Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...
Scăpat printr-o minune a Celui de Sus de efectele cumplite ale unui accident vascular pe care l-a suferit acum doi ani în autobuz, în timp ce venea la Spitalul Slobozia, medicul oncolog Gheorghe Lăzărescu nu are niciun Dumnezeu cînd vine vorba despre pacienții lui... Îmbrăcat în halatul alb, doctorul îi condamnă la moarte pe bolnavii de cancer. Iată și dovada! E vineri după-amiază, e foarte cald, iar în fața cabinetului doctorului Lăzărescu din Policlinica Spitalului Slobozia e coadă, ca la piață. De patru ore, 30 de oameni așteaptă să primească medicamentele care îi vor ține în viață și luna aceasta. Sînt bătrîni, sînt bolnavi de cancer și s-au săturat să aștepte. Medicului n-au ce să-i reproșeze pentru că nemulțumiții sînt poftiți afară din cabinet, sub o ploaie de înjurături...
«Dar ai cu cine să discuți? Urlă și zbiară și dacă nu-i convine te trimite acasă și te pune pe drumuri pînă cînd vrea el...» șușotește o bătrînă, ghemuită într-un scaun cu rotile.
Ștefan Romanescu, de 68 ani, a fost diagnosticat cu cancer pulmonar anul trecut și a venit la doctorul Lăzărescu să-și ia rețeta. Răpus de boală, tremură din toate încheieturile, dar s-a obișnuit să stea în fața ușii și să așteapte cu orele... «Sînt de la ora 7 aici, dar doctorul a venit la 11, deși pe ușă e trecută ora 8. Eu ce să mai zic?...» ne-a declarat bătrînul.
Și nu este totul! În unele cazuri, doctorul Lăzărescu refuză să le acorde tratament bolnavilor de cancer, pe motiv că «legislația este stufoasă, fondurile se împuținează...», după cum doctorul însuși ne-a declarat, în timp ce consulta un pacient. Vă mai aducem la cunoștință și faptul că doctorul Lăzărescu decide care dintre bolnavii pe care, teoretic, ar trebui să-i trateze, merită să-și mai ducă zilele!
I s-a întîmplat mamei unei tinere care a suferit patru operații pe creier, din cauza unei tumori care o chinuie de cîțiva ani. Nu vom dezvălui identitatea acesteia, iar motivele sînt lesne de înțeles. Vă asigurăm însă că această întîmplare șocantă este cît se poate de adevărată... În fața cabinetului din Policlinică, care stă în permanență cu ușa închisă, mama fetei vorbește printre lacrimi. «Eu am nevoie de Teomdal pentru fata mea, dar medicul mi-a zis că nu-mi dă pentru că oricum nu mai are șanse la viață. De cînd decide el auspra vieții copilului meu?...» ne spune ea plîngînd în hohote... Și asta li se întîmplă lună de lună tuturor celor 500 de bolnavi de cancer din județul Ialomița.

Încă un oncolog
La conducerea Spitalului Slobozia reclamațiile scrise la adresa doctorului Lăzărescu nu mai contenesc. Oamenii scriu zilnic pagini întregi în care povestesc îngroziți chinurile la care sînt supuși pînă cînd primesc medicamentele care îi țin în viață... Tocmai de aceea, conducerea unității medicale a decis să aducă la spital încă un medic oncolog. Postul a fost scos la concurs, iar un candidat s-a înscris la examen. În cel mult 2 luni, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va avea și un alt medic oncolog pentru bolnavii de cancer din Ialomița. «Am scos postul la concurs și vom avea un medic oncolog nou. Este regretabil ceea ce se întîmplă...» ne-a declarat medicul Vasile Olaru, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

7 Septembrie 2012, 16:21 (80904 vizualizări - 83 comentarii)

Comentariile cititorilor:


