Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Operele edilitare ale lui Ionașcu, RELOADED

Actuala administrație a Sloboziei va cheltui peste 69 milioane de lei pentru proiecte megalomanice. Este vorba despre construcția unei platforme industriale destinată IMM, precum și modernizarea Pieței Revoluției, din centrul Sloboziei. Cele două proiecte reprezintă o reluare a încercării ex-primarului Gabi Ionașcu de a transforma Slobozia într-un oraș cu pretenții europene.

«Proiecte de anvergură», după o idee de Gabi Ionașcu
La începutul acestei luni, primarul Alexandru Stoica a semnat un proiect în valoare de peste 17 milioane de lei. Acesta prevede înființarea unei platforme... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:07 (36295 vizualizări - 23 comentarii)

POLITICĂ

Slobozia: Alegătorii din Ciochina au protestat în genunchi în fața Prefecturii Ialomița

Protest de amploare în fața Prefecturii Ialomița, vineri, 22 iunie a.c. Așezați în genunchi în fața reprezentanților Guvernului în teritoriu, cîteva zeci de localnici din Ciochina au cerut cu insistență reluarea alegerilor locale în propria comună.
Protestatarii sînt revoltați de faptul că scrutinul din 10 iunie 2012 a fost cîștigat de candidatul USL Gheorghe Stroe și nu de cel al API, fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, pe care aceștia îl susțin. Oamenii sînt de părere că primarul USL de la Ciochina și-a cîștigat mandatul oferind butelii, porci și sume consistente de bani, drept mită electorală.
«A împărțit prin sat porci și butelii ca lumea să-l voteze. A dat chiar și bani! Noi îl... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 18:37 (15100 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii

Comoara ascunsă a Muzeului Național al Agriculturii a fost scoasă la lumină, peste 12000 de exponate, ținute în depozitele Muzeului, fiind puse în valoare prin expoziții inedite. Primele piese din acest «tezaur» au fost prezentate publicului vineri, 8 iunie a.c. Este vorba despre cîteva tractoare și pluguri folosite în agricultura românească la începutul secolului XX...

Un patrimoniu impresionant
Depozitele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia dețin un «tezaur» impresionant. Este vorba despre peste 12000 de exponate, niciodată prezentate în fața publicului. Pentru a pune în valoare tradiția și cultura populară, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 14:55 (10002 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răsturnare de situație în cazul dosarului «Mită la Poliția Locală Slobozia»

Șeful DGA Ialomița comandă procese?

Ultima oră: Cristinel Țaporea, agentul Poliției Locale Slobozia cercetat pentru «luare de mită», condamnat la un an de închisoare cu suspendare

Direct din sala de judecată, apărătorii celor doi agenți ai Poliției Locale Slobozia cercetați pentru luare de mită susțin că întreg procesul este o înscenare. Ofițerii Biroului Județean Ialomița au acționat la ordinele șefului lor, pentru că Ion Damian, «turnătorul» agenților, îi este rudă apropiată...

Filmul unui scandal
La jumătatea lunii aprilie, un scandal imens izbucnea la Slobozia. Cristinel Țaporea și Marian Bîrsan, doi agenți ai Poliției Locale din oraș, erau acuzați de luare de mită și trafic de influență, după ce Ion Damian a reclamat la Parchetul de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 20:28 (16947 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

După o anchetă minuțioasă care a durat luni de zile, pedofilul care a băgat spaima în toată Slobozia a fost prins în noaptea de 20/21 iunie a.c. Acesta se ascundea la Constanța. A fost imediat reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. În prezent, se află în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

Acuzat de viol și corupție sexuală
Pedofilul care a cutremurat Slobozia are 38 de ani, locuiește în Miloșești și se numește Alexandru Corneliu Croitoru. Pe numele său procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, dar... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 13:06 (12011 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Fotbal de probațiune

Slobozia: Fotbal de probațiune

În Ialomița, peste 250 de minori sau tineri aflați la vîrsta majoratului sînt obligați să răspundă lunar «prezent» la Tribunalul Ialomița. Sînt tineri care au comis fapte antisociale sau au comis infracțiuni cu caracter penal, dar care, aflați la prima abatere, au obținut clemență din partea instanțelor. În pauzele dintre două prezențe însă, tinerii sînt implicați în activități care își propun reintegrarea lor mai facilă în societate. O astfel de activitate a fost meciul de fotbal organizat de Direcția pentru Tineret Ialomița, în colaborare cu copiii instituționalizați în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița...

