Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16609 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Tîrgul Național de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial-Partener»

În organizarea Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, în perioada 26-29 septembrie 2013, la Slobozia se va desfășura Tîrgul Național de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial-Partener... [citește toată știrea]

20 Septembrie 2013, 10:59 (6818 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Ultima casă

Ultima casă

De dincoace  de gard, Centrul de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia (azilul de bătrîni) pare schimbat. Un corp de clădire nou, un aer îngrijit, persoane de vîrsta a treia picotind senin în soarele primelor zile de toamnă... Dincolo de ziduri însă, tristețea este sfîșietoare și mușcă. Mușcă din cei care sînt plătiți să vină aici să îngrijească rezidenții Centrului, mușcă din sufletele celor care n-au părăsit clădirea asta de 20 de ani și mai bine, mușcă din vizitatori ocazionali, din «aparținători», din voluntari... O dată intrat, nu mai poți fugi. Nu poți uita, nu poți rămîne nepăsător! Și, mai ales, nu poți scăpa de gîndul că, pentru cei 140 de bătrîni și bolnavi din acest Centru... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 06:28 (10494 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul de la blocurile ANL

Coșmarul de la blocurile ANL

Dacă nu ai o pilă în primărie, o relație (nu, nu e același lucru!), un sponsor cu trecere în mediul administrativ sau dacă nu te-ai născut într-o zodie norocoasă, apartamentele ANL aflate la dispoziția autorităților locale sînt doar un vis... La Slobozia însă, visul s-a transformat în coșmar. Chiriașii din blocurile ANL de pe Nordului trăiesc de două luni fără gaze și se tem că vor ajunge să înghețe de frig în această iarnă. În replică, autoritățile locale susțin că au făcut tot posibilul pentru deblocarea situației de care sînt responsabili și ridică din umeri. Iar situația de repetă, aproape la indigo, în toate ANL-urile din oraș...

Proștii plătesc, «pilele» fac datorii... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 10:29 (23913 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Hoții își fac de cap la Slobozia. Un magazin de electrocasnice și o grădiniță, jefuite în 72 de ore!

Slobozia este din nou sub asediul hoților. O bandă de suspecți acționează de cîteva zile pe străzile orașului, iar prinderea lor pare imposibilă pentru polițiști. Suspecții au la activ două spargeri, ambele... [citește toată știrea]

11 Septembrie 2013, 08:37 (11191 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11038 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Strada Trandafirilor e ultima stradă din Slobozia. Stradă asfaltată și cu pretenții, fiindcă de-a stînga ei, cum vii dinspre Penitenciar, au primit concesiuni angajații administrației și prietenii acestora. De-a dreapta stau săracii care s-au născut pe strada asta și ceva angajați care și-au vîndut apartamentele prin 2000 și s-au mutat la casă, să retrăiască visul rural, în condiții de confort urban. De 10 ani, dreptacii se războiesc cu stîngacii din cauza stupilor de albine ai acestora din urmă. Iar autoritățile știu și tac, că doar toată lumea știe... Tăcerea e ca mierea!

Albinele văzute de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 15:35 (11505 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Un subofițer din cadrul Serviciului de Descarcerare a fost rănit în noaptea de joi spre vineri, 5/6 septembrie 2013. Militarul conducea o motocicletă, moment în care a pierdut controlul vehiculului și s... [citește toată știrea]

5 Septembrie 2013, 21:09 (9357 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pianista

Pianista

O cheamă Ioana Cristina Ionescu, dar îi place doar Ioana Ionescu, pentru că sună melodios... Este pianistă de profesie, dar crede că mai are mult pînă departe... La 26 de ani, după un drum anevoios, început la 7 ani la Liceul de Artă din Slobozia, face ceea ce își dorește acum și de-acum înainte: cîntă la pian. Deocamdată nu aici, ci în Olanda... O performanță cu care puțini se pot mîndri, dar despre care Ioana vorbește cu prudență: «Nu întotdeauna am fost așa de sigură pe mine. Dar am realizat că ceea ce am eu, darurile mele de la Dumnezeu, sînt altfel. Toată lumea spune că am o abilitate extraordinară „de a da din degete“. E un dar pe care l-am primit nativ...».

Fata care «frînge» pianul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 15:28 (10652 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Mihai Ioniță, condus pe ultimul drum...

