Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4565 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Problema poluării olfactive gene­rată de stația de epurare a Sloboziei a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția recunoaște oficial faptul că s-a sesizat din oficiu după ce ziarul nostru a relatat în repetate rânduri pe marginea acestui subiect. De altfel, Avocatul Poporului este singura instituție implicată în scandalul mirosurilor pestilențiale din Slobozia care, într-adevăr, aplică măsuri concrete, fără a se acoperi de acte normative și zeci de documente a căror valoare juridică nu există. După o corespondență de 3 luni cu instituțiile abilitate, Avocatul Poporului a obligat Urban SA să nu permită de­versarea apelor industriale în... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2025, 09:55 (23549 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

De mai bine de 10 ani, instituțiile cu rol în protecția mediului din Slobozia primesc sute de sesizări privind problemele cauzate de mirosurile pestilențiale rezultate din activitatea industrială a firmelor din jurul ora­șului. În ultimele 5 luni, problema mirosurilor a devenit și a stației de epurare din Slobozia care, din cauza instalațiilor vechi, nu mai poate face față prelucrării apelor industriale pe care aceiași agenți economici le de­versează aici, fără respectarea pre­vederilor legale. Problema mirosu­rilor pestilențiale nu este doar a Slo­boziei, ci a întregului județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că, anual, primește sute de reclamații... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 16:20 (8098 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Marii poluatori din Slobozia, verificați de Corpul de Control al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului

Marii poluatori din Slobozia, verificați de Corpul de Control al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului

Scandalul mirosurilor neplăcute emanate de stația de epurare a Sloboziei a ajuns până la Agenția Națională pentru Pro­tecția Mediului. În urmă cu o săptămână, Corpul de Control al instituției a făcut verificări la cei 4 agenți economici care deversează ape industriale în stația de epurare, administrată de operatorul Urban SA. Potrivit Ralucăi Dumitrescu, președinta ANPM, controlul s-a realizat ca urmare a declarațiilor publice făcute de prima­rul Sloboziei, Alexandru Potor, cu privire la faptul că societățile comerciale nu respectă le­gislația în ceea ce privește preepurarea apelor in­dustriale înainte de a fi vărsate în stația de epurare... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2025, 10:25 (9894 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

DNA, invocată pentru «elucidarea» situației de la Stația de Epurare a Sloboziei

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

Nesfârșita problemă a mirosurilor neplăcute reclamate la Slobozia i-a adus operatorului Urban SA o nouă sancțiune din partea Gărzii de Mediu Ialomița. Societatea a fost amendată cu 100 mii de lei pentru nerespectarea mă­surilor impuse de instituție la controlul anterior. Oficialii Urban SA au explicat pentru ziarul nostru că res­pectivele măsuri nu pot fi realizate pentru că impun un timp îndelungat de implementare și un buget conside­rabil. Așa cum s-a întâmplat cu sancțiunea anterioară, Urban SA va contesta în instanță și această amendă.

 

Sancțiunile nu rezolvă problema mirosurilor... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2025, 07:55 (9509 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului intervine în problema mirosurilor pestilențiale din Slobozia

Avocatul Poporului intervine în problema mirosurilor pestilențiale din Slobozia

Cunoscută la nivelul tuturor instituțiilor publice din Slobozia, problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a orașului a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția a notificat recent Consiliul Județean Ialomița, în calitate de acționar majoritar al operatorului Urban SA, cu privire la această situație. Avocatul Poporului vrea să știe ce măsuri a adoptat administrația județeană pentru a preveni apariția mirosurilor pestilențiale.

 

Solicitare înaintată Consiliului Județean Ialomița Ceea ce n-au reușit să rezolve Garda de Mediu ... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 12:15 (8483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11751 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Firma Dytras România și cele 6,7 milioane de euro încasate pentru o stație de epurare nefuncțională

Istoria unui eșec investițional din Slobozia

Firma Dytras România și cele 6,7 milioane de euro încasate pentru o stație de epurare nefuncțională

Fără doar și poate, problema mirosurilor pestilențiale provenite de la stația de epurare a orașului Slobozia are legătură și cu starea tehnică a echipamentelor din cadrul acestui obiectiv. Ziarul nostru vă prezintă în acest articol istoria acestui eșec investițional al Primăriei Slobozia, proiect care viza modernizarea completă a stației de epurare. Cu 17 ani în urmă, administrația locală a încheiat un contract cu firma Dytras România pentru retehnologizarea stației. Societatea a încasat 6,7 milioane de euro, fără însă ca investiția să fie realizată. Dacă res­pectivele instalații ar fi fost puse în funcțiune poate că nu am fi ajuns în situația... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2025, 15:10 (12745 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Avicola deversează la greu ape neepurate

