Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

SOFIPROTEOL ACHIZIȚIONEAZĂ EXPUR

Francezii cumpără și «căpușele» lui Randag?

SOFIPROTEOL ACHIZIȚIONEAZĂ EXPUR

Sofiproteol, megaconcern francez și unul dintre cei mai importanți producători de biodiesel la nivel mondial, a demarat procedurile de achiziționare a Expur. Tranzacția propriu-zisă se va ridica la peste 100 milioane de euro, francezii urmînd, în perioada imediat următoare, să declanșeze o procedură complexă de auditare a Expur. În cele ce urmează, vom încerca să le dăm o mînă de ajutor auditorilor francezi, sintetizînd, atît cît se poate sintetiza, niște afaceri (sau cum s-or numi ele!) derulate sub umbrela Expur și cu patronajul lui Richard Randag, printre altele, președinte al Consiliului de Administrație al societății Expur. Căci, pentru cine nu știe, domnia sa Randag este tot un fel de angajat al Grupului Alimenta, Expur fiind parte a Grupului, și, ca orice angajat, a mai avut tentații. Mai ținem să adăugăm că, în colaborare cu colegii noștri de la Gazeta de Sud-Est, am înțeles să căutăm adevărul printre sutele de documente puse la dispoziție și am încercat să ne dumirim ce și cum cu personajele întîlnite. Pînă una-alta, salutăm inițiativa Sofiproteol, prima investiție de acest gen în România.

La început, nu ne îndoiam de Randag
La început, noi aflasem doar despre Jan, Jan Dumitrescu, și firmele sale. Adică Transgrup SA Valea Ciorii, JD Expedition Trans SRL, Trans Auto Ciprian SRL București și Agreabil Transport SRL Slobozia. Prin aceste firme am contabilizat, inițial, țepe doar de vreo 5 miliarde de lei vechi. Și cum nu înțelegeam de ce Fred, fiu al lui mister Randag, se tot băga în seamă, pe mail, cu țepuiții, am tras concluzia, simplă și ineficientă, că doar le plîngea pe umăr păgubiților. Dar, de fapt, Fred al nostru, după cum aveam să ne convingem, mai mult dorea să afle cam CE și CÎT anume știu țepuiții. Oricum, la momentul respectiv nu ne îndoiam de bunacredință a lui mister Randag.

Pe parcurs, am crezut în naivitatea dlui Randag
Despre Jan Dumitrescu, după cum vă spuneam, am aflat că era un biet șofer de taxi. Iar mister Randag, întîmplător, a fost preluat în nenumărate rînduri de șoferul de taxi Jan. Milos din fire, domnul Randag l-a luat, într-un final, sub aripa-i protectoare. Inițial, pentru gestionarea transporturilor fabricii din Urziceni a SC Expur, ulterior chiar ca asociat într-una dintre firmele menționate mai sus. A, eram să uităm! Înainte de a fi șofer de taxi și a-l prinde pe Randag (un fel de Dumnezeu al afacerilor) de picior, Jan Dumitrescu l-a cunoscut pe Lucian Popescu, de meserie, de prin 1991, șofer al magnatului Ion Țiriac. Acest Popescu l-ar fi făcut pe Jan al nostru șofer de taxi. Și drept urmare, rolul acestuia în viața lui Jan a fost unul deosebit de important.
L-am pomenit pe dl Popescu. Se cuvine să-i ascultăm și povestea căci, din acest punct, am început să ne îndoim de mister Randag. Chiar dacă, la momentul respectiv, credeam în naivitatea aceluiași Randag. Revenind, dl Popescu a început să-și depene amintirile în ceea ce-l privește pe Jan, gîndurile fugindu-i la momentul nefast cînd, în calitate de angajat al Mercedes, i-ar fi propus amicului Jan, proaspăt angajat de Randag la sectorul Logistic-Transporturi al Expur, achiziționarea unor camioane Mercedes și demararea unei afaceri împreună. Dl Popescu s-a gîndit, întrucît avea ceva facilități la achiziționarea unor camioane Mercedes, să cumpere 3 mașini cu care să demareze afacerea împreună cu Jan Dumitrescu. Într-un final, s-au achiziționat 5 camioane Mercedes 1841, «care circulă și acum inscripționate cu numele Expur». Așa a luat ființă firma Transpur.
Acum intervine momentul cînd devenim penibili sperînd că Randag nu are implicări în afaceri cu țepe căci același Lucian Popescu spune cum s-a constituit o altă firmă, Agreabil SRL. La care, chiar ca asociat, intră Richard Randag. Alături de un alt șofer de taxi de prin București. Și această firmă, din cîte aveam să aflăm, prin Transpur, va lucra cu Expur! Adică, mister Randag, în calitate de președinte al Consiliului de Administrație, a fost de acord să-și plătească transportul către Expur prin firmele lui Jan&Comp, inclusiv firma sa. Bine, acum la ce s-o gîndi armeanul multimiliardar din spatele Grupului Alimenta, deja nu mai e treaba noastră. Oricum, am început a ne îndoi. Și încă îl mai credeam pe mister Randag naiv.

