Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Accident cu două victime

Marți, 27 iulie, s-a produs un alt accident de circulație, în afara municipiului Slobozia, soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Polițiștii au efectuat cercetări, stabilind că în timp ce un tînăr... [citește toată știrea]

27 Iulie 2010, 17:44 (17304 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Ionașcu, oracol mondial

Xenofobia salvează Slobozia

Primarul Ionașcu, oracol mondial

De cîteva luni bune, presa locală publică sub forma unor interviuri savuroase opiniile primarului Ionașcu despre tot ce se întîmplă pe mapamond. De la salvarea balenelor albastre și pînă la diplomația româno-maghiară și de la războiul din Kosovo pînă la politica fiscală a lui Obama, primarul Sloboziei le știe pe toate. Ce știm noi, citiți mai jos.

Un xenofob de curte veche
Ca să putem face față noianului de informații cu care primarul Ionașcu bombardează opinia publică am cerut ajutorul psihologului de serviciu al redacției, domnul Bebe Parosologu. Primul citat care i-a atras atenția acestuia a fost: «Dacă aș fi fost eu cu premierul Ungariei l-aș fi întrebat de ce a venit în România și apoi i-aș fi deschis poarta»... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 11:29 (23092 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Silvian Ciupercă amenință doctorii!

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Dr Mihaela Isvoranu: «Plec din cauza presiunilor președintelui Ciupercă»
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă este acuzat de «practici de tip mafiot» în ceea ce privește schimbarea conducerii SpitaluluiJudețean Ialomița. De această dată, acuzațiile nu sînt lansate de media locală, ci chiar de un medic al Spitalului Județean. Doctorul Mihaela Isvoranu, fost director medical al Spitalului, susține că a fost amenințată, supusă la presiuni politice și obligată să demizioneze din funcția deținută.
Acțiunile președintelui Consiliului Județean Ialomița, considerate drept incalificabile de medicul Isvoranu, au efecte devastatoare asupra imaginii instituției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2010, 06:18 (61788 vizualizări - 25 comentarii)

REPORTAJ

Prin Piață, cu Criza de mână

Prin Piață, cu Criza de mînă

E Criză! O spune obsesiv Boc, o repetă profetic Băsescu, o amintesc prin conferințe de presă autoritățile județene, o garantează primarul Ionașcu, o simt pe pielea lor pînă și bugetarii. Noi am mers însă mai departe. Am luat Criza de mînă și am dus-o la piață, convinși fiind că acolo ea nu poate exista. Oricît ar fi de panicat, omul trebuie să mănînce. Da’ de unde! În Piața Cuza-Vodă, acolo unde am fost noi, Criza a mușcat pînă la os.

Tarabagii Crizei
În Piața Cuza-Vodă din Slobozia e cald ca-ntr-un solar. Acoperișul de tablă face aerul dinăuntru irespirabil, legumele miros a putred, pepenii fierb în coajă... iar clienții sînt din ce în ce mai puțini și speriați de criză... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2010, 13:33 (18928 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:59 (19162 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:58 (17702 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:57 (19440 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan rămâne în arest

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (update)

Proxenetul Tămîrjan rămîne în arest

Marți, 20 iulie a.c., magistrații Tribunalului Ialomița au decis prelungirea mandatelor de arestare preventivă pentru Ion Tămîrjan, zis Tera și complicele său, Relu Costan. Judecătorii ialomițeni au prelungit mandatele ca urmare a propunerii parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița după ce perioada preventivă de detenție ajunsese la final.
«Admite propunerea Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, dispune prelungirea arestării preventive a inculpaților Ion Tămîrjan Valeriu și Costan Relu Cornel, deținuți în Arestul IPJ Ialomița, pe o perioadă de 30 zile, de la data de 25 iulie 2010 pînă la data de 23 august 2010. Respinge cererile de înlocuire a măsurii arestării preventive cu măsura obligării de a nu părăsi localitatea formulate de inculpații Tămîrjan Ion Valeriu și Costan Relu Cornel»... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2010, 12:51 (28838 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Campionatul Mondial de Karate din Brazilia

Slobozenii, trei medalii de bronz

Sportivii copii, legitimați la Satori Club și Clubul Sportiv Municipal Slobozia, continuă seria performanțelor sportive remarcabile obținute în competițiile internaționale.
Ultima performanță de gen a avut loc în Brazilia, la Sao Paolo, acolo unde în perioada 8-11 iulie s-a desfășurat Campionatul Mondial de karate interstiluri WUKF. România s-a situat pe locul 3 în cadrul acestei competiții, cu 12 medalii cîștigate. Remarcabil e însă faptul că 3 din cele 12 medalii au aparținut sportivilor ialomițeni antrenați la Clubul Sportiv Satori și legitimați la Clubul Municipal Slobozia. «Este un rezultat remarcabil și ne bucurăm că municipalitatea a avut resurse pentru a investi în sportul local» ne... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:16 (20145 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Cupa Florilor, apanajul slobozenilor