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a Sloboziei, ad­ministrată de operatorul regional Urban SA, a intrat din nou în atenția autorită­ților județene. În timp ce Instituția Prefectului Județul Ialomița a convocat o nouă comisie pentru a găsi soluții la problema mirosurilor greu de suportat, operatorul Urban SA susține că sancțiunea recentă primită din partea Gărzii de Mediu Ialomița nu schimbă cu nimic situația de fapt. Mai mult, oficialii societății susțin că măsurile care le-au fost trasate nu pot fi puse în practică în timpul impus. Singura soluție o reprezintă mutarea stației de epurare a orașului, aspect care a fost luat î... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 09:50 (24160 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Petiție on-line pentru eliminarea «mirosurilor grele»

Slobozia: Petiție on-line pentru eliminarea «mirosurilor grele»

În fiecare vară, locuitorii zonei blocurilor MB din Slobozia trebuie să facă față «mirosurilor grele» care provin de la stația de epurare a orașului. Sătui să mai bată la porțile instituțiilor publice din oraș, oamenii au inițiat o campanie publică pe internet, susținută cu sprijinul «Declic», organizație care militează pentru formarea atitudinii civice și a spiritului civic. Prin această acțiune, locuitorii din zona blocurilor MB speră ca instituțiile să găsească o soluție pentru a stopa mirosul neplăcut.

 

Situația de fapt Sunt mai bine de 3 ani... [citește_tot_articolul]

15 August 2025, 12:15 (6234 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epurarea necorespunzătoare a apelor uzate, în atenția autorităților ialomițene

Epurarea necorespunzătoare a apelor uzate, în atenția autorităților ialomițene

În noiembrie 2024, România a ajuns în fața Curții Europene de Justiție din cauza neîndeplinirii unei directive comunitare privind gestionarea ineficientă a apelor uzate, riscând aplicarea unei măsuri de infringement. Problema gestionării apelor uzate, în special a celor rezultate în urma acti­vităților industriale, a intrat de câteva săptămâni și în atenția autorităților locale și județene din Ialomița. O comisie specială întrunită la nivelul Prefecturii Ialomița analizează modalitatea prin care se realizează colectarea apelor uzate, în special prin intermediul stației de epurare a operatorului regional de... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2025, 09:50 (6472 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

O nouă soluție tehnică

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a identificat o nouă soluție pentru eliminarea mirosurilor emanate de stația de epurare a orașului Slobozia. «Suntem la faza de realizare a Proiectului Tehnic. Lucrările vor demara în cel mai scurt timp posibil... Sperăm ca până în primăvara anului viitor investiția să devină funcțională. Precizez că este o investiție care se realizează din fonduri proprii!» declară directorul gene­ral al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu. Valoarea estimată a acestei investiții este de 6 milioane de lei.

 

Ultimul an cu mirosuri ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 12:10 (9566 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Epurarea verde» de la Stația de Epurare a Sloboziei

«Epurarea verde» de la Stația de Epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a declanșat prima campanie de împădurie susținută vreodată de către societate. Prima etapă a proiectului s-a desfășurat la Stația de Epurare a Slobo­ziei: «Este un prim pas către comunitate. Am vrut să oferim un exemplu de bună practică! Și dorim să implicăm în acest proiect toți slobozenii care doresc să refacă lizierele din jurul orașului...».

 

La Stația de Epurare «Verde» Campania a fost lansată anul trecut, în 2023, dar de-abia acum e primăvară. Pe 21 martie e zi de echinocțiu și a plouat toată dimineața... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 11:50 (5292 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă de 35 mii de lei pentru Clean Tech Ciulnița

Amendă de 35 mii de lei pentru Clean Tech Ciulnița

Un control al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița la stația de epurare pe care o deține societatea Clean Tech Ciulnița s-a lăsat cu sancțiuni. În urma probelor supuse analizei, specialiștii instituției au descoperit că firma a deversat în râul Ialomița ape uzate, peste parametrii legali prevăzuți în autorizația de gospodărire a apelor. Această abatere a adus societății comerciale o sancțiune în valoare de 35 mii de lei.

Probleme la stația de epurare a Clean Tech Ciulnița Potrivit informațiilor oficiale furnizate de reprezentanții Sistemului de Gospo­dărire a Apelor Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 09:50 (6232 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Urban SA Slobozia lansează proiectul «Epurarea Verde-plantare arbori în incinta Stației de Epurare a Municipiului Slobozia»

Urban SA Slobozia lansează proiectul «Epurarea Verde-plantare arbori în incinta Stației de Epurare a Municipiului Slobozia»

În toamna acestui an, Urban SA Slobozia va lansa proiectul «Epurarea Verde-plantare arbori în incinta Stației de Epurare a Municipiului Slobozia». Această acțiune de plantare a arborilor este primul proiect... [citește toată știrea]

26 Octombrie 2023, 18:30 (18542 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

La Slobozia

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

bonus: Stația de Tratare, caz similar

Administrația locală a nominalizat o comisie internă care realizează evaluarea tehnică a investițiilor realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia. Decizia a fost adoptată în urmă cu 3 săptămâni după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a deschis unul dintre con­tainerele cu echipamente lăsate în urmă de către firma care a realizat investi­țiile. «Evaluarea va fi finalizată până la finalul lunii octombrie... Vrem să avem o evidență clară a lucrărilor efectuate și plătite de către municipalitate!» susține acum Dragoș Soare. Reamintim că valoarea investiției realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia se ridică la 6,7 milioane de euro.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 10:50 (5763 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Cu acordul tacit al instituțiilor statului