Randag, trebuie să credem, a căpușat Expur
So, mister Randag, povestea merge mai departe. Căci Expur a girat din toate pozițiile afacerile lui Jan Dumitrescu. Iar Transpur, care dădea contracte de transport mai departe, respectiv firmei dvs, Agreabil, sau unei alte societăți intrate-n combinație, Trans Ciprian, mergea ca unsă. Doar că, firesc, la un moment dat, prin octombrie 2007, căruța de firme se rupe, Lucian Popescu, șoferul lui Țiriac, dîndu-și seama că a fost faultat grosolan de șoferul lui Randag, Jan Dumitrescu.
Atunci, Popescu realizează că se încearcă crearea unei alte firme de transport-paravan pentru protejarea afacerilor cu țepe, Transgrup, noua societate, pregătindu-se să preia leasing-uri noi și vechi pentru camioanele ce cărau marfa Expur. Iar Randag își freca fericit palmele, alături de Jan Dumitrescu.

Întrebare: Sofiproteol cumpără și «căpușele» lui Randag?
Spre știința directorului general executiv Peter Tagge, primul aflat sub Richard Randag ca funcție, să trecem în revistă următoarele documente (acest aspect îl consemnăm întrucît dl Tagge s-a făcut că plouă în calitatea de fidejusor a Expur, semnînd numeroase înscrisuri, chiar și către Banca Transilvania, despre care nu-și mai amintește nimic). De fapt, ceea ce vrem să spunem e că Jan Dumitrescu, fără sprijinul lui Peter Tagge și influența lui Randag, nu ar fi reușit în veci să «căpușeze» Expur.

1.Transpur SRL se înființează la data de 4 octombrie 2004, iar pe 6 octombrie Expur cu Transpur încheie contractul de prestări servicii numărul 200247. Transpur devine transportator de bază al Expur, iar Peter Tagge semnează contractul din partea Expur.
2.La 15 martie 2005, Transpur achiziționează 5 camioane cu semiremorci, prin contracte de leasing încheiate cu BT Transilvania Leasing. Expur devine fidejusor pentru Transpur, societatea Grupului Alimenta garantînd pentru afacerile cu țepe ale lui Jan Dumitrescu.
3.Agreabil SRL intră în afacerea cu transporturi la 4 octombrie 2005, Randag devenind proprietar a 50% din firmă. Agreabil devine subcontractor al Expur.
4.Din 3 ianuarie 2007, Transpur, din contractor principal al Expur, devine subcontractor al SC Agreabil. Contractul de este semnat de ambele părți de Jan Dumitrescu.
5.În ianuarie 2008, apare Transgrup SA Valea Ciorii. Din nou, Expur se angajează în solidar cu Transgrup să preia obligațiile noului contract de leasing. În condițiile în care vechiul contract de leasing, încheiat de BT Transilvania Leasing și Transpur, era încă în derulare!

