Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9846 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Fostul comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu, a devenit secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Ordinul său de numire a fost semnat joi, 12 ianuarie 2017, de premierul Sorin Grindeanu.

Din Ialomița, în structurile MAI
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a fost vreme de 7 ani comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În 2016, în luna noiembrie, el a părăsit funcția de comandă a IPJ Ialomița pentru a ocupa temporar postul de șef al Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2017, 10:55 (8052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

La mai puțin de două luni după ce a fost avansat în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, fostul comandant al IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu a trecut la comanda Direcției de Investigații Criminale. Astfel, «urmare a aprobării ministrului Afacerilor Interne, cu data de 11 noiembrie 2016, comisar-șef de poliție Viorel Ștefu a fost împuternicit să exercite, cu caracter temporar, funcția de director al Direcției de Investigații Criminale». Locul său la comanda Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase a fost preluat de comisar-șef de poliție Ivancea Tiberiu-Iulian, acesta fiind împuternicit să exercite, cu caracter temporar... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2016, 18:55 (8449 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

EXCLUSIV: Adjunctul IPJ Brăila, Valentin-Dorin Condruz, viitorul șef al IPJ Ialomița!

Schimbări în fruntea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Comisarul șef Viorel Ștefu, șeful instituției, a fost promovat pe o funcție de conducere în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Deocamdată nu se știe numele viitorului comandat al Poliției ialomițene.

7 ani în fruntea IPJ Ialomița
Începînd de vineri, 30 septembrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își caută un nou comandat. Potrivit unor surse neoficiale, comisarul șef Viorel Ștefu, cel care a asigurat conducerea instituției în ultimii 7 ani, a fost promovat într-o funcție... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 12:11 (23295 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

Șeful IPJ Ialomița, Viorel Ștefu mai vrea un an

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

La sfîrșitul lunii octombrie 2016, comandantul Poliției ialomițene, Viorel Ștefu, ar trebui să-și ia la revedere de la funcție. Nu vrea. Dimpotrivă. Spune că în cei 7 ani care au trecut de la numirea sa în funcție a ajuns să iubească Ialomița mai mult decît Buzăul și legea mai mult decît mutările disciplinare. Un prilej la fel de bun ca oricare altul pentru a întreba pe ce se bazează cariera sa, suspect de longevivă, și ce rost are să rămîi cînd poți pleca linișit la pensie...

Un an cu voie de la ministru
Are 56 de ani, încă mai face sport și îi șade mai bine în civil decît în uniformă. A evitat atent scandalurile publice și a transformat instituția dintr-o «tîrlă fără cîini» într-un sistem militarizat în care ordinul se execută, iar discuțiile nu trec de ușile Inspectoratului.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 19:35 (17893 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Comisarul șef Viorel Ștefu rămâne în fruntea Poliției Județene

EXCLUSIV: Comisarul șef Viorel Ștefu rămîne în fruntea Poliției Județene

Ministerul Administrației și Internelor a decis să-i prelungească mandatul de comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița comisarului șef Viorel Ștefu. Potrivit Statutului Polițiștilor, acesta ar fi trebuit să se pensioneze la termen. Astfel, Viorel Ștefu va rămîne în funcție încă un an. Decizia MAI a fost adoptată datorită modelului de management administrativ implementat de comisarul șef Ștefu în cei 6 ani în care s-a aflat la conducerea Poliției Județene.

Încă un an în fruntea Poliției
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a preluat conducerea Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 18:40 (10651 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

În ciuda demersurilor administrative făcute de la București, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa de personal. IPJ Ialomița are în prezent 100 de funcții libere. Cele mai vulnerabile zone din acest punct de vedere rămîn localitățile ialomițene din mediul rural.

Se caută soluții Situația privind nevoia tot mai mare de oameni în sistem a fost prezentată de comisarul șef Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă, organizate în urmă cu o săptămînă. Acesta a vorbit public despre... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:20 (7265 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Un raport al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, înaintat Prefecturii Ialomița, reliefează preocuparea pe care o are instituția în ceea ce privește prevenirea și combaterea faptelor de corupție în rîndul polițiștilor. Conform documentului prezentat, conducerea IPJ Ialomița, asigurată de comisarul șef Viorel Ștefu, manifestă «toleranță zero față de orice faptă de acest gen».