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Garda de Mediu Ialomița a amendat cu 100000 de lei firma Clean Tech Ciulnița la sfârșitul lunii august 2022 pentru «neres­pectarea obligațiilor prevăzute în Autorizația Integrată de Mediu». Amenda confirmă o stare de fapt semnalată timp de 10 ani de către presa locală. În toată această perioadă, Clean Tech Ciulnița a susținut că respectă legislația privind protecția mediului și deține o stație de epurare funcțională. La acest mo­ment, miza Clean Tech o reprezintă aprobarea de către Agenția pentru protecția Mediului Ialomița a unei Autorizații de Mediu revizuită care să permită funcționarea în continuare a fabricii de făinuri proteice.

Paharul răbdării publice dă pe-afară... [citește_tot_articolul]

31 August 2022, 13:10 (14032 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița poluează olfactiv (și) prin stația de epurare a Sloboziei

Clean Tech Ciulnița poluează olfactiv (și) prin stația de epurare a Sloboziei

Disconfortul olfactiv generat de activitatea firmei Clean Tech Ciulnița s-a mutat în zona stației de epurare a orașului Slobozia. Angajații firmelor din zonă și locuitorii blocurilor din zona MB reclamă că mirosurile emanate sunt imposibil de suportat. «Angajații cer spor de toxicitate!» se plânge patronul unei firme din zonă. Adrian Stoicescu, directorul Urban SA Slobozia, susține că deversarea apelor uzate produse de Clean Tech Ciulnița respectă procedurile legale în vigoare.

Din lac în puț După ce a fost amendată cu 80000 de lei de către Garda Națională de Mediu la începutul lunii... [citește_tot_articolul]

26 August 2022, 12:40 (10132 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Războiul împotriva poluării trece prin stația de epurare de la Slobozia

Polii de putere administrativă ai județului Ialomița fac front comun

Războiul împotriva poluării trece prin stația de epurare de la Slobozia

bonus: Soare cere lege și ordine la nivelul orașului

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 26 mai 2022, în cadrul unei ședințe ordinare. Deciziile adoptate în plenul ședinței au vizat activitatea administrativă a municipiului Slobozia. La finalul ședinței, primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare și administratorul public al județului, Alexandru Potor, au prezentat public proble­mele administrative cu care se confruntă cele două instituții. Printre acestea se numără operaționalizarea stației de epurare a orașului Slobozia și stoparea poluării gene­rate de activitatea marilor agenți economici din Slobozia.

Lupta județului cu poluarea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2022, 11:05 (7353 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

O soluție verificată pentru stația de epurare Slobozia

USR Ialomița respinge incertitudinile

O soluție verificată pentru stația de epurare Slobozia

USR Ialomița cere administrației locale intensificarea eforturilor de retehnologizare a stației de epurare a orașului. Oficialii filialei susțin că factorii de decizie de la nivelul administrației ar trebui să identifice soluțiile funcționale la nivelul altor județe și să le implementeze și la Slobozia. Un exemplu de bună practică în acest sens îl oferă stația de epurare a apelor din munici­piul Buzău. Reamintim că valoarea investițiilor în retehnologizarea stației de epurare a Sloboziei a fost estimată la 2,5 milioane de lei.

Modele de bună practică USR Ialomița propune identificarea... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2022, 12:40 (11659 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Femei agresate de soți

Sâmbătă, 1 februarie a.c., o femeie din comuna Dridu a sunat la 112 solicitând ajutor împotriva soțului de 45 de ani care ar fi agresat-o. La fața locului s-au deplasat polițiștii din orașul Fierbinți- ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat și oprit în trafic un bărbat ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. După ce a fost testat cu alcooltestul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:15
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Dosar penal după ce a condus fără permis

În timpul acționării pe linia de prevenire a accidentelor rutiere în comuna Borănești, sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 4 Coșereni au oprit pentru control un ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:10
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și stuf

În ziua de duminică 2 februarie 2020, polițiștii ialomițeni au intervenit de urgență pentru a stinge un incendiu izbucnit la Țăndărei, în apropiere de lacul Strachina. Au ars circa 40 ha de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:05
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ion Roată, prins beat la volanul mașinii pe care o furase. Nu avea permis de conducere!

Joi, 30 ianuarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii rutieri din Urziceni, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 37 de ani, din comuna Ion ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 18:10
(9372 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Târg: Haine susceptibile a fi contrafăcute, ridicate de polițiști

Joi, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg, în timp ce desfășurau activități privind combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, precum și pentru prevenirea, combaterea și ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:50
(4132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5334 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2909 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2777 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4497 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4797 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3219 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2361 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4048 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2905 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2968 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...