Acestea fiind spuse și domnul Tagge lămurit, ne adresăm în continuare auditorilor Sofiproteol. Aceștia, după cum am scris în debutul articolului, urmează a sosi în perioada imediat următoare. Potrivit informațiilor noastre, contractul de vînzare-cumpărare perfectat între Expur și Sofiproteol, afacere evaluată la peste 100 milioane de euro, prevede efectuarea unui audit complex. Auditorilor le transmitem pe această cale că le putem îndruma pașii către anumite documente din ograda Expur, în timp ce sindicaliștii de la fabrica închisă din Urziceni sînt dornici de colaborare.

PS: Sîntem în curs să inventariem, precum auditorii Sofiproteol, afacerile cu țepe ale «căpușei» Expur, Jan Dumitrescu. Pînă în prezent, am cuantificat aproximativ 50 miliarde de lei vechi. Dată fiind această sumă, să ne răspundă domnul Randag unde ar putea fi banii în condițiile în care taximetristul Jan se plînge că-i bate vîntu-n buzunare. Cu atît mai mult ar trebui să răspundă cu cît pînă și dl Goagă așteaptă un răspuns.

21 Aprilie 2010, 16:28 (36004 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


expur:
(14 Februarie 2012, 15:27)
cum sa nu ne mearga treaba daca seful politiei rutiere IL are 4 masini la noi(la timpul respectiv)
pagubitul:
(7 Septembrie 2010, 15:05)
am transportat pt.transpur,agreabil,jd.poate se va gandi o institutie abilitata sa.l intrebe pe jan despre cursele CIUPA_CIUPA,despre combinatiile mafiote cu cei de la ARR(dna dumitrscu turnu severin). CANTARE. ETC.sau despre concediile anuale in tari mai calde si mai exotice pe spinarea firmelor tepuite.intrbare pt GF:cum poate o firma ge transpotr sa aiba cheltuieli cu consumabilele mai mari decat cele cu motorina(vezi agreabil 2007)

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 21 Iul 2026
428 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Cotrabanda cu țigări de la Fetești: Șoferul mașinii, arestat

Bărbatul de 32 de ani din care a fost depistat în cursul nopții de 13/14 de decembrie a.c., în jurul orei 00.50, de către polițiștii din Fetești în timp ce transporta țigări fără documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2010, 15:15
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


«Hristos se naște! Să-l slăvim împreună!»

Vineri, 17 decembrie 2010, la orele 16,00, debutează a treia ediție a concertului anual de colinde susținut de către elevii și liceenii unităților școlare din Slobozia. Concertul va avea loc la Mînăstirea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2010, 15:02
(10456 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia colind


Ialomița: Braconaj pe fondul de vînătoare Căbăl

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 12 decembrie, polițiștii feteșteni au acționat în zona fondurilor de vînătoare, scopul principal al acțiunii constituindu-l prevenirea braconajului cinegetic ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:48
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Minoră «salvată» de polițiști

După 10 zile de căutări, o minoră din Slobozia, fugită de la domiciliu, a fost depistată de polițiști. Minora Neagu Corina Alexandra, din municipiul Slobozia, a fost dată dispărută de către familie pe ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:30
(8621 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Fetești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

În cursul nopții de luni spre marți, polițistii ialomițeni au reușit să intercepteze o captură de 3000 de pachete de țigări. La miezul nopții, polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:10
(11762 vizualizări - 0 comentarii)


«Cei mai frumoși ani» ai deputatului Cristina Pocora

«Cei mai frumoși ani» ai deputatului Cristina Pocora

O nouă ediție a balului «Celor mai frumoși... ani» se va desfășura la acest sfîrșit de săptămînă la Fetești. Evenimentul este dedicat elevilor din liceele din Fetești și Țăndărei și se află la a doua ediție ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:04
(11372 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan, accidente, ilegalități

