Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Timpul trece, leafa merge

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Aflată de mai bine de 5 ani pe marginea prăpastiei, Urban SA este incapabilă să-și recupereze debitele restante. Potrivit raportului economico-financiar prezentat public în luna septembrie 2018, firma are de re­cuperat debite în valoare de 9,1 milioane de lei.

Pe hârtie stăm bine În pofida faptului că raportează semestrial creșteri ale veniturilor totale, Urban SA continuă să se confrunte cu o situație financiară deficitară. Potrivit raportului făcut public în urmă cu două săptămâni, aceste venituri au crescut cu 133,8%, ajungând la 7,2 milioane de lei la sfârșitul lunii iunie. O dată... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 17:25 (4315 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Autoritățile ignoră sesizările cetățenilor de câteva luni

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Zeci de familii din Cartierul Slobozia Nouă au curțile inundate de apă infestată cu fecale umane. Situația durează de câteva luni, deși autoritățile au fost informate și au promis că vor remedia deficiențele... Oamenii din zonă au copii și susțin că nu mai pot locui în case din cauza mirosului! Apa infestată provine de la rețeaua de canalizare din zonă. Aceasta încă nu a intrat în exploatare. Lucrările au fost executate de TMUCB în anul 2009 și nu au fost finalizate nici până în prezent...

Strada Liliacului, inundată cu dejecții
Strada Liliacului este peste drum de școală, în... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 14:25 (4913 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa... [citește toată știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40 (2916 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii... [citește toată știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00 (3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul... [citește toată știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10 (4946 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

  Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Audieri la sediul DIICOT Slobozia

Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu ofițeri din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, audiază marți, 18 septembrie 2018, mai multe persoane într-un amplu dosar penal ce vizează fapte de «trafic de droguri» și «pornografie infantilă». Mai mulți suspecți sunt vizați de anchetatori.

Cercetările continuă
După reținerea lui Ionuț Gabriel Mocanu, zis «Oache», procurorii DIICOT din Slobozia, alături de ofițerii  Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au reușit să dea încă o lovitură traficanților de droguri din județul Ialomița. Marți... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 12:36 (8424 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundată de conducta de canalizare a orașului

S-a întâmplat la Slobozia

Inundată de conducta de canalizare a orașului

Situație uluitoare pe strada Plevnei din Slobozia. După mai bine de 20 de ani de când și-au construit casele, locatarii au descoperit cu surprindere că pe sub locuințele lor trece rețeaua de canalizare a orașului. Totul a ieșit la iveală după ce una dintre țevi s-a spart și a inundat casa unei femei. Cazul a intrat în atenția administrației locale ai cărei reprezentanți s-au arătat depășiți de situație...

Pericolul de sub case Rădița Nițu locuiește aproape de mijlocul străzii Plevnei, la numărul 41B. A primit autorizația de construcție pentru casa în care locuiește acum aproape 20 de... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 14:05 (7780 vizualizări - 3 comentarii)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

EXCLUSIV: drept la replică al DIICOT-BT Ialomița. Dealerul OACHE a fost arestat!

Într-un oraș aparent liniștit precum Slobozia, fenomenul traficului și consumului de droguri pare a fi ceva greu de imaginat. Realitatea a demonstrat însă altceva. Sub numele de «Mărturii din orașul condamnaților», câteva anchete publicate de ziarul nostru au scos la iveală faptul că pe străzile din Slobozia se vând și se consumă droguri, fără ca cineva să ia măsuri. Bazate pe mărturiile exclusive făcute de părinții unor tineri consumatori de droguri din oraș, respectivele anchete au scos la lumină indife­rența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Marele pericol îl reprezintă așa-zisele etnobotanice, droguri preparate sintetic care conțin, printre altele, otravă... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 19:35 (28765 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (III)

Mărturii din orașul condamnaților (III)

Mama lui Florin nu mai are liniște de un an de zile. Băiatul ei s-a îndrăgostit de o... «drogată». Tot etnobotanice. Pentru bani de drog, prietena lui Florin face orice! Iar Florin face orice pentru ea... Fură din casă, chiulește de la școală... Acasă, Florin povestește că prietena lui se va lăsa... Marian are 18 ani. A fost la un majorat de vară. Acolo a fumat prima dată. De rușine, pentru că altfel grupul l-ar fi ex­clus... Nu mai știe cum a ajuns acasă. Dacă știi persoana potrivită, poți cumpăra «ciocolată». «Ciocolata» e hașis amestecat cu ceva tutun. Și dracu’ mai știe ce! «Ciocolata» e pentru elevii săraci. Dacă ai bani, cumperi ecstasy. O doză e 50 de lei, dar merită. Pentru gagici, cumperi... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 10:55 (17807 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Visul Andradei