Meci de nevoie... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:17 (13472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Antreprenori la 17 ani

Au rezultate bune la învățătură, dar vor să se descurce și în afaceri. Au demonstrat-o peste 100 de liceeni ialomițeni care au participat joi, 14 iunie a.c., la «Tîrgul Micul Antreprenor», organizat la Slobozia. Atracția Tîrgului au fost designerii rochiilor de hîrtie și inventatorii tricoului care îți încarcă telefonul mobil...

Idei de afaceri inedite
Soluția pentru zilele caniculare care urmează este șapca cu ventilator. A fost inventată de un grup de elevi de clasa a IX-a de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Tot ei au inventat și tricoul cu încărcător, foarte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:08 (16308 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Ialomița, județul sărăciei

Nivelul de trai al ialomițenilor este scăzut. De alegeri, cifrele arătau că populația Ialomiței are cele mai mici salarii, șomează în exces și tratează școala cu indiferență. N-avem străzi, rețele de canalizare și nici măcar unde sta la umbră. Mult promisele schimbări ne-au făcut să renunțăm la mersul la restaurante în favoarea meselor calde și gratis oferite de Cantina Socială Slobozia, iar cerșetoria este pentru mulți o afacere profitabilă. Fruntași la sărăcie, rămîne să așteptăm vremurile în care vom trăi mai bine...

Raiul săracilor...
Ialomița a ales, iar candidații nu au... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:27 (12544 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Maria crede că americanii au ajuns pe Lună

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Este un elev eminent. Participantă la toate olimpiadele școlare începînd cu clasa a V-a, olimpică la Chimie, premiantă a concursurilor de debate... Iar, de curînd, și-a înscris în palmares un premiu I, alături de echipa de 12 elevi din care a făcut parte, la un concurs internațional organizat de National Aeronautics and Space Administration (NASA). Suficient pentru a ne atrage atenția și a dori să aflăm mai mult despre ea...

O medicinistă interesată de spațiul cosmic
Maria Alexandra Ilie împlinește anul acesta 18 ani. Și este singurul elev din Slobozia care a reușit, anul acesta... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:17 (12485 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109438 vizualizări - 96 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16226 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Carambol în zona E14 după ce un șofer a forțat culoarea galbenă!

Accident de circulație la intersecția bulvardului Unirii cu strada Lacului din Slobozia. Un șofer, care a forțat culoarea galbenă a semaforului, a lovit un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, 4 mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite...
Din primele cercetări, vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui autoturism BMW, înmatriculat IL 28 GMY. Acesta circula pe bulevardul Unirii, iar la intersecția cu strada Lacului a forțat culoarea galbenă a semaforului, lovind un autoturism Volkswagen, înmatriculat IL 20 MVL, care circula regulamentar în direcția strada Lacului-Episcopiei. La rîndu-i, autoturismul VW a ricoșat într-o mașină parcată... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 21:07 (15924 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Motocicliștii sînt un adevărat pericol pe șosele. A demonstrat-o un tînăr de 23 ani, din Slobozia. În momentul în care a vrut să treacă prin sensul giratoriu de la intrarea în oraș, acesta a atins bordura și s-a răstunrat. Mai grav este faptul că tînărul nu deținea permis de conducere!
Martori ai evenimentului susțin faptul că motociclistul de ocazie a intrat în sensul giratoriu cu o viteză amețitoare. S-a apropiat prea mult de bordură, a trecut peste și s-a răsturnat cu motorul. Motocicleta a fost distrusă și, instant, «motociclistul» a zburat cîțiva metri pînă la locomobilul amplasat în mijlocul sensului giratoriu. A fost rănit și transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:51 (35742 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21411 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

50% DA, 50% BA(c)!

Ultima zi de liceu, prima zi de BAC

50% DA, 50% BA(c)!

La umbra alegerilor electorale, luni, 11 iunie a.c., a avut loc debutul examenului de Bacalaureat. Independent a fost acolo pentru a «prinde» pulsul a cîțiva dintre cei peste 2500 de elevi de liceu care susțin examenele de competență zilele acestea. Motivul acestei curiozități îl reprezintă o ultimă declarație a Luminiței Barcari, fost inspector general școlar... «Cred că doar 50 la sută dintre elevii ialomițeni vor promova examenul!» a declarat ex-oficialul instituției.

