Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Patronul unui «magazin de vise» a fugit în timpul controlului

EXCLUSIV: Patronul unui «magazin de vise» a fugit în timpul controlului

Patronul unuia dintre «magazinele de vise» din Slobozia a dat serioase bătăi de cap autorităților. În încercarea de a-l prinde în timp ce vindea ierburi interzise, polițiști și comisari ai Gărzii Financiare s-au trezit singuri în magazinul supus verificării, tînărul fugind mîncînd pămîntul... S-a întors, după aproximativ 40 de minute însoțit de mama sa, avocat de profesie.
Vineri, 29 octombrie, noaptea, polițiști ai Compartimentului de Crimă Organizată din cadrul IPJ Ialomița și comisari ai Gărzii Financiare au descins într-unul din magazinele ce comercializau produse etnobotanice din Slobozia. Locația, situată lîngă unul dintre barurile populate din municipiu, se afla în proprietatea lui ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 14:16 (16727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vodafone a răsturnat carul cu Maximia la Slobozia

Vodafone a răsturnat carul cu Maximia la Slobozia

În cursul acestei dimineți, mai exact la orele 8.33 trecute fix, sediul Vodafone din centrul Sloboziei a fost luat cu asalt de echipe mixte de pompieri și polițiști comunitari. Plus Ambulanța și Poliția! În total, vreo 20 de oameni care au viermuit înnebuniți încercînd să identifice sursa incendiului anunțat de senzorii de alarmă ai filialei celei mai mari corporații din România. După vreo două minute eroice de luptă cu fumul gros din jurul senzorilor, pompierii au înțeles care este motivul pentru care au fost mobilizați cu cățel și purcel să salveze Maximia. Angajații filialei, dornici să scape de țînțarii aciuați prin cartelele de 1000 de minute, i-au afumat cu insecticid pîn-au crăpat senzorii... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2010, 15:22 (17858 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tahal a dat copy-paste la proiectul tehnic din creierul primarului Gabi Ionașcu

Furt de intelect edilitar

Tahal a dat copy-paste la proiectul tehnic din creierul primarului Gabi Ionașcu

Departamentul nostru de umblat în creierul primarului Gabi Ionașcu a făcut o descoperire crucială pentru viitorul comunității locale. În urma unui laborios proces de verificare am descoperit că Tahal Consulting Engineers LTD, angajată în iunie 2008 «pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată din județul Ialomița», ar fi accesat ilegal emisfera dreaptă a creierului primarului Ionașcu, respectiv cea care controlează stînga social-democrată. În urma acestei fraude intelectuale, proiectul tehnic în baza căruia sînt executate lucrările de înlocuire a rețelei de apă a orașului a fost trecut cu copy-paste din circumvoluțiunile edilitare în documentația prin intermediul căreia sînt executate acum... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 14:27 (20325 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, găsită moartă în apartament

Sîmbătă, 30 octombrie a.c., echipajul de descarcerare al Gărzii Slobozia s-a deplasat în municipiul reședință de județ pentru deblocarea ușii de la apartamentul unei femei în vîrstă de 74 de ani, situat... [citește toată știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:58 (13786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Polițiștii ialomițeni obligă locuitorii din afara Sloboziei să circule cu maxi-taxi

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Scandalurile dintre maxi-taximetrele care deservesc orașul Slobozia și taximetriștii particulari care folosesc aceleași trasee par să nu se mai termine. Dar cînd Poliția este cea care arbitrează aceste conflicte prin aplicarea abuzivă a legii în favoarea uneia dintre tabere, conflictele devin o problemă a comunității. Iar banala luptă pentru clienți se transformă într-un război în toată regula ale cărui victime putem deveni fiecare dintre noi.

Abonat la abuzurile polițiștilor
Cazul taximetristului Alexandru Mihalcea ar putea fi considerat unul de notorietate datorită mediatizării excesive din ultima vreme. Cu un flagrant înscenat în urmă cu 6 luni la cererea patronului... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2010, 09:46 (20243 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Martin și Compania concesionează Slobozia

Martin și Compania concesionează Slobozia

După de a reușit performanța de a da peste cap PUZ-ul zonei Pepinieră, construind cele mai impunătoare blocuri de locuințe, vicepreședintele Consiliului Județean, Ioan Martin alături de alți vecini de parcele rezidențiale și colegi de cafea politică vrea să-și mărească spațiul concesionat la pachet în cartierul amintit. Asta pentru că primarul Ionașcu vrea să le facă cadou de Moș Nicolae, 78 metri pătrați în spatele ogrăzilor... Și pentru ca PUZ-ul general să fie și mai arătos, ingineria se va realiza prin voia consilierilor locali, fără licitație publică.