Copiii Sloboziei merită o șansă

Visul Andradei

Andrada Ghiduruș are 13 ani și e doar o copilă subțire ca un fir de salcie. Elevă de 10 la școală, bucuria părinților, cuminte și politicoasă... Ce mai, un copil pe care oricine și l-ar putea dori! Unde mai pui că și cântă ca o pri­vighetoare, de dimineață până seara. Numai că Andrada e mai mult decât atât... În urmă cu câteva luni, după ani de muncă și eforturi zilnice, a descoperit că vrea să fie muzician. Vrea să cânte și să obțină premii. Vrea să fie pe scenă și să fie apreciată. Iar pre­miile pe care le obține confirmă permanent că ceea ce vrea nu e doar un vis de copil!

O copilărie muzicală... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2018, 13:50 (4943 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii investighează arbitrar crima din Cartierul Bora

Procurorii investighează arbitrar crima din Cartierul Bora

Ancheta deschisă de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița în legătură cu crima petrecută la Slobozia, în Cartierul Bora, în noaptea de 21/22 august 2018, este departe de a se fina­liza. Până la momentul de față, anchetatorii nu au reușit să afle cine este adevăratul autor al omorului și cum s-au petrecut în realitate faptele! Între concluziile preliminarii reținute de anchetatori și cele de la fața locului există însă diferențe imense. Mai mult, se pare că întreg probatoriul a fost construit pe baza unor declarații neclare și ambigue. Singura certitudine care rămâne este faptul că în această cauză au fost reținute 3 persoane!

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2018, 11:10 (14375 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Grădinița «Piticot» Slobozia

Scandal la Grădinița «Piticot» Slobozia

La jumătatea lunii august 2018, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat un concurs pentru ocuparea unor funcții vacante de directori în școlile și grădințele din județ. Concursul a fost unul «dedicat», iar acolo unde au fost mulți candidați pe loc au fost reclamate nume­roase nereguli. Este cazul Grădiniței «Piticot» din Slobozia, acolo unde directorul Loredana Cristea a demisionat la presiunile inspectorului ge­neral Manuela Zainea...

Totul pentru o funcție
Concursul pentru ocuparea funcției de director la Grădinița «Piticot» s-a desfășurat în pe­rioada 13-14 august... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2018, 11:05 (9506 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Preoții din Ialomița au donat sânge la Slobozia

Preoții se află sub coordonarea Protopiatului Urziceni au desfășurat o acțiune în cadrul campaniei inițiată de Patriarhia Română «Donează sânge, salvează o viață!». Astfel, duhovnicii au mers la Centrul... [citește toată știrea]

4 Septembrie 2018, 18:15 (3468 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (II)

Lumea lui OACHE, dealerul orașului

Mărturii din orașul condamnaților (II)

Andrei are 23 de ani și trage din pungă... Vrea să ajungă la «Românii au Talent» să le arate tuturor ce mușchi are de când merge la sala de forță. Dar Andrei de-abia mai merge... Vecinii spun că a fost un copil bun, e și acum, iar mama lui a luptat mult ca să îl scape de droguri. A pierdut bătălia. «Trasul din pungă» e ultima etapă... E dincolo de otrava pentru șobolani, de acetonă și ceai de nalbă albă și crack, e dincolo de etnobotani­cele de 5 lei ale lui OACHE. E ultima stație! Și pentru Andrei, ziarul nostru continuă seria mărturiilor făcute de către părinții consumatorilor de droguri din oraș. Și o va face atâta timp cât părinții vor cere ajutor și sprijin din partea comunității! Până când... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2018, 10:50 (21823 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia insistă

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Administrația locală din Slobozia se pregătește să or­ganizeze o nouă licitație pu­blică pentru a finaliza șantierul deschis în Piața Revoluției. Demersurile în acest sens vor începe în această toamnă, însă e greu de precizat când va fi terminat proiectul. Singura certitudine care rămâne este faptul că, dacă parcarea subterană și spațiile de agrement din centrul orașului nu vor fi gata până la 31 decembrie 2018, Primăria Slobozia va fi nevoită să returneze Uniunii Europene suma de 10,3 milioane de lei! La momentul de față, stadiul lucrărilor depășește 70%...