avram mihai:
(3 Februarie 2018, 18:27)
unii vorbesc de lazarescu ca despre un salvator,altii il injura,iar lui putin ii pasa .Am fost bolnav d cancer si de la depistarea bolii am mai trait 5 luni .Pentru ca eram sarac si nu stiam nimic despre acest individ de vreo cateva ori m/am internat la el.M erani/a purtat de grija sora mea care    a fost ofensata de nenumarate ori de lazarescu chiar si atunci cind ii comunica parerile medicilor la care eram trimis pentru analize .Eu am avut ambele picioare amputate si cand l/am rugat sa/mi dea ceva de stomac mi/a spus ca ma pot tari ppana la farmacie ca si banii mei sunt buni. Despre personalul de pe sectie ce sa va spun,o catastrofa .Am vomat 7 ore continuu pentru ca nu mi/au dat nimic pana a venit un medic de la o alta sectie si m/a vazut .de asata spun ca lazarescu e o reminiscenta a medicilor din lagarele de concentrare naziste. V/a povestit Radu Elene sora.
o ginuta:
(3 Iunie 2014, 22:21)
Felicitari redactiei INDEPENDENT! A aratat ca poate exista si reactie la atata nedreptate, chiar daca in anonimat. Oamenii se tem (inca) sa faca publice necazurile lor. Si asta pentru ca, in ciuda plangerilor oficiale, situatia nu s-a schimbat inca. Si atunci... fiecare se descurca cum crede de cuviinta. Nu sunt de acord cu injuriile, dar, sa precizam cateva lucruri: 1. Pacientii si insotitorii sunt tratati incalificabil la Oncologie. 2. Dr. Lazarescu trebuie sa-si faca datoria conform legii. Daca nu, conducerea spitalului este obligata sa ia masuri. Directorul ar trebui sa treaca zilnic pe-acolo. Este revoltator ce se intampla! Nu cred ca cineva nu are ce face decat sa scrie aberatii despre Oncologie. Este adevarat ce s-a scris aici. Daca nu credeti, convingeti/va. Si nu va doresc sa fiti pacient aici. Dar, atentie! Nu va jucati cu rabdarea si demnitatea noastra, domnule dr .Lazarescu! Cred ca ne-a ajuns cutitul la os.  - See more at: http://www.independentonline.ro/2012/09/07/-Coasa--doctorului-Lazarescu-7746?comments_page=2#sthash.nGYgOMpx.dpuf
mirela asistenta onco:
(1 Iunie 2014, 21:19)
Lazarescu, nu este doctor. Este un om bolnav, care trebuie sa plece sa-si caute sanatatea. De ani de zile in spitalul Slobozia se practica o politica de personal cum se alunga specialistii tineri, sa ramina astfel de specimene si daca se poate singuri. Sa nu aiba pacientul nici o alternativa si el sa se mai si vaite ca e singur. Va spun ca individul asta a facut o politica apriga de indepartare a doctoritei Tiganas.Era o perioada cind statea numai prin excursii in strainatate, oferite de firmele de medicamente. Voi credeti ca intimplator medicamentele de oncologie sunt asa de scumpe. Este o intreaga mafie.Schemele de tratament vin la majoritatea pacientilor de la institutul de oncologie Bucuresti el nu face mare lucru. Are o dambla sa insulte medicii de familie.A uitat citi ani a inghitit tarina pe la un dispensar intr-un satuc amarit de linga Lehliu. Acum s-a ajuns.Dati-l afara sa scape lumea de el. - See more at: http://www.independentonline.ro/2012/09/07/-Coasa--doctorului-Lazarescu-7746?comments_page=4#sthash.4HlIkId3.dpuf
o doamna:
(12 Noiembrie 2013, 11:15)
La multi ani ,domnului dr Lazarescu. Va multumesc  din suflet pentru tot
FLORENTINA:
(12 Octombrie 2013, 22:57)
Aceste mesaje de lauda sunt din partea asistentelor cu care lucreaza ca se vede clar ca traiesc bine de pe urma acestor amariti de bolnavi . realitatea este alta atat pe sectie cat si in policlinica , amul asta e un gunoi , nu are suflet vrea doar bani pentru batranete , are peste 70 de ani .Dr . ;Lazarescu
MARY:
(7 Octombrie 2012, 08:42)
Eu cred ca:D-lui dr. Lazarescu i-a ajuns cutitul la os.Sa se faca auzit de cine trebuie a incercat si asa(sa tipe, sa injure ) .ESTE UNUL DIN CEI MA BUNI SPECIALISTI DIN JUDET.NU MERITA TRATAT ASA. Din cate stiu ii place munca si asta conteaza.
Florentina:
(6 Octombrie 2012, 23:23)
Sunt printre putinele persoane care vor sa-i aduca o multumire domnului doctor.Asta pentru ca a avut grija de tatal meu pana in ultima clipa si pentru ca acum are grija si de mama.Sunt unul din copii care inca mai au o mama datorita lui.Probabil tipa,probabil injura,dar stiu un singur lucru:omul asta face tot ce este omeneste posibil,omul asta ma ajuta sa nu raman si fara mama.Asa ca in ciuda tuturor ponegririlor unora,la fel ca Sofiana si eu ii multumesc zilnic pentru tot si pentru ca exista.
cineva:
(5 Octombrie 2012, 17:41)
Oare cei ce ponegriti nu sunteti tot sectanti?Noroc cu domnii ziaristi si cu cei ce folosesc cuvinte scrise corect gramatical dar ce transmit mesaje diavolesti.Asa bine merge tara asta ca si sufletele noastre .Felicitari agramatilor sensibili si realisti.Putin bun simt celor destepti le urez  si multa multa sanatate si intelepciune.