La Bacul lăudat
Luni la orele 11,00, curtea Liceului Pedagogic din Slobozia e animată ca-ntr-o zi de școală obișnuită. Pe candidații însă îi recunoști usor. Băieții au cămășile descheiate la guler, părul îndreptat cu drotul în creastă și fumează țigări light cu aerul acela studiat, a la James Dean. Fetele vorbesc puțin și sînt decent îmbrăcate. Mai decente decît în tot anul școlar la un loc. Se lasă rugați, dar cînd vorbesc au păreri ferme.... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:46 (12563 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București... [citește toată știrea]

14 Iunie 2012, 15:39 (10530 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

A fost prins «spaima taxiurilor»

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

«Spaima taxiurilor» din Slobozia a fost reținut. Hoțul care «spărgea» mașinile de taxi și fura bani, casetofoane sau baterii auto a fost prins. Cei care i-au dat de urmă sînt agenții din cadrul Poliției Slobozia. S-a întîmplat în seara zilei de marți, 12 iunie a.c. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din Ciulnița...
Timp de cîteva luni, taximetriștii și firmele de taxi din Slobozia au fost în alertă. Un hoț spărgea mașinile de taxi și fura tot ce-i stătea la îndemînă. Suspectul sustrăgea bani, casetofoane și chiar baterii auto. În seara zilei de 12 iunie, polițiștii slobozeni au reușit să îi dea de urmă. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din localitatea Ciulnița. Acesta a fost prins... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 13:30 (5039 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39366 vizualizări - 37 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Stoica a câștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

Cei 10 mii de nemuritori ai PSD și-au făcut datoria

Stoica a cîștigat alegerile locale cu 10.083 de voturi!

USL Ialomița a organizat marți, 12 iunie a.c., prima conferință de presă oficială. În cadrul acesteia au fost prezentate primele date oficiale privind rezultatul alegerilor pentru Primăria și Consiliul Local Slobozia. Potrivit acestora, Stoica Alexandru a cîștigat alegerile cu un număr de 10.083 de voturi. De asemenea, USL și-a adjudecat 12 fotolii de consilieri în cadrul viitorului Consiliu Local. Potrivit declarațiilor oficiale, viitorii viceprimari ai municipiului Slobozia vor fi Valentin Băcanu (PSD) și Cezar Zamfir (PNL).

Audit după «urcarea în șa»
Marți, 12 iunie 2012, la... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 12:03 (12555 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Septembrie 2012, 17:36


Accidente la Luciu și Lilieci

Marți, 25 septembrie, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Luciu s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:24
(11306 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19
(8123 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Romi la expoziție

Muzeul Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială și cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează vineri, 28 septembrie a.c., începînd cu orele 11,0 ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:14
(25689 vizualizări - 43 comentarii)


Pocora nu minte, e parlamentar cuminte: «Am reparat încă o nedreptate făcută românilor în guvernarea PD-L!»

Printr-un comunicat de presă, parlamentarul ialomițean Cristina Ancuța Pocora anunță că, în sfîrșit, activitatea ei de parlamentar a dat roade. După 4 ani, deputatul de Fetești-Țăndărei anunță electoratul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:08
(9257 vizualizări - 1 comentariu)


Săptămînă plină pentru pompierii ialomițeni

În urma ploilor căzute în data de 21 septembrie a.c, gospodăria unui cetățean din cartierul Bora al municipiului Slobozia a fost inundată. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:06
(7288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată pentru că a furat un telefon mobil

O tînără de 27 ani, din Urziceni, a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției sîmbătă, 22 septembrie a.c., de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:05
(8022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 8 persoane, reținute în urma conflictului din cartierul Vlașca

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii ialomițeni cu privire la conflictul ce a avut loc în zilele de 19 și 20 septembrie, în cartierul Vlașca din Fetești, 8 persoane au fost reținute. Potrivit datelor ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:57
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Furt calificat în familie

Polițiștii efectuează cercetări față de trei femei, cu vîrste cuprinse între 23 și 38 ani, toate domiciliate în comuna Vlădeni, suspecte de comiterea infracțiunii de furt calificat. Sîmbătă, 22 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:55
(9689 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

În săptămîna 24-28 septembrie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară o serie de acțiuni specifice prin care marchează «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Sub acest slogan «Săptămîna ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:54
(9781 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fraude de milioane depistate de polițiști

Luni, 24 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 44 ani, doi ialomițeni, un ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:50
(6738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 urmăriți internațional, prinși de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Birourile de Investigații Criminale Slobozia și Fetești, în colaborare cu Secțiile Rurale de Poliție Slobozia și Grivița și Serviciul de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:47
(8902 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A furat de două ori din aceeași biserică