Istoria unui proiect ratat... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 20:05 (7786 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Șemineul lui Bogdan

O poveste de 300 mii de euro

Șemineul lui Bogdan

Bogdan Vlădescu a construit șemineul în 3 ani. Iar povestea lui e scrisă pe un stativ, amplasat în fața lui, ca în muzee: «Această piesă reprezintă viața omului, cu suferința și cu truda și trecerea în lumea de dincolo așa cum este împărțită de bine și de rău, în Rai sau Iad. Este o lucrare artistică ce are mai multe simboluri în ceea ce privește arta, religia și înțelesul vieții».

Un șemineu cât 3 vile
Bogdan Vlădescu s-a retras din afaceri în urmă cu mai bine de un an... A lăsat în urmă o firmă prosperă, zeci, poate sute de piese de lemn realizate manual prin vilele orașului... [citește_tot_articolul]

18 August 2018, 13:50 (6693 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Casa scufundată a familiei Burghelea

Săracii nu au niciodată dreptate!

Casa scufundată a familiei Burghelea

Ploile din ultimele săptămâni au creat la Slobozia numeroase probleme. Doi pensionari care locuiesc pe strada Prelungirea Rahova din oraș reclamă faptul că locuința lor a fost puternic afectată din cauza apei care li s-a strâns de pe stradă direct în curte! Oamenii dau vina pe investițiile realizate în ultimii ani de administrația locală la sistemul de canalizare. Potrivit declarațiilor, edilii locali au recunoscut problema și au precizat că vor lua măsuri. Până la acest moment, situația a rămas însă la fel. În cadrul programului de audiențe, primarul Adrian Mocioniu a declarat: «Vom oferi un sprijin financiar acestor oameni...».

Casa care stă să cadă... [citește_tot_articolul]

17 August 2018, 16:25 (5326 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților

Slobozia este de mai bine de 10 ani o piață pentru droguri și substanțe derivate. Ketamină cristalizată, hașiș, marijuana, accidental cocaină... Dar adevăratul pericol îl reprezintă așa-zisele «etnobotanice» realizate artizanal. Cu numai 5 lei, orice adolescent poate avea acces la acest tip de substanțe care conțin otravă pentru șobolani, acetonă, ceai de nalbă albă și crack cumpărat de pe internet, din Anglia. Totul se întâmplă în cvasianonimat, sub ochii îngăduitori ai autorităților, care susțin că «cele 30 de grame comercializate zilnic la Slobozia nu reprezintă un motiv de îngrijorare...». În aceste condiții, ziarul nostru a decis să publice declarațiile părinților a trei consumatori... [citește_tot_articolul]

16 August 2018, 12:40 (34767 vizualizări - 29 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Lumea e rea și nu vrea să moară!

Nenea Pericli! Nenea Pericli! Ia uite ce a postat un călător pe pagina lui de Facebook. Da, e dintr-o «clocitoare» de-aia de-a dumneavoastră, cu care cărați slobozenii ca sardelele în cutie în timp ce dați lecții de umanitate și morală în Consiliul Local Slobozia. Dar noi nu credem, nenea... Și de-aia ne-am hotărât să îl pârâm. Vă rugăm să luați măsuri, că așa nu se mai poate! Poate nu ca atunci, la Amara, că e navetist și n-are încotro, trebuie să se urce... Dar măcar o corecție fizică, cu băieții dumneavoastră, zău așa! Că altfel ajung toți să vi se urce în cap și or să vrea condiții decente de transport pentru 2 lei... Și șoferi care să nu-i înjure, și aer condiționat. Păi, unde ne trezim noi... [citește_tot_articolul]

15 August 2018, 15:45 (8579 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Nea Ilie a făcut atac de cord la Philos Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor (II)

Nea Ilie a făcut atac de cord la Philos Slobozia

Prin noiembrie 2017, ziarul nostru publica un articol în care semnala maniera scandaloasă în care, la Centrul Medical Philos Slobozia, asistentele parafează pe bandă rulantă fișe medicale auto sau pentru permisele port-armă. La 9 luni distanță, absolut nimic nu s-a schimbat. Ba, mințim! Miercuri, 8 august 2018, când am decis să repetăm experiența, nea Ilie a trecut pe lângă moarte pe holurile clinicii, imediat după ce a făcut EKG-ul, cu parafa «medicului» pe fișă...