Sîmbătă, 11 decembrie, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe raza municipiului s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. În timp ce un bărbat, de 43 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:02
(8772 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cartușe cu glonț, deținute ilegal

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat sîmbătă, 11 decembrie, un bărbat, de 55 de ani, din Urziceni, care deținea fără drept 158 de cartușe cu glonț de calibru 5,6 mm ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 18:01
(10685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni glonț


Slobozia: Liniștea publică, asigurată în sistem integrat

În perioada 10-12 decembrie, efective din cadrul Poliției Slobozia în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi și Serviciului Public al Poliției Comunitare au organizat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2010, 17:59
(7708 vizualizări - 0 comentarii)


Modificări legislative pentru șomeri

«Începînd cu data de 1 ianuarie 2011, procentul de 75% pentru calculul indemnizației de șomaj se va aplica la valoarea indicatorului social de referință în vigoare la data stabilirii dreptului și nu la ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2010, 16:04
(15194 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente și incendii la sfîrșit de săptămînă

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 10 decembrie, locuințele sociale din cartierul Catanga al orașului Urziceni au fost în pericol. Doi plopi, înalți de aproape 20 de metri și sprijiniți de un alt ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2010, 16:03
(12731 vizualizări - 0 comentarii)


Spectacol caritabil organizat de Asociația Tinerilor din Ialomița

Joi, 16 decembrie, la orele 11,00, Asociația Tinerilor din Ialomița organizează un mini-spectacol cu scop caritabil denumit strategic «De Crăciun, împreună prin artă». Potrivit organizatorilor, scopul spectacolului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2010, 16:01
(15003 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accidentat pe trecerea de pietoni

Un bătrîn de 74 de ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza comunei Lilieci. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 74 de ani, din localitatea Sinești s-a angajat în traversarea străzii pe trecerea ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 10:42
(12511 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Șofer băut la volan

Un bărbat din Urziceni a fost prins conducînd băut. Individul de 34 de ani a fost identificat aseară, 9 decembrie, pe o stradă din localitatea Urziceni. Pentru că mirosea a băutură, bărbatul a fost testat ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 09:12
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cu permisul suspendat, la volan

Aflați în supravegherea traficului rutier, polițiștii slobozeni au oprit pentru un control de rutină o mașină, înmatriculată în județul Călărași, condusă de un bărbat, de 43 de ani. Pentru că nu avea permisul ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 08:31
(13282 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au furat plăci de azbociment cu căruța

Joi, 9 decembrie, polițiștii slobozeni au observat o căruță ce se deplasa pe DN2A, în atelaj aflîndu-se 7 bărbați. Mai mult, controlînd căruța, polițiștii au descoperit mai multe plăci de azbociment și ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2010, 07:22
(9985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Autoturismele furate din străinătate și ajunse pe teritoriul județului nostru au fost din nou «ținta» polițiștilor ialomițeni. În acest sens, polițiștii au organizat o acțiune în Urziceni, în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2010, 17:42
(12811 vizualizări - 0 comentarii)


Tinerii angajați în sistemul medical și în învățămînt pot cumpăra locuințe potrivit legii ANL

Tinerii angajați în sistemul medical și în învățămînt vor putea achiziționa locuințe ANL conform prevederilor Legii 152/1998, privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe cu modificările și completările ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2010, 10:05
(15869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Elena Udrea ANL


Slobozia: Recital dedicat memoriei poetului Adrian Păunescu

Slobozia: Recital dedicat memoriei poetului Adrian Păunescu

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», miercuri, 15 decembrie 2010, va fi organizat evenimentul «Oameni de zăpadă». În fapt, acțiunea va fi dedicată ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2010, 09:00
(13298 vizualizări - 1 comentariu)


Avertizare Cod Galben

Pentru intervalul 9 decembrie, orele 20.00-10 decembrie, orele 12.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben în întreaga țară. Potrivit ANM, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 18:48
(14036 vizualizări - 1 comentariu)