Polițiștii au reținut vineri, 21 septembrie a.c., un tînăr de 27 ani, din comuna Grivița, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Suspectul a pătruns în noaptea de 19/20 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:46
(9390 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Amara

Incendiu la Amara

O dependință a unei gospodării din localitatea Amara a fost mistuită de flăcări în după amiaza zilei de marți, 25 septembrie. Focul a fost provocat din cauza unei pîini lăsată prea mult la cuptor... Proprietarul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:11
(7982 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Scrimă: Iulian Teodosiu și echipa CSS Slobozia, campioni naționali de juniori la sabie

În perioada 12-16 septembrie 2012, Sala Sporturilor din Iași a găzduit Finalele Campionatului Național de Scrimă-Juniori, în organizarea FRS și DJST Iași. Pentru a doua oară consecutiv, echipa masculină ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:11
(11632 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache, în primii 70 din Europa

Începînd cu 11 septembrie 2012, Sorin Iordache, tenismenul slobozean legitimat la TenisCon Slobozia, s-a aflat la Chișinău, unde a participat la două foarte puternice turnee internaționale de tenis. Într ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:10
(23948 vizualizări - 32 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă vacante la data de 21 septembrie 2012. Angajatorii pun la dispozție însă 53 de locuri de muncă... Cele ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Simpozion pe teme istorice

Baza arheologică de la Orașul de Floci a fost vineri, 21 septembrie a.c., gazda celei de-a XX-a ediție a evenimentului denumit «Zilele europene ale patrimoniului». Astfel, la ruinele fostului oraș medieval ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii vor dona sânge

Ialomița: Jandarmii vor dona sînge

Peste 100 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Județean de Jandarmi Ialomița se vor alătura campaniei «Întinde o mînă-salvează o viață», în cadrul căreia aceștia vor merge la Centrul de Transfuzii ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 17:18
(7914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul Anual de Carte»

Lumea cărților își redeschide porțile la Slobozia. Mai sînt cel mult două săptămîni și începe «Salonul Anual de Carte». Cel mai important eveniment cultural al Ialomiței a ajuns anul acesta a la cea de ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 19:00
(8522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Tipografii» de bani falși, trimiși la răcoare

Falsificatorii de bani din Movilița au fost trimși la închisoare. Magistrații Judecătoriei Slobozia au admis cererea procurorilor de arestare preventivă pentru 29 de zile a trei dintre cei 10 suspecți acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:57
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două familii de țigani s-au luat la bătaie pentru fier vechi! 35 de persoane, audiate de polițiști!

Scandal de proporții în seara zilei de miercuri, 19 septembrie a.c., la Fetești. Două familii de romi din cartierul Vlașca s-au luat la bătaie din cauza mai multor componente de fier vechi pe care fiecare ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:53
(11810 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Au săpat după cablu telefonic și i-a prins Poliția

Patru «vînători de comori», cu vîrste cuprinse între 17 și 58 ani, din Fetești, au fost prinși în noaptea de 19/20 septembrie a.c. pe un cîmp din apropierea localității  Lăcusteni, în timp ce săpau ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 16:54
(8895 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Septembrie 2012, 18:23


Slobozia: Se redeschide «Salonul Național de Artă Plastică»

Casa de Cultură Municipală din Slobozia va găzdui vernisajul expoziției de pictură «Atitudini Contemporane», în cadrul Salonului Național de Artă Plastică. Evenimentul a devenit deja o tradiție în rîndul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 18:11
(6571 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Descoperiți cu o bîtă și un cuțit în mașină

În noaptea de luni spre marți, 17/18 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia au identificat pe bulevandrul Matei Basarab doi tineri, de 21 și 27 ani, din ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:57
(6339 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Vecina i-a furat poarta!

Poliția a fost sesizată marți, 18 septembrie a.c., de către o femeie de 25 ani, din Fetești, cu privire la faptul că vecina sa i-a sustras poarta de la intrarea în curtea locuinței. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:54
(6866 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident de muncă la Mînăstirea Hagieni

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că la Mînăstirea Hagieni un perete a căzut peste trei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:52
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Perimetrul unităților de învățămînt, patrulat de jandarmi

Începînd cu data de 17 septembrie, efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița revin cu misiuni specifice în zona unităților școlare. Patrulările au loc în scopul prevenirii și a contracarării ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(6660 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînără de 23 ani, rănită grav într-un accident

Marți, 18 septembrie, în jurul orei 16,00, în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(8836 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...