La Philos, birjar! La Philos e ca pe bandă, la fabrică. O dată intrat, nu mai e cale de întors! Iar dacă apuci să plătești... [citește_tot_articolul]

9 August 2018, 12:05 (28376 vizualizări - 28 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
«Ridicați barierele!»

«Ridicați barierele!»

«Ridicați barierele!», așa își începe deputatul PNL Cristina Pocora comunicatul de presă remis presei cu ocazia deschiderii noului an școlar. Deputatul liberal, contestatar declarat al introducerii taxei ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2009, 12:26
(18589 vizualizări - 1 comentariu)


S-a certat cu părinții și a plecat de acasă

S-a certat cu părinții și a plecat de acasă

Joi, 10 spetembrie, în jurul orelor 15,30, polițiștii feteșteni au fost sesizați de o femeie în vîrstă de 33 de ani, din localitate, despre faptul că fiul său minor, Iordan Dănuț Dumitrel, de 14 ani, a ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2009, 18:17
(19825 vizualizări - 7 comentarii)


Treversarea neregulamentară l-a costat viața

Joi seara, 10 septembrie, în comuna Ion Roată, un accident rutier s-a soldat cu decesul unei persoane. Victima, un bărbat de 52 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea străzii în fugă, prin loc ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2009, 18:16
(17773 vizualizări - 1 comentariu)


Copilul dispărut de la Urziceni a fost găsit

Minorul Pîrvu Mihăiță Alin, dispărut de la domiciliu din data de 6 septembrie 2009, a fost găsit. Copilul a fost depistat în gara Ploiești, în după-amiaza zilei de 9 septembrie, de polițiștii prahoveni ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2009, 18:15
(19967 vizualizări - 1 comentariu)


A fugit de acasă

A fugit de acasă

Marți, 8 septembrie, la miezul nopții, un cetățean din Urziceni a anunțat dispariția fiului său minor, Mihăiță Alin Pîrvu, în vîrstă de 10 ani. Bărbatul a povestit polițiștilor că fiul său a plecat de la ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 17:47
(19508 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrînă înșelată

Marți, 8 septembrie 2009, în jurul orelor 13,30, o bătrînă în vîrstă de 81 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția asupra faptului că un bărbat necunoscut, ce s-a recomandat ca fiind un prieten al ginerelui ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 17:42
(18951 vizualizări - 1 comentariu)


Firmele, răpuse de criză

Criza economică face ravagii printre agenții economici din Ialomița. Rezistă cine poate și radiază cine vrea să evite falimentul. Și, pentru ca tabloul să fie și mai dezolant, prea puține societăți comercială ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 13:35
(18251 vizualizări - 0 comentarii)


A fost prins după ce a furat dintr-un magazin

Luni, 7 septembrie 2009, la primele ore ale dimineții, un bărbat din Slobozia a fost depistat de jandarmi după ce furase mai multe șepci dintr-un magazin. «În jurul orelor 8,00, subofițerul jandarm ce se ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 11:07
(17379 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului crește alarmant

Fenomenul șomajului pare de necontrolat în Ialomița. Numărul șomerilor crește de la o zi la alta, iar autoritățile privesc neputincioase la «înghețarea» pieței forței de muncă la nivelul județului. Ultimele ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 11:07
(18404 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Nick Touring

În dimineața zilei de marți, 8 septembrie, în jurul orelor 07,00, pompierii și polițiștii ialomițeni au fost sesizați prin 112 cu privire la izbucnirea unui incendiu la sediul biroului unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 09:02
(17593 vizualizări - 1 comentariu)


Podul de la Albești, mai scump cu 1,3 milioane lei

Podul de la Albești, mai scump cu 1,3 milioane lei

Reabilitarea podului rutier de la Albești, una dintre prioritățile administrației Ciupercă, s-a scumpit brusc. Începute la sfîrșitul anului 2008, lucrările au fost estimate la suma de 3,9 miliane lei noi ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 09:01
(17639 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția pentru Tineret a organizat «Tabăra Tematică Valori și Tradiții Ialomițene» la Amara