Sfântul:
(5 Octombrie 2012, 15:49)
Ce norocoasă tipa asta, Sofia...!!
Sofiana:
(5 Octombrie 2012, 09:23)
Inainte de toate,vreau sa va spun tuturor celor care ati vizualizat si ati comentat acest articol,ca nu vreau sa intru in polemica si nici sa contrazic pe nimeni;vreau doar sa-mi exprim parerea.Va respect parerile,durerea si disperarea,asta pt ca stiu ce inseamna.Aveti dreptate,la cabinetul dr Lazarescu se sta cu orele;aveti dreptate si cand spuneti ca Dr Lazarescu tipa,l-am auzit si eu cand tipand...tipa injurand sistemul de sanatate,bolnav ,injurand birocratia,care la noi in tara,este la ea acasa.Am fost la usa Dr Lazarescu 18 luni....Am urcat pe sectie de cateva ori dimineata,pt tratament.Am vazut cat dura vizita medicala la fiecare salon,atunci am inteles de ce cobora atat de tarziu.Altadata,dimineata,am fost la Casa de Sanatate,cu o problema,l-am vazut atunci acolo si m-am intrebat cati oameni l-or astepta la usa cabinetului...Asa cum bine s-a spus aici,e singur,si e sef de sectie,si asta implica,cred eu,responsabilitati si rapoarte,aprobari de referate pt medicamente...si cine stie cata hartogareala!Nu stiu cat e de adevarat,dar am inteles ca...spitalul judetean este casa dr Lazarescu.Eu m-am alaturat dumneavoastra aici doar pt ca am vrut sa-i multumesc dr Lazarescu,o fac in fiecare zi,dupa rugaciune si ,dupa ce multumesc Lui Dumnezeu si tuturor sfintilor pe care i-am simtit aproape,zic,,multumesc dr Lazarescu,pt ca sotul meu e bine ''Ii multumesc in fiecare dimineata cand ma trezesc pt ca sotul meu e langa mine,sanatos,si pt ca fiul meu are tata,Va multumesc,doctore,pt asta am timp...Pt aruncat cu pietre,au timp altii...
spun eu:
(4 Octombrie 2012, 21:27)
omenia se cistiga prin fate nu prin cat de bine scrii.si agramati  au drept la opininie .si prosti au dreptul sa scrie asa cum stiu ei sant si ei oameni.
anonim:
(4 Octombrie 2012, 20:23)
Rusine acestui ziar, Rusine celor care nu au habar de eforturile facute de acest OM.
Mergeti la Bucuresti unde va mananca banii apoi veniti la SPITAL-SLOBOZIA sa va trateze,vindece,de parca El ar fi DUMNEZEU.
Asa am patit si eu, nu va doresc decat sanatate iar D-lui doctor Lazarescu putere de munca si rabdare in continuare.
SPUN EU:
(4 Octombrie 2012, 14:02)
NU CONTEAZA CATE CLASE AI .CONTEAZA CE-TI ESE DIN SUFLET.POTI SA FI ANALFABET DAR SA FI OM.
Pentru AGRAMAȚI:
(4 Octombrie 2012, 13:46)
Cei care nu au măcar 4 clase, să dovedească asta, să scrie și să se exprime corect, să mu mai facă paradă de ,, opinii" sectante! Nu o fi avut invățător ca lumea, săracul ,,spun eu"... Vedeți, nu numai medicii ne omoară! Analfabetismul poate fi total, și e mai puțin grav, sau poate fi parțial, care e cel mai grav că bieții proști nici nu simt durere. Sunt bătuți in cap, dar scriu pe-aici ca să nu scape ocazia să se expună!! E dureros când nu realizezi ce prost ești! Ăsta de mai jos e sectant periculos!
eu spun:
(4 Octombrie 2012, 13:25)
Din pacate domnule <eu zic>consider ca doua mini nu face fata la atat volum de munca si o fi vorbit si bune si rele si eu mam confruntat cu unele probleme legate de sanatatea mamei dar am facut fata.consider ca datoria mea copil find sa fiu cu parintele meu la fel cum a fost si el su mine la greu si la bine .eu mi-am lasat mama se cateva ori singura la cabinetul oncologic .IA FOST RAU IA FOST SETE AVEA AMETELI  ce putea Sa faca un medic singur cu atati bolnavi daua zeci de bolnavi pe zi O FI RABUFNIT SI MEDICUL CU O VORBA NELALOCUL EI  SI MAMEI ISA ADRESAT CU UN TON RIDICAT .EU AM CONSIDERAT CA ESTE OM  CU TOTI RIDICAM TONU SPUNEM VRUTE SI NEVRUTE. NU ESTE ASTA O CRIMA.DUREREA CI GRIJA TREBUIE SA O AIBA FAMILIA SA NUSI LASE SINGURI PE CEI DRAGI RAPUSI DE BOALA SA VINA LA CABINET SA STEA LA COADA .ACEST DR.LAZARESCU NU ARE PUTERI SUPRA OMENESTI ,NU POATE VEDEA MAI MULTI PACIENTI DE O DATA SI NICI NU POATE SA FIE IN MAI MULTE LOCURI O DATA .ESTE UNU SINGUR LA O ARMATA DE PACIENTI NORMAL SA MAI RABUFNESTI DUMNEVOASTRA NU RABUFNITI CAND VEZI ATATA AMAR SI DURERE SI NAI PUTERE SA FACI FATA. LA ASTA NU VATI GANDIT?
 LA PONEGRIT PRIMI ATI FOST DAR NU SE VEDE NIMIC DIN MUNCA ACELUI MEDIC.EU ADMIR SI RESPECT SECTIA ONCOLOGIE. CATI DINTRE NOI AR REUSI SA LUPTE SI SA VEZI CUM SE TOPESTE ATATEA OAMENI SI SA NU POTI SA-L AJUTI CU NIMIC.ONCOLOGIA NU DA VIATA.ONCOLOGIA DA MOARTE.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Codul Fiscal, modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu data de 10 septembrie 2010, data intrării în vigoare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 82/2010 asupra veniturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:15
(19111 vizualizări - 0 comentarii)