Pomană fără lumînare cu terenurile Pepinierei
În cîteva zile, mai exact pe 28 octombrie, cînd consilierii locali... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 16:15 (22761 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Tînărul hoț slobozean prins cu mașina furată și plăcuțe de înmatriculare false a fost trimis în judecată

Tînărul slobozean prins conducînd o mașină furată din localitate a fost trimis în judecată de procurori. Dosarul său se află acum pe fondul Judecătoriei Slobozia...
În urmă cu o săptămînă, Indpendent a dezvăluit o incredibilă povestea a unui furt de mașină. Povestea în fond nu este una spectaculoasă, însă decizia unui procuror slobozean de a lăsa în libertate hoțul deși acesta își recunoscuse fapta, sub pretextul inexistenței pericolului social, amplifica o clemență deloc justificată a magistratului. Iar pentru cei cărora le-a scăpat din vizor subiectul facem cuvenitele precizări.
În urmă cu aproximativ o lună, o femeie din Slobozia a căzut victimă unui hoț. Individul, un tînăr din aceeași... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 11:23 (18572 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Licitația pentru cabinetul Anei Maria Ionașcu, verificată de Poliție

EXCLUSIV: Licitația pentru cabinetul Anei Maria Ionașcu, verificată de Poliție

Vă mai amintiți despre licitația organizată de Primăria Slobozia pentru vînzarea unor spații în incinta Policlinicii cu plată din localitate? Da, sigur că vă amintiți! Că doar ca urmare a acestei activități edilitare fiica primarului Gabi Ionașcu, proaspăt absolventă a Facultății de Stomatologie, a primit un spațiu pentru înființarea unui cabinet medical particular.
Ei bine, după cum știți, dezvăluirile au fost produse de liberalii ialomițeani, într-un cadru organizat. În replică, primarul Ionașcu a catalogat dezvăluirea liberalilor drept «o bombă de presă», încercînd să justifice cum nici usturoi n-a mîncat, nici gura nu-i miroase. Revenind, licitația prin care medicul Ana Maria Ionașcu a... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 16:49 (20533 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Magazin de vise din Slobozia, (re)închis de Garda Financiară

click pe poză

Recent, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au efectuat un control la un magazin ce comercializa produse etnobotanice. Este vorba despre magazinul situat în imediata apropiere a Liceului de Artă «Ionel Perlea». În urma verificărilor efectuate, comisarii au descoperit faptul că firma nu utiliza aparatul de marcat electronic, motiv pentru care i-a fost aplicată o amendă de 8000 lei. Totodată, ca urmare a controlului efectuat în data de 15 octombrie, comisarii Gărzii au suspendat activitatea societății pe o perioadă de 3 luni. Numai că, la scurt timp, administratorul firmei a contestat măsura suspendării activității, ceeea ce i-a permis să desfășoare în continuare comerț cu ierburi. Ulterior, săptămîna... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 18:39 (16104 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Dragi contribuabili, arde Spitalul!

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Incendii în lanț la Spitalul de Urgență! La nici 3 luni de la ultimul incendiu, instituția înregistrează un nou incident. În această dimineață, în jurul orelor 8,30, biroul asistentei șefe din cadrul Serviciului de Ambulanță Ialomița, situat în cadrul Spitalului Județean a luat foc. Cauza probabilă a incendiului ar fi fost un prelungitor care alimenta un calorifer electric folosit pentru încălzirea biroului.
Este pentru a doua oară în acest an cînd instituția înregistrează un incident de acest gen. În urmă cu șase luni, două dintre cablurile de joasă tensiune care alimentează blocurile operatoare ale instituției au cedat provocînd un scurtcircuit. Din cauza supraalimentării rețelei electrice... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 10:04 (20452 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fabrica de Magellani

Fabrica de Magellani

Palatul Copiilor sau, pentru nostalgici, Casa Pionierilor, era în anii ’80 cel mai facil mod de a-ți umple timpul liber cînd scăpai de temele pentru acasă. Aici intrai în contact cu primul calculator, faimosul CIP, sau te visai cosmonaut ori navigator. La 30 de ani distanță, preocupările au rămas aceleași, dar internetul și televizorul au redus mult din furnicarul de copii de altădată.

Profesorul Toma Paraschiva, 27 de ani de navomodele
Au trecut peste 20 de ani de cînd fugeam de acasă lăsînd temele pentru mai tîrziu ca să nu ratăm ora de racheto sau navo-modele. Acum, în 2010, recunoaștem că ne-a luat ceva pînă cînd am găsit sala navomodeliștilor, ținta pentru reportajul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 14:22 (14078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Depunere de coroane de «Ziua Armatei»

Luni, 25 septembrie, Instituția Prefectului Ialomița a organizat o serie de activități pentru celebrarea «Zilei Armatei». Evenimentul a debutat la Monumentul eroilor «Colonel Popescu», în jurul orelor ... [citește toată știrea]

25 Octombrie 2010, 13:25 (12380 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Dr Olaru contraatacă

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Paradoxal, la problemele existente la nivelul sistemului ialomițean de sănătate publică se adaugă și pericolul subfinanțării. Vasile Olaru, directorul Spitalului județean, reclamă că doar jumătate dintre serviciile medicale prestate de către instituție sînt decontate. În replică, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate susțin că spitalele ialomițene au la dispoziție resurse financiare limitate, dar sigure.