În perioada 3-9 septembrie 2009, s-a desfășurat la Centrul de Agrement Amara- Pavilioane, «Tabăra Tematică Valori și Tradiții Ialomițene». Acțiunea a fost organizată de Direcția pentru Tineret Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 09:00
(46108 vizualizări - 0 comentarii)


Weekend de foc pentru pompierii ialomițeni

Locuința unui cetățean din comuna Jilavele a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 5 septembrie, după ce materialele combustibile depozitate în podul casei s-au aprins de la un scurtcircuit ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 08:59
(17351 vizualizări - 0 comentarii)


Treninguri și parfumuri contrafăcute, vîndute la colț de stradă în Slobozia

La finele săptămînii precedente, vineri, 4 septembrie, jandarmii slobozeni au surprins un bărbat din comuna Bărbulești în timp ce vindea, fără documente legale, costume de trening și parfumuri. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 08:58
(18719 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean sprijină artele. Artele marțiale!

Consiliul Județean sprijină artele. Artele marțiale!

La începutul acestei săptămîni Consiliul Județean Ialomița a anunțat în cadrul unei conferințe de presă organizate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia cofinanțarea unui proiect de promovare ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:58
(18451 vizualizări - 0 comentarii)


Eșecul unei întîlniri marca Stavăr

Săptămîna precedentă, în sala de ședințe a Inspectoratului Școlar Județean, s-a desfășurat sau cel puțin trebuia să se desfășoare la orele 10,00, ședința de constituire a Consiliului Consultativ al IȘJ ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:56
(19620 vizualizări - 0 comentarii)


100 de amenzi pentru prostituție

În ultima jumătate de an, numărul prostituatelor surprinse de autorități practicînd «cea mai veche meserie din lume» a crescut de peste 10 ori. Potrivit datelor oficiale, numărul de sancțiuni aplicate doar ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:53
(20038 vizualizări - 0 comentarii)


Programe alternative pentru copii și adolescenți

În cursul acestei săptămîni, Biserica Adventistă de Ziua a Șaptea, în parteneriat cu Primăria Slobozia, organizează o serie de activități de vacanță destinate atragerii copiilor și adolescenților. «Inițiativa ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:51
(19552 vizualizări - 0 comentarii)


Decontarea cheltuielilor din Sănătate, în impas

Casa Județeană de Sănătate Ialomița a anunțat că în condițiile actuale, instituția nu mai poate asigura decontarea cheltuielilor din Sănătate. Potrivit declarațiilor directorului CJAS, Mihai Geantă, cheltuielile ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:49
(20315 vizualizări - 0 comentarii)


Deținuți în vizită la Casa Memorială «Ionel Perlea»

Săptămîna precedentă, vineri, 28 august, un grup de deținuți încarcerați în Penitenciarul cu Regim de Maximă Siguranță Slobozia a fost în vizită la Casa Memorială «Ionel Perlea» din comuna Ograda. Scopul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:48
(19939 vizualizări - 0 comentarii)


Un american, cetățean de onoare al Sloboziei

Un american, cetățean de onoare al Sloboziei

«Pe tărîm știintific, unul din cei mai cunoscuți slobozeni, atît în țară cît și peste hotare, este domnul Mircea Constantin Popescu.
Născut la Slobozia, în data de 18 martie 1937, domnul Mircea Constantin ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:28
(20354 vizualizări - 0 comentarii)


Record de amenzi pentru polițistii comunitari

Vara aceasta, activitatea polițistilor comunitari din Slobozia a atins un nou vîrf de sarcină. Potrivit declarațiilor directorului acestui serviciu, Laurențiu Abaza, în luna august s-a înregistrat un număr ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 18:59
(19364 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă a câștigat alegerile de la Sfântu Gheorghe

Ciupercă a cîștigat alegerile de la Sfîntu Gheorghe

Duminică, 30 august 2009, s-a desfășurat turul doi al alegerilor pentru ocuparea funcției de primar al localității Sfîntu Gheorghe. Pentru că deja am tratat subiectul, explicînd în numărul trecut al ziarului ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 18:55
(19403 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...