Eforturi pentru combaterea corupției din Poliție
Activitățile întreprinse de conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în privința prevenirii și combaterii fenomenului corupției... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 14:15 (8493 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dotări «patriotice» la IPJ Ialomița

44 de mașini noi pentru oamenii legii

Dotări «patriotice» la IPJ Ialomița

Parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a înnoit cu 44 de automobile, marca Dacia. De o lună, oamenii legii participă la misiuni cu alte mașini de serviciu. Cît despre rablele cu care polițiștii circulau în trecut, acestea sînt în prag de casare. «Pe cele care nu vor mai corespunde standardelor sau pentru care e nevoie de cheltuieli mari pentru reparații, le vom casa!» precizează comisarul șef Viorel Ștefu, comandatul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.
Imediat după sărbătoarea Zilei Poliției Române, pe poarta Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au intrat primele 27 de mașini noi. Este vorba de autoturisme produse în România, marca Dacia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 21:15 (7553 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ziua Poliției Române, sărbătorită și la Slobozia. 16 ofițeri și 68 de agenți au fost avansați în grad la ceas aniversar!

Unul dintre cele mai așteptate momente dedicate Zilei Poliției Române a fost reprezentat de avansările în grad, făcute publice de comandantul unității, comisarul șef Viorel Ștefu, în cadrul ședinței festive... [citește toată știrea]

25 Martie 2015, 17:50 (9756 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

SUPERPOLIȚISTUL

SUPERPOLIȚISTUL

De Bunavestire, pe 25 martie, este sărbătorită Ziua Poliției Române. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut-o în avanpremieră, vineri, 20 martie, organizînd pentru presa locală un exercițiu de tragere cu pistolul Makarov. Un prilej bun pentru ca super-polițiștii Serviciului Acțiuni Speciale din cadrul instituției să demonstreze că nu sînt cu nimic mai prejos decît cei din filmele americane...

Exercițiu de tragere printre fulgi
Vineri, 20 martie 2015, la prima oră a zilei, ninge moinat. În poligonul de la Ciulnița bate vîntul și e frig ca-n prag de iarnă. Polițiștilor... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2015, 10:15 (9730 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană în 2015

Poliția ialomițeană în 2015

La începutul anului 2015, poliția ialomițeană se confruntă cu aceleași probleme vechi de cînd lumea: bani puțini, personal insuficient și o bază logistică precară. Inspectorul șef Viorel Ștefu susține însă că toate aceste neajunsuri pot fi surmontate.

Un șef de cursă lungă
În 2009, cînd Viorel Ștefu a preluat conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, subordonații au pariat că nu va trece anul și acesta va părăsi județul. După 6 ani, în ciuda scandalurilor publice care au zdruncinat instituția, Viorel Ștefu continuă să demonstreze că, atunci cînd ești bine intenționat, orice obstacol poate fi depășit. Și, peste toate, că nivelul de disciplină pe care l-a impus subordonaților în ultimii ani poate schimba imaginea unei instituții atît de des maculată în trecut.... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2015, 19:15 (13946 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Rablele» din curtea Poliției ialomițene

«Rablele» din curtea Poliției ialomițene

Din punct de vedere logistic, s-ar putea aprecia faptul că polițiștii ialomițeni luptă împotriva infractorilor cu «mînile goale». O parte dintre mașinile de serviciu ale oamenilor legii sînt mai vechi de 15 ani și așteaptă să fie casate. Chiar și în acest context, rezultatele acțiunilor desfășurate de polițiști sînt pozitive...

Mașini cu peste 400 mii km la bord Datele arată că parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița este alcătuit dintr-un total de 180 de automobile. Mașinile sînt utilizate pe toate liniile de muncă ale oamenilor legii, de la Ordine Publică,... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 11:05 (6188 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției... [citește toată știrea]

1 Octombrie 2014, 17:30 (5891 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Viorel Ștefu, șeful IPJ Ialomița

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Este unul dintre cei mai longevivi șefi de poliție pe care i-a avut județul. A scăpat la mustață din scandaluri publice și interne care i-au îngropat pe predecesorii săi. Conduce cu o mînă de fier un viespar de interese și orgolii. Are performanțe profesionale notabile. A reușit să cîștige respectul și aprecierea unui colectiv care obișnuia să-și devoreze șeful. Iar peste 2 luni împlinește 5 ani de mandat în Ialomița... Ne-am grăbit să fim primii care fac bilanțul unui cincinal la care Ialomița nici măcar nu a visat vreodată...