Amenințări cu instanța
Pentru a contracara imaginea dezastruoasă a instituției pe care o reprezintă, Vasile Olaru a declarat cu prilejul inaugurării UPU că spitalul se confruntă cu o criză financiară acută. «Să știți că avem o foarte mare nenorocire... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 18:11 (16253 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

«Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative»

În organizarea Asociației Culturale «Ascult Ialomița», a Fundației «Concord», a Fundației «Academia Dacoromână», a Societății Naționale «Spiru Haret» pentru Educație, Știință și Cultură, precum și a Centrului... [citește toată știrea]

22 Octombrie 2010, 13:59 (11664 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Recital Chopin la Centrul Cultural

Marți, 26 octombrie a.c., de la orele 17.00, la Sala de concerte a Centrului Cultural «Ionel Perlea», slobozenii sînt invitați la un recital de pian. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Ialomița... [citește toată știrea]

22 Octombrie 2010, 13:06 (13060 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Două incendii de locuințe sînt situațiile de urgență la care au intervenit pompierii ialomițeni joi, 21 octombrie a.c.. Mai mult, ambele incendii au avut ca și cauză probabilă de izbucnire scurtcircuitul... [citește toată știrea]

21 Octombrie 2010, 17:16 (14269 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

O gală cu 800 de luptători

Toți K-1 la Slobozia

O gală cu 800 de luptători

Vineri, 15 octombrie. Slobozia, sala de handbal a Stadionului Municipal 1 Mai. Puțin după orele 21,00, la prima gală K-1 dintr-un oraș de provincie în care evenimentele sportive de calitate sînt mai rare decît oazele în deșert! În mijlocul sălii tronează un ring de K-1 real, scăldat într-o baie de lumină. În sală deja nu mai ai loc să arunci un ac de oficiali, fani, dar mai ales suporteri ai acestui sport de o duritate greu de controlat și, tocmai de aceea, fascinant. Cine n-a fost acolo, are ce regreta. De la fetele sumar îmbrăcate care au defilat pe ring între reprize și pînă la încleștările aproape sîngeroase dintre concurenți totul a fost de văzut, de admirat, de comentat. Însă cel mai impresionant... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:24 (17756 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Tenis de cîmp

Frații Andreescu termină anul în forță

Săptămîna trecută s-a desfășurat, în organizarea secției de tenis a CSS Slobozia, Cupa Naparis, turneu adresat categoriilor 10, 12 și 14 ani. La 10 ani masculin s-a impus slobozeanul Ștefan Andreescu, cel care în momentul de față ocupă locul 20 la această categorie, dar anul 2011, prin urcarea multor competitori la 12 ani, îl va prinde pe poziția a doua. Fratele său, Cristian Andreescu, și-a adjudecat trofeul la 12 ani, categorie la care a urcat în acest an și unde ocupă locul 46. Tot la masculin, Radu Sebastian Popa a bifat finala la 14 ani. La feminin, Cupa Naparis a fost, de asemena, apanajul slobozencelor. La 10 ani s-a impus Alexia Gîndac, iar la 12 ani Irina Nițu.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:05 (12594 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Veterani mereu la modă

În perioada 15-17 octombrie s-a derulat la Slobozia turneul pentru veterani «Duhovnicul Tenis Con». Competiția, organizată de Clubul Tenis Con și Direcția Județeană de Tineret și Sport Ialomița, a adunat la start peste 100 de concurenți de la toate cluburile afiliate Federației Române de Tenis. Au participat atît bărbați, cu vîrste cuprinse între 35 și 65 de ani, cît și, lucru inedit, femei la categoriile 30+ și 40+. Palmaresul slobozenilor a fost, la masculin, unul destul de sărac, fiind de luat în seamă doar locurile 2, ocupat de Nicolae Mantea la categoria 45+ și de Ștefan Mușatescu la 40+. La feminin însă o avea pe Cristina Zamfir, cea care a ocupat cea mai înaltă poziție a podiumului, la... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:02 (16443 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

A amenințat un taximetrist cu aparatul de electroșocuri

Luni seara, 18 octombrie a.c., în jurul orei 18.45, prin 112, Poliția a fost sesizată de un taximetrist despre faptul că un client pe care l-a transportat din Slobozia în satul Ion Ghic a refuzat să-i plătească... [citește toată știrea]

19 Octombrie 2010, 17:15 (15439 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3647 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1647 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1940 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1641 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1875 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1955 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4622 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2598 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2419 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5547 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2018 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3682 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(1989 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2935 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2042 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2567 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...