La 48 de ore de la dispariția fulgerătoare a managerului firmei Transmim, Mihai Ioniță, acesta a fost condus pe ultimul drum de către familie, prieteni și oficiali locali și județeni. Slujba de înmormîntare a avut loc la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Ceremonia a fost oficiată de către starețul mînăstirii «Sfinții Voievozi», Rafail Mîț și de un sobor de preoți din cadrul Protopopiatului Slobozia și orașului Țăndărei...

Lacrimi și aplauze pentru Mihai Ioniță
Slujba de înmormîntare a fost oficiată în dimineața zilei de miercuri, 4 septembrie 2013, la Catedrala «Înălțarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2013, 16:30 (14261 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Tragedie

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Luni, 2 septembrie 2013, în jurul orelor 21,00, managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de 40 de minute...

Sec, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Mihai Ioniță... Însă, cuvintele nu pot cuprinde tragedia. Fiindcă, despre OMUL Mihai Ioniță s-ar cuveni scrise pagini întregi, sute, poate chiar mii de ialomițeni intersectîndu-și destinele cu compania Transmim și cunoscîndu-l pe Mihai Ioniță. A fost, cu siguranță, un OM între OAMENI, ajutîndu-și, la nevoie, semenii în suferință... Un soț și tată iubitor, un model de urmat pentru toți ceilalți, un caracter aparte în peisajul afacerilor ialomițene... Dumnezeu a luat la ceruri un om bun, poate prea bun. Dumnezeu să-l odihnească în pace!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2013, 22:56 (69822 vizualizări - 85 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Predat de austrieci

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Cercetat în nenumărate dosare penale, liderul lumii interlope din Slobozia, Frusin Toma zis Frusin a ajuns, după 6 ani, în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. El a fost extrădat din Austria sîmbătă, 24 august a.c., și are de executat un mandat de arestare de 10 zile, sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă»...

O anchetă complicată
Dosarele penale deschise pe numele lui Frusin Toma zis Frusin se pierd în negura timpului. Considerat lider al lumii interlope din Slobozia, acesta este vizat de nenumărate anchete ce privesc comiterea de infracțiuni... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 13:32 (10262 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Săptămîna precedentă a fost finalizat primul parc fotovoltaic din Slobozia. Acesta este instalat la ieșirea din oraș, către Amara și are o putere instalată de 2 megawați. Potrivit reprezentanților firmei, acest parc este primul parc funcțional din județ și va livra «energie verde» în sistemul național în mai puțin de două săptămîni.

Un parc de 2 megawați
La ieșirea din oraș către Amara, în imediata vecinătate a căii ferate, se întinde un parc fotovoltaic de 2 megawați. Proiectul, inițiat în urmă cu mai bine de un an, reprezintă o inițiativă privată a firmei Sunfields Nord și ar... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:35 (8056 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Din nou înșelăciune prin metoda «Accidentul»

O persoană din județul Ialomița a rămas fără o sumă importantă de bani după ce a dat curs solicitării formulate de o persoană necunoscută prin intermediul telefonului. Poliția atrage atenția cu privire... [citește toată știrea]

14 August 2013, 11:31 (10083 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Beat mangă la volan

Un tînăr de 24 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism, pe raza localității de domiciliu, sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost testat cu aparatul... [citește toată știrea]

13 August 2013, 17:15 (7432 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DN21: Tragic accident în apropiere de Slobozia. Un mort și doi răniți!

Tragic accident în apropiere de Slobozia, pe DN21, în jurul orei 24,00. Un autoturism ce se deplasa din direcția Slobozia către Drajna a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat de cîteva ori pe un cîmp din apropiere. La volan era un bărbat din localitatea Ograda, în autoturism aflîndu-se alte două persoane. Potrivit primelor cercetări ale polițiștilor de la fața locului, bărbatul din Ograda, S. Nicolae, ar fi adormit la volan într-o curbă ușoară la dreapta, vehiculul părăsind șoseaua și rostogolindu-se spre lanul de porumb din apropiere. Șoferul a murit pe loc, celelalte două persoane, pasagere în autoturism, fiind rănite și transportate la spitalul din Slobozia...... [citește_tot_articolul]

6 August 2013, 00:55 (11754 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia de închiriat

Slobozia de închiriat

Căzută la datorie sub criză, Slobozia pare să nu-și mai revină. În vreme ce autoritățile locale promit, propun și investesc în hale uriașe pentru un nou parc industrial, spațiile comerciale din Slobozia se golesc, iar pe ușile de termopan stau agățate anunțuri care spun că există mii de metri pătrați de spații de închiriat sau de vînzare. E doar una dintre dovezile care confirmă că în Slobozia clasa mijlocie a sărăcit în mod accelerat. Dar e cea mai vizibilă și mai descurajantă...