O poliție după chipul și asemănarea lui
... [citește_tot_articolul]

27 August 2014, 16:20 (15599 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

192 de ani de atestare documentară a Poliției Române

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

Marți, 25 martie 2014, cu ocazia aniversării a 192 de ani de atestare documentară a Poliției Române, polițiștii din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la o ședință festivă. Evenimentul s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia și s-a bucurat de prezența reprezentanților instituțiilor publice.

Manifestări dedicate Zilei Poliției Române Evenimentele dedicate zilei de 25 martie au debutat încă de săptămîna precedentă. Special pentru preșcolarii și elevii din Slobozia, Inspectoratul de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 09:40 (6596 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Nu am venit să pierd timpul!»

Interviu neconvențional cu Viorel Ștefu, șeful Poliției ialomițene

«Nu am venit să pierd timpul!»

Este considerat «omul momentului». Prin măsurile adoptate în ultimii ani a contribuit la arestarea membrilor unor grupuri infracționale celebre în Ialomița. Însă meritul său incontestabil este acela de a fi contribuit la refacerea imaginii instituției pe care o conduce. În ciuda scandalurilor publice permanente din ultimii ani, a transformat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița într-o instituție respectată și respectabilă. Viorel Ștefu a reușit acolo unde un lung șir de predecesori au dat greș, supraviețuind unor lupte inegale și învingînd sistemul atunci cînd nimeni nu se mai aștepta... De aceea îl declarăm, fără a greși prea mult, «omul momentului»!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 17:30 (10093 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Poliția a extins ancheta. Dosarul «Ștampila» se extinde în tot județul!

Ialomița: Poliția a extins ancheta. Dosarul «Ștampila» se extinde în tot județul!

10 angajați ai Primăriei Slobozia, cercetați!

Inspectorul șef Viorel Ștefu a anunțat extinderea anchetei din dosarul «Ștampila» la nivelul întregului județ. Potrivit declarațiilor sale, există suspiciuni că sistemul de eludare a legii identificat la Primăria Slobozia este folosit și în alte unități administrative. Reamintim că în dimineața zilei de marți, 14 ianuarie 2014, biroul primarului Alexandru Stoica a fost percheziționat de către polițiști. Ancheta a vizat confiscarea unor ștampile cu însemnele primăriei, folosite la falsificarea documentelor de înmatriculare ale unor mașini de lux.Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment ancheta vizează cel puțin 10 dintre angajații Primăriei Slobozia!

Amănunte din dosarul «Ștampila»... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2014, 16:44 (16541 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere  Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» îi amenință funcția comisarului Sorin Goagă, șeful de la Circulație. Comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu i-a cerut lui Goagă să demisioneze din funcție...
Scandalul în care a fost implicat IPJ Ialomița, ca urmare a arestării celor 7 agenți de la Circulație pentru «luare de mită», ar putea avea urmări asupra conducerii Serviciului Poliției Rutiere. Comisarului Sorin Goagă i s-a cerut demisia din funcția pe care o deține în momentul de față. Mai mult, acesta ar putea chiar să părăsească sistemul. Cel care a luat această decizie este chiar comandantul IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu.
«I-am cerut domnului Goagă să-și dea demisia imediat ce a început scandalul. Așteptăm să vedem ce decize va lua...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:23 (76710 vizualizări - 74 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Rurală, reorganizată

Nicio secție de poliție fără șef de post

Poliția Rurală, reorganizată

Drastic diminuate anul trecut, efectivele de poliție din mediu rural au fost sporite. La acest moment, peste 200 de polițiști asigură liniștea și ordinea publică în județ, iar în zonele «fierbinți» numărul agenților a fost mărit. Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița susține că, la acest moment, situația este «mulțumitoare»...

200 de polițiști patrulează în comunele județului
Începînd cu 1 septembrie, numărul agenților de la posturile de poliție rurală va fi majorat. Măsura a fost adoptată pentru a răspunde nevoilor interne ale instituției, dar... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:29 (11423 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5663 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7053 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5289 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6515 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6042 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6634 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7317 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9604 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...