Autoturism furat din Italia, identificat de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 8 decembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au identificat un autoturism care figura ca sustras din Italia. Deținătorul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 18:17
(12897 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Peste 7300 pachete de țigări cu timbre de Republica Moldova, confiscate. Șoferul «transportator», arestat

Urziceni: Peste 7300 pachete de țigări cu timbre de Republica Moldova, confiscate. Șoferul «transportator», arestat

În cursul zilei de miercuri, 8 decembrie a.c. în jurul orei 11.00, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, pe raza comunei Sinești, un autoturism înmatriculat în județul Botoșani, condus de un ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:12
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Tînăr fără permis, prins de polițiști în trafic

În cursul dimineții de miercuri, 8 decembrie a.c., în jurul orei 7.30, polițiștii din Căzănești au identificat în trafic un autoturism înmatriculat în străinătate la volanul căruia se afla un tânăr de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:11
(13643 vizualizări - 1 comentariu)


Handbal: Spartac București-CSM Unirea Slobozia 20-42 (13-21)

Handbal: Spartac București-CSM Unirea Slobozia 20-42 (13-21)

Unirea Slobozia a depășit miercuri, 8 decembrie, de o manieră categorică pe Spartac București. Așa cum de altfel ne așteptam, în meciul contînd pentru etapa a XII-a din campionatul eșalonului secund de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:01
(7687 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Țăndărei

În cursul nopții trecute, în intervalul orar 22.00-02.30, efective din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat o acțiune ce a avut drept scop prevenirea și combaterea furturilor de și din autoturisme ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 17:00
(14246 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Incendiu de la o lumînare

O lumînare aprinsă lăsată nesupravegheată în imediata apropiere a unor materiale combustibile a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu miercuri, 8 decembrie a.c., în jurul orei 19. ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 10:22
(14346 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Fetești: Intervenții SMURD

Echipajul SMURD de la Garda de Intervenție Fetești a fost solicitat să intervină miercuri, 8 decembrie 2010, în jurul orei 12.00, pentru a acorda primul ajutor medical unei femei în vârstă de 55 de ani ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2010, 10:22
(11081 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ialomița: Rata șomajului în noiembrie-9,4%

La sfîrșitul lunii noiembrie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrate 10260 de persoane, din care 4721 șomeri indemnizați, respectiv 5539 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2010, 16:03
(10968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Orezu: După ce au tîlhărit o poștăriță, trei hoți au fost arestați

La sfîrșitul lunii precedente, respectiv în data de 24 noiembrie, o poștăriță din localitatea Orezu a sesizat Poliției faptul că, în timp ce împărțea pensiile și alocațiile prin sat, trei indivizi au atacat ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2010, 15:56
(15700 vizualizări - 0 comentarii)


«Sub zare de soare», Sărbătoarea colindului la Slobozia

«Sub zare de soare», Sărbătoarea colindului la Slobozia

La sfîrșitul săptămînii viitoare, sîmbătă, 18 decembrie, la Slobozia se va desfășura Sărbătoarea colindului «Sub zare de soare». «Festivalul de colinde va aduce și în acest an pe ialomițeni mai aproape ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2010, 15:54
(14522 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 un cetățean în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului Marcel în Primul obiectiv al Unirii Slobozia: «stabilizarea»! Marian în Slobozia are terenuri de sport și locuri de joacă fără autorizații de construire oRLandO în Slobozia are terenuri de sport și locuri de joacă fără autorizații de construire Vasile în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Mary în Primăria Slobozia și DIICOT-Structura Centrală, război în instanță pentru preluarea fostului cinematograf «Ialomița» spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Bucu în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Nimeni Altu' în Casele PLUTITOARE de la Slobozia garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Amara în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Pililon în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Plombați șoseaua în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL MEME în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL Aghata în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL @poluare în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL Piață. în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL #pasajladrajna în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...