Mulții și mărunții
Pe strada Lacului, la bloc U 39, magazinul de la stradă și-a schimbat profilul... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 15:52 (9825 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11010 vizualizări - 23 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

În perioada 5-11 noiembrie 2019, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi Hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:15
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Învăț, știu să mă apăr!»

Miercuri, 30 octombrie a.c., Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană de Telecomunicații Speciale Ialomiță a organizat acțiunea «Învăț, știu să mă apăr!». Evenimentul s-a desfășurat la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:10
(4320 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pentru un bărbat din Rădulești

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Rădulești, și-ar fi agresat soția. În urma formularului de evaluare a riscului întocmit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:15
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «efectuare fără drept de operațiuni cu articole pirotehnice»

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 32 de ani, din Amara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:10
(4850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara arestare


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA  a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 28 octombrie ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 16:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Un autoturism și două tiruri au fost implicate într-un accident de circulație, în dimineața zilei de 28 octombrie 2019, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre cele trei ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 12:21
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din Alexeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Sinești, deși avea permisul suspendat. Totodată, un alt bărbat, de 45 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:40
(2456 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 28 octombrie-1 noiembrie2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:35
(7783 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute

Joi, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au acționat pe linia respectării legislației în domeniul protecției mărcilor și indicațiilor geografice ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:30
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»


Vineri, 25 octombrie a.c., la sediul Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele Ioan Constantin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:25
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Firmele de dezmembrări auto, controlate

Miercuri, 23 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:35
(3170 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile cu lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 22 septembrie-8 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Ialomița desfășoară pe raza județului Ialomița o amplă campanie ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:20
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane»

Vineri, 18 octombrie a.c., Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane a organizat la București Conferința Națională pentru a marca «Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane». Scopul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:05
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Un polițist ialomițean a devenit «Eroul de la Rădulești»

Agentul șef principal Dumitrache Gheorghiță a devenit «Eroul de la Rădulești», statut dobândit în urma salvării unei femei și a fiului acesteia din casa aflată în flăcări. În fapt, în seara când s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:25
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Bucuria de a fi împreună-2019»

Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio-Culturală «Matei Basarab» și Protopopiatele Călărași și Oltenița au organizat ultimele două acțiuni din ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:20
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 19 ani din Gârbovi, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 19 ani, din Gârbovi, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Astfel, cel în ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:15
(3526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia activități de prevenire a delincvenței ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:10
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Eveniment caritabil «De la speciali la speciali»

Vineri, 25 octombrie 2019, începând cu orele 17,00, la Sala de spectacole a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura spectacolul caritabil «De la speciali la speciali». Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:05
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Camionagiu sancționat de polițiștii ialomițeni

Luni, 21 octombrie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din Slobozia, a fost sancționat contravențional de polițiști, fiindu-i reținute plăcuțele cu numerele de înmatriculare. În fapt, bărbatul a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:25
(3405 vizualizări - 1 comentariu)


Moaștele Sfântului Nectarie, la Slobozia

Eveniment religios la Parohia «Sf. Dumitru» din Slobozia (Șoseaua Nordului). Cu ocazia Hramului Bisericii, în perioada 23-27 octombrie 2019, în incinta lăcașului de cult vor fi aduse Moaștele Sfântului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:20
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au oprit pentru control, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din București. În ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești beat la volan, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din Fetești. În momentul în care s-au apropiat de conducătorul ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:10
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Țăndărei și Fetești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, diametrul de 110 mm, de pe strada Primăverii din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute, marți, 22 octombrie ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:05
(4243 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier

Cinci persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un tir. Accidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 20 octombrie 2019, pe șoseaua dintre Slobozia și Drajna. Victimele ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2019, 00:34
(7967 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu

Trei persoane au fost rănite după ce mașinile în care se aflau s-au ciocnit. Accidentul rutier s-a petrecut între Slobozia Nouă și Iazu, duminică, 20 octombrie 2019, în jurul orelor 11,00. Una dintre victime ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2019, 14:40
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Vineri, 18 octombrie 2019, la nivel național s-a desfășurat «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:55
(2713 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist izbit frontal de o mașină în apropiere de Săveni

Joi, 17 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 201, în afara localității Săveni, soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:50
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică» la Muzeul Agriculturii

Marți, 22 octombrie 2019, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va inaugura Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică». Cercetarea și conservarea acestei expoziții a ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:45
(3020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 21-25 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie elecrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...