Polițist implicat într-un accident rutier la intrarea în Slobozia

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 septembrie a.c., pe DN2A, în apropierea municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier, un ofițer din cadrul IPJ Ialomița fiind rănit ușor. Evenimentul a ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 09:16
(17077 vizualizări - 0 comentarii)


Nick Touring transportă «pe lîngă» lege

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii din Slobozia și Fetești au organizat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea indisciplinei conducătorilor auto ce efectuează activități în regim de taximetrie. ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:24
(17589 vizualizări - 4 comentarii)


Munca «la negru», sancționată de ITM

Potrivit unui comunicat de presă, în perioada 6-15 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a sancționat contravențional 13 angajatori, din aceștia 3 pentru muncă fără forme legale de angajare ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:18
(15956 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Tînără de 18 ani ucisă de un șofer băut

Miercuri, 15 septembrie, în jurul orei 20,00, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:09
(20353 vizualizări - 9 comentarii)


Angajatorii, invitați la bursa absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 24 septembrie 2010, ora 9.00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Acțiunea se va desfășura la Slobozia-sediul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:03
(16131 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii supraveghează școlile

Miercuri, 15 septembrie, în intervalul orar 8.00-14.00, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop îmbunătățirea climatului de ordine și siguranță publică din zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 17:54
(15443 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată după ce a furat portofelul unei bătrîne

Marți, 14 septembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore o femeie de 25 de ani, din Urziceni, cercetată pentru furt calificat. Suspecta a fost depistată în dimineața zilei de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 18:09
(12747 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 273 de bugetari concediați

Potrivit unei informări a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, în perioada septembrie-octombrie 2010 au fost anunțate intenții de concediere colectivă a unui număr de 273 persoane, dintre cele ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17430 vizualizări - 1 comentariu)


Vizarea permiselor de armă

Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița desfășoară în perioada 15 septembrie-15 octombrie a.c., acțiunea de vizare a permiselor de armă și atestatelor de colecționar eliberate ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(18169 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în scădere cu 0,1%

Potrivit unei statistici a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfîrșitul lunii august 2010 în evidențele instituției au fost înregistrare 11146 de persoane, dintre acestea aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(9832 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Gura Ialomiței, fără permis la volan prin Țăndărei

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orei 20.45, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a depistat pe strada Ionel Perlea din oraș, un autoturism la volanul căruia se deplasa un tînăr, de 19 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(14931 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean, locul 13 pe țară la încasări bugetare

«În luna august 2010 Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat suma de 45,69 milioane de lei, în procent de 102,95% față de plan, procentul pe țară fiind de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:08
(16349 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:21
(9175 vizualizări - 0 comentarii)


George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

După Monografia Sloboziei, o lucrare impresionantă la care a lucrat mai bine de un an, gazetarul și, mai nou, scriitorul George Stoian surprinde cu un roman. Nobilul Farmacist este povestea discretă, vindecătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:12
(26391 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică pulicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:09
(7621 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11145 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18537 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16330 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16921 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16493 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21628 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18671 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17117 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19799 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11136 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18543 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16547 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Deșteaptă-te ROMÂNE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Fascinat în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița NELAMURITULE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Azi, miercuri, de la 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Cel care i nelamurit în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Ionica în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Neseriosul în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! slobozean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! T.B. în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...