîteva ori pe un cîmp din apropiere. La volan era un bărbat din localitatea Ograda, în autoturism aflîndu-se alte două persoane. Potrivit primelor cercetări ale polițiștilor de la fața locului, bărbatul din Ograda, S. Nicolae, ar fi adormit la volan într-o curbă ușoară la dreapta, vehiculul părăsind șoseaua și rostogolindu-se spre lanul de porumb din apropiere. Șoferul a murit pe loc, celelalte două persoane, pasagere în autoturism, fiind rănite și transportate la spitalul din Slobozia...... [citește_tot_articolul]

6 August 2013, 00:55 (11754 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia de închiriat

Slobozia de închiriat

Căzută la datorie sub criză, Slobozia pare să nu-și mai revină. În vreme ce autoritățile locale promit, propun și investesc în hale uriașe pentru un nou parc industrial, spațiile comerciale din Slobozia se golesc, iar pe ușile de termopan stau agățate anunțuri care spun că există mii de metri pătrați de spații de închiriat sau de vînzare. E doar una dintre dovezile care confirmă că în Slobozia clasa mijlocie a sărăcit în mod accelerat. Dar e cea mai vizibilă și mai descurajantă...

Mulții și mărunții
Pe strada Lacului, la bloc U 39, magazinul de la stradă și-a schimbat profilul... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 15:52 (9825 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11010 vizualizări - 23 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11068 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2401 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5204 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6437 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5001 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4784 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5715 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5144 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4283 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3390 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4808 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...