Așa cum v-am informat în numărul precedent, în perioada 17-20 iulie s-a desfășurat, la Slobozia, Cupa Florilor, turneu de tenis organizat de Clubul Sportiv Școlar. Păstrînd tradiția edițiilor anterioare, micii tenismeni slobozeni au avut și de această dată o comportare meritorie. Radu Sebastian Popa s-a impus la categoria 14 ani, atît la simplu, cît și la dublu.
La aceeași categorie, dar la feminin, locul I a fost obținut de Irina Nițu. Irina a cîștigat și proba de dublu a categoriei 12 ani, unde a făcut echipă cu o altă slobozeancă celebră, Alexia Gîndac.
La 12 ani masculin, învingător a fost Cristian Andreescu, fratele său Ștefan urmîndu-l îndeaproape pe locul 3. La aceeași categorie,... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:11 (22448 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind... [citește toată știrea]

20 Iulie 2010, 15:37 (19102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de... [citește toată știrea]

19 Iulie 2010, 15:52 (15320 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a... [citește toată știrea]

19 Iulie 2010, 14:22 (17030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, în căutarea recordurilor

Slobozia, în căutarea recordurilor

• peste un milion de metri cubi de apă, pierdere de rețea
• 125 de metri cubi, media consumului zilnic pentru o persoană
• 900 de avarii de rețea și canalizare
• puțin peste 8 kilometri de drumuri, din totalul de 82 km, modernizate într-un an
• peste 900 mii de lei, costul anual aferent iluminatului public


Un milion de metri cubi de apă, pierdere pe rețea
Apa slobozenilor nu este potabilă. Apa rămîne menajeră, iar Urban SA, operatorul care furnizează apa menajeră și serviciile de canalizare ale orașului, deține contractul de concesiune pentru aceste servicii din anul 1998, contractul fiind valabil pînă în anul 2014. De la darea în folosință a sistemului de distribuție a apei subterane, proiect realizat cu și din «bunăvoința» primarului Gabi Ionașcu, autoritățile se zbat pentru identificarea unei soluții de potabilizare a apei. Scandalul cu privire la calitatea apei din sursă subterană s-a consumat și încă se mai consumă. Zeci de seturi de analize au confirmat că apa din sursa... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2010, 08:04 (20611 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului... [citește toată știrea]

16 Iulie 2010, 20:24 (21583 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se... [citește toată știrea]

14 Iulie 2010, 18:23 (17545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

SPORT

Tenis de cîmp

«Cupa Florilor» la Slobozia

În perioada 17-20 iulie, pe arenele Tenis Parc din Slobozia, se va desfășura «Cupa Florilor», turneu de tenis care se adresează sportivilor din categoriile 10-12 și 14 ani. Această competiție se desfășoară, în general, în perioada Floriilor, însă din cauza condițiilor meteorologice din perioada respectivă a fost reprogramată pentru mijlocul lunii lui Cuptor. «Vom avea concursuri atît la masculin cît și la feminin, iar la categoriile 12 și 14 ani va exista și proba de dublu. Este un concurs de tradiție la care sper că sportivii CSS Slobozia vor avea din nou rezultate deosebite» ne-a declarat profesorul Ion Savu, organizatorul competiției.... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2010, 19:04 (68849 vizualizări - 20 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de... [citește toată știrea]

12 Iulie 2010, 17:39 (17757 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean, finalizată dar nefuncțională

Investiții made in Consiliul Județean

Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean, finalizată dar nefuncțională

În valoare de peste 1,5 milioane de lei și promisă a fi una dintre cele mai de anvergură investiții ale Consiliului Județean Ialomița, clădirea Unității de Primire Urgențe a Spitalului Slobozia își demonstrează zilnic inutilitatea. Anunțată cu surle și trîmbițe drept o mega-îmbunătățire a serviciilor medicale în județul nostru, noua Unitate de Primire Urgențe nu este funcțională, deși lucrarea de construcție a clădirii s-a finalizat...

Cine n-are UPU, să-și facă!
Unitatea de Primire Urgențe din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost modernizată, amenajată și extinsă. Lucrările, în valoare de peste 1,5 milioane de lei, au demarat în luna septembrie a anului... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2010, 14:22 (23151 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița... [citește toată știrea]

12 Iulie 2010, 12:49 (18358 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»

Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:20
(3275 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis

Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:15
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»

Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:25
(3337 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2866 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2805 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2074 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3395 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1926 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2389 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6420 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1908 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2515 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3814 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2216 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3